2. Kurz sebelásky: Co je to sebeláska a jak pojmenovat svůj problém

9.1.2011 v Vyšlo knižně 24

První díl kurzu sebelásky najdete zde: 1. Kurz sebelásky: Proč je nezbytné mít se rád

_____ 2. Díl _____

Úspěšný seriál ,,KURZ SEBELÁSKY“ vyšel v roce 2011 na internetu pouze jako ,,zkušební přípravná verze“.

Aktuální a kompletní podoba ,,Kurzu sebelásky“ je nyní k dostání prostřednictvím knihy ,,SVÍTÁNÍ“. (Trojdílná kniha v jednom svazku)

Více o knize SVÍTÁNÍ je k dispozici k sekci ,,VYŠLO KNIŽNĚ“ – ZDE.

Zakoupit knihu SVÍTÁNÍ je možno přes oficiální e-shop stránek Aluška.org: www.Kramky.cz/Alue – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Božka 2011-01-09 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Postreh zo života: kolegyne "hodnotili" ďalšiu, ktorá prešla okolo: tá je taká namyslená, taká sebavedomá.. Pýtam sa: tak aká, namyslená, ALEBO seba-vedomá. Nasledovala udivená otázka: a to nie je to isté?!? Súhlasím, Alue, je dôležité sám seba spoznať,mať o sebe vedomosti – vedomie, teda seba-vedomie, seba-úctu, seba-istotu. Tým človek prestane mať problémy sám so sebou, a ten, kto nemá problémy sám so sebou, nemá s nikým! Dokáže zostať sám sebou, aj pod tlakom okolia, ktoré toto poznanie nemá a považuje ho za namysleného, či prinajmenšom akosi iného..

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-09 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jo, přesně tohle jsem měla na mysli, mám radost, že se tomu dá porozumět 🙂

Ikona diskutujiciho Kroll 2011-01-09 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemám se rád, protože přemýšlím levou( tou špatnou) polovinou mozku.To mám jako využít svých slabin a udělat z nich své silné stránky?

Ikona diskutujiciho Verča 2011-01-09 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk ve své pravé podstatě nemá problémy. Ty vytváří jen náš mozek. Tak například: líbí se mi nějaký kluk. Chci ho oslovit, ale moje mysl mi začne říkat kraviny jako: "A co když tě odmítne? Takový krásný kluk by přece nemohl chodit se šeredou jako jsi ty. Vždyť se na sebe podívej. Máš malý prsa, místo vlasů chmíří, jsi úplně blbá, nemáš přátele… Ne, neoslovuj ho a bude ti lip," no a já, protože se ztotožňuju se svou myslí, nejen že ztratím odvahu, ale začnu se ještě víc podceňovat a promarním tak možná skvělou příležitost s někým se seznámit. Osobně jsem takovej problém moc nemívala (lidi kolem sebe totiž nevidím), ale měla jsem spoustu jiných. Šlo to se mnou z kopce až jsem si jednou řekla: "Pokud nenajdeš ceztu jak se z těch sraček vyhrabat, skončíš špatně." Poprosila jsem proto boha (tenkrát jsem ho ještě vnímala jako nějakou bytost, která je mimo mě, není mou součástí), aby mi pomohl najít novou cestu. No a najednou jsem nacházela knížky, filmy a stránky, které mi daly přesně to, co jsem potřebovala.

Ikona diskutujiciho Vít Kilián 2011-01-09 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavý článek

Ikona diskutujiciho Peter 2011-01-09 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi dobré, páči sa mi, že to ide k veci. Pomenovala si problém, ktorý znie- -Ja neviem-. Si prísna. A tak sa to má. Všetko dobré prajem.

Ikona diskutujiciho Alibaba 2011-01-09 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nerozumiem, prečo ma to sem ťahá! Ja sa mám veľmi rád! Niet toho, čo by som si nedoprial!

Ikona diskutujiciho Alibaba bez 40 zbojníkov 2011-01-09 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč máš špatnou náladu?  ODPOVĚĎ: Nemám, mám jenom strach.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-09 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: No, neschopnost smířit se s vlastní smrtí není moc ok. Já to mám zase naopak, několikrát se mi stalo, že jsem málem umřela a vůbec jsem se nebála, ani mi to nevadilo. Možná to je ten důvod, proč jsem to dala.

Ikona diskutujiciho Kroll 2011-01-09 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Alue mám dotaz. Čistě hypoteticky. Bála by jsi se smrti kdyby duše byla jen funkcí hmotného mozku a neexistovala by žádná reinkarnace a karma?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-09 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nebála.. ale štvalo by mě to.. tebe ne?

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-01-09 17:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

8: Třeba jsi v minulých životech zemřel nějak hodně bolestivě, připadá mi, že TO bude příčina dnešních pocitů strachu ze smrti. Samozřejmě máš svou cestu. Já jak řešila rakovinu, jsem měla jasno, že chci žít co to dá. A kromě kineziologie, homeopatie, léčitele jsem taky byla na regresi: prožít to, co kdysi bylo plné emocí, a co si přenáší duše do dalšího života proto, aby to uvvolnila a žila čistěji, radostněji. Nebo to odkrývají třeba rodinné konstelace: že se prostě podíváš na důvod, PROČ máš tento veliký strach zemřít. Tím, že to kdysi bolavé odprožiješ, prochází se to opakovaně, a vždy ten další průchod je snazší, jde to lépe a je méně bolesti, a pak nebudeš tyto stavy pociťovat. V Áčku na Nově byla dívčina, která byla po několika operacích bulek v prsou. Vždy se udělaly znova. Pak šla na regresi, něco hodně bolestivého opakovaně procházela (třeba 10x, prostě tak dlouho, dokud je problém tím projít, a končí se hledkým průchodem danou událostí, že už to netraumatizuje), bulky samy zmizely a od té doby (5 let) se jí zniova neudělaly. Jakýkoli problém, nemoc, bolest, má původ v potlačených negativních prožitcích, které nebyly "abreagovány", tedy uvolněn ten bolavý náboj.

Ikona diskutujiciho Ivette 2011-01-09 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je super seriál, bude dost užitečný, nejen mě 😉

Ikona diskutujiciho Kroll 2011-01-09 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:Štvalo by mě to z důvodu, že jsem nestihl věci, které jsem měl stihnou za života. To že bych navždy "zmizel" by mě ani tolik nevadilo, protože by se místo mě objevil někdo jiný.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2011-01-09 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný seriál! Já se mám rád a v mém pokoji se mnou žije i jeden malý zajíček a to je takové milé malé plyšové eňo ňuňo. Je až neuvěřitelné, že když dáváte například zvířatům svou lásku, jejich odezva vás dojímá. Dokonce jsem si všiml, že ten zajíček má svou vlastní povahu. Už vím, co se mu líbí a co nelíbí. Někdy mám pocit, že spolu komunikujeme telepaticky. Lidi mám ve všeobecnosti rád, dokonce i když mi ublíží. Několikrát se mi stalo, jak jsem například někomu důvěřivě půjčil peníze a ten dotyčný mi je už nikdy nevrátil. V prvním momentě jsem byl na toho konkrétního člověka vážně napruděný, dokonce jsem šel i za jeho rodiči a řekl jsem mu, že mi jejich syn dluží peníze a ti rodičové si jen poklepali na čelo a řekli mi, že je to můj problém, když jsem takovej blbej a půjčuji mu peníze. Asi týden jsem měl pořádný vztek, protože jsem příliš důvěřivý a věřím lidem a když mě někdo podvede, tak to prostě hodně bolí, protože jsem se v lidech zase zklamal, jako po už tolikrát. Potom jsem pochopil, že ten vztek neprospívá ani mně, ani tomu člověku a tak jsem mu odpustil ve svém srdci a hned potom jsem pocítil, jak jsem volný a svobodný. Víte, žádný z našich činů nezůstane bez ozvěny. Já se jen modlím za toho člověka i za jiné lidi, aby si uvědomili, že krást se nemá. A nebylo to jenom jednou, kdy mě někdo tímto způsobem podvedl a okradl mě. Je mi moc líto těch lidí, ale už se na ně nezlobím. Oko za oko – to už je příliš starý level a lidé současnosti by měli přejít už na vyšší level univerzální lásky. Ale čistě hypoteticky, ani já nevím, jak bych reagoval, kdybych měl například ženu a děti a někdo by přišel do mého domu a zabil mé děti, znásilnil a zavraždil mou ženu, to opravdu nevím, jak bych reagoval. Jsem přesvědčený, že skutečný stupeň naší lásky se projeví až v konkrétních životních situacích.

Ikona diskutujiciho Alibaba 2011-01-09 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Kde vidím problém? 1. Čo ak reinkarnácia nie je výmysel a existuje, akurát, že sa môžeš narodiť nielen na túto planétu, ale i na inú, a ja by som sa "znovuzrodil" v chorom, alebo inak postihnutom tele?!! To že teraz som úplne fit,neznamená, že nie som nešťastný z choroby a bolesti iných! A môže sa to stať aj mne! 2. Bojím sa veľmi toho okamžiku, keď mi prestane biť srdce. Dobre, iracionálne, ale je to so mnou tak.

Ikona diskutujiciho Alibaba bez 40 zbojníkov 2011-01-09 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Bože môj, rakovinu??? Ako ti len pomôcť? Oproti takýmto starostiam, je môj strach absurdný až hanba! Raz som čítal, že na isté druhy rakovín môže pomôcť piť kozie mlieko avšak pri jeho fyziologickej teplote, má antikarcinogénne účinky.Dotyčný človek držal hladovku pri ktorej pil len debakterizovanú a demineralizovanú vodu a nasledovala špeciálna makrobiotická diéta. P.S. Dúfam, že to neznie ako namyslené mudrovanie. Vôbec si o sebe nemyslím, že mám na všetko odpoveď. Toto len spomínal jeden človek (J. Adamovič), ktorý sa z rakoviny vyliečil – šokujúce- bezoperačne.

Ikona diskutujiciho Laigo 2011-01-10 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, Kurz Sebelásky.. už jen když jsem to číst začla, tak jsem ucítila v sobě takový "vrnění" takový jakoby.. že ten článek je moc důležitý a nedocenitelný :). Krásně se čte a už se hrozně moc těším na další díly..:)

Ikona diskutujiciho Radka 2011-01-10 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

16,17 Máš strach ze smrti, což není tvému duchovnímu vývoji vůbec ku prospěchu. Jsi vlastně na začátku, ale už to, že si ten problém uvědomuješ a řešíš ho je tvůj první úspěch. Jako další krok doporučuji důkladně prostudovat a popřemýšlet o reinkarnaci, možná ti pomůže prostudovat při tom některé staré civilizace, třeba Egypt.

Ikona diskutujiciho Laigo 2011-01-10 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Milé málé (velké :)) srdce :).. Až teďka jsem si přečetla tvůj komentář, tak k němu se ti ozývám.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2011-01-10 17:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:Důvěru k lidem jsem sice neztratil, ale už jsem opatrný a učím se číst člověka z jeho vyzařování, z jeho mimiky tváře, očí, z vyciťování… toto mi občas dělalo problémy, ale potom, co mě několik lidí podvedlo, začal jsem se to učit a myslím, že dělám pokroky, protože od té doby mě nikdo nepodvedl:-) Co se týká odpuštění, to je opravdu důležité! Vím to z vlastní zkušenosti. Když jsem byl na toho člověka nahněvaný, svazovalo mě to, neustále jsem musel myslet na to, že mě podvedl. Dokonce jsem si chtěl na něj někde počkat venku a snad bych mu i jednu plácnul, tak jsem byl napruděný. Potom jsem však v srdci pocítil a to velmi silně, že mu mám odpustit. Odpustil jsem mu a byl jsem volný. Mimochodem ten člověk ani ti další, kteří mě obrali o peníze, mi je už nikdy nevrátili. Také bych chtěl říct, že aby jsme dokázali odpustit druhým, musíme odpustit především sobě. To není jen opakovaná fráze, to je fakt. Ono Laigo to vůbec není jednoduché někomu odpustit. Doteď ani nechápu, jak se mi to podařilo, ale podařilo se mi to a je to fajn. Horší je, když tě někdo podvede dvakrát i třikrát. Tak to potom vážně bolí a asi by bylo lepší s takovým člověkem přerušit jakýkoliv kontakt a také se zamyslet nad sebou, jestli by má důvěřivost neměla mít nějaké hranice. Odpustit mu v srdci, ale také se s ním rozejít. I on by si měl uvědomit určité věci. A klidně se na něj můžeš i rozčílit a povědět mu to pěkně zostra do očí, aby se i on vzpamatoval. Když je to potřebné, i já někdy dokážu použít i tvrdší slova. A ono je to někdy i nevyhnutné, protože potkáváš různé lidi a každý člověk má různý stupeň lásky. Člověk se zkamenělým srdcem by nikdy nepochopil tvůj stupeň lásky. Aspoň já to vidím takhle. Či je to dobře nebo ne, to už nevím.

Ikona diskutujiciho Reika 2011-01-11 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Ak sa vyliečil z rakoviny, tak jedine tým, že tomu uveril. Ktokoľvek môže povedať že ked budeš piť nejaké preparáty tak sa vyliečiš, prd ti to pomôže, keď tomu neuveríš. Jedna teta mala tieš rakovinu a syn jej doniesol cukríky z Ruska, a povedal jej, že sú to cukríky na rakovinu. Ona sa po nejakom čase tiež vyliečila a potom jej niekto oznámil, že to boli obyčajné cukríky. A ona znova ochorela.

Ikona diskutujiciho Ejmy^^ 2011-09-27 23:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tyhle kurzy sou hodně dobrý :)) Super nápad!

Ikona diskutujiciho mil 2012-06-29 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, nevím já vím, že mám zadek, vím že se mi mé bříško po dvou dětech nelíbilo, ano nelíbilo ale pak jsem přišla na to, že je to osebepřijetí ano nejsem dokonalá ale jsem to já a přímám se taková jaká jsem i když nejsem dokonalá. Přímám svou cetu a chci po ní jít. Přímám i své živé dítě, a jsem mu vděčná že si vybral právě mně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek