248. Dotazník: Co ve skutečnosti znamená symbol Peace?

12.5.2019 v Čtenáři 25

Ať si člověk symbol přebere jak chce, ať už v tom vidí satana nebo rozdělení, symbol ,,peace“ ubírá z člověka energii a je silně destruktivní, máme to odzkoušené přes kineziologický test. Takže rozhodně doporučuji to nenosit a nikde nepoužívat. Více se dozvíte v dnešním Dotazníku

1. Ahoj Alue, někde jsem myslím u tebe četla o facebooku. Jak je to prosím s propojením lidí na sociálních sítích? Já mám na FB cca 200 přátel a zjistila jsem, že bych si hodně z nich smazala, ale je mi to blbé, protože se s těmi lidmi znám a asi by je to urazilo. Je to zvláštní, zatím jsem se nepřinutila k tomu, abych je smazala. Myslím, že jsem u tebe četla, že jste s těmi lidmi pak na sebe nějak napojení. Já myslím, že to i cítím, jak ten fb mám. Někdy si představím, že ho nemám a je mi lépe. Na druhou stranu tam sleduji některé zajímavé věci a nebo mi lidi píšou na telefon přes messenger kolikrát. Uvažuji, že to ale radikálně promažu a nebo časem smažu celé.
Do určité míry jakékoliv propojení přečerpává energii, tedy i to digitální. Kdybychom ho měli hnát do extrému, tak aby z tebe nikdo nemohl brát energii, nesměla bys nikam dávat svoje fotky, nesměla bys nic tvořit ani nic psát a s nikým se stýkat. Každý kontakt, ať už pohled nebo čtení nebo dotek, představuje energetické propojení. To určité míry se to dá korigovat. Pokud chceš snížit vliv facebooku na tvůj soukromý život a na tvoji energii, smaž z něj svůj obličej, tím výrazně snížíš množství přečerpávané energie mezi tolika lidmi, kteří se tak na tebe nebudou dívat.
.


.
2. Existuje nějaký počet intimních partnerů, který by žena za svůj život za žádnou cenu neměla překročit kvůli deformování telegonického otisku prvního muže (a následného narození postiženého dítěte)?

Telegonický otisk se ukládá jednou… deformace dalšími styky je teorie. Další partneři jsou zejména přenašeči chorob formou virů a bakterií. Na narození postiženého dítěte má kromě chorob vliv také zdraví matky a její setkání s toxiny nebo nebezpečným zářením.
Záleží na ženě, jak vysokou má sebeúctu a do jaké míry se nechává ovládat pudem. Jsem už v této tématice docela opatrná, protože kdykoliv narovinu napíšu něco o ženské sebeúctě, snáší se na mě vlna kritiky za to, že mám nereálné a příliš vysoké standardy. Přesto si však trvám na svém názoru, že milování patří k dlouhodobému vztahu. Sexování pro zábavu nebo ,,každý s každým“ (jak mě nedávno jeden pán poučil, když chtěl poukázat na to že žiju mimo realitu), nechápu a neschvaluji. Pokud má žena zdravou sebeúctu, nikdy nemůže mít ,,příliš mnoho“ partnerů, jednoduše tolik vážných vztahů nestihne.
.
3. Občas nosím na krku něco, co jsem si myslela, že je symbol míru (protože to nosili i hippies)… no, dneska se mě kámoška ptala, jestli vím, co to znamená. Říkám, že mír… a ona že dneska ano, ale že původně to je Nerův kříž, symbol satanova syna (antikrista).. znamená to že to už nemám raději nosit? Našla jsem si to na netu a fakt to vypadá stejně!! Nemůžu nějak na sebe napojit satana či antikrista? Nevěřím v boha a tak, ale tohle mě dostalo.
Já znám jiný výklad, kdy symbol ,,peace“ ve skutečnosti ukazuje pyramidu v kruhu a ta pyramida je rozdělená na dvě poloviny. Pyramida může představovat moudrost, vědění, tajemství, (nebo illumináty, kteří její symboliku používají), kruh posiluje co uzavírá a rozdělení na polovinu je rozkol, destrukce. Takže zmatené vědění, matení lidstva, manipulace s pravdou… do slov by se to dalo přeložit všelijak, každopádně základní poselství pracuje proti lidstvu a ne pro něj...
Ať si člověk symbol přebere jak chce, ať už v tom vidí satana nebo rozdělení, symbol ,,peace“ ubírá z člověka energii a je silně destruktivní, máme to odzkoušené přes kineziologický test. Takže rozhodně doporučuji to nenosit a nikde nepoužívat.
Narazila jsem na mnoho vysvětlení symbolu peace, jedno je hrůznější než druhé a všechna mi připadají zajímavá… Někdo říká satanismus, někdo říká čarodějnictví, někdo to spojuje s runou, která symbolizuje smrt (z něm. ,,todesrune“). Ukazuje se, že symbol byl zneužíván k mnoha účelům po celé stovky let a proto s sebou nese tolik hrůzných příběhů a přirovnání.
.

,,V moderním čarodějnictví, pokud byl iniciátor původně křesťan, vezme keramický kříž, otočí ho a nalomí jeho ramena dolů, do symbolu ,,peace“. Říká tím, že odmítá Ježíše i jeho víru. Hloupí křesťani ten symbol nosí a myslí si, že je to symbol pro mír. Původ pro slovo ,,mír“ vztahující se k symbolu spočítá v tom, že když čaroděj udělá toto kouzlo, pocítí úlevu a mír po zlomení kříže.“

.
3. Mám dotaz ke křišťálu. Je možné čistit křišťál venku v čisté vodě, třeba ve studánce, nebo v potůčku? Může to být pro křišťál dokonce lepší, než doma, nebo je to blbost?
Návod, který radí jak čistit přírodní křišťál pod kohoutkem s tekoucí ledovou vodou, je v podstatě simulace přírodních podmínek. Křišťál potřebuje pro odstranění destruktivní energie tekoucí studenou vodu a je mu prakticky jedno, jestli to bude doma, nebo někde venku. V přírodě je jediná možnost jak ho očistit, právě potok. Pokud však máte křišťál menší a neodhadnete proud, mohl by se ztratit, nebo poškodit. Pokud se tedy odhodláte k očistě v potoku, křišťál dobře hlídejte.
Pokud by to byl odtok ze studánky, tedy tekoucí pramen, potom se dá použít i studánka. Stojatá voda však nikoliv.
.
.
4. Znáš dřívko na vykuřování Palo Santo a pokud ano, doporučila bys jej?
Pálila jsem santalové dřevo i dřevo kadidlovníku a hezky voní, ale málo to kouří. Podobně to bude i u jiných dřev. Pokud je záměr si provonět obyvák tak nejsem proti, ale pokud s tím chcete vyloženě funkčně vykuřovat, doporučuji používat pryskyřice. Nejvíc co jsem zatím zkusila, čoudí Salová pryskyřice (Sal), která i hezky voní.
.
5. Jaký máš názor na cvičení 5 Tibeťanů?
Zkoušela jsem ho před mnoha lety a neměla jsem z toho žádný speciální pocit ani zvláštní užitek. Údajně to nemá efekt, pokud člověk nezvládá správně techniku, je možné že jsem to vlastně cvičila blbě, ale nepřipadá mi na těch cvicích nic složitého, nebo těžko proveditelného, takže těžko říct… Myslím si ale, že to má stejný přínos jako jakákoliv jiná rozcvička a člověk si prostě jenom musí najít to cvičení, které mu vyhovuje a které ho baví. Pro někoho jsou to tibeťané, ale pro mě je to HIIT s Jillian Michaels, u toho není možné se nudit.
.
6. Aký najhnusnejší či najhorší film si videla? (tipujem že Planétu opíc 🙂
Nejodpornější filmy, které jsem kdy viděla, musely být nějaké horory, do kterých mě někdo navezl, když jsem byla děcko. Za nás nejvíc fičel Kruh a Cube. Přesně nevím všechny názvy, ale některé scény si pamatuju dodneška. Jeden horor mě fakt psychicky dost zničil, našla jsem DVD když jsem byla sama v bytě na návštěvě a nikdo tam nebyl, bylo mi asi 11 a neměla jsem tam žádnou zábavu. Tak jsem se hrabala ve filmech, že si alespoň něco pustím a našla jsem horor… Dva novomanželé jeli na chatu uprostřed jezera a bylo tam nějaké silné zlo, které posedlo třeba uřízlou ruku, vycpalou jelení hlavu na zdi, mrtvolu manželky kteoru to sejmulo jako první… končí to úplně šíleným masakrem, kdy si manžel místo uřízlé ruky přidělá páskou motorovku, najde to zlo a nějak ho tam začne kosit… fuj fuj.
Byla jsem z toho hororu fakt špatná ještě minimálně rok poté. Od té doby jsem si začala dávat pozor, abych se už na žádný nepodívala, protože jsem nemohla vyhnat z hlavy ty nejhorší scénky, v noci jsem z toho měla hrůzu, první týden jsem se bála sama doma, první den jsem měla problém dojít si do vedlejší místnosti jenom na toaletu. Taky jsem se od té doby naučila vypnout hnusný film a pokud to nejde vypnout, tak vstát, odejít a pokazit ostatním zábavu i za cenu toho, že si pak o mě budou myslet něco nelichotivého.
Měla jsem kamarády, co doslova milovali horory, nutili mě se na ně koukat (třeba Úsvit mrtvých) a ,,vděčím“ jim za pár zhlédnutí hnusných filmů, ale zdaleka nebyly tak hnusné, jako ten horor s chatou  a posedlým jelenem na zdi.V šesté třídě na ZŠ nás nechala učitelka v učebně samotné, neměla pro nás žádný program, odešla pryč a řekla ať si pustíme nějaký film. Někdo donesl Saw, myslím že trojku. Viděla jsem prvních pár minut, pak jsem odešla z učebny (za otráveného ,,bůůů !“že jdu pryč a kazím partu) a seděla venku na chodbě, zatímco se z učebny ozýval jekot.
Měla jsem ještě v živé paměti ten loňský zážitek, traumatizovaná jsem byla už tak dost a nepotřebovala jsem si ještě přidávat… Postupně za mnou ještě přišly další dvě holky, kterým můj odchod asi dodal odvahu a usoudily, že jim to za to opravdu nestojí. Učitelka vykoukla na chodbu a když nás tam viděla, ptala se co je za problém. Bez okolků jsme spolužáky naprášily, že tam koukají na horor, který začíná uřezáváním nohy. Mno a bylo po hororu, pustilo se něco jiného a byly jsme za černé ovce, co kazí ostatním zábavu 🙂 Takže já a horory, to není zrovna symbioza. Pár jsem viděla, ale vyhýbám se jim, některé mi udělaly opravdu hodně zle.

Kruh ještě není to nejhorší, co jsem viděla.

V dospělém věku mě pak úplně odrovnal film Čtvrtý druh. Dostala jsem na něj tip, že je to moc důležitý film a doporučení, že to fakt musím vidět, že tam jsou věci pro mě… Jenomže dotyčný doporučovatel SPLETL NÁZEV!! a místo krásného dokumentu mi doporučil tehdy zcela nový horor, pověstný pro destrukční efekt na publikum, kdy po něm lidé dostávají záchvaty, deprese a sebevražedné sklony…
Po jeho dokoukání jsem dostala panický záchvat, tehdy jsem ještě nevěděla co to je, ale příznaky sedí. Splašené srdce, hyperventilace, slabost, motání, pocity na omdlení, šílená úzkost, panika.
Strávila jsem deset minut s rukama po lokty ponořenýma pod ledovým proudem vody. Naštěstí tam byla dvě umyvadla vedle sebe, tak jsem do každé ruky vzala ten největší křištál co byl, klekla na zem, každou ruku pod jeden kohoutek, pustila ledovou a držela. Kdybych tu techniku neznala, tak opravdu nevím jak by to dopadlo, možná bych se nakonec odkyslyčila, odpadla a našli by mě až za pár hodin. Bylo mi opravdu fyzicky velice zle a měla jsem co dělat, abych se vůbec do té koupeny doplazila.
Čtvrtý druh je za mě nejhorší film na světě, jediný který mi způsobil silný záchvat a pokud vám ho někdo doporučí, určitě na to nekoukejte. Je to taky už deset let stará věc, ale zapomenout se na ten zážitek nedá.
Planeta opic je oproti tomu naprosto milý pohodový film pro pěkný večer.
.

.
7. Ahoj Alue mám dotaz co si myslíš o zero waste? Jestli neznáš tak pochopím když na muj dotaz neodpovíš. Je to snaha o život bez odpadu/s co nejméně odpadem. 🙂
Viděla jsem o tom celou řadu instruktážních videí. Myšlenka je podle mě super, akorát se mi nezdá, že je zcela realizovatelná pro každého a v plném rozsahu. Otázka taky je, jestli je vytříděný odpad odpadem, nebo se nepočítá. Podle mě se i vytříděný odpad počítá, protože ne vždy se podaří vytříděnou surovinu odkoupit a znova vrátit do oběhu, o tom jsou také dokumenty, i v češtině… Pořád je to ale lepší, než nic, to je jasné.
A třeba biokosmetika bez obalů, přestože má podobu obyčejných tuhých mýdel, je drahá jako kafe z cibetky, místo aby byla levná, protože náklady na její výrobu a obal jsou nižší!! Což teda není moc přívětivý krok vůči lidem, co se zajímají o ekologii a chtějí jít tímto směrem. Nakonec se zdá, že zero waste kosmetika a zero waste sáčky na více použití jsou pouze pro bohaté. Ve chvíli kdy v dlani obracíte korunu, si radši koupíte něco v plastu, hlavně když za to dáte dvacku a ne dvě stovky. Dokud bude ,,bioživot“ věc jenom pro bohaté, tak se to nikdy nerozjede ve velkém, protože na to normální lidi nemají peníze, často ani čas.
Já snižuji produkci svého běžného odpadu bojkotem už v supermarketu, kdy kupuju pouze základní potraviny a umírňuji se v představě, co všechno (ne)potřebuji. Sladkosti a polotovary v obalech, pokud ani nekoupíte, tak nemusíte řešit, kam potom s tím. Než si něco koupím, položím si otázku, jestli to fakt potřebuju. Potřebuju třetí tenisky? Potřebuju pátou rtěnku? Potřebuju tohle tričko? – Je to super rada jak ušetřit, protože s takovou myšlenkou nakonec koupím jenom šampon a květák. 🙂 Neprodukuji ani petky, protože piju filtrovanou vodu a pokud si koupím petku, tak proto, abych měla lahev na pití, kterou si nechám minimálně rok, než začne být zevnitř hnusná. Jakékoliv myšlence, která se snaží vyřešit rozumně odpad, nebo zabránit vzniknutí zbytečného odpadu, samozřejmě fandím.

.

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů, hudebních skupin apod. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

 

.Komentáře

Ikona diskutujiciho Katka 2019-05-12 06:51:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím, film Čtvrtý druh je i podle mě ten nejhorší. Zvláštní bylo, že mým přátelům nevadil, byla jsem jediná která se cítila mizerně a už ho nikdy nechtěla vidět. Dlouho jsem se z toho zážitku vzpamatovávala, ale během filmu jsem odejít nemohla, bála jsem se být sama v jiné místnosti, tak jsem se snažila dívat mimo obrazovku, myslet na jiné věci a celkově dělat jako že tam nejsem. Ale i tak to bylo hrozné a film mi připadal nekonečný.

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-12 08:03:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díváte se na horory a potom je vám z toho blbě. Ten horor je přesně kvůli tomu natočen, aby účinkoval opačně než třeba komedie.
Pokud chcete vidět něco fakt nechutného, tak se podívejte na zasedání parlamentu, nedělní debatu, kotel od jílkové nebo něco podobného. To aspoň uvidíte reálně s***ky, ve kterých tady žijeme.

Ikona diskutujiciho Jura 2019-05-12 09:43:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, s těma petkama jsem to dělal stejně, dlouho používal jednu a pak vyměnil, než jsem narazil na tohle:
https://govindabutik.cz/shop/ostatni/234-medena-lahev-na-vodu-900-ml.html
Používám už asi 2 roky, jak doma tak v práci.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-12 14:55:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Petky jsou vyrobeny na jedno použití (po prvním otevření baleného nápoje jsou cca 24 hodin neškodné, ale při opakovaném používání mohou uvolňovat nějaké látky) a nemají se opakovaně používat. Měď je zdraví prospěšná pouze v organické formě (rostliny přijímají anorganickou měď z vody a půdy a přeměňují ji na organickou, kterou pak tělo člověka umí využít). Mělo by to být tak, že pokud je měď hnědá, tak je ok, ale pokud je zelená/modrá, tak se člověku akorát usazuje v těle (či je dokonce jedovatá). Všechny doplňky stravy obsahující měď, kromě Mitosynergy (která je drahá a má na to patent), obsahují anorganicky vázanou měď (takže minerál do těla nedoplní, tělo pouze zanášejí).

Používám skleněnou lahev uzavřenou korkem (protože víčko rezne). Toto jsou první odkazy, na které jsem teď narazila (dá se najít 1l lahev podobného tvaru):
https://www.ima-dekor.com/sklenena-lahev-na-mleko-se-sroubovacim-vickem.html
https://www.zdravelahve.cz/sklenena-lahev-lifefactory-nahradni-650-ml/

Korek jsem koupila zvlášť (změřila jsem hrdlo lahve):
https://www.oriondomacipotreby.cz/vybaveni-kuchyne/alobaly-sacky-paratka/z%C3%A1tka-korek-3-ks-4-3-3-7×2-4-cm-144513

„tento kov nesmí přijít do přímého styku s potravinami. Měď je totiž jedovatá a na otravu z měděnky, která vzniká při jeho oxidaci, se dokonce umíralo. Vnitřní stěny oranžového nádobí jsou proto potaženy nerezem, cínem nebo také teflonovou vrstvou.“
https://www.vitalia.cz/clanky/medene-nadobi-moda-nebo-zdrave-vareni/

„Měď jako kov není jedovatá. Můžete se jí dotýkat, pracovat s ní, kdybyste olizovali měděné dráty, neotrávíte se. Nebezpečný je onen jemný zelený prášek, měděnka, která se objeví na mědi dlouhodobým vlivem vzduchu a vlhkosti. Při chemické reakci mědi s kyslíkem, oxidem uhličitým a vodou vzniká směs hydroxidu měďnatého a uhličitanu měďnatého. Skutečný problém pro zdraví vzniká až v žaludku, kde tato směs reaguje se žaludečními kyselinami za vzniku chloridu měďnatého, který je ve velkém množství toxický. “
https://www.thomasspoon.cz/aktuality/medene-nadobi-rozporu-plny-pribeh-ktery-zacal-pred-sedmi-tisici-lety

Ikona diskutujiciho leeth 2019-05-12 11:56:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

za mě, která se na horory také nedívá, je nejhorší (takže teda vlastně nejlepší, když splní, co má?) horor The Witch, člověk má pocit, že ho vteřinu po vteřině sleduje ďábel, ten film mi přijde fakt posedlý. celou dobu jsem měla husinu a chtělo se mi zvracet. na druhou stranu to byl snad první kvalitní horor, na který jsem kdy narazila, tak jsem byla překvapená, jak mohli do celého filmu tak geniálně nacpat každou vteřinu neskutečně znepokojujícími obrazy i hudbou, i když se většinou vpodstate vůbec nic nedělo!
Doporučuji však onu úžasnou kvalitu tohoto hororu nezkoušet.
Minulý rok jsem byla podruhé donucena tou samou kamarádkou jít do kina na další horor po The Witch, a byla to Sestra. Smála jsem se každé tři vteřiny. Jak můžou pustit do kin tak slabé filmy, co by opice natočila lépe? 🙂 alespoň jsem z toho neměla žádné trauma, ale škoda utratit čas a peníze za něco, co bych doma vypla za 40 vteřin..

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-05-12 12:26:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se horrorů týče tak ještě dříve než jsem se na ně začal vůbec kdy dívat jsem je zažíval jak v realu v rodině kvůli tátovi a přísnou výchovou na základě strachu z fyzických trestů tak i v nedobrovolných astralních výletech v nižších destruktivních sférách když jsem to vůbec neznal. Takže mě postupem času začínalo děsit téměř cokoliv i blbý cvakací zvuk v mikrovlnce. Všichni se mě smáli jaký jsem strašpytel a měli mě za pokaženého jedince. Takže jsem snažil svůj strach překonat a proto mě začali lákat i horrory a i horrorvé počítačové hry jako příležitost postavit se strachu a nočním můrám. To mě pak postupem času zocelilo že už mě ani Kruh neděsil ale mohu potvrdit že i když jsem už zocelený a nejsem už na to tak citlivý tak to neznamená že na mě destruktivní energie nepůsobí působí takže se nic nemá přehánět.

Horší ale je když vám nějaký horror otevře nějakou traumatickou vzpomínku která byla z dětství desítky let vytěsněná což ten horrorový zážitek nehorázně umocní a je to ve finále ještě horší než vidět oživlou uřízlou ruku. Jeden kamarád mi doporučil serial Stranger Things že tam jsou ty věci o které se zajimám jiné dimenze apod. Ale narozdíl od většiny kamarádů mi i na férovku a na rovinu varoval že to je horror který mě může vyděsit takže jsem na to šel na vlastní zodpovědnost spoléhal jsem že mě už dneska žádný horror jen tak nevyvede z míry. I tak jsem to podcenil protože jak ukázali svět na druhé straně tak mi to připomělo moje dětství kdy jsem se probudil a tento svět jsem vnímal taky úplně jinak temější tma nepřirozená nikde ani živá noha jako kdyby v té dimenzi číhala smrt. Energeticky jsem se čistil tím že jsem se snažil myslet na mojí přítelkyni na lásku abych se mohl vůbec vyspat ale na druhou stranu jsem aspoň nevyřešené trauma zpracoval a zase mě to dále posunulo takže tento serial nechci zatracovat naopak bych vám ho taky doporučil protože jeden z mála který ukazuje techniku astralního cestování a zároveň dokonce i prakticky ukazuje jak probíhá MKultra a jaké jsou její následky. Ale stejně jako kámoš varoval mě i já vás varuji že to je psycho horror který vás může vyděsit a zároveň vaše zvědavost vás bude lákat poustět další díl protože vás i tak zajimá jak to skončí.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-12 14:44:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Videl som viacero hororov, obvykle sú to blbé lakačky alebo masakre ( Misery nechce zemřít – tento bol ešte skvelý ), Štvrtý druh je desivý, nepríjemný, realistický. Reálnosť tomu dodáva to že na začiatku je povedané že je to podľa reálnych udalostí, ale divák si má sám zvoliť či tomu bude veriť. Tak som pátral ako to je a je to dosť nepodložené, ani sám režisér sa k tomu nechcel vyjadriť. Holt niekedy sa povie že je to podľa skutočnosti, aby mal film väčší úspech.

A zvláštny (nie tak hnusný) bol ešte tento film: https://www.csfd.cz/film/132672-box/prehled/

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-12 15:37:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2. vyzkoumala jsem (zdálo se mi o tom ve snu), že když žena pravidelně používá základní zapper (který pouze nahrazuje chození bosky = takže to platí i pro všechny ženy, které chodí pravidelně bosy), tak se telegonický otisk prvního muže spojí s otisky pozdějších mužů do jednoho otisku tak, že si žena pro své dítě vezme ze všech mužů jen to nejlepší (někdo je dobrý v tom, jiný zase v onom). Tedy příroda měla pro více partnerů konstruktivní řešení, lidé se přírodě vzdálili a to jim způsobilo problém. (Ale pro promiskuitu kvůli nahánění nejlepších genů nejsem.)

6. planeta opic se mi vůbec nelíbila, v tom filmu byla nějaká špatná energie. Kruh byl trochu strašidelný, ale nic moc. Čtvrtý druh mi taky způsobil mírnější panický záchvat, stejně jako Paranormal Activity. Asi na dvě scény z Úsvitu mrtvých jsem se nedokázala podívat, ani když jsem chtěla. Nejhorší film, který jsem viděla, byla Hra na schovávanou. Taky jsem se nemohla dodívat na Ďáblova advokáta a nějaký horor o Klaunech. V Mlčení jehňátek byla jedna scéna, na kterou si pamatuju dodnes a dělá se mi z toho špatně. Seriál Stranger Things se mi líbil a byl jen trochu/docela strašidelný – ten bych klidně lidem doporučila, protože ho za horor nepovažuju. (A viděla jsem viděla pár hororů, u kterých jsem se tolik nebála – jako Masakr motorovou pilou a pár dalších, u kterých si už nepamatuju název).

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-12 22:49:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě, že třeba ďáblův advokát dle mého soudu není typický horor. Jsou v něm hororové prvky, ale to, co vidíš v ďáblovu advokátu s Al Pacinem v hlavní roli není fikce, v tom filmu je zobrazena realita, jak ji mají některé významné a bohaté osoby, protože ti takto skutečně fungují.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-16 18:48:55
Ikona diskutujiciho
sipka

armag: To asi jo. Ještě jsem si vzpomněla na film Neon Demon, ten byl podobně odporný (ten jsem viděla nedávno, protože sem na něj někdo dával doporučení, že to tak někdy někde doopravdy funguje – a nejhorší je, že kdo se pohybuje v modelingu či podobné práci se vzhledem ví, že podobné energie, které byly v tom filmu, kolem sebe v práci vnímá – a ten film mu ukáže, kam to reálně vede..).

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-16 19:06:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem zjistila, že když se u hororu přehnaně bojím a nebo to ve mě zanechá velmi špatný přetrvávající pocit po skončení filmu, tak to má něco společného s mým životem (co jsem zažila nebo zažívám – byť je to podobné jen obrazně) a nebo se něco v tom horou podobá nějakému traumatu, které mám (ať už o něm vím nebo nevím). Ještě jsem si vzpomněla na horor Would You Rather, který mi kromě toho, že mi připadal nechutný (ale já se na horory moc nedívám, takže nevím, jestli to v porovnání s běžnými filmy tohoto žánru je nechutné nebo ne), připomněl systém kapitalismus co se týče práce. Lidé „musí“ do práce, aby přežili, elity lidem dávají příkazy se navzájem pomalu pozabíjet, a i ten nejlepší ze zaměstnaných lidí, kdo nakonec vyhraje a přežije, nezíská to, po čem touží, protože mezitím ztratil svoje lidství (a tak už to nemůže získat). V tom filmu to bylo vyhnané do extrému, ale paralelu se současným systémem jsem v tom vnímala. Ne vždy a ne všude je to v tomto systému/v zaměstnání podobné, ale už jsem se s prostředím, kde to na energetické rovině připomínalo tento film, setkala.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-05-12 21:09:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakože takhle… Já osobně(každý je na tohle taky jinak citlivý)pro „sexování bez vážného vztahu“ určité pochopení mám. Znám totiž sama sebe a vím, že se mi chlapi prostě líbí, ale není to vždy „miluju tě“ ale třeba jen „sexuálně mě přitahuješ“. Od určité doby v tom umím udělat rozdíl – moje okolí pro to pochopení nemá. Ale aspoň poznám rozdíl a nepouštím se bezhlavě hned do závazného vztahu jako oni… No každopádně jsem odjakživa na starší a když jsem byla mladší, líbil se mi jeden prodavač v elektrošopu u nás ve městě. On byl rozvedený, blízko třicítce, měl dítě, trochu děvkař; žil už nějakou dobu sám. Já mladá, zavalená všemožnými povinnostmi a studiem s komplexními plány do budoucna a brzkým stěhováním na krku; nějaký závazný vztah se mi do toho vůbec nehodil a nebyl na to ani čas ani psychická síla. A prodavač byl prostě hezkej a sexuální přitažlivost tam byla.. Po čase se zjistilo, že oboustranná(však aby taky ne, kdo nemá rád mladinký holky 🙄 tehdy jsem to viděla pochopitelně o něco naivněji). Jemu se vážný vztah nehodil, mně taky ne, ale vzájemně jsme se sobě líbili… Tak co, já měla tehdy někoho, koho jsem mohla „otravovat“ když byl čas a chuť a když přišel čas, rozešli jsme se v dobrém a bez emocí jakoby nic a však ono taky nic, jen jsme na sebe občas „dostali chuť“ a když byla nuda, bylo za kým zajít – jakkoliv debilně to zní, je to upřímný 💁 přičemž po celou dobu jsme z toho měli oba jen benefity a bavilo nás to a když jsme se „vyblbli“ tak to prostě vychladlo. A ano, měla jsem ho ráda a byl fajn a milej, ale neměla jsem potřebu ho vlastnit a on mě taky ne – ani jsem nemohla, bylo mi málo, nějaký vážný vztah by byl asi tak sotva možný (však on mě jen využíval, což já jeho ale taky a to byl +- účel toho celého)… Dlouho jsem nezažila, jaké to je fakt milovat a vázat se, nerozumněla jsem tomu a částečně očividně pořád nerozumím. Asi mám nějaké narušené vnímání nebo co, že jsem schopná sexovat bez závazku, když se to hodí 💁 Prostě někteří lidé preferují na nějakou dobu vztahy typu „když mám chuť a náladu, můžeme být chvíli spolu a bavit se, ale jinak potřebuju svobodu a vztah nechci a nehodí se“. Ono ne každý to umí, třeba moje maminka tohle vůbec nechápe… A taky to nejde s každým. Jak říkám; někdo mě jen sexuálně přitahuje a do jiného se rovnou zamiluju. Osobně už po těch všech kopancích od druhých lidí preferuju poslední dobou vztahy bez přílišných závazků se staršími muži, ani si nepřijdu do vztahu momentálně dostatečně „psychicky stabilní“… Navíc se jsem schopná se zamilovat do fakt málokoho, to se fakt stane samo a neumím ovládnout, takový člověk prostě buď přijde nebo ne. Proto obdivuju lidi, kteří si prostě někoho nabrknou že je hezký a „rozhodnou se do něj zamilovat“. Jakože lol 💁 to chci taky umět. Může být sebehezčí, ale to „něco ve mně“ si vybírá bohužel samo koho miluje a koho ne… Pak mě jen sexuálně přitahuje. Hm 🤔 Možná to má i svoje důvody; některé lidi máme napsané v osudu a potřebujeme s nimi pobýt delší dobu, proto se taky zamilováváme. Patrneři se společně učí a jsou spolu protože to tak má být.

Ale spát s více najednou není pro mě. Celé to asi vidím a beru nějak blbě 💁 což. Ale takhle podobně to mám i s přáteli; mám je moc ráda, ale když po mně chtějí přílišné závazky a moc na mě tlačí, ze vztahu utíkám. Nevim, jestli tohle není dokonce problém se závazky 🤔 Ale je fakt, že osobně mi „vztah“ kdy na mě chlap netlačí, nehlídá a oba si děláme co chceme a prostě je to „klasika bez závazků“ vydrží mnohem dýl než „normální“ protože se cítím svobodná a ráda se k dotyčnému vrátím… Je hrozně těžké to nějak srozumitelně popsat druhému člověku, celkově co se děje ve mně je občas fakt složité a rozumět tomu můžu jen já – a většinou nerozumím ani já 😅 Ale takhle když o tom píšu, nějak mi to nepřipadá úplně v pohodě.

Naopak zas znám i lidi, kteří sex úplně nesnáší a ze vztahu by ho škrtli, takže jsou radši sami… To taky není normální.

Ikona diskutujiciho Ignes 2019-05-16 14:29:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Nirvana,
díky. Pěkně jsem se zasnil při čtení Tvé zpovědi, zafantazíroval o ideálním světě 🙂 a zavzpomínal na mojí realitu 🙁
Máš fajn život, když ho dokážeš žít tímto způsobem.

Ikona diskutujiciho Aneta 2019-05-12 23:54:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten horor, kterého ses tak bála když si byla malá je smrtelné zlo 2. Taky jsem z nebo mela hrůzu když mi bylo 10 ale když jsem si ho pustila ve 20 tak mi to přišlo jako slušná komedie😀

Ikona diskutujiciho Amálka 2019-05-13 10:19:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čtvrtý druh jsem neviděla a pud sebezáchovy mi říká, že ani nikdy neuvidím 🙂 Kdyby mi ho ale někdo jen tak doporučil, asi se taky nejspíš podívám, na čsfd to vypadá celkem zajímavě a ani není uvedeno, že jde o horor.

Ikona diskutujiciho Danny 2019-05-13 14:01:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem viděla Čtvrtý druh po tom, co to tady na stránkách někdo zmiňoval, ale nějaký větší vliv to na mě nemělo, jen ten konec mě vyděsil.
Ale měla jsem několik let nahnáno z 3:15 zemřeš. Kdysi ve škole to děcka chtěly pustit, když nebylo co se učit. Některé scény byly opravdu odporné, a když jsem pak někdy v noci potřebovala na záchod, vždycky jsem se dívala, kolik je hodin. Když bylo těsně před 3:15, počkala jsem až bude tak 3:17, protože v tom filmu se začly zjevovat ty děsivé věci právě v tuto dobu 😀 Byla jsem z toho úplně pošahaná, ne že bych byla nějaký velký strašpytel. Ale nedávno jsem zjistila, že to tak mělo víc lidí, co ten film viděli.
Nejhnusnější film pro mě byl Brimstone (2016) – depresivní, surový, zvrácený a nemilosrdný. Je mi na nic ještě dnes, když si na něho vzpomenu.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-13 16:03:03
Ikona diskutujiciho
sipka

A v Čtvrtý druh tí mimozemštania prichádzali v 3:33.

Ikona diskutujiciho renata369 2019-05-13 21:24:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je zvláštne, ako je nastavena ľudská psychika. ja keď vidím v telke negatívny film, kde sa niekomu ubližuje a má to strhujúci dej, sledujem, ako je moje telo v kŕči a neviem sa potom ani po filme uvolniť, otrasie to so mnou a stále nato myslím, preto sa už roky takýmto žánrom vyhýbam. kdežto sú ľudia, s ktorými to ani nepohne, dopozerajú a „prepnú“ program v hlave , akoby sa nič nedialo. na túto stránku ale chodíme tí, ktorí sme v skupine 1 na 99% predpokladám 😀

Ikona diskutujiciho hanka 2019-05-15 21:37:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně, to znám, tělo reaguje samovolně, ať si myslím co chci a jak chci si věci logicky vysvětluju, tělo ví nejlíp jestli je něco dobré nebo ne. Jakmile je v z něčeho napjaté a v křeči, je to špatné. Zajímavé je že mi někdy stačí jenom poslechnout si něčí hlas a už vím že ten člověk mi nebude sympatický, bez ohledu na to o čem mluví.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-14 10:55:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že ako človek stárne tak má slabší žalúdok a niektoré veci nedáva. Mladí ľudia dávajú hnusné a strašidelné filmy v pohodě. Môj otec nevydržal dopozerať ani Kruh.
Z toho čo som videl v tv, asi najväčší humus bola Patologie (dávajú často na kanáli FilmBox). Videl som to už viackrát, poprvé som bol docela šokovaný. Další krát som už vedel o čom to je a pozeral som to len preto že inak v tv nič nebolo.

Ikona diskutujiciho Šárka 2019-05-15 08:59:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,
chci se zeptat je i9 láhev dobrá ?

Ikona diskutujiciho Aneta 2019-05-15 12:58:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dotaz:
Aluško, myslím si správně, že když plaveš v moři, tak tě ta studená slaná voda energicky očišťuje? Jako když si dáš lokty pod studenou vodu…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-05-17 18:04:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud je někdo „oblíbený kam přijde“ a lidi se do něj snadno zamilovávají, chtějí se s ním hned přátelit apod. Prostě není pro druhé neviditelný, naopak, z nějakých důvodů si ho lidi hodně všímají a on ani neví proč… Chápu správně, že to může být způsobené konstruktivní energií dané bytosti? Samozřejmě těch faktorů, které tohle způsobují, je hodně, ale tohle by k tomu podle mě mohlo dost přispívat.

Mě buď má někdo fakt rád nebo už od pohledu nesnáší, většinou 😀 ono teda lidem vadí běžně i fakt, že se druhý stará o svůj vzhled a nejí denně 2 kila junk foodu… Mám to takhle s jednou prodavačkou v Penny u nás ve městě… Ani mě nepozdraví, nevim kde vzala že mi může týkat, ponižuje mě a celkově… Pamatuje si mě a vždy je nepříjemná 🙁 na 15 nevypadám a i kdyby mi bylo málo… Tak co se má co chovat k zákazníkovi ošklivě.

Ikona diskutujiciho Adéla 2019-05-18 23:01:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si na vodu pořídila za pár korun (120) litrovou skleněnou láhev. Když ji náhodou venku vypiju, natočím v ekovodě novou. Mám v ní křemen a nalepila jsem si na ní květ života. Doporučuji skleněnou, opravdu vydrží.

Ikona diskutujiciho Kiyu 2019-05-23 09:09:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten koncept zero waste – bez obalu není těžký. Stačí mít někde v okolí bezobalový obchod, farmářské trhy a taky něco kde stáčejí drogerii. Nekupovat si tyčinky, jogurty..všechno je o tom vyrobit to doma ze surovin co jste nakoupili bez obalu. Vašimi nejlepšími kamarády budou plátěná taška, plastová krabička na jídlo a plastová flaša. Tu doporučuji koupit si bez BPA, vydrží Vám dýl jak ta obyč (ta je jen na pár použití)

Sama jsem dlouho zero waste nemohla pochopit protože se akorát dokola propaguje nákup dřevěných kartáčů a nerezových brček, ale to je jen špička ledovce 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek