188. Dotazník: Proč mají někteří lidé nutkání neustále měnit svůj vzhled?

14.4.2017 v Čtenáři 20

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Asi se tedy rovnou zeptám. Mám problém s mámou. Vždycky byla poněkud labilní úzkosný člověk, ovšem kolem mých 10 let se začala zajímat o duchovno, nějaká astroložka ji přesvědčila o rodinné kletbě a řekla si o dost peněz za odstranění. Jako velký fanda „udělej si sám“ do toho máma začala rýpat sama, rituály a tak. Vždycky měla tak trochu mentalitu dítěte – tož tak všechno zkusím co jsem libovolně kde přečetla, zplácám páté přes deváté, co se tak může stát. Její duševní zdraví šlo do háje až vygradovalo k paranoidní schizofrenii, se kterou se odmítá léčit a zatvrzele si stojí za svým, že po ní jdou, protože je vtělení Ježíše, zatímco balí celý svůj byt do igelitu. Poslední dobou je trochu více v kontaktu s realitou, ale to je vždycky spíš fáze.

Moje otázky jsou tři:

První: Myslíš, že ty problémy rozjely ty srandičky se svíčkama, nebo to už byly první projevy?

Za druhé: Myslíš, že vyrůstat v takovém prostředí má ještě jiné implikace, než je po psychickofyzické rovině zjevné?

Za třetí: Zvláště v poslední době si uvědomuji, že z kontaktu s ní mám husí kůži, jako by mě obcházely stíny, lepivá patlavá černota, a navíc nedávno mi to začalo spouštět migrénu, mám po jejím odchodu chuť místnost bezmála vykuřovat. Ona se ale vůbec desetiletí s nikým nebaví kromě mě. Nedokážu rozklíčovat, jestli mám pouze nějaké období, kdy jsou mi některé vzpomínky blíž a na ty reaguju, nebo zda jde o legitimní působení její osoby. Je to strašně nefér, distancovat se od nemocného rodiče kvůli projevům jeho nemoci…


Při vší úctě k mámě, duchovno skutečně může být nebezpečné pro lidi, kteří mají náběh na nějakou duševní poruchu a nestojí úplně nohama na zemi. Také mám tyhle případy v poradně a není to hezké. Spadá do toho i obsesivně kompulzivní porucha, která se často stykem s esoterikou spíše zhoršuje. Všem takovým vždy doporučuji, aby se na veškeré duchovno vykašlali a hlavně se dali dohromady.

Určitě je vhodné číst knihy o práci se svými emocemi, o duševním emocionálním rozvoji, psychologii, psychosomatice, sebelásce… Ale ne duchovno ve stylu rituály, channelingy, energie etc., protože na tyhle věci člověk musí mít zdravý rozum, musí pro ně mít cit a musí umět analyzovat, co je a co není dobré/bezpečné. Protože bezpečné a prospěšné jsou opravdu jen některé metody, zatímco člověk více natrefí spíš na sra*kové nebezpečné metody a černou magii, co se tváří jako strašně dobrá věc. Protože je spousta lidí, co ráda těží z lidské blbosti a zoufalosti, tak vytvářejí nebezpečné magické postupy, se kterými ubližují lidem.

Píšu o tom i v knize Anděl strážný, že než se člověk pustí do jakékoliv práce s energií, nebo kontaktu s bytostmi, nejenom že tomu musí rozumět, ale hlavně musí být bezpodmínečně duševně zdravý a svéprávný. Duchovno opravdu není hračka na vyblbnutí pro každého Pepíka, co o ni náhodou zakopne.

Pokud se laik s náběhem na duševní poruchu bez rozmyslu a nezodpovědně vrhne do všeho co najde, výsledek je naprosto jistý: Vždycky dopadne špatně. Nikdy to nemůže být dobré.

Vyrůstat v blízkosti duševně nevyrovnaného člověka je vždy poškozující, jak psychicky tak i energeticky. Vzhledem k popsaným projevům po setkání to vypadá buď jako energetické vysávání, nebo pasivní rozladění energií samotnou její přítomností.

Jak problém řešit? Na to ideální rada není… Taky jsem roky a roky chtěla zachraňovat, ale když už jsem díky tomu sama stála na okraji propasti, jediné řešení byl útěk. Ať si člověk vybere jedno nebo druhé, žádné řešení není ideální pro všechny zúčastněné strany. Razím ale filozofii, že jsem tady sama za sebe a nemám zodpovědnost za druhé lidi, jejich činy, rozhodnutí, nebo jejich energie. A už vůbec nemám zodpovědnost za jejich telecí nápady, ať to je nebo není moje rodina. Takže si především hlídám své energie, svůj život a své chování. Pomáhám jenom tomu, kdo chce pomoct a je schopen udělat konstruktivní změny. Jinak nechávám každého ať si dělá co chce, i když jedná špatně, je to jeho život.

2. Clovek by mel davat desatek ze svych prijmu – pocita se i dysko, ktere dame v restauraci prijemne obsluze?

Počítá se a je to podle mě naprostá samozřejmost. Pokud tedy nejsem chudý student, co škudlí desetikorunu, aby měl na mlíko, nebo sociální případ. Ti ale nechodí do kaváren a restaurací… Když mám stovku na cukrárnu, tak mám desetikorunu i na dýško. Když nemám, tak tam nechodím.

3. Sledovala jsem tvou cestu od vegetariánství a zpět k masožroutství a obdivuji, jak ses s jezením masa vyrovnala. Já jsem byla několik let vege, ale kvůli zdraví jsem začala jíst maso, což mi opravdu pomáhá, ale stejně se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu že kvůli tomu abych se já najedla tak musí umřít nevinné zvíře. Ten morální problém tam pořád mám, je mi divné že by to takhle prostě bylo na světě zařízeno. Zvlášť hrozné mi přijde že hodně lidí jí maso s takovou sebestředností a samozřejmostí, že je ani nenapadne že by za to zvířeti mohli třeba poděkovat a berou to tak že na to maso mají nárok. Tak mě napadá, myslíš že někdy v budoucnu až lidstvo zmoudří, změní se nám těla natolik že nebudeme potřebovat jíst maso? Je taková evoluce možná?

Vyřešila jsem tu otázku v sobě tak, že jsem udělala co jsem mohla pro změnu a nepodařilo se mi to. Zaplatila jsem za to svým zdravím, psychikou, nespavostí a tloustnutím. Když jdeš spát v 10 a do půl sedmé čumíš do zdi, protože tělo nemá látky které potřebuje ke spánku, nemáš na výběr. A nemůžeš se rozhodovat dlouho, protože stačí prožít několik takových nocí a končíš se vším… Řekla jsem si: ,,Zkusila jsi, neuspěla jsi, je na čase se posunout dál.“ Vzala jsem tu kapitolu jako zkušenost a použila ji pro to, abych se z ní poučila. Srovnala jsem si, co je pro mne v životě důležitější. Být zdravá je to nejdůležitější.

Bohužel v systému v jakém žijeme, to nevidím na nějakou změnu. Člověk je dokonalý teď a nic jako evoluje od opice k člověku neexistuje. To by musel zdejší svět úplně jinak fungovat, být jinak naprogramovaný a lidé by museli praktikovat jiné možnosti výživy, než fyzickou potravu. Ale systém je tu tento, je těžký, taky se mi na něm hromada věcí nelíbí a je spousta dalších věcí se kterými nesouhlasím, ale nemůžu s nimi nic udělat. A co nedokážu změnit, to prostě vypustím z hlavy a nezabývám se tím, jinak bych se z toho musela zbláznit. Tím, že se budu trápit, stejně ničeho nedosáhnu.

4. Jaký máš názor na astrologii a horoskopy?

Nesedí to. Patrně proto, že se zakládají na primární nepravdě, že žijeme na povrchu koule, co je uvntiř žhavá a krouží kolem Slunce. Osobně se přikláním k teorii dutozemě. Jak by potom mohly být výpočty přesné…?

5. Alue neuvažuješ o nejakej radikálnej zmene image a účesu? Sama píšeš že človek by nemal príliš lpieť na hmote, ani na minulosti, človek by sa mal dívať dopredu, to sa dá chápať aj tak že človek by nemal stále lpieť na svojom starom výzore, nie? Neber to tak že by si mala na sebe niečo meniť, len sa pýtam. Prečo niektorí ľudia menia výzor každú chvíľu a niektorí zasa vyzerajú stále rovnako?

Člověk, který potřebuje neustále měnit svůj vzhled tím dává najevo, že neví kdo je, hledá sám sebe, není si sebou jistý, hledá svou identitu, nebo se sobě prostě nelíbí. Zkrátka je to známka určitého vnitřního problému, boje, rozervanosti, tápání, hledání… Necítí se dobře ve své kůži, snaží se být někým jiným. Záleží ale také na míře takového nutkání. Někomu stačí domalovat si obočí a někdo si nechá přešít celý obličej, mezi to nelze vkládat rovnítko.

Já žádné nutkání radikální změny nemám a nevím proč bych ho mít měla. Vím kdo jsem, znám svou identitu a jsem s tím v pohodě. Navíc když radikálně změníš image, problém trochu je, že barva vlasů, která se hodně liší od tvé přírodní, ti nikdy nebude tolik slušet, musíš chodit na dobarvování odrostů ke kadeřnici, také aby ti pravidelně spravovala tvůj extra super střih, případně i make-up vyžaduje mnoho peněz, práce a času. Které nemám, nebo odmítám investovat.

Mám ráda přírodní krásu, ne umělost. A snaha uměle měnit svůj přirozený vzhled poškozuje organismus. Proto jsem taky před pěti lety začala odrůstat na svou přírodní barvu. Z očních stínů mě štípou oči, od make-upu je všechno zadělané a taky se po něm drbu, z barev na vlasy mi padají vlasy, z laků na nehty se mi třepí nehty… U všeho, jak u laků, barev, i make-upu jsem nakonec došla k jednomu společnému závěru, že tak jak to bylo původně, to bylo fakt nejlepší a hlavně bezproblémové a zdravé!

Jsem se sebou spokojená, vím kdo jsem, líbím se sobě a starám se jenom o to, abych byla zdravá. Jestli se někomu můj přírodní a stále stejný vzhled zajídá, je mi upřímně naprosto ukradené… A takové řeči fakt občas poslouchám, protože naposledy jsem udělala radikální změnu v sedmi letech kdy jsem šla na krátko a od té doby vypadám pořád stejně, některým lidem to trochu vadí, nechápu proč 🙂 Mně to vyhovuje, alespoň mám víc času na důležité věci a ne se pořád čančat před zrcadlem a ptát se, kdo je ve zdejším království nejkrásnější a má nejvíc ,,stájl“.

Nemyslím si, že duchovno je o tom, jak člověk vypadá. Je o tom být v pohodě sám se sebou. Ani nevím proč by člověk měl mít nutkání dělat nějaké radikální kroky, když je ještě mladý a pěkný, pupek ani škraně mu nikde nevisí, vlasy nemá šedivé, zuby mu nevypadaly a prostě to na nic nepotřebuje. U starších nic nezatracuji a neplivu, myslím si naopak že by člověk měl mít právo vypadat pěkně a cítit se dobře v každém věku.

Neustálé umělé stylizování se, je spíš projev vnitřní nejistoty, nebo tápání… Čím větší má člověk ,,stájl“, tím horší komplex:

6. Je možné, že podprahová data ovlivňují i tak moc chování, že člověk začne být sarkastický? Bylo mi řečeno, že když jsem jako malá začala koukat na seriál Witch tak jsem začala být hodně ironická.

Ano, sarkasmus je jeden z projevů destruktivního vlivu podprahových dat na mozek. Není divu, že je to i v této pohádce.

7. Má člověk nějaká velká energetická centra zezadu na krku a mezi lopatkami? Já v těchto místech cítím energii nejsilněji, ať už konstruktivní nebo destruktivní. Původně jsem myslela na čakry, ale ty zasahují i dopředu a jsou rozmístěné i jinde na těle a já to takto silně nikde jinde energii necítím.

Celý člověk je energetická bytost a každý z nás vnímá energie svým způsobem, jinde a trošku jinak. Někdo nejvíc vnímá v rukách, někdo v hrudi, někdo kolem páteře, a ty na zádech.

8. Je možné aby niekomu energetický krystal nerobil dobre? A po mesiacoch nosenia ked si ho dal dole bol aktivnejsi a mal viac energie a zdravia a lepsiu naladu ako s ním ?

Ano, je to možné. Pokud je člověk destruktivní, nebo velmi destruktivní, žádná konstruktivní energetická pomůcka mu nedělá dobře (včetně energetických krystalů) a trvá dlouho, než se překalibruje na konstruktivní energii. Minimálně dva měsíce, ale může to vyžadovat i více času, záleží na věci která se nosí, na síle destruktivní energie a ochotě člověka opustit starý vzorec, který ho k destrukci přivedl. Není to tak jednoduché, že si něco dám na krk a ono mě to kompletně vyléčí, zatímco já už nic jiného nedělám. Většinou však takový člověk potřebný čas nevydrží a sundá to dřív, než by se to mohlo narovnat. Otázka taky je, nakolik je člověk schopen reálně být někým jiným, než byl doposud.

9. Trápí mě (už od mala, není mi 70 aby to bylo u mě normální, je mi okolo 20) silně zrohovatělá kůže na nohách. Nefunguje nic, jednou to ořežu a obrousím a za týden je to tam zase, bez legrace. Nevíš z čeho to může být? Jen se ptám. Jsem z toho docela v háji, je to ošklivé a u nikoho jsem tohle neviděla ještě, kor v mém věku. Přemýšlela jsem o homeopatii.

Zrohovatělá kůže na nohách je projev plísní. Většinou je to ložisko Candidy albicans, která odtud vyráží dál do těla a tam působí další problémy. Léčením nohou se léčí i další nemoci způsobené touto plísní. Často se to chytá na koupalištích, na špinavých mokrých podlahách.

Homeopatie je jeden ze způsobů, jak s plísní bojovat, ale vždy je dobré to proložit s další vhodnou léčbou. V tomto případě by mohlo pomoci i denní koupání nohou ve vhodně ředěném roztoku MMS, aby se plíseň rychleji zlikvidovala, jinak se prodávají i všelijaká antimykotika v podobě krémů, ale nevím nakolik doopravdy zaberou. Asi podle toho, co si člověk vybere. Výborně zabíjí plísně Tea tree oil, ale je agresivní na pokožku, někdo ho nesnese vůbec a jinak je potřeba neustále nohy promazávat, protože dost vysušuje.

10. Ahoj Aluško, prosím tě, nevíš, čím by mohlo být způsobeno, že jsem nějak nevnímala, že by na mě prsten Atlanťanů fungoval? 😀 Nosila jsem ho někdy od konce roku 2012 asi do půlky roku 2014 nebo i dýl. Postupně jsem vystřídala dva – oba myslím koupené na stránkách Centrum regenerace, ale nejsem si jistá… Každopádně jednalo se o dva různé druhy prstenu – jinak byly široké, první snad měl cosi do činění s bronzem či mědí a druhý byl titanový pozlacený, jen kdyby ti to s něčím pomohlo. Myslím, že na nějaké energie citlivá jsem, ale třeba vibrace orgonitu víc (o hodně) cítila kámoška, já (skoro) vůbec. PS: Vím, žes mi doporučila, ať si prsten koupím v Brně v obchodě na Zvonařce, či jak se to tam jmenuje, ale ten obchod už tam na konci roku 2012/na začátku roku 2013 nebyl!

Prsten atlanťanů je konstruktivně rezonující pomůcka, i když je celkem slabý. Přesto něco dělá, ale ne každý to musí nutně zaznamenat. Záleží na jeho citlivosti a schopnosti pozorování.

Obchod Světluška není na Zvonařce, ale na Dominikánském náměstí a dodneška je v provozu. Nedávno jsem tam byla. Na odkazované stránce je obchod i nafocený.

Komentáře

Ikona diskutujiciho jirik 2017-04-14 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Německý plastický chirigický úlet

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-14 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Kozi jak vozy… tenhle svět je fakt podivné místo. :D

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2017-04-14 14:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé Valerie Lukanyová, kdysi byla hitovkou netu, právě díky její Barbie Fae, holka zajímavá to je , na některých fotkáh vypadá dobře a na některých zase až moc kýčovitě nepřirozené. Některé její fotky uložené mám, ona má dokonce i kamarádky, které vypadají jako barbie, díky operaci samozřejmě.

Ikona diskutujiciho Lucka 2017-04-14 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nerozumím proč jsi přidala k tomu vzhledu lidi,co těch plastik mají příliš.Nerozumím tomu,co tím chceš naznačit.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-04-14 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, co to znamená když opakovaně téměř každý den vidím číslici 53 a 27? :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-14 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Čím víc plastik v mladém věku, tím horší komplex. Čím větší touha po umělosti, tím větší problém se sebou.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-14 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  V zimě si představíš v meditaci pláž a že tě hřeje sluníčko. Je dokázané, že když člověk umí dobře vizualizaci, tak se fakt zahřeje.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2017-04-14 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Chtěla tím nejspíš naznačít, že čím víc plastik a změn vzhledu, tím větší psychický problém. Tedy aspoň tohle vyčtu mezi řádky.

Ikona diskutujiciho Petra 2017-04-14 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otazka do dotazniku: jiz od mala mam velmi slabe a zplihe vlasy, pouzivam bio kosmetiku obcas kokosovy olej, ale moc to nepomohlo. Lze udelat neco proto, aby me vlasy byly opravdu silne nebo je to podmineno geneticky a uz s tim nejde nic udelat?

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2017-04-15 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č.1 :

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-04-16 03:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci se zeptat. Stalo se mi to poprve. Mivam lucidni sny a dnes tam se mnou byla nejaka divna vec, co na me utocila a i kdyz jsem vedela, ze je to sen a myslenkama se ji snazila zastavit moc to neslo. Jak to? Pak mi ta vec daval pusu a promenila se v desivou zenu co se do me skrze pusu snazila dostat. Bylo to desive. Po probuzeni jsem se citila trochu divne. Nevis co to bylo? Stalo se ti to taky nekdy?

Ikona diskutujiciho Michaela 2017-04-16 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: bezbarva henna obaluje a posiluje vlasy. Jmeno bylinky je Cassia, zkus zapatrat na netu 🙂 mam vyzkouseno a dela uzasne krasne, silne a zaroven hebke vlasy.

Ikona diskutujiciho Luz 2017-04-17 22:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Naprosto chapu, ze clovek ma chut to zkusit, taky jsem to prave pred par dny udelala a taky na cerveno poprve v zivote, ale pouzila jsem barvu, co se postupne vymyje (takovou tu v pytlickach), takze to doporucuji na takove docasne pokusy. 🙂 Na druhe strane treba henna je asi zdravejsi, ale tam je "nevyhoda", ze se asi nevymyje.

Ikona diskutujiciho hanka 2017-04-18 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: taky chápu, prošla jsem si tím stejným. Vlasy odrostou, to je v pohodě. Horší je to s nevratnou změnou, třeba tetování, to už se vrací zpátky těžko.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-18 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:  Barvy mají nepopiratelně moc nad naší psychikou  a mohou nás ubíjet, nebo podpořit…. Že si někdo nabarví vlasy nahnědo nebo na červeno se mi zdá v pořádku.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-04-18 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, chci se zeptat, koupila jsem si obycejny křišťál a zajímá mě, jestli taky nějak chrání a pomáhá. Chtěla bych si jednou koupit ten od tebe, ale je pro me cenove nedostupny. Postaci zatim tento? (Viz fotky) Dekuji za odpoved 🙂

Ikona diskutujiciho irca 2017-04-18 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přinášejí pavoučci štěstí nebo je to jen pověra? Je vhodné je doma chovat, třeba sklípkany nebo záleží na druhu pavouka?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-18 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:  Jo, ten má dobrý tvar, ale je strašně malilinký. Kdyby byl alespoň 5-7x větší, tak už by sílu měl.

Ikona diskutujiciho Hikari 2017-04-19 23:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Četla jsem tvůj poslední článek o snu (tyto tvé snové zážitky mě mimochodem moc baví číst) a došlo mi, že poslední dobou mívám velmi, velmi hodně živé sny. Připadá mi, že právě s lidmi v tom snu jakoby opravdu trávím čas a hodněkrát spolu zažíváme fakt zajímavý věci. Lucidní sen jsem bohužel nikdy nezažila a tak mě napadá – je i v mém případě obyčejného snu možnost, že ty lidi mě opravdu nějakým způsobem ve snu přišli navštívit? Díky za odpověď, V.

Ikona diskutujiciho irca 2017-04-22 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud člověk čte tvé stránky, je uvědomělý a ví o čem je tenhle matrix, jaký to má účel, prostě ví i hodně věcí ze svých zkušeností, snaží se vymanit matrixu, atd. atd. Ale protože mu matrix pořád háže klacky pod nohy, aby ho dostal zpátky na špatnou kolej a  toho člověka to už přestává všechno bavit (protože jak víme, lidé, kteří se snaží vyměnit z matrixu jsou prostě jiní a často osamlěý něco za něco ) tak se nechá byť i dobrovolně stáhnout zpátky do matrixu a začne myslet materialisticky, být ovce atd atd. (pokud tahle destruktivní změna možná je) tak jak to dopadne po smrti? Nebude to mít stejné důsledky jako sebevražda? Přece jenom ten člověk šel dobrovolně do destrukce a věděl hodně věcí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek