241. Dotazník: Vrátí se člověku dobro, pokud ho vykonal z vypočítavosti?

31.1.2019 v Čtenáři 18
Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.
1. Myslíš si, že když je někdo na cestě „vzestupu“, tak se ho někdo nebo něco snaží potopit? A jestli jo, tak jak se proti tomu bránit?
Definujme slovo ,,vzestup“. Dejme tomu, že je to konstruktivní životní styl, který nám dává smysl, rozvíjí nás a je všeobecně prospěšný nám i našemu okolí. Systém neustále nahazuje udičky, pomocí kterých by nás stáhl pryč z naší cesty směrem do slepých uliček, které nikam nevedou. Většinou to bývají různí známí, kteří v nás vzbuzují lákadla ve formě návykových látek, sebedestruktivních zlozvyků, nemorálního chování, podkopávají naše názory, snižují naše sebevědomí, narušují naši integritu, odčerpávají nám energii, udržují nás v neproduktivních vztazích a tak různě nám hází klacky pod nohy. Lidský faktor, to je velmi silný element. Když ho překonáme, ostatní už bývá snadnější. Základ tedy je, umět si vybírat lidi kolem sebe. Pak také hodně udělají média a systém vzdělávání.
Před všemi těmito udičkami je nejlepší obrana uvědomělost a vědomosti. Vědění je moc, čím více toho víme a čím více si uvědomujeme, tím jsme soběstačnější a svobodnější, tedy i mocnější a schopnější udržet si svůj cíl a záměr. Hodně je o tom v knize Anděl strážný.

2. Mám dotaz ohledně orgonitů. Na hodně stránkách se píše, že jsou zdravé, a máma mi řekla, že se jí s ním líp spí (bydlím s rodiči a každý máme 1 orgonit u postele), ale od té doby, co na sobě pracuju a jsem citlivější na určité věci, z orgonitů necítím dobrou, konstruktivní energii. Co si o tom myslíš? Děkuji Ti za tvoje stránky a za všechno, co pro lidi děláš, opravdu mi pomohly ❤️
Orgonit funguje tak, že ve svém blízkém okolí zjemňuje ostré vlny, které vytváří různá vyzařující zařízení. Takže pokud byly vlny ostré a pronikavé, poblíž orgonitu se zjemní a jejich destrukční efekt na organismus je nižší. Existují různé způsoby jak orgonit vyrobit, některé fungují lépe, jiné hůř. Podle toho, k jak dobrým datům a k jak dobrému materiálu se tvůrce dostal. Orgonit tedy sám o sobě není vysílač ničeho, je to tlumič. Pokud se někomu s orgonitem dobře spí, patrně orgonit tlumí místní wifinu, nebo rezonanční pole od zásuvky, od lampičky, či drátů co vedou ve zdi. Toto všechno měřitelně a prokazatelně rezonuje. Spousta lidí je na to citlivá, ani o tom nemusí nutně vědět.
V úvahu ještě připadá energetický otisk tvůrce který bys mohl destruktivně vnímat, protože vznikají po jednom v domácím prostředí, není to pásová výroba.
Obecně je nejlepší orgonity skládat kolem počítačů, televizí, wifin a pod postel.
3. Vratim sa k otazke samovznietenia – kedysi davno som sa pytala a vravela si, ze to je na samostatny clanok… Zaujima ma, ako tento fenomen vznika, co je pricinou.
Pravda a děkuji za připomenutí. Článek chci udělat jako samostatné téma a dlouho jsem se k tomu nedostala.
4. Víš něco o původu a funkci našeho Měsíce?
Existují teorie, že měsíc je uměle vyrobený satelit. Co si o tom myslet? Nemám důkazy které by to potvrdily, nebo vyvrátily. Asi nejvíc co jsem kdy četla o funkci a účelu měsíce, bylo v knize Rudý měsíc, kde je měsíc spojován s ženským menstruačním cyklem – v konstruktivním slovasmyslu. Velmi zajímavá data.
5. Proč se při úplňku špatně spí?
Úplněk aktivuje organismus, nejenom světlem ale i svou energií. Světlo aktivuje šišinku a blokuje tvorbu melatoninu. I ve výše zmíněné knize je to vysvětleno. Dříve byla tato jeho schopnost používána k různým rituálům, sběru bylin a slezinám u ohně, kdy lidé místo převalování se v posteli raději úplňkovou noc trávili zábavou a šli psát později.
6. Psala jsi, že když člověk někomu/něčemu pomůže, v dobrém se mu to vrátí. Co když váhám jestli někomu pomůžu a nakonec se rozhodnu, že pomůžu, ale je tam i podstatně zastoupen důvod, že se mi to v dobrém vrátí. Vrátí se to pak v dobrém v plné výši nebo ne? Vím, že by měl člověk pomáhat pouze z dobrého pocitu, ale možná je z tohoto pohledu trochu kontraproduktivní vědět, že se to v dobrém vrátí.
Když chci udělat něco dobrého, nedělám to z vypočítavosti, ale proto že prostě chci, že to tak cítím, že to tak má být podle mého vnímání o tom co je morální a vhodné. Neznám případ, kdy by někdo udělal dobrodiní zcela bez citu, vyloženě za tím jediným účelem, ,,aby se mu to jednou vrátilo“. Vždycky je tam konkrétní, silnější, nebo pudovější motiv. Když něco vyloženě dělat nechci, určitě mě nepřemluví to, že ,,se mi to jednou vrátí“, protože to není časově ani hmotně určené a nelze na to fakticky spoléhat. Nemůžeš spoléhat na něco, co nevíš kdy a v jaké formě přijde.
Naopak jsou lidé vyloženě vyčuraní a manipulativní, kteří pro tebe zdánlivě něco dobrého udělají, ale pak očekávají něco zpátky, dělali to zjištně a s odplatou automaticky počítají a konkrétně od tebe na ni spoléhají. Ti pak bývají zpravidla velice zklamaní, že to tak nefunguje. Protože lidé dělají dobro protože ho cítí, nebo se odvděčují protože sami chtějí. Není to věc počtů, ale někteří jedinci s pokrouceným obrazem o světě si to mohou myslet a mohou se podle toho vypočítavě chovat.
To, jestli víš o návratu vyslané energie nebo nevíš, na tvoje morální cítění nemá vliv. Morálka a vnitřní dobrota je primárně věc charakteru, druhotně vlivu společnosti a dobré výchovy. Člověka se špatným srdcem určitě nepřemluví k obratu na dobro ,,možná se ti to jednou nějak vrátí“, ten se tomu v lepším případě zasměje. Pokud uděláš něco dobrého s myšlenkou že se ti to jednou nějak vrátí, pak je to zástupný důvod který mohl tvé chování podpořit, ale určitě by sám od sebe nestačil
k takovému rozhodnutí. Jak už jsem psala, kdybys nechtěl, nedělal bys to a spíš si jenom hledáš nějaké dodatečné důvody, kterými se ujišťuješ o tom, že ses rozhodl správně. A na tom není nic špatného, každý je občas nejistý, neví jestli dělá dobře, nebo pochybuje a každý vedeme nějaký monolog, kterým si odůvodňujeme své rozhodnutí.
7. Ptám se jestli si duše v inkarnacích vybírá podobné náplně života, dával jsem tam i odkaz na dobrého zpěváka co vypadá a zpívá podobně jako Fredie Mercury.
Nemyslím si, že je pro duši bůhvíjak zajímavé vybírat si opakovaně stejný život co už má za sebou, ale patent na to nemám.
8. Co je to vlastně talent? Životy nastřádané zkušenosti z daného oboru nebo něco jiného?
Může to klidně být i něco z předešlé inkarnace, kdo ví. Některé ,,talenty“ jsou projevy dobře vyvinutého a dobře fungujícího mozku, nebo některých jeho center, která navzájem velmi dobře komunikují a kooperují. Také je to někdy doprovodný znak vysoké inteligence. Mozek zkrátka podává nadprůměrné výkony, pokud je na danou věc dobře stavěný a častým opakováním se zvětšují a posilují centra, která jsou k dané činnosti zapotřebí. Nevyužitá centra naopak slábnou, proto jsou různá paměťová cvičení a celoživotní učení se výborný způsob, jak mozek cvičit. Existují studie, které říkají, že mozek je na vrcholu svých sil okolo 25. roku života, kdy je již plně vyzrálý a zároveň pořád mladý. S přibývajícím věkem se pak musí cvičit (to znamená namáhat), aby člověk s věkem nehloupnul. Nejsou to jen paměťová cvičení, ale patří k tomu i fyzický pohyb.
Primárně je talent vodítko, které nás vede k našemu životnímu úkolu. Popisuji to i ve svých knihách, protože na smysl života dostávám často otázky. Talent, vloha a to co nás baví je naše hlavní napověda toho, co máme v životě dělat. Je to způsob, jak přirozeně naplnit svůj smysl života, protože pro co máme vlohy, k tomu nás to automaticky táhne a býváme v tom úspěšnější. Může to být talent, ale i zájem o něco konkrétního.
Talent sám o sobě však není záruka ničeho, musí se nadále rozvíjet. Je to určitá výhoda do začátku, něco v čem máme předpoklad překonat ostatní lidi, pokud se tomu budeme aktivně delší dobu věnovat. Pokud ho nerozvíjíme, není z toho nic a snadno nás v daném oboru překonají i netalentovaní lidé pouze tím, že budou dřít. Soustavná píle je klíč k úspěchu.
9. Viděla jsi film Atlas mraků? (Cloud Atlas) Přijde mi dosti výživný na symboliku, hlavně NWO a tyhlety věci… Má sice 3 hodiny, ale stojí za to. Jinak, mohla by si nám doporučit i nějaké další filmy? Kromě klasik jako MIB, Matrix, Počátek apod.?
Atlas jsem viděla už před delší dobou, pamatuji si že se mi vůbec nelíbil a spíše mě traumatizoval. Na dobré filmy, které stojí za to vidět, píšu recenze formou samostatného článku do příslušné rubriky. Filmy nedůležité, nebo ,,jenom tak“ na zaplácnutí nudy, bývají zmíněné v Zápisníčcích.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Hana 2019-01-31 06:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm orgonitům, když jsem je jeden čas sháněla různě na internetu, tak u některých bylo uvedeno, že jsou vyrobeny za působení reiki, nebo že je do nich tato energie předána, něco v tom smyslu..tak jestli to nebude tím kamenem úrazu..:-/

Ikona diskutujiciho Dara 2019-01-31 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může být brazilský (nebo jiný) křišťál vystavený na poličce, nebo mu to bude energeticky ubližovat, když má rád temno a je lepší zavřít ho někam do skříňky?

Ikona diskutujiciho Andy 2019-01-31 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Talent, vloha a to co nás baví je naše hlavní napověda toho, co máme v životě dělat."

Ikona diskutujiciho Satakieli 2019-01-31 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, taky mám dotaz ke křišťálu (psala jsem ho už pod minulým dotazníkem, ale komentář se nezobrazil :-/ ) Je možné čistit křišťál venku v čisté vodě, třeba ve studánce nebo potůčku? Může to být pro křišťál dokonce lepší než doma nebo je to blbost? :-) Děkuji za odpověď.

Ikona diskutujiciho jirik 2019-01-31 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:křišťál jsem čistil v potůčku v lese a nestěžoval si…..a řekl bych, že byl i spokojenější…..

Ikona diskutujiciho Helena Marie Žďárská 2019-01-31 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký máš názor na dvojplamen?

Ikona diskutujiciho Robert 2019-01-31 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měsíc je vytvořen, aby nahradil službu ztracené části Slunce. Dřív bylo Slunce jiné a celá sluneční soustava se koupala, kolébala ve světle a život jen vzkvétal. Pak část vědomí (cca 1/3?) zodpovědné za péči o život zmizelo, slunce pohaslo, zosřilo, solární atmosféra se z velké časti vypařila a život začal vymírat.

Ikona diskutujiciho Satakieli 2019-01-31 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě otázky do dotazníku:

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-31 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Spoustu lidí se taky sobě dostatečně nevěnuje a nesnaží se to ani zjistit. Je to jako "jsem tak tlustá!" nebo "měla bych jíst víc zeleniny" ale víc nic, jen to řeknou, stěžují si, ale skutek utek. Tenhle přístup fakt nemám ráda, je to sebedestruktivní a ještě obtěžující pro okolí. Když pak těmhle lidem řekneš "hele, kámo, tak s tím něco ale dělej, když ti to vadí" tak mlčí jak ryba… a příště si stěžují zas :-|  :-| Ať si prostě dotyčný pokusí najít co ho baví zkoušením různých věcí a zjišťováním, vzpomínáním na dětství. Cesta je vždycky(existují i články a návody na téma "jak najít co mě baví", Aluščiny knížky jsou na to jak dělané).

Ikona diskutujiciho Tom 2019-01-31 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Slunce bylo kdysi vyměno za zcela nové mladé z jine soustavy. Měsíc byl pridan aby Zeme udržela evoluci do vyšších forem vědomí.

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-02-01 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Měl jsem dokonce jednoho kamaráda co byl 3 roky v depresích a to natolik že se i doslova sebepoškozoval, řezal si žiletkou apod. a stěžoval si jaké má deprese bolesti apod. Snažil jsem se mu pomoci a poradit mu metody které pomohli mě samotnému. Bohužel jsem neměl zkušenost s jedinci kteří byli v depresích ještě hlouběji než já a tudíž moje metody na něj zabraly jen nachvíli a pak zas spadnul a chtěl více. Mě osobně stačili jenom 3 týdny deprese a pochopil jsem moc dobže na to že musím okamžitě začít něco dělat jinak bude pozdě, protože když jsem si uvědomil jak mě přestali z ničeho nic ze dne na den bavit i počítačové hry a jiné koníčky které mě dříve naplňovali i život samotný, uvědomil jsem si že mám skutečně obrovský problém který je nutný včas vyřešit. Mě pomohlo sebepoznání, přijmutí sám sebe i mé introvertní povahy, procházky do přírody i dál od domova a navázání vztahu s přítelkyní stejné povahy.

Ikona diskutujiciho Milča 2019-02-01 21:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak se co nejrychleji vyrovnat s rozchodem?

Ikona diskutujiciho .lak 2019-02-02 00:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se vezme definice rozum je takové konání na tom pilíři konané s vypočítavostí podle schopností přínosu a samaritán je pouze slepá ulička záhuby vlastní i závislých. Požadavky po schopných mohou být nekonečné parazity dej, máš.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-02-02 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aký najhnusnejší či najhorší film si videla? (tipujem že Planétu opíc 🙂

Ikona diskutujiciho ? 2019-02-02 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jee Alus a to jsem si myslela ze jsem jedina na svete, ktere se nelibil atllas mraku ??

Ikona diskutujiciho vanilková 2019-02-02 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: to je tak relativní… ach…

Ikona diskutujiciho Kuník 2019-02-05 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, vzhledem k tomu, že se má již tento rok celá ČR komplet pokrýt 5G sítí, která způsobuje poškození zdraví, rád bych se zeptal, jestli je možné se proti tomu jakkoli bránit. Děkuji.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-02-09 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: např. aspoň podepsat petici

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek