10 věcí, které potřebujete víc než partnera

19.11.2017 v Psychologie 22

Pokud je nemáte, pak i když máte partnera, šťastní stejně nebudete…

Je určitě krásné, najdeme-li partnera, s nímž se nám dobře žije. Není ale nic hrozného na tom, když to nevyjde a zůstáváme sami. Pokud máme alespoň něco z těchto deseti věcí:

1. Skutečné přátele

Přičemž důležitý není jejich počet, ale kvalita. I ti nejvíce nezávislí lidé potřebují alespoň jednoho či dva dobré přátele, na které se mohou kdykoli a kdekoli spolehnout. Pokud takové přátele máme, není až tak důležité, zda žijeme sami nebo s partnerem.

2. Práci, kterou máme rádi

Život je opravdu moc krátký na to, abychom ho utráceli trápením. Peníze jsou věc důležitá, ale pracovat kvůli nim někde, kde trpíme znamená, že nemůžeme být šťastní. A to i když máme partnera. Nemilovaná práce otráví všechno. Do zaměstnání bychom měli chodit rádi. Mělo by nás bavit.


3. Soběstačnost

Je fakt, že mnoho věcí je snazší, máte-li po boku partnera, ale nic není úžasnějšího než vědomí, že si člověk se vším poradí sám, že na to stačí. Soběstačnost přichází s časem, není to okamžitá záležitost. Jakmile ji však získáme, nechceme už být nikdy závislí na někom jiném. Ať už navážeme nějaký trvalý vztah nebo ne, vědomí možné soběstačnosti nám bude pomáhat až do konce dnů.

4. Finanční nezávislost

Je to vskutku výjimečný pocit, když člověk ví, že může zaplatit všechno, co chce. Životně důležitý faktor.

5. Zájmy a koníčky

I když svou práci milujete, musíte si být jisti, že také všechno ostatní, čím se zabýváte, vám přináší potěšení, že vás to uspokojuje. Každý si čas od času potřebuje oddechnout ode všeho a měl by mít svůj vlastní způsob, jak toho dosáhnout. Nějaký druh sportu, ruční práce, rukodělnou výrobu, pěstování květin, cestování. Mít v životě něco, co opravdu s potěšením děláte, je možná stejně důležité, jako mít partnera.

6. Silný pocit vlastní důstojnosti

Když člověk přesně ví, co si zaslouží, nepřijme nikdy nic menšího nebo horšího. Je zapotřebí hodně času a značné úsilí, aby si uvědomil, nakolik si má sám sebe cenit. Pokud však na pocitu vlastní důstojnosti nepracuje, může se jednoho krásného dne probudit a uvědomit si, jak strašně moc času promarnil s nesprávnými lidmi a vydal ho na nesprávné věci. Pocit vlastní důstojnosti je nám zárukou, že v životě i v lásce se nám dostane toho, co budeme chtít a co si zasloužíme.

(Pozn. Alue: Tento bod je moc důležitý. Určitě i vy znáte ve svém okolí případy, kdy lidé zůstávají v katastrofálním vztahu ze strachu a z víry, že na nic lepšího nemají. Je lépe být sám, než s někým kdo nás likviduje a dusí.)

7. Něco, co ho motivuje

Něco, co ho nutí být lepší. Může to být práce, sport, společenský život, nebo také osobní rozvoj. Někdy je těžké najít motivaci, přesto je to nezbytné, pokud nechceme ustrnout na místě.

8. Promyšlenou péči o sebe

Není třeba trávit hodiny ve fitness centru a živit se výhradně zelenými koktejly a energetickými drinky, abychom měli pocit péče o sebe. Člověk má jen jedno tělo, jedno zdraví. Měl by zvolit takový životní způsob, který tělu zajistí možnost dokonalého fungování, plného využití a dobrého zdraví.

9. Pocit štěstí nezávislého na tom, máte-li partnera

Někdo rád žije ve vztahu, jiný byl vždycky sám. Přiznávat, že ve vztahu se vám žije líp a citově zcela záviset na přítomnosti či nepřítomnosti nějakého partnera, jsou však dvě různé věci. Jestliže člověk dokáže najít jiné zdroje životního uspokojení a pocitu štěstí, existence partnera je k nim příjemným bonusem.

10. Skutečnou lásku k sobě samému

To poslední, co v životě potřebujeme je navazovat vztah a začínat partnerské soužití proto, že se nám v životě nedostává lásky. Ta nejopravdovější láska, které se nám může dostat, je totiž ta, kterou máme pociťovat sami k sobě, bez ohledu na to, zda lásku dostáváme ještě odjinud.

zdroj: https://www.pronaladu.cz/10-veci-ktere-potrebujete-vic-nez-partnera/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Eliss 2017-11-19 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezky napsané, hlavně ten poslední bod :-)

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-11-19 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se člověk snaží milovat sám sebe i s tím jaký je a jak vypadá, ale jeho rodina ho shazuje, odsuzuje a poukazuje na jeho chyby, je těžké se mít rád.. :-(

Ikona diskutujiciho octomaník 2017-11-19 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K bodu jedna by se hodil tento obrázek

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-19 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  V tom případě je potřeba vyměnit rodinu 🙂

Ikona diskutujiciho Petr L. 2017-11-19 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: přesně tak ;-)

Ikona diskutujiciho 999 2017-11-19 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článok :-) Človek sa učí celý život a hlavne teraz je doba informácií a všetko prebieha veľmi rýchlo.. Je ťažké nájsť partnera s ktorým pôjdete na duchovnom vývoji rovnakým tempom a za ďalšie každý máme svoje hranice kam sa možme dostať.. Mám 34 rokov a osobne som strašne rád že som zatiaľ bez partnerky, ale bude aj to keď príde správny čas :-)

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-11-19 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Svou rodinu i přes to miluji a díky ní vím, jak se nidky v životě nechci chovat ke svým dětem 🙂

Ikona diskutujiciho Anicka V 2017-11-19 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue jsi nejlepsi youtuberka a spisovatelka,kterou znam,a mela bys v tom pokracovat.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-11-19 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Mám to podobně a dokáže to neuvěřitelně vysílit.

Ikona diskutujiciho Hanka 2017-11-20 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vše až na přátele mám… Prostě nevyhledávám kamarády. Nemám na ně čas, nic moc mi nedávají a to samé většinou platí naopak. Mám partnera a to i stačí. Jsem extrémní introvert a víc lidí bych nesnesla.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-11-20 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Partnera (partnerku) nemám a nepotřebuji, Potřeboval bych spíš kamošku s výhodou :D

Ikona diskutujiciho Ceneon 2017-11-20 23:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Když tě někdo shazuje nebo odsuzuje, braň se, vrať to. Když to uděláš, druzí potom nebudou chtít ti ubližovat, protože uvidí, že nejsi snadný terč, ale po takovém shazování sami dostanou. Vzpomenou si na to a nebudou to dělat. Jak toho dosáhnout? Možná nejlépe vhodnou otázkou, sám jsem nyní hrál hru, ve které je zvykem při prohrávání, že někdo říká "noob". Například "noob team". Já se zeptal: "with you or without you?". Tím naprosto rozhodíš toho útočícího (asi nějaký na***ný malý děcko, který má potřebu dávat to za vinu ostatním), prostě to nečeká a tak zmlkne. Nebo druhej říká "idiots", tak na něj vyjedu s tím, že co si to dovoluje, vždyť je to hra a zábava. On, že ranked mód není zábava, na to je mód QM. Já na to, tak proč to hraješ, když to není zábava, taky byl potom vykolejenej. Takhle se to dělá, vždy je cesta, nemusíš být mučedníkem. Ať se jedná o rodinu nebo cokoliv. Svět si vždy můžeš obracet k lepšímu, posunuješ se rozhodnutími. Kdyžtak popros vesmír, ať ti ukáže cestu, jak ty problémy pořešit. Například ve snech, pokud umíš je rozkódovat, tak ti může být dána dobrá rada.

Ikona diskutujiciho Sss 2017-11-20 23:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: rodina sa nedá vymeniť ..ale ako vyrastie a odstahujes sa začneš si žiť po svojom a s mužom si založis vlastnú rodinku :-)

Ikona diskutujiciho Aneta 2017-11-21 00:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sebeuvedomela zena by ti nikdy nic takoveho neposkytla, leda nejaka co si nevazi sama sebe, sex je posvatny akt

Ikona diskutujiciho Vladislav 2017-11-21 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že partnerství a láska kolem něj je krásná. Největší problém je, že lidé neumí žít sami se sebou, tak jak můžou žít s někým jiným. tento článek nepovažuji za správný směr.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-21 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Že poděláš někomu taktiku v teamu v počítačové hře a někdo ti to dá najevo, není důvod k tomu abys mu oplácel, ale abys u té hry začal přemýšlet, proto to ti lidi dělají, protože jedno jelito umí pokazit úplně všechno, ideálně ještě vyplácá materiál ostatním, když se to snaží zachránit.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-11-21 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: děkuji. Btw tady někdo hraje lolko :D

Ikona diskutujiciho Ceneon 2017-11-21 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: LoLko to není. To se ani neopovažuji hrát. V té hře se snad nadává nejvíc, co jsem četl. Hraji Heroes of the Storm :-). Prostě ty hry hrají nejvíce malé děti, tak hloupě nadávají. Co týmu dá, když začne psát "noob team", akorát to hru začne kazit a skončí to prohrou. No když někdo neumí prohrávat, to je těžké. Hra sama vybírá hráče na stejné úrovni, takže je bezpředmětné nějaké shazování viny jen na druhé.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2017-11-21 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za super článek. Téma, které aktuálně řeším, a sama jsem došla k něčemu podobnému. Tady je to moc pěkně sepsáno a shrnuto.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-11-21 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Nehraj ty hry! :-D Žere to čas, který se dá využít líp.

Ikona diskutujiciho jirik 2017-11-22 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obrázek s tekstíkem, který stojí za zamyšlení

Ikona diskutujiciho :) 2017-11-27 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To ja bych zase dokazala napsat clanek o 10ti vecech ktere nepotrebujete vic nez partnera teda :D Protoze sem mela obdobi kdy jsem nemela ani zdravi, ani penize, nemela jsem proste nic, jen sama smula a nestesti, ale toho partnera a nasi ztravujici lasku a potrebnou oporu jsem proste mela a to bylo to co me drzelo pri zivote a co mi opravdu pomohlo, da-li se rict dokonce zachranilo. Takze kdyz uz nic tak aspon ten pritel a kdyz uz ne partner tak to zdravi a penize 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek