10 cest, jimiž uniká síla

30.10.2018 v Energie 15

Čím člověk sám sebe oslabuje a marní tak svoji životní energii

 

1. Neuzavřené, do konce nedotažené věci.

Pokaždé, když se do něčeho pustíme, s něčím začneme, ale do konce to nedotáhneme. Neztrácíme zbytečně jenom materiální zdroje. Také v psychice, podobně jako v počítači, zůstává „viset“ zahájený proces, který sice nevnímáme, ale po celou dobu nám ubírá z pozornosti i sil. Patří sem nesplněné sliby, půjčky, rozdělaná nedokončená práce a úkoly přijaté přesto, že jsou nad naše síly.

 

2. Lhaní jiným i sobě.

Když člověk lže, vydává spoustu energie na podporu vymyšlených obrazů. Krom toho porušuje proud energie mezi čakrou hrdla a čakrou srdce. Lhaní nám křiví duši.

Čeho je třeba se zbavit: pokrytectví, lhaní si do kapsy, snahy zdát se být někým, kým nejsme.

 


 

3. Ublíženost, uzavřenost a jakákoli jiná forma sebeizolace.

Člověk je otevřeným energetickým systémem. Pokud se izoluje, oslabuje sám sebe. Zcela stejným způsobem, jako k tomu dochází při blokádě města, přístavu nebo země. Jestliže izolujeme fyzicky, hospodářsky nebo informačně jakýkoli objekt, začne chátrat.

Kdy k tomu dochází: když odmítáme příbuzenské vztahy, zapomínáme na předky, žijeme v pocitu ublíženosti a hořkosti k lidem, k životu nebo něčemu jinému. Jestliže člověk nepatří do nějaké pospolitosti, do nějaké skupiny lidí, rovněž ho to oslabuje. Stejně tak ztráta styku s vlastní kulturou je ztrátou energie.

 

4. Strach, nedůvěra, zbytečné nepřátelství.

Obavy a nedůvěra jsou zdrojem stejného úpadku sil, jako ublíženost. Krom toho jsou mrhány energetické zdroje, protože mysl i tělo se nacházejí v ustavičném bojovém stavu, připraveny k bitvě nebo útěku. To je velmi vyčerpávající.

 

5. Fyzické, emocionální a informační přetížení, nebo nedostatek fyzické zátěže, kontaktu s přírodou; podchlazení.

Jestliže je člověk přes únosnou mez vystaven pracovnímu vypětí nebo obavám, vede to rovněž k rychlému vyčerpání sil. Zpracování záplavy informací stojí mozek mnoho energie, nemístné obavy zbytečně odčerpávají hormony nadledvinek, což vede k ledvinové nedostatečnosti.

 

 

6. Nesprávný a nedostatečný spánek.

Jestliže spíme v nepatřičnou dobu a v nedostatečném množství, nemůže organismus náležitě obnovit své síly. V těle se hromadí toxiny, biorytmus je narušen a mozek je zahlcen nezpracovanými informacemi.

 

7. Přejídání, intoxikace alkoholem, cigaretami a drogami.

Organismus je nucen vydávat síly na zneškodňování a odvádění látek, které ho přímo ohrožují. Přetíženy jsou nervová soustava, ledviny a střevo.

 

8. Zbytečné rozhovory, vnitřní dialog, neklid.

Může se to zdát nevýznamné, ve skutečnosti je však na řeč spotřebováno obrovské množství energie, a to často zcela zbytečně. Teprve když se naučíme využívat praxi mlčení, uvědomíme si to v plné šíři.

 

9. Nemoci, neléčené úrazy, nepříznivé vnější okolnosti, paraziti, energetičtí upíři a různé další formy úniku energie.

Patří sem nepříjemní a špatní lidé v našem okolí, geopatogenní zóny, průmyslové znečištění, úrazy a jiná poškození.

 

10. Mohutný kanál energetického úniku: promiskuita.

Nízká kultura v oblasti sexu, morální prázdnota v této oblasti a neporozumění jejímu významu vedou k přetěžování sil a vyčerpání. Na obnovu promrhaných zdrojů je potřeba obrovské množství energie.

 

 

zdroj: https://www.pronaladu.cz/10-cest-jimiz-unika-sila/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jarka 2018-10-30 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek a k té 8. to sedí…říká se "Mluviti-stříbro, mlčeti-zlato"

Ikona diskutujiciho Ceneon 2018-10-30 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji za sdílení, mnohé ty věci člověk ví či tuší, ale takový přehled je skvělý.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-10-30 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ach jo :-/ jsem v háji na čísle pět:-D

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-10-30 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Krom toho porušuje proud energie mezi čakrou hrdla a čakrou srdce. Lhaní nám křiví duši." yuh, tak toto jsem třeba nevěděla. tak i proto mají chorobní lháři křivou pusu.

Ikona diskutujiciho Dvorní dodavatel 2018-10-30 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Já jsem v háji ve více věcech. Třeba ta nedůvěra. Člověk by rád byl k lidem otevřený, ale po špatných zkušenostech už ani nevíte komu máte věřit. Kdo vás někde udá, nebo neudá, že si na internetu bokem něco vyděláváte atd. Z těch zlozvyků splňuji body 2, 3, 4, 7, 8, 10 (desítka jenom trochu).

Ikona diskutujiciho Alue 2018-10-30 15:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Taky křivý nos a nerovné oči jsou znaky nedůvěryhodného člověka, nejenom ústa. Tři a více nerovností v obličeji mají vrazi a jiní nebezpeční psychopati.

Ikona diskutujiciho Dvorní dodavatel 2018-10-30 18:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tak o tom bych mohl vyprávět. Už se mi i párkrát stalo, že jsem se s někým domluvil na schůzce a on mi napsal pár hodin před tou schůzkou na Facebook, že nepřijde. Co si lidé vlastně myslí? Že jsem nějaká online 24hodinová zákaznická podpora na Facebooku? Lidé se dneska chovají jako h_vada a už ani nemají žádnou čest. Podle mě jsou lidé z těch sociálních sítí a internetu už úplně mimo. Už nejde o ručně psaný dopis a to mě mrzí. Vše je tak povrchní a to i vztahy. :-( Naopak ty Alue se mi zdáš na to jak jsi mladá velmi vyspělá a tradiční, což se mi na tobě moc líbí. Kéž bych měl více přátel jako jsi ty. ;-)

Ikona diskutujiciho hanka 2018-10-30 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: ano, pod to se můžu podepsat, taky mě mrzí nezodpovědnost běžných lidí, rušení schůzek na poslední chvíli, žití virtuálních životů na soc. sítích. Ale tady je nutno dodat že jaké si to člověk udělá takové to má. Já jsem zrušila sociální sítě před nějakým časem a tím mi přirozeně vyšuměla většina nepříjemných kontaktů. Nevěřila bych, jaká to bude úleva. Život se mi zpomalil, soustředím se daleko lépe na důležité věci. Velkou roli taky hraje kde člověk žije. Na venkově se tradiční hodnoty a dobré vlastnosti pěstují snadněji, ve městě je to hrozně těžké, zvlášť pokud má člověk k tomu náročnou práci.

Ikona diskutujiciho Tauri 2018-10-30 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-10-30 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To mi připomíná jednu mou kamarádku. Bývalou kamarádku. Bydlíme asi 15km od sebe, chtěli jsme jít spolu ven, vidět se po dlouhé době. Pro mě není problém – sednu na vlak za pár minut jsem tam. :-D Ale z její strany byly neustále nějaké *** takže jsme se domlouvali něco málo přes rok a pak to stejně stálo za starou bačkoru, takže jsem odešel dřív. :-?

Ikona diskutujiciho Tinka 2018-10-31 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta první fotka je dokonalá! :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-10-31 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  Zdeňku, když má někdo takový problém smluvit si s tebou schůzku a pořád to odkládá, tak se s tebou sejít nechce a je mu akorát blbý ti říkat ne aby ses neurazil. Od toho bys měl rozumět takovým náznakům a nebudou vznikat podobné trapasy…

Ikona diskutujiciho Aneska 2018-11-03 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem na 1,3,5,6,8. Asi bych se měla zamyslet, ovšem největší chaos mi dělá 1, já už ani nevím, jestli jsem jen líná něco dodělat, nebo jsem naučená nějak myslet a jednat, ale když něco slíbim, tak se k tomu kolikrát nedostanu a pak se cítím tak strašně blbě kvůli tomu, že na to myslim několik měsíců třeba. A to jenom když ten odstavec čtu, mam pocit jakoby mě to ubližovalo. Nevím si rady, jak něčemu takovému předejít. Když si na druhou stranu představím, že bych se do těch věcí měla nutit, tak to pece taky není dobře, protože už dělám něco z donucení a není to ten volný průběh. Jedna možnost by byla nedělat to vůbec, ale co když je to něco, co udělat musím. Jak se s tím vypořádat?

Ikona diskutujiciho Ceneon 2018-11-06 23:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: To že něco musíš, znamená jen to, že jsi to přijala a je třeba zvážit bod "úkoly přijaté přesto, že jsou nad naše síly". Pokud nad tvé síly úkol nebyl, tak by to chtělo se mu věnovat a neupřednostňovat jiné věci.

Ikona diskutujiciho Aneska 2018-11-07 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To zní srozumitelně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek