107. Dotazník

15.11.2014 v Čtenáři 54

Napadá-li Vás otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!
Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Je nám múdrosť/ inteligencia daná do vienka, alebo si ju musíme vypracovať?

Vzhledem k tomu, že je spousta lidí moudrá už odmalička – že s tím překvapuje dospělé – jsem toho názoru, že člověk se moudrým už rodí, ale postupnými životními zkušenostmi svoji moudrost prohlubuje, až na stará kolena je ten ,,kmet“, který je mírný, ke všemu přistupuje s rozvahou, je tolerantní, pozná skutečnou hodnotu života a toho, co má a nemá dneska smysl. Tedy vrozené spojí s již zažitým.

Stejným způsobem se dá vysvětlit i opačný případ. Kdo se blbý narodí, zůstane blbý i na stará kolena… Jiné vysvětlení pro svá pozorování prostě nemám, vždycky jsem si taky kladla tu otázku, jakto že je někdo na stará kolena tak úžasný a někdo tak příšerný??

2. Ak si ľudia vyberajú a plánujú svoj život vopred/pred narodením, kto plánuje život zvieratám? Alebo by sa dalo povedať že zvieratá nemajú žiadny (naplánovaný) osud?

Zvířata mají osud daný v rámci plánu, který však předem znají.


3. Dokázala bys žít ve středověku? /dle toho, co nám oficiální dějepisci vyprávějí? /dle toho, co nám už (možná?) neřekli a co (možná?) víš navíc?

Kdybych měla být ve středověku, tak bych tam byla. Ale jsem tady a teď, jednou a naposled, tak to nemusím řešit 🙂

Každopádně žili tehdy lidi? – Žili… tak bych žila asi taky, pokud by mě neupálili, no ne? 🙂

4. Odpustila bys nevěru?

Ano, ale pouze v takovém případě, že by se se mnou jednalo fér. Tak, že si spolu sednem, promluvíme si proč se to stalo, jestli se to stane znovu, jestli to chceme nějak řešit, probrali bychom příčinu… A jestli se příčina dá nějak napravit, nebo nedá.

Kolikrát může být nevěra prostě jen volání o pomoc, že je ve vztahu něco blbě, protože stávající partner něco důležitého neposkytuje. Kdo je se svým vztahem spokojený, většinou nekouká jinam.

Nechci tím říct, že budu vinit sebe samu, kdyby mě partner podvedl a samozřejmě by mi to nebylo jedno, ale zajímala bych se o důvody a ptala bych se jako první co bylo příčinou a proč to udělal, než bych z toho vyvodila nějaké důsledky. I tohle se dá řešit slušně a v klidu, když chtějí obě strany.

Měla bych však zcela rozdílný přístup, pokud by se mi dlouho nepřiznal, dělal ze mě dlouho debila a nechtěl si o tom nijak promluvit. – Tento druh podvodu, zatloukání a neupřímnost je pro mne mnohem horší než vědomí toho, že partner to jednou strčil někam jinam.

5. Jaký máš názor na Michaela Jacksona? Posloucháš ho?

Trošku ano, mám jeho písničky probrané a některé jeho hity se mi opravdu líbí. Navíc je to srdcovka, Jacksona vždycky měla moc ráda moje maminka, která ho i poslouchala při cvičení, takže je spousta písniček, které ve mě vyvolávají vpzomínky na ni. Takže ho nemůžu poslouchat úplně běžně, spíš si na to musím najít vhodnou chvilku.

6. Co děláš s Moristem, když jedeš na delší dobu pryč? Dáváš ho známým? Nebo do těch zvířecích hotelů?

To se vlastně nestává, protože běžně na tu jednu-dvě noci si někoho domluvím a jinak zatím co se dělo, tak jsem ho – i za cenu jeho protestů a ječení v přepravce – brala s sebou. Na dovolené taky moc nejezdím, jsem tichý domácí typ, co se cestování spíš vyhýbá, než že by ho vyhledával, preferuji svoji postel před jakoukoliv jinou a jsem ochotná kvůli tomu i pozdě večer cestovat hromadnou… Takže se skoro vždycky vracím a proto je pro mne kočka vlastně ideální domácí mazel. I že je o něco samostatnější, než jiná zvířata.

7. Slyšela si o Delfské věštkyni Pýthii? Pokud ano, myslíš, že mohla čerpat své vědomosti z morfogenetických polí?

Pýthia byla věštkyně a dálnovidka, která měla svoje schopnosti podpořené něčí speciálním, co bylo kdysi na tom místě, kde pobývala. Velmi zajímavá osobnost…

8. Keď mi dá niekto krížik na čelo v domnení, že ma tým požehnáva, naozaj mi to môže pomôcť? Nie je to náhodou tak, že mi tým pohybom blokuje tretie oko?

Blokuje třetí oko a krade ti energii. Buď rychle uhni, nebo po ,,aktu“ omyl pořádně obličej studenou vodou a zakruž si pravotočivě prstem na tom místě, nebo řekni někomu jinému… Aby se to trošku stáhlo.

Já když vím, že je to ,,křížkovací“ typ, hlásím předem, případně uhýbám a mizím, když to nechce respektovat a neví co tím vlastně páchá.

9. Co si myslíš o keltských propletencích (znacích, jsou konstruktivní? A co keltský kříž, ten je destruktivní a nebo se jedná mezi kříži o nějakou z výjimek? 🙂

Keltský kříž samozřejmě destruktivní je. To že je něco Keltské neznamená automaticky, že je to životadárné, vždyť oni symboliku používali k mnoha různým účelům a není moudré používat symboly, když často ani nevíme, na co byly původně určené.

10. Když je člověk (v pokročilém věku), který má otřesné fyziognomické rysy obličeje, ví to o sobě a chce i podniká nové (až rázné) změny svých návyků i charakteru (tam kde to jde), tak mají šanci se vůbec ty fyz. rysy změnit? Je totiž pravda, že člověk se má mít rád takový, jaký je- včetně vzhledu. Ale když mu dlouhý čas křiví obličej vada charakteru, pak si to uvědomí a vnitřně se chce změnit – Jak má mít najednou rád ty obličejové rysy vypovídající o špatném charakteru, díky kterým se mu třeba velmi hodnotní lidé straní či jim přijde odpudivý?

Starý člověk nemá schopnost se od základů změnit, protože už má pevně dané vzorce. Jeho obličej vypadá podle toho, jak žil a jak myslel, jaké jsou jeho energie. I kdyby se stal nějaký zázrak a toho dotyčného osvítilo něco zeshora, moc toho nenaděláš, protože na stará kolena už nemáš na nápravu a srovnání moc času.

11. Je možné že jsou někteří lidé imunní vůči čárovým kódům při skenování?

Čárkový kód není virus, ale destruktivní rezonance. Ta působí pořád stejně.

12. Zajímalo by mě něco o podstatě zápisu hudby. Hudba se většinou ladí podle tónu A (=432Hz, v lepším případě). A když se hrají přirozené tóny (a,h[=“b“ v zahraničí],c,d,e,f,g), tak nám to dá stupnici MOLL. (Naopak od C máme s „přirozenými tóny“-c,d,e,f,g,a,h,c- stupnici DUR.) Proč se hudebníci rozhodli rozhodli kdysi pojmenovat tóny abecedně od „místa“, kde to má tendenci dát vzniknout mollové=smutné tónině? Má to souvislost s tím, že vážná=klasická=pro člověka nejlepší hudba je „od přírody“ tak nějak smutná; nebo to tak tehdy vnímali? Nebo jsem úplně vedle? 🙂 Děkuji za případné zaobírání se mou otázkou

Hudebního vzdělání se mi sice dostalo, ale takto odborné a pokročilé otázky bys měl položit někomu, kdo se pohybuje v oboru a zabývá se jím do loubky, ne mně na Alušce.org, to je poněkud úplně jiná kategorie. Taky nevím, jak bych mohla vědět, proč se někdo rozhodl něco pojmenovat tak a ne nějak jinak… Proč tě rodiče pojmenovali jak tě pojmenovali a proč tak pojmenovali mě? A proč se trávě říká tráva?

13. Je možné něco udělat se zrcadlem pokud není možnost ho vystěhovat a ani ho něčím přikrýt?

Natřít barvou? 😀

14. Je opravdu čtyřlístek symbol štěstí?

To je.

15. Nevíš, jak se zbavit bolesti ledvin? Nechci s tím hned letět k doktorovi, nemyslím si, že zrovna tohle je řešení.

Bolesti ledvin můžou být všechno možné, vážné i banální. Tak když nechceš jít k doktorovi, tak jdi alespoň k homeopatovi, nebo léčiteli. Hlavně ale za někým jdi a zjisti si příčinu.

16. Fungují karty na internetu?

Asi jako loterie.

17. Myslíš, že mají miminka nějakou svou vlastní „řeč“? I to jejich „žvatlání“ přece musí mít nějaký smysl…

Když se něco učíš, tak to přece nemusí dávat vždycky smysl. Když ses učila kreslit, tak jsi taky jenom dělala chaotické čáry.

18. Když mám menstruaci, tak tam mám takové černé kousky něčeho. Mamka říkala, že je to jen sražená krev, ale ty jsi psala něco o toxinech?

Toxin není tak obrovský, abys ho mohla vidět v krvi 🙂 … Jsou to kousíčky výstelky, nebo sražená krev.

19. Jsi nějak blíž seznámená se Slovansko-Árijskými Védami (např. www.vedy.sk a podobné stránky)? Pokud aspoň trochu ano, jaký na ně máš názor, co si o nich myslíš? Shodují se základní myšlenky z nich a to, čemu věříš Ty? Vím, že o Anastasii máš hodně dobré mínění, a ona se k védické kultuře dost otevřeně hlásí …

Už je to delší doba, co jsem je četla. Něco sedí, něco ne… Ale to už tak bývá u starších věcí, že se různě přebíráním překrucují. Nevidím to jako problém.

20. Jaký máš názor na ideu rodových statků od Anastasie? Myslíš, že to je skutečně jedna z cest, jak znovunavrátit harmonii na téhle planetě?

Je to skvělá cesta, taky jsem nad tím uvažovala, ale…. Upřímně…. Kolik takových lidí na světě je, co by takhle fakt chtěli žít a kolik z nich má na tu realizaci? Já sama třeba ne.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2014-11-15 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co to jsou ty rodové statky? Já jsem anastasiu četl, konkrétně díl o lásce, kdy už měla s Megrem dítě a mě osobně příjdou ty její názory přebujelé (květnaté), ani jsem tu knihu nedočetl. Možná bude nejlepší ta první kniha, co se týká těch vyšších otázek. Co myslíš?

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2014-11-15 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě jak se očišťuješ od negativních enrgii a nánosů. Máš na to nějaké cvičení?

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2014-11-15 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znáš způsob jak rozvíjet moudrost a inteligenci?

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2014-11-15 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě co si myslíš o celibátu. Má to podle tebe nějaký přínos? Taoisté věří, že když člověk vydrží bez jakékoliv sexuální aktivity (masturbace, sexu) víc jak tři měsíce, tak se jeho tělo vrátí do stavu novorozeneckého děcka a nebudé mít sexuální potřebu. Co si o tom myslíš?

Ikona diskutujiciho ILI 2014-11-15 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak často astrálně cestuješ?Máš období,třeba několik měsícu,kdy to prostě nejde?

Ikona diskutujiciho Solais 2014-11-15 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chci se zeptat, jak je to s těmi ochránci? Mám v tom trochu zmatek. Jedna kamarádka vidí ochranná zvířata…a jiná tvrdí, že nemáme žádné anděly, jen ta zvířata. Což se mi nezdá, vzhledem k tomu, že o andělech vím už hodně, hodně, hodně dlouho, déle, než o těch zvířatech. Jak to tedy je? Máme obojí? Nebo je to zvíře jen nějaké zobrazení toho anděla? Díky za odpověď.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-15 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za řadu zajímavých a trefných otázek, ty se budou dobře a příjemně zodpovídat v dalším díle.

Ikona diskutujiciho Pája:) 2014-11-15 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o těchto lidech: Einstein/ Tomio Okamura/Zeman(a té jeho mluvě) :D??

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-11-15 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je všetka bežná hudba v 440Hz? Lebo keď prerábaš hudbu do 432Hz tak vlastne len znižuješ jej frekvenciu o 1,8%. Lenže čo ak nejaká hudba neni v 440Hz? Čo ak nejaký hudobník o tom vedel a vytvoril hudbu v 432Hz, potom keď tú hudbu (v domienke že je 440) prerobíš, tak ju vlastne pokazíš pretože ju prerobíš na 424Hz. Takže to prerábani do 432Hz funguje len za predpokladu že pôvodná hudba je v 440Hz.

Ikona diskutujiciho moudravrba 2014-11-15 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ty knihy od Anastasii jsem si chtěl půjčit v knihovně, ale už jsou rozpůjčované, takže musím čekat až na mě příjde řada a jako první se uvolnikala kniha Anastasia: Láska, tak jsem jí četl jako první . Dám ji teda ještě šanci a podívám se na ten první díl, když říkáš, že je tak úžasná.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-11-15 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znáš, prosím tě, nějaké dobré způsoby, jak si lépe zapamatovat sny, které se mi zdají v noci?

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-15 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ve zkratce:

Ikona diskutujiciho Mája 2014-11-15 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám něco k bodu 8. Je to už hodně dlouho, asi 20 let. Jsem se setkala s věřícimi lidmi, co jsem neznala, byli moc milí a hodní. Při rozloučení mi udělali křížek na čelo a chtěli po mně to samé. Jenže já nemohla, nevím proč, ale nešlo to. Bylo mi to trapné, aůe měla jsem pocit jako by mně někdo držel, nebo co. Tak teď už vím proč asi.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2014-11-15 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Ok. Díky.

Ikona diskutujiciho Susan 2014-11-15 23:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chtěla bych se tě zeptat na tvůj názor ohledně Tvůrcu křídel. Jestli jsi něco od nich někdy četla a jestli jsou takové materiály důvěryhodné. Měj se hezky. 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-15 23:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když má někdo zelené oči, značí to že má cosi společného s "ještěrkama" či má destruktivní nebo zákeřnou povahu? Díky.

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-16 04:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško byla v minulosti planeta Mars dějištěm pátého matrixu? Díky.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-11-16 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Taky by mě zajímalo, jak to poznat… Já třeba poslouchám swing a tam nikdy nevíš, kdo v čem nahrával.

Ikona diskutujiciho Míra 2014-11-16 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2014-11-16 23:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

18) jsou to kovy, taky jsem měla

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-11-17 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj :-)

Ikona diskutujiciho Sisi 2014-11-17 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Ilona 2014-11-17 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je neco co bys jeste chtela v zivote zazit, neco si zkusitm nejake svoje prani?

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-11-17 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč v Číně uctívali draky, když všude jinde na světě byli známí jako strašné příšery a podle toho, co píšeš takoví i byli?

Ikona diskutujiciho Marie 2014-11-17 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jde nějak poznat, že můj současný pejsek je převtělením toho minulého? A jak můžeš vědět, že zvířata vědí, co se s nimi stane?

Ikona diskutujiciho Iveta 2014-11-18 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Na mě otázka sice nebyla, ale já zastávám spíš Oshův názor. Snažit se něco vědomě potlačovat je hloupé a zhoubné, jelikož člověk na to o to víc myslí a tím se toho nikdy nedokáže zříct. Když si řeknete nesmíš na to myslet, no co každý udělá? Bude na to myslet víc něž kdy jindy. Většinou takové nucené celibáty a pod. vedou k opaku. A dávala bych si pozor na nějakou nemoc vyvolanou vědomím popíráním vlastní sexuality, která přece není ničím špatným…

Ikona diskutujiciho Iveta 2014-11-18 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Já bych řekla, že tohle se teď docela rozjíždí. Ikdyž jsem nikdy neslyšela slovo rodný statek, přesto tohle pro mě není nové, je dost knih, jak si v podstatě založit takovou soběstačnou zahradu se somoudržitelným ekosystémem.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-11-18 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Jako… já žádnej přínos nepozorovala, i když u mě to bylo dáno okolnostmi. U mě jde hodně o toho člověka, a když tahle možnost není, nemám touhu se realizovat jinak. Takže asi nejdéle to byl rok a půl bez sexuální aktivity. Nic zvláštního jsem nepociťovala, na druhou stranu jsem pozorovala raketové zlepšení fyzického a psychického stavu, když jsem se dala dohromady se svým nynějším přítelem a začali jsme spolu spát.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-18 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Jo, rozjíždí, a to je dobře :-)

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-11-19 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, rád bych se zeptal na téma negativní náboj trochu víc podrobněji: Co vlastně určuje, že je náboj pozitivní/negativní? Co je vlastně ta prvopodstata rozlišení pozitivního náboje od negativního- jinými slovy, JAK TO a PROČ, že zrovna ten záporný náboj je tvořivý co je vlastně ZAČ? Děkuji za případnou odpověď na tuto otázku 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-19 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: … to je jako kdyby ses zeptal, co dělá dobro dobrem a co dělá zlo zlem, nebo co dělá zelenou barvu zelenou. Nebo proč se člověku říká člověk a ne hroch.

Ikona diskutujiciho Pavel 2014-11-19 23:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, rád bych se zeptal na názor. Vím, že existuje něco, čemu křesťané říkají Bůh (přestože považuji to slovo v jejich podání za absolutně znásilněné, už jen proto, že láska "jejich Boha" je podmíněná spoustou faktorů), láskyplný Zdroj všeho. Přestože jsem právě definoval svůj vztah k některým přesvědčením křesťanů jako nepříliš vřelý, proti nim samotným nic nemám a několikrát v životě jsem byl v kostele. Nedá se říct, že bych se tam cítil špatně, ani dobře. Ale chci se zeptat, co se podle tebe stalo, když jsem jednou během mše nabyl pocitu, který ve mě zůstal ještě mnoho dní. Byl to pocit, že ať se děje cokoliv, všechno bude v absolutním pořádku. Byl to ten nejsilnější a nejpříjemnější vnitřní pocit, jaký jsem kdy zažil a cítil jsem, že takto silný pocit jsem si prostě nemohl vsugerovat ani nic podobného, jednoduše nepocházel ode mě. Jak jsem řekl, křesťanské pojetí Boha se mi příčí natolik, že to slovo samotné kvůli jeho vyznění nerad používám, ale dá se říct, že je mi sympatické, že se lidé v kostele sejdou prostě kvůli Bohu (ačkoli bohužel nevím, kolik jich přišlo spíše kvůli strachu "z pekla", než kvůli Bohu samotnému). Tak či onak, jak jsem řekl, ten pocit (možná spíše naprosté přesvědčení, bylo to prostě JASNÉ)byl naprosto ojedinělý a silný a naprosto odpovídal mé představě o boží lásce, takže v rámci toho, co o Zdroji, Stvořiteli, Bohu, Vesmíru vím, se domnívám, že ten pocit byl cosi jako jeho dotek, přesto, (nebo proto) že křesťanem nejsem a přesto (nebo proto) že to bylo v kostele.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-20 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: V naší fyzický realitě se takovej náboj dá rozlišit podle kumulativního poměru náboje protonů a elektronů ve hmotě (hmotou ale myslím třeba i vzduch). Prostě pozitivní náboj má látka, ze který "odešlo" trochu elektronů, takže v ní převládá kladný=pozitivní náboj protonů. Negativní náboj má látka, která má nějaký ty elektrony "navíc", takže má ve výsledku záporný=negativní náboj.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-20 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Mohlo to být dočasné napojení na křesťanský egregor, na nějakou vyšší temnou bytost, a nebo taky na vlastní Zdroj (jako ochrana před nimi), ty nuance jsou mezitím tak jemný, že na rozlišení jde použít jen tvá intuice, řekl bych …

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-20 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Můžu nabídnout pohled z Véd … podle nich naši předkové žili na třech planetách v téhle soustavě – Midgard (Země), Dea (ta už tu není, je místo ní pás asteroidů) a Orea (=Mars). Na Marsu ale došlo k úplnému vymření lidí, takže by se dalo předpokládat, že tam jedno z dějišť Matrixu taky bylo. Kolikátý bylo, to už nemám šajn. … No a teď tam jsou nějaký základny kdovíkoho, asi Temnejch, no. Proč by tam jinak lákali lidi na mise, ze kterých jim není garantovanej návrat. Jako varování, abych tam nelez, mi to stačí :D

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-20 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Přesně, s tímhle do puntíku souhlasím. Když někdo nemá dlouhodobě chuť na sex, no tak ať ho neprovozuje. Kdo ji má, ať se do toho klidně opře. Stejně to vidím třeba s masem – kdo ho nemůže ani cítit, tak ho nejí a je spokojenej vegan/vegetarián/whatever; ale komu chutná, tak ať si dá a bude spokojenej masožravec. Jakýkoliv potlačování sebe je vlastně forma sebepoškozování, což se dá říct i o nuceným celibátu.

Ikona diskutujiciho Maruška 2014-11-20 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, četla jsem tento článek (oba díly) http://karolinaloskotova.blog.cz/1002/2-navod-na-lidskou-bytost-autor-to-mas-marny-doporucuji a mám pár nejasností.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-21 00:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Tak jasně, že když na 432 hudbu použiješ algoritmus 440->432, tak bude výsledkem disharmonickej paskvil. Musíš se naučit vycítit rozdíl mezi 440 a 432 hudbou, což myslím, že není nijak extra těžký.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-11-21 00:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš nejaké rady čo robiť keď sa stretneme s čiernookími deťmi, ufónmi ufom alebo duchom?

Ikona diskutujiciho Luz 2014-11-21 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Křesťané nežijí ve strachu z pekla, neboť věří, že jejich pochybení byla odpuštěna skrze Ježíše! To o nutnosti dodržovat pravidla a o strachu z Boha se týká hlavně římskokatolické církve, kde opravdu je daný složitý systém pravidel a stejně není jistota, že se dostaneš do nebe, ale ne protestantských křesťanských odvětví. Jinak díky za sdílení krásného zážitku. Možná to bylo znamení, že tvé předsudky vůči křesťanské víře nejsou opodstatněné… Pochopitelně každý ti na to odpoví něco jiného, v souladu se svým vlastním přesvědčením.

Ikona diskutujiciho Alienor 2014-11-22 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, ako je na tom symbol stromu života? Pri nosení pôsobí konštruktívne či deštruktívne? 🙂

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-11-23 08:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co znamená nápis "Corvotuloa pstävä", který máš pod oknem "Aktuálně"?

Ikona diskutujiciho Kac 2014-11-23 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Necetla jsem vsechny komenty, tak to mozna uz nekdo psal, ale moudrost a intelekt ci inteligence je uplne neco jineho. Moudrost je zalozena na sbirani a pouceni se z zivotnich zkusenosti, kdezto intelekt roste vzdelavanim, studiem. V zivote by se mely rozvijet 3 veci – duch ( tim narusta moudrort ), telo a intelekt. Dnes se na ducha zapomina a rozviji se pouze intelekt a telo cili ego a egoismus. Proto se svet jevi tak, jak se jevi. Je v chaosu. Je tedy velkou chybou myslet si, ze moudrost a inteligence to same jest:-)

Ikona diskutujiciho Kac 2014-11-23 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Oprava, moudrost prichazi prave s rozvijenim vsech tri casti – tela, intelektu a ducha. Omlouvam se. Mohu-li jeste doplnit, vsichni si urcite vsimame toho deni kolem Islamskeho statu a islamu vseobecne – tato situace nam, jak se rika, nastavuje zrcadlo. Stve nas a to je dobre. Kdyz totiz odlozime vztek a strach a nahlidnem krapet pod povrch, zjistime, ze ac muslimove svym zpusobem fanaticky a dogmaticky rozvijeji ducha, zapominaji na intelekt..my na ducha. Kdybychom byli my i oni, tedy vsichni moudri, nahledli bychom do toho zrcadla a pochopili, ze nam do ty svaty trojky ( telo, intelekt, duch ) neco chybi, ze rozvijime casti pouze dve. Toz my zapadaci bychom se vrhli na ducha a mohamedani by zacili vice premyslet o tom, cemu vlastne tak slepe veri…jenze, kdybychom byli moudri, k temto situacim by vubec nedoslo.

Ikona diskutujiciho Anon 2014-11-24 07:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, ako je to s nespavosťou? Z čoho vzniká a ako sa jej zbaviť? Ďakujem. 🙂

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-25 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: No … jinak se to, co se máme naučit, nenaučíme. Takže jsem svým způsobem rád i za ten islámskej stát. Samozřejmě si uvědomuju, že kvůli tomu spousta lidí trpí a umírá v příšerných podmínkách, takže se může zdát dost necitlivý, že takový dění vidím v podstatě rád. Ale za ty tisíce let jsme k týhle situaci přispěli v mnoha inkarnacích každej svojí kapkou …

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-11-25 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je taková možnost pokud nechceš přivádět své dítě, svou krev do tohoto systému, (což uznávám je mi myšlenka velmi blízká) si dítě osvojit až prostě budeš mít tu správnou chuť a věk. Odpadne ti milion starostí od přebalování až po výběr partnera adoptováním dítěte ve věku asi 3-4 let. Pokud nechceš svoji krev přivádět na tuto králíkárnu, můžeš aspoň zachránit jiné a udělat mu dobrý život a zároveň ukojit svou (třeba budoucí) touhu po dítěti. Nepřemýšlela si aspoň někdy nad tím? Podle mě to neodporuje božím zákonům. Co si o tom myslíš ty? Pokud je to otázka příliš osobní tak mi prosím odpusť, chtěl jsem se jen zeptat na tvůj názor.

Ikona diskutujiciho wenoušek 2014-11-27 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Několikrát za den se setkám s číslem 54, sám si říkám jestli je to vubec možné, vzdy si vzpomenu ze jsem tu četl že je to vysokovybrační číslo, ale nevím co mi tím kdo chce říct i když žádám o znamení. Myslím že to nemuže být náhoda. Trvá to už delší dobu i pár týdnů a opravdu každý den se s ním několikrát setkám. Můžeš mi poradit?

Ikona diskutujiciho Ailin 2014-12-03 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-12-03 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Já bych to tak dramaticky neviděla. Když je člověk dostatečně nezávislý, systémy víry – jejich modlitby, posvátná místa a spol – jsou trochu jako výtah, že nemusíš až nahoru po svojich, ale kousek se svezeš na vlně. Případně si ze pár věcí necháš takto vynést, třeba když chceš udělat trochu větší haló. Křesťanská symbolika je v našich krajích velmi bohatá, bylo by přímo hloupé nevyužít vší té síly, kterou do toho lidé vložili, jde jen o skill, zda z toho dokážeš vytáhnout neutrální energii nebo se na tom rozbiješ, ale to není o místě, to je především o tom, zda je člověk s daným nábojem srovnaný sám v sobě. Je jasné, že pokud nejsi jistý v kramflecích a stavíš se do obranné pozice, začne to s tebou bojovat, což tě naprosto logicky vysává. Stejně pokud se napojuješ skrze svůj (i nevědomý) postoj, potom obracíš jen na tu část, která jemu odpovídá. Když myslím křesťanství, nemyslím na inkvizici, zpátečnictví, fanatismus a výmluvy. Všechno má svůj stín, ale posuzovat celek jen na jeho základě je nedostatečné. Já myslím na sv. Terezii z Avily, Tomáše Akvinského, matku Terezu a na upřímně dobré a milující lidi, kteří se skrze víru v křesťanského Boha realizovali (např. má prababička). On i ten tzv "destruktivní" kříž je v zásadě o tom, že vytahuje energii ze středu a vrhá ji do prostoru, zcela v duchu těch nejnesobečtějších myšlenek. Akorát to jde zas o to, trochu vnímat a nenechat se tím unést a semlít.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek