131. Dotazník

27.10.2015 v Čtenáři 19

Napadá-li Vás otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!
Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Myslíš, že vesmír dokáže pomôcť ohľadom lásky? Každý deň sa totiž modlím a prosím o to, aby mi do života niekoho poslal… Teda, teraz už prosím o to, aby mi to vyšlo s jednou konkrétnou osobou.. Už nejakú dlhšiu dobu si píšeme a zistila som, že ho mám fakt rada, ale von sme spolu boli len raz… Vždy keď sa dohodneme na inokedy, dopadne to tak že do toho niečo vojde a nakoniec nič z toho…Neviem či to je znamenie že to mám vzdať, alebo sa naďalej modliť a dúfať, že mi vesmír pomôže…Je to vlastne v silách konštruktívnych bytostí?

Láska je o svobodném rozhodnutí dvou osob, nikoho nemůžeš nutit, aby tě miloval a Vesmír s tím nemůže nic dělat, protože nelze měnit něčí rozhodnutí. Pokud to pokaždé na něčem krachne, znamená to, že byste se neměli vídat. To je tak vždy, když se dva pořád domlouvají že se sejdou a vždycky jim to něco pokazí. Někdy to dělá druhá osoba naschvál že tě vidět nechce, jindy je to však opravdu znamení, že na sobě nerezonujete.

2. Co si myslíš o „osvícení“? Ztotožňuješ se s názorem, že je tento pojem spojen s ilumináty a luciferskou silou?

Více méně. Je to zneužitý pojem jako mnoho dalších. Já si ale spíš všímám, že o ,,osvícení“ mluví hlavně lidé, co do něho mají zatraceně hodně daleko, nevědí totiž co to znamená.


3. Jaký máš názor na meditaci? Už párkrát jsem si všimla, že ji tomáš marný zásadně nedoporučuje. Co jsem sama hledala, tak je prý součástí „osvícení“ padlého anděla, viz má předchozí otázka.

Já meditace rozlišuji. Třeba meditace na totemové zvíře byla pro mne velmi příjemným zážitkem. Nebo různá vizualizační cvičení jsou velmi prospěšná a dobrá. Je také řada aktivit, které by se meditací mohly nazývat podle úhlu pohledu – jako třeba můj večerní návyk rozmlouvání s anděly. Také se první musím ztišit a vyprázdnit hlavu, než přijdou.

Meditace může být pro mnoho lidí způsob jak na chvilku vypnout, uklidnit se, relaxovat. Někdo medituje i při kreslení, poslechu hudby, při vaření, při procházce… Meditaci každý chápe trošku jinak. Pro mě je meditace chvíle, kdy se člověk duševně ztiší, zklidní, odpočívá, nebo si něco představuje.

Otázka je, co konkrétně zase myslí tomáš marný, když říká, že ji nedoporučuje a že je to učení padlého anděla? Možná myslí meditace patřící k určitým systémům učení NEW AGE, jako třeba reiki.. to je totiž pravda.

Nevidím v přirozené meditaci zásadně nic špatného. Jako podpůrná pomůcka či druh relaxu je to moc fajn, ale pokud si někdo myslí že když bude 8 hodin denně meditovat že tím něčeho dosáhne, nebo že ho osvítí duch svatý, to ani náhodou. Pak je to spíše mrhání časem.

4. Vybírá si dítě před narozením oba rodiče nebo jen jednoho? Někde jsem četla, že duše si vybírá otce, ale kamarádce řekla dcera že si vybrala ji (matku). Je taky možné, že by byla duše domluvená jen s matkou a výběr otce nechá na tom, koho si máma vybere?

Dítě si vybírá úplně všechno od A do Z, čili oba rodiče. Co se mých vzpomínek týče – teď budu asi trochu kontroverzní – pamatuji si vizi, kdy letím zeshora směrem k zemi. Moje máma tehdy šla po jedné konkrétní ulici kterou znám a já do ní vlétla vyloženě s láskyplnou emocí a myšlenkou, že jsem si ji vybrala.

Po letech jsem si zpětně uvědomila co to je vlastně za vzpomínku, že to bylo moje vtělení… Ale u otce nic takového nemám. Přesto vím, že jsem si vybrala i jeho, i když pak v mém životě nebyl tolik jak jsem potřebovala. Uznávám ale, že spojení s matkou je důležitější než s otcem, protože matka nás nosí pod srdcem, ona rodí, ona kojí, hlavně ona dodává onu láskyplnost, nutnou pro správný mentální rozvoj dítěte. Otcova role je zase trochu jiná. Otcové přichází na scénu když je dítě trochu větší, že ho vedou, učí, vychovávají, zajišťují hmotu, potravu, nastavují hranice.

5. Jaké můžou být příčiny rakoviny u psa, který je celý život krmen jen masem a zeleninou?

Mohl natáhnout destrukci a nemoci ze svých majitelů které převzal na sebe. Může to být i elektrosmogem, zářením, bydlištěm blízko radaru, chemtraily, špatnou genetikou… teoretických příčin je spousta. Otázka taky je, jestli je to fakt rakovina a ne toxinová boule, či zapouzdřený parazit.

6. Půjdeš v prosinci na koncert Nightwish?

Vypadá to že ne. Když jsem na nich byla posledně, byl pro mě problém poslech hudby, musela jsem tam se špunty v uších. Když jsem si je zkoušela vytáhnout, ohlušila mě jenom bolest a hukot. Je to blbé jít na drahý koncert, jet tak daleko, jet pak domů půlnočním vlakem plným ožralců a v podstatě nemít hudební zážitek a vidět je jenom z dálky, zatímco vám dřevění nohy a u toho jste rádi že můžete sedět alespoň půlkou zadku na okraji pódia. Tak se člověk ani nedostane do varu. Možná jsem moc velká princezna, ale znova se mi na koncert se špunty v uších nechce… Přitom na předkapelu jsem je nepotřebovala a bylo to tak akorát, nevím proč to muselo být tak přeřvané a hlavně nechápu jak to jiným lidem nemůže vadit.

7. Někde jsi psala, že když se díváme do slunce a udělá se nám před očima skvrna, je to otisk fotonů. Jak je tedy možné, že když se podíváme do světla žárovky nebo něčeho po slunci podobného, taky se nám ta skvrna udělá? Vyzařují snad i žárovky fotony? Nebo jak to teda je?

Slunce vyzařuje pravotočivé – léčivé – fotony, které opravují mozek, aktivují šišinku a léčí oči. Žárovka je umělé světlo, které vyzařuje levotočivé fotony. Ty naopak pro oči zdravé nejsou.

8. Psala jsi, že Slunce hřeje díky tomu, že když se fotony setkají se vzduchem, začnou hřát. Jak je teda možné, že v zimě není teplo? Jde k nám méně fotonů, nebo je to jinak?

Když se fotony dotknou určitých částic ve hmotě – což je hmota i vzduhch – aktivují se. V zimě jde k nám fotonů méně a slunce je dál, proto se ochladí.

9. Jaký máš názor na tulpy? Myslíš, že jsou reálné?

Ano, ale mysl lidí je v dnešní době tak otupená, že toho je schopno jen velmi málo lidí.

10. Máme doma tvrdou vodu… Co s tím? Můžeme ji pít?

Můžete, ale je lepší koupit si vhodný filtr, aby se vám minerály neusazovaly v kloubech.

11. Je mozne, aby byl nekdo v minulem zivote morska vila? Jde o me… Dnes jsem mela uz ponekolikate (ovsem po dlouhe dobe) sen, ze jsem nadherna vodni bytost s ploutvi misto nohou. A byla jsem v tom snu v kontaktu s clovekem, s nejakym muzem. Ale to neni dulezite, hlavni bylo, jak jsem se pri tom citila. Byt tou bytosti (i kdyz jen ve snu) bylo tak strasne krasne! I ted, kdyz si na to vzpomenu, se me zmocni ten prekrasny pocit. Jak jsem rikala, uz jsem podobny sen pred let mela a tez jsem ho prozivala takto nadherne. Chci se tedy zeptat, je mozne, ze jsem drive byvala (nebo nekdy budu?) tato bytost?

Mořské a vodní víly patří do skupiny elementálů, tedy bytosti nehmotné. Ocas místo nohou mají víly pouze v mořích a oceánech. Připouštím že je možné, aby se taková víla vtělila do člověka. Není to obvyklé, ale pokud je k tomu důležitý důvod, může dostat tělo i elementární/nelidská bytost. Přesto bych si na této víře příliš nezakládala a brala to pouze jako jednu z možností, jako teorii.

12. Co kdybych se nějak dostala na povrch – mohli by mě tam pak geneticky „spravit“, že bych pak žila 1000 let?

Ano, tam to funguje opravdu jinak než u nás. Víc se dozvíte v mém přípravovaném materiálu na téma lidí z povrchu.

13. Myslíš, že je k mání na trhu nebo v knihovně nějaká kniha, kde je popsán pravdivě způsob života lidí na povrchu planety nebo na jiných planetách, kteří jsou duchovně i technicky dále než my ?

Určitě není, i když kvalitnější kousky mohou obsahovat střípky pravdy. Když člověk problematiku zná tak je tam uvidí, ale klasický čtenář se v tom nezorientuje a nepozná co je a co není věrné.

14. Co soudíš o knihách goge damského, který byl podle jeho tvrzení v kontaktu s vyspělou mimozemskou rasou a napsal knihu uvnitř vesmírných lodí a také o knize UFO …A přece létají, kde je rovněž posán v krátkosti svět plejád podle zapisků švýcarského kontaktéra lidí z plejád Eduarda ,,biliho“ Majera?

Nečetla jsem to.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-10-27 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce číslo 2:

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-10-27 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce 6: Já jsem původně chtěla jít, ale potom jsem zjistila, že další den máme chemii, a usínat s hlavou na kádince s kyselinou by asi nebylo zrovna moc dobré :D :D

Ikona diskutujiciho Lenny 2015-10-27 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho MK 2015-10-27 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K jedenáctce: opakující se sny mohou prostě upozorňovat na něco v nitru, s čím holka zápasí. http://dreammoods.com/cgibin/dreamdictionarysearch.pl?method=exact&header=dreamsymbol&search=mermaid

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-27 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tvoje duše se na zkušenosti při výběru života dívá jinak. Já bych si podle aktuálních hodnot taky radši vybrala nějaké milionáře co budou oba naživu a byla rozmazlený fracek co do konce života nemusí hnout řití. Ale na co bych tady pak byla? – Úplně k ničemu.

Ikona diskutujiciho Ykka 2015-10-27 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: To, že je někdo milionář, ho ještě nepředurčuje být k ničemu. Nezapomínej, že každý je takový, jaký chce být. Důležitá je rovnováha mezi možnostmi zkoumat, pozorovat svět a prací na sobě a na užitečnosti pro okolí. Ale asi chápu, jak to myslíš, někdy je dobré nechat se trochu nasměrovat.

Ikona diskutujiciho Adonajpetr 2015-10-27 23:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rád bych zareagoval na otázku 13. – Ami chlapec z hvězd je alespoň pro mě opravdu poučná kniha, ikdyž je psána jednoduše, takže doporučuju i druhý díl této knihy. Další knihou o způsobu života je kniha Planeta Logo, ale ta je o astrálně ži jící civilizaci. Přeju pěkně čtení. Snad se to k tobě dostane přece jen lidi zajímajících se o způsob života jiných civilizaci není az tak moc☺.

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2015-10-28 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Domnívám se, že diskuse o významu slova Osvícení nemá žádný smysl. Duchovní cesta je cestou vnitřního já. Mudrování o osvícení zavání hodnocením, jestli je něco nebo někdo lepší nebo horší. To mudruje Ego, pasažér, který si chce při duchovní cestě přihřát svoji vlastní polívčičku.

Ikona diskutujiciho Karel Novotný 2015-10-28 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odkud víš to, co víš? Těším se na materiál o lidech na povrchu

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-28 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Domnívám se, že diskuse o významu slova Osvícení nemá žádný smysl. Duchovní cesta je cestou vnitřního já. Mudrování o osvícení zavání hodnocením, jestli je něco nebo někdo lepší nebo horší. To mudruje Ego, pasažér, který si chce při duchovní cestě přihřát svoji vlastní polívčičku.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-10-28 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s tím, že o osvícení se nemá moc cenu bavit. Do toho máme všichni zatraceně daleko. Ale zároveň už nesouhlasím s tím, když se o egu mluví jako o něčem, čeho je třeba se zbavit, co je třeba rozpustit a že je to to špatné, co si chce přihřívat polívčičku na cestě duchovního rozvoje člověka. Ego je samostatným a nezávislým vědomím fyzického těla, které do našeho života vkládá program sobectví a oddělenosti – je to vědomí těla. Pak ještě protože jsme v dualitě, člověka ovládá druhý program, který do našeho života vkládá lásku a sjednocení a za tímto programem stojí vědomí ducha. Každý člověk má tyto programy v sobě různě namíchané. Cílem je s láskou v sobě umět zkultivovat své ego, aby spolupracovalo s vědomím ducha a v nás převládaly programy lásky a sjednocení. A to je ta práce na sobě, kterou člověk, pokud se chce někam dostat, musí na sobě vykonat.Je to těžké. Určitě ego z ničeho neobviňovat, ale snažit se ho přijmout a zkultivovat, protože je součástí naší bytosti – tak, aby spolupracovalo s tím druhým v nás – vědomím ducha. Pokud o sobě někdo tvrdí, že se má rád, ale nesnáší svoje vlastní ego – tak to se rád prostě nemá. Více na těchto stránkách od člověka, který své práci rozumí a ví o čem mluví http://www.ragauian.cz/dve-cesty-zivotem-1/

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-10-28 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když je řeč o egu, nedávno jsem se dozvěděla zajímavou věc, která možná hodí do perspektivy mnohé spory o něm. S egem jako konceptem přišli západní psychologové, to je to ego, jak je popsáno nade mnou [11]:, prakticky jako latinský překlad "já"

Ikona diskutujiciho esterka 2015-10-28 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rada by som pridala svoje postrehy k otázkam č.1 a 4. Dlho som nemohla nájsť primeraného partnera, ale po prečítaní knihy Tajomstvo som si povedala presne ako by mal môj budúci muž vyzerať a akú by mal mať povahu. Po dvoch mesiacoch sa zamestnal u nás v práci presne, ale presne taký muž, ktorý zodpovedal mojim predstavám. No a teraz sme už tri a pol roka manželmi a máme krásneho syna. No a stým synom súvisú postreh k otázke č.4. Dlho som nemohla otehotnieť, až raz som mala taký veľmi živý sen, v ktorom prišiel ku mne Ježiš (to súvisí s mojim kresťanským fundamentom, aj keď cirkev neznášam) a mal na rukách chlapčeka, blonďavého s guľatou tváričkou. Pri ňom bolo ešte väčšie dievčatko s hnedými copkami. Dievčatko sa tešilo, že ma vidí a hovorilo mi mama a ja som cítila neskutočnú lásku k obom týmto deťom. Ježiš mi poveda, že o mesiac otehotniem, čo sa presne stalo, narodil sa hnedovlasý chlapček. Ale vo veku, v ktorom som ho videla už predtým bol môj syn presne taký istý, blonďavý s guľatou tváričkou. Takže som videla svoje dieťa ešte predtým, než som vôbec otehotnela.

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2015-10-28 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:Popsala jste to moc hezky. Kultivace ega je určitě cesta, která jde ruku v ruce s duchovní cestou a mám-li mluvit za sebe, mám se rád i se svým egem, takovým,  jaké je.

Ikona diskutujiciho elda trnimir 2015-10-31 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lorna Byrne v knize Schody do nebe na str. 52 uvádí, že zná anděla (ženského) vytvářející modlitby se jménem Amen. Jak je to možné? Nemá tohle slovo přece nízké vibrace? Dokonce v knihách uvádí modlitby od tohoto anděla, které mají na konci slovo amen =-O

Ikona diskutujiciho Filia 2015-11-02 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, mám takový dotaz, který možná bude znít hloupě, ale jsem hodně nechápavý člověk a spousta věcí mi dlouho dochází. 🙂

Ikona diskutujiciho Mína 2015-11-02 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký máš názor na LaVeyův satanismums?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-11-02 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo hovoríš na moderné (Brněnské) umenie, orloj a sochu Jošta?  http://brno.idnes.cz/socha-josta-v-brne-vyfocena-z-podhledu-dxo-/brno-zpravy.aspx?c=A151102_122246_brno-zpravy_tr

Ikona diskutujiciho Lily 2015-11-03 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niektorí ludia si myslia a prehlasujú že cvičenim jogy (upozornujem len cvicenim, ziadna tantra a podobne divne veci, ide mi len o samotny cvik) sa uctieva satan a podriadujeme sa jeho vplyvu… ale mne to pride ako blbost.. zaujimalo by ma co si o tom myslis ty, Aluška?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek