26. Dotazník

6.4.2013 v Čtenáři 36

Děkuji za vaše hojné otázky pro tvorbu dotazníků 🙂 Pokud vás během čtení napadne další, vložte ji prosím do diskuze, vyjde v příštích dílech…

1. Jakou příchuť a značku zeleného (bílého, černého, červeného, žlutého) čaje máš nejraději?

Zelený: China Jasmine Dragon Phoenix Pearls „Dračí perly“. Velmi drahý, vzácný a nejlepší, který znám. Denně vypiju tak litr (3-4 nálevy), mám ho místo snídaně.

Černý čaj prakticky nepiju, červený si dávám ráda v čajovnách, běžně ho nekupuji a ten mi chutná vždy, bez ohledu na typ. A žluté čaje snad ani neznám (asi jsem ještě nepila), to spíš bílé čaje.

2. Čo si myslíš o náramku, čo nosí Madonna? Nechcem tu robiť reklamu ale mám na mysli tieto náramky. Naozaj červený náramok chráni proti zlým duchom a negatívnou energiou, ako tomu veria tí čo ho nosia, alebo nie a neodporúčaš nosiť ich? Alebo to funguje len zasväteným, čo dodržiavajú pravidlá kabalistického učenia?

Normálním lidem rozhodně nedoporučuji! Je to stará magie pouze pro určitý okruh lidí, mezi které bys určitě nechtěla patřit. Jim to pomáhá, protože to jede na jejich principech, ale nám to přinese jedině neštěstí a destrukci do života.


3. Aký máš názor na speváčku Lanu Del Rey? Páči sa ti jej hudba?

Prosím, nepokládejte mi otázky na ,,málo“ známé interprety, které nemůžu znát, pokud se o ně přímo nezajímám. Mám sice ráda hudbu, ale opravdu nemůžu mít názor na všechny interprety, zase až tak moc to u mne silné není.

4. Vím, že existují velmi silná energetická místa. Navštívila jsi někdy taková?

Ano, ale jsou to místa neoficiální, kde valí velice silná léčivá konstruktivní energie na určitých místech v lesích, nebo na loukách. Někdy prýští i za starými kostely, protože kostely jsou stavěné na léčivém místě a tato energie většinou uhýbá někde pod kostelem a vyvalí se kousek vedle něj. – Beton energii odstiňuje, ale není to ten hlavní důvod. Paradox: Kostel stojí na léčivém místě, ale léčivý je jenom zvenku. Uvnitř energii saje z lidí.

5. Čím bych Ti mohl udělat radost?

Napadá mě hromada odpovědí… 😀 A nevím, kterou vybrat, abyste se mi nesmáli.

6. Proč mají lidé neustále tendenci někoho posuzovat? Ptám se proto, neboť Ty sama býváš terčem častého posuzování druhými lidmi, že jsi taková nebo maková. Proč Tě prostě neberou takovou, jaká jsi?

Já myslím, že mi prostě a jednoduše závidí a že to co prezentuji na internetu, je pro většinu lidí takové… neuvěřitelné. Závist přeroste ve zlobu, neschopnost uvěřit ve skepticismus, ten v podezřívavost. Z toho pak potřeba dělat si domněnky a na domněnkách nesmyslné konstrukce. Vídí to, co chtějí vidět. – A pak mě pomlouvají, posuzují a odsuzují. Je to však jen jejich problém a jejich komplex méněcennosti, mě se to nedotýká. Občas to ale jede do takových extrémů (výhružky, zastrašování, kyberšikana), kdy už zvažuji, že to prostě udám na policii a nechám vyšetřit jako trestný čin, ale zatím jsem to neudělala. Mám totiž svých záležitostí dost a chci se zabývat tím, co má smysl. Ne ztrácet čas nějakými hňupy a jejich nesmysly. Otázka ale je, kdy mi dojde trpělivost, nebo kdy se to dožene až za hranice únosnosti. Nějaké obyčejné diskuze, kde mi někdo nadává že používám Labello a že jsem ,,blbá blond“, ty já vůbec neřeším. Rozumní lidé si stejně věci uváží po svém, takže mě může špinit kdo chce. Já mám svědomí čisté…

A u ostatních lidí je to zhruba stejné. – Za vším pomlouváním hledej Nesmrtelnou tetu: Závist.

7. Kdyby jsi si mohla vybrat jednu jedinou knihu, která by Tě provázela po celý život. Která by to byla?

Ta už mě přece provází, je to Svět za oponou 🙂 Kniha, kterou sám napíšeš, tě přece doprovází celý život. A já budu dělat opakovaně dotisk, protože je o ni obrovský zájem.

8. Zůstala Ti nějaká oblíbená hračka z dětství?

Ano, ,,Krávulína“. Dostala jsem ji jako malá, nebylo mi ani 10. Hrála v Alutyjátru jako ta černobílá, co vždycky udělá jenom ,,Búúú“ a neumí mluvit. Je to jedna z nejstarších věcí z mé minulosti, které mám… Ještě mám dětskou knížku, ta je ještě starší. Je tenká a je v ní jednoduchá pohádka, kterou mi četli úplně odmalička, to jsem se ještě učila mluvit.

Když jsem měla životní období, kdy jsem dělala radikální řez celým svým životem, včetně stěhování, vzala jsem jen to nejnutnější do pár krabic. Všeho jsem se chtěla zbavit, na všechno staré zapomenout. A vystřelila jsem do světa jako namydlený blesk… ale tyhle dvě věci jsem si nechala a převezla. Stará dobrá pohádka a Kráva se neztratí a také mě k nim nevážou skoro žádné špatné vzpomínky… Celkově mám větší potřebu se starých a nepotřebných věcí zbavovat, než je hromadit. Skladiště mě štvou. Drží se v nich bordel a zabírají místo.

9. Sportuješ? A jestli ano, jakému sportu se aktivněji věnuješ?

Jde mi a baví mě floorbal, ale nejsem v žádném kolektivu, kde by se to dalo hrát. Takže nesportuji, raději svéhlavě chodím ven a dělám si tam co chci. Baví mě to víc, než nějaký sport.

10. Kdy vyjde Tvá druhá knížka? Nemohu se dočkat:-) Měj se hezky.

Chtěla bych to stihnout na podzim. Už je vlastně základ dopsaný, teď ji musím pročítat, kontrolovat, něco tam dopsat, umazat, upravit… A to ještě potřebuje čas. Musí se tam vychytat pravopisné chyby, překlepy a pak taky musím našetřit na tisk. Levné to není ani trochu…. Kdo mi přispěje? 🙂

11. Ahoj Alue, chcela som sa ťa opýtať aký je rozdiel medzi energiami a aurou. Alebo je to iba na úrovni odblokovania mozgu?

Aura je elektromagnetické vyzařování, je to určitá ,,frekvence“, na které vibrují tvoje buňky, komunikuje jí tělo. Změna frekvence se projeví jako změna barvy. Je to energie, protože každá energie je v podstatě vlnění.

Ale pod všeobecný pojem ,,energie“ zahrneš cokoliv. Pod ten pojem spadá i aura.

– To je asi jako když se mě zeptáš: ,,Jaký je rozíl mezi větrem a počasím? – Počasí je souhrnný název pro různé děje a vítr je jeden z nich. Vítr je také počasí.

12. Keď je jazdec a kôň, ako sa prelínajú medzi nimi energie? Vzniká tam nejaké špeciálne energetické spojenie? Ďakujem za odpoveď a aj za to, že pomáhaš toľkým luďom.

Já na koni jela jednou ve školce a pak už nikdy, takže z vlastní zkušenosti to nemám. Osobně si však myslím, že mezi nimi je stejné energetické pouto, jako když máš doma psa nebo kočku.

13. Alue, jaký máš názor na skupinu, kteří si říkají vesmírní lidé?

V něčem mají pravdu, ale jinak je to celé zabalené tak, že mi to přijde jako strašně duhová a mírumilovná sekta. Nechci nikoho urazit, určitě tam pár věcí, co stojí za přečtení nebo zamyšlení, ale osobně bych tady ubrala plyn a trochu stoupla nohama na zem… I když, ode mne co píše o vílách to sedí, co? – No tak ať si píšou co chtějí, já se s tím prostě neztotožňuji, i když uznávám určitou míru pravdivosti.

14. Ahoj Alue, chtěla bych se zeptat, zda používáš při opalování olivový olej i na obličej? Nebo si obličej vůbec neopaluješ? Já si totiž obličej ráda opaluju, ale olejem se kvůli problematické pleti mazat nemůžu. Zřejmě neexistuje nějaká méně mastná alternativa, že? 🙂 Jinak ať se daří a případně díky za odpověď 🙂

Mažu celý obličej. Pravda, možná by potom někdo mohl mít uhráky, ale zase slunce ty uhráky léčí a olej obsahuje hromadu vitamínů, tak by ta reakce třeba nemusela být tak zlá. To prostě musíš první zkusit.

Mně je olej příjemný. Když jsem úplně celá mastná, tak mi to vůbec nevadí ani na obličeji. A opálení mi trošku (to znamená ne moc, ale jde vidět) vydrželo přes zimu doteď. Paže, záda a nohy mám pořád tmavší. – Už jsem se nevrátila do ,,ředitele vápenky“. Olivový olej je prostě nejlepší na světě, už u něho zůstanu.

15. Chtěla bych se zeptat na takovou maličkost. Určitě si vyděla film Hvězdný prach a mě by zajímalo, jestli na nás doopravdy shlíží hvězdy. Děkuji 🙂

Hvězdy asi ne, ale zeshora na nás určitě někdo shlíží vždycky 🙂 – Akorát tomu různí lidé říkají různými jmény.

16. Ahoj chtěl bych se tě zeptat jestli je možné aby démoni lezly do snů protože se mi zdá že se mě ve snu snaží zastrašit abych se o takovéhle věci nezajímal a abych nebyl mírumilovný člověk je to možné?

Může to být. Nebyl bys zdaleka první ani poslední. Pomáhá před spaním poprosit strážného anděla, aby tě hlídal a chránil. To pomůže. Kdyby ale potíže trvaly dál, asi nejde o démona, ale možná máš z něčeho mindrák a noční můry. – Může to být nějaký vážný problém který řešíš, nebo stres v práci.

17. Myslíš že každý může dokázat to co chce když tomu věří? 🙂

,,Věřit že něco dokážeš“ je úplně ZÁKLADNÍ předpoklad pro to, abys vůbec něco dokázala. Nesplní to 100%. Víra je tak 30%, ten zbytek je talent a největší podíl má to, co reálně uděláš. Počítají se hlavně tvoje činy.

Když dost makáš, jsi o tom přesvědčená a nenecháš se odradit, tak přeneseš i horu.

18. Jaký máš názor na duchovního učitele Eckharta Tolle.

V podstatě žádný, zatím sem neměla potřebu věnovat čas jeho práci, ale lidé si ho hodně pochvalují.

19. Jak zjistím svoje životní čísla? děkuji předem

Životní číslo zjišťuje Numerologie. Na internetu najdeš i počítadla zadarmo, kde vyplníš data a ono ti to vyjede i s výkladem.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Spyro 2013-04-06 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, proč slyším neustálou vysokou frekvenci, která se někdy mění? Vlastně mám po mamce citlivost na vysoké frekvence a slyším y ty co lidi neslyší. Ale toto slyším celý život. Co to je? Děkuji.

Ikona diskutujiciho Jimmy Mindfucker 2013-04-06 09:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen se chytnu té Lany del Rey, ona je totiž teď už dost známá, vlastně neznám člověka, který by o ní ještě neslyšel. 🙂 A má krásný hlas, i když smutné písničky, takže kdybys na ni někdy, Alue, narazila, určitě si ji pusť!

Ikona diskutujiciho Pája 2013-04-06 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zní jméno pavla (nebo pája) konstruktivně? :D moc se to tady do dotazníku nehodí, ale htěla bych vědět jak na tom jsem :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-06 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Tak jestli ji například propaguje hodně televize, tak je to jasné… Já televizi nemám, protože je to žrout času a mozkových buněk 🙂

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-04-06 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šla by jsi do soutěže Pekelná výzva?

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-06 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško já se hlásím že ti přispěju až budu moct, protože tě mám rád takovou jaká jsi:)

Ikona diskutujiciho mirek 2013-04-06 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Promiň, ale považovat Lanu za málo známou… Právě že v televizi toho až tak moc není, objevuje se hlavně na internetu, v žebříčcích prodeje, v kritikách kritiků, ve sledovanosti videí, ve sdílených věcech, i v rádiích ji najdeš… Nevím, podle čeho soudíš, že je málo známá, když všechny faktory "známosti" nasvědčují její popularitě. Lady Gaga ani madona to není, špatně na tom taky není. Nemám nic proti, že ji neznáš TY, ale proč to takhle zevšeobecňovat?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-06 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue naozaj sú niektoré mená a nicky konštruktívne a iné deštruktívne? Čo sa vlastne v praxi deje s človekom ktorý má deštruktívne meno alebo používa destrukt. nick, mu to prinesie neštastie alebo čo? Sú tie mená dané, alebo je to u každého osobitné, napríklad že meno marián kos.. je pre jedného konštruktívne, a pre druhého deštruktívne? Ako môžem zistiť či je moje meno pre mňa konštruktívne alebo deštruktívne?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-06 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chcel by som sa spýtať aký máš názor na upaľovanie čarodejníc. Myslíš, že medzi tými upálenými v stredoveku boli aj čarodejnice, alebo to boli len obyčajné ženy? Dá sa vôbec čarodejnica zneškodniť upálením? A vôbec, existujú čarodejnice? (myslím ozajstné čarodejnice, ako zo Záhady Blairwitch, nie nejaké obyčajné bylinkárky, liečiteľky, veštice šarlatánky z ezo.tv)

Ikona diskutujiciho Foxie 2013-04-06 16:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi pověrčivá? 🙂

Ikona diskutujiciho Shika 2013-04-06 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázke Pavly… oni sú mená, ktoré sú konštruktívne a mená, ktoré sú deštruktívne?

Ikona diskutujiciho Domisek 2013-04-06 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě lidé hodně posuzují proto, jelikož neznají celou pravdu o tom člověku…Když "posuzuji", tak jen říkám jaký z toho člověka mám já pocit…řeknu, kde si myslím, že dělá dotyčný chybu a jaký na toho člověka mám já svůj názor. Nebo konstatujeme s kamarády jak se kdo zachoval, protože se bavíme o svých zážitcích a není možná aby nedošlo na to jak to vidíme. Není od věci se zamyslet i nad, tím co se nám zrovna nelíbí. Myslím, že je to pro nás zcela přirozené a dokonce důležité, protože čím víc úhlu pohledů, tím více možností…O kom a o čem jiném se máme asi bavit když žijeme v lidské populaci se kterou se dostáváme dennodenně do styku… Spíše to vidím, tak, že ten kdo má čisté svědomí a zdravé sebevědomí, toho se pomluvy v žádném případě nedotknou. Navíc pomluvy se zakládají na lži a na co bychom si všímali lží, když sami víme nejlíp kde je pravda? Pokud někdo o někom vytrousí z pusy pravdu a pustí ji do koloběhu i tady se zjistí, jak na tom je dotyčný kterého se to týká se svým sebevědomím a upřímností. To bych nebrala jako posuzování a odsuzovaní. U psychické šikany záleží na samotné osobě jak se s tím popere a jak stabilní má psychiku a víru v sebe či nikoli. Například ta samá věc se jednoho dotkne a druhého člověka ne. Samozřejmě to je jiná pokud si tě berou úplně neznámí lidé dost nepěkně do pusy…To už opravdu zavání trestným činem, kterým si chce někdo léčit své mindráky.

Ikona diskutujiciho Renata 2013-04-06 17:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak když jsme u těch písniček, Alue, tohle budeš znát. Čistě náhodou jsem přišla k Nightwish (neoslovili mě vůůůbec nikdy) ale co teda fakt hodně můžu je Sleeping Sun. Jakoby v té písni, té energii, v Tarjině hlase něco bylo??? Neidentifikovatelná žena? Síla ženy? Vlk? Nevím, má to i takové zvláštní hupy nahoru dolů jako extáze, strašně mě baví nad tím hloubat.

Ikona diskutujiciho Václava Pitronová 2013-04-06 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chtěla bych se zeptat:

Ikona diskutujiciho Adriana 2013-04-06 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Inak Alue, viem, že je to offtopis, ale tvoj prvý film Nehmotné bytosti v živote už neexistuje… nenahrala by si ho prosím inam, aby sa dal stiahnu´t?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-04-06 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď tie červené kabala náramky nie sú dobré, mohla by si poradiť niečo iné také čo by nositeľa ochraňovalo pred negatívnymi energiami, duchmi, urieknutím.. napadá ma atlantský prsteň, nosený skôr vo vrecku,(mať ho furt na prste neni vždy pohodlné)  myslíš že by mal ten prsteň nejaký ochranný účinok?

Ikona diskutujiciho Lil 2013-04-07 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cestovala jsi někdy astrálně? Co zajímavého se ti při tom stalo :)Vím, že většina věcí co se stávají v astrále jsou pro člověka spíše intimní, ale zkus najít něco co bys sem mohla napsat.

Ikona diskutujiciho R. 2013-04-07 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

co se přesně děje při křtu? má dobrý nebo špatný vliv?

Ikona diskutujiciho majka 2013-04-08 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky,chtěla bych se zeptat co si myslíš o Komissarově metodě/přímé vnímání inormací z okolí/,děti se při ní učí vidět se zakrytýma očima.Nemůže získání takovéto schopnosti ovlivnit jejích osud?,zdraví? karmu?

Ikona diskutujiciho Luz 2013-04-08 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:: No co, to je přece normální, že každý má svůj okruh zájmu, a tak moc nezná interprety, kteří do něj nepatří. Já o ní vím taky jenom podle jména, ale neznám hudbu, protože to není žánr, který mě zajímá.

Ikona diskutujiciho Charlotte 2013-04-08 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký máš názor na Déjà vu???

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-08 16:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: S tim křtem to je trochu děravý ne? Křtí se spousta malých dětí bez ohledu na jejich názor. To taky dávají veřejně najevo…? A někteří to ani nemusí vědět že byli pokřtěni za mlada..

Ikona diskutujiciho leny 2013-04-08 20:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviem, či je to drzá otázka, ale tak mi to vŕta hlavou… keď som čítala tvoje články o jemnohmotných a nehmotných bytostiach a podobne, (hlavne sekcia osobne") a predovšetkým o zážitkoch a stretnutiach s nimi – mám na mysli napríklad "úmluvu", že bytosti popíšeš, ani ma nenapadlo neveriť tomu.

Ikona diskutujiciho J. 2013-04-09 08:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám taky jeden dotaz:)

Ikona diskutujiciho clay 2013-04-09 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Umíš dobře anglicky?

Ikona diskutujiciho Luz 2013-04-09 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Různé církve mají k tomu různý přístup. Vysvětlovala jsem to dnes dopoledne trochu podrobněji v komentáři, ale bohužel to nebylo zveřejněno.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-09 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: V této diskuzi jsem ale vůbec žádné příspěvky nemazala, to mi křivdíš. Patrně jsi ho zapomněla odeslat.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-04-09 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, tak se mi nejspíš stala nějaká chyba při odesílání a nevšimla jsem si toho.

Ikona diskutujiciho Vanilková 2013-04-09 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, ze kterých filmů je seskládána upotávka na tvou první knihu? Myslím tím ty filmové ústřižky…

Ikona diskutujiciho Vanilková 2013-04-09 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechtěla bys nějaký článek zpracovat audiovizuálně nebo udělat další film na nějaké téma? Všechny tvoje videa jsou totiž moc fajn.

Ikona diskutujiciho Mata 2013-04-09 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujkem za odpovede :)a prajem krásny život

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-04-09 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Je skvělé, že lidi přitahuje tato písnička… Kdysi jsem četla článek o tom, že se našli dobrovolníci, kterým dokola tuto písničku poslouchali. Měřili jim krevní testy, tlak, apod. před pouštěním a po ukončení terapie. Nejen že se cítili lépe po psychické stránce, ale dokonce se jim zlepšily i ty fyzické testy 🙂

Ikona diskutujiciho Jíťa 2013-04-09 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Také žádnou Lanu neznám a navíc mě absolutně vůbec nezajímá. :o)) Tyto otázky ohledně hudby jsou pro mě naprosto nepřínosné a ptát se ještě třeba i na konkrétní písničku je dle mě úplně mimo. :o)

Ikona diskutujiciho Spyro 2013-04-14 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: já v tom slyším tygra :D nevím proč :D

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-17 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odp. č. 13: Mohl bych se zeptat, jsou ti mimozemšťani, o kterých je řeč v komunitě "Vesmírní lidé" vlastně (aspoň z části) lidi z povrchu Země a tudíž to vlastně nejsou mimozemšťané? Děkuji mockrát

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-10-01 23:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Počítají se hlavně tvoje činy.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek