2. V Praze je blaze: Jak bylo v ZOO

28.9.2011 v Zážitky 16

Součástí mého třídenního odpočinku byla i návštěva ZOO. Pražská ZOO je moc krásná, líbilo se mi tam, takže přidávám i nějaké ty zážitky z tohoto místa. Původně jsem měla v plánu nabonzovat se i za návštěvu tiskovky, kde se promenádují celebritky a kam se my obyčejní lidé běžně nedostaneme, jenomže když jsem prolézala internet, všimla jsem si, že ačkoliv jsem seděla tak strašně blbě, že na mě bylo odevšad vidět, tak mě ze záběrů šikovně vyřízli a tím pádem to nemá smysl vůbec vykládat, protože byste mi nevěřili 🙂

Takže to přeskočím, stejně není moc o čem povídat a vrhnem se rovnou na zvířátka, protože za jsou přece mnohem zajímavější.

Takže vítejte na internetové procházce Pražskou ZOO 🙂


Jen co jsem spolu s Maruškou vešla do areálu, zaujali nás sloni. Zde na snímcích vidíte slony Indické. (Ti z Afriky jsou šedí a mají jiné uši) Jinak se tady dopředu omlouvám, ale na fotkách je moc zvířat, jejichž názvy si nevybavím, takže budete muset tolerovat náhradní oslovení jako ,,Prďola, Ňuník, Chlupáč, Krasavec“ a podobně.

Další na seznamu byli tapíři, ale ještě větší celebritky jsou kapybary. U tohoto výběhu jsme stály moc dlouho, protože i Marušce se kapybara, aneb ,,přerostlé morče“, jak jim říkám já, taky moc líbila. Na kapybaře je krásné právě to, že je skutečně přerostlé morče, protože je největší žijící hlodavec a já jsem takový nadšenec do morčátek, že kapybaře hrozně moc fandím. Podle mě je prostě rozkošná, i když je přerostlá, takže na tu se určitě někdo jeďte podívat, zklamaní nebudete.

Tady je kapybara (samec) vedle tapírů. Pěkně si tam v míru okusoval větvičku, vycházeli spolu docela dobře… Jinak by ani nebyli ve společném výběhu, to dá rozum 🙂 Tady není samec vidět, spíš vypadá, jakoby lezl tapírovi se zadku, ale nebojte, ty další fotky je zachycují lépe.

No není tohleto krásné?

Kapybary zabraly velkou paměť v mém foťáku, ale do aleluja jsme tam stát nemohly, takže jsme se přesunuly zase o kousek dál, kde čekalo další milé překvapení… Tučnáci!

Přes zaprasené sklo se fotili špatně, ale vypadali tam moc spokojeně, dokonce se usmívali do foťáku. Výběh měli veliký, jen tam tak líně postávali a pochrupkávali, jenom jeden chvilku plaval, ale snímky jsem neulovila, lidi tam zavazeli a on zase po chvilce vyskočil ven, tak už nebylo co fotit.

Tady jsou plameňáci, ti se mají taky dobře, výběh velký, rodinka rozrostlá a hnízdečka vyvýšená. Jenom škoda, že nebylo kde by si člověk šlohnul ze země nějaké to pírko.

Tohle je taky tapír, akorát má světlé tělo. Tento vypadal na mládě, byl tam chudáček sám, ale zase byl plný elánu a zvědavý na lidi, tak to asi nevnímal tak špatně, nebo měl rodinku schovanou někde, kde nebylo vidět. Ale rozkošný byl, to jo. (foto níže)

Tahle dáma je Želva sloní, největší suchozemská želva. Bylo jich tam víc. Ideální zvíře k focení, protože nikam nechodí, jenom oďobává trávu a i šnek by ji předběhl. Takhle na dálku vypadají docela flegmaticky, ale viděla jsem dokumenty, co dělá, když se naštve a to je potom parádní čoro moro. (foto níže)

Tahle ještěrka neumí vůbec žrát slušně, tráva lítá a končí všude, jenom ne v jejím žaludku (foto níže)

Tygřice měla dvě mláďata, pohled k nezaplacení, ale fotili se blbě, strašně s sebou pořád mrskají, i když jenom leží. (foto níže)

Kůň převalského… prý když se naštve, tak umí i kousat, ale tento byl jako Mílius.

Velbloudům byli návštěvníci tuplem putna, lehli pod stromy co nejdál, aby měli od nás pokoj a pak už jenom pokukovali.

Tihle kluci nejsou bizoni, ale Zubři.

Tím přehlídka nekončí, ale pokračovat budeme zase příště, abyste se moc nevykoukali.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Z cestování“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-09-28 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak vidím kapybaru, tak vidím i morče!

Ikona diskutujiciho Marry 2011-09-28 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V létě jsem byla také v pražské zoo ale nejvíc mě zaujali lachtani, miluji mořské savce a ze všech nejvíc delfíny ale ty tam bohužel nemají 🙁 a lachtani s tučnáky mi je dost vynahradili. A pokud jste viděli film ''Pan Popper a jeho tučnáci'' tak si dovedete přestavit jak jsem se u výběhu nasmála

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-28 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ti tam zrovna jako na potvoru nebyli, prázdno. 🙂

Ikona diskutujiciho Tammy 2011-09-28 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tam tedy byla před několika lety dvakrát a to tam lachtani byli, dokonce jsme viděli i vystoupení. Jinak se mi hrozně líbil výběh ledních medvědů, takový parádní v Ostravě neměli. Kapibary mám taky ráda, ty už tu bohužel taky nejsou, ale zato v Praze myslím nemají pandu červenou :D

Ikona diskutujiciho Danoslav 2011-09-28 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekné kapybary 🙂 Ja som ich raz videl v Košiciach, len už nepamätám, či také fešné boli. Akurát sa pamätám na rozhovor – ,,Mami, to čo je?'',,Kaparyba'' :D

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-28 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Mají! Tu tam náhodou mají, ale ona nebyla vidět, to mě taky štvalo, zrovna takové super zvířátko a já nic.

Ikona diskutujiciho li 2011-09-28 16:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

my tam byli před pár týdny, moje oblíbené kočičky byly přes celou zoo a mně už bylo špatně, takže.. to mě štvalo. ale daleko víc mě zklamalo, že miluju hyeny, nikdy sem je neviděla- a v Praze mají velikánský výběh asi 5 druhů hyen. samozřejmě zalezlí. 🙁

Ikona diskutujiciho Barbora Sejrková 2011-09-28 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla v ZOO s přítelem, shodli jsme se, že jednou stačilo. Udělali z toho byznys a ještě k tomu využívají zvířata, která tam drží ve strašných podmínkách.

Ikona diskutujiciho Delia 2011-09-28 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Pražské ZOO jsem také nedávno byla… 🙂

Ikona diskutujiciho Martinka 2011-09-28 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:nedávno jsem zašla náhodou do zverimexu, a řekla jsem si to samé, co vy s přítelem… 🙁

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-28 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nedávno jsem viděla děti ve škole a pomyslela jsem si něco podobného, co vy v ZOO a zverimexu 🙂

Ikona diskutujiciho Danoslav 2011-09-28 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: A jak sa potom vyslovuje toto? :D http://www.youtube.com/watch?v=ftrqO-jkMpE

Ikona diskutujiciho Sora 2011-09-28 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Nic si z toho nedělej, žes ji neviděla, za ten měsíc co jsem tam pracovala, jsem ji viděla jen dvakrát 🙂 se pořád schovává..

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-09-28 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavá náhoda, v ZOO jsem byl zrovna dnes, po 4 letech. V Brně. Ve svátek davy lidí, ale nevadilo mi to. Jen občas nějaký hlod. Nějaká fiflena tam do mobilu hlásila, že to tady strašně smrdí (a to jsme byli venku a ne v pavilonu, nic tam nesmrdělo). Nejlepší byli medvědi. Ty hnědí zrovna dostávali krmení, šikovná holka, asi brigádnice jim házela ryby a měla k tomu nadšený výklad. A lední medvěd byl sám, ale hrozně řádil v bazénu. Pořád dokola skákal naznak a líbilo se mu, že dělá vlny.

Ikona diskutujiciho Farah 2011-09-28 22:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:A surikaty jsou uzasne taky, jak se natahnou uplne do vejsky a ten cumacek a ocadla jak baterky :D kamos ma kupodivu stejnej kukuc a je hrozne vytahlej a hubenej a pak ty oci vyniknou jeste vic..vyjevene a zvedave 🙂

Ikona diskutujiciho Hans 2011-09-30 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pražská zoo je super, podle nějakého oficiálního hodnocení světových zoologických zahrad prý dokonce sedmá nejlepší na světě.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek