237. Dotazník: Může psychóza souviset s dřívějším vyvoláváním Ďábla?

4.1.2019 v Čtenáři 24

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!

Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

 

1. Ahoj…můj brácha dostal před rokem toxickou psychozu… tento rok má návrat… napadá mě – když jsem byla dítě, je to tak 18 let zpět, brácha (bylo mu cca 14 let) s partou přátel mě hlídali a z legrace vyvolávali satana. Já jsem čekala venku před chatičkou. Vím jen, že byli vyděšení, že se jim převrátil gauč (už nevím jestli to někdo udělal z legrace nebo tak). Po vyvolávání asi za dva dny chatička shořela. A teď k věci, je možné, že jeho problém má souvislost s tím, že za pár let začal brát drogy, měnit se před očima (být zlý, jiný… jinak myslet). Poté s drogama seknul a přišly právě psychické problémy? Připadá mi, že s ním velmi málo mluvím. Děkuji za odpověď a snad to není moc zmatené.

Souvislost to opravdu mít může. Většinou, když mi někdo řekne, že slyší hlasy, nebo trpí na jiné psychické abnormality, ptám se jestli někdy praktikoval satanismus, nebo zkoušel vyvolávat zlé duchy, nebo jestli dělal pokusy s černou magií. Je to velmi zarážející, ale většinou dostávám kladnou odpověď.

 

Dodneška si pamatuji na jeden případ asi čtyřicetileté ženy, to bylo poprvé, co jsem se s tím setkala, bylo to úplně na začátku brzy po založení těchto stránek. Byla jsem ještě malá a bez zkušeností, ale to co mi popsala je prakticky šablona pro mnoho dalších případů, které přišly později.

Dotyčná mě kontaktovala s problémem, že slyší hlasy, několikrát se pokusila o sebevraždu, byla hospitalizovaná, brala léky na tlumení. Problém však byl, že užívání léků nemělo na tyto hlasy vliv. Takových lidí, co berou léky a přesto hlasy slyší pořád, je hodně a v tuto chvíli by měl člověk zpozornět. Pokud by mozek byl opravdu narušený a nemocný na fyzické rovině, léky by měly zabírat, což se často děje, ale pokud jsou ty hlasy pořád stejné, bez ohledu na to co se bere, není příčina fyzická a není to naším mozkem.

V takové chvíli je potřeba sáhnout si do svědomí a přiznat si, že si za to můžu sám nějakou vylomeninou, kterou jsem provedl v minulosti. Většina lidí velmi podceňuje sílu zla, neumí si představit co všechno dokáže, dokud to na vlastní oči neuvidí.

 


 

Abych se vrátila zpět k té ženě. Nějak intuitivně mě napadlo se ptát právě na to, jestli si ty démony k sobě nemohla přivolat sama. Přiznala se okamžitě, že dělala ty nejhorší rituály černé magie, o kterých se vůbec dozvěděla a to opakovaně. Přesný postup těchto rituálů mi nepopsala, říkala však že to bylo velké a že to bylo určité její období, kdy se prostě hledala a chtěla být sama před sebou zajímavá a mocná tím, že bude umět vyvolávat ďábla (Byla totiž už jako malá dost tlustá, ne příliš atraktivní, ve škole hodně šikanovaná. Klasický případ člověka, který to vzal za špatný konec tím, že místo aby na sobě zapracoval, dal se na temné praktiky v mylném domnění, že tím něco vyřeší.).

Tehdy její problém postupně začal. Poté mi i řekla, že má silnou úchylku BDSM, kterou praktikuje. V té době jsem musela googlit co to BDSM vůbec je, a když jsem si početla, bylo mi jasné, že ani to nemá ze své hlavy, že ji k tomu pudí právě tyto bytosti, které jí tímto způsobem ovládají a žerou energii.

Pokud vás zajímá jak to dopadlo, tato paní byla těžký případ a já byla tehdy v samém začátku. Takže jsem ji naučila pár sebeobranných technik pro posílení své vlastní energie, což mělo výsledek takový, že dokázala tlumit tyto hlasy, když to na ni přišlo.

Popisovala, že hlasy křičely velmi hlasitě a chtěly po ní, ať si ublíží, ať se zabije, nebo někoho zabije. Správnými technikami docílila toho, že byly hlasy tišší a ne tolik agresivní, ale k úplnému vyřešení problému nedošlo. To by totiž dotyčná musela podstoupit exorcismus a radikálně změnit svůj způsob života a to už je mimo moji parketu. Bylo to v takovém stavu a tak moc rozjeté, že už si sama neuměla pomoci.

Tohle má smysl řešit prevencí, nebo podchytit na samém začátku, dřív než se člověk natvrdo poveze, ale když k tomu přijdu pozdě, nic moc nenadělám. Vlastně s tím nikdo moc nenadělá…

 

Každá životní chyba kterou děláme, je zvratná jen do určité doby, ale jakmile překročíme určitý bod, dostaneme se do fáze, kterou už nejde vrátit a na problému se vezeme a už si sami neumíme pomoci, často ani nikdo druhý už nám neumí pomoci.

 

Podobných případů si pamatuji hodně, mají společný původ problému a to je právě: vyvolávání zlého ducha, satanistický rituál, nebo užití nějaké silné drogy. A pozor, droga je i alkohol, i když následky nejsou tak rychlé. – Ale většina lidí to vůbec nechce slyšet, jednodušší je mě odbýt, říci že moralizuji, že taky nejsem svatá a jet si dál ve svém zlozvyku. Pak ať za mnou ale nechodí, že padla kosa na kámen.

 

 

Že se bratrovi kdysi při vyvolávání Satana převrátil gauč, tomu naprosto věřím. Když jsem byla dítě, zažívali jsme často nudu. Když byla venku zima nebo hnusně a nebylo co dělat, napadaly nás všelijaké vylomeniny a byla to éra vyvolávání duchů, bylo to strašně cool a kdo se neúčastnil, měl pomalu ostudu.

Pamatuji si, že vždycky když se na to schylovalo, začala jsem cítit něco hrozně zlého, co jakoby viselo ve vzduchu a čekalo až uděláme tu chybu. Nepokoušela jsem se to vysvětlit ostatním, protože nebyli chápaví a i bez toho už jsem byla ta divná. Ta co se drží bokem… Na co ještě přilévat olej do ohně.

Odešla jsem ze skupiny dřív, než seance začala a vždy jsem to doporučila ostatním, ale samozřejmě mě nikdy nikdo neposlechl.

Dneska jsem za svou neúčast fakt ráda, ale mohlo by to také vysvětlovat, proč bylo pak doma tolik problémů se zlými duchy. Bylo by to ještě na hodně dlouhé povídání.

 

Moje vzdálenější příbuzné v té době došly s tím, že vyvolávaly zlého ducha (Tehdy frčel Elvis Presley, Božena Němcová, Krvavá Marry. Divné je, že když jste se děcek zeptali, proč zrovna tito, řekli vám, že i když za života mohli být hodní, když se je podaří vyvolat, jsou opravdu zlí, zejména Božena! Dřív mi to vůbec nedávalo smysl, jak by Božena mohla být zlá? Ale s odstupem času je to jasné. Ten duch, který chodí na toto spínací heslo, není Božena ale nějaký ďábel, kterého baví se za ni vydávat.) Tehdy se jim opravdu podařilo něco vyvolat, jako první je to pozdravilo tím, že jim to shodilo z police školní brašnu a pak se s tím potýkaly ještě další dva týdny a nedokázaly to pořád odvolat, trvalo jim to takhle dlouho, až nakonec provedly nějaký nápravný rituál správně a odešlo to. Tehdy se pěkně vytrestaly a přestaly konečně duchy vyvolávat. Předtím byly jako posedlé a chtěly to pořád zkoušet, na žádné varování nedaly a ještě se na mě dívaly jako na debila co se všeho bojí.

 

Jestli si někdo myslí, že když volá nějaké jméno, nebo volá Satana, že je neslyší a nepřijde, je velice naivní. Slyší a přijde. U jmen konkrétních lidí je chyták v tom, že na vyvolávání chodí zlí duchové a ďáblové, dobrou duši touto cestou nepřivoláte. U toho portálu je pěkná tlačenice a temných bytostí, které touží po kontaktu s vámi, je vždycky dost. Zlí přijdou rádi, rádi se také vydávají za někoho jiného.

Po takové seanci duchové ovládají člověka ze začátku pomalu a mírně a když si na to zvykne a dělá co po něm chtějí, mohou začít postupně přidávat. Proto lidé začínají slyšet hlasy třeba až za rok, ale zlozvyky a drogy začínají pěstovat už dříve. Postupně se jim křiví charakter a užíváním drog se celý proces velmi zesiluje a urychluje.

Mám obavu, že pokud je bratr ve vleku už 18 let a za celou tu dobu se nedokázal svých démonů zbavit, bude to podobně težký případ, jako dotyčná paní uvedená v prvním příkladu.

 

 

 

2. Ahoj Alue, zajímalo by mě, jestli věříš na štěstí a symboly s ním spojené. Vím, že za svým cílem si každý má jít vědomě sám, ale podle mě štěstí taky hraje určitou roli. Děkuji za odpověď.

Věřím, že štěstí sedá na aktivní lidi, kteří ho umí patřičně čapnout za pačesy a naplno využít. Tedy že štěstěna je nakloněna tomu, kdo jde svému dobrému osudu aktivně vstříc a umí se štěstím pracovat. Co se symbolů týče, existují symboly které na nás přitahují zlo nebo dobro, nebo ochranu před zlem, ale samy o sobě nemají moc rozhodnout o našem osudu, o tom rozhodujeme my, tím jak myslíme a jak volíme. I nošení konkrétního symbolu je otázka naší volby, vědomé či podvědomé.

I lidé co se mají hodně blbě, mnohokrát zažili okamžik štěstí, otevřenou příležitost. Protože však mají chybné myšlenkové nastavení, neumí příležitost správně využít, takže z toho není žádný výsledek. Dlouho jsem si kladla otázku, jak to je s tím štěstím v životě, proč se jedni mají dobře a druzí špatně. Postupně člověk vypozoruje, že kadý z nás žije takový život, jaký je on sám. Když tuto pravdu člověk přijme a nebrání se jí, je to super pomůcka, protože se pak může podívat objektivněji sám na sebe a okamžitě vidí svoje chyby, na kterých může začít aktivně pracovat a tehdy mu štěstí vyjde naproti, protože ho bude umět patřičně využít k rozvoji na své cestě.

Člověk má takový život, jaký je on sám… Když to pochopím, přestanu se litovat, protože vím, že za svoje problémy si sama můžu a můžu s nimi i začít pracovat. Zároveň ale přestávám litovat druhé lidi, protože začínám chápat, že tak jako je můj život mým odrazem, funguje to stejně i u dalších lidí. Postupem let se to umocňuje, protože se časem sčítají výsledky našich voleb, takže čím je člověk starší, tím více jeho život reflektuje jeho povahu a charakter.

Když mám třeba špeky, nelituju se že jsem tlustá a kdo za to může, ale změním životosprávu a jdu cvičit. Nečekám, že se to změní samo od sebe. Že přijde zoubková víla a špeky mi odčaruje. Spousta lidí ale takto irelevantně čeká na nějaký zázrak shora, že něco samo od sebe vyřeší jejich problém a pak se konečně budou mít dobře. Nechápou, že je to na nich.

A co když někomu třeba spadne luxus do klína, napadne nás… Inu, i v takovém případě je to otázka našeho charakteru, protože když bez práce přijdeme k dobrému, k penězům a k luxusu a nebudeme s tím umět pracovat, tak to rozházíme, rozfrcáme, nebo nás to úplně skazí a pohltí. (Třeba příběhy o bezdomovcích co vyhráli ve sportce jsou hodně vypovídající. Jelikož jde o finančně negramotné lidi, peníze zmizí neznámo kam a bydlí po pár letech opět na ulici. To není náhoda.) Na co nám pak byl dobrý start, když jsme neuměli zacházet s tím, co nám bylo dáno… Funguje to i opačně, i z ničeho se dá postupně vypracovat, když je člověk uvědomělý a schopný.

Štěstí je důležitý vliv, ale štěstí náhodně občas přijde vždycky ke každému, jenomže schopný člověk si ho všimne a využije, neschopný nikoliv. To je ten zásadní rozdíl: Naše volba.

Začíná to už když jsme malí, třeba to jde hodně poznat na našem vztahu k penězům. Protože peníze jsou prostředek, jak si zajistit základní potřeby pro život, je naše finanční gramotnost velmi důležitá, musíme s nimi umět hospodařit. Dvěma dětem dáte stejné finance. Jako kapesné, nebo jako odměnu za dobré vysvědčení. Jedno okamžitě utratí všechny peníze za nesmysly a sladkosti, druhé si peníze z většiny uloží na dobu, kdy je bude skutečně potřebovat. Co myslíte, které z těchto dvou dětí bude mít v dospělosti stabilnější život? – Není těžké to uhodnout.

Měla jsem kamaráda, který byl pro mě dlouho záhada. Nosil drahé hadry, měl mikinu od Nike za 5000kč, ale neměl ani na to, aby si koupil kafe a dosrkával po mě pěnu, až jsem se styděla. Když jsme chtěli někam jít, platila jsem já, přestože mi bylo 19 a moc peněz jsem sama neměla. Jemu tehdy bylo 23. Později mi přiznal, jak to s těmi penězi má. Kdysi vydělával hodně, ale nic nešetřil a nemyslel vůbec na budoucnost, takže všechno vyletělo komínem za předražené oblečení a na zábavu. Když pak období hojnosti skončilo, neměl na nic. Takže bydlel v pokoji v bytě svého kamaráda, pak tam byl za křena když si kamarád našel partnerku a byl problém ho vyhodit, protože neměl kam jít a neměl nic našetřené, stěhování vyžaduje finance navíc. Rodiče už ho doma nechtěli, protože očividně věděli jaký je, že by jim nejraději zůstal na krku napořád a byl schopný se do krve handrkovat i o mlíko za 10korun, nekoupil do společné domácnosti ani toaleťák… Mno, tak je asi jasné, že už kamarádi nejsme. A bylo to tak moc do očí bijící! První jsem ho litovala jaký je chudáček, že ho i doma neradi vidí, až jsem nakonec zjistila, že si za všechno kompletně může sám svou nehospodárností, neschopností plánovat a zejména využíváním druhých. K rodičům se chodil najíst, ode mě se nechal zvát a ještě si u mě chtěl pujčovat peníze, na to jsem už naštěstí nepřistoupila. Bývala jsem ve vztahu k lidem hodně naivní, ale ne až takhle moc.

Měla jsem jiného známého, znala jsem ho mnoho let. Nikdy neměl peníze, protože pracoval spíš nárazové fušky, kloudný dlouhodobý projekt žádný, u ničeho dlouho nevydržel a co vydělal, to propil. Stejně byl ale pořád dost drzý na to, aby se nechal sponzorovat od kamarádů, ale i když to bylo po mnoho let, stejně nebyl vidět žádný výsledek a vývoj v jeho životě, veškerá pomoc jakoby vyletěla komínem a věci byly pořád při starém. Pořád jsme si říkali, že má asi smůlu, ale to nebyla smůla, byly to spíše jeho hovězí způsoby. Pak přišla úžasná nabídka práce. V autoservisu, kde se specializovali na luxusní auta, hledali nutně pracovní sílu. Nástupní plat 30 tisíc čistého byl úžasný, s možností dalšího navýšení, pokud bude pracant šikovný. Majitel doslova řekl, že snese modré z nebe, je mu úplně jedno kolik bude platit, hlavně aby ten člověk byl a dobře dělal, protože kriticky shání pomoc. Mysleli jsme si, že tento náš známý právě ,,vyhrál ve sportce“, protože pro danou pracovní pozici měl praxi i náležité vzdělání. A víte co? – Vymluvil se, že by musel dojíždět (služební auto by dostal) a do práce nešel. Nejel se tam ani podívat… Nikdo to nechápal. Tehdy nám došlo, že problém není o štěstí, že tak žije protože to chce.

Podobný případ jiného zadluženého známého, který dostal možnost pozice za 40 čistého jako šéfkuchař ve velmi luxusním podniku, ani dál nebudu rozpitvávat, taky se tam nešel ani podívat, přestože ÚDAJNĚ sháněl nutně práci. Řekl, že je to daleko a musel by se přestěhovat. Přestože v jeho regionu už několik let práci tohoto typu nesehnal.

Je to šablonovité chování, postupně člověk potká více lidí kteří takhle žijou a zjistí, že mají společné povahové rysy. I když jim pomůžete k penězům a dostanou do rukou jednorázově třeba sto tisíc, které jim musí vydržet minimálně na další půlrok, za měsíc za vámi dojdou že nemají peníze na nic. A když se ptáte kam to zmizelo, spíše se to nedozvíte… Zvláštní také je, že přestože se mají špatně, pořád mají dost na hulení a alkohol.

Štěstí občas potkává všechny lidi, ale záleží na konkrétním člověku, jestli toho umí využít, nebo jestli se bude chovat jako vůl a svou příležitost zahodí. Po těchto zkušenostech už nelituji zdravé lidi. Kdo je zdravý, má všechno co potřebuje a zbytek je o tom jestli chce a dělá. Podobně to platí o výběru našich přátel, o výběru životního partnera, o naší životosprávě.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-04 01:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… A já na zlo vždycky kašlala a přišla si dřív "hustá", že znám Alušku.org a jsem na správné straně!

Ikona diskutujiciho Ivan 2019-01-04 02:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujímavá prednáška MUDr. Jan Šula:

Ikona diskutujiciho Efs 2019-01-04 04:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad 1: Toto velmi zavání přilepením diskarnáta, zbloudilé duše, přisedlíka, říká se tomu všelijak. Napsalo se o tom hodně, jsou lidé, kteří je dovedou odvolat, je ovšem nutné pracovat na sobě a posilovat svou imunitu — auru, aby nepřišli další. V článku je správně uvedena řada možných spouštěčů (příčin oslabení aury). Většinou však nemusí jít o ďábelské bytosti, nýbrž o nešťastníky, kteří uvízli po fyzické smrti na Zemi, nemají dost energii a povědomí a proto otravují živé. Příznaky a potíže bývají podobné. Prý je toho u nás mraky a málokdo je čistý. Je pro to hodně důvodů. Literatura a weby (mj.): Edith Fiore: Tajemství zbloudilých duší, Dragomirecký: Psychoterapie 2, Miroslav Zelenka: Přisedlíkologie…

Ikona diskutujiciho Natyna 2019-01-04 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Alue, když už jsi to naťukla, ráda bych se zeptala, jak je to s tím BDSM. Sama to ráda praktikuji a když je to dobrovolné z obou stran, nevidím v tom problém, ale ráda bych znala tvůj názor na parafilie celkové, do kterých BDSM spadá.

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-01-04 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško moc děkuji za odpověď na můj dotaz. Bratr je na tom lépe, ale má 6 léků denně. Bez nich to asi jen tak nepůjde, zkusím s ním promluvit, až nám ho vrátí domů za pár měsíců, jestli si myslí, že to postupně mohlo vše souviset  (vlastně pokud dobře počítám, cca rok od toho vyvolávání začal být problémový- špatná parta, kradl, poté za 2-3 roky ty drogy…) vše se to táhne opravdu dlouho. Třeba se dozvíme něco víc, třeba mu pomůžou ochranné rituály. Stejně jako když měl nejhorší hlasy, kterých se bál, mu pomáhalo, když jsem ho držela za ruce a modlila se s ním. Hezký den a znovu děkuji :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-04 09:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  ,,potěším tě". Astrální parazity různého původu má na sobě drtivá většina populace. Většina jich má více než jen jednoho. Proto lidé mluví sprostě, chovají se hnusně, pijou, drogujou, kouří, kradou a závidí.

Ikona diskutujiciho mg 2019-01-04 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpoveď na otázku 2.

Ikona diskutujiciho niky 2019-01-04 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když si koupím středně silný krystal růženínová kapka, můžu se s ním každodenně sprchovat, neuškodí mu to?

Ikona diskutujiciho Ivanitko 2019-01-04 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, článek zase přinesl něco zajímavého do sbírky vědomostí.

Ikona diskutujiciho ? 2019-01-04 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to neni tak lehke jak se zda. Ti lide jednaji na zaklade svych genovych klicu. A to nutkani je tak silne a velike, ze i kdyz vi ze by se tak chovat nemeli a presne vedi co udelat maji tak to neudelaji. Museli by si nejprve mmohe zpracovat aby se zachovali pro tentokrat spravne. Takze z nasi strany to vypada sice jednoduse, ale vubec to takove neni, odsoudit umi kazdy, ale vcitit se a videt az za pozadi, co za tim skutecne vezi, to je jina…

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-04 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  neuškodí, protože neobsahuje kov, ale bude potřeba častěji měnit provázek. vyplatí se to při sprchování sundat.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-04 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Většina eso blogů jenom opisuje jeden od druhého nebo z knížek. Proto jsou na eso blozích nesmysly, píší je lidé, kteří jen opakují to co viděli jinde bez skutečné znalosti a zkušenosti.  O esoterice to platí tak nějak všeobecně. Jeden něco vymyslí a ostatní to hned přeberou aniž by byli schopni ověřit nebo zjistit co je pravda, i když je to úplná hloupost… zářný příklad je třeba i víra na dvojplameny.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-04 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  Já to zažila a právě proto i vím, že změna je možná, přestože vyžaduje mnoho sebeovládání a času.

Ikona diskutujiciho Verča 2019-01-04 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, tenhle dotazník se mi ohromně líbil od A do Z, děkuji za skvělé poučné čtení!

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-01-04 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K té otázce č.2 ohledně hledání a možnosti mít práci. Já už něco pamatuju, vystřídala jsem hodně zaměstnání. Většina těch profesí byla práce s lidmi, věnování se lidem. Baví mě se o někoho starat, pečovat, ale ne dělat blbce za pár korun. Jenže v tomhle "systému" každý "musí" platit zdr. a soc. pojištění, ze kterého nemá skoro nic, ale toto je na jiné téma. Mám velký dům, zahradu, manžela, 3 děti, kočky, psa a několik slepic. Píšu to proto, aby si někdo nemyslel, že se mi nechce nic dělat.

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-01-04 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě chci napsat k té otázce č.2, že když někoho něco baví a chce to dělat, tak to dělá. A taky jsou zaměstnání kde člověk něco dělá, ale je  proto aby si "vydělal" almužnu. Já se do této doby nehodím, neumím lhát, přetvařovat se a lízt někhomu do zadku abych měla výhody a že takových lidí znám aby měli o korunu víc, tak nalžou šéfům co jim hodí. Momentálně uklízím domově pro seniory na 12-ti hodinové směny a je to šílený co člověk musí dělat za 13.600,- v hrubým. Doma už mi na skoro na nic nezbývá čas. Mrzí mě taky to, že před 20-ti lety jsem šoupla děti do školky i když tam nechtěli, ale já chodila na 2 směny do práce. Mít rozum, data a zkušenosti co mám ted už bych to neudělala. Když máte nebo budete mít malé díte, tak se mu věnujte za každou cenu, protože nic  není cennější, než dítě.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-01-04 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Díky za tvůj postřeh, nenapadlo by mě, že je v tom většina populace a proto mluví sprostě apod.

Ikona diskutujiciho M. 2019-01-04 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký film je tvůj nejoblibenější?

Ikona diskutujiciho Hanka 2019-01-04 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-01-05 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska to byl celkem dobrý dotazník, i když jenom s dvěmy otázkami :-D

Ikona diskutujiciho Aneska 2019-01-05 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také se mi tento dotazník moc líbil, takový povídací. Zase jsem si pořádně početla.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-06 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:  no jestli podváděl tak je jasné že se mu nedaří, to není o štěstí…. to je prostě výsledek  celkového přístupu

Ikona diskutujiciho Flower kiss 2019-01-06 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jaký máš názor na dvojplamen?

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-07 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]:  pohádka pro přerostlé děti

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek