13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají

28.4.2014 v Zajímavosti 14

Milí čtenáři, nabízím vám toto stručné shrnutí, na které jsem narazila v podstatě ,,náhodou“. Nemohu jinak, než naprosto souhlasit s každým bodem. Možná vám tento článek nezmění život, ale určitě vás může hodně inspirovat.

Pokud vás něco trápí, možná že po zamyšlení na námět tohoto článku zjistíte, kde je vlastně zakopaný pes. A pokud ne, mohu doporučit svoji knihu Svítání, která už pomohla mnoha lidem.

13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají

Psychicky silní lidé udržují zdravé návyky. Zvládají své emoce, myšlenky a chování tak, aby mohli být v životě úspěšní. Podívejte se na věci, které psychicky silní lidé nedělají, abyste se inspirovali a též se třeba duševně posílili.

1. Neztrácejí čas litováním se

Mentálně silné osobnosti se neutápí v sebelítosti ohledně své situace nebo toho, jak se k nim ostatní zachovali. Namísto toho jsou připraveni převzít zodpovědnost za svou roli v životě a chápou, že život není ani spravedlivý, ani jednoduchý.

2. Nenechají se ovládat

Nedovolí ostatním, aby je ovládali, ani jim nad sebou nedávají moc. Neříkají věci jako: „Kvůli šéfovi se cítím tak špatně“, protože chápou, že jen oni sami mají kontrolu nad svými emocemi a rozhodují o tom, jak se zachovat.

3. Nebojí se změny

Psychicky silní lidé se nesnaží vyhýbat změnám. Naopak, vítají pozitivní změny a jsou ochotní být flexibilní. Ví, že změny jsou nevyhnutelné a věří ve svou schopnost adaptovat se.


4. Neplýtvají silami na skutečnostech, jež neovlivní

Neuslyšíte psychicky silného člověka nadávat na dopravní zácpu nebo vyšilovat kvůli ztracenému zavazadlu. Namísto toho se soustředí na to, co může ovlivnit. Je schopný si uvědomit, že někdy může ovlivnit jedinou věc, a to přístup.

5. Nesnaží se všem zavděčit

Psychicky silní lidé si připustí, že se nemohou zavděčit vždy a všem. Nebojí se říci ,,ne“, či za sebe vystoupit, pokud je to potřeba. Snaží se být laskaví a spravedliví, ale snesou své selhání ve snaze někoho učinit šťastným.

6. Nebojí se podstoupit promyšlené riskování

Nepodstupují nedbalé a hloupé risky, ale nevadí jim riskovat promyšleně. Psychicky silní lidé věnují dost času zvážení risku a možných výhod před tím, než vykonají velké rozhodnutí. Uvědomí si před tím i stinné stránky a možné špatné následky.

7. Nelpí na minulosti

Mentálně silný člověk neztrácí čas lpěním na minulosti a přáním si, aby události proběhly jinak. Je si své minulosti dobře vědom a dokáže se z ní poučit. Neprožívá znovu a znovu špatné zkušenosti a nefantazíruje o slavných momentech. Namísto toho žije v přítomnosti a plánuje budoucnost.

8. Nedělají pořád dokola stejné chyby

Psychicky silní lidé přijímají zodpovědnost za své chování a umí se poučit z minulých chyb. Důsledkem toho již své chyby neopakují. Namísto toho se posouvají dále a rozhodují se v budoucnosti lépe.

9. Nezazlívají ostatním jejich úspěch

Psychicky silný člověk dokáže ocenit a oslavovat úspěchy jiných lidí. Nezávidí a necítí se podražený, pokud ho někdo překoná. Místo toho si uvědomí, že úspěch přichází s úsilím, a to je ochotný vynaložit pro budoucí úspěch ve svém životě.

10. Nevzdávají se po prvním neúspěchu

Psychicky silný člověk nevidí neúspěch jako důvod ke složení zbraní. Naopak, využije svůj neúspěch k dalšímu zlepšení a růstu. Je ochotný zkoušet tak dlouho, dokud to neudělá správně.

11. Nebojí se být sami

Dalším znakem psychické síly je schopnost být sám. Nebojí se ticha. Neobávají se zůstat o samotě jen se svými myšlenkami a využijí prostor, aby byli produktivní. Užívají si být sami se sebou a nejsou závislí na přítomnosti a rozptýlení ostatních. Dokážou být šťastní i sami.

12. Necítí, že by jim svět něco dlužil

Mentálně silní lidé nevnímají věci v životě jako jistotu. Nenarodili se s přesvědčením, že se o ně každý postará a že jim svět dá všechno, nač si vzpomenou. Namísto toho vyhledávají příležitosti dle svých vlastních zásluh a možností.

13. Neočekávají okamžité výsledky

Pokaždé, když se o něco snaží, ať už jde o zlepšení svého zdraví nebo třeba rozjíždění podniku, psychicky silní lidé neočekávají okamžité výsledky. Pracují však na tom jak nejlépe dovedou a chápou, že opravdová změna potřebuje čas.

zdroj článku: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3333-13-veci-ktere-psychicky-silni-lide-nedelaji

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zajímavosti“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dona 2014-04-28 06:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No… dobrá polovina bodů na mě sedí.. je ještě hodně na čem pracovat…

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2014-04-28 07:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, vypadá to, že jsem psychický silný člověk 🙂 a já si vždycky myslela, že jsem divná :D

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-04-28 09:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je naprosto boží článek!

Ikona diskutujiciho kdyzvarichlap 2014-04-28 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tohle rozhodně sedí, i když pořád je to nekompletní. I osoba se všemi třinácti body nemusí být psychicky silná, chybí tu celá skupina bodů týkající se mezilidských a partnerských vztahů.

Ikona diskutujiciho myší královna 2014-04-28 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já spíš ve většině vidím… svou blízkou osobu :-/

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-04-28 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za článek, přišel ke mně v pravý čas.

Ikona diskutujiciho Jitka 2014-04-28 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

silní lidé hlavně neškatulkují na silné a slabé.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2014-04-28 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Teri 2014-04-28 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No takže jediný bod který splňuji je 11. Jinak dělám vše :/

Ikona diskutujiciho Aran 2014-04-28 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supr článek 🙂

Ikona diskutujiciho leeth 2014-04-29 07:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na mě to sedí zcela, což je vtipný, taky jsem si myslívala, že jsem spíš podivná :D

Ikona diskutujiciho Števo 2014-04-29 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to komerčná blbosť….

Ikona diskutujiciho Ira 2014-04-30 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tenhle článek se mi líbí. Podle mě shrnuje to, co se nám tu autorka tohoto blogu snaží, mimo jiné, říci už dlouho, ať už přímo nebo nepřímo :-)

Ikona diskutujiciho Michal 2014-05-01 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Divná nejsi. Divná je většina lidí a proto si to myslí třeba o tobě. Taky jsem mohl říct na všechny body ano. Nejhorší pro společnost je samostatně myslící člověk.   :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek