2. Křišťál: Možnosti použití a údržba

21.7.2011 v E-shop Alue.cz 37

Pokud vlastníte křišťál, použitelný pro léčbu nemocí, můžete ho začít prakticky používat, ovšem i v tomto ohledu je nutné znát určitá pravidla a také se seznámit s jeho vlastnostmi.

Křišťál funguje na velmi jednoduchém principu, odsává destruktivní energii, která proudí ven přes jeho špičku a zároveň dodává konstruktivní. Díky tomu je jeho využití pro léčení hodně rozmanité.

Možnosti léčby:

Podle druhu vašich obtíží se křišťál používá dvěma způsoby, dejme tomu, že jeden pojmenujeme ,,základní“ a druhý ,,silnější“, abychom je trochu odlišili.

1. Základní způsob použití křišťálu:


Při čem:

Bušení srdce, bolesti, se kterými si nevíte rady (řezavá i tupá bolest), menstruační bolest (funguje nejpozději do 20ti minut), deprese, psychické problémy, zhroucení, při potřebě odstranit destrukci, chránit se před temnými bytostmi, při spaní na špatném místě (rezonanční pole, geopatogenní zóna), nespavost, migréna.

Je možné ho také použít pro zesílení vašeho napojení na vyšší zdroj a konstruktivní sílu, například při modlitbě, nebo rozjímání.

Použití:

Křišťál uchopte pevně do ruky tak, aby jeho špička neukazovala směrem na vás a vaše tělo, nasměrujte ji směrem od vás pryč. Palec směrujte tak, aby na špičku ukazoval (palec vyzařuje destrukci, ostatní prsty konstrukci, proto je dobré ho nasměrovat tak, aby z něj odcházelo co nejvíc), není to ale vyloženě nutné.

Křišťál držte, dokud potíže přetrvávají a po jejich odeznění pokračujte alespoň 5 minut. Pokud máte potíže se spaním, klidně s křišťálem usněte. Ráno ho nemusíte najít na očekávatelném místě, křišťály mají vlastní duši a někdy vás ve spánku ovládají, takže je můžete najít ráno vztyčené na nočním stolku, schované pod polštářem, nebo postavené na druhé straně místnosti. Dbejte ale na to, aby vám nevypadl z ruky a nepoškodil se, zachumlejte ruku pod peřinu.

Správný úchop křišťálu:

Toto je luxusní kousek, je veliký, má tři špičky (trojče), není uvnitř zlomený, samozřejmě je nebroušený a podle toho má také obrovskou sílu. Podobné hledejte.

2. Sinější způsob použití křišťálu:

Při čem:

Selhání srdce-infarkt, silná deprese, případně záchvat. Vhodné použít vždy v případě, že základní způsob použití nefungoval tak, jak se očekává. – Bolest nezmizela úplně, nebo se po chvíli vrátila, případně psychické problémy neodezněly tak, aby se člověk opět cítil v pořádku.

Použití:

Uchopte křišťál stejně, jako v prvním případě a vnořte celou ruku (ideálně až po loket), do ledové vody. Ideální je voda tekoucí, ale nezpodmínečně musí být ledová. Ne vlažná, ani chladná, ale ledová, protože ledová voda odsává destrukci, tím pádem významně zesílí přirozenou sílu kamene. Teplá voda vytahuje životní energii a destruktivní nechává být, proto je její teplota zásadně důležitá. Vhodný je kbelík, umyvadlo, v případě nouze poslouží i větší plastová miska.

Držte, dokud to potřebujete. Ledová voda není zrovna příjemná společnice, ale funguje spolehlivě.

V případě infarktu vnořte OBĚ ruce s křišťály pod vodu, ale nezapomeňte přesto zavolat odbornou pomoc!

V obou případech lze sílu křišťálu zesílit, když ho uchopíte do obou rukou, také funguje prosba k bytosti, která křišťál ochraňuje.

Zahřívání:

Pokud je problém silný a křišťál vytahuje hodně destruktivní energie, může se velmi zahřát natolik, že vás bude v ruce pálit. V extrémním případě může i zčernat. Je to přirozený projev léčby, pokud kámen pálí hodně, je lepší ho vyměnit za další a první ihned dát vyčistit.

Čištění:

Po použití každého křišťálu je nutné ho vyčistit. Pokud to nebudete dělat, začne ztrácet sílu. Myslete také na bytost, která v něm žije, protože těm se nikdy nelíbí, když je necháte bez očisty. Mohou se i urazit.

Postavte křišťál špičkou dolů do umyvadla a na jeho spodní plochu nechte stékat ledovou vodu. Ideální a doporučená doba čištění je 20 minut, pokud byl problém silný. Minimum je 10 minut.

Aby křišťál nespadl, je dobré podložit jeho špičku houbičkou na mytí nádobí, nebo menší utěrkou. Myslete na to, že nesmí spadnout a jeho špička se nesmí nešetrným zacházením odlomit. Ujistěte se, že stojí stabilně, v rámci vašich možností.

Dbejte na to, aby voda, kterou necháte křišťál čistit, byla skutečně ledová. Teplou vodu totiž nenávidí a může se vám stát, že sám v umyvadle odskočí z jejího dosahu.

Není nutné, aby proud vody byl silný, stačí slabý pramen.

Tímto se křišťál zaroveň energeticky vyčistí a obnoví se i jeho léčivá síla. Zásadně varuji před snahou ho nějak dodatečně nabíjet, kódovat, nebo dokonce vystavovat na slunci. Tohle je nejen zbytečné, ale také mu to není ku prospěchu. Pokud mu chcete projevit vděk za jeho pomoc, stačí poděkovat.

Při čištění by měl dát křišťál pod tekoucí vodu ten, kdo ho použil. Pokud uchopíte použitý křišťál (hlavně v případě, že je ještě teplý) do ruky po někom druhém, můžete cítit bolest, nevolnost, nebo jiné nepříjemné pocity.

Vyvarujte se sahání na cizí použité křišťály. Pokud je to ale potřeba, vezměte ho přes látku, aby se nedotýkal vaší kůže. Tím se od něj částečně izolujete a nebude vám dělat zle. Sahat na cizí kameny se nedoporučuje všeobecně, v tomto případě to platí také.

© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2011. Publikování části nebo celku na jiných stránkách je zakázáno.

Konec dvojdílu.

Kam dál:

Další obrázky kamenů – ZDE

Otevřít rubriku ,,Kameny, křišťál, polodrahokamy“ – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-07-21 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řekla bych že pravdivý článek, křišťály mám doma a zatím jsem nevěděla, jak je používat. Tak děkuji za přínosný článek:) Jenom by mě zajímalo – jak často se musí čistit, pokud je nepoužívám k žádnému léčení a jenom mi doma stojí?

Ikona diskutujiciho marryangel 2011-07-21 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jednou spala s křištálem a už je to asi půl roku a od té doby ho nemůžu najít a to i přesto že od té doby se  to v mém pokoji přestavovalo. Kam mohl zmizet?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-07-21 22:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akurát včera som bol v ezoterickej predajni, to čo som chcel tam práve samozrejme nemali tak som sa tam poobzeral, mali tam vyložených asi 15 malých kryštálov. Malé biele kryštálové chuchvalce s vela mikrohrotmi, stredne velké bez hrotov a väčšie(asi 6,5 cm) s pár hrotmi. Bral som si ich postupne do ruky, ale keď na mňa pozerá predavačka neviem sa sústrediť na energie (vlastne energie aj tak necítim, tak o čo sa snažím). Mladá predavačka nevedela nič o ezoterike, nevedela ani čo vlastne predáva, žiadať ju aby mi dala najsilnejší by bol nezmysel. Tvrdila že sú nebrúsené, tak som jeden schmatol, no tie rovné hrany asi nebudú od prírody ( http://imgupload.sk/images/35358322824237693886.jpg )

Ikona diskutujiciho Hanka 2011-07-22 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro krásné minarály doporučuju z vlastní zkušenosti burzy minerálů, tam najdete překrásné kusy za super cenu a hlavně je tam veliký výběr.

Ikona diskutujiciho Michael 2011-07-22 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když člověk zhání tak sežene.Na jednom trhu můj známí prodával přírodní křišťály které vážily od 2kg do 16kg!!! ten 2kg stál asi 1.5 tisíc a ten 16kg stál asi 11tisíc(měl 10 špiček byly to desatarčata)

Ikona diskutujiciho renata 2011-07-22 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, a když se léčení provádí tak, jak doporučuje Dědek Kořenář, je to také dobré? Píše to u mnoha chorob: "Krystal broušeného křišťálu … uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad oblastí….."

Ikona diskutujiciho Boikana 2011-07-22 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím, že to nepatří ktématu ale chtěla bych se zeptaat, kde se dají stáhnout písničky od Kokii? Slyšela jsem je poprvé v úvodu a závěru Smrtí nic nekončí a strašně se mi líbí, jenže jsem je dneska hledala na interneu a nemohla jsem najít odkaz na stažení, které by fungovalo.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-07-22 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Když stojí, nemusí se čistit.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-07-22 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Běž na slunecnice.cz a stáhni si Youtube video downloader tady:

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-07-22 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Podle mě by se měl čistit i volně stojící křišťál. I když "nic nedělá" a "jen" stojí, tak přesto "pracuje". Doporučuji občas vyčistit. Aspoň jednou za měsíc.

Ikona diskutujiciho AChantall 2011-07-22 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška a ako je na tom krištálová drúza tiež sa ňou dá liečiť???

Ikona diskutujiciho stenly911 2011-07-23 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někde na netu sem čet, že pomocí křišťálu se lze zbavit i následků křtu, je to pravda , Aluško ? A pokud ano tak jak se to dělá, můžeš to prozradit ?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-07-23 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Nevím, co to je drúza a neví to ani google translator 🙂

Ikona diskutujiciho Martina 2011-07-23 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Ale tak ať brblaj, sem taky pokřtěná a ráda bych se teda toho zbavila…

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-07-23 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: drúza by se dala popsat jako shluk krystalů, někdy shluk na mateční hornině … myslím, že google translator to ani nepřeloží … tohle slovo se už vyskytuje i v češtině a většinou je ametystová drúza nebo i ta křišťálová, ale určitě se najde i nějaká jiná :o)

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-07-23 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krišťál sa dá očistiť aj v horskom potoku a zároveň sa energeticky nabíja. Detaily nech vysvetlí Alue ak chce.

Ikona diskutujiciho Ordi 2011-07-23 17:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Já myslím, že by bylo dobré kdyby jsi o tom napsala. Rodiče mě totiž chtějí táhnout ke křtu… A co se křišťálu týče, mám doma jeho všechny možné tvarové podoby a na krku nosím křišťálový donut. Někdy když se naštvu nebo jsem smutná, začne po chvíli uplně pálit. Ale nikdy nezčernal. Možná je to tím, že se s ním každý den sprchuju… Ale celkově jsem ještě nikdy neviděla křišťál černat, to musí být zajímavé…

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-07-23 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drůza je přesně to, co jsem si někdy loni koupil na Aukru. Vypadá naprosto stejně, jako zde, ale já mám přírodní, nebroušenej kus: http://www.ezoterik.cz/drzy-a-geody/11-kristalova-druza-extra-kvalita-a.html

Ikona diskutujiciho Ordi 2011-07-25 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drůza je prostě ten nebroušený přírodní krystal třeba u křišťálu. Ale říká se tak myslím i tomu velikému uskupení krystalů když uděláš průřez velkým šutrem a tam je takových těch moc moc malých krystalků.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-07-26 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako je možné že je v každom kryštáli bytosť, keď kryštály sú úlomky z jedného velkého celku?

Ikona diskutujiciho hel 2011-08-11 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

obrázek křiš´tálu zmizel…pročpak asi ?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-08-12 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: kde? já ho tam vidím.

Ikona diskutujiciho hel 2011-08-25 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: jo, už je to ok

Ikona diskutujiciho hrnshec 2012-02-16 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemůžu si pomoct, ale kde jsou ty 3 hroty? ta trochu vykouslá špičička nahoře jsou jako 2 hroty?

Ikona diskutujiciho kulitam 2012-03-23 16:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc super články 😉

Ikona diskutujiciho Hatake chaoss 2012-05-02 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kamarádce přešel po pokoji posel smrti (nuntius mortis) a začal mi psát zprávy, přestože ona byla pryč. Poradil sem ji křiš´tály, protože máma mi o tom něco povídala,a le chci se zeptat, jak je to s tím dát čtyry do každýho rohu? celkem se o káošku bojím, tak prosím poradit.

Ikona diskutujiciho Igi 2012-09-13 23:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nevim jestli to tu nekde bylo, ale zeptam se – Alue, co rikas na orgonity? Ty taky vetsinou obsahuji kristal v sobe.

Ikona diskutujiciho Lil 2013-05-15 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

můžu se zeptat kde jsi tento výstavní kousek sehnala? 🙂 nemůžu takový nikde najít :/

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-15 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Vím, kde ho koupíš, ale to je nutné se stavit osobně. Kdyžtak mi napiš mail.

Ikona diskutujiciho Lenka 2014-07-19 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj,vybirala jsem si privesek s kristalem a kdyz jsem ho mela v ruce,zamrazilo me v zadech a mela jsem husi kuzi. Mate s timto kamenem nekdo podobnou zkusenost?

Ikona diskutujiciho Jana Procházková 2015-05-04 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý den, koupila jsem si v obchodě s kameny několik menších nebroušených křišťálů a bylo mi doporučeno tyto mít ve vodě v misce a umístit na okno, občas nechat prohřát sluncem a že fungují jako antioxidant. Je to pravda, zde máte rady úplně jiné. Děkuji za reakci

Ikona diskutujiciho AriaKeboke 2015-09-16 11:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, děkuju za článek. Už dlouho jsem si přála křištál, a teďkom jsem náhodou na jeden o vinobraní narazila. Hned mi padl do oka, tak jsem si ho koupila. Je to přírodní krystal, je sice maličký asi jen 5cm na délku a 2 na šířku ale myslím si, že určitě nějakou moc má. Dost mi večer třeštila hlava, tak jsem si ho vzala do rukou podle tvého návodu, zavřela oči a do dvou minut bolest ustoupila! Mám z toho radost. Taky s ním většinou usnu v ruce a ráno ho hledám kolem postele a překvapivě je vždycky pod polštářem. Takže mají asi opravdu vlastní duši. 🙂

Ikona diskutujiciho kajol 2016-08-30 08:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, prosim kdyz pouzivam kristal(nevylesteny, cc 8x6cm) jen v loznici mam 4x v rozich polozeny. jak cistit? myslela jsem polozit do vody a nechat tak 30 min na slunci ale ty pises ze slunce ne, tak ted nevim 🙁 a jak casto. dekuji k.

Ikona diskutujiciho Malina 2016-12-28 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Geosvět Praha – mají tam i velké neopracované křišťály vhodné k léčení 🙂 ale sou to holt už tisíce,mají tam i menší,rychle se prodávají,paní je tam moc milá a ochotná,nabídla mi je rovnou jako vhodné k léčení.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-05-23 20:41:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se chci zbavit nějaké silné destrukce, může být efektivnější, když si křišťál vezmu k řece nebo potoku, stoupnu si v něm bosýma nohama a podržím křišťál ve vodě až po loket ve směru proudu? Nebo je toto stejně efektivní, jako domácí postup?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-23 20:54:54
Ikona diskutujiciho
sipka

v přírodě bude benefit magnetického pole zemského, lepší uzemnění a ještě můžeš poprosit vodní víly o pomoc, takže to může být jedině lepší…

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-05-23 23:34:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé ahá, vodní víly – magnetické pole by mě napadlo, ale tohle by mi nedošlo…. Díky moc 🙂 !

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek