226. Dotazník: Proč máme alergie?

5.9.2018 v Čtenáři 25

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

 

1. Je vhodné vystavovat si doma fotografie zemřelých příbuzných, manželů, dědečků a podobně? Já z toho nemám dobrý pocit, přijde mi že zemřelé tím jakoby taháme zpátky k sobě místo abychom je nechali v klidu odpočívat tam kde jsou. Bude to stejné i u zemřelých domácích mazlíčků?

Četla jsem článek, který se týkal feng shui a řešil předměty, které bychom doma neměli mít, protože odčerpávají dobrou energii a nepůsobí dobře. Fotografie osob, které již zemřely, byly mezi nimi vypsané také. A není se čemu divit, člověk se prostě těžko ubrání pochmurné náladě, když na něho z krbu bude koukat jeho mrtvý děda. Já mám vystavenou jenom jednu fotku zemřelého a to je moje morče Mája, protože se při pohledu na ni cítím dobře a nijak mi nevadí ji mít vystavenou, ale pokud by na mě z toho padala chmurná nálada, dala bych to taky pryč.

 

Francouzské dívky s květinami


 

2. Chci se tě zeptat, jestli by jsi nenapsala článek o sportu, co cvičíš. Jaké cviky doporučuješ na zpevnění nohou, rukou a zadečku. Píšeš, že cvičíš. Tak by mne zajímalo například co. Jenže je tu pak taky jedna věc. Když je člověk unavenej po práci a nemá třeba energii cvičit, protože ráno brzo vstává a má čas už jen dvě hodiny na relax po práci, a to musí věnovat třeba přípravě svačin do práce a večeři a sprchovací rutině… Tak jestli by třeba jen na pět minut stačil nějaký cvik, aby se to tělo opravdu zpevnilo, časem…

Když cvičím, tak Jillian Michaels. Pro začátečníky je 30 Day Shred o třech úrovních a cvičení trvá asi 20 minut. Když jsem rozjetá, tak raději beru Six pack od stejné autorky, kde má cvičení půl hodiny a je na dvě úrovně. Necvičím to ale po celý rok, protože přes léto se přehřívám, v zimě zase nosím klády dřeva na topení, takže je to pro mne záležitost jaro/podzim. Je potřeba brát ohled na své limity a cviky si upravit, protože nejsou pro všechny lidi stejně vhodné a dost zatěžují kolena. Ale každý pohyb se dá obměnit tak, aby se člověk neflákal a u toho si neničil klouby. Zkoušela jsem i jiné lidi, ale nevyhovoval mi jejich styl, nebo byly nudné či příliš technicky náročné sestavy. Jill u toho různě nadává, skučí, vtipkuje a má to pestré. Kontréně tyhle dva programy jsou výborné jak na zhubnutí, tak na nárůst svalové hmoty.

Za 5 minut se pravděpodobně dá procvičit nějaká svalová partie, kde dojde k nárůstu svalové hmoty, ale určitě se nedá stihnout kompletně celé tělo a už vůbec se na tom nedá zhubnout. Jenom zahřátí a protažení před cvičením by mělo trvat cca 5 minut. Hubne se až po 20ti minutách souvislého pohybu ve střední zátěži, čili pro lidi s nefyzičkou je nejlepší na zhubnutí svižná hodinová procházka, což se dá praktikovat po cestě do/z práce. Cvičit se dá kdekoliv, nemusí to být nutně u videa a doma v pokoji.

 

 

3. Zajímalo by mě co je to duše. Podle mě je to vědomí každé živé bytosti, která si sama sebe uvědomuje jako individuální bytost. Ale podle teto definice by měli duši i reptiliáni, nebo mimozemšťani co jsou biologicky stejní jako lidé, s rozdílem že jsou téměř bez citů, zato technologicky velice vyspělí, kteří se o naši planetu taky zajímali, alespoň podle dat z knihy Anastasie 4. kniha. Pokud si ty bytosti uvědomují samy sebe jako individualitu, jakto že duše nemají, a co tedy pojem duše vlastně znamená?

Je to dost teoretizující otázka. Slovo duše v sobě skrývá řadu významů, podle toho kdo ho používá a k popsání jakého jevu. Pokud někdo říká ,,duše“ a myslí tím vědomí si sebe sama, tedy ego, nedá se říkat že by se pletl, ale pro sebeuvědomění existují konkrétnější a přesnější pojmy. Pro někoho je duše hlas intuice, nebo hlas emocí a pocitů. To už jsou trošku blíž, protože duše prostřednictvím intuice a pocitu komunikuje s tělem, ale je to spíše projev, než přímo jádro věci.

Duše je vědomí, které je spojeno s kosmem (nebo je to pořád Vesmír, ale vtělením zapomíná) a je věčné. Toto vědomí existuje v mnoha dimenzích současně (někdo říká sedmi někdo devíti, podle mě je to jedno, přikláním se k devíti, ale v zásadě se bavíme pořád o stejné věci) tedy bytost s duší existuje tady a v rozsahu mnoha dalších dimenzí. Když zemře fyzické tělo, vědomí existuje dál. Proto mohou duchové předků dál existovat, mohou se zjevit, dá se s nimi mluvit, proto se rodí děti se vzpomínkami na minulý život.

Rozdíl mezi bytostí s duší a pouhým biorobotem, nebo organismem který existuje pouze na základě dat v morfického pole náležejícího k určitému živočišnému druhu je v tom, že ukončením těla se ukončuje dané individuum a pokud by si náhodou uvědomovalo samo sebe, toto by zaniklo i s tělem.

Biorobot je bytost, která nejedná sama za sebe a svoji individualitu, ale je to velmi inteligentní počítající ,,stroj“ z organického materiálu, který jedná podle toho, co vypočítá jako výhodnější. Může si ,,uvědomit“ sám sebe (jako robot Sophia je toho schopen, mluvit sám o sobě a ptát se sám sebe na otázky), ale je to spíše simulace vědomí, než skutečné vědomí jaké máme my lidé, nebo zvířata s duší.

4. Může člověk o duši přijít? Jak ho to poznamená, a jak ho to poznamená když zemře jeho fyzické tělo. Může člověk, který už duši nemá, ji znova získat?

Údajně zde probíhá boj o lidské duše, nejvíce bijící do očí je to mezi celebritami, kde prakticky každý kdo se neodevzdá ďáblu a nebude ho vyznávat a pracovat pro něj, bude vyštípán, nebo zabit. V pohádkách a legendách nám bylo řečeno mnoho pravdy a jedna věc je společná, čerti vždycky chtěli lidské duše, nabízeli za to výměnou slávu a blahobyt. Člověk je ve svém životě pokoušený kdejakým zlem, některé věci jsou záludnější než jiné a těžko takhle zvenku posoudit, kdo je ,,pouze“ pod destruktivním vlivem nějakého našeptávače a kdo duši skutečně odevzdal. Zajímavý je v této souvislosti film Ghost, když tak nad tím přemýšlím, je tam totiž ukázáno co se stane s duší vraha, že si ho po smrti odnesly černé stíny. Údajně to takhle probíhá i s odevzdanými dušemi. Pak by čistě teoreticky (a to nevím, to je pouze myšlenka) daná jiskra vědomí přešla pod jinou správu. Jak by se tím měnila vlastnost, vědomí si sebe sama, potřeba a touha, to si představit nedokážu.

A jestli se to dá zpětně napravit… Jsou věci, které se napravit/vrátit dají, jiné dokud nedojde k překročení určitého nenávratného bodu a pak jsou věci, které uděláš jednou a už je nikdy zpátky nevezmeš. S odevzdanou duší je to opět velká teorie, ale ve starých pohádkách se říká, že co se peklu jednou odevzdá, už z něj nikdy nevyjde ven. A když se člověk o tuto tématiku trochu zabývá, tak ve spojitosti s temnými silami se hodně mluví o věčném zatracení, a možná tohle je ta odpověď.

 

5. A co se děje s duší člověka pokud se mu silně poškodí mozek, třeba lobotomií, nebo úrazem hlavy které ovlivní jeho vědomí.

Na duši člověka to v zásadě nemá vliv, ale protože mozek přestane správně vést impulzy – naruší se schopnost přesně vysílat i přijímat – naruší se komunikace a lidská bytost tak přestává být funkční, nebo může dojít k úplnému přepojení na cizorodá pole. To jsou třeba případy, kdy člověk po úrazu hlavy ztratí vzpomínky na svůj život , nepozná rodinu a mluví jiným jazykem. Jindy dojde ke změně osobnosti. U některých lidí, kteří byli dlouho v komatu a pak se probrali se stalo, že už to nejsou oni, jakoby tam nebyla jejich původní duše. Takový případ jsem kdysi i zažila.

 

 

6. Je zdravé užívat fytoestrogeny? Vím že ty ze soji nejsou prospěšné, ale třeba jetel nebo prášek z palmy aguaje, které údajně podporují plodnost?

Je potřeba si uvědomit, že rostlinný estrogen není esenciální látka. Zdravé lidské tělo si své hormony umí vyrobit samo v míře, kterou zrovna potřebuje. Jenomže všichni lidé nemají zdravý hormonální systém a u lidí kde se hormony netvoří správně nebo málo, můžou být fytoestrogeny v podobě suplementů dobré jako podpora správné funkce organismu. Největší význam to tedy má v době kdy se blíží menopauza a pak se dají brát i po ní. Mám jednu známou v Kanadě, už je jí dlouho přes 70 a bere rozsáhlou kombinaci hormonálních suplementů, které jí předepisují nějací výživoví odborníci co si najala. A říká, že ji to před i po menopauze zachránilo jak psychicky, tak i zdravotně, protože když se v těle přestávají tvořit potřebné hormony, není to jen o plodnosti, ale má to vliv na organismus celkově. Takže nejsem proti, ale záleží o jakou ženu jde a v jakém je věku, nebo jaké problémy řeší

 

7. Jaké květiny je naopak dobré mít doma když kaktus ne? 🙂

Normální pokojovky. Podle feng shui jsou vhodnější ty, které mají oblé listy připomínající srdíčka nebo penízky, naopak méně vhodné jsou listy ostré a špičaté.

 

 

8. Mě by zajímalo, proč vůbec jako lidé máme alergie? Myslím především na stromy, pyly a trávy. Moc tomu nerozumím, ale je to přeci příroda ne? Popřípadě pokud máš nějaké osvědčené tipy co s tím a necpat do sebe zbytečně chemii.

Alergie může mít vícero důvodů, často je to oslabení jater, nebo napadení organismu parazity a hlísty. Po vyčištění jater a řádném odčervení se alergie často zlepší, nebo vymizí, protože odejde toxická zátěž, která přetěžuje imunitní systém, vysiluje organismus a jeho rezervy a ten pak nemá potřebu reagovat nestandardně. Ale možných příčin může být víc a může v tom být zamotaná psychosomatika. Někteří lidé se vyléčili z alergií tím, že se stýkali s alergenem, odešli na venkov a začali žít mezi zvířaty, tedy tělo si zvyklo a přestalo reagovat. Naposledy o tom hezky mluvit Rudolf Desenský v jednom ze svých rozhovorů, které jsem na Aluška.org vkládala.

Zajímavě je alergie popsána v knize nemoc jako Symbol od Rüdigera Dahlkeho, kde se rozlišuje alergie podle výskytu a typu. Kůže je kontakt s okolím, plíce jsou komunikace a svoboda, trávící systém je schopnost strávit i věci ze života. Poté alergii popisuje jako konflikt mezi vysokou agresí a senzitivitou. Silná nevědomá agresivita, nevyžitá agrese, potlačená vitalita, potírání toho co vyvolává strach atd. … Alergeny popisuje jako symboly pro vše vitální a špinavé v souvislosti se sexualitou.

Alergie na zvířecí srst je strach z lásky na animální úrovni, speciálně na psa jde o vnitřní agresi. Květní pyly – strach ze sexuality, pudovosti, lásky. Domácí prach – strach ze všeho nečistého… je to pěkně dlouhý soupis a dost k zamyšlení.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-09-05 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Jaký vliv má na duši, pokud tělo dobrovolně odevzdá orgány? Tedy jaký vliv to má pro dárcovu duši?

Ikona diskutujiciho Alicia 2018-09-05 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja bych mela otazku do nektereho dalsiho dotazniku. Jestli bys nahodou Alusko vedela, jak lecit Chronovu nemoc. Nepotrebuji to pro sebe, ale pro jednu malou holcicku… :-( Dekuji.

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-09-05 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K té duši mě to také zajímalo a nejlépe jsem to pochopila ze stránek ragauiana, kde říká, že duše je tzv. denní vědomí fyzického člověka. Duše je celý jing – jang (ženská a mužská energie). V lidském těle jsou 2 oddělená centra vědomí ego a duch. Duch a duše jsou rozdílné pojmy. Ego (vědomí fyzického

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-09-05 23:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"nejvíce bijící do očí je to mezi celebritami, kde prakticky každý kdo se neodevzdá ďáblu a nebude ho vyznávat a pracovat pro něj, bude vyštípán, nebo zabit" no…

Ikona diskutujiciho jirik 2018-09-06 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář]lze zkusit měsíček lékařský, puškvorec – viz knihy od marie treben

Ikona diskutujiciho Zuzana 2018-09-06 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vysvetlenie alergii mi nesedia na tie sezonne.

Ikona diskutujiciho Tom 2018-09-06 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] Jsem zvědavý jak je na tom, byl jsem u něj naposledy když působil(bydlel) v Praze v zahradnim domku ve vsi nad Barandovem a chodil o berlích. To bude cca. přes 6let. Jeho přednášku 8.9. v Praze nejspíš navštívím.

Ikona diskutujiciho Daniel 2018-09-06 17:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Uvidime na přednášce tento týden v Praze. Kam se pan Karpeta skutečně posunul za více jak 6let co jsem ho potkal osobně naposledy. ;-)

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2018-09-06 17:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, mám malý dotaz, ale spíše na zdejší komunitu. Taky se vám teď v posledních 3 dnech stává, že stránky na blog.cz blbnou?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-09-06 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jde o fatální technickou chybu, vyjádření jsem musela vydat alternativně na jiná místa, jelikož tady nemůžu od včerejška uložit nic! ani zápisníček!!

Ikona diskutujiciho kalia 2018-09-06 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] děje se mi to samé – někdy je nejnovější článek tři dny starý a ty novější, co tu byly, zmizely. Když to zkusím za chvíli, tak už vidím i novější články a tak se to různě mění. Např. článek "Zdánlivá samozřejmost pro lidstvo, aneb jakou hodnotu má strom?" jsem viděla poprvé až teď večer, ale u článku je napsáno, že byl vydán 0:54 (někdy dnes kolem poledne jsem se na aluska.org podívala a žádný nový článek tam nebyl, tak jsem si říkala, že to je divné, většinou vychází nové články každý den).

Ikona diskutujiciho kalia 2018-09-06 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] děje se mi to samé – někdy je nejnovější článek tři dny starý a ty novější, co tu byly, zmizely. Když to zkusím za chvíli, tak už vidím i novější články a tak se to různě mění. Např. článek "Zdánlivá samozřejmost pro lidstvo, aneb jakou hodnotu má strom?" jsem viděla poprvé až teď večer, ale u článku je napsáno, že byl vydán 0:54 (někdy dnes kolem poledne jsem se na aluska.org podívala a žádný nový článek tam nebyl, tak jsem si říkala, že to je divné, většinou vychází nové články každý den).

Ikona diskutujiciho Luz 2018-09-06 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] Vypadá to, že něco tu opravdu blbne. Nejsem registrovaná, ale podle toho, že v posledních dnech vídám u článků jenom nepřihlášené komentáře, soudím, že je problém s přihlašováním. Se zobrazováním komentářů taky: že u článku je jiný počet než po otevření, dále ty různé reakce na "smazaný komentář", i když smazaný není, taky jsem jinde měla problém s odesíláním komentáře (několikrát že nelze odeslat, ale opakovaně to taky nešlo, protože prý duplicitní, nakonec se zobrazil, ale ve výpisu článků se nezměnil počet celkových komentářů).

Ikona diskutujiciho romča 2018-09-06 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] Tiež som si niečo také vravela… Som len sezónny alergik, nerobia mi dobre kvitnúce kvety stormy trávy a antihistaminiká na jar srdečne uvítam

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-09-06 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo v zahradním domku jsem ho taky jednou navštívila asi před 8 lety a měl zdravotní problémy s pohybovým aparátem, a co má být? Myslím si, že své práci rozumí ať už tady má na něj názor kdokoliv jakýkoliv. Je mi to jedno :-) A musím potvrdit já mám taky pár dní problémy s načítáním článků na Aluščiných stránkách.

Ikona diskutujiciho Efs 2018-09-07 04:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] K tomu počtu zobrazovaných komentářů: Mně pomáhá znovunačtení stránky F5 nebo <Ctrl>R.

Ikona diskutujiciho Ivet 2018-09-07 05:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář]

Ikona diskutujiciho Alue 2018-09-07 09:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavní web Aluška.org má vážné technické problémy

Ikona diskutujiciho Lulu 2018-09-07 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Aluška písala v zápisníčku, že sa to kazí už dlhšie a že blog by mala presťahovať.Niečo +- také tam písala.

Ikona diskutujiciho jirik 2018-09-07 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:spíše to vypadá jak virová infekce…….

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-09-07 23:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: teda toto… :-( :-| fakt bezva.

Ikona diskutujiciho Peace 2018-09-09 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím jestli dotaz do dotazníku nebo námět na článek, ale mohla bys prosím tě Alue udělat symbolický rozbor obrázků, které byly nalezeny v komorách uváděné na Wingmakers? Myslím, že by to mohlo zajímat více lidí.

Ikona diskutujiciho Gray 2018-09-10 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně mám vystaveného jen jednoho zesnulého. Dědečka jsem nikdy nepoznala, hodil si cca ve třiceti lano (a ani se mu v podstatě nedivím), ale na fotce, kde je ještě mladý student, vypadá hrozně sympaticky a máme hodně podobné rysy v obličeji. Myslím, že bychom si rozuměli. Nepůsobí to na mě nijak morbidně ani depresivně (druhou fotku mám dokonce v peněžence) a neděsí mě ani to, že byl děda sebevrah. Naopak si myslím, že na tyhle duše by pozůstalí měli myslet co nejvíce, aby se jim v posmrtném životě ulehčilo. Mít nějaké fotografie předků alespoň v albu které se jednou za pár let prolistuje není vůbec špatný nápad, některá náboženství/směry přímo operují s oltáři předků čímž jim vyjadřují úctu a vděk a budují si povědomí o nějaké rodové linii. Jinak zda to duši poutá či ne, toť otázka, nicméně by se to pak týkalo všech těch fotek a jmen v učebnicích jejichž osoby tak intenzivně evokujeme když je papouškujeme učitelům, a to se mi nezdá pravděpodobné.

Ikona diskutujiciho Alicia 2018-09-10 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Je napsala jsem to spatne, pise se to Crohnova nemoc,zanetlive onemocneni strev…

Ikona diskutujiciho jirik 2018-09-11 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ČASOPIS ŠIFRA: Nejen kukuřice! Většina tamponů a vložek je zamořena nebezpečným glyfosátem od Monsanta

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek