25. Dotazník

1.4.2013 v Čtenáři 25

Děkuji za vaše hojné otázky pro tvorbu dotazníků 🙂 Pokud vás během čtení napadne další, vložte ji prosím do diskuze, vyjde v příštích dílech…


1. Chystáš sa zmeniť dizajn svojho blogu? Tento máš už pomerne dlho.

Dřív jsem vzhledy hodně měnila a přemalovávala, protože jsem hledala nějaký ,,ideální” styl, který by mi s konečnou platností úplně sedl. Taky jsem se díky tomu pomalu učila designy dělat. Krok za krokem, dokonalejší a dokonalejší… Teď jsem tu ,,svoji dokonalost” našla v aktuálním designu. Do budoucna hodlám upravit jen nějaká jeho tlačítka případně texty, možná někdy fotku a nabídky, ale rozhodně nemám v plánu malovat úplně nový. Tento doslova a do písmene miluji a myslím si, že nic krásnějšího aktuálně ani nejsem schopná stvořit. Má všechno a perfektně symbolizuje, o čem tato stránka je.

2. Jaký máš názor, nebo co si myslíš o ayahuasce? Případně dalších “halucinogenních” rostlinách atd. Může nám jejich užití opravdu nějak pomoct například v duševní práci na sobě?

V duševní práci určitě ne. Naopak ti zkreslí vnímání, takže se v tom ještě víc zamotáš.

Na ayahuascu mám jednu vtipnou historku: Omylem jsem se dostala jednou na autorské čtení z knihy Konec punku v Helsinkách a do ní autor sepsal jeden příběh ze svého života…. Měl kámoše, který si našel takovou tu ,,duchovně a alternativně” laděnou přítelkyni. Tak spolu jeli do Peru, kde oba požili ayahuascu a měli vize: On se znovu narodil a ona ve své vizi umřela. Od té doby jeho slečna pořád spala a on už nespal vůbec. Pak leta chodil s červenýma kruhama pod očima, úplně vyřízenej, i když už s tou holkou dávno předávno nechodil. Prý se někam zdejchla…

Publikum se smálo (já byla mrtvá smíchy, uměl skvěle sugestivně předčítat), autor knihy se podivuje, že se to opravdu stalo a že to tam napsal podle pravdy, že na tom není nic vtipného… V té době jsem slyšela o ayahuasce poprvé a vždycky když mě na ni někdo upozorní, vzpomenu si na tohle autorské čtení. – Mimochodem se mi to líbilo, kniha bude určitě moc dobrá.


3. Ahoj, Alue je podle tebe důležité mít nějakého kamaráda, který je ochotný pro tebe a pro to jak moc tě má rád udělat cokoli? A máš takového přítele ty? děkuju.

Můj kamarád by teoreticky kvůli mě nemusel být ochotný umřít, ale určitě je důležité mít někoho, kdo by za mě strčil ruku do ohně a podržel by mě, kdybych byla úplně v háji… Jo, mám takové přátele, naštěstí je jich víc a vím to právě podle toho, jak se projevili v minulosti, když byla nouze… Zároveň také mnoho lidí, o kterých jsem si myslela jak se na ně mohu spolehnout, selhalo na plné čáře.

Tak si říkám, že člověk by alespoň jednou či dvakrát za život určitě měl zažít, co to je být úplně totálně a nenávratně v háji, protože tak má jedinečnou příležitost si otestovat svoje ,,kamarády” a zjistit, jak na tom je.

4. Jaký je tvůj názor na jemné tvarování hustého obočí vytrháváním?

Když to není na linku a nevypadáš potom jako Vampír, je to jedině dobře. Kolikrát dost čučím, když vidím na ulici jinak hezkou holku, ale zanedbanou a se srostlým obočím, které ji hyzdí. Stačilo by trošičku protrhat, nějakou tu řasenku a hned by vypadala úplně jinak. Obočí ,,rámuje” obličej, nemělo by se zanedbávat.

5. Jak je nebezpečný Azbest pro lidi?

No nevím, to sis mohla najít na wikipedii i sama… a jak to vlastně souvisí s tématem tohoto webu?

,,Nebezpečnost azbestu pro lidský organizmus tkví v malých rozměrech jeho vláknitých struktur. Ty jsou schopny se dostat do vzduchu a odtud do plic. V plicích se azbest zabodává do plicních sklípků a postupem času okolo nich může vzniknout rakovinné bujení. Jedná se tedy o silně karcinogenní látku. Dalšími riziky je fibróza a mesotheliom.[2] Používání azbestu je proto v mnoha zemích zakázáno a v současnosti se pracuje na odstranění azbestu z okolí lidských sídel. Tyto akce jsou ale někdy zdrojem polemiky, protože některé technologie odstraňování azbestu mohou způsobovat větší uvolnění azbestu do prostředí než jeho ponechání na místě. Způsobuje také onemocnění zvané azbestóza – zaprášení plic azbestem, při němž dochází k zjizvení plic způsobenému vdechováním azbestových vláken, způsobuje dušnost a nakonec vede ke smrti.”

6. Jak by ses léčila, kdybys měla 41 stupnů vysokou horečku, zánět průdušek a dráždivý kašel?

Každé dvě hodiny vypít 2dcl koloidního stříbra, nebo kdybych neměla, tak pravé rozpuštěné mumium (antibiotikum)… V úplně nejhorším případě, kdybych byla švorc a zásoby byly v čudu, tak MMS + neustále inhalovat solnou páru. (Himálajská a kaliová sůl v poměru 1:1) Dá se to i z obyčejného zvlhčovače vzduchu.

Osobně si ale myslím, že kdybych to nechala zajít až na 41, tak už se nepostarám, musel by někdo jiný. Tahle léčba se musí nasadit HNED.

7. Doporučila bys prodavačkám nějakou ochranu, třeba speciální rukavice, přes které neprojde ta destruktivní vybrace, o kterém se píše v článku o EAN kódu.

Buď nedělat prodavačku, nebo všechno ťukat ručně bez laserové čtečky, anebo nechat přeškrtat všechny kody.

8. Je účinné potření hlínou, krom včelího bodnutí, i na vosy, sršně a ovády?

To by první musel nějaký ,,nealergik” otestovat.

9. Může aspartam uškodit v léku, kde ho je 0,4mg v jedné tabletě a který se má brát 2x denně?

Nebrala bych to určitě, ani kdyby v tom aspartam nebyl.

10. Navštěvuješ někdy praktického lékaře?

Já mám milionkrát lepší znalosti a postupy, než kdejaký doktor. Když mám problém, vyléčím si ho sama.

Jiný případ by byla třeba zlomená noha, nebo skažený zub. To už je doktor potřeba a na tohle jsou dobří… Umí totiž napravovat jen to co je mechanické.

11. Jezdíš na Larpy? Pokud jo, jaké druhy larpů tě zajímají?

Jednou jsem byla, znovu už asi nepojedu. Jednak to nebylo moc pro mě a za druhé mám teď důležitější věci na práci a mnohem víc povinností, než tehdy.

12. Je v Brně voda z kohoutku v pořádku?

Říká se, že je skoro kojenecká. Jestli je to pravda, to se radši zeptej odborníků, co dělají v oboru.

13. Jaký typ detoxikace celého organismu považuješ za nejlepší?

Jelikož je každý typ na něco lepší a na něco slabší, tak se to vůbec nedá říct všeobecně. Každá metoda ti pomůže jinak a s něčím jiným. Nejlepší je vše dostupné pořádně zmapovat, nastudovat a pak se rozhodnout, co sedí konkrétně na tvoje problémy (popřípadě slabé okruhy).

14. Máš příjemnou Práci?

Ano.

15. Ahoj Aluško, zajímalo by mě, když máme moc rádi nějakou barvu, jestli to něco znamená. Třeba mám ráda modrou, teď mám období kdy miluju oranžovou, pořád ji vyhledávám a pořád nosím oranžový trička. Někdy zase potřebuju černou, když chci aby mě okolí nechalo “na pokoji”… když někdo pořád nosí černou, může to znamenat že je příliš destruktivní? Možná je to hloupá otázka, ale fakt mě zajímá. Děkuju.

Ano, každá barva symbolizuje určitý přístup k životu, náladu, energii a také povahové vlastnosti.

Modrá uklidňuje, ochlazuje, podporuje duchovnost a také ti dodává větší důvěryhodnost, protože symbolizuje čistotu a pravdu. ,,Pravdivost” symbolizují i červená a žlutá, jako základní barvy.

Oranžová je zase sebevědomí a přátelství. – Když máš přátel málo a nevěříš si, je oranžová pro tebe vhodná barva, která ti pomáhá získat to, co ti teď chybí. Nebo naopak symbolizuje, jaká momentálně jsi.

Černá je sice ,,destruktivní” barva, ale pokud na ní někdo v určitou dobu rezonuje, jak říkáš ,,chce být sám a chce mít pokoj od lidí”, je to v pořádku… I tato nálada a tento postoj se musí něčím vyjádřit.

Kdyby ale někdo chodil v černé celý svůj život, to už není moc dobré, protože by to znamenalo, že se za celou dobu nijak nevyvinul, stagnuje v pasivnosti a pořád si nenašel vztah k lidem a ke svému okolí.

16. Kde žes to byla toho 21. 12., jak jsi nám nechtěla říct? 3:D

Kdo se moc ptá, moc se dozví 🙂

17. Ahoj Alue :)V dotazníkoch je teraz častejšie spomínaná hudba. Počula si už niekedy speváčku Birdy? Zaujímalo by ma aké pocity máš z nej ty 🙂

Neznám ji, ale koukla jsem na youtube a zdá se jako dobrá ,,relaxačka”… moc se mě ale na hudbu neptejte, nemůžu přece znát, poslouchat a mít ráda úplně všechno…

18. Ahoj, v návaznosti na otázku na poslech hudby bych se ráda optala, co se energeticky vlastně děje při tanci. Věnuji se břišnímu tanci a obecně velice ráda tancuji – leckdy mám dojem, že tancuji s proudy a rozhýbávám tak i vlastní energii… Věnuji se spíše gotickému směru, který je “temný”, ale oproti klasickým stylům mi nepřipadá ani tak destruktivní jako hluboce introspektivní…

Stejně tak jako slovo, nebo jako hudba, i tanec vyzařuje určitou energii, která se shoduje s hudbou, na kterou se tančí. Tanec je reakcí na hudbu a je s ní přímo spjatý. Co hudba probouzí a co vyjadřuje, to má sklon vyjadřovat i tanec. Proto má nejsilnější energetickou hodnotu hlavně tanec spontánní, anebo ten, který je vytvořen přímo na míru určité skladbě, podle toho, jak na tanečníka působí.

Břišní tance jsou hluboce ženské, údajně ženský princip probouzejí a prospívají pánevnímu dnu i páteři. – Do jaké míry je to pravda nevím, nejsem břišní tanečnice 🙂

Tanec je dobíjející, konstruktivní a zdravý. Každý by si měl čas od času zatancovat, i kdyby to mělo být jenom doma, když je sám.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Houbička 2013-04-01 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju dotazníky a přijde mi, že v tomhle je nejlepší výběr otázek za poslední dobu :D Po přečtení mám hned lepší náladu 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-04-01 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jestli plánuješ někdy v nejbližší době nějakou přednášku.

Ikona diskutujiciho CHristian 2013-04-01 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokáže hudba zmeniť človeka? Napríklad keď nejaký kľudný, plachý človek počúva pesničky s hrubými vibráciami, napríklad Rammstein, môže sa z neho po čase stať agresívny človek? Alebo naopak… keď agresívny človek počúva kľudné pesničky, dokáže sa aj on zmeniť k lepšiemu?

Ikona diskutujiciho Klár(k)a 2013-04-01 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahojky Alue. Co si myslíš o radioaktivním jodu? a je velmi nebezpečné být v blízkosti někoho kdo ho v sobě má? A když dotyčný na něco sáhne, přenáší se ta radiace nějak?

Ikona diskutujiciho Alie 2013-04-01 19:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaké jídlo používáš za vhodné a zdravé pro tělo ?

Ikona diskutujiciho Johanka 2013-04-01 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALuško, mám otázku k dalšímu dotazníku, doufám, že ji mohu položit tady.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-02 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Ahoj Johanko, na toto odpovídat nebudu, protože nechci pomlouvat jiné lidi ve svých článcích, tohle nedělám. Určitě tomu rozumíš.

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-02 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viděla si film Tenká červená linie(1998)?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-02 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škoda že si vynechala moje otázky o čiarových kódoch (20.dotazník 33.otázka) no možno na to nájdem odpovede v tom článku tomáša marného ktorý som ešte nečítal.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-02 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:[9]: Ahoj kluci, ani jedna otázka není do dotazníku dobrá. Na válečné filmy se zásadně nedívám (podobně jako s horory) a o QR kodu slyším poprvé, leda bych ho znala pod jiným názvem, ale o tom dost pochybuji.

Ikona diskutujiciho Joe 2013-04-02 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o marihuaně? 🙂

Ikona diskutujiciho Myš 2013-04-03 07:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohla by jsi mi doporučit nějakou knihu o homeopatii kde je nějaká základní teorie a praxe? Děkuji

Ikona diskutujiciho Houbička 2013-04-03 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolikrát denně je podle Tebe nejlepší jíst? 6x-5x (jak to doporučuje většina lidí, s čímž zásadně nesouhlasím), 3x nebo jen jednou? 🙂

Ikona diskutujiciho návštěvnice 2013-04-03 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám trochu víc otázek, jestli to nevadí:)

Ikona diskutujiciho Daniela 2013-04-04 01:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Ahoj Alue, te QR kód vypadá jako bílý čtvereček plný černých čtverečků. Může to připomínat tetris. A je to pro "chytré" telefony, kterýma to přečteš, když to přes ně nějak zobrazíš. Je to už skoro všude a říkám si proč to jako všude musí cpát… I na letácích jsem to viděla, na vstupenkách, na pití, všude možně.

Ikona diskutujiciho Houbik 2013-04-04 05:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alus, timto te a ostatni, zdravim z Jizni Ameriky, Peru 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-04 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Jo to je ten, jak ho přečtou satelity! – Takže znám, akorát jsem netušila, že je uvedený jako QR. Já mu říkám prostě ,,čip".

Ikona diskutujiciho Mike 2013-04-04 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to bylo doopravdy s měsícem? Věřím teorii že to bylov hoolywoodu ale zase někde jinde jsem slyšel jak se nějaký radio amatéři naladily na tajný kanál NASA a slyšely ja Kosmonati řikají že je na měsíci spousta mimozemských plavidel. Přesněji to bylo v tomto dokumentu:http://www.youtube.com/watch?v=S3esAbcUDoM

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-04-04 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: to se nečte satelitem ani to není čip. Je to malý obrázek a čte se kamerkou v mobilu, software tě po vyfocení přenese na www s informací o daném produktu. Někteří si to prý dali i na náhrobek a po vyfocení se zobrazí v mobilu homepage o nebožtíkovi. Někdo si ale dal obří qr na střechu domu a o tom pak psali, že jde vidět i ze satelitu, ale to je spíš vedlejší.

Ikona diskutujiciho Anabeth 2013-04-04 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, počula si o tom, že ten kto vyhlásil vojnu USA chce vyhlásiť svetovú vojnu? Čo si o tom myslíš? A čo by si robila (ako by si sa zabezpečila) keby naozaj vypukla?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-05 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: na toto som sa už pýtal vyšlo to v 8.dotazníku. Asi najpravdepodobnejšia teória je že američania na mesiaci boli (veď na mesiaci umiestnili také zrkadielko ktorým sa meria vzdialenosť mesiaca od zeme, ako by ho tam dali keby tam nikdy neboli?) ale časť filmov natočili pre istotu v hollywoode keby sa niečo pokazilo, prípadne keby chceli niečo utajiť (napríklad že tam sú mimozemské plavidlá).

Ikona diskutujiciho Bára 2013-04-05 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mám na tebe dotaz. Matně si vzpomínám, že tato otázka už kdysi v dotazníku zazněla, ale mám pocit, že jsi na ní neodpověděla. Proto bych se tě chtěla zeptat ještě jednou, protože teď to nikde v dotazníku nemůžu najít, a jestli ti to samozřejmě nevadí, zda si barvíš vlasy, nebo jsi přírodní blondýna? Já jsem blonďatá už od narození a mám úplně stejně tmavé kořínky jako ty, ale pak mi vlasy hned zesvětlají a jsou blonďaté a proto si většina lidí myslí, že si je barvím, i když to není pravda. Proto bych se chtěla zeptat, jestli to tak máš taky, nebo ne. Děkuji za odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho Mike 2013-04-06 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Díky je to zajímavá a asi nejpravděpodobnější teorie.

Ikona diskutujiciho Mike 2013-04-06 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Podle mně 3.sv.válka být nemůže protože by to byla jaderná válka tzn konec světa ale tomu by nikdo ve velení nedopustil (snad) ale i kdyby slyšeli jste někdy výpovědi od vojáků co hlídali základny s jadernými hlavicemi? Vždy stejný příběh přilítlo UFO odpálilo laser na hlavici a ta byla totálně neškodná. Podle mě nás hlídaj a jadernou válku nedovolí.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-06 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Tu otázku mi lidé pokládají pořád dokola a já na ni záměrně neodpovídám. Asi proto, že nerozumím, proč to někoho neustále tolik zajímá a proč se to pořád tak řeší.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek