192. Dotazník: Proč je důležité vybírat si konstruktivní přátele

29.5.2017 v Čtenáři 40

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Před časem jsi psala, že období vánoc je špatné období. Kdy je naopak konstruktivní období? A jde to někde dohledat?

Četla jsem někde – a mám dojem že je to v knihách Anastasia – že nejkonstruktivnější období roku je brzké jaro, kdy se probouzí Gaia a na planetu zemi přichází příliv životadárné energie, který vzbudí přírodu k jarnímu pučení. Je to asi jediný písemný záznam tohoto typu, který jsem někde našla.

2. Alu, chci se zeptat.. Je normální, že se začneš nějak podvědomě vyhýbat lidem, kteří jsou..divní? Nevím jak to popsat, ale… poslední měsíce když mi do cesty přijde někdo, kdo má nějaké problémy a není schopen je sám řešit, nebo spíše je řešit ani nechce (což většinou poměrně rychle vyplyne z konverzace) mívám chuť zdrhnout! 🙂

Dobře děláš. Každý člověk žije život takový, jaký je on sám. Nikoho nepřevychováš, ani násilím nezměníš. Buď bereš druhého člověka jakového jaký je a jsi s ním v pohodě, nebo pokud ho tak brát nemůžeš, není důvod se s ním dál vídat.

Jakákoliv změna musí jít z nitra dotyčného. A pokud si někdo žije v programech sebedestrukce, nelásky a trpitelství, proč bys měl chtít jeho programy sdílet?

Z lidí, kterými se obklopuješ, na tebe přechází jejich energie. Když se budeš stýkat s dobrými a úspěšnými, bude se ti také dobře dařit. Mimojiné i proto, že člověk co si umí poradit sám se sebou, poradí a pomůže i tobě, když zakopneš. Když se budeš stýkat s lidmi co v životě ztroskotali, budeš mít problémy i ty sám. Protože ve chvíli kdy zakopneš, tě potáhnou ještě víc dolů, místo aby ti pomohli nahoru.

Má smysl pomoci druhému člověku a být mu oporou, když tě o pomoc poprosí a aktivně na ní pracuje. Ale nemá smysl nechat se válcovat někým, kdo to vzdal a změnu nechce.


3. Chtěl bych se zeptat, jestli má z duchovního hlediska smysl dávat se na pouť? Na pouť se lidé dávají z různých důvodů. Například, protože jsou na rozcestí a neví kam dál v životě, nebo mají psychické problémy a myslí si, že je poutí vyřeší, nebo prostě hledají sami sebe a pak jsou třeba náboženské (duchovní) pohnutky. Plánuji se vydat na Svatojakoubskou pouť do Santiága de Compostela, tak proto mě to zajímá.

Já na pouti nikdy osobně nebyla. Myslím si ale, že to má rozhodně terapeutickou hodnotu, podobně jako dlouhé procházky v přírodě, ale mnohokrát zesílené. Taky si myslím, že dlouhá cesta pěšky člověku přinese mnoho nečekaných zvratů, zážitků a když to zvládne, člověk si dokáže, že je schopen se s životem a nečekanými překážkami popasovat, že dokáže dosáhnout svého cíle a že k životu je toho doopravdy potřeba naprosté minimum. Zvedne si tím sebevědomí a sebedůvěru. Vyčistí si hlavu a srovná myšlenky. Obnoví svou vnitřní sílu… Podle mě to chce velikou dávku odvahy ujít takovou dálku, to člověka zákonitě posune.

Není to určitě všelék na všechny trable života, ale rozhodně je to jedna z mnoha cest a způsobů, jak se stát silnějším a lepším člověkem.

K tématu – velice se mi líbil film právě o této pouti, který jsem dávala i na stránky: Cesta – Světoznámá pouť do Santiaga de Compostela

https://www.youtube.com/watch?v=MuFZj-_QEa8&t=4830s

4. Ještě bych se chtěl zeptat, jací muži se nejvíce líbí ženám? Slyšel jsem, že se ženám libí vysocí muži, protože žádná žena nechce chodit s někým na koho se musí dívat z patra. Stejně tak se prý ženám líbí muži s pěknýma očima a rukama. Jak to vidíš ty?

(Tak tahle otázka asi hodně lidí naštve :D)

Kdybychom se bavili pouze o vzhledu, žena hledá v muži ochranu a podporu, někoho vedle koho se může cítit bezpečně a může si dovolit být křehká. Protože když žena nemá ve svém muži oporu a ochránce, musí si tuto oporu hledat v sobě a pak má tendenci hrubnout, drsnět a mužatět. Proto ženám imponují vysocí dobře stavění muži s hlubokým hlasem. Jsou to i znaky dobrého zdraví, hormonální rovnováhy a zdravého tělesného vývoje. Tenký hlásek, subtilnost a drobnost ukazují na nějakou nemoc, špatnou životosprávu, nebo vývojovou poruchu, kterou žena vnímá, a i když ne vědomě, tak podvědomě si hledá kvalitní genetický materiál.

Pěkné oči a ruce má snad skoro každý člověk na světě, potkala jsem jen velice málo lidí, kteří by neměli krásné oči a ruce.

5. Ma nejaky specialny vyznam ak ma clovek oci roznych farieb? Napriklad jedno hnede druhe modre? Co sposobuje rozdielne zafarbenie?

Je to drobná vývojová vada, kdyžtak najdeš vysvětlení i na Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Heterochromie

Jestli to má nějaký speciální význam, hm… Z principu by se dalo říci, že všechno na světě má nějaký důvod, původ a význam. I toto určitě bude mít někde nějaké hlubší vysvětlení. Ale konkrétně o heterochromii jsem zatím nic nenašla, až na tohle ,,oficiální“ vysvětlení.

6. Mám taky otázku do dotazníku ohledně očí 🙂 Pokud barva očí souvisí s povahou člověka, tak čím to je, že se u miminek ustálí obvykle až během tří let? Může mít kromě genetiky vliv i něco jiného? Třeba že se barva může změnit podle toho, jak se dítě vyvíjí a v jakém prostředí vyrůstá? Obvykle mají miminka po narození tmavě modrou barvu. (Mám tříměsíčního syna, ten však má od narození oči tmavě hnědé 😀 Já mám oči hnědé, jeho otec zelené, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec bude 🙂 )

U miminek to hodně záleží na energii. Ty tři roky hranice jsou velice zajímavá shoda a rozhodně to není náhoda. Dítě má do svých tří let věku maximálně čisté, maximálně konstruktivní energie a to mu propůjčuje řadu vlastností. Jak jasnozřivých, tak paranormálních. Tuto energii začne od tří let postupně ztrácet, jak ho formuje okolí a jak se začíná zařazovat do hmotného lidského světa.

Miminko přijde na svět jako zcela čistá bytost s maximálním energetickým potenciálem, ale jeho energie se postupně změní, převezme programy z okolí, od rodičů, změní se jeho myšlení, i jeho energie a to může doprovázet i zabarvení oka.

V podstatě jsou tři faktory, které určují barvu oka: Rezonance po rodičích (někdo by řekl genetika, ale to je nepřesné), strava (dlouhodobým veganům se mění oči z hnědých přes zelené až na modré) a energie. Ta má vliv i krátkodobě. Vidím to i na sobě. Když mám hodně energie, třeba dojdu nabitá z lesa, tak mi oči úplně září modře. Jsou také modřejší, když se zamiluju. A když jsem unavená, přetažená, necítím se dobře a je mi blbě, dostávají šedivější, kovovější nádech.

Nedávno jsem ale slyšela zajímavý a zcela protichůdný poznatek, narodila se holčička s temně hnědýma očima, teď jí je rok a půl a oči má ořiškově hnědé, takže jí naopak světlají. Nikdo to nechápe 🙂

7. Jak je mozne, ze treba deti v zoologicke zahrade ukamenuji a ukopou par plamenaku ve volnem vybehu? Proc to delaji, co je k tomu vede? Vzdyt jsou to preci jeste male deti… Copak v sobe nemaji kouska citu, lasky, vjemu co je spatne a co se proste nesmi? Nechapu to…

To jsou destruktivní programy z okolí. Mohou mít problémy doma, je jim ubližováno, tak přenáší tento program do okolí a ubližují dalším bytostem. Dítě, které ubližuje druhým, si také demonstruje svůj pocit síly a moci, protože z nějakého důvodu mu někdo jeho pocit moci a síly vzal a nemá kde jinde se vyventilovat. To může přerůst až do extrému, jako je tento.

Mohou to být i agresivní podprahové informace z filmů, mobilů a počítačových her, které se dítěti zažerou do mozku a poté ho nutí dělat věci, které by to dítě samo nikdy dělat nechtělo… A pak je tady další vliv, příslušnost k určitému etniku. Určitě vám neuteklo, pokud jste se o případ zajímali, že jeden ten zadržený spratek je poněkud tmavý. Podobně na tom budou asi i jeho kamarádi. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/455527/jak-deti-5-6-a-8-zabily-plamenaka-30-kamenu-a-kopance.html

8. K 40. narozeninam jsem dostala obrovsky puget ruzi, 40 krasnych kvetu… Chtela jsem si je ususit, ale pak mi jedna pani rekla, ze to delat nemam, ze v domacnosti by nemela byt zadna susena kvetina. Nosi to smulu atp. Pry to souvisi s energiemi jing a jang. Jak to opravdu je? Kytku jsem tedy neususila…

Ano, taky o tom vím, že by se v domě neměly skladovat sušené květiny, že to nedělá dobrou energii v domě. Možná je v tom symbolika. Bylo to živé a teď je to mrtvé a my si to vystavujeme. Asi to bude něco podobného, jako vystavit si doma jelení parohy, nebo vycpanou lišku… Podporování energie smrti v domě, je vystavování zemřelých těl.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jef 2017-05-29 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám oči hnědé, ale když jsem unavený,tak mi hodně zesvětlují, skoro až do žluta.

Ikona diskutujiciho Arael 2017-05-29 06:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kruci, ta poslední otázka… Zrovna děláme do školy herbář :D :D

Ikona diskutujiciho Arriane 2017-05-29 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č. 6

Ikona diskutujiciho aves passeri 2017-05-29 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konopiště, to mi přišlo tak symbolické. Ta chodba přeplněná trofejemi, ohromné pohřebiště. Nic než smrt. A pak kvůli smrti "pána domu" začala první světová….

Ikona diskutujiciho Bora 2017-05-29 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Narodila jsem se s tmavě hnědýma očima, skoro až černýma, pak také zesvětlaly do krásně hnědé. Když jsme se pak učili, že se dětičky vždycky rodí s modrými kukadly, které jim pak tmavnou, a já se ozvala, že u mě to bylo naopak, učitelka to smetla pod stůl s tím, že to prostě nejde.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-05-29 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Názor na Kájínka? 🙂

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-05-29 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi dávno jsem se dočetl, že palce souvisí s "pochopením". Pokusím se polopatě popsat. Tedy když na něco myslím a je to správné, v souladu s mým posláním apod. tak tělo upoutá mou pozornost na LEVÝ palec – například pocit tepla, lehké svědění, mravenčení apod. Pokud je to nesprávné apod. tělo upozorní stejným způsobem na PRAVÝ palec. Čas od času se mi to ozve. Máš s tím zkušenosti Aluško, jaký je tvůj názor?

Ikona diskutujiciho Malina 2017-05-29 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,jak je možné že po smrti se můžeme setkat s kým chceme,když už mohou být zároveň dávno znovu narození? Jak se pak s nimi tedy můžeme setkat po smrti?

Ikona diskutujiciho h. 2017-05-29 19:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby ti někdo napsal do dotazníku otázku plnou hrubek, nechala bys to tak? Nebo bys je opravila? :D

Ikona diskutujiciho :) 2017-05-29 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, jak a kde si hledáš nebo sis našla skutečne přátelé? Přijde mi, že to buď neumím, nevím jak na to kde je hledat, nebo když jsem z někoho na začátku unesena tak později zjistím, že ten člověk vlastně vůbec není takový za koho se vydává…kort když se jedná o zeny. Chtěla bych potkat někoho fakt mileho, příjemného který drží slovo, který má o druhé skutečný zájem a který se o sebe stará jak fyzicky tak psychicky a někoho kdo jaksi nemá nějakou velkou "úchylku" odchylku či nejede v nějakém extrému nebo není nějak mimo či má nějaké nutkavé, podivínské chování ale přijde mi že to nejde, že každý člověk má nějaký problém a není jaksi úplně "normální" a zdravy v dobrém slovasmyslu ? dekuji

Ikona diskutujiciho Paty 2017-05-30 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: To mě také zajímá.

Ikona diskutujiciho Aney 2017-05-30 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: cas tam nahore neni linearni :-)

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2017-05-30 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Dobře děláš. Každý člověk žije život takový, jaký je on sám. Nikoho nepřevychováš, ani násilím nezměníš. Buď bereš druhého člověka jakového jaký je a jsi s ním v pohodě, nebo pokud ho tak brát nemůžeš, není důvod se s ním dál vídat"

Ikona diskutujiciho Jackub54 2017-05-30 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alue zajímal by mě tvůj názor na dílo Zákon Jednoty?

Ikona diskutujiciho já:) 2017-05-30 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také by mě zajímala odpověď na otázku č.8 8-)

Ikona diskutujiciho áťa 2017-05-30 22:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řekl bych, že otázku č. 4 musel položit nějaký chlap :D. To my chlapi hledáme vnější kvality a často si myslíme, že ženy také a ve stejné míře.

Ikona diskutujiciho áťa 2017-05-30 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomuto článku http://karolinaloskotova.blog.cz/1104/proc-nesmime-nikdy-spachat-sebevrazdu-doporucuji mě napadl dotaz: Jestli se do těla vtěluje pouze část duše, znamená to, že pokud někdo spáchá sebevraždu, uvízne v astrálu "pouze" ta část, ne celá duše? Může zbytek duše volat a nabádat tuto část k tomu, aby zachránila 10 lidí a dostala tak novou šanci se vtělit?

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2017-05-31 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tou barvou oči muzu potvrdit… dříve jsem mela oči hnědé, jak jsem přešla na veganství, tak se mi postupně mění – zlatavé, zelené… uvidíme, kam se dostanu? Ale taky i záleží na ročním období, třeba v létě je mám takové světlejší, více dozlata…

Ikona diskutujiciho Michaela 2017-05-31 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud "Tam nahoře" není čas lineární, znamená to, že tam nahoře jsme již ve stavu kdy jsme si prošli všemi lekcemi (tedy i "budoucími" – budoucími z našeho pohledu – životy)? Protože když zemřu a pak se tam nahoře rozhodnu že si prožiju další lekci, opět to předpokládá lineární čas (prožila jsem jeden život, dále prožiju jiný), takové uvažování ale asi nemá smysl pro vyšší dimenze, že? :-) nebo tam duše také žijí lineárně, ale s tím, že tu linearitu dokážou dle vůle porušit a vracet se do minulosti / budoucnosti? Tuhle věc jako technicky založený člověk nějak nedokážu pojmout.

Ikona diskutujiciho vanilková 2017-05-31 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ráda bych se tě zeptala, jestli máš nějaký tip na léčení hyperhidrózy. Trápí mě odmala (cca 11 let) opravdu silné pocení. Občas bych se kvůli tomu nejraději úplně zahrabala. Hlavně když něco řeším (na úřadech, atd.) a mám celý mokrý obličej. Opravdu hodně mě to omezuje v běžném životě a na psychice mi to taky nepřidává… Vím, že potit se je přirozené, zdravé a důležité, ale v mém případě je to extrém a děje se to i když je zima.

Ikona diskutujiciho Lizzy 2017-05-31 22:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, myslíš, že během toho konstruktivního období na jaře je příčinou jarní únavy u mnoha lidí z části právě ta energie, která s nimi, pokud jsou spíše destruktivní, nerezonuje?

Ikona diskutujiciho Mára 2017-06-01 01:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: To máš asi pravdu, já zažil nelineární čas ve snu, logikou to "nejde" uchopit. Je to velmi abstraktní.

Ikona diskutujiciho carnelian 2017-06-01 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám dotaz ne teda k dotazníku, ale ke knížce Anděl strážný 🙂 Jsem někde asi za půlkou a moc příjemně se čte. Už mi i dost dala a dost věcí potvrdila. V jedné části se tam píše, že lidi co pořád nosí klobouk jsou agenti Matrixu. A je tam řečeno, že to je v tom filmu. (Malá oprava, ve filmu nic takového není, je to ve filmu Správci osudu.) :-) A moje otázka zní – já sama mám klobouky odmala ráda, ale nějaký nosím jen čas od času. Mám v plánu si teď na léto koupit nový. Stanu se častým nošením klobouku taky agentem? Nebo moc jsem to s těmi klobouky nepochopila v té knížce. ???

Ikona diskutujiciho carnelian 2017-06-01 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Omluva, že do toho vstupuju, když je to dotaz pro Alue, ale měla jsem, nebo částečně mám stejný problém. Ne teda na obličeji, ale extrémní pocení pod paží s nepříjemným zápachem, pokud jsem zrovna něco stresového řešila. Nemuselo jít zrovna jen o úřady a zkoušky ve škole. Ale třeba i stresový telefonát s někým z rodiny nebo návštěva u rodiny – když něco slavíme. No a jak na sobě pracuju, tak se postupem posledních roků hodně zklidňuju a získávám větší nadhled a s tím ustupuje i to pocení i ten zápach. Jakože u situací, kdy jsem dřív byla úplně, že jsem rovnou šla do sprchy, se třeba teď vůbec nepotím víc, než je úměrné počasí nebo tělesné námaze. 🙂 Takže klíč je hlavně ve zklidnění se a získání uvolnění a nadhledu ve stresových situacích…

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-06-01 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Si všímám poslední dobou, že většina lidí v mém okolí má hrozně málo energie, dojde se z práce/školy a ideálně tak jít spát na 2 až 3 hodiny. Má to hrozně moc lidí. Víš o tom něco?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-06-01 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]:  Děkuji – není tam chyba. V knize se nepíše, že ve filmu matrix se mluví o kloboucích. Je tam řečeno, že ve filmu Matrix řekli lidstvu mnoho pravdy… a tak to bylo i myšleno. A je pravda, že o kloboucích je ve správcích osudu, ale to není pro tu kapitolu nijak důležité… K tvé otázce na klobouky je přímo v tom odstavci naprosto jednoznačná odpověď, zkus si ho znova přečíst.

Ikona diskutujiciho carnelian 2017-06-01 20:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Oka, přečtu znova, díky 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2017-06-01 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Taky si poslední dobou chodím lehnout odpoledne, když to jde.

Ikona diskutujiciho blankytně zelená 2017-06-02 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký je skutečný význam slova aleluja? Přijde mi, že je konstruktivnější, než některá jiná slova, která se používají v náboženských modlitbách.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-06-02 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Dovolím si poznámečku ….. slovo podobné, anglicky psané "Hallelujah" převedeno na číselnou hodnotu je 540. 🙂

Ikona diskutujiciho irča 2017-06-03 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla jsem to napsat pod článek od TM o ean kodu, ale komentáře jsu uzavřeny, tak se ptám zde. Vadí, pokud jsem si naškrtání koupila neoskenovanou lihovku, která má na konci EAN kódu číslo 669? A je skosená a štíhlá a špatně se s ní maluje tím pádem se mi stane, že přeškrtnu všechno rovně bez vykreslení dolního řádku pořádně? děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2017-06-03 11:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]:  Nevadí. A pokud je to zamalované tak jako na ilustračním obrázku o kodech, nebo na mých knihách, je všechno v pohodě.

Ikona diskutujiciho irča 2017-06-03 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Právě protože jsem ten dolní řádek místo toho, abych to vykreslila tak jak to má být tak jsem to ve spěchu omylem přeškrtla celý rovně i s číslema- tak aby to nevadilo. 🙂 Děkuju za odpověď. 🙂

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-06-05 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Jižní Korei dostávají stromy infuze. Jaký je tvůj názor, Aluško?

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2018-08-07 22:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: a platí to pro všechny typy? Jako slamáky http://www.dama-online.cz/wp-content/uploads/2014/07/Stetson-Amsterdam.jpg , cylindry, buřinky, mexické, kovbojské nebo dámské klobouky?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-08-08 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]:  všechny. včetně kšiltovek.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2018-08-08 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Cože, kšiltovky taky :O!? NO páni, tak to jsem netušil! To je extrémně zajímavé, ještě že jsem se zeptal – díky za odpověď!

Ikona diskutujiciho ⚜ ty víš, kdo :) 2018-11-11 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Aluško a baret znamená agenta matrixu taky?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-11-12 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:  ono to prakticky platí pro všechny pokrývky hlavy celkově… ale když je minus 20 tak si toho kulicha narazím taky :D  :D

Ikona diskutujiciho ⚜ myslím, že víš, proč jsem se ptal.... 2018-11-12 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: tak TAK je to! A já myslel, že je to o krempě/kšiltu, že jsi proto v knize zmiňovala klobouk…..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek