113. Dotazník

17.3.2015 v Čtenáři 42

Napadá-li Vás otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!
Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Psala jsi, že nesouhlasíš s darováním krve. Myslíš si tedy, že by se neměly dávat transfuze po úrazech a tak?

Problém je samotný systém. Kdyby dárcovství krve nebylo pro farmacii výhodné, už dávno by připustili jiné metody, které jsou dostupné, jednoduché, mnohem levnější, hygieničtější a bez rizika. Víc to ale rozvádět nemůžu.

2. Proč je z Moristka najednou Morrisst? 🙂

Můj kocour dostal jméno inspirované přezdívkou mého kamaráda, kterého mám moc ráda a ta přezdívka se mi jednoduše líbí. Jeden má ,,r“ a ,,s“ zdvojené, druhý ne. Náhodná záměna je možná.

3. Jak to je se svíčkami konkrétně když jich je v místnosti více, např. 2 (sudý počet destruktivní) a jsou od sebe dostatečně daleko? Hraje v tom roli nějaká vzdálenost, nebo to je dáno na místnost a ať jsou jakkoli daleko tak je prostě destruktivní mít zapálené dvě svíčky?

To je otázka, na kterou se dá odpovědět všelijak. To bych prostě musela tu místnost, svíčky a vzdálenosti vidět. Takže aby z toho nikdo nebyl zmatený, obecně: Ne, do jedné místnosti patří celkově vždy jen lichý počet zapálených svíček. Myslím, že není těžké toto pravidlo dodržovat.


4. Mám takový dotaz ohledně mého strážnýho anděla. Doteď jsem s ním nikdy nezkoušela komunikovat, ale před pár dní jsem ho v duchu poprosila jestli by mi mohl říct své jméno…asi dva dny jsem ho vždycky před spaním poprosila. Jenom co jsem na něj třetí noc pomyslela, v hlavě mi probliklo jméno. Bylo to takové zvláštní a v životě by mě nenapadlo. Tak jsem si jen tak ze zvědavosti vyhledala andělská jména a co nevidím…bylo tam. A nejvíce mě překvapil překlad (snad nevadí když to řeknu). Znamenalo to andělská stráž. Byla jsem vážně šťastná a poděkovala jsem mu. Ale četla jsem, že andělům nějakou dobu trvá než vám prozradí jméno a u mě to bylo nějak moc snadné a rychlé, nevím proč. Jenom by mě na to zajímal tvůj názor, protože ty těmhle věcem rozumíš.

Věř svému zážitku, svému úsudku a nepochybuj o sobě. To, že někde někdo píše, že to nepůjde hned, je jen předsudek, který pro někoho může fungovat i jako blok. Každý z nás umí komunikovat jinak, jinak rychle, jinak kvalitně. Buď hrdá na to že ti to jde, nesrovnávej se s ostatními, kolik jim zabralo to či ono času. Není to maturita, ani maraton, neexistuje jedna linka/cesta, jedno doporučení platící pro všechny. Každý potřebuje jiný čas i přístup.

5. Psala jsi, že si chceš letos udělat řidičák.. řídila jsi už někdy auto, nebo to bude tvoje poprvé?

Řídila jsem mockrát, mnoho druhů aut různých cenových kategorií, včetně automatu, nebo auta za miliony. Většinou mě na to auto chtěl někdo sbalit, nebo bylo nějakého mého přítele, který mě k tomu na chvilku pustil, protože poznal, že jsem šikovná. Prakticky všichni moji chlapi co měli auto, mě k němu alespoň jednou pustili. – Ale drandili jsme po polňačkách, nebo na cestách u lesa, kde fakt nikdo není a nejezdí. Do provozu jsme nelezli, to bych si ani netroufla.

Řidičák neustále odkládám proto, že se mi zkrátka nechce řešit papíry navíc a učení se předpisů a dopr. značek. Nejsem si jistá, jestli budu všechno stíhat dobře a jestli to zvládnu vmáčknout do svého programu. Za volantem nemám strach, naopak mě to dost baví.

První auto co jsem řídila, byla hodně zlatá zrezlá žlutá škodovka a byla jsem fakt malá, cca kolem deseti let. Bylo léto, a řádili jsme s bandou na polňačce. Týpek mi zařadil jedničku, já nasadila krutopřísné brejle, pustili jsme rádio na plné pecky a jelo se… Po cestě jsme potkali jenom jedno auto a borec když viděl kdo tu nacpanou škodovku řídí, tak mu málem vypadly oči z důlků.

6. Vyráběla jsi někdy šampón z mydlice lékařské (máš s tím nějakou zkušenost)?

Ne, protože když jsem venku konečně identifikovala mydlici lékařskou, tak rostla nedalekým sousedům u baráku. To jsem si nedovolila jim sklízet na svoje pokusy.

7. Jaký je rozdíl mezi lidmi a anděly? Jsou andělé svou přirozeností jiní než lidé, nebo jsou lidé latentní andělé, kteří se jimi stanou?

Jsme rozdílní. Naše duše mají jiné určení, i jiný úkol na světě. Po smrti se staneš duší. Můžeš provázet živé lidi a pomáhat jim, ale budeš průvodce. Ne strážný anděl. Odlišuje nás absolutní právo svobodné volby mezi dobrem a zlem. Andělé zlo neznají a nemohou si ho ani zvolit.

8. Je možné, abychom ve snech viděli naše minulé životy? (třeba jen záblesky, nebo některé momenty)

Je to možné, ve snu se můžeš dostat kamkoliv.

9. Jíš ještě pečivo, nebo jsi ho už úplně vynechala z jídelníčku?

Víceméně jsem pečivo hodně omezila oproti minulosti. Nebylo to však násilné přeučování, ale přirozený vývoj.

Co si dám, tak kousek kvalitního žitného chleba (s příměsí pšenice). Normální bílý rohlík už výjimečně, tak maximálně jednou za týden. Ale už si nedám dva, ale jenom jeden.

Ono se to takhle v pohodě dá… Ráno mám čaj, v poledne si uvařím, večer dojím co mi zbylo od oběda, zbytek si zmrazím do zásoby a málokdy se potom ještě potřebuju dojídat. Taky jsem ráda, že umím všechno zužitkovat a nevyhodím žádné jídlo. Stačí to dobře spočítat, což pro jednoho není těžké.

Dřív to byl čaj, pak oběd a pak nějaké pečivo na večeři, ideálně ještě s vajíčkem 🙂 no, zabiják… Pořád jsem řešila, že se mi dělá trošku pupíček, tak jsem první vysadila ta vajíčka k večeři (to byl trochu boj, protože je miluju, ale shodila jsem tím asi 3-4 kila)… A pak asi po roce jsem omezila i to pečivo. Už ne kvůli pupíčku, ale chtěla jsem prostě jíst lépe, když jsem se dočetla a doslechla, že z přemíry pšenice vznikají nemoci a alergie… Dojídat k večeři zbytek od oběda mi vyhovuje mnohem, i si tak víc pochutnám. Dobrý oběd, co si udělám podle své chuti, i když ohřátý, mě uspokojí víc než chleba namazaný něčím.

Snažím se také zařadit do jídelníčku těstoviny bez pšenice, zatím se mi chuťově dost zamlouvají žitné, ale už je problém to zamrazit. Rozkydnou se a nejsou dobré… ani druhý den už nejsou dobré, takže ohřívání je trochu problém.

Zatím nevím, jestli to má na mě nějaký větší efekt. Rozhodně už ale neřeším žádný pupíček (taky ale jím málo masa, žádné knedle, minimum omáček atd., hlavně zeleninu, těstoviny, brambory), doufám hlavně že moje zažívání je spokojenější a méně namáhané.

10. Ráda bych se zeptala a nevím jestli už to tu někde nepadlo, jak vlastně všechno tohle víš, vše od fungování vesmíru, přes historii planety, ufony až po naše životy? Zkrátka to vše o čem tu píšeš a na co odpovídáš.. Kde bereš odpovědi na všechny otázky. Na vše odpovídáš s naprostou jistotou, že tvůj názor je ten správný, tak mě zajímá odkud vše víš… jsou to jen přejaté informace od jiných a z knih nebo ti někdo (něco) dává odpověď na vše?

Tahle otázka už tady padla mockrát, ale je trochu problém na ni odpovědět, protože jednotná odpověď na všechny obory neexistuje. Je pravda, že obrovské množství věcí odněkud vím, nikdy jsem se je neučila, ani o nich nečetla, nepotřebuji o nich diskutovat. Je to ve mě nahrané a dané odmalička. Nedá se to přeučit, zahodit, zapomenout, ani zablokovat, jsem to prostě já a jsem taková. Ani nejde o to, jestli tomu věřím. Jednoduše VÍM, není to otázka nějakého mého rozhodnutí.

Pak jsou tady ale ještě vědomosti, které se dají nastudovat, tím myslím léčitelství, homeopatie, fyziognomika, bylinky… Mám velký zájem o přírodu a tuto planetu, chci znát všechno co v ní roste, běhá, lítá, zajímá mě i lidské tělo. Jak funguje a jak ho napravit. Takže se i zásobím literaturou o přírodě, biologii, atlasy… Tyto věci jsou pro mě předmět celoživotního studia. Taky jsem měla a stále mám možnost spolupracovat intenzivně s lidmi z těchto oborů (homeopatie, přírodní léčba, věci typu GNM ,,germanische neue medizin“), tím rychleji a lépe získávám kromě teorie i praxi. Samozřejmě ale otázky o duši nebo funkci vesmíru tady nenalezneš. To mám dané… Jenom říkám, že se toho dá hodně nastudovat a naučit, když člověk chce.

Zmiňuješ UFO – já mám pár dost zajímavých zážitků, ale krom zážitků jsem tématiku i trochu studovala z dostupných zdrojů, takže je to jakási směska.

Na základě toho co mám dané a toho co jsem se naučila během života, pak jsou ještě znalosti, které jsem obvodila. Spojuji si jedno s druhým, vidím interakci mezi těmito dvěma věcmi a na základě interakce nebo zkušenosti, vyvodím závěr, který je podložený nějakým výsledkem.

A když jsem zrovna u toho: Co jsem si všimla, tak v současné době je velký problém pro lidi, spojovat si jedno s druhým, vidět interakci, přitom na tom není nic těžkého. Tato schopnost se u lidí potlačuje, narušuje a poté úplně vypíná používáním mobilu, jeho přikládáním k hlavě. A pak člověk, co si mobil k hlavě nedává, je najednou zvláštní, když nemá ozářený mozek a myslí mu to. Takže znova to připomínám – a píšu to pořád dokola – nedávejte si mobily k hlavě, poškozuje to vaši schopnost myslet! Podívejte, kolik je najednou ,,dys“ a děti dnes ve školách mají problém pochopit psaný text. Tohle v žádném případě není náhoda.

Je těžké někomu vykládat jak některé věci vím, pokud je to zrovna člověk zaměřený na hmotu, co si nepřečte na to sám nepřijde, a schopnost samostatného uvažování si zlikvidoval mobilem už jako dítě… Takovému člověku to jednoduše nevysvětlím. Nemám šanci, ani se o to už nijak nesnažím. Ten kdo to má dané a předurčené, to pochopí i sám, jinak je víceméně zbytečné to rozpitvávat a snažit se vysvětlit něco, co nemá původ ve hmotě.

Základ všeho co znám, mám daný a celý život mě vede. Mám i zajímavé problesky a okamžiky. Vize, nebo pnutí. V klíčový okamžik vím co mám udělat nebo říct. Funguje to na různé situace, nejenom na teoretické znalosti. I mi to dopředu řekne, než otevřu nějaký mail, jestli má smysl se jím podrobně zabývat, nebo ne. Je to hodně zajímavé a má to široké pole působnosti v mém životě. Neumím si představit že bych to vedení neměla, ani bych bez toho nedokázala přežít.

I mě překvapuje, že mi lidé tuto otázku opakovaně pokládají. V první řadě je potřeba pochopit můj smysl a účel tady. Já jsem se sem narodila s určitým úkolem (každý z nás má svůj úkol) a pro tento úkol jsem byla patřičně vybavena a obdařena, abych ho mohla splnit (to má každý… máš přirozený dar, intelekt a talent pro věc, kterou máš v životě dělat!). Prostě jen plním to, kvůli čemu jsem přišla. Platí pro mě stejná pravidla jako pro všechny lidi. Všichni máme určení.

Nebudu jiná a nebudu žít jinak. To, co tady vidíš, knihy které píšu, to nemá konec, ale bude se to pořád rozvíjet a postupovat dál. I já se budu dál rozvíjet a otevírat si nové věci. – Já nemám jiný účel na tomto světě, jsem silně vedená a jednoduše využívám a rozvíjím všechny dary, které jsem pro tento život dostala. Je to opravdu až takto jednoduché.

Takže když se lidé ptají, ,,odkud vím některé věci“, odpověď by byla: Pouze plním svůj úkol používám dary a schopnosti, které mi pro ten úkol byly přiděleny. Nic jiného v životě dělat nebudu, ani bych nemohla, protože moje vedení mi ukazuje jasně moji cestu a co v daném čase mám splnit. Je to i důvod, proč mě nezastavují překážky, závist, pomluvy, ani likvidační kampaně. Já půjdu pořád dopředu hlava nehlava, protože moje cesta je daná, a má své podstatné místo v životě mnoha lidí. Někdy dokonce až rozhodující nad životem a smrtí. Pro takový úkol jednoduše musíš být nachystaná.

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho myší královna 2015-03-17 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pečivo je úplně k prdu. Hlavně to bílé, ne nadarmo se mu říká bílý zabiják. Po dobu masopustu jím víceméně jen žitný chleba (takový ten upatlaný, tenký) s tvarohem a strašně mi to zachutnalo. A sušená rajčátka v oleji na to, uááá. =)))

Ikona diskutujiciho Aneska 2015-03-17 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyjádření k odpovědi na 10. otázku:

Ikona diskutujiciho Blaf 2015-03-17 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já, když jsem začinala s duchovnem a ptala se na jméno svého anděla, zdálo se mi ve snu, že mi říká, že se jmenuje Saxofon :D ještě jsem se ho tam ptala, jestli opravdu tak :D do dnes s tím jméném nerezonuji. Od té doby jsem se ptala ještě několikrát a pořád narážím na jméno Gabriel, které miluji. Tak do dnes úplně nevím :D

Ikona diskutujiciho vanilková 2015-03-17 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám asi dotaz… v otázce č.10 píšeš, o svém životním úkolu… a tak si říkám, kdybych chtěla jít na výklad palmových listů, dozvím se tam něco o svém úkolu?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-17 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Inu, já tam ten úkol napsaný mám, myslím že i ostatní by ho tam měli mít nějak řečený. – Lidé co mi svoje listy nechali kousek přečíst, to tam také napsané měli.

Ikona diskutujiciho FelicisF 2015-03-17 17:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mňa by zaujímala jedna vec – kdesi si spomenula, že ješ mäso. Dosť ma to zarazilo, vzhľadom na to, za akú pokrokovú osobu sa považuješ. Podľa môjho názoru je konzumovanie nevinných zvierat, ktorých mäso nám v podstate nemôže ponúknuť nič, čo by nedokázala nahradiť rastlinná strava, jedno z najväčších barbarstiev na tejto planéte. Kto nám dal právo vziať im život len pre to, že máme chuť na ich svalovinu? Barbarstvo. Zaslepenosť. Egoizmus. Sebectvo. Neempatickosť. Tak nejako by som to definovala. Naozaj by ma zaujímal tvoj názor, prečo je fajn jesť mäso :-) Nielenže je nízkovibračné, no zo zdravotného hľadiska to nie je taktiež nič moc. Na nikoho tu neútočím, len ma to dosť zaráža. Podľa mňa človek, ktorý je na určitej duchovnej ceste, správnej ceste, by mal vedieť, že zvieratá sú plnohodnotné bytosti s právom na život a existenciu. Vďaka :-)

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-17 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ten si můžeš zjistit sama bez jakékoliv cizí pomoci. Jediné, co k tomu potřebuješ, je být k sobě 100% upřímná, párkrát si zameditovat nebo poprosit svého anděla či podobnou vyšší bytost, a Tvůj úkol se Ti začne ve vědomí pomalu rozsvěcovat :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-17 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Mám podobný názor jako ty, akorát o dost méně extrémní. Maso jím asi jednou za dva týdny (z domácího chovu), protože bez toho mi začne být zima a neunesu venku tolik dřeva. Do budoucna bych ho ráda vypustila úplně, protože mi to vadí, ale zatím se řídím tím, co tělo potřebuje… Až ho potřebovat přestane, tak se podle toho zase změním i já. – Snad je pro tebe taková odpověď dost na úrovni.

Ikona diskutujiciho FelicisF 2015-03-17 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za odpoveď, Alue. Dovolím si na ňu nadviazať – dobrého človeka robia jeho skutky, presne tak. Skutky, čiže to, čo robí, a to predsa zahŕňa celú škálu činností – aj to, že má na tanieri mŕtve kurča a pokojne ho skonzumuje. No, ja neviem, mne je z toho až do plaču, nemôžem si pomôcť. Človek je predsa to, čo je. A keď niekto konzumuje mŕtvoly. V poslednom čase som na to hrozne precitlivená, hlavne odvtedy, čo som navštívila jeden z veľkochovov plných kráv. Hrozná skúsenosť, bola som z toho mimo niekoľko týždňov. Vieš, dovtedy som si myslela, že kravy sú tupé stvorenia, že nie sú schopné citu, sú niečo menej než mačka či pes. No jeden zážitok sa mi tam stal osudným – jedna kravička ku mne prišla, ľahla si na zem vedľa mňa a položila si hlavu na moje kolená, hľadela mi do očí, ona v tých svojich mala smútok. hladkala som ju, ona sa nechala :-) Veľmi povznášajúce, naozaj. Aj smutné. Tie bitúnky sú novodobé konccentráky, nič viac, tento názor mi nevezme nikto a nič.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-03-17 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš v plánu vyrazit na "jarní lov bylinek"? Pokud ano, co budeš sbírat a na co to zužitkuješ?

Ikona diskutujiciho Inalyn 2015-03-17 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mäso v jedálničku dospievajúcich dôležité? Ja mäso nejem cca od jedenástich, len veľmi výnimočne, pretože mi jednoducho nechutí a samozrejme som aj dosť veľká citlivka a je mi ľúto tých zvierat…Necítim však, že by mi nejako chýbalo. Len z každej strany na mňa každý kričí, že som hlúpa, že mäso potrebujem, že keď vyrastiem tak budem mať problémy…Iní mi zase vravia, že oni by to bez mäsa nevydržali…A ja to nechápem 🙂

Ikona diskutujiciho Kač 2015-03-17 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych tak strašně ráda úplně vynechala, anebo alespoň výrazně omezila maso. Jenže u nás doma to prostě nejde. Rodiče mi na rovinu řekli, že dokud budu žít v našem domě a nebudu si sama vydělávat, maso jíst musím. Problém je v tom, že ještě chodím (nepravidelně) do školní jídelny, kde je maso neustále a mamka ho dělá tak 4x týdně, takže ve finále se jím cpu 6x týdně, což mi přijde opravdu děsivé číslo. Sice mi docela chutná, tedy hlavně králičí (navíc ho dostáváme od blízkého známého, který je doma chová ve velice důstojných a dobrých podmínkách), krůtí a kuřecí (ačkoli vím, že to kupované není zdravé), ale jsem si jistá, že bych ho výrazně omezit dokázala. Hlavně mleté, kvůli jeho spotřebě jsem se už s mamkou několikrát pohádala. Hnusí se mi. A to zejména karbanátky a sekaná, ve špagetách a lasagních ho docela překousnu. Na druhou stranu jsem ráda, že mi alespoň nikdo nevnucuje párky, klobásy, šunky a salámy. Navíc jsem moc rodičům vděčná za to, že se snaží i přes tu spotřebu masa kupovat co nejlepší produkty. Doma máme neustále spoustu ovoce, zeleniny, med, kvalitní jogurty, minimum GMO (když pominu to maso no…), domácí vajíčka, pečivo (když už) jím takřka jen celozrnné od místního pekaře, u kterého člověk ví, že těch 9 korun za housku za to opravdu stojí a houska chutná jako HOUSKA, ne jako rozmrazený polotovar. Moc si toho vážím, protože vím, že rodiče dělají hodně, aby mi vyhověli…tak se holt musím i v něčem přizpůsobit jim 🙂 Ačkoli to maso mě asi štvát jen tak nepřestane…ale mimo masa mám v rámci možností dle mého názoru zdravou životosprávu, dost si vše hlídám, takže bych to asi neměla tolik hrotit no…

Ikona diskutujiciho Michaela 2015-03-18 08:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslim ze otazka jezeni masa je pro kazdeho jina.. U me si par let zpatky telo o maso hodne rikalo, kazdy tyden jsem sporadala baleni kurecich prsou, hodne jsem cvicila tak jsem jedla hodne bilkovin.. Ale cim dal vic ho zacina moje telo odmitat a maso si jiz vubec nekupuji (jen vyjimecne trosku slaniny). Myslim, ze kdyz clovek posloucha sve telo, ono mu samo rekne. A u lidi, co rozviji svoji duchovni stranku, nejspis casem dojde k tomu, ze maso vyrazne omezi – jen to u kazdeho muze trvat jinak dlouho. Je mi jasne ze pro spoustu lidi je to citlive tema – ale bohuzel, radikalnimi vyroky na adresu masozravcu se stejne niceho nedosahne :-)

Ikona diskutujiciho Mona 2015-03-18 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: zdieľam

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-18 08:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě je taky bez jezení masa zima a to taková že mám na sobě teplou mikinu i v místnosti kde je normálni pokojová teplota.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-18 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-18 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Hah, to máte doma dobrou totalitu. Já to měl podobně, až jsem se jednoho krásného dne prostě pevně rozhodl, že maso do mého těla má přístup zakázán. A rodiče to prostě museli skousnout. Pak poznáš, zda tě rodiče mají skutečně rádi, a nebo jen provozují program takové té opičí lásky, která je šíleně destruktivní pro obě strany.  

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-18 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Já bych to až tak neházela všechno do jednoho pytle. Ono je  totiž asi levnější koupit maso a udělat kýbl guláše, než se crckat někde s okurkama, sypat do salátu oříšky apod. Mnozí lidé vnímají vege a obecně zdravou stravu jako moc drahou…. O tom jestli je to pravda, to je otázka už jiné diskuze, protože to je podle toho co si kdo může dovolit a co hodlá nakupovat.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-18 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Levnější to je jen z krátkodobého hlediska. Z dlouhodobého hlediska to, co jakoby ušetříš na mase, zaplatíš za léky, ať už přírodní nebo klasické.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-18 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Ok, souhlasím. No… a teď si vezmi, že jsou děti, které řeknou že nechtějí maso, ale čekají, že to rodiče zařídí. (samozřejmě tím neukazuji prstem na nikoho konkrétního)

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-03-18 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já sama o sobě maso nemusím a nevyhledávám (postavte to přede mě a sním to, sama si to ale nekoupím), ale přítel je ohromně masožravý, obzvláště když s něčím zápasí prostě bez masa energii nemá. Takže když je u mě, holt do jídla občas nakrájím nějakou klobásku nebo vyklopím tuňáka, nebudu přece pro dva dělat dvě jídla, víc řešit by to mělo cenu, leda kdybysme spolubydleli, ale když je tu vždycky jen na pár dní?

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-03-18 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ne. To, že prostě něco víš nebo o sobě tvrdíš na veřejnosti kladného se automaticky považuje za namyšlenost. ;-)

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-18 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už si o tobě někdo někdy myslel, že Alue je přezdívka, která vznikla z tvého jména, a jsi tedy Alice nebo Alena? :D

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2015-03-18 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mydlice se dá sehnat přes prodej bylin. Svého času jsem s ní trochu experimentovala, ale asi jsem ji nepoužívala správně (prý se má nechat odstát přes noc), zkrátka výsledek nic moc, vlasy mastné, tak jsem toho nechala.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-03-18 21:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připojím se k debatě o masu: Já začala vařit sama od svých 15 narozenin vařit (začala bych dřív, kdyby mě dřív napadlo se stát veganem). Vařila jsem sama měsíc, protože mi všichni ujídali (:D), takže doma vaříme vege jídla, 1-2x do týdne si rodiče udělají maso.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-18 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: A jestli bych mohla být tak smělá a zeptat se, jestli bys poskytla nějaký menší souhrn tvých oblíbených receptů? Já se pořád učím vařit nová jídla (pokud možno jednoduchá, aby nebylo všechno uvařené a bez masa) a ráda bych se naučila něco odkzoušeného, co bude chutnat… píšeš někam ty recepty, kde bych si je mohla přečíst a zkoušet?

Ikona diskutujiciho Jana 2015-03-19 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:Aluško děkuji za vše a all-is-magic má svůj web, kde má vypsané recepty:-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-03-19 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: na blogu mám rubriku veganské recepty… jinak čerpám inspiraci třeba z webu soucitne.cz, veganka.cz ze sekce foodblody. Taky hodně zkouším raw pokusy z rawmania.cz apod.

Ikona diskutujiciho Lucy 1000 2015-03-19 23:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý dotazník! Díky, že jsi Alue. Mimochodem ta víla na konci nemá chybu 😉 Přidávám komentář k O10 – mobily mají za účel dělat z lidí debily, tj. 1000% pravda – lidé vstávejte 😛

Ikona diskutujiciho r. 2015-03-20 00:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Diky tomu tvemu jidelnicku a me prvotni myslence, ze nejis dostatecne, me napadla otazka.. Ty ruzne normy, ktere by udajne mel clovek za den snist, bazalni metabolismus a takove ty dnes stale omilane srajdy.. Je to opravdu nutne, tak moc jist? Nebo je to jednoduse o tom, ze na nas chce system a potravinarsky prumysl vydelat? A naucil nas zavislost na jidle (totiz.. "jidle")? Zajimalo by me, jak to vidis Ty 🙂 a take .. Jak nejlepe se te zavislosti zbavit a jist opravdu jen tak, jak telo potrebuje, i kdyz to neodpovida spolecenskym normam?

Ikona diskutujiciho Šárka 2015-03-20 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj mám takový dotaz, nevíte proč, když jsem ospalá, či málo vyspalá.Bolí mne levá strana hlavy a levé oko , jak kdyby se chtělo vykulit ven ? Díky za odpověd

Ikona diskutujiciho Vladka 2015-03-21 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko,zajímalo by mě , jak to je- pokud to víš.Tomáš Marný na Prvopodstatě napsal,že stoprocentně bude vyřazena elektřina 20.3.2015- snad jsem to četla pečlivě. a nic se nestalo, obdoba byla i 21.12.2012- to jsi pak vysvětlila- že nebylo dostatečné množství probuzených lidí.

Ikona diskutujiciho Lex 2015-03-21 15:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvůj oblíbený akord: dur nebo moll?

Ikona diskutujiciho T. 2015-03-22 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Ohledně pátku 2015-03-22 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že jsme se všichni ocitli v jiném roku, i když je všude pořád psané, že jsme v roce 2015? A pokud můžeš, co se stalo v pátek 20. 3. 2015?

Ikona diskutujiciho Aneska 2015-03-22 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mě jen napadlo…

Ikona diskutujiciho stenly919 2015-03-23 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chci se tě zeptat, v jednom svém článku jsi popsala, co se dělo, když se ti podařilo rozbít zrcadlo a jak ti s tím musel někdo pomoci zbavit se následků. Můžeš prozradit, staly se ti někdy jindy i nějaké další průšvihy v téhle oblasti třeba náhodou nebo nevědomostí(teda nemyslím se zrcadlem, spíše v oblasti esoteriky), ze kterého tě musel nějaký člověk vytáhnout zcela nebo ti musel pomoci, protože jsi nebyla toho schopna sama v daný okamžik ?

Ikona diskutujiciho vea 2015-03-25 00:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, co si myslíš o herní sérii The Elder Scrolls (I, II, III, IV, V, online) a Bethesdě jako takový? A druhá otázka, viděla jsi SAO? Nebo slyšela jsi o něm? (SAO = Sword Art Online = anime =Naruto )

Ikona diskutujiciho Peter 2015-03-26 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ked je vám zima ked nejete mäso tak to treba riesit inak ako tým že ho začnete jesť. Ked začnete hulit marihuanu tak tiež máte vselijaké príznaky ked ju už prestanete huliť a nuti vás to si znovu zahuliť. Zahulíte? Nie! Tomu sa treba postaviť.

Ikona diskutujiciho 123 2015-04-01 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevadí ti v bílých rohlících sádlo? Víš o tom, že z čeho jsou? V pořadu Jídlo s.r.o. to v 03:22 říká pracovník pekárny. https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002412-pecivo-2-rohliky-a-sumava

Ikona diskutujiciho iriska 2015-04-05 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co dělat, když člověk bydlí v domě s číslem popisným 66? Může to mít na něj destruktivní vliv a lze ho případně nějak zmírnit?

Ikona diskutujiciho iriska 2015-04-05 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavá diskuse o ne-jezení masa. Mně od dětství maso moc nejelo, a od cca 23 jsem byla vegetariánka. Tři roky poté jsem začala mít zdravotní problémy, hubnutí, horší pleť, zimomřivost, pak mi začaly ve velkém padat vlasy. Rodiče masožravci a lékaři do mě hustili že mám začít jíst maso, že to je tím. Pořád jsem se tomu bránila a hledala příčiny jinde, a pak v zoufalství jsem požádala o pomoc kamarádku co mluví s anděly, jestli by se jich zeptala, co dělám špatně, že už opravdu nevím:( a oni na to že prý vím a že je slyším tak jen ať poslouchám…tak jsem se zaposlouchala a došlo mi, že bych potřebovala jíst ryby a více bílkovin. Byl to šok. Nechala jsem si udělat krevní testy a v nich byl extrémní nedostatek železa, což může taky způsobovat padání vlasů. No co mi zbylo, smířila jsem se s tím, děkovala neskutečně moc za vedení a změnila jídelníček. Teď po měsíci jezení masa se cítím lépe, mám lepší pleť, už mi není zima! A navíc mám pocit, že jsem vyrovnanější psychicky. Dřív jsem byla hodně zaměřená proti masožroutství právě z těch důvodů, co tady píšete, bylo mi líto zvířat a nechtěla jsem ubližovat. Když mi bylo sděleno že maso moje tělo potřebuje, uvědomila jsem si, že je to pro mě dar a zodpovědnost, že je mi dovoleno přijmout tuto výživu od zvířat, že oni se mi darují. Doteď mě mrazí v zádech když na to pomyslím, a jsem jim za to vděčná. V mém případě šlo o opačnou cestu (od vege stravy k masu), která mě učí velké pokoře, vděčnosti a hlavně uvědomění, že jsem zodpovědná za svůj život a že ho nesmím promarnit. Když je mi dovoleno tady tolik brát pro svou výživu, cítím povinnost plnými hrstmi dávat a rozdávat zase své talenty. Cítím se za to zodpovědná. Tolik moje zkušenost. Přeju všem ať najdou svoji cestu, teď už vím že nelze brát všechno paušálně, pro každého je zřejmě vhodná jiná strava.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek