14. Moristova Dobrodružství: Protestní hladovka

9.6.2013 v Poselství 9

S kocourkem to byly od posledního zápisu jenom samé problémy. Začal se drbat… Ale hodně hodně hodně, až měl nakonec po obou stranách krku krvavé díry, bez chlupů. Hrůza.

Vyčetla jsem přes internet co by to mohlo být a vysadila jsem mu okamžitě granule. Teď už asi měsíc žije kocour převážně jen na syrovém masu, tuňákovi a občas co kde zbylo od oběda. A krásně se spravil, začaly mu zase podrůstat chlupy.

Byl to ale boj. Po vysazení granulí začal kocour stávkovat, protože nežral. Ubíral na váze, nic jsem do něj nedostala. Padly i obavy, aby náhodou nepošel. Chmm…

Dokonce třetí den jsem zkusila, jestli opravdu má nějaký problém a nemůže žrát, nebo jestli se mě tou hladovkou snaží vydírat. Tak jsem vzala jednu granuli a podala mu ji. – Slupl ji jako malinu, začal příst a radostně se o mě otírat, protože čekal, že mu nasypu…

Tak jsem pochopila, že mu nic není, že mě opravdu citově vydírá a chce zpátky granule. On je totiž zbožňoval, jedl je ke všemu. Člověk by řekl, že když je kočka po něčem tak divá a šťastná, že je to pro ni dobré.. No, ANI NÁHODOU. Děti taky milují čokoládu, ale nekrmíme je tím každý den, protože jsou š’tastné, že? 🙂

Vyrostla jsem se psy, ne s kočkami… Psům se granule dávaly běžně a nic jim po nich nikdy nebylo, no teď však moje iluze úplně krachly. Musím si dávat větší pozor.


Jeden večer jsem si povídala s Laurejem a vzpomněla jsem si na kocourka, jestli bude v pořádku. Podařilo se mi zjistit, že všechny výrobky firmy Royal Canin jsou ve skutečnosti šroty nejhoršího kalibru a ještě je v tom konzervant, který způsobuje alergické reakce. Kočka pak může dostat tzv. ,,kočičí akné“. Na kůži se jí udělají černé tečky, začne ji to strašně svědit, líná a vyškrábe si kůži do krve.

Laurej mne však uklidnil, že kocourek nechcípne, že se srovná, ať si nedělám starosti… A měl pravdu. Teď už se kočonátor skoro neškrabe a když už, tak jenom trochu pod bradou, ne do krve. Hurá.

Granule jsem vyhodila do popelnice. Důvěřuj, ale prověřuj… Přístě si více prověřím doporučení, které mi někdo dává.

A to jsem měla iluzi velkou, protože dokonce i kočičí sousedka ze shora dává svým kočkám Canin a nic jim není… No? Holt některé kočky snáší jedy hůř, jiné líp. Já už jsem z toho vyléčená. Dobře, že jsme na to přišli takhle brzy, během pár měsíců.

Holt je to pořád tak trochu pokus – omyl. Kočka je věda…. VELKÁ VĚDA.

Jestli se vám tohle někdy stane, nemusíte chodit k vetovi a vyhazovat peníze za zbytečné testy. Prostě vyhoďte granule a dávejte kočce syrové maso. Spraví se sama.

Naštěstí jsme to už ale rozchodili. Kocourek už je zdravý, dorůstá, hezky přibral na váze. Takže to celé dobře dopadlo, bez ztrát na životech.

Krmit kočku hlavně syrovým masem, má nevýhodu hlavně v ceně. Je to nesrovnatelně dražší, než granule. Ale není to o nic náročnější. Kocourovi moc vařené maso nejede, takže mu stačí pořídit například hovězí guláš, nebo vepřové, zkrátka co je na pultě. Nakrájet na malé kousíčky, zabalit do pytlíčků, zamrazit a na každý den se mu prostě vytáhne jedno balení, které se mu postupně podává. A kocourek je spokojený. Hezky si čvachtá, má to syrové a padá do to něj jako do vysavače.

Teď vlastně máme opačný problém, kočka žere jako neuvázaná…

Pořádně zmohutněl. Má větší svaly, krásně heboučkou srst která zhoustla a celkově vypadá mnohem spokojenější. Hezky se mazlí, zdá se mi klidnější.

Se smradem díky masité stravě problémy nemáme, kocour už vůbec vnitřní WC nepoužívá, chodí jenom ven… Tak tam je nevyužité, asi bude jenom sezonně na zimu, kdyby se náhodou stalo a nemohl být přes noc vyhozený venku.

Co mi udělalo radost, kocourek si zase hraje. Jak se začal drbat a povyrostl, už ho hračky skoro nezajímaly. Teď jak je na mase, stačí mu hodit myš a už to jede.

Jak kocourek protestně hladověl, stala se taková milá věc… Totiž co s jídlem, když kočka kvílí že něco chce, vy jí to dáte a ona to nežere?

Večer jsem vyhodila kocoura ven i s plnou miskou a říkala jsem si: ,,Je to vyčůránek, beztak čeká až se nebudu dívat, tajně to sežere a další den mi tu zase bude dělat cirkus.“

Chvilku jsem si v té iluzi hezky žila, protože každé ráno skutečně byla miska prázdná, úplně vyžraná, ofrky neofrky. Avšak vyšlo najevo, že Morist skutečně nic v té době nesnědl, ale všechno spásla toulavá zrzavá kočička!

Ale nádherná kočička… 🙂 Celá mourovatá, jednobarevná. Velké zelené oči, hezká tvářička, růžovoučký čumáček… Radost pohledět.

Jen je taková divočejší, ale už se trošku osmělila. Předtím zdrhla, hned jak viděla že ji někdo z domu pozoruje, teď už se zdálky nechá, jen se člověk nesmí moc hýbat.

Ačkoliv kocour teď spase všechno na co přijde, hlavně večer dávám ven zrzavé kočce co kde zbylo na talířku. Na rozdíl od Morista si tahle nevybírá, takže se jí dá hodit kdeco.

Zajímavé je, že jsem si vždycky říkala, že bych jednou v budoucnu ráda měla celou zrzavou kočičku. Přesně takovou, jaká teď chodí na pajtl večer k misce… Asi nikdy nebude moje, ale vždycky mám radost, když ji uvidím.

Kocourek se s ní nepere, nebo o tom minimálně nevím… Aby z toho ale nebyla koťata, fikat bych chtěla až za měsíc.. Hm… nechci být nezodpovědná a plnit kočičí depozita opuštěnými chudáčky které nikdo nechce a neutopí, ale zase na druhou stranu, jak se nám blíží doba vhodná pro kastraci, pořád víc a víc se na to netěším… Ta představa mě trochu děsí, i když je to blbost, u kocourka to tak složité není.

Baví mě, jaký je Moristek herec. Naposledy zrzavou kočku zpovzdálí pozoroval, jak mu u domu vyžrala celou misku. A jak viděl, že tam jsem a vidím ji, tak ještě chvilku počkal až kočka dožere a pak ji ,,jakože“ vyhodil a trochu prohnal. Asi aby nám oboum ukázal, kdo je tady šéf, přitom celou dobu na ni venku koukal a čekal, až dožere. Chlapec sám neví, jak se k tomu má postavit, tak alespoň předstírá, že si brání území.Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-06-09 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K nám se taky chodila přiživovat zrzavá kočičanda 🙂 V našem domě máme ale jen králíka, takže tady nemá protivníka. Vždycky když jsem na zahradě, tak je hne u mě, lísá se a přede.

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-06-09 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My dřív měli doma kocoura a žral jen granule a popřípadě plátek šunky. Nikdy zdravotní problémy neměl, ale ty granule byly kupované ve zverimexu-nevím už, jaká to byla značka-nabírali se odměrkou z velkých pytlů…

Ikona diskutujiciho s. 2013-06-09 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš, kočičí akné obvykle nesouvisí s granulemi nebo se žrádlem obecně, ale je způsobeno plastovými miskami, které nejsou pro kočky dobré. Také k němu dochází, když se nějak změní zvyklosti kočky (u nás se přestala jedna z koček po jídle na protest čistit, když jsme si vzali nové zvíře; dostala z toho urputné akné po celé bradě).

Ikona diskutujiciho :( 2013-06-09 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna nedávno se mi ztratil můj zrzavý kocourek 🙁 Věděla jsem že kocouři se toulají, ale nikdo si nemyslel že zrovna on by odešel, protože to byl takový mazlík a vydžel se třeba půl dne mazlit ale jednoho dne odešel a už se nevrátil a tohle mi ho připomnělo ale pořád doufám že se někdy zas objeví 🙂

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-06-09 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně vždycky přišlo zvláštní, že takhle zvířata krmíme granulemi, navíc ještě to je většinou tak, že pes nebo kočka má svou misku na jídlo a na vodu, a ty se umývají jednou za uherský rok.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-06-09 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvůj kocour nechtěl žrát syrové maso? Co to máš za kocoura? Naše kočky sežerou i suchý rohlík a jsou rádi, že dostaly něco jiného než granule. Ty jim naopak nechutnají.

Ikona diskutujiciho Verča 2013-06-10 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My taky žerem kde co a nic nám po tom není… zdánlivě nic.

Ikona diskutujiciho girli 2013-06-11 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Anebo měl třeba blešky….

Ikona diskutujiciho MARTA KOUKALOVA 2013-06-11 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alusko zdravim te reaguji na tvuj problem s kocourkem a jeho jidlem zkus se podivat na stranky vetamix e-shop kde maji za slusnou cenu syrove maso pro zviratka objednavam od nich uz nekolik let a spokojenost dovezou v urcenou dobu az domu dalsi moznost je jejich obchod na leitnerove ale tam jsem nebyla takze nevim jake maji cenovky pekny den

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek