Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.
1. Před časem jsi psala, že období vánoc je špatné období. Kdy je naopak konstruktivní období? A jde to někde dohledat?
Četla jsem někde – a mám dojem že je to v knihách Anastasia – že nejkonstruktivnější období roku je brzké jaro, kdy se probouzí Gaia a na planetu zemi přichází příliv životadárné energie, který vzbudí přírodu k jarnímu pučení. Je to asi jediný písemný záznam tohoto typu, který jsem někde našla.
2. Alu, chci se zeptat.. Je normální, že se začneš nějak podvědomě vyhýbat lidem, kteří jsou..divní? Nevím jak to popsat, ale… poslední měsíce když mi do cesty přijde někdo, kdo má nějaké problémy a není schopen je sám řešit, nebo spíše je řešit ani nechce (což většinou poměrně rychle vyplyne z konverzace) mívám chuť zdrhnout! 🙂
Dobře děláš. Každý člověk žije život takový, jaký je on sám. Nikoho nepřevychováš, ani násilím nezměníš. Buď bereš druhého člověka jakového jaký je a jsi s ním v pohodě, nebo pokud ho tak brát nemůžeš, není důvod se s ním dál vídat.
Jakákoliv změna musí jít z nitra dotyčného. A pokud si někdo žije v programech sebedestrukce, nelásky a trpitelství, proč bys měl chtít jeho programy sdílet?
Z lidí, kterými se obklopuješ, na tebe přechází jejich energie. Když se budeš stýkat s dobrými a úspěšnými, bude se ti také dobře dařit. Mimojiné i proto, že člověk co si umí poradit sám se sebou, poradí a pomůže i tobě, když zakopneš. Když se budeš stýkat s lidmi co v životě ztroskotali, budeš mít problémy i ty sám. Protože ve chvíli kdy zakopneš, tě potáhnou ještě víc dolů, místo aby ti pomohli nahoru.
Má smysl pomoci druhému člověku a být mu oporou, když tě o pomoc poprosí a aktivně na ní pracuje. Ale nemá smysl nechat se válcovat někým, kdo to vzdal a změnu nechce.
3. Chtěl bych se zeptat, jestli má z duchovního hlediska smysl dávat se na pouť? Na pouť se lidé dávají z různých důvodů. Například, protože jsou na rozcestí a neví kam dál v životě, nebo mají psychické problémy a myslí si, že je poutí vyřeší, nebo prostě hledají sami sebe a pak jsou třeba náboženské (duchovní) pohnutky. Plánuji se vydat na Svatojakoubskou pouť do Santiága de Compostela, tak proto mě to zajímá.
Já na pouti nikdy osobně nebyla. Myslím si ale, že to má rozhodně terapeutickou hodnotu, podobně jako dlouhé procházky v přírodě, ale mnohokrát zesílené. Taky si myslím, že dlouhá cesta pěšky člověku přinese mnoho nečekaných zvratů, zážitků a když to zvládne, člověk si dokáže, že je schopen se s životem a nečekanými překážkami popasovat, že dokáže dosáhnout svého cíle a že k životu je toho doopravdy potřeba naprosté minimum. Zvedne si tím sebevědomí a sebedůvěru. Vyčistí si hlavu a srovná myšlenky. Obnoví svou vnitřní sílu… Podle mě to chce velikou dávku odvahy ujít takovou dálku, to člověka zákonitě posune.
Není to určitě všelék na všechny trable života, ale rozhodně je to jedna z mnoha cest a způsobů, jak se stát silnějším a lepším člověkem.
K tématu – velice se mi líbil film právě o této pouti, který jsem dávala i na stránky: Cesta – Světoznámá pouť do Santiaga de Compostela
https://www.youtube.com/watch?v=MuFZj-_QEa8&t=4830s
4. Ještě bych se chtěl zeptat, jací muži se nejvíce líbí ženám? Slyšel jsem, že se ženám libí vysocí muži, protože žádná žena nechce chodit s někým na koho se musí dívat z patra. Stejně tak se prý ženám líbí muži s pěknýma očima a rukama. Jak to vidíš ty?
(Tak tahle otázka asi hodně lidí naštve :D)
Kdybychom se bavili pouze o vzhledu, žena hledá v muži ochranu a podporu, někoho vedle koho se může cítit bezpečně a může si dovolit být křehká. Protože když žena nemá ve svém muži oporu a ochránce, musí si tuto oporu hledat v sobě a pak má tendenci hrubnout, drsnět a mužatět. Proto ženám imponují vysocí dobře stavění muži s hlubokým hlasem. Jsou to i znaky dobrého zdraví, hormonální rovnováhy a zdravého tělesného vývoje. Tenký hlásek, subtilnost a drobnost ukazují na nějakou nemoc, špatnou životosprávu, nebo vývojovou poruchu, kterou žena vnímá, a i když ne vědomě, tak podvědomě si hledá kvalitní genetický materiál.
Pěkné oči a ruce má snad skoro každý člověk na světě, potkala jsem jen velice málo lidí, kteří by neměli krásné oči a ruce.
5. Ma nejaky specialny vyznam ak ma clovek oci roznych farieb? Napriklad jedno hnede druhe modre? Co sposobuje rozdielne zafarbenie?
Je to drobná vývojová vada, kdyžtak najdeš vysvětlení i na Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Heterochromie
Jestli to má nějaký speciální význam, hm… Z principu by se dalo říci, že všechno na světě má nějaký důvod, původ a význam. I toto určitě bude mít někde nějaké hlubší vysvětlení. Ale konkrétně o heterochromii jsem zatím nic nenašla, až na tohle ,,oficiální“ vysvětlení.
6. Mám taky otázku do dotazníku ohledně očí 🙂 Pokud barva očí souvisí s povahou člověka, tak čím to je, že se u miminek ustálí obvykle až během tří let? Může mít kromě genetiky vliv i něco jiného? Třeba že se barva může změnit podle toho, jak se dítě vyvíjí a v jakém prostředí vyrůstá? Obvykle mají miminka po narození tmavě modrou barvu. (Mám tříměsíčního syna, ten však má od narození oči tmavě hnědé 😀 Já mám oči hnědé, jeho otec zelené, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec bude 🙂 )
U miminek to hodně záleží na energii. Ty tři roky hranice jsou velice zajímavá shoda a rozhodně to není náhoda. Dítě má do svých tří let věku maximálně čisté, maximálně konstruktivní energie a to mu propůjčuje řadu vlastností. Jak jasnozřivých, tak paranormálních. Tuto energii začne od tří let postupně ztrácet, jak ho formuje okolí a jak se začíná zařazovat do hmotného lidského světa.
Miminko přijde na svět jako zcela čistá bytost s maximálním energetickým potenciálem, ale jeho energie se postupně změní, převezme programy z okolí, od rodičů, změní se jeho myšlení, i jeho energie a to může doprovázet i zabarvení oka.
V podstatě jsou tři faktory, které určují barvu oka: Rezonance po rodičích (někdo by řekl genetika, ale to je nepřesné), strava (dlouhodobým veganům se mění oči z hnědých přes zelené až na modré) a energie. Ta má vliv i krátkodobě. Vidím to i na sobě. Když mám hodně energie, třeba dojdu nabitá z lesa, tak mi oči úplně září modře. Jsou také modřejší, když se zamiluju. A když jsem unavená, přetažená, necítím se dobře a je mi blbě, dostávají šedivější, kovovější nádech.
Nedávno jsem ale slyšela zajímavý a zcela protichůdný poznatek, narodila se holčička s temně hnědýma očima, teď jí je rok a půl a oči má ořiškově hnědé, takže jí naopak světlají. Nikdo to nechápe 🙂
7. Jak je mozne, ze treba deti v zoologicke zahrade ukamenuji a ukopou par plamenaku ve volnem vybehu? Proc to delaji, co je k tomu vede? Vzdyt jsou to preci jeste male deti… Copak v sobe nemaji kouska citu, lasky, vjemu co je spatne a co se proste nesmi? Nechapu to…
To jsou destruktivní programy z okolí. Mohou mít problémy doma, je jim ubližováno, tak přenáší tento program do okolí a ubližují dalším bytostem. Dítě, které ubližuje druhým, si také demonstruje svůj pocit síly a moci, protože z nějakého důvodu mu někdo jeho pocit moci a síly vzal a nemá kde jinde se vyventilovat. To může přerůst až do extrému, jako je tento.
Mohou to být i agresivní podprahové informace z filmů, mobilů a počítačových her, které se dítěti zažerou do mozku a poté ho nutí dělat věci, které by to dítě samo nikdy dělat nechtělo… A pak je tady další vliv, příslušnost k určitému etniku. Určitě vám neuteklo, pokud jste se o případ zajímali, že jeden ten zadržený spratek je poněkud tmavý. Podobně na tom budou asi i jeho kamarádi. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/455527/jak-deti-5-6-a-8-zabily-plamenaka-30-kamenu-a-kopance.html
8. K 40. narozeninam jsem dostala obrovsky puget ruzi, 40 krasnych kvetu… Chtela jsem si je ususit, ale pak mi jedna pani rekla, ze to delat nemam, ze v domacnosti by nemela byt zadna susena kvetina. Nosi to smulu atp. Pry to souvisi s energiemi jing a jang. Jak to opravdu je? Kytku jsem tedy neususila…
Ano, taky o tom vím, že by se v domě neměly skladovat sušené květiny, že to nedělá dobrou energii v domě. Možná je v tom symbolika. Bylo to živé a teď je to mrtvé a my si to vystavujeme. Asi to bude něco podobného, jako vystavit si doma jelení parohy, nebo vycpanou lišku… Podporování energie smrti v domě, je vystavování zemřelých těl.
Poslední komentáře
-Standa Ďakujem za zaujímavý článok. Už pomerne dlho sa…
-dodo Je vidět že slova všem nedokáží vsvětlit to,…
-Petr Příčina je v dětství. Resp. může za to…
-sm Zase na druhou stranu, každý se může spatřit,…
-Petr