10. Moristova dobrodružství: Šišlající sousedka a Krysa Vasilisa

27.3.2013 v Poselství 4

Moristek má stoprocentní úspěch u dam. Všechny ho milují a rozplývají se nad ním. Největší zábavu mám však ze sousedky.

Musím uznat, že zásluhu na tom, že jsem poznala její dobrou povahovou stránku, má kocourek. Jinak jsem ji jenom vždycky slyšela, jak se z jejího domu ozývá řev… Je to takový cholerik, který umí šíleně moc zařvat, ale za deset minut je zase dobrá. A k výbuchu stačí jen málo, tak jsem z ní vždycky měla respekt. No nevím, já bych asi dostala infarkt, kdyby na mě takhle někdo zakřičel.

Když ale přišel Moristek, nějak jsme se s paní sousedkou daly dokupy. Začalo to vlastně už v té době kdy se ztratil, a pak přes zimu, během odhrnování sněhu.

Odhrnovat sníh kolem kanceláře je makačka. To máte na hodinu práce, když jste pilní. Když to všechno uklidíte, můžete zase začít znovu, protože to mezitím zase hezky zapadne.

… A odhrnuju takhle zase jednou sníh a zeshora na mě někdo křikne. – Obě jsme byly zababušené, tak jsem ji první nepoznala. – No jo a byla to sousedka. – Šla se mnou prokonzultovat jak se kočičákovi daří, donesla mu normálně pamlsky pro koťátka (takové tyčinky) a úplně se nad ním rozplývala. Nějaké moje přiblblé ,,muciiiii“ a ,,kuci kuci kuci kuc“, je vedle této paní úplný odvárek. A to jsem si myslela, že šišlám hodně… Sousedka mě překonala na celé čáře, vůbec jí nebylo rozumět, co říká.

A tak jsme se daly do řeči. Má doma tři Maynské mývalí a do nedalekého depozita pravidelně jezdí se sponzorskými dary (například 40kilo granulí)… No jo, má peníze, tak si může dovolit dělat dobrodiní i pro kočičky z depozit.

Koukala jsem na ni a nevěřila vlastním očím, jak málo a jak povrchně jsem ji vlastně za ty roky znala. Že to není jenom ,,ta sousedka co umí tak zařvat“, ale že je to hlavně nadšená milovnice zvířat a má pro ně srdce ze zlata… Psy má taky, ale kočky mají zkrátka naprosto speciální místo.

Taky jsem si všimla, že šla vždycky odhrnovat snih, když jsem šla odhrnovat i já. – Tak jsme se zase daly dohromady a povídaly… A ještě máme na doslech jednu sousedku, ta vždycky jenom čumí a nikdy nikoho nepozdraví. A ta normálně naposledy otevřela okno a bezeslova na nás čučela a poslouchala, co si povídáme.. Kočičí sousedka na ni mávla že ji vidí a přesto Čumilka nepozdravila… Dokonce se ani neusmála. Říkám tomu přístupu ,,kamenný ksicht“.

Přijde mi to pěkně drzé, ale za ty roky jsme se všichni naučili tohle chování ignorovat. Já chápu, že se nudí, protože ji asi nikdo nemá rád a je doma sama. Ale kdyby uměla pozdravit a usmát se, tak si přece za náma může jít klidně taky pokecat… Dělá si to prostě sama… A podle mě taky trochu závidí, protože kočičí sousedka se s ní sice vždycky trochu bavila, ale se mnou se teď baví víc, protože mám kočku :)))) – přebrala jsem Čumilce sousedku. – ňahá!!

Noa tím se dostávám k té kryse Vasilise:

Dojdu takhle do kanclu, přivítám se s kocourkem a slyším: ,,Bež se podívat, jakou Moristek chytil krysu.“

,,Co? Jakou krysu?“

,,Se podívej z okna.“

– Kouknu ven a fakt, něco na trávě leží… ,,Co to asi je?“


Tý vago… normálně Krysa!

Ale není to jenom nějaká ledajaká krysa… To je přece KRYSA VASILISA!!

Kocourek se tvářil hrdě… Tak jsem zprvu myslela, že ji někde ukradl. Že ji třeba nechaly děti venku na dvorku a on ji šlohnul.

Anebo to může být nějaký zasvěcující rituál. Okolo je plno koček a možná mají nějaký klub a krysa Vasiisa je putovní artefakt za odměnu…

Ale MOŽNÁ, ale čistě jen teoreticky, nám krysu Vasilisu hodila přes plot kočičí sousedka. A beztak ráno tajně koukala z okna a smála se, jak Vasilisu objevujeme. – No klidně mohla zazvonit a Vasilisu nám darovat normálně, ale možná v tom bylo ještě něco jiného…

První jsem nález podrobila fotodokumentaci a na nic nesahala… Poté jsem ohledala nalezené tělo. – Dle teploty na bříšku Krysy Vasilisy a hebké textury jejího kožíšku usuzuji, že Krysa Vasilisa byla zakoupena v IKEA a ležela zde přes noc. K vraždě ani odcizení zde nedošlo, jelikož je plyšová a vypočítaná trajektorie nasvědčuje tomu, že Krysa Vasilisa letěla elegantním obloukem přes plot.

Je tedy možné, že kočičí sousedka zakoupila Vasilisu, nechtěla čekat do zítřka a nebo se nedovolala večer, tak ji hodila přes plot, že si ji kocour najde. – A taky kocour bývá v noci venku, i večer. Takže mohla klidně najít kocoura, dát mu Vasilisu a on ji pak pohodil na trávu venku. Což je více pravděpodobný scénář, neboť Vasilisa byla mírně užmoulaná za uchem a trochu poválená.

Pokud by jen letěla obloukem, byla by trošku špinavá a stedená jen na bříšku, ale tak to nebylo. – Vasilisa musela zažít i jiná dobrodružství.

A oprávněně podezříváme kočičí sousedku, neboť ona je v širokém okolí Moristkova fanynka číslo jedna.

Tolik odhalila moje pitva… Až ji potkám, musím jí poděkovat.


Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Verča 2013-03-27 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super. Já díky psici taky poznala spoustu fajn lidí. A je celkem fuk, že jsem se s některými viděla jen jednou, i tak jsme si parádně pokecali, zasmáli se a prostě si ukázali, že spontánní konverzace je fajn a to i s neznámými lidmi. Pak jsm potkala i dost protivný pejskaře, ale jsem za to ráda. Je to parádní zkouška, i když to přímo v tý chvíli většinou neocením.:-D

Ikona diskutujiciho Nika 2013-03-27 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Výborne,detektívka Loskotová,ďalší úspešne vyriešený prípad je za vami!" -koniec prvej časti novej detektívky…. :D

Ikona diskutujiciho Eva 2013-03-27 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, dneska na zastávce troleje čekala jedna slečna se štěňátkem čivavy v tašce pod paží, hned se k ní přitočila paní a už se rozplývala, když pak ta slečna nastoupila do troleje, tak se tam začal rozplývat zase jeden starší pán. Ty zvířátka jsou pro nás takový magnety :-).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek