218. Dotazník: Jak probíhá ranní půst podle čínské medicíny prakticky?

26.6.2018 v Čtenáři 6

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

1. Kdybych chtěla, aby se někdo destruktivní stal konstruktivním a vím, že energetický krystal mu nemůžu dát, protože by ho nejspíše nesnesl a vyhodil. Co kdybych krystal schovala někde v jeho bytě nebo prostě vymyslela originální příhodné řešení, aby ho ten člověk měl často poblíž sebe a energetický krystal ne něj mohl působit, ale ten člověk by o něm zároveň nevěděl a tudíž ho nemohl vyhodit, mohlo by se stát, že ten destruktivní člověk se po pár měsících stane konstruktivním? Bylo by správné něco takového udělat, když ten člověk o tom neví?

Není to dobrý nápad a není to správně. I kdyby se ti to podařilo nějak technicky dobře provést, bereš tím svobodu volby druhému člověku a porušuješ tím Zákony Vesmíru. Které říkají že máš žít a nechat žít, a že máš ctít svobodu druhých lidí jako jejich absolutní právo. Porušováním Zákonů vesmíru, a braním svobody druhému člověku tímto konkrétním způsobem, bys na sebe přenesla jeho problémy a dotyčnému bys stejně nakonec nepomohla, protože by se po čase vrátil zase zpět k tomu svému. Když chci něco změnit, musím to hlavně chtít já sám a musím se podle toho chovat, provést potřebné změny. Nic na světě se nezmění jen tak samo od sebe, maximálně krátkodobě na chvilku a pak se to vrátí zpět. Ani nikdo druhý za mě změnu neudělá. Lidé mi třeba často píšou, že mají nějaký vážný problém a jakoby čekají na někoho kdo je přijde zachránit, kdo jim dá šanci, kdo si je adoptuje, ale takový přístup k řešení nevede. Když chci změnu, musím být aktivní a musím být já ta hybná síla, která vše dá do chodu. Spoléhat se na druhé a čekat na akce druhých je cesta do pekla, protože taková akce nikdy nepřijde, člověk se o všechno musí zasloužit a všechno si musí odpracovat a pokud člověk není aktivní, tak jakákoliv mu přijde šance a pomoc, nebude jí umět využít a tím je opět výsledek nulový a jakákoliv snaha mu pomoct velmi krátkozraká, neefektivní.

Z těchto důvodů je mnohem jednodušší a efektivnější nechat lidi jací jsou, nechat jim jejich svobodu, jejich zvyky a osobnost, nečekat že se kvůli tobě někdo změní. Pokud ti ten člověk nesedne, prostě s ním nebuď, buď s někým jiným. Snažit se měnit lidi bez jejich vůle, nebo proti jejich vůli, je boj s větrnými mlýny. Navíc i nebezpečný boj.


2. Jelikož za chvíli začíná jaro, moc by mě zajímalo, jestli jsi někdy zkoušela sázení semen podle návodu Anastázie? Případně co si o něm myslíš? (Před zasazením poválet semínko na 9 minut v ústech… celý návod je v první knize Zvonicích cedrů Ruska. Prý tak vyroste rostlina, která v kombinaci s dalšími takto vysazenými rostlinami umí člověka uzdravit z jakékoliv nemoci.)

Jelikož nemám pozemek a pěstuju jenom sezonně kytky na balkoně, tak jsem s podobnými věcmi neexperimentovala. Podle mě to nemá smysl, když je to v květináči a nemůže si to vzít přirozeně ze země co by chtělo, podle dat ze slin.

3. Alus, vim, ze to asi nepatri do dotazniku, ale zkusim to. Chtela bych se zeptat, jak si upravila svoje stranky, jestli ti s tim nekdo pomahal, nebo jestli ti to delal nejaky profik, kteremu jsi zaplatila a kolik priblizne takova podobna uprava blogu pouze po esteticke strance stoji? Mam totiz taky svy stranky na blog.cz platim si domenu, ale s jejich upravou si vubec nevim rady 🙁 dekuji moc.

Designy a všechno kolem vzhledu čehokoliv, si maluju sama ve Photoshopu. Naučila jsem se to metodou pokus-omyl postupem mnoha let. Platit grafika by bylo v mém případě nákladné, protože s obrázky dělám pořád něco někde. Dřív hodně bývali grafici, kteří dělali hotové designy zdarma nebo na objednávku přímo pro server blog.cz, někteří ještě pořád existují a fungují. Dobrý vzhled může udělat jenom ten, kdo toho admina zná zevnitř a zná rozsah možností, se kterými se dá pracovat, které jsou dost omezené. Různé hotové balíčky a návody najdeš, když to hodíš do googlu. Platit za to někomu je podle mě zbytečné, když se dají najít hotové věci.

4. Už jsi četla Rozhovory s Nerudou? Jsou volně na internetu.. nevím co si o tom myslet, ráda bych tomu všemu věřila, ale nejsou žádné důkazy toho, že ty rozhovory nejsou smyšlené :/

Z rozhovorů s Nerudou se stal takový ten klasický rest, který vždycky počká a před kterým má přednost nějaká důležitá konkrétní práce, která počkat nemůže. Hodili by se mi ještě dva moji kloni na práci a pak si je snad přečtu. 😀

5. Jak si správně vybrat práci, když mám na výběr z mnoha možností? Aby z toho pak nevzniklo to, že nakonec se bude práce shánět hůře. Protože jsem pár nabídek odmítla. Jak si vlastně správně vybrat, kde je to opravdu to dobré. Děkuji

Intuitivně. Proberu si ty práce a půjdu do té, ze které mám nejlepší pocit. Pokud žádný pocit nemám, sepíšu si v bodech všechna + -, porovnám to a rozhodnu se podle toho.

6. Jak se zbavit vyraznych kruhu pod ocima? I kdyz spim 8 hodin denne, nekourim, nepiju, tak je proste mam. Pry to souvisi s ledvinami. Tak se ptam, cim pripadne podporit ledviny, aby zas pracovaly jak mely?

Těch možností je víc. Buď ledviny, nebo játra, nebo plísně, nebo kombinace všech tří problémů dohromady. Ledviny to bývají pokud míváš oči nateklé, hlavně po ránu. Pokud se ti pytle nedělají, jsou to spíš játra a plísně. Bývá to spojený problém, plísně vytvářejí mykotoxiny, které zatěžují játra.

Na ledviny můžeš zkusit tento lidový postup: Očista ledvin od solí pomocí petržele

Na játra je dostupná očista jater: 1.díl – Správná jaterní očista, 2. díl, 3.díl

Na plísně a mykotoxiny se mi v minulosti osvědčila firma Joalis. Na zátěže tohoto druhu jsou dobří, ideálně když se to ještě proloží s nějakým babským receptem typu užívání oleje, nebo koření, aby se to urychlilo. I to se dá najít na internetu.

Poslední záchrana na tmavou pokožku by bylo ještě depigmentační sérum, ale to by řešilo pouze estetickou otázku, ne zdravotní.

7. Ahoj Aluško, ráda bych se zeptala, jak je to se sluchem. Kolikrát jsi psala, že když člověk špatně vidí, může to být třeba i tím, že prostě něco vidět nechce, zavírá před tím oči, i když samozřejmě to tak být vůbec nemusí. Logicky z tohoto vyplývá, že podobně to bude se sluchem, že tedy pokud člověk neslyší, tak třeba pravdu slyšet nechce. Zajímá mě to, protože jsem se narodila už s tím, že na obě uši určité frekvence neslyším a při normální konverzaci občas nedoslýchám, jakoby slyším ten zvuk, ale význam mi dojde většinou až později, až když se zeptám, zda mi to ten dotyčný nezopakuje a i pro mě je to dost otravné. Vlastně kdybych neměla zánět středního ucha, tak ani nevím o tom, že je s mým sluchem něco v nepořádku. Ráda bych se tedy zeptala, jestli neznáš nějaké další příčiny, proč to tak je a zda se s tím dá třeba něco dělat. Moc děkuji 🙂

Tohleto že ,,něco nechceš vidět a něco nechceš slyšet“ sice je aplikovatelné vysvětlení, ale neplatí plošně pro každého a ve stejné míře, nedá se to paušalizovat. Zejména pokud se s tím člověk narodil, tak to není použitelná varianta, ale jde o problém v prenatálu, za který může víc prostředí a zdraví rodiče, než dítě. Lidský organismus je komplexní záležitost a problémy mají tendenci se dost řetězit, takže tyto problémy mohou mít i úplně jiné příčiny. Řešitelné jsou problémy, které vznikly postupně, tedy že člověk se narodil zdravý a pak se mu to postupně zhoršilo. Částý problém je například skřípnutý nerv, zablokovaná krční páteř. Z toho spousta lidí přestává slyšet a vidět. Pomáhá pravidelné cvičení, rehabilitace, uvolňování svalů, navštěvování chiropraktika, korekce pohybového aparátu. Záněty mohou být chronické, i uvnitř ucha, i to může být problém. Blokády a ztuhliny v páteři a za krkem jsou většinou od stresu, nebo špatných návyků, nezdravého sezení, špatné dýchání, špatné držení těla a s tím lze pracovat. S vyloženě vrozeným problémem to asi moc neudělá.

8. Vím že je dobré ráno spíš nesnídat kvůli tomu, že od 9 do 11 hod probíhá přirozeně očista organismu (je to podle čínské medicíny). Zajímalo by mě, jakým způsobem toto praktikuješ (někde jsem se na alušce.org dočetla že ráno nejíš), jestli dopoledne nejíš vůbec nebo jen něco (ovoce?), jestli je lepší pít jen vodu nebo se může i čaj, káva. Odkdy toto praktikuješ a jestli pozoruješ nějaké výsledky.

Ráno vstávám kolem 7-7:30 a dám si zelený čaj (nebo maté), který trochu osladím medem. To je jakoby moje snídaně. V této době nemám na jídlo chuť a žaludek se mi zvedá, když se do sebe snažím násilím nacpat třeba jenom jablko, nebo jogurt, tělo to nechce. Skutečnou chuť k jídlu dostanu nejdřív v 10. Kdybych vstala později, tak dostanu hlad podle toho, taky záleží jestli se ten den dopoledne nějak víc hýbu.

Vem si třeba, že dřevorubec co jde v 6 ráno na šichtu kácet stromy, se prostě nasnídat musí, protože by do oběda nevydržel, ale já, když dopoledne dělám kancelářské práce a píšu články, nepotřebuju jídlo a stačí mi jenom troška cukru v čaji. V obdobích kdy pravidelně cvičím, což je asi 9:30-10:00, se po výkonu nasnídám, ale ne tuhou stravu, udělám si veganský protein pro sportovce a ten mě zasytí do oběda. Na tuhé jídlo nemám chuť, ani na jogurt, přestože po výkonu cítím hlad, ale protein do mě padne celkem rychle i půlllitrový s dvojitou dávkou. Ale já dělám 35 minut intenzivní HIIT, nešolíchám se na matračce aby se neřeklo.

Pokud necvičím, protein nepiju, nemám potřebu a jím až v poledne.

Kafe sice piju, ale odpoledne a spíš jako výjimečnou věc, místo dezertu, když jdu třeba do kavárny kde mají kávu dobrou a to v podobě cappuccina. Jinak mi kafe nějak extra moc nechutná a když chci něco takového pít, raději si udělám meltu s mlíkem. Občas je mi z kávy těžko a občas mě z ní bolí hlava, takže to nepřeháním. Nedávno jsem také slyšela přednášku s jedním maorem, který říkal, že kofein je blokátor, který zabraňuje vstřebávání živin v těle. To se mi zdá jako dost pádný argument, proč to s kávou nepřehánět. Něco jiného je čtecí káva, turky si dělám jenom na čtení. Sice to vypiju, ale že bych si nějak extra pochutnala, se moc nedá říct.

Zelený čaj piju částečně ze zvyku. Odmala ve školním věku jsem do sebe ráno naklopila půl litru černého čaje, abych tam vůbec došla a pak jsem po škole přešla na zelený a ten zvyk mi zůstal. Zelený čaj zrychluje metabolismus, detoxikuje a podporuje peristaltiku střev, takže ještě v kombinaci s dopoledním cvičením se mi parádně namasírují a aktivují střeva. V létě, když nechci teplý nápoj, si udělám ráno do velké litrové konvice něco jako citronádu. Vymáčknu citron, nebo limetku, naberu pár větviček máty a meduňky, protřu to v dlaních ať se uvolní chutě a hodím dovnitř. Jako detoxikátor výborné a citronová nebo limetková sťáva pro mě funguje podobně jako cukr v čaji, takže mě to nabudí i neslazené. Dělám to přes léto i odpoledne, když si připadám nějaká unavená a vysušená.

V tím zeleným čajem takhle žiju od šestnácti a nedělám to proto že by mi šlo o konkrétní vyýsledek, dělám to proto, že mám po letech vypozorované, co moje tělo ráno chce a co potřebuje. Prostě do sebe necpu nic, když je mi z toho špatně. Myslím si, že tenhle polopůst je celkem dobrý systém, zeleným čajem si v podstatě zesiluji účinek přirozeného očistného procesu těla, po zeleném čaji a po cvičení se pravidelně chodí na záchod a když se pak člověk ještě pořádně vypotí a dá si dopoledne studenou sprchu, je to jakoby se znova narodil, život je hned příjemnější.

Komentáře

Ikona diskutujiciho :) 2018-06-26 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja už piju pouze bezkofeinove ayurvedske kafe Brahmi do ktereho se se uplne zalaskovala ?

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-06-26 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já můžu dělat designy na blog jenom sobě. Pokud chci dělat někomu jinému, musím už nějakou dobu znát jeho blog a i tak se na něj musím několik dní ladit. To nejde jen tak.

Ikona diskutujiciho :) 2018-06-27 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: ten dotaz byl muj, uz sem hledala i psala vsem moznym a nikdo nic, takze bych musela asi fakt za grafikem nebo uz fakt nevim… 8-O

Ikona diskutujiciho Mára 2018-06-27 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue znáš seriál Ztraceni? Pokud ano, můžeš na něj prosím napsat svůj názor? Díky.

Ikona diskutujiciho :) 2018-06-27 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Neumis si ho udelat sam? 🙂

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2018-07-01 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo jaký veganský protejn doporučuješ a co si myslíš o konopném proteinu, který také využívají vegani?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek