116. Dotazník

8.5.2015 v Čtenáři 34

Napadá-li Vás otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!
Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Když má člověk na něco velké nadání, třeba pro hru na hudební nástroj, nebo pro psaní, tak je to vlastností jeho duše, anebo si to duše zvolí při plánování svého života?

Duše v sobě obsahuje veškerou dokonalost a moudrost celého Vesmíru. Nic pro ni není nemožné. A do života si bere v podobě člověka vlastnosti, které bude na své cestě potřebovat. Aby splnila svůj úkol, kvůli kterému na Zemi přišla.

2. Máš v plánu vyrazit na „jarní lov bylinek“? Pokud ano, co budeš sbírat a na co to zužitkuješ?

Bylinek mám hodně, některé i nakupuju, protože to vyjde celkem levně a mnohdy jsou i lepší než co najdu já 😀 ! Teď když začínám s morčátky budu sbírat bylinky nejvíc pro ně 🙂

3. Je mäso v jedálničku dospievajúcich dôležité?

Nejsem zastánce žádného extrému, ale rozhodně souhlasím s tím, že by se maso mělo omezovat, protože je hůř stravitelné, déle zůstává ve střevech a když je ho moc, vznikají z něj nemoci. Proto bych ani dospívajícím ,,nesmažila řízek každý den“, naopak bych jim dodávala o to více vitamínů a minerálů v přirozené potravě, aby měli dost stavebního materiálu a energie… Maso považuji za doplňkovou potravinu, ne za základ naší stravy. Ale každý by si měl jídelníček nastavit tak, aby mu bylo dobře a aby mu chutnalo. Každému vyhovuje něco trošku jiného, ale čím je člověk mladší, o tom zdravěji a kvalitněji by měl podle mě jíst, aby vstoupil do dospělého života silný a vitální.


4. Už si o tobě někdo někdy myslel, že ,,Alue“ je přezdívka, která vznikla z tvého jména, a jsi tedy Alice nebo Alena? 😀

Stalo a vůbec mi to nevadilo. Určitě je to milejší, než vykulit oči a říct: ,,Jak? Co?“ 🙂 Dneska už rovnou řeknu že je to ,,pseudonym“ a lidem to stačí, nemusím jim vykládat ten dlouhatánský příběh, jak to celé začalo. Pravdě by stejně věřil jen málokdo. Ale čím jsem starší, tím víc lidé berou neobvyklé jméno, kterým se představuji. Protože jsou buď ze zahraničí (tím pádem nevědí co je u nás obvyklé), nebo jsou to často lidé co o mně už nějak slyšeli. Tak jsou naopak rádi, že mě vidí.

Moje křestní jméno mi postupem času přestalo vadit, ale za ty roky jsem na něj i přestala slyšet. Když mě tak někdo zkusí oslovit, mám pocit, že s námi je ještě někdo třetí.

Nechat se oslovovat ,,Ali“ je mi příjemné, klidně budu pro někoho ,,,zkráceně Alice“.

5. Diky tomu tvemu jidelnicku a me prvotni myslence, ze nejis dostatecne, me napadla otazka.. Ty ruzne normy, ktere by udajne mel clovek za den snist, bazalni metabolismus a takove ty dnes stale omilane srajdy.. Je to opravdu nutne, tak moc jist? Nebo je to jednoduse o tom, ze na nas chce system a potravinarsky prumysl vydelat? A naucil nas zavislost na jidle (totiz.. „jidle“)? Zajimalo by me, jak to vidis Ty 🙂 a take .. Jak nejlepe se te zavislosti zbavit a jist opravdu jen tak, jak telo potrebuje, i kdyz to neodpovida spolecenskym normam?

Tohle je opravdu hodně dobrá/důležitá otázka a asi by stálo za to, trochu se rozepsat a věnovat tomu celý článek. Ale zkusím to prvně vzít stručněji: V žádném případě netvrdím, že můj systém jídla je jediný správný a všichni tak musí taky jíst. Já jsem se k tomu dostala postupem času a vypozorovala jsem, co mi vyhovuje. Jak se cítím a jak vypadám, když jím tohle, tolik, v kolik…

(Pokud někdo neví o jakém systému je řeč, můj režim vypadá jednoduše: Ráno zelený čaj. Když v noci špatně spím a mám díky tomu ráno hlad, dám si třeba trošku bílého jogurtu, nebo jablko. Dělá mi to dobře na střeva. 12-13:00 oběd, většinou brambory, či těstoviny a zelenina. Pečená, smažená, koření, bylinky, salátek… Kolem 20:00 mám večeři. Buď si dojím zeleninu a salát od oběda, nebo namáznu tmavý chleba. Občas nemám chuť, tak jenom ovoce, zakousnu kousek sýra, zapiju čajem na spaní a je to. Nesvačím a musím si dávat pozor i na čokoládu, protože mě umí zasytit na několik hodin a pak nechci večeřet. Takže si naopak musím přes den šetřit místo, aby se do mě vešlo to dobré a zdravé, co tam chci. Nesmím se zbytečně zaplácnout nějakým nesmyslem. K obědu nikdy nejím dva chody, i polévka je pro mě hlavní chod… Porce malé, nikdy se nepřejídám, ideálně do polosyta. Nikdy nejím, když přitom nemám hlad.)

Každý máme trochu jiné potřeby a já beru hodně energie i odjinud, mám své způsoby jak se dobíjet. Když máte hodně konstruktivní energie, i se pohybujete v takovém prostředí, nemáte potřebu doplňovat energii nadbytečným jídlem. Přitom nejsem žádné malé vyžlátko, mám masitou atletickou postavu a asi 168cm na výšku a přesto mi taková potrava stačí.

Takže je na každém člověku, aby se nad sebou zamyslel a zeptal se sám sebe, proč potřebuje tolik dlabat, jestli ho náhodou něco nevyčerpává, jestli nezajídá stres, bolest, nebo jestli nemá prostě jen roztažený žaludek? Případně jestli nejí z povinnosti, aniž by měl skutečně hlad?

Zastávám filosofii, že pokud jsem zdravá, jím přiměřeně a přiměřeně se hýbu, nemůžu být nikdy tlustá… A funguje mi to. Můj způsob stravování je s tím spojený, prostě jsem ho postupně upravila podle svých momentálních potřeb.

V pubertě jsem jedla jako neuvázaná, byla jsem ve vývinu, navíc strašně vyčerpaná a ve velice špatném prostředí… a pak mě to postupně pustilo. Určitě jsem se takto nestravovala celý život. Prostě poslouchám své tělo a podle toho se snažím chovat. Teď mám období, kdy mi vyhovuje tohle. Méně je někdy více…. ještě se k tomuto tématu vrátím, je spousta důležitých věcí, co bych ráda řekla…

6. Ahoj Alusko, zajímalo by mě, jak to je – pokud to víš. Tomáš Marný na Prvopodstatě napsal, že stoprocentně bude vyřazena elektřina 20.3.2015 – snad jsem to četla pečlivě. A nic se nestalo, obdoba byla i 21.12.2012 – to jsi pak vysvětlila – že nebylo dostatečné množství probuzených lidí. Takže mě zajímá – proč si myslíš, že nenastal Black-Out..

Pokud vím, tak TM pouze překládá nebo přebírá různé články a materiály, hlavně ze zahraničního, někdy i tuzemského tisku. A co se týče toho data, tak mám dojem že je řeč o dvou článcích z Německa, které jsem četla v originálu a skutečně to tam bylo napsané. V jednom článku bylo doporučení pro lidi, že je velká pravděpodobnost výpadku a v druhém článku bylo řečeno, že ten výpadek určitě bude…

Je potřeba umět rozlišovat, co skutečně píše TM a co je jenom výcuc, který odněkud převzal. Zdroje uvádí docela pečlivě, takže je potřeba to sledovat a brát na vědomí.

Já když převezmu článek, který se mi zdá zajímavý/přínosný/důležitý a chci aby si ho přečetli i lidé u mne, také uvádím vždy zdroj a nepřivlastňuji si autorství, nebo cizí výroky. Ani TM to nedělá. Nemůžeš převzít zodpovědnost za cizí výroky, přestože s nimi sympatizuješ.

Sleduji občas diskuze které tam má a fascinuje mě, že mu lidé ,,spílají/vyčítají“, že se nestalo to či ono, jakoby za to mohl, nebo jakoby to tvrdil. A přitom jsou to všechno jenom materiály převzaté, které tam jsou aby lidé věděli, co se ve světě děje a co se jinde píše.

To neříká TM 🙂 Přece má nad každým svým článkem obrovské tučné rudé upozornění tohoto znění:

,,Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.“

.. Kdo mi to nevěří, ať tam běží: prvopodstata.blog.cz

7. Můj další dotaz souvisí s tím, že jsi si nahlédla do svého záznamu v Palmových listech – kdyby byla válka nebo nějaká jiná katastrofa, tak by se to asi odrazilo i na Tvém životě spisovatelky.. nebylo by to tak jednoduché.. z toho mě napadá, že i díky tomu, že znáš svůj osud do konce života – z toho můžeš vyvodit, jak vývoj na Zemi bude pokračovat.. jestli vstoupíme do 5 dimenze.. teď nebo až někdy, jestli bude nějaká hrůza na nás nachystaná.. atd… dík za odpověď.

V mém osudu NENÍ VEPSANÁ ŽÁDNÁ VÁLKA, ani nic co by ji okrajově připomínalo, nebo zmiňovalo. Netvrdím že stoprocentně vím že se nic podobného za mého života nestane, ale podle mého listu to takto vypadá. Samozřejmě osudy se mohou změnit, s nimi se někdy změní i listy, ale něco takto významného a důležitého si myslím že by tam určitě muselo být nějak vidět. Výklad je velice podrobný… Navíc lidé kteří si také nechali u Nadi.cz vyložit palmový list a mluvili se mnou o tom co se dozvěděli, také nemají v listu nic, co by jim připomínalo válečnou krizi. V tomto ohledu jsem po obdržení svého výkladu absolutně klidná, všechny zlé zprávy beru s nadhledem.

Naopak jsou v mém osudu zapsané velmi zajímavé / konstruktivní věci ohledně rozvoje mé osobnosti a mých schopností. (a samozřejmě i profese, to jsou spojené nádoby) Některé části jsou tak úžasné, že se mi to zdá neuvěřitelné. Jako z filmu, nebo z pohádky. Takže pokud se něco zásadního stane, vsázím spíš na nějaký druh stansformace (jakýkoliv) než válku a smrt. V mém listu mám ale pořád zapsanou závist ostatních lidí, se kterou se setkávám ve velkém už odmalička a v budoucnu to nebude očividně jiné. Takže pokud se něco dobrého s lidmi stane, asi se to nestane všem, jinak bych přece měla od závistivců klid…. ???

8. Tvůj oblíbený akord: dur nebo moll?

Podle nálady. Poslouchám hodně symphonic/gothic metal a také klasickou hudbu. Je ze mě dost z melancholika, takže molové tóny si umím vychutnat stejně jako durové.

9. Ahoj Alue, zajímala by mě jedna věc. Matrixu se snažím porozumět, i když jedna otázka, na kterou bych chtěla znát i tvůj pohled, mi nedá. Je myšlen náš svět Matrix tak, (stejně jako ve filmu), že výcvikový prostor ve filmu je naše lucidní snění, matrix každodenní život a realita astrální svět? Pletu se moc? Pokud by jsi mi nemohla odpovědět veřejně, budu ráda za jakoukoli (i klidně stručnou odpověď), kterou mi můžeš poslat na mail.

To se dá hodně hodně hodně ale opravdu hodně těžko říct, protože každý z nás očividně chápe pojem MATRIX tak trošku jinak a po svém. Je pravda, že náš svět je tvořen vzorci, programy atd., které zpracovává náš mozek, které jsou kontrolovány, upravovány, mohou být manipulovány.

Je také pravda, že v astrálu jsme ve světě, kde je naše myšlení hmotné. Tam si tvoříme svůj vlastní svět, přestože astrální rovina je svět duchů, můžeme se tam dostat kamkoliv. Ale i tam můžeš zažít obdobu Matrixu, protože i astrální svět má nějaká pravidla, a řídí se tvým myšlením. Budeš tam natolik omezená nebo volná podle toho, jak jsi omezená nebo volná ve své vlastní mysli a také podle toho, jak dobře znáš zákony a principy pohybu a pobytu v astrálním světě.

Já se cítím v astrálním světě úžasně svobodná, volná a líbí se mi zhmotňovat květiny, motýly a hledat tam různé lidi, ale pořád to není ten druh svobody ,,vymanění se z Matrixu“ o kterém je řeč.

Asi nejvíce mimo matrix žijí lidé ,,necivilizovaní“, křováci, domorodci a podobní, kteří vůbec nic nevlastní a neznají peníze. Ale i tito lidé pořád do jisté míry podléhají omezením matrixu, protože mají stejně jako my omezené schopnosti.

Myslím že tato otázka je na hodně dlouhou diskuzi s nejasným koncem a je to hlavně otázka globálního dění a myšlení.

Co to je ten ,,Matrix“? – Matrix jsou peníze, lidé s omezeným mozkem (nemůžeme využívat všechny jeho schopnosti), ,,civilizace“, škola, práce, dogmata, stereotyp, nenávist, závist, hamižnost, zlo, strach, ulpívání na čase, daně, mocnářské elity, politika, hranice, rozdělení jazyků, pocit oddělenosti, konzum…. Kdyby toto všechno přestalo existovat, zůstane ti jen svoboda a tím skončí Matrix. Matrix není o smrti nebo pohybu v jiné dimenzi.

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míra 2015-05-08 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-05-08 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

7: Stansformace- Shamballa ?

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-05-08 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý dotazník, částečně jsem v něm našla i odpovědi na některé své otázky. Ten výklad z palmových listů mě také už dlouhodobě velmi láká, jen pořád váhám, jestli je to vlastně chci vědět.. Jsem prostě klasická Váha 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-08 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Já nemám zahradu. Jsem ráda že mám vůbec hezké místo k žití, o zahradě si zatím ani netroufám snít.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-05-08 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1) Chtěl bych se tě zeptat. Kdyby jsi měla dítě a stát ti nařídil ho třeba nechat očipovat, nebo očkovat pod hrozbou pokuty 50 tisíc Kč, když to neuděláš, tak co by jsi udělala? (PS: Pro ty co neví. Už teď je očkovaní děti povinné pod hrozbou pokuty 10 tisíc Kč pro ty co své děti nenechají očkovat).

Ikona diskutujiciho Míra 2015-05-08 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: No ale tak alespoň bylinky si doma pěstuješ, ne? A třeba zrovna takovou bazalku mšice napadají. Moje otázka byla myšlená: Je způsob, jak si s takovými mšicemi poradit, aniž bych musel používat chemický postřik? 🙂

Ikona diskutujiciho M 2015-05-08 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky Aluško, plánuješ někdy zase video, kde budeš Ty? Třeba nějaký TAG (Ty mě moc baví.) atd.? Bylo by to super.

Ikona diskutujiciho vanilková 2015-05-08 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č.5 a odpovědi č.5… Ano, prosím, prosím, nějaký článek ohledně jídla, způsobů stravování a problémy se stravováním! To by bylo moc príma, myslím, že by i více lidem, ne jen mě pomohl:-)

Ikona diskutujiciho kohútica 2015-05-08 22:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvelý dotazník, podľa mňa jeden z  tých lepších. Normálne je z toho cítiť, ako dospievaš a múdrieš 🙂 Nech sa ti darí, A.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-08 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Mšice jsem měla jenom jednou na mandarince a ta pak stejně pošla… co ti napadne škůdce, to je už tak oslabená rostlina.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-08 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Díky, ale platí jaké otázky, podle toho odpovědi… obsah si lidé určují sami a taky záleží na tom jak se mi trefí do noty.

Ikona diskutujiciho Míra 2015-05-09 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Děkuji, hned vyzkouším 🙂

Ikona diskutujiciho Svatka 2015-05-09 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,zase cítím potřebu Ti poděkovat za to,co pro své čtenáře děláš.Přijde mi hloupé pouze od Tebe brát,když Ty tolik dáváš…Moc si tvé práce cením a posílám velké DĚKUJI.:)

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-05-09 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Děkuji za tip. Ano, je to spíš to příjemné "tetelení", strach tam není 🙂

Ikona diskutujiciho Jíťa 2015-05-09 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych se zeptat, zda se lze u výkladu z palmových listů zeptat na osud České republiky? Existuje taková informace, případně může mi být vůbec poskytnuta? Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-09 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Na přednášce jsme se ptali a na osud celé země jsou konkrétní listy, ty mají myslím státní knihovny… Některé soukromé knihovny myslím ty listy pro některé země mohou půjčit a vyložit, ale podrobnosti dál nevím.

Ikona diskutujiciho Fred 2015-05-10 02:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Michaela 2015-05-10 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věříš na čtení z ruky? Nakolik je to směrodatné? Pokud má někdo čáru života velmi krátkou, je pravděpodobné, že bude mít opravdu krátký život nebo je to hloupost? Máš s tím nějaké zkušenosti Alue? :-)

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-05-10 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dle legendy byly Palmové listy sepsány polobožskými bytostmy před 7tisíci lety:

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-05-10 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proroctví slepého pastýře:

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-05-10 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tibetské poselství:

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-05-10 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokračování:

Ikona diskutujiciho Kami 2015-05-10 23:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, mohla bys prosím říct svůj názor na ženy, co nemohou otěhotnět? Případně na potraty, kdy žena o děťátko přijde? Existuje nějaké obecnější vysvětlení, proč se tohle hlavně v posledních letech často stává nebo je to čistě individuální, tzn.každý člověk, jiný důvod? Moc děkuju..

Ikona diskutujiciho Ivet 2015-05-11 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj mě by zajímalo jaký je tvůj náhled na rakovinu z psychosomatického hlediska. Já se hodně zajímám o psychické, duševní příčiny vzniku nemocí a pozoruji, že v poslední době neustále přibývá počet lidí s rakovinou, v mém okolí už několikátý případ. Hlavně rakovina prsu u žen. Proč myslíš, že je v současné době takový nárůst, když pomineme vnější okolnosti, ale zaměříme se spíš na kolektivní psychiku?

Ikona diskutujiciho kiray 2015-05-11 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slyšela jsi někdy o aura somě, barevných lahvičkách?

Ikona diskutujiciho Michaela 2015-05-11 18:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: hodne se o tom mluvi v souvislosti s hormonalni antikoncepci. Casto nemohou otehotnet zeny, ktere ji predtim braly. Stejne tak vylucovane hormony ovlivnuji i muze, kteri potom taky casto "strili slepymi". Bohuzel :-(

Ikona diskutujiciho Luz 2015-05-11 23:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: HA opravdu mnohdy může mít nežádoucí účinky na zdraví. Ale ohledně  vlivu na vylučované hormony v životním prostředí to tak úplně není. Ty hormony se tam i bez toho dostávají přirozeně od lidí (nejen těch, kdo berou HA) a ještě mnohem víc od zvířat a vliv, který na to má HA, je v tom poměru nepatrný.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-05-12 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Alue :-)

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-05-13 14:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je možné, že KLDR -tak odporně nelidský a nesvobodný stát- vůbec v dnešním světě ještě existuje?

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-05-13 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-05-14 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Řekla bych, že se lidé okolo bojí s tím něco dělat, protože KLDR vyvíjí (nebo už má) jaderné zbraně. Řekněme si upřímně, o to nikdo moc nestojí.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-05-14 16:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Sú aj horšie, arabské a africké krajiny. Tie by sa mali začať riešiť, lebo sa tí utečenci odtiaľ chcú nahrnúť do Európy.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-05-14 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je lepšie KS alebo MMS?

Ikona diskutujiciho Yasminn 2015-05-15 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je možné se nějak zbavit alergie?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek