157. Dotazník

20.6.2016 v Čtenáři 33

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Rada bych se zeptala, co vyjadruji zuby v psychosomatice. Za posledni pulrok mam snad 4 kazy, vubec to nechapu a jsem z toho zoufala. Jak se da proti tomu bojovat? Ochranit? Vylecit? Na internetu jsou ruzne clanky, ktere tvrdi, ze kaz se da vylecit, dalsi to popiraji. Ty pises, ze neda.. Da se ale zuby ochranit? Zvysit obranyschopnost proti kazum? Dekuju moc 🙁

Co se týče kazu, dají se s dobrými věcmi zabít bakterie, které v tom kazu bydlí, ale i když se to udělá úspěšně, je pak potřeba zub ideálně něčím ,,zalepit“, jinak se do odhalené zuboviny znova dají bakterie. Kaz se tedy léčit dá, ale stejně je na to nejlepší zubař a s tím co má člověk doma, nebo koupí na netu, si opravdu kaz sám doma nevyléčí.

Zubař, to je jeden z mála doktorů, který na tomto světě má skutečně smysl a kterého se vyplatí občas navštívit… Ovšem jak který, i tohle je o lidech 🙂

Každý zub je propojený s nějakým orgánem v těle, proto je důležité zuby léčit, chránit (a trhání mít až jako úplně poslední možnost, kdy to nejde jinak. To platí i u moudráků). Když se kazí určitý zub, často to ukazuje na konkrétní problém v těle. Ale celé je to mnohem zamotanější: Zuby se mohou kazit díky překyselení, které kromě mnoha jiných destruktivních vlivů na celkové zdraví člověka, také odvápňuje sklovinu, která je poté mnohem náchylnější. Také je dobré vědět, že se v ústech drží hodně bakterie a toxiny. Ústa jsou nejšpinavější část celého těla. Je proto dobré, pravidelně dělat nějaký druh očisty zubní dutiny. Může to být třeba převalování oleje, nebo detoxikace červeným vínem, o kterém jsem nedávno psala.

Léčebná metoda těžkých a nevyléčitelných nemocí

Detoxikace úst červeným vínem / DOPORUČUJI

Takže rovin je více: Spojení zubu s orgánem, překyselení, nahromadění toxinů… Zub se také může kazit pod nánosem zubního plaku, který ztvrdnul a pod ním se dělají kyseliny, které zub naleptají a udělají do něho postupně i pořádnou díru. Takže je potřeba chodit na zubní hygienu a nechat si ten kámen občas odstranit, pokud je ho už hodně.

Je potřeba starat se o všechno kompletně, nekoukat jenom na jednu stranu a to jsem určitě ještě něco důležitého zapomněla zmínit…. Zuby, to je prostě velké téma.


2. Jak se vlastně vyrábí ty tvoje energetické krystaly? Necháváš si je někde brousit na zakázku nebo jak? Ne, že bych si to chtěla vyrobit sama. Nejsem dobrý kutil. Ale jen mě to tak zajímá.

O to odkud krystal je, se vůbec nejedná. Daná technologie se dá aplikovat na jakýkoliv kousek skla, ale i jiné materiály, jen to pak funguje jinak. Křemík to absorbuje nejlépe, proto se používá sklo. Takže něco vyberu, nakoupím a pak polotovar projde energetickou úpravou, ale na jeho vzhledu to nic nezmění, ten je podružný… Fyzická forma je jenom na oko, důležité jsou vlastnosti, které se do toho vloží.

3. Má řetízkový obojek u psa na něco vliv? Např jestli sráží energie, prostě stejně jako u lidí prstýnky a náhrdelníky. Je tedy vhodný látkový obojek?

Kov dělá zvířatům úplně to samé, co lidem. Takže určitě používat kůži, nebo látku.

4. Používáš nějaké vonné silice a jakým způsobem?

Silice používám hlavně do aromalampy, nebo mám takové malé andělíčky z bílé hmoty, na které se to nakape a to pak voní. Je to aromalampa bez ohně, to je moc fajn. Taky se hodí do henny (tu jsem si ale teď dlouho nedávala), nebo dělám domácí šampony (pro sebe ne, na můj typ vlasů to není) a tam se toho oleje vyplácá hodně. Levandulový olej si někdy kapu na polštářek v ložnici než jdu spát. Tea tree oil na komáří ďobance, nebo krásně hojí a dezinfikuje uhry.

Nebo když jsem si dovezla domů Vanilku (morče), tak byla nachlazená, takže jsem dala k morčodomečku aromalampu s borovicí a inhalovali jsme všichni les. Neříkám že ji to vyléčilo, vyléčila jsem ji hlavně homeopaticky a stříbrem, ale dělá to dobře dýchacím cestám. Strašně tehdy chuděra chrčela a chraptěla.

Pomerančovou silici liju do vody, když vytírám podlahu, pak celý barák voní pomerančem. Do vody dávám Frosch octový a do toho pomeranč, tak 20 kapek. Ale vyrábí se i Frosch přímo pomerančový, je výborný, ale dá se blbě koupit, kdežto octový je všude k mání.

5. Je nějaká vůně (kromě růží :D), kterou máš ráda?

Z těch kupovaných silic používám nejvíc pomeranč a mám ho nejvíc nasysleno. Pak všechny ostatní jmenované. Taky je super gref…. Jinak zbožňuju i vůni vanilky, konvalinky, jasmínu a to už je buď kurnik drahá silice, nebo se neprodává.

6. A je nějaká značka esencí, na kterou nedáš dopustit?

Většina silic je od Saloos, ten mě nikdy nezklamal, kdežto jiné firmy občas ano.

7. Kde vyhadzovat vypadnute vlasy? Niekde som citala, ze ich nie je dobre hadzat do zachoda ani von oknom

Hážu do koše a nikdy jsem to neřešila, kde moje zbytky skončí. Kdybych měla řešit každý zbytek z mého těla, kam odpadne, tak se zblázním, protože se z člověka každý den odloupne 4-16 gramů kůže… Jsou prostě věci, nad kterými kontrolu nemáš 🙂 Ale neznám nikoho, kdo by házel vlasy do záchodu, nebo z okna, když má doma koš.

8. Jak se díváš na lásku? Když bys mohla v několika bodech vyjádŕit jak vnímáš rozdíl mezi láskou a zamilovaností. Bylo by fajn, kdyby vznikla diskuze na tohle téma, docela mě zajímá jak se k tomu dnes mladí lidé staví.

To není ani tak o tom jak já to vnímám, ale každý pojem znamená něco jiného a myslím že to je každému jasné… Zamilovanost je povrchní cit, co vyprchává do 6ti měsíců až dvou let vztahu, je slepá a v rukou citově nevyzrálého člověka i dost nebezpečná. Může však přerůst v lásku, pokud se vztah správně pěstuje… Naopak láska je univerzální, neomezuje se pouze na lidi opačného pohlaví, ale umí pojmout celý svět, nic nežádá, není zjištná a stojí na trvalých a skutečných hodnotách, které se neztratí za 6 měsíců, až se nám nový objev okouká, jako v případě zamilovanosti.

… Lidově řečeno, když před sebou neprdíte, je to zatím zamilovanost. Jak před sebou začnete prdět a jste s tím oba v pohodě, je to láska 😀

9. Co myslíš, že znamená, když co kouknu na hodiny tak je 15:15, 16:16, 17:17… a to to nijak nehlídám. Přijde mi to jako zajímavé náhody. 😀

Zajímavé výklady těchto čísel jsou v knize Andělská čísla od D. Virtue, na Aluška.org to najdeš také: Andělská čísla / Kombinace čísla 1 Jinak také záleží na situaci, co člověk zrovna řeší, a na co myslí.

10. Jak je to s hudbou na léčení čaker? Opravdu to pomáhá?

Nikdy jsem takovou hudbu neposlouchala, pokud by fungovala, asi by měla nějaký podprahový konstruktivní vliv na energii člověka, ale na čakry jako takové? – To je nesmysl, pokud má člověk poškozený energetický systém, je to většinou problém psychiky, nebo životního stylu a to žádná hudba nespraví, k tomu je potřeba udělat skutečné kroky v životě. Nezdržovat se s projevem problému, ale řešit příčinu problému.

11. Jaký názor máš na čakry apod?

Čakry existují, ale lidé nějak nepochopili jejich význam. Snaží se je různě harmonizovat a léčit, ale přitom nechápou, že pokud má člověk problém v čakře, je to problém energetický a dál.. to jsem popsala o otázku výše. Takže nemá absolutně žádný smysl řešit nějaké čakry, kam se točí nebo netočí, protože ony o ničem nerozhodují, jsou to určitá centra, která fungují podle toho, jak funguje člověk. Je to stejný nesmysl, jako chodit se léčit k léčiteli s nějakou nemocí, nebo psychickým problémem. Zbytečná práce toho léčitele, zbytečná ztráta času a peněz, protože pokud mám nějaký problém, musí se řešit PŘÍČINA, proč vůbec nějaký problém vzniknul. A slabá čakra nikdy není příčina, to je následek.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Atrej Ystma 776 2016-06-20 10:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký je tedy pravý opak univerzální Lásky, když to nenávist není?

Ikona diskutujiciho Lori 2016-06-20 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo sa týka tej zamilovanosti, pár krát som sa zaľúbila tak, že  predstava toho človeka ma úplne hádzala do stavov veľkého šťastia a pri to som vedela, že reálne to nie je vhodný človek pre mňa, že by to nefungovalo. Napriek tomu to vždy bolo moje veľmi produktívne obdobie, pretože takáto zaľúbená som mala na všetko veľa energie:) ( pred rokmi som o tom napísala krátky článok http://lorelay-nemesis.blogspot.sk/2014/11/zalubeni-ti-su-chraneni-i.html … resp. krátku  úvahu)

Ikona diskutujiciho Mára 2016-06-20 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím že je zamilovanost slepá a v rukou nevyzrálého člověka nebezpečná jsi to trefila naprosto přesně. Vlastní zkušenost..

Ikona diskutujiciho iriska 2016-06-20 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jaké mají lidi zkušenosti s dentální hygienou, já jsem tam byla dvakrát a sice mi paní dokonale vyhladila zuby i odstranila kámen a plak, ale od té doby jsem měla hrozně citlivé zuby, při čištění a při pití teplého/studeného bolely, začaly se mi odhalovat krčky, a to ne přechodně ale několik týdnů poté (předtím jsem nikdy takové problémy neměla). Taky mi dala na zuby flouridový gel a to mi úplně vyžralo jazyk. Takže už tam nepůjdu protože mám pocit že mi to spíš uškodilo než pomohlo. Čistím si zuby kurkumou, různými druhy kartáčků a nití, k zubaři chodím na kontroly….ale k hygienistce už fakt ne.

Ikona diskutujiciho sa 2016-06-20 23:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho [email protected] 2016-06-21 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: asi si odpovím sám:-D, dejme tomu, mohl by to být strach způsobený nevědomostí

Ikona diskutujiciho Aťa 2016-06-21 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stará mama mne hovorila,že vyčesané-vypadnuté vlasy mám hodiť do šporáka a spáliť. Vždy ich mám spáliť. Možno je to nejaká slovenská špecialita. Ona mi to opakovala stále,keď som bola pri nej a česala sa a vždy tie vypadnuté vlasy spálila. Dôvodom malo byť to,že mi niekto cez ne ublíži,ale to jej vysvetlenie si už nepamätám. O chránení vlasov sa píše aj pri neznámo známej Tartárii.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2016-06-21 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Mám s tím podobnou zkušenost. Že zamilovanost může mít nějaký hluboký smysl, protože kdykoliv se mi to stalo, tak ty mé změny pak byly velmi zásadní (a také jsem o tom psala, dokonce poslední magazín mám přímo o smyslu lásky a o těchto zkušenostech:-)) Jen bych neřekla, že zamilovanost pak přešla. Přešla ta ohromná touha a utrpení, které vycházelo z toho, že ta láska byla tzv. nešťastná. Tj. přešly ty největší projevy zamilovanosti. A vyplula na povrch prostě jen láska. Když člověk dokáže přijímat toho druhého takového, jaký je, i slepě se ho nemalovat na růžovo, a dát mu svobodu, je to láska :-) Zamilovanost je často jen touhou mít, protože skrze toho druhého přicházejí příjemné pocity. Zamilovaný si je chce udržet na úkor toho druhého…a

Ikona diskutujiciho Lucka 2016-06-21 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč se cítím být nějak zabržděná.Myslím tím třeba to, že ostatní mají nějaký talent.Kreslí, učí se a mají schopnost si to pamatovat.Nebo sportujou.Či píšou knihy.Já prostě neumím kreslit, mám špatnou pamět,takže se mi to musí říci stokrát.A takové ty podobné věci.Třeba je to hloupá otázka, ale jsem jak kdybych ani nic neuměla :O  A stěma zubama , mám kazy a bojim se k zubaři.Myslíš , že na to funguje afirmace, autosugesce?

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-06-21 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tak to jsi měla asi nějakou ne dobrou paní hygienistku, protože já mám zuby dost citlivé a právě ta hygiena mi hodně pomáhá a to co se ti děje by se ti rozhodně dít nemělo! Třeba používá nekvalitní produkty? Nebo to prostě neumí, to je taky možné. Já znám naopak spoustu lidí, co nechodí ke klasickému zubaři, ale jen na dentální hygienu, protože tam se nebojí, nic tam člověka nebolí a v případě že máš kaz, tak tě na to hygienistka upozorní a řekne ti, že bys měla jít k zubaři. Já sama to tak taky kolikrát dělám, že nejdu k zubaři ale jen na tu hygienu. Chodím pravidelně tam i tam, ale někdy zkrátka nemám dost času stihnout obojí, tak jdu jen na hygienu protože vím že kdyby byl problém, tak mi to hygienistka řekne.

Ikona diskutujiciho Paulína 2016-06-21 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O psychosomatike zubov sa dočítate v knihách Michio Kushi – Orientálni diagnostika a Michele Caffin – Co o nás prozrazují zuby. Kníh, ktoré popisujú duchovné príčiny nemocí je veľa. Mne sa najviac osvedčila S.N.Lazarev Diagnostika karmy 5-12 časť – vyžadujú čítať, hĺbať a pracovať na sebe. Človeka ponímajú komplexne (telo, duša, osud…). Lazarevove knihy sú však vyslovene nevhodné pre toho, kto na sebe pracovať nechce. Tomu môžu z nášho ľudského pohľadu skôr uškodiť.

Ikona diskutujiciho sasanka 2016-06-21 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

8:hezky a stručně vyjádřeno.Děkuji za odpověď Alu .Přeji krásné odpoledne.

Ikona diskutujiciho Milos Kovac 2016-06-21 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Vsetko ma vo vesmire opak. Opakom lasky je strach. Vsetky nase emocie su vo svojej podstate bud emocie zalozene na laske, alebo na strachu. Cokolvek co robime, tak to robime bud preto, ze to mame radi, alebo preto ze mame z niecoho strach. Malokto ale skutocne pozna co znamena laska. Milovat niekoho bez ohladu na to co robi, ako to robi, preco to robi. A nie preto, lebo mam strach ze budem sam, lebo mam strach ze niekto urazi moje city.

Ikona diskutujiciho Mára 2016-06-21 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poprvý v životě jsem viděl člověka s reptiliánskou zornicí. Ale byla to asi třináctiletá holka pocházející s polocigánské chudé rodiny. Pokud je reptoška, proč se proboha narodila sem, a ne do nějaké rodiny politiků?

Ikona diskutujiciho sycho 2016-06-22 07:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-22 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  neznám…

Ikona diskutujiciho Theevan 2016-06-22 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue co si myslis o filme "Theevan". Príbeh pacienta chemoterapeutického oddelenia, ktorý musī kvôli chorohe opustiť svoju mamu, lásku jeho života a vydať sa do sveta medicīny. Stretáva sa s mnohými nástrahami života aj smrti, zabava sa pri ohni, tam ho však napadnú mimozemskī sedliaci – pacienti z anorektického oddelenia. Následne sa v dôsledku samoty pokúša plávať v akváriu s rádioaktīvnymi úhormi. Odtiaľ ho však vytiahne závan vanilkových lietajúcich palaciniek, no v ceste k nim mu stojī posledná prekážka. Je to maskot psychiatrie v dračom kostýme. Avšak keď ho úspešne porazī, zistī, že zabil svoju mamu. V depresiách sa skladá na zem a máva 20 minút až dokým nezomrie.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-06-22 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Možno z nej raz bude známa speváčka :-D

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-06-22 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když člověk něco myslí dobře, ale ono se to pak podělá a stane se z toho něco špatného, jaká energie se mu vrátí?

Ikona diskutujiciho Mára 2016-06-22 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Juj, to mě nenapadlo :D

Ikona diskutujiciho Nika 2016-06-23 04:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji za odpoved :)! … Alue, prosim, mohla by jsi objasnit virove onemocneni Zika? Ziju v zahranici a pravdepodobne jsem Ziku prodelala (test krve na virus) , jsem v oblasti, kde je epidemie, v laboratorich ale presne testy (na Ziku)  prestali vyhodnocovat a soustredi se na leceni a prevenci. Podle mistni doktorky z laboratore je virus v krvi cca 10-14 dni, pote klidne zena muze byt tehotna bez rizika, v medicich je receno, at zena neotehotni min 4-6 mesicu. Ja osobni tehotenstvi v planu v tento cas nemam, spise me hloda zvedavost a opatrnost. Dekuji za precteni, popripade odpoved:).

Ikona diskutujiciho Tara 2016-06-23 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Pops 2016-06-24 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď, když Británie odchází z EU, co si o tom myslíš? Je to pro nás dobře, nebo špatně? Docela mě to děsí…

Ikona diskutujiciho Jana 2016-06-24 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue

Ikona diskutujiciho Mára 2016-06-25 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, prosím mohla bys napsat svůj názor o našem měsící? Našel jsem o něm zajímavý pořad a zajímal by mě Tvůj názor. Tady je odkaz playtvak.cz/sokujici-teorie-mesic-neexistuje-je-to-hologram-ftu-/konspiracni-teorie.aspx?c=A160623_112609_konspirace_kuko

Ikona diskutujiciho Lenka 2016-06-28 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-28 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Nemám zkušenosti s kastrací chlapů, to se musíš zeptat někoho, kdo se v těch šourcích rýpe…. Chápu, že se musí kastrovat kočky, ale teda tohle je fakt novinka, nebylo by rozumější, kdyby dotyčný chlap nestrkal famfulína všude možně a byl zdrženlivější, když nechce děti? :D

Ikona diskutujiciho Lenka 2016-06-28 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne ne, tam jde o to, že už mají s manželkou jedno dítě a další nechtějí, manželka nemůže brát antikoncepci a chtějí mít sex bez ochrany aniž by otěhotněla. Tak se rozhodli pro vasektomii – přeříznutí chlámovodů. Děkuji za odpověď.

Ikona diskutujiciho Monte 2016-06-29 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, slyšela jsi už o Area 51 ? Pokud ano, co všechno o tom víš?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-29 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:  To je teda dost extrémní řešení podle mého úhlu pohledu :-/ Co lidi neudělají pro to, aby si mohli štrejchnout.

Ikona diskutujiciho Luu 2016-07-01 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, co říkáš na Bachovy esence? Funguje to, je to podvod…?

Ikona diskutujiciho A. 2016-07-02 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o enneagramu?

Ikona diskutujiciho R. 2016-07-15 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Kov dělá zvířatům úplně to samé, co lidem. Takže určitě používat kůži, nebo látku."

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek