3. Alušpacír – Stránská skála (fotodokumentace)

18.6.2012 v Zážitky 19

Třetí Alušpacír je úspěšně za námi a je na čase vám ostatním sdělit, jak jsme se měli. – Báječně 🙂

Přestože odhadovaný počet naší skupiny podle počtu přihlášek mělo být 8, na zastávce se nás sešlo 10 a další dva kamarády jsme nabrali až na místě, tak nás nakonec bylo 12.

Stránská skála se vydařila. Po menším počátečním zmatku jsme našli první velikou jeskyni, která neměla žádné odbočky. Byla to taková dlouhá zahnutá nudle, na jejímž konci byl vyvýšený výklenek. – Tady začalo naše nejlepší dobrodružství.

Zalezli jsme všichni do výklenku, zhasli baterky a byli ticho…. ticho a tma. – Tak jsme chvilku vykládali vtipy, chvilku hulákali, chvilku se smáli. Skála snesla všechno.

Když jsem byla se Snowmanem kontrolovat napoprvé terén, zkoušela jsem uvnitř skal fotit a chytat nějaké orby, ale nechytila jsem vůbec nic. A tak mě napadlo při té příležitosti, jak jsme byli v útrobách hory pěkně pohromadě, využít situace. Domluvili jsme se, že zkusíme každý v duchu poprosit skřítky skal, aby byli tak moc hodní a ukázali se nám na fotografiích. – Když prosí jeden člověk, většinou to stačí. Ale když jich prosí 12, to už musí být síla… však uvidíte, co se nám na fotkách ukázalo.

Asi jsme prosili opravdu vzorně, protože tohle bylo opravdu poprvé, co se mi podařilo takhle fotit orby.

Dokonce na snímcích, kde jsou vidět velké koule, je nejenom patrné jak pomaličku cestovaly (já měla delší pomlky mezi fotkami, rychleji mi to nešlo) a ve chvílích, kdy byl blesk, jsme povětšinou periferním zrakem tu kouli dokonce viděli a pak se mi ukázala přesně na tom místě i na snímku…

Zkrátka duchařský zážitek jako blázen. Já uvidím ve chvíli blesku před sebou kouli a ostatní ,,JÁ TO VIDĚL!“ – A pak se mi to ukáže na displeji… to jsme všichni měli oči navrch hlavy.


Proto jsem na dnešní reportáži naše smínky nezmenšovala a neřezala, aby byl vidět ten vývin zjevujících se orbů a aby se na to dalo koukat i zblízka. Proto jich sem do článku moc nedám a vás raději odkážu, abyste se na ně šli podívat do galerie.

– Kompletní galerii orbů a 3. Alušpacíru najdete TADY

a já vás tím teď postupně provedu, můžete to zažít spolu s námi:

Prvních šest snímků pochází z prvního tunelu, kde jsme prosili. Na prvním nebylo nic, ale už na druhém se ukázal jasně oranžový orb. Můj první vyfocený orb! 🙂 Hurá!

Na pátém snímku, kde je vidět nahoře velká bílá koule, to musím upozornit, tu jsme skoro všichni ve chvíli blesku skutečně viděli!

Zajímavé bylo, že když jsem prosila, tak se mi v jedné chvíli objevil před očima obraz. Viděla jsem skřítka ve skále, ale vypadal jako oranžová ještěrka (ohnivý). Podíval se na mě a pak jsem měla pocit, že můžu začít. Takového jsem ještě nepotkala, ale vím, že v útrobách skal takové ohnivé ještěrky bývají. Vzpomněla jsem si, že to bylo kdysi v nějaké knize, co jsem četla. A pak se mi jako první ukázal oranžový orb, byl hned vidět i na displeji… takovou barvu měla i ta ještěrka. (to byla ta druhá fotka)

(v galerii je to větší)

Pak jsem to na chvíli schovala a šli jsme do dalšího tunelu, který byl už o poznání větší. – No tedy vlastně byl obrovský a tady to byl také zážitek. Z tohoto tunelu jsou to snímky 7. až 41. a odtud jsou ty nejlepší špeky.

Začala jsem fotit hned od vchodu, protože jsem cítila, že tu naši prosbu slyšela celá skála a že něco zažiju i tady. První fotky u vchodu, kromě čísla 9, jsou prakticky prázdné, ale o pár kroků později se to zhustilo.

Všimněte si na fotce 11, hned u vchodu jsem potkala tuto krásnou kouli (při blesku byla vidět) a o další snímek později (číslo 12) stihla poodletět o kousek dozadu, než jsem stihla fotit znova. – Není to paráda? 🙂 A na snímcích 15.- 18. se znovu vrací a znovu odlétá pryč.

Nechala jsem skupinku, aby šli dál a nečekali, až se tam vyřádím.

Jakmile skupinka zmizela za rohem a nastalo hrobové ticho, atmosféra ve skále jaksi zhoustla. Chvilku se o mě pokoušel strach z nicoty, ale zavrhla jsem ho. Šla jsem úplnou tmou, pomalu bloudila slepými uličkami a za pochodu neustále fotila. Atmosféra okolo pořád houstla, ale už mě neděsila, naopak jsem cítila, že mi dělá společnost. A o to vytrvaleji jsem fotila. Pokaždé když to blesklo, viděla jsem okolo sebe úplně hustě bílo.

Bylo to docela dlouho, než jsem konečně našla zbytek skupiny a to už jsem měla nasbíraný materiál a byla jsem parádně vycukaná… však se podívejte, jsou to hlavně fotky 24. až 41. – Neuvěřitelné, že?

Dost by mě ale zajímalo, co je dole na 24. fotce. Ruka, bunda ani nic podobného to být nemůže, já to držela pořád stejně v dostatečné vzdálenosti před sebou, vlasy jsem měla svázané a na sobě jenom triko… přesto to je jenom na této fotce a nikde jinde už ne… a není to slunce, tohle bylo právě v nejhlubších částech skal, tma jako v pytli… vážně duch? Takhle krásně zářivý? – Že já to nedržela trochu níž, mohl tam být celý!!! – Trochu mi to připomíná napravo jakoby hlavičku z profilu a dvě velký černý oči i s řasama 😀

(fotka číslo 24:)

Po cestě zpátky to pomalu odešlo, jsou tam ještě vidět orby. Dělala jsem fotky i při cestě ven z tunelu, ale jak vidíte, už tam nic nebylo.

Vylezli jsme ven a zbytek fotek už je z venku. – Pokud se ptáte, co mají znamenat fotky 49. až 51., jak tam lezou po skále, tak to půlka výpravy zdolávala cestu ,,like a boss*“ a my co jsme ROZUMNÍ A OPATRNÍ jsme to raději šli obejít bezpečně po cestičce.

Tohle je fotografie označení vrcholku Stránské skály… označení tedy nic moc, taky jsme tam nezůstali. My jsme šli dál do starého sadu, kde zplaněly třešně. Byly sice malinké, ale moc dobré.

Chytli jsme ten den dobrou partu. Mě tam teda pár lidí z minula chybělo, ale snad dorazí příště. Všimněte si, jak bylo nádherně azurovo.. to už dlouho nebylo. Vždycky letí letadla a zatáhnou to chemtraily, ale dneska nic. Ani jedno letadlo, žádná hnusná čára… krásné čistě modré nebe, jako tomu bývalo dřív… 🙂 někdo se holt nad námi ten den asi smiloval.

Pod stromy jsme si povídali, se Snowmanem jsem odehrála dvě šachové partie, házeli jsme si s talířem, pojedli třešní, rozebrali všechno od A do Z… a došlo taky na nahotinky: (Dámy, v galerii máte tohle tělo vyfocené ještě třikrát)

Škoda je, že jsem si vzpomněla na realizaci společné fotky, až když nám čtyři lidi odešli dřív, takže tam bohužel nejsme všichni, ale alespoň je nás většina. Mimochodem tam máme někoho, kdo byl breathariánem.. že nepoznáte, který to byl?

Společné foto má dvě verze:

S Romanem beze mě

… a se mnou bez Romana

Znovu opakuji, všechny fotky pohromadě najdete tady:

3. / Stránská skála, 16.červen 2012

Tohle byl fotograficky zatím nejplodnější výlet, protože zkrátka bylo co fotit. A taky jsem si ho za sebe asi nejvíc užila, zkusíme i pro příště vybrat nějaká vzrušující místa, kde můžou být podobné pokusy… nebo hřiště, kde můžeme něco hrát… nebo alespoň opíkačka… a kdo je vegetarián, ten si opeče salát 🙂

*like a boss – znamená dělat/zvládnout něco jako velký mistr, či snad těžký profesionál.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Z cestování“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-06-18 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojík, byli jste i tady??

Ikona diskutujiciho Farah 2012-06-18 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krasne 🙂 uaaaaaa, skoro zavidim :D Padlo tam o chemtrails, tak se zeptam: je mozne to citit nosem? Vcera po prijezdu do Prahy jsem citila neco kovovyho ve vzduchu-jako spalena ocel. Zvedal se mi z toho zaludek. Je mozne, ze by to mohlo byt chemtrails? Protoze jsem zadny urcity zdroj toho zapachu nenasla…

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-18 09:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to pěkně. Mimochodem na té poslední fotce tady vám to moc sluší 🙂

Ikona diskutujiciho kulitam 2012-06-18 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Špacír to byl luxusní 🙂

Ikona diskutujiciho Primula 2012-06-18 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, som rada, že ste si s priateľmi užili krásny výlet plný "svetielok". Fakt úžasné… A nabudúce skúste zase opekačku, myslím, že bude takisto skvele ako na tomto výlete … Nooo, ja by som opekala asi ten šalát alebo zemiaky pravdepodobne, alebo aj nič, ktovie…Možno sa aj ja niekam vyberiem, dobrá inšpirácia, a opečem asi zemiaky, to mi teraz chutí najviac…

Ikona diskutujiciho Blue 2012-06-18 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezká modrá ;-) Jinak krásný výlet.

Ikona diskutujiciho Ivo 2012-06-18 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvely fotky 🙂 budu se tesit na to co vymyslis na priste, nebo prespriste 🙂

Ikona diskutujiciho Martin 2012-06-18 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekne vám to vyšlo. Stránská je úžasná. Tak rád by som sa opäť zúčastnil. Sú Alušpacíry len letná záležitosť alebo plánuješ niečo aj neskôr na jeseň/podzim?

Ikona diskutujiciho Oroniel15 2012-06-18 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Snad se upřímnost netrestá nezveřejněním komentáře, ale poznámka "Dámy, v galerii máte tohle tělo vyfocené ještě třikrát" mi přijde když ne urážející, tak ulítlá. Jestli jsou ženy posedlé velkými prsy (reakce na jiný článek), tak jsou chlapi posedlý takovým tělem. Tak moc, že pro ně vymysleli silikony. Sice jsem zrovna z těch, kterým imonuje vypracované tělo, ale i tak mě tahle poznámka znechutila… Zřejmě jsou dnešní lidé posedlí dokonalými těly, asi tedy vybočuji…

Ikona diskutujiciho Kallis 2012-06-18 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alušpacírek byl perfektní!

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-19 08:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: … copak nepoznáš, když si dělám srandu?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-19 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: … no počkat ale ono by to znamenalo, že jsi právě vlastně označila Kulitamovo tělo za dokonalé….

Ikona diskutujiciho kulitam 2012-06-19 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: yup, potěšila 🙂

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-06-19 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bez koukání na ostatní příspěvky tipuju za breathariána týpka v červeném tričku 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-19 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Nene, vedle… ale že jsi jediná kdo si zkusil tipnout, tak to prozradím rovnou: Breatharián je v oranžovém tričku, ačkoliv se červenému tričku nedá upřít jistá povšimnutelná sympatie k této věci 🙂 … Mimochodem oranžové tričko se rozhodlo po našem setkání, že se k tomu opět vrátí. Tak můžeme držet palečky.

Ikona diskutujiciho Oroniel15 2012-06-20 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ikona diskutujiciho Oroniel15 2012-06-20 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale jo, slova nakonec použiju – ty se nezdáš, má drahá… za maskou andílka někdo, kdo obrací a kroutí… čekala jsem na tohle projevení tebe… nejsem si vědoma, že bych použila jinou informaci, než jakou jsi uvedla ty, s tím, že jsem ji zasadila do svého názoru na obecný názor na dokonalou postavu muže a ženy této doby…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-20 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Nechápu vůbec co ti vlastně vadí, ale hádat se s tebou nebudu, protože nevidím důvod proč.

Ikona diskutujiciho Oroniel15 2012-06-20 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úhel pohledu je neuvěřitelně mocný nástroj… souhlasím, že další projevení názorů nemá důvod

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek