187. Dotazník: Proč vznikají strie a jak je léčit?

25.3.2017 v Čtenáři 57

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Vidím někdy v noci před usnutím a vlastně občas i ve dne, ty fluorescentně barevné obrazce o kterých někdy píšeš. Mám to od malička, tehdy se z toho tvořily vtipné obrazce. Teď to vídám méně, ale když se rozhlédnu rychle poté co jsem skoro usnula, a nebo hodně soustředěně promlouvám k andělům a pak otevřu oči nebo se otočím, vidím rychle před očima prolítat pulzující kruhy, vypadá to skoro přesně jako když člověk hodí kámen do vody. Několikrát to zapulzuje před očima přes celé zorné pole a pak to zmizí. Nevíš co to je?

Je to druh jasnozřivosti, který zcela zásadně záleží na míře aktivity šišinky mozkové a na síle našich konstruktivních energií. Když se šišinka oslabí a někdo nás energeticky vycucá, obrázky odejdou, nebo více zprůhlední. Naopak když se šišinka aktivuje a my si doplníme energie např. v přírodě, jasnozřivost posílí.

Běžně se nám spontánně převalují obrázky, ale když jim člověk věnuje speciální pozornost a naučí se s nimi pracovat, může v nich objevit smysl, symboliku, návaznost, systém, význam. Je to ale velice osobní intimní záležitost a proto neexistuje paušální návod pro každého. Každý jasnozřivý člověk vnímá své dary trošku jinak a je potřeba, aby si k nim našel a vyšlapal svou individuální cestičku, jak s tím pracovat. Existují určité systémy a mechanismy, které je potřeba znát a které jasnozřivému člověku pomohou na jeho cestě (popisuji například ve své knize Anděl strážný), ale v podrobnostech a konkrétním přístupu k věci se vzájemně lišíme. Podle toho jak myslíme, jak jsme trpěliví a nakolik jsme nadaní. Jednomu to sepne hned, snadno a stačí mu jen vědět základ nebo lehce poradit, jiný si musí najít vlastní způsob, nebo upravit ten stávající/doporučený.


2. Ještě by mě zajímalo něco ohledně piercingů. Mám v každém uchu, v té části bez chrupavky, tři naušnice. Znamená to, že na sebe nějak poutám neštěstí, protože jich je dohromady šest? Ještě mám jednu dírku v pupíku, takže to by bylo vlastně sedm.. Nebo se to nepočítá? Doporučila bys nechat si jednu zarůst nebo nechat další propíchnout? 😀

Symbolicky to není dobrý počet, ale nevím, až do jaké míry by to na tebe mohlo mít vliv. Pokud je náušnice malá, bez ohledu na to jestli je nebo není do kruhu, není energeticky škodlivá a příliš nerezonuje. Resp. rezonuje také, ale ne tolik jako velké. Problematické jsou velké náušnice, hlavně velké kruhy.

Radit ti co máš dělat se svými náušnicemi mi nepřísluší, záleží na tobě co se ti líbí a jak chceš vypadat. Já osobně bych ale šest náušnic určitě nenosila a nechala bych alespoň část narůst. Také bych určitě nedávala kov do pupíku. Je to důležité energetické centrum pro člověka a kov zrovna na tomto místě vůbec není zdravý.

3. Ohledně toho by mě vážně zajímalo, jestli jsou ty náušnice nebezpečné, nebo nezdravé. Určitě nenosím ty, co jsou kolem ucha dokola a blokují energii, jak jsi už na webu vysvětlovala. Ale co třeba ohledně akupunkturních bodů? Podle toho co jsem se snažila hledat na internetu, se názory liší od toho, že se těmi náušnicemi akupunkturní body masírují a je to vlastně zdravé nebo neškodné, až po to, že to propíchlé místo tělu úplně škodí. Co myslíš?

Já se s názorem, že by to prospívalo jako stimulační masáž, nesetkala. Naopak že propichování tohoto bodu škodí a speciálně místo, kam se dává klasická náušnice, je bod oka. Údajně má díky tomu spousta lidí zhoršený zrak a vůbec by se to místo proto nemělo píchat. (Toto není můj názor, nejsem odborník na akupunkturu. Popisuji co jsem četla a slyšela) Konkrétně toto je dosti starý poznatek, pamatuji si že když jsme na to narazili, moje máma se mi jako malé dokonce i omluvila, že mi nechala píchnout uši. Že kdyby tehdy věděla, neudělala by to… Byl to celkem zajímavý moment.

Já osobně jsem se rozhodla, že nechám uši zarůst když mi bylo 16. Nejenom kvůli bodu oka, ale abych zkrátka nechytala signál do rezonujícího kovu pověšeného blízko mozku, který je značně citlivý na veškeré proudy. Čím víc kovu do sebe člověk nacpe, tím víc poté rezonuje a chytá do kovu různé vlnové délky, kterými je okolí prosycené. Veškerý kov rezonuje a je jedno, kde ho máme. To zvyšuje míru zatíženosti lidského organismu elektrosmogem. Dá se to změřit přístroji na měření rezonančních polí, kde a do jaké míry která náušnice rezonuje. Bohužel to hojení u mě vůbec neprobíhalo dobře, takže dírky pořád mám a po nových rozhodně netoužím. Podle mě je to zbytečné hyzdění těla.

4. Mají nějaký duchovní význam strie? Mám na mysli takový ten význam nemocí, ze kterých se může někdy vyčíst duševní strádání… Jinak mám je a moc mě to trápí. Přemýšlela jsem dokonce i o odstranění laserem (časem vybledly, ale pořád je to hodně vidět) – je laser pro tělo nějak škodlivý, podobně třeba jako ultrazvuk? Vím že laserem se řeší i jiné kosmetické zákroky, jako depilace a pod… Děkuji

Jestli mají duchovní význam, to fakt nevím. Ale ze zdravotního hlediska ti strie hodně poví o tvém zdraví. Pokud má člověk z nějakého důvodu problémy s tvorbou a rovnováhou hormonů, pokožka ztrácí svoji elasticitu a tvoří strie. Důvodů k této nerovnováze může být více, například porucha štítné žlázy, užívání umělých hormonů, konzumace potravin obsahujících hormony a anabolika, nesprávná životospráva, kdy tělu chybí určité látky pro tvorbu a obnovu zdravých tkání.

Velice důležité je jíst denně například syrové zdravé tuky. Výborný vliv na kvalitu a elasticitu pokožky má kokosový olej. U toho je zajímavé, že když se ho každý den za syrova sní dvě velké vrchovaté polévkové lžíče, kokosový olej doslova prosákne celým organismem. Člověk potom chodí skvěle na záchod a pokožku má krásně vláčnou, vyživenou a když se sprchuje, voda po něm řetízkuje, jakoby byl čerstvě namazaný. Tento efekt na pokožku nastává zhruba po měsíci denní konzumace, vylučovací přínos člověk může sledovat do týdne. Takto nasáklá pokožka je potom ve výborné kondici.

Strie se dělají hlavně v době, kdy je kůže více zatížená, v kombinaci s výkyvem hormonů. V pubertě, kdy nastávají změny v hormonálním systému a je období zrychleného růstu, má pokožka co dělat. V místech, kde se dospívající nejvíce a nejrychleji rozříší, často vznikají strie. U dívek jsou to nejčastěji prsa, zadek a stehna.

Další situace je těhotenství, kdy rostoucí plod čerpá vše ze své matky a spotřebovává i biologický jód z její štítné žlázy, tím oslabuje její hormonální soustavu (jód a štítná žláza jsou velké téma v těhotenství, je to velmi důležité pro zdraví maminky i dobrý rozvoj dítěte) a zároveň se rychle zvětšuje bříško.

V obou situacích je jednak potřeba dbát na dobrou výživu, na zdraví štítné žlázy, hlídat si příjem biologického jódu, nejíst chemický jód a užívat kokosový olej. Můžeme vnitřně, ale pokud se nám z oleje dělá špatně, pomáhá si s ním každý den natírat problematické partie. Zmírňuje to tvorbu strií a při jejich výskytu zrychluje hojení. Maminky, které si denně mažou bříško kvalitním krémem, nebo kokosovým olejem, nemají strie, nebo jich nemají tolik, jako maminky které si bříško ničím nemažou.

Natírání kokosovým olejem v pubertě je většinou otázka potírání větší plochy a člověk je poté mastný jako škvarek. Nejlepší je natírat se bohatě každý večer před spaním, a obléct si bavlněné pyžamo. Pyžamo olej částečně v noci nasákne, takže bude větší spotřeba ložního prádla a bavlnu je poté potřeba vyvařit, aby se opravdu zbavila oleje a byla čistá. Výsledky se dají pozorovat už po dvou týdnech této péče. Je-li problém zejména vnitřní, nelze kokosákem zachránit všechno. Léčba musí jít zvenku i zevnitř.

Pokud nechcete používat kokosák, myslete na to, že jakýkoliv kvalitní a mastný krém pokožce pomůže. Zvykněte si natírat každý večer klidně celé tělo, zejména po koupeli. Zbytečně pokožku násilně nepřesušujte agresivním tuhým mýdlem, místo toho používejte jemné mycí emulze které nevysušují, a koupelové oleje. Když budete vybírat krém, snažte se investovat do nějakého, který neobsahuje žádné chemikálie a je složený z čistě přírodních přísad. Výborné mastné krémy nabízí například Nobilis Tilia. Když na sebe mažete, nebo se myjete něčím, co obsahuje chemikálie, přesně tyto látky prochází pokožkou přímo do vaší krve, roznáší se po těle a tím vás zdravotně poškozují. Samozřejmě chemikálie se hodně drží v podkoží, kde poté vzniká celulitida, tukové boule, ale narušuje to i elasticitu a napomáhá tvorbě strií.

A když už při veškeré péči, detoxu, mazání, cvičení, zobání doplňků etc. stejně máte nějaký ten pomeranč na zadku, nebo strie na prsou, myslete na to, že lidské tělo prostě není dokonalé a nikdo nevypadá jako retušovaná modelka z časopisu. Každý člověk má něco, s čím se potýká na svém těle a co do nějaké míry řeší.

Jestli je nebo není rozumné řešit kosmetické problémy laserem, úplně přesně nevím. Nikdy jsem na laseru nebyla, ani jsem se o to podrobněji nezajímala, takže to by bylo lepší prokonzultovat s odborníkem a zeptat se na možné komplikace. Myslím si ale, že člověk má právo cítit se dobře ve svém těle a není důvod odmítat pomoc estetické medicíny, když tu možnost máme a když je výběr tak obrovský. Pokud po tom toužíš a víš že ti to pomůže mít ze sebe lepší pocit, klidně navštiv salon a nech si poradit, co by bylo vhodné.

5. Ahoj Alue, máš nějakou zkušenost ty ci tvoji znami s výrobky od firmy OKG ? A s šamanskými kameny Moqui Marbles? Používáš například čistící prostředky značky EKO, Frosh atd? Zkoušela si je někdy? Děkuji.

Ze všeho jmenovaného mám zkušenost s výrobky značky Frosch a jsem s nimi moc spokojená. Kupuji od nich čističe na podlahu, octový + pomeranč, výbornou aviváž s vůní růže, čistící písky, nebo WC gel. Zatím mám samé dobré zkušenosti s jejich výrobky, takže u nich zůstávám dlouhodobě.

6. Jak vypadá tvoje knihovna? Myslím tím kolik máš (přibližně) knih, protože někde jsi psala, že Ti přijde správné knihu koupit a tím podpořit autora, než si ji půjčit. Já mám knih kupu a koupila bych si další kupu, jenže mám teď takové sklony vyházet věci, které nepoužívám a prostě žít tak nějak skromněji a tyhle dva sklony se ve mě teď dost sváří…tak by mě zajímalo, jestli na knihy máš nějaký fígle…

Mám dvě knihovny a nejsou plné, takže nemám problém s prostorem a dokupováním knih. Je to hodně dané tím, že si kupuji knihy jako učebnice, málokterá je na to že si ji přečtu jednou a už mě nezajímá, takže plní v poličce svou funkci a pracuji s nimi dlouhodobě. Takže tam nemám romantiku, ale encyklopedie, učebnice z oborů které mě zajímají, pochopitelně knihy duchovní, psychologické, osobnostní rozvoj, slovníky, různé pavědy, ale tyhle knihy si nemůžeš přečíst jednou, z těch se učíš a proto má smysl si je koupit a nedá smysl si je půjčovat. Knihy, které mám v knihovnách, jsou na to že si je přečtu vícekrát, nebo do nich nakouknu když něco zapomenu. Ostatní nedůležité jsou uložené v krabicích.

Kniha, která je na to že si ji jednou přečteš (třeba román), podle mě fakt potom zabírá místo v knihovně a fakt na nic není, takové si ani nekupuji, když už, asi se fakt víc vyplatí je půjčit, aby člověk nebyl zaskládaný jenom proto, že má romány rád. 🙂 Ale někdo je třeba protřídí, uloží, po letech vytáhne a čte znova, protože v mezičase zapomněl děj. Dost záleží na tom, kolik má kdo doma místa.

Krásná velká knihovna, klidně přes celou zeď až do stropu, je podle mě nádherná ozdoba domácnosti, klidně bych si jednou nechala udělat velkou poličkovou zeď, kterou bych měla plnou knih svého výběru, jako to mají staří sečtělí lidé. K tomu velké pohodlné křeslo na rozvalení. Soukromá studovna, to je můj sen. Velké knihovny vyzařují zvláštní příjemnou energii, která mi dělá dobře, tak bych si někdy takovou sbírku ráda vytvořila.

Ale když se každých pět let stěhuju, není to realizovatelné, naopak se při každém přesunu hmoty zbavuji… ale ne knih. Ty důležité jedou vždycky se mnou. Ty nedůležité ani nekupuji, to by byla u mě velká výjimka. Takže při přesunech vyhazuju všechno harampádí co nepotřebuju, ale knihy jsou svaté.

Jednou za čas knihy protřídím a ty které nečtu, nechci, nebo mě nezajímají, uložím do krabic a někde uskladním bokem. Pak je možnost je po letech prohrabat a najít nějaké poklady (co mě nezajímá teď mě může zajímat za 10 let a tehdy už stará kniha bude mít přidanou hodnotu jako artefakt), případně se knihy dají rozdat, nebo odvést a darovat knihovně, nebo antikvariátu. Žádné knihy nevyhazuju ani neničím, raději pozvu nějakou kamarádku, aby si prohrábla moje krabice a vzala si zdarma co se jí bude líbit, pokud o to má zájem. Lidé, kteří nemají moc peněz a nemůžou si dovolit knihy nakupovat, si krabice vždycky rádi prohrábnou.

Kniha v sobě nese moudrost a znalosti, je to určitý symbol a nikdy se nemá likvidovat jako odpad, ani kdyby byla úplně debilní a nekvalitní. V nejhorším případě, pokud je to fakt naprostý brak a fakt vím že to nemá absolutně smysl skladovat, se může dát do sběru. Ale nehážu to nikdy do popelnice, to by mě fyzicky bolelo, protože mám ke všem knihám dost osobní vztah. Tím že je píšu, vydávám a že mě živí, s nimi zacházím jinak a nedovolím si k nim žádný vandalismus. Naposledy jsem dávala knihy do sběru jako dítě a to proto, že byly úplně dotrhané a zničené, jak se pořád na něco používaly… od té doby jsem už žádnou nevyhodila.

Takže pokud zápasíš s místem, zkus to takhle: Projdi všechny poličky v domácnosti a povyhazuj lapače prachu. Nepraktické blbosti a sošky, které ti na nic nejsou, někdo ti je dal, ani k nim nemáš vztah, ale nevíš co s tím, vyhodit se to bojíš… pryč s tím. Dost možná budeš mít najednou kopu místa, nejenom na své knížky. Já také nemám žádné poličky na nepotřebný bordel, dávám si do nich jenom to potřebné a všechny činčurinky letí do koše. Pár lapačů prachu sice mám, ale je jich minimum a jenom ty, ke kterým mám citové pouto, protože mi je třeba dal někdo důležity, je to památka…

Druhý krok, pokud opravdu chceš zmenšit objem svých knih, přetřídit knihy na tři hromady: Nechat, nechci, možná chci.

Ty které už nechceš dej bokem do krabic a pak na ně pusť nálet všelijakých kamarádů a známých s tím, že si můžou odnést cokoliv se jim bude líbit. Co ti zbyde, můžeš udat v knihovně či antikvaritáu, když to nebudou chtít, zbývá ti sběr. Knihy, u kterých nevíš jestli se s nimi chceš loučit a trochu tě ta představa bolí, se zase vyplatí schovat a znova vytáhnout po letech. Pak v nich můžeš vidět poklad, který jsi v nich předtím neviděla.

V životě má smysl zbavovat se krámů které nepotřebuješ jako jsou blbinky na poličkách, nefungující přístroje, nepraktické dárky, etc. ale knihy se spíš vyplatí uschovat, či vystavit.

7. Znám tvůj názor na ultrazvuk v těhotenství. Jenže v současnosti je to v podstatě nejdůležitější diagnostický přístroj. Neumím si moc představit reakci lékaře, kterému nastávající maminka řekne, že UZ ne. A taky ta budoucí maminka přece jen chce mít přehled o zdravotním stavu miminka. Doporučila by jsi místo UZ nějakou jinou metodu, která miminku neuškodí a bude dávat stejně hodnotné informace jako UZ? Prostě nějaká „náhrada“ ultrazvuku. Je sice pěkné říct maminky nechoďte na UZ, škodíte tím svému dítěti, a třeba by i některé poslechly tvoji radu, ale co místo toho? Díky.

Upozorňuji, že to není ,,můj názor“, ale fakt. Umělá záření/rezonance poškozují živé organismy. Jak přesně, záleží na druhu záření/rezonance.

V mém okolí chodí ženy k porodní asistentce, která bříško jemně prohmatá, poslechne, změří tlak… Zkrátka udělá kontrolu tak, jak se to dělalo dřív. Asistentku mají takto místo klasického doktora, což je výhodné, protože je nestraší a citově nevydírá, bývá chápavější. Když ne, člověk si prostě najde jinou. Nevím, co je na ultrazvuku nejdůležitějšího a co se s ním tak strašně úžasného dá zjistit, co se pohmatem a poslechem zjistit nedá… Klidně mi to někdo vysvětlete.

Při porodu je pak tato asistentka doprovodí do nemocnice, a mají u sebe někoho, kdo je zná a komu důvěřují… Absolutně s tím není problém. Když se chce, tak to jde. Člověk se jenom nesmí bát těch možností využít a udělat něco trošku jinak, než většina.

Komentáře

Ikona diskutujiciho atrej ystma 77 2017-04-01 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]: PS: A rozhodně počítej s tím, že kdyby se ti někdy třeba chtělo napsat článek přímo o lidském charakteru a rozvést, jak si může právě člověk, který ví, že nemá povahu úplně skvělou, pomoci- tak tady bude minimálně 1 dychtivý čtenář s očima nalepenýma na obrazovku a s návštěvností 1 milion/den protože bych to okamžitě rozeslal všem, koho znám :D.

Ikona diskutujiciho áťa 77 2017-04-06 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud je konstruktivní zapalovat svíčky v lichém počtu a nejlepší trojčíslo je kombinace 5, 4 a 0, není pak nejlepší kombinací vlastně 405, protože to je liché číslo?

Ikona diskutujiciho jirik 2017-04-08 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měl bych námět do dotazníku –

Ikona diskutujiciho muhe 2017-04-08 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud bys někdy překládala název svého YouTube kanálu, nazýval by se AlueMotýlek nebo AlueLítacíMáslo?

Ikona diskutujiciho Verča H. 2017-04-09 08:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,ráda bych se zeptala jak je to s prodlužováním nebo zahušťováním vlasů? Myslím po energetické stránce apod. (třeba jako při transplantaci srdce)? Nemůžou se pak na toho daného člověka přenést jisté vlastnosti/data od osoby, které vlasy patřily? Mám něco o vlasech už načteno, ale nevybavuji si, jestli jsem se s touto informací už setkala. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-09 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[54]:  Butterfly a Flying butter je celkem rozdíl, ne????

Ikona diskutujiciho astonova cesta 2018-08-29 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[56]: ….to jsem si tehdy přece dělal legraci :-D (já vím – dětí tam máš dost, jak to máš kruci poznat :P) a myslím, že jsem ti vytvořil mylnou představu o tom, že si to o tvém kanálu myslí děti (http://karolinaloskotova.blog.cz/1804/konstruktivni-a-ochranne-symboly-v-praxi-6-dil-zname-symboly-doporucuji) :-D  :-P

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek