14. Kurz sebelásky: Žít se sebou musím jen já

4.2.2011 v Vyšlo knižně 16

První díl kurzu sebelásky najdete zde: 1. Kurz sebelásky: Proč je nezbytné mít se rád

_____ 14. Díl _____

Úspěšný seriál ,,KURZ SEBELÁSKY” vyšel v roce 2011 na internetu pouze jako ,,zkušební přípravná verze”.

Aktuální a kompletní podoba ,,Kurzu sebelásky” je nyní k dostání prostřednictvím knihy ,,SVÍTÁNÍ”. (Trojdílná kniha v jednom svazku)

Více o knize SVÍTÁNÍ je k dispozici k sekci ,,VYŠLO KNIŽNĚ” – ZDE.

Zakoupit knihu SVÍTÁNÍ je možno přes oficiální e-shop stránek Aluška.org: www.Kramky.cz/Alue – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2011-02-04 06:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprostá pravda, Alue! Když tohle člověk pochopí, stane se svobodným, šťastným a nezranitelným! Děkuju :o) viv

Ikona diskutujiciho Léňa 2011-02-04 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, je to tak. A dále s námi musí žít naše děti (minimálně po určitou dobu). V první řadě by to tedy měl člověk udělat sám pro sebe a v druhé řadě pro děti, aby na ně své nesmysly-výmysly a zbytečné okliky v myšlení a jednání nepřenášel. Bylo by to nezodpovědné.

Ikona diskutujiciho Farah 2011-02-04 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taktak, s tim jmenem to mame podobne 🙂 Vzdycky me ubijeli prave ti nejblizsi, protoze cim vic mam nekoho rada, tim vic mi seslo na tom, co si o me myslel. Proto me vztahy byly nejlepsi s kamarady, ktere jsem videla jen parkrat. Jakmile me poznali vic, uz jsem se zacla citit neprijemne, protoze nasli na me "chybicku" a me to zaclo mrzet. A to je ono! Dekuji za svetlo, ktere temito lekcemi davas lidem na jejich cestu. 🙂

Ikona diskutujiciho Renata 2011-02-04 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, měla bych k tomu dotaz…. mě se moje jméno nelíbí, přijde mi tvrdý, v dětství mi v duši ubližovalo, dneska snesu bez "protisrsti" snad jen formu Reni…

Ikona diskutujiciho Bylinka 2011-02-04 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět mi nezbývá nic jiného, než souhlasit:-) člověk se hlavně musí spolehnout sám na sebe a na své já, vsugerovat mu, že se má rád. Ale nic by se zase nemělo přehánět!:)

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2011-02-04 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Záležitost se jménem pro mě banalita tedy není. Když mě někdo oslovuje mým pravým jménem, tak si mnohdy ani neuvědomím, že tím myslí mě. často vůbec nereaguji. Nebo mi vadí, když mě někdo osloví pravým jménem, ještě ho řekne špatně a něco po mně chce. K přezdívce mám mnohem blíž :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-04 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ano, dá se vychannelovat, tedy ti ho může říct tvůj anděl. Mě se třeba křestní jméno taky nelíbí, nikdy jsem se s ním necítila dobře, tak ho prostě nepoužívám. Dokonce jsem si všimla, že mi křestním říkají jen lidé, kteří mě nemají rádi, něco proti mě mají, nebo si na mě žehlí ego. Neuvěřitelně to funguje a tím spíš se mi takové oslovení nelíbí.

Ikona diskutujiciho Renata 2011-02-04 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Aluško, teď si čtu tvoji odpověď a došlo mi, že – nevím, je-li to pravé jméno – ale já už ho mám!!! Promlouvám-li se svými průvodci, tak ho oni používají a já s ním jsem ztotožněná a vlastně si o občaas dávám jako nick na jedné diskuzi…. :-)))já jsem trdlo, teď mi to došlo… ale došla jsem k tomu jménu skrze oblíbený televizní seriál, stejně jako ti průvodci… prostě mě oslovilo, ačkoliv je nezvyklé.

Ikona diskutujiciho Verča 2011-02-06 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jiní lidé za nás nedýchají, nechodí do školy /práce, prostě nežijou náš život, a tudíž nemají právo nám říkat, co a jak máme dělat. Nejsme žádní roboti. Jsme lidi, kteří by měli být zodpovědní sami za sebe a od okolí si brát jenom to, co potřebují, ne se nechat urážet nebo dělat něco, co nám není příjemné jenom proto, že si někdo myslí, že nás může ovládat.

Ikona diskutujiciho Básník 2011-02-12 01:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve zdravém myšlení je opravdu klíč k mnohému, souhlasím a potvrzuji. Myšlenky mají sílu vzletu nebo také kladiva, co ubíjí tě za živa.

Ikona diskutujiciho Básník 2011-02-12 01:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za sebe musím říci, že mé jméno se mi líbí a když jsem si hledal přezdívku, tak jsem žádnou vhodnou neobjevil. Žádná mi nepadla jako mé jméno. Mé jméno mi sedí jako dobře ušitý kabát a tak se mi dobře nosí. Dříve se mi zdálo o ničem a všední. Asi ve 20 letech mi jedna paní povídá. „Dušane, vy máte hezké jméno.“ „A co je na něm hezkého??? Opravdu mne to překvapilo. “Je to o duši.Trvalo mi několik let, než jsem ho opravdu přijal.  A tak se učím rozumět duši své a duši ostatních lidí. A je to vskutku dobrodružství.

Ikona diskutujiciho Básník 2011-02-12 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všiml jsem si, že je hodně lidí, kteří se vyhýbají svému jménu. Důvody jsou různé. Jsem však  přesvědčen, že ve volbě jména nepanuje libovůle a náhoda. Někdy je to očividné a jindy zase pěkně skryté. Ze života uvedu…. Pani účetní Halířová, zahradnictví Kopáček, oční optika Panenka, pan Drahorád co dělá velice rád drahoty a jiné. Inu ve jménu je vepsán osud. Pokud se nemýlím, tak se ze jména a dalších skutečností sestavuje horoskop. Také u faraónů, indiánů a některých národů se jméno mění během života a to s významnými proměnami člověka. To by v naší zemi mohly plnit přezdívky a různá umělecká jména.

Ikona diskutujiciho Básník 2011-02-12 01:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rovněž zajímavé téma by bylo přijetí mužova jména ženou po sňatku. Jak tomu tak ve většině případů je. Ženy, máte na vybranou. Předchází tomu prosba o tanec a rovný muž se opravdu zlobit nebude, pokud ho neodbudete lacinou výmluvou, že vás právě bolí nohy a hned na to si jdete zatancovat s někým jiným. Citlivé odmítnutí však příjme a respektuje.

Ikona diskutujiciho NikaCNS 2011-04-30 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Súhlas úplne so všetkým! :-)

Ikona diskutujiciho karel 2012-12-12 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nějak se mi s dalšími díly série přestává líbit. například s

Ikona diskutujiciho karel 2012-12-12 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Samozřejmě tím neříkám, že série pro mě ztratila přínos… pouze se snížil.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek