16. dotazník

3.12.2012 v Čtenáři 24

Další díl dotazníku je na světě 🙂 Pokud vás během čtení napadne další zajímavá otázka, která tu ještě nezazněla, položte ji do diskuze, vyjde v přístích dílech…..


1. Myslíš, že je chudoba porušení lidských práv?

Chudoba jednoduše znamená, že lidé něco nezvládli, skazili a už dlouho si to nechtějí připustit.

2. Co říkáš na všelijaké ty povídačky o slendermanovi? Co si o tom všem myslíš?

Kdyby mi nebyla položena tato otázka, tak ani nevím, co to ,,Slenderman“ znamená. Tedy zase až tak moc těch povídaček asi nebude, případně to bude populární povídačka v zahraničí… I podle názvu.

3. Jakou nejšílenější věc jsi kdy udělala? Popř. jakou bys chtěla udělat? 😀

Musím zavzpomínat, abych se neopakovala. – Teď mě tak napadá… Jednou jsem jako třináctiletá hnala bandu tří kluků přes les v gumácích, protože vtrhli po půlnoci do tábora, všechny budili, tahali ze stanů a někoho tam hledali… Mě probudili takovým způsobem, že mě hrozně podráždili. (Spali jsme ve stanech s dřevěným základem, nahoře byla plachta a ta se stahovala ve vchodu provazem – Určitě to všichni znáte. Jsou tam dvě lůžka, ale já byla ve stanu sama, protože mě vždycky spolunocležník strašně ruší…)

Hezky jsem si spala ve stanu, najednou skrz šněrování (já si zavazovala plachtu ve vchodu pořádně) vyjely ruce, chytily mě za nohy, já se strašně lekla a když se nemohli nacpat dovnitř, protože ten můj suk na vchodu nešel jentak uvolnit, tak mě nechtěli pustit. Navíc jsem neodpovídala na jejich dotazy ,,kdo jsi kolik ti je a jak se jmenuješ“ a když z mého stanu vyjela pěst (která bohužel minula) tak mi dali chvilku pokoj, ale pak se vrátili, zapřeli se o můj stan a posunuli ho asi o metr dopředu i se mnou… Tak jsem na ně vyběhla, skočila jsem do gumáků, protože do těch se leze nejrychleji… a tak se stalo, že jsem je hnala v noci přes les 😀 – Svět je někdy srandovní místo.


Přijde mi dost vtipné, že se banda kluků, co jsou starší a o hlavu větší než já, bojí malé holky v gumácích.

Že hledali mě, jsem se dozvěděla až další den, ale myslím, že tohle šílené bylo… Tak jsem tam pak platila až do konce akce za velkou drsňačku 😀 Byl to nejlepší tábor mého života…. Ale tehdy jsem je nechytila, byli holt moc velcí a rychlí. A po té zkušenosti už se do tábora raději nevraceli. – Báli se 🙂 To byli nějací místní kluci z nedaleké vesnice… Ještě bych vám mohla povyprávět jak na mě natrefili, ale to by bylo na dlouho. Je to samostatná výživná historka, taky celkem dost veselá.

.. Pár podobných zážitků má asi každý z nás…

4. používáš dekorativní kosmetiku? A případně jakou značku máš ráda? 🙂

Řasenka, tužka na oči a Labello.. Hoooodně Labella. Mám suché rty, takže jsem na něm prakticky závislá.

Mám různých šminek víc, ale ty mám spíš tak nějak z principu, ne že bych je používala hojně. Z 99% všech očních stínů mě pálí oči a nesnáším na sobě make-upy, takže to moc slavné v mém případě není…. Taky si ani nemyslím, že bych toho při svém věku a vzhledu potřebovala hodně.

Neprožívám to, značky nějak extra moc neřeším… ale až na to Labello. Vyzkoušela jsem balzámů hodně, ale žádný mi nepřijde tak dobrý.

5. Ktera lidska vlastnost podle Tebe, Alus, zpusobuje nejvice problemu? A da se to vubec nejak posuzovat, hodnotit, co je lepsi nebo horsi, kdyz asi kazda vec ma klady i zapory? Co myslis?

Strach. – Nejhorší ze všeho je strach, protože má hodně podob a je hodně silně zakořeněný ve všech lidech. Ze strachu z nedostatku se krade, ze strachu z vlastní nedostatečnosti se nenávidí a závidí, ze strachu z budoucnosti je hodně neštěstí…. Strach zabíjí.

Každá vlastnost má své klady a zápory, každá se dá regulovat na rozumnou míru, tak aby nám byla ku prospěchu, ale strach ne. Ten by se měl zrušit úplně 🙂

6. Prosím, mužeš mi vysvětlit ohrožují, nebo neohrožují homosexuálové naše děti? Podpořila by si jejich oprávnění k adopci cizích dětí?

Vidím to tak, že homosexuálové nikoho neohrožují ani nepoškozují. A pokud jsou to rozumní normální lidé, kteří mají zázemí a finance, proč by nemohli adoptovat dítě? – Jeden bude ,,rodič“ a druhý bude ,,teta nebo strejda“. Aby v tom dítě nemělo guláš, tak bude mít jednu maminku a tatínek se někam zdejchnul, dneska se to normálně děje.

Když je dneska tolik žen, které vychovávají své dítě samotné, proč by to dítě nemohlo pochopit, že má jednu maminku, tatínek není, ale zase má jednu tetu, která se o něho taky stará?

Já v tom prostě nevidím problém a nijak mi to nevadí. Když ho budou milovat a dobře ho zabezpečí, ať adoptují klidně celou Afriku.

A nevím, co si představit pod pojmem ,,cizí děti“? – Pokud je dítě určeno k adopci, tak ničí přece není a určitě bude rádo s tetou a maminkou, nebo s taťkou a strejdou, než aby bylo samo a v 18ti ho z ústavu vykopli – ,,Starej se sám.“

Homosexualita není nemoc, ani úchylka. Je to změna v myšlení a není důvod, proč by se za to měl někdo omezovat, nebo diskriminovat.

7. Čo hovoríš na seriál Čarodějky?

Když jsem byla malá, tak jsem se na ně vždycky moc ráda po škole dívala… Jestli by se mi to líbilo i dneska to fakt nevím, už je to hodně dlouho, co jsem ho naposledy viděla.

8. Mě by zajímalo, proč jsou ve Zvonících Cedrech Ruska všechny osoby z budoucnosti, o nichž se v vypráví, zrzavé (teda pokud tě napadá nějaká odpověď :D), a jestli plánuješ mít něco jako rodový statek.

To já přece nevím, to se musíš zeptat Megreho, jsou to jeho knihy…

O rodovém statku jsem zatím nikdy neuvažovala. Chci domeček, zahradu, chci si pěstovat. Ale jakou by to mělo přesně podobu, je mi zatím buřt, protože je na to ještě dost času.

9. Jaký internetový prohlížeč používáš?

Mozillu… Safari je totiž na zabití a pořád padá.

10. Co si myslíš o zakomponování čísla 666 do loga prohlížeče Google Chrome?

njn.. je tam. Alespoň jde vidět, komu slouží.

11. Přidáš na blog v blízké době nějakou krátkou povídku z tvojí tvorby? Já vím, že píšeš momentálně knihu, ale co takhle si od ní odpočinout a vytvořit něco kratšího?

Aktuálně povídku neplánuji, ani mě žádná nenapadá. Za celou dobu vedení této stránky jsem tuším napsala asi dvě, takže ze mě moc povídkový pisálek nebude.

12. Kde a kdy nejraději pracuješ na své knize?

Večer vezmu noťas do postele, uvařím si čaj a valím…

13. Ještě bych se chtěla zeptat, co si myslíš o Unicefu a tak, jestli ty peníze opravdu jdou, kam mají. Ráda bych se nějak zapojila, třeba Dobrý Anděl vypadá skvěle, ale já si nemůžu ‚dovolit‘ zadat trvalou platbu, protože jsem středoškolák a nemám příjmy. Takže bych to prováděla jednorázově, tak co bys mi mohla doporučit? 😀

Nemůžu doporučit nic. Díky vyprávění různých lidí od fochu jsem postupně ztratila veškerou důvěru vůči podobným věcem. Jsou to všechno podvody. Ale Dobrý anděl se mi jeví v aktuální době jako světlá výjimka, které by se věřit dalo – podle toho co tvrdí – ale vlastní zkušenosti s tím nemám.

Když chci někomu pomoct, jdu za ním osobně a dám mu ty prachy prostě do ruky, nebo mu je pošlu přímo. Nedělám to nikdy zprostředkovaně a to je nejlepší. Mám pak jistotu, že to nezahučí někam do Vatikánu a podobně.

14. Jaký posloucháš žánr hudby?

Spíš než žánr jsou to konkrétní interpreti. Výběr mám hodně pestrý (tady je seznam)…

15. Aké máš skúsenosti s MMS?

Dobré, ale není jich mnoho.

16. Dá sa na osud.cz bezplatne zaregistrovať? Teda kebyže sa tam chce niekto zaregistrovať aby mohol čítať aspoň časti článkov, tak mu nebude nič účtované?

Pokud vím, tak registrace je zdarma a platí se v rámci účtu předplatné. Když vyprší, musí se zase předplatit a účet zůstává… Ale podrobnosti nevím, to se musíš zeptat Jirky M., můj server to není a kontakt na sebe uvádí naspod své stránky.

17. Slyšela jsem o jakési knihovně palmových listů či co. Má tam prý být o každém člověku na světě předem zaznamenaný jeho osud. Já to beru s pochybami, protože osud není nikým určený, tvoříme si jej sami, nemyslíš??

Existují, moji přátelé tam jezdí pravidelně, ale jelikož se z toho teď stal zlatý důl na podvodníky, člověk musí velice pečlivě vybírat. Pravých knihoven tam rozhodně není tolik, jak to vypadá. – Není tam ale o každém. Je tam jenom o člověku, který tam přijde. Když tam nepojedeš, tvůj list tam nebude.

18. Ako sa dá zsitiť svoje duchovné meno? 🙂

Může ti ho říct tvůj anděl, stačí se ho zeptat.

19. Aký máš názor na poľovníctvo (myslivost).

Zbytečnost. – Když se zvěř někde přemnoží, tak má málo potravy. – Část pomře sama přirozeně. Takže vůbec nemá smysl ji střílet.

20. Existují elfové? Ve svém fantasy světě jsem se do nich moc zamilovala 😀

… A tento dotaz položí někdo na web Aluška.org, kde se elementárními bytostmi zabýváme tak často a je tu o tom kopa článků…. :/

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tomáš 2012-12-03 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám na Vás Alue jeden dotaz. Chcel by som vedieť či ste už niekedy videli na vlastné oči reptiliána, alebo človeka, ktorý sa transformoval na reptiliana.

Ikona diskutujiciho jjj 2012-12-03 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Videla jsi uz ty strasne obrazy z denverskeho letiste a co si o tom vsem myslis,ja mam dojem,ze v tom maji prsty jehovaci.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-12-03 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím Labellem souhlasím, lepších balzámů na rty není! Taky nosím pořád u sebe 🙂

Ikona diskutujiciho Michaela 2012-12-03 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, docela pravidelně chodím na Tvé stránky a obdivuji Tě, jaký máš na svůj věk přehled. Chci se tě zeptat, čteš ve svém volném čase knihy?A jaké? Většina lidí v mém věku knihou pohrdá, nebo nečtou vůbec. A poté mě zajímá, zkoušela už jsi někdy vykládat karty? Nebo se o to nějakým způsobem zajímáš. Díky za odpověď, hezký den.

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-12-03 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám na vás jeden malý dotázeček. Znáte Lindsey Stirling případně, jaký na ni máte názor. Dekuji. 🙂

Ikona diskutujiciho Bonjour 2012-12-03 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, když zemřu (fyzicky), dostanu se do jiné dimenze kde vlastně není čas lineární jako zde na Zemi, tak se můžu reinkarnovat do kteréhokoliv roku zpátky na Zemi ? Předem děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Lela 2012-12-03 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

add. 5..Já jsem taky pro! Zrušit vymazat odstranit, napíšem petici..

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-12-03 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Možná je to hloupá otázka, ale mě by zajímalo, jaký je Tvůj názor na tu babičku, co přemalovala Ježíše na opici a nyní za to žádá finanční odměnu:-)

Ikona diskutujiciho kiki 2012-12-03 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš, že se dá nějak pracovat s tím, když je člověk maniodepresivní? Myslím uzdravit se?

Ikona diskutujiciho Anicka 2012-12-03 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Bubble 2012-12-03 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký má názor na islám (náboženství)?

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-12-03 23:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ale kdyby nebylo strachu, nebylo by ani odvahy.

Ikona diskutujiciho Joseph 2012-12-03 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, víš, že tvé jméno Alue znamená ve finštině území, oblast? 🙂

Ikona diskutujiciho Taiahamere 2012-12-04 00:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,nevím jestli to tu už bylo,ale chtěl bych se zeptat,co si myslíš o Revoltovi a jeho tvorbě? Já jakožto metalista moc hip hop nemusím,ale jeho texty mě uchvátily a mluví mi přímo z duše a působí na mě neuvěřitelně konstruktivní energií a lepší mi náladu… 🙂 Hlavně jeho názory o lidském chování a vztahu k přírodě a k sobě samým mě dostal,tak bych rád slyšel tvůj názor i názor ostatních lidí.. 🙂

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-12-04 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Jedná sa iba o to, akým spôsobom si zodpovieš otázku duality. Teda toto nutne nemusí byť pravda.

Ikona diskutujiciho M. 2012-12-04 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu osobní dotaz, ale přesto – zajímalo  by mně, jakou používáš formu antikoncepce? (vím, že pilulkama by jsi se určitě necpala) 🙂

Ikona diskutujiciho Míša 2012-12-04 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doufám, že tu tento dotaz ještě nebyl … jak se díváš na dárcovství, nebo přijímání krve někoho jiného? Je na to nějaký dejme tomu esoterický pohled? Něco, co je špatně?

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-12-05 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale ta 666 v logu Google Chrome by přece mohla bejt vnímaná i jako 999, ne? Já jsem optimista, takže 999 mě napadla jako první :). Nebo mi prostě jen něco uniklo?

Ikona diskutujiciho Ananas 2012-12-05 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U 14. dotazu na hudbu jsem mrkla na tvůj profil a musím říct, že mě překvapil mezi tvými oblíbenýmmi filmy Silent Hill. Já jsem si totiž myslela, že horory nemáš ráda :D

Ikona diskutujiciho Adri :-) 2012-12-06 08:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zajímal by mě Tvůj názor na "gotiky". Co si o tom stylu myslíš Ty, zvlášť o těch lidech. Jsou zlí? Spojení s temnem?

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-12-06 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hoj, zajímalo by mě, co by jsi doporučila lidem, kteří čekají na ten konec světa jako na spasení, když se nic nestane??

Ikona diskutujiciho Ewetha 2012-12-08 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Píšeš nám tu spoustu zajímavých věcí o andělech, vílách, reinkarnacích apod… Ale jak jsi k nim přišla? Třeba víš, že jsou jiné planety, na které se duše mohou reinkarnovat (právě jsem si přečetla jeden tvůj článek) a jiné věci. To ses zeptala andělů?

Ikona diskutujiciho Tralala 2012-12-11 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o očkování zvířat např. proti vzteklině, psince apod. ? Je správné nebo škodlivé stejně jako očkování lidí?

Ikona diskutujiciho Jimmy Mindfucker 2012-12-13 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, spíš než jako dotaz ti chci poslat pro inspiraci pár krásných písniček.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek