261. Dotazník: Proč je legenda o čipování lidstva nereálný scénář?

29.4.2020 v Čtenáři 47

1. Chtěl bych se tě zeptat Alue co by jsi dělala, kdyby stát rozhodl, že se všichni lidé musí nechat očipovat, jinak by dostali pokutu až 3 000 000 Kč, nebo by mohli skončit i ve vězení? Nechala by ses očipovat, nebo by jsi riskovala trestní stíhaní? Když vezmeme v úvahu, jak vláda v současné době omezuje práva občanů v souvislosti s koronavirem, tak to stejné může udělat i u čipování lidí. Ponechme teď stranou, jestli vládní opatření proti koronaviru jsou přínosná. Faktem je, že se je nikdo neodváží porušovat, protože za to hrozí tresty. Stačí, když vláda zdůvodní čipování tím, že je to pro naše zdraví, bezpečnost, že je to nezbytná nutnost atd.Tato teorie se mi zdá velmi absurdní, ale budiž, dejme tomu že by se to stalo. Na světě se děje spousta věcí, které jsou naprosto padlé na hlavu, nebo zbytečné.
Absurdní a zbytečné se mi to zdá z toho důvodu, že každý člověk, který u nese neustále nosí zapnutý mobil a ještě k tomu i platí platební kartou, už dobrovolně očipovaný je, protože si ten čip nosí s sebou. Ví se kde je, co říká, co píše, co a kde koupil, kdy. S kým se zná, jak myslí, co má rád. A když má ještě k tomu i chytré aplikace, které monitorují jeho zdravotní stav, tak se nikdo nemusí snažit na toho člověka cokoliv šťourat. Práskl to na sebe dobrovolně. K čemu by nám byl pod kůží čip, který by toho zatím uměl žalostně málo, v porovnání s chytrým telefonem, který je schopný nasbírat obrovská data?
A vzhledem k tomu, že už i samotní spoluobčasné nechápavě povytahují obočí a nerozumí větě ,,nemám u sebe mobil, nemám platební kartu“, je jasné, že se nikdo nemusí snažit nám tyto čipy a sbíračky dat vnucovat. Lidé si je sami kupují za velké peníze, všude nosí, jsou jimi často úplně posedlí a vyžadují to po ostatních. Mnozí jsou už tak uzavření ve své moderní bublině, že jim musíte větu ,,nemám u sebe mobil / nemám platební kartu“ zopakovat třikrát, než na ni zareagují, předtím ji dvakrát neslyší a mají tupý výraz.
Kdo si myslí, že ho nikdo nesleduje pokud si na mapy.cz sám nezapne trasování, nebo že jeho maily nejsou uložené v trvalé databázi firmy, je velmi naivní. Podle mobilu se úplně běžně a spolehlivě hledají pohřešovaní lidé i zločinci. Služby, kterým to na něco je, už dávno ví, kde se kdo pohybuje v reálném čase. Nepotřebují nás kvůli tomu čipovat.

Paradoxně by toto téma začalo být pravděpodobnější ve chvíli, kdy by všichni lidé zahodili mobily (i kreditky), nebo je přestali nosit u sebe, přestali používat chytré appky a měli je jenom jako ,,nouzové vysílačky“, které by použili jednou za měsíc a jinak je měli doma, ještě ideálně uzavřené ve stříbrném pouzdře, aby mobil nemohl vysílat polohová data, ani odposlechy. Dnes je totiž problém, že se bez mobilu už ani nepřihlásíte do bankovnictví, systém je posedlý kontrolou.
V tu chvíli by mohla vzniknout potřeba čipování, která by se právě mohla odůvodnit tím, že jde o naši bezpečnost, když se někdo ztratí, tak se hned najde (jako psi). Už dnes existuje pár hypermoderních idiotů, kteří si nechali první čipy implantovat pod kůži. Tyto čipy toho zatím moc neumí, ale dá se s nimi třeba bezkontaktně platit, nebo odemykat mobil, dům.
Mít čip na odemykání domu v ruce, mi připomíná film Demolition man, kde si hlavní hrdina odemknul dveře vypíchnutým okem. Takže zatímco dřív vás stačilo okrást, v budoucnosti by si vás zloděj musel ,,rozebrat“.
Tyto vychytávky pro hlupáky, kteří si neumí nic zapamatovat, neumí si vypsat čísla odjezdu, neumí si připravit mapku, nepamatují si číslo domů a neumí si ani pohlídat kde mají klíče, jsou důvod, proč nás nikdo čipovat nebude.

Čipování je celé roky strašné téma, ale zatímco všichni čekají na to dramatické píchání válečků pod kůži, tak si už všichni koupili chytré telefony, pro jistotu s kamerou vpředu i vzadu, které nahrávají vše co vidí 24/7. Takže pokud se očipování bojíte, opravdu pro to není důvod.

A abych se tedy vrátila zpátky k otázce: Pokud by tato situace nastala, záleželo by na formě znění daného zákona, ale nejjednodušší řešení je se prostě sbalit a vystěhovat. Buď mimo daný stát který to uzákonil, nebo pokud by to bylo v rámci EU (která se snad brzo rozpadne), tak mimo EU. Případně by mohlo jít ještě zrušit české občanství a být občanem jiného státu, pak je otázka jestli by náš stát čipoval i lidi s jiným občanstvím, nebo byste mohli být cizinec s pobytem v ČR. (Kdyby ale takový zákon vzniknul, tak to rozhodně nezačne jako první platit u nás, protože jsme ve všem opoždění). Myslím si ale, že kdyby to byl zákon platící v ČR pro české občany, pak by změna nebo zrušení českého občanství problém vyřešilo i bez vystěhování. Ale znova říkám, nikdo to po nás už chtít nebude, protože to nikdo nepotřebuje. Je to nereálná teorie, která nenastane. A že by populace zahodila telefony, protože by náhle došla k nějakému zásadnímu hromadnému prozření, s tím nepočítejte.
A pokud by někdo měl dojem, že za počítačem je v bezpečí a v naprostém soukromí, tak samozřejmě není. Všechny zprávy, veškerá historie vyhledávání, vše co zapíšete, vytisknete…. vše se archivuje a vytváří se podle toho i algorytmus toho, jak myslíte a co vyhledáváte. Samozřejmě nezapomeňte, že v počítači máte i zabudovaný nahrávací mikrofon a kameru. Někteří experti to mají zabudované i ve své televizi. A pro jistotu mají televizí víc a rozmístěné na důležitých místech, kde hodně bývají.
A kdyby někdo chtěl být jó za vodou a bydlet pro jistotu pod kamenem, tak si uvědomte, že se dneska z družice dá rozpoznat obrázek na koruně, kterou někdo upustil venku na chodníku. I kdyby bylo pod mrakem.
Jak z toho ven? Musel by se nějak zásadně změnit současný systém i požadavky na současného člověka, ale dokud to tu půjde pořád jedním směrem, nelze očekávat, že se všichni lidé náhle změní. Nic se nezmění, pokud se nic nezmění. Taková teoretická velká změna by byl naprostý pád současného uspořádání a postupný vznik zcela nového a lepšího, nebo přechod do Zlatého věku lidstva.

2. Mám otázku ohledně přechodu do 5. dimenze, týká se to našich vzpomínek na matrix. Chci vědět, jestli nám tyto vzpomínky zůstanou, nebo projdeme ,,filtrem“, kdy budou naše vzpomínky na matrix odstraněny a v 5D začneme znova? Každý z nás si z tohoto matrixu odnese nějaké trauma, i když byl celý život hodný. Nikdo neodejte uplně bez šrámu na duši.
Ztráta paměti na předešlou existenci je fenomén typický a unikátní pro tuto aktuální dimenzi, ve které jsme. To logicky znamená, že v případě přestupu do vyšší dimenze, všechna omezení, která nás zde svazují, přestávají platit. Paměť se nejenom že nevymaže, ale naopak se obnoví. V takovém stavu vědomí a osobní svobody začnou být stará traumata a křivdy naprosto nepodstatné.

3. Jaké je Tvoje oblíbené jídlo a pití?
Jídlo které si uvařím sama a k pití vodu nebo čaj 🙂 nebo 2 Energotony do půllitru.

4. Budou v budoucnu ještě nějaké články na téma osobního setkání s anděly/vílami/konstruktivními bytostmi obecně? Bylo to vždy jako pohlazení po duši.
Pokud to bude něco, co se dá napsat na internet, tak ano. Tyto věci se nedají protlačit na sílu, buď se prostě stanou nebo nestanou.

5. Jak nejlépe vést děti k dobru a seberozvoji? A teď to nemyslím z pohledu rodiče, ale třeba když je můžeme ovlivnit jako učitelé, táboroví vedoucí, sestřenice a bratranci… Hádám, že nejlépe je jim jít dobrým příkladem, ale nenapadají tě třeba i nějaké další stimuly, jak je trochu navést na správnou cestu? Třeba, kdybych byla učitelka, regulérně vybírám ve svých hodinách mobily. 😀
Dítě napodobuje své okolí. To, co vidí u ostatních lidí, se snaží dělat také. Je tak přirozeně nastavené, aby se snadno naučilo zvyky své rodiny nebo svého národa a zařadilo se tak plnohodnotně do společnosti. Problém nastává ve chvíli, kdy se dobře nastavené napodobující dítě dostane do špatného prostředí, dysfunkční rodiny a destruktivního systému. Tehdy se učí s potřebným i to špatné. Děti proto není potřeba nějakým zásadním speciálním způsobem drezurovat a dělat jim přednášky aby byly hodné, stačí je přivést do prostředí, kde budou moct napodobovat správné vzorce chování a myšlení.
,,Výchova“ dítěte samozřejmě neleží pouze na rodiči, ale je to zodpovědný úkol každého člověka, se kterým dítě přijde do kontaktu. Každý člověk, se kterým se dítě vídá, představuje napodobovací vzorec chování.
Nejjednodušší je, chovat se k dítěti slušně, respektovat ho, věnovat se mu a nepředvádět mu svoje zlozvyky.
Není dobré dítěti bránit v aktivitách, které ho zajímají, protože dítě se přizpůsobováním svému prostředí chystá na dospělý život a na svou budoucnost, rychleji si osvojuje i novinky. Mnohdy zpátečnický přístup rodičů, kteří byli zvyklí na minulou dobu kdy platila jiná pravidla, jejich děti zdržuje od této přípravy, nebo jim v tom dokonce i brání.

Potřeba ,,vybírání mobilu“ v hodinách je samo o sobě ukazatel toho, jak moc špatný a nepřátelský k dětem tento systém je. Dítě je proti své vůli nuceno vstávat v nekřesťanskou dobu na budík, plahočit se jako otrok do zkostnatělé státní instituce kde dělá většinu času něco co ho nebaví, nebo tam ztrácí čas, je nuceno sedět na zadku když je ve vývoji a nutně se potřebuje co nejvíc hýbat a do toho ještě přijde nějaká megera, co mu na začátku hodiny zabaví jeho osobní majetek, na který přitom vůbec nemá právo. 🙂 Na konci roku ani nedostane výplatu, ale nesmyslný papír s číslama, se kterým si pak může vytřít.
Mnozí lidé jsou na toto vězení už tak moc zvyklí, že ho už vlastně ani nevnímají a po pečlivém otrockém výcviku ve škole snadněji přijmou další režim, chození do práce. Taky ani nemají na výběr… teda vlastně mají, můžou jít bydlet pod most 🙂 A až si začnou cintat na pentli, šup do domova důchodců. Tenhle svět potřebuje razantní změnu jako prase drbání.

Napadá-li Vás nová otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze….. Děkuji!
Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů a hudebních skupin. Nenahrazují poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte na e-mail.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-29 03:03:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ňam Energoton

a ten popis školskýho systému je dokonalej 😀 já poslala párkrát učitelku do pr. už jako malá, když mi chtěla brát věci za nic:)) a hned jsem byla „dítě s poruchou“, lmao

„po pečlivém otrockém výcviku ve škole snadněji přijmou další režim, chození do práce“
– no, tomu se přesně chci zkusit vyhnout 😀 ne, že nebudu chodit do práce, ale chci si zkusit vydělávat originálně, po svém… jako jsi to udělala ty:) (teď myslím, že máš svojí cestu, ne, že bych chtěla taky založit alternativní web:D)

Ikona diskutujiciho Mikuláš Gera 2020-04-29 10:17:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„jako prase drbání“

To je milé …..

Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-04-29 21:55:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, minulý týden jsem dostal chytré hodinky. Nedá se na nich vypnout bluetooth, hodně lidí říká, že bluetooth je méně až vůbec škodlivý oproti wifi. Chtěl bych se zeptat jestli je mám nosit, nebo si můžu zadělat na problém?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-29 22:12:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, když se koukneš na klasický popis frekvence bluetooth:

,,Protokol pracuje v bezlicenčním pásmu ISM na frekvencích 2.402-2.480 GHz. Aby se zabránilo rušení s jinými protokoly, které používají Frekvenci 2,45 GHz, Bluetooth protokol dělí pásmo na 78 kanálů (každý je široký 1 MHz), změna kanálů je až 1600 krát za sekundu.“

to odpovídá frekvenci 4G
koukni na obrázek: https://allphones.info/wp-content/uploads/2019/10/2g-3g-4g-5g-radiation-1.jpg

je to tedy jakobys nosil na ruce malou wifinu s 4G signálem.

Hodinky s díkem vrať a NENOS.

Já mám mimochodem na applu funkci bluetooth myši a klávesnice, pochopitelně to mám vypnuto a v kompu jsou postaru zastrčený usb na kabel. Není potřeba se zbytečně ozařovat. A to jsem s tím bojovala, protože nový systém to automaticky po aktualizaci na Sierru zapnul a nemá vůbec klikací funkci na vypnutí bluetooth. Tak jsem u toho seděla, hrabala se pořád dokola v nastavení a byla z toho nešťastná. Trvalo mi snad celý den, než mě konečně napadlo zkusit to zadat jako hlasový příkaz přes Siri, která to vypla. Krám jeden moderní! Ale kdyby měl někdo stejný problém – tak angličtinou a nadiktovat na siri. jinak si neporadíte.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-29 23:59:21
Ikona diskutujiciho
sipka

nj to znám, Siri je zachránce 😀 ale někdy taky naopak… jako to bylo v tom jednom filmu: „Siri, zavolej policii!“ a Siri: „Zapínám písničku ‚fuck the police‘ “ :D:D:D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-30 08:50:35
Ikona diskutujiciho
sipka

oou 😀

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-04-30 06:54:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue K. Loskotová: to stejné bude se čtečkama čárových kodů, ty jsou se serverem propojeny přes BT

Ikona diskutujiciho Bříza 2020-04-30 09:40:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju, skvělý přínosný odpovědi! 🙂 To šmírovaní lidí mobilem a kartou je vážně strašidelný. Ale bohužel bych se nedivila, kdyby se lidi mobilu odmítli vzdát i ve chvíli, kdy by se dozvěděli, jak moc šmírovaní jsou 😀

Měla bych tedy tentokrát taky otázku pro příště:
Jak se posunout při meditaci dál? Provádím meditaci, kdy se soustředím na svoji existenci (,,já jsem”) a v tu chvíli je mi nádherně, tělem mi projíždějí vlny jakoby energie, před očima mám zlatavé světlo a slyším ,,zpěv”, nádherný tón. Když se však chci vyloženě své duše na něco zeptat – jaký je můj úkol? Co bys ráda? Nepřichází odpověď. Jak se ptát svého nitra? Nebo to dělám správně, ale jsem jen netrpělivá a chce to čas, víc cviku? Děkuju moc

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-04-30 13:13:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když se bavíme v jednom dotazu kolem paměti stala se mi před 3 měsíci jedna taková věc která možná bude některé děsit bylo pondělí byl se v praci den proběhl normálně došel sem domů měl sem po odpolední a šel sem spát rano sem se probudil a odpoledne šel zase do práce koukám na jidelní lístek abych si vyzvedl oběd koukal sem na uterý ale obědy které tam měli byt v utery tam nebyli byli tam obědy které odpovídaj středě říkam si to je divný nepopletli to tak sem šel za tím kdo má obědy na starosti a řekl že skopali obědy že je dneska utery a né středa chlap vyvalí oči a říka vždyt je dneska středa a vy jste tu v uterý nebyl snažil sem se držet neprekvapený výraz ale řekl sem že sem se spletl a ještě řekl kde si byl včera ta otázka mě vyděsila ještě víc jako by uterý žádné nebylo nic sem si nevybavoval na nic sem si nevzpoměl řekl sem že se byl u doktora on to odkyval a šel pryč a ve mě dal rostli podivné pocity ja si na žádné uterý nepomatoval co se to děje šel sem si oveřit jaký je dnes den a jáky jídlo sem měl v pondělí pomatoval sem si a zjistil že v pondělí sem měl svíčkovou ale já včera jedl svíčkovou kam zmizelo uterý pak sem si uvědomil že je náka chyba v metrixu potom si mě našel mistr kde si včera byl skoušel sem ti volat ale byl si nedostupný dokonce ti několik lidí přišlo zvonit na branku neotviral si nikdo nebyl doma a to že mam velmi hlasity zvonek který zbudí i slona celej den se zaspat nemohl nejde spát 24 hodin v tahu nikdy se mi to jindy nestalo citil sem se uplně divně jako bych na 24 hodin zmizel komáty nemám muj zdravotní stav je uplně v pořádku nevím co se to dělo-))

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-30 17:22:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Ti říkám, že jsi na tuty to úterý prospal. Tělo to prostě potřebovalo. Já jednou spala tři dny v kuse, to bylo po otravě. Skutečně to jde, tak dlouho spát. A tohle se stává speciálně chlapům, ti mají na spánek větší talent než ženský. Ženské se to tak snadno nestane, protože si to evolučně nemůže dovolit, asi vzhledem k péči o potomstvo, které je na ní závislejší, musí reagovat víc.

Ikona diskutujiciho Hana 2020-05-12 11:11:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle mi připomnělo, že se mi jednou stalo něco podobnýho. Nedokázala jsem si vybavit co se jeden celý den dělo, jako bych ho úplně přeskočila a ještě jsem si tehdy psala na fb do statusu “kam se do psího zadku podělo pondělí??” :-)) ale byla jsem student teenager tak je možný, že jsem ten den taky nějak zaspala.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 11:29:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě ničilo ve školním věku, když jsem si nemohla vzpomenout, co bylo včera k obědu v jídelně… jak je člověk otupělej aby tu školní docházku vůbec přežil, tak se mu ty dny slijou do maglajzu a za 24hodin vůbec neví co bylo a kterej den byl kterej. Strašný.
Dneska už to nemám, asi protože to musím naplánovat a pak i nachystat.

Ikona diskutujiciho C 2020-04-30 19:28:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: 3 dny jsou slabota. Já prý prospala týden. Na JIP po operaci a pokud vím, nebyla jsem v umělém spánku. 😀

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2020-05-01 15:00:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No myslím Alue, že jsi zapomněla na jednu proměnou u toho čipování. Zatímco mobily a kreditní karty neumí ovlivňovat chování a zdraví jedince (alespoň ne přímo), tak čipy to umí. Dovedu si představit, že člověk, který by si nechal implantovat čip, tak by byl poslušnou ovečkou. Myslím, že by to mělo také velký psychologický efekt. Představ si, jak by se lidé udávali, kdo má a kdo nemá čip, tak jako se udávají kdo má a kdo nemá roušku. Celkově si myslím, že čipy by byly silným nástrojem jak ochočit lidi.

Co se týče sledovaní přes mobily a kreditní karty, tak ani to není stoprocentní. Můžeš platit v hotovosti a mít blbý mobil, kde si navíc dobíjíš kredit na anonymní simkartu, takže nikdo neví kdo jsi a kde jsi. Je také spousta lidí, kteří jsou třeba finančně úplně mimo systém, např. že mají peníze v kryptomněnách.

Čili důvodů proč by to vláda mohla udělat je spoustu. Když to udělali u psů kde si také všichni mysleli, že to není třeba, tak u lidí to bude jenom formalita.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-01 15:18:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezapomněla. Chování lidí jednoduše zmoduluješ nahráním podprahových dat do jeho mozku a poté spouštěcí frekvencí. Data se nahrají přes mobil přiložený k hlavě, přes tv nebo přes vysílače mobilních telefonů a pak už jen stačí aktivovat. Proběhlo mnoho výzkumů, které prokázaly, že když na člověka pouštíš frekvence o určitých hz, tak bude dělat co chceš. A nepotřebuješ žádný čip. To probíhá už mnoho let a není problém o tom dohledat dostupná data na netu.

Ikona diskutujiciho Emily 2020-05-09 10:31:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna včera o tom dávali dokument na zoomu. 😀

Ikona diskutujiciho Daniela 2020-05-09 19:23:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, dneska jsem myslela na jednu věc. Vím, že když člověk udělá někomu něco špatného, tak se mu to vrátí. Nebo když kradeš atd. Ale jak je to třeba s žalováním? Řeknu to, jak to je. Jedna modelka mi docela pije krev 😀 Daná slečna si vydělává modelingem, do toho dostává zdarma produkty, protože má samozřejmě instagram plný sledujících… (to mi nevadí, ať si dělá co chce) ale ještě k tomu začala prodávat určité věci na internetu a okrádá tím lidi.
Já se zrovna tomuhle věnuji, ceny mám poloviční. Dřu na tom, vkládám do toho hodně úsilí. Asi mě svým způsoběm i s*re, že to tyhle hvězdičky mají lehké, co se týče výdělku. No a přišla jsem na to, že daná slečna nemá na internetu ani žádné obchodní podmínky a věci, které ze zákona musí mít eShop. Já zrovna nejsem ten typ člověka, který by někoho někde napráskal, ale u těhle hvězdiček mi to nevím proč začíná pít krev… Asi protože se mi nelíbí, že já na tom fakt dřu. A dotyčná tam nemá ani to, co by tam mělo být a i tak si prodává a lidi si to od ní vesele kupují.
Co když bych se rozhodla ten eshop naprášit? To se mi taky vrátí? Já bych se na to vyprdla, ale musím říct, že tahle kravka mě fakt štve.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-10 08:42:48
Ikona diskutujiciho
sipka

a která konkrétně to je, co tě tak štve a co prej krade? – se ptám vyloženě pro účely zařazení do dotazníku

Ikona diskutujiciho Daniela 2020-05-10 13:02:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, já bych ji nerada jmenovala. Jen mě napadlo, jak je to s karmou, když nás někdo štve, protože dělá něco nehezkého a my ho naprášíme. Ona nedělá vyloženě někomu zlo. Když si to ti lidi od ní dobrovolně koupí, tak je to jejich vlastní rozhodnutí. Mě asi spíš štve ten princip, že to prodává předražené a rýžuje na tom. Jak říkám, je tady asi z mé strany i trochu závist, že je vydělává už tím modelingem (což je ok), ale díky tomu, že je slavná, tak má na instagramu asi 200 tisíc sledujících a kdo má tolik sledujících, tak mu potom píšou firmy a ještě jí platí za to, že bude propagovat jejich produkty. Takže prostě vydělává a firmy jí sypou ještě další peníze, kosmetiku atd má zadarmo, nemusí platit za některé oblečení a teď začala ještě vydělávat těmi digitálními produkty, které já dělám taky a má je víc jak o polovinu dražší. Takže mě štve, že já na tom dřu a musím dřít daleko víc, protože nejsem modelka, takže nemám 200 tisíc sledujících a nikdo mi nic nedá zadarmo a ona na tom rýžuje. Vytvořila si na netu eshop, ale ani nesplňuje podmínky, které by tam ze zákona měly být – obchodní podmínky třeba. Nemá tam vůbec nic. Asi mě i dopálilo, že jsem ty své produkty někde nabídla a slečny se domluvily, že se složí a koupí si to od ní prostě :/ Přitom v tom není opravdu rozdíl. Tak mám sto chutí jí naprášit, že nedodržuje, co by se mělo. Ale říkám si, jestli to mám zapotřebí. Asi budu spíš muset přijmout, že je to jak to je a zůstat u svého úsilí a pokud se začne dařit, tak být potom hrdá na to, že jsem si to sama vydřela. Když dám na intuici, tak bych se na to měla spíš vyprdnout. Já ji nezměním, ani slečny, které si to koupily od ní z vlastní vůle a nemá to cenu, aby mi na chvíli stouplo ego. Takových celebritek je po světě hodně. Jen jsem tak polemizovala, jestli by mi to Vesmír vrátil a nebo si v takovém případě řekne, že člověk udělal dobrou věc. Asi záleží na záměru.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-10 17:32:01
Ikona diskutujiciho
sipka

ona možná ani neví, že to má mít… co jí to třeba říct místo toho být zlá?? jestlipak vás neštve spíš, že je hezká 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-10 17:48:26
Ikona diskutujiciho
sipka

i když, no, jak nad tím přemýšlím, fakt je, že je asi „pravda“ na vaší straně, když vy máte ceny poloviční – na rozdíl od ní… alexis ren takhle párkrát prodávala nošené věci dráž než stály původně jen proto, že je nosila:D:D:D to mě tehdy fakt pobavilo.

ale nevím, možná by bylo lepší jí nejdřív napsat zprávu a tohle všechno jí říct, před tím nahlášením… přeci jenom.

Ikona diskutujiciho Daniela 2020-05-11 10:42:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Nirvanu – prosím nevykej mi 😀 Snad nevadí, že já tykám. Vykání mi tu přijde hrozně neosobní. Už se mi to rozleželo v hlavě. Upřímně jsem se nechala unést naštvaností. A to jsem normálně nekonfliktní, klidná osoba. Někdy až moc hodná. Modelka fakt nejsem, ale závidět někomu, že je hezký, to zas ne. Musím si v sobě vyřešit to, že to nezměním. Ta slečna taky investovala určitě hodně času i do toho modelingu, schůzky, focení, cesty. Mě štvalo že tím, že je už známá, tak to má o hodně lehčí i s tím prodejem, protože to prostě vystaví na net a lidi už ji znají, tak to kupují a ještě jí chodí věci zadarmo. A taky to, že jsem se někde nabídla a slečny se tam shodly, že si to koupí od ní, tak jsem byla v ráži 😀 Pak jsem zjistila, že ještě jedna češka, která vydělává obří sumy tím, že cestuje po světě a pak se fotí v oblečení od různých značek, tak to začala prodávat taky :/ Ona má asi 500.000 sledujících a tak jí značky platí za to, že se někde vyfotí nebo přespí v určitém hotelu. Já když někam letím, tak si to musím zacálovat celé sama a těžce na to vydělat ostravským platem. Teď už jsem se teda posunula a jsem osvč. Ale to nemá cenu řešit takové lidi. To by mohla nadávat i Alue i ostatní na spoustu takových osob. Možná mi to připomnělo i základku, kde se vždycky Klárinka a Deniska usmívaly na učitele a dostaly jedničku a pochvalu a já třeba dvojku jen proto, že jsem mu nelezla do zadku a že můj otec nesponzoroval třídu. Navíc ta možnost fotit se na instagram a začít něco propagovat tady je i pro mně, jen na to nemám náturu někde hodinu pózovat a vystavovat se. Raději budu pracovat na tom, co mě opravdu baví. Člověk se tak pořád zlepšuje a začíná se dařit. Akorát mě dopálilo, že ty slečny mají kupu peněz a ještě začaly prodávat to, co já a za větší prachy. Jinak se teda jedná o takové filtry do programu na upravování. Není na tom nic těžkého je vytvořit, ale spousta lidí to neumí, tak si je koupí. Hlavně lidi, co dávají fotky na instagram. Já fotím a hrozně moc mě baví fotky upravovat i na telefonu a ty filtry umím vytvořit hodně dobré. Něco jiného jsou profesionální filtry, které mají fotografové, to je drbačka. Ale takové ty na instagram si vytvoří i ony. I přesto si myslím, že tím, že to dělám pořád, tak si na tom dávám opravdu záležet a kamarádkám se mi líbí, jak umím fotku upravit i v telefonu. Tak jsem to začala prodávat, protože znám klučinu, který si tím vydělal neskutečné peníze. Ale to bylo ke konci roku 2018 a teď i jemu jdou prodeje dolů, protože to dělá každá taková pipka na instagramu no. Ty profi filtry se prodávají třeba za 70 dolarů. To je něco úplně jiného. Ale ty na telefon se dají lehce sehnat za 5 euro a kravky je prodávají za 35 nebo i 40 euro, co jsem viděla. I za 60 to jedna cizinka prodávala. Tak mě naštvalo, když to holčiny sháněly a mohly mít ode mě levněji, ale ony se domluví, že to koupí od ní. A takhle jsem končila s diskuzemi na internetu. Jedna holčina mi to ještě asi naschvál zkritizovala, že to mám prý naprosto příšerné a přesvícené. Umím přijímat kritiku, ale tady je to mimo mísu. Nic jsem přesvícené neměla, když tomu rozumím a rozhodně to vypadalo lépe. Přijde mi, že se tu spíš někdy nepřeje úspěch a co si dovoluji jim to tam nabízet jako jedna z nich na fóru a chtít si vydělat, tak se semkly a začaly mi tam nadávat. Takže jsem z diskuze odešla a budu si to dál prodávat v zahraničí nebo tady udělám na to web a nikoho se nebudu na nic ptát.
Omlouvám se za sloh, ale tady mi přijdete fajn a rozumní a ráda jsem mezi takovýma lidma. Třeba se v tom někdo taky vidí. Spousta lidí tady je totiž normální a normálním lidem se asi někdy hází klacky pod nohy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-11 14:18:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesrovnávej mě s tímto, nejsem v takové situaci a nemám potřebu nadávat na nikoho že je lepší. Protože já nemám žádnou konkurenci, k nikomu nevzhlížím, nikoho se nesnažím dohnat, neusiluju o větší slávu a nesháním půl milionu fanoušků na ig. Už teď mám slávy víc než kolikrát unesu, co mám to mi stačí bohatě a proto rozhodně nikomu nezávidím ani odběry, ani produkty zdarma. Klíč je v tom být originální, dělat si svoje, nedělat to to samé co ostatní a pak nemáš na koho se zlobit. A máš klid. A pokud je někdo v něčem lepší než já, tak vím že zaslouženě. Protože úspěch nepřijde nikdy sám jenom tak. Pak už stačí jenom spolknout svoje ego, přiznat si že nemůžu být ve všem první a nechat brouka žít 🙂

Jinak se bude těžko zařazovat otázka do dotazníku, když nevím na koho je mířená, ono se vždycky líp řeší věci konkrétně, než jenom úplně obecně. 🙂

Ikona diskutujiciho Daniela 2020-05-11 16:49:02
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobré. Asi zařazovat nemusíš. Já si vlastně odpověděla. Nevím sice, jak by to Vesmír bral, jestli by mě potrestal… Žalování na někoho by bylo pro ego, ale co mi to dá? Jen jsem se nechala strhnout emocema ten den. Nemysli, že tě s nima srovnávám, to neee. Ty máš hlavně v životě jiné hodnoty a já taky. To bylo myšleno, že bys mohla nadávat. Určitě by se někdo našel. Ale proč to dělat. Ani bych nechtěla zdarma kosmetiku a věci, protože nevím, kde bych to vše dala a kdy to vypatlala, když mám pár svých oblíbených věcí a malou koupelku 😀 Instagram mám, ale sleduji oblíbené fotografy. Jen o těch lidech vím a zjistila jsem, že se do toho pustili taky. No co, prostě si víc máknu, ale lidi si to najdou. Hlavní náplň mám jinou a nepotřebuji k tomu být slavná. To bych spíš ani neunesla, protože chci mít svoje soukromí a klid. S tím máš pravdu. Mi se vždycky daří nejvíc, když si dělám věci podle sebe. Asi řeknu oblíbenou hlášku z Pelíšků, kterou máme se sestrou. Pro ty trubky, co si to od ní koupily za 40 euro a mohly mít to samé levněji – ať se udáví nokem 😀 Nemá cenu se někomu vnucovat. Svým způsobem jsem musela spolkout tu naštvanost na tu absurditu no. Prostě svět naruby. Ta holka, co má půl milionu sledujících, tak vydělává velké prachy tím, že si lítá na Maledivy atd a za úkol se má vyfotit a nasdílet to. Pak jí značky nechají šaty za několik tisíc a ona, když se vyfotí a nenosí je, tak je ještě prodá a z toho další peníze. Tak je mi z toho trochu smutno, protože chudáci lidi, kteří někde pracují těžce manuálně, aby uživili rodinu nebo když si vzpomenu na mamku, jak si musela všechno vydřít. Ale rodiče jsou zase hrozně hrdí na to, že kdysi koupili dům, dokázali ho splatit a ještě z toho mála na ledacos ušetřit. Já taky nikdy nedostávala velké kapesné a v první práci jsem měla na nic plat, ale po vzoru mamky jsem neplýtvala a vždy si koupila, co jsem chtěla. Tak to musím brát takhle, že mě to něco naučilo. A hlavně, když něco dostanu, tak si toho fakt vážím. No… vidíš, třeba to moje chvilkové naštvání bylo k tomu, abych si znovu uvědomila, co mám 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-11 17:23:23
Ikona diskutujiciho
sipka

no nevim, mně stres z letišně, ozáření skenem, wifinou na hotelu a jet lagy vůbec nepřipadají jako dream job 🙂 a tudíž nezasloužený peníze… já bych to třeba nedělala.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-11 20:16:57
Ikona diskutujiciho
sipka

@Daniela: ne určitě nevadí, že tykáš, naopak jsem ráda. já vykám protože si nejsem jistá 😀 jedna typka na mě tuhle v diskuzi vyjela, že jí nemám tykat, tak už si člověk neni jistej. a jinak ti vlastně rozumím… nemysli si, já žárlivost znám u sebe (a štve mě to, když občas na někoho kvůli něčemu žárlim, ač je to výjimečně… tak myslim, že to občas má každej… co si budem, my, koňáci, kteří chceme jezdit sportovně, jsme holt soutěživý, no), proto jsem odhadovala, co jsem odhadovala. pak jsem to přečetla znovu a došlo mi, že máš vlastně pravdu.

a ten předposlední koment, který napsala Aluška, je absolutně trefný. když je člověk fakt sám sebou, často nemá potřebu žárlit skoro vůbec. ale samozřejmě taky záleží, v čem podnikáš.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 08:49:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Aby borka řešila jestli jí někdo v diskuzi vyká nebo tyká… tak má asi sladkej život, když má čas na takový ptákoviny 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-12 11:16:37
Ikona diskutujiciho
sipka

no ne asi, já to taky v diskuzích neřešim – a když vykám, vykám z respektu…

ale taky mam ohledně tohohle zážitky. jedna prodavačka v penny mi furt tyká a schválně mě oslovuje „ty“ nebo „prosimtě“. a nehodlám jí na to cokoliv říkat, ale vím, že mi to dělá schválně. co má za problém nevim, každopádně na 15 let už nevypadám, tak co mi má co tykat… neřešila bych to, kdybych prostě a jednoduše nevěděla, že mi to dělá schválně aby mě jakoby ponížila. trochu zná mojí mamku, tak si prostě dovolí – nicméně se mnou měla problém ještě než jí vůbec znala a dokonce trapně komentovala moje nákupy – wtf? přijde mi to smutný, se takhle chovat k zákazníkovi. já se k ní chovám vždycky velice slušně a ona často ani nepozdraví(ostatní zdraví) a ještě mi schválně tyká a oslovuje mě jak kdyby mi bylo pět a ona byla učitelka ve školce nebo co. to je fakt ošklivý a sprostý prostě, vždyť o mně nic neví. lol. jedinej krám, kde NIKDY nemám problém s prodavačkami je Lidl. Tam mi ještě přejí hezký den nazpět, paráda, chodím tam pak o moc radši.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 11:32:13
Ikona diskutujiciho
sipka

A nejde tu bábu obejít? Jít prostě na jinou pokladnu aby ti nerušila kruhy? … nebo jí začni tykat taky 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-12 11:41:01
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 jsem si už taky řikala, ale ona je taková, že by po mně možná ten nákup ještě hodila a nakonec bysme se porvaly:D jako jo, snažim se jí obcházet, ale někdy do krámu spěchám až večer a to je tam jen ona. takže to chceš.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 12:14:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Tahle věta: Vy jste tady pro mě a ne já pro Vás.

Je velice univerzální, kdykoliv se k tobě chová nějaký zaměstnanec tak jak by neměl, nebo si neplní správně svoje povinnosti. Než být sprostej, nebo si to nechat líbit a pak být naštvanej že mu děláš otloukánka, je lepší vybalit tuhle větu.

Ona po tobě nákup hodit nesmí a ani na tebe nesmí být hnusná. Ona to ví, ale ty asi ne. 🙂 A když si na ni budeš stěžovat, tak bude mít problém ona a ne ty. Neuškodilo by jí, kdyby jí to někdo připomněl. Že se musí chovat slušně i kdyby se musela 10x přetvařovat.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-12 13:48:50
Ikona diskutujiciho
sipka

na tom něco bude 🤔🤔 a jinak mě docela fascinuje, kam až se rozvinula diskuze pod otázkou ohledně holky, co fotí na insta:D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 14:35:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná ji taky štveš právě tím, že ona pípá za kasou, zatímco co jsi zákazník kterýho musí obsluhovat, jsi mladá, perspektivní a dost možná to dotáhneš, nebo už jsi i dotáhla dál, než ona. A ten pocit potupy ju štve a proto je na tebe hnusná. 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-12 18:02:13
Ikona diskutujiciho
sipka

no možný to je… ale je mi z něčeho takového smutno, já bych radši, kdyby se prostě měli všichni dobře:/ vím, že to tak zde nefunguje a že holt jak si to každej udělá, tak to v rámci možností má, ale.. stejně. řikám, zlatej Lidl. tam jsem nikdy neměla problém a to samý v Kaufu. dobrý zkušenosti mam i s Billou 😌 ale tam vždycky zapomenu navážit zeleninu 🙄

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-12 18:27:43
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás jsou v Lidlu taky giga hodný prodavačky, kolikrát je mi to až blbý, mám chuť se jich zeptat čím jsem si to zasloužila 😀 Asi to mají v pokynech a prostě na to dbají.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-13 16:32:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Mňa vyhodil z Lidlu ochrankár ale bol pritom slušný a velice sa ospravedlňoval že ma musí vyhodiť 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-13 16:44:38
Ikona diskutujiciho
sipka

kvůli čemu?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-13 17:15:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Pretože sme boli traja na jeden vozík a môžu byť maximálne dvaja na jeden nákupný vozík. Správy a nápisy na predajni nesledujem tak som nevedel ale už zo začiatku keď som videl tú radu pred Lidlom a ľudia stáli po jednom tak som to tušil že bude problém. Mohol som sa znova postaviť do rady na vozík ale už som nešiel. Ale v podstate s tým súhlasím že je zbytočnē aby ludia chodili nakupovať v skupinách tak ma to neštve.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-13 18:17:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Cooo 😀 To jsem nikde neviděla.
… normálně tyhle blbý situace snad přitahuješ. Jdeš do lesa, průšvih. Jdeš nakoupit, zase. 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-13 20:14:16
Ikona diskutujiciho
sipka

O průšvihu z lesa asi písal zas niekto iný 🙂 (síce som písal niečo i z lesa ale žeby som písal o nejakom prúšvihu si nespomínam aj keď je možno pravda že průšvihy priťahujem)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-05-13 23:06:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé keď už o lesoch a průšvihoch spomenul som si na zber brezovej vody, to už asi zase nestihnem, už je to neviem koľko rokov čo tu vyšiel článok o tom a každý rok to prešvihnem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-14 08:57:59
Ikona diskutujiciho
sipka

jo. už je pozdě, nic nevrtej. to mělo být v půlce března-dubna

Ikona diskutujiciho C 2020-05-10 17:35:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou jednorožci také existující bytosti jako andělé, víly nebo je to jenom pověst?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-10 19:56:09
Ikona diskutujiciho
sipka

tak na té duchovní úrovni existují jistojistě, ta fyzická je rozporuplná

https://aluska.org/kouzelni-jednorozci-co-vypravi-povesti-a-jak-je-privolat/

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-12 11:43:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je podle tebe nějaký „spirituální“ význam toho, že si člověk dává ruku na srdce, když ho něco třeba upřímně těší? kdysi jsem o tom něco četla, ale to je už je let… dělávám to spíš výjimečně, ale občas jo a je to fakt takový hezký upřímný gesto.

Ikona diskutujiciho Emily 2020-05-12 17:03:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tvé odpovědi. 🙂 A mám dotaz (zase), hehe.

Je dobré dělat si srandu třeba z démonů a podobných destruktivních potvor? A nyní to nemyslím, jako že je nějaký hlupák bude hecovat. Nýbrž jako formu „odlehčení“, tedy povznesení se nad věc. Něco, co se principiálně přibližuje změnění dementora a strachu na pavouka na kolečkových bruslích nebo Snapea nalíčeného jako módní starka (jako to bylo ukázáno v HP). Prostě tím, že je zesměšním, z nich přestanu mít strach, což se rovná – žádný strach, žádná síla, nebudu je tímto jejich vyhledáváným palivem živit a oni tím pádem otráveně odejdou.
Napadlo mě to, když mi býl ukázán seriál Exorcista na Netflixu. (Upřímně, i když jsem prvně vrtěla hlavou a nechtěla to podporovat, ze zvědavosti jsem se koukla, když už mi ten mobil s tím strkali pod nos. A musím uznat, že z té kombinace polštiny a toho vtipu jsem se málem válela smíchy po podlaze.
No a taky mi to trochu pomohlo, když jsem si uvědomila, že ty slabší otravy a strachy (třeba v noci) mohu poslat se zvednutým prostředníčkem někam.
Upřímně by mě zajímal tvůj názor na tohle. 🙂

Jo a ještě – Viděla jsi někdy fauna? 😀 Nebo jak to s nimi vlastně po „existenciální“ stránce je? (A neptám se jen proto, že mi doma nonstop z bedniček vyřvává Federkleid – nebo když už nejsem u pc, tak alespoň v hlavě. :D)

A ještě mě něco teďka napadlo – máš v plánu někdy napsat článek ve stylu: 10 rad, které bych dala svému mladšímu já? Osobně mi tyto typy článků/ popř. videí přijdou vždy hodnotné, protože člověk sdílí svá věkem ověřená životní moudra.

Ikona diskutujiciho Americký jestřáb 2020-07-02 07:45:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak si uvědomte, že se dneska z družice dá rozpoznat obrázek na koruně, kterou někdo upustil venku na chodníku. I kdyby bylo pod mrakem??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
TAK PROČ NEJSOU VIDĚT „TAK KRÁSNÉ DETAILY“ KDYŽ JE ZÁBĚR NA MĚSÍČNÍ KRAJINU ,VĚČNÉ DOHADY O RUZNÝCH STAVBÁCH , JINÝCH CIVILIZACÍ? ASI TY DRUŽICE JSOU SPECIÁLNĚ VYVINUTÉ(USA) JEN ZAMĚŘENÍ NEPOHODLNÉHO
VOJÁKA ,ČI PRO ŠPIONÁŽ??? DIKY ZA ODPOVĚD

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek