3. Dotazník

14.2.2012 v Čtenáři 32

Další článek s odpověďmi na vaše dotazy. Kdo se nenašel ve druhém dílu, možná bude mít štěstí v tomto.

I zde můžete libovolně pokládat otázky, ale upozorňuji, že vynechávám vše, na co jsem již jednou odpovídala, abysme se neopakovali.

Děkuji za vaši velikou účast a zájem. Odpovídání mě baví, je to příjemná změna, kterou vítám.

Protože je dotazů opravdu moc, rozhodla jsem se je dělit do článků odhadem po dvaceti otázkách, takže na co se nedostal prostor, to vyjde v dalším díle.


1. Kolik hodin denně trávíš před notebookem?

Dle potřeby a jak moc dlouho v danou chvíli vydržím. Někdy mě to baví a jindy bych to nejradši vyhodila oknem a to u toho pak nesedím a jedu na rezervní články.

2. Bydlíš v domě či v bytě, ve městě či na vesnici (či jinde), sama či s kamarády?

Neřeknu.

3. Pěstuješ nějaké rostlinky z nichž máš čaje, koření, ovoce či zeleninu – prostě rostlinky které využíváš pro svůj konzum?

Spíš v sezoně, ono to v květináči ne všechno zrovna dlouho vydrží. Něco uschne, něco shnije, něco nachladne v zimě, takže byliny spíš sbírám v terénu a plodiny dostávám stejně darem.

4. Doplňuješ i nějaké vitamíny jak to doporučuje tvůj kamarád J.M., nebo vše potřebné získáváš ze stravy?

Jak kdy. Když je mi blbě, tak do sebe hodím céčko, jinak pilule v lásce fakt nemám.

5. Když tě nějaký bezdomovec otravuje a žádá tě o peníze, tak mu nějaké dáš?

Když mě dostatečně překvapí, tak umím vyházet veškerý obsah z kapes, ale už jsem se pojistila: Nenosím po kapsách drobné a pak dávám jen z vlastního rozhodnutí, což je správné. Bezdomovci na ulici být nemusejí, je spousta center pomoci, takže někdy jim spíš doporučím na jakou adresu se mají dostavit pro polívku a oběd zdarma. To nechtějí slyšet, protože oni si dají radši rum a na to já nehraju.

6. Na jaké webové stránky pravidelně chodíš?

Osud.cz a Lumenn.blog.cz. Obojí je moje srdeční záležitost.

7. Hodláš si založit účet i na Slovensku, aby Ti lidé se Slovenska mohli poslat příspěvek bez těch velkých bankovních poplatků? Jak si spokojená s příspěvky, které Ti lidé poslali?

Lidé ze Slovenska poslali za celý rok pouze jednou, takže se to nevyplatí. Nebudu mít více účtů, banky jsou zlo… Peníze z dobrovolných příspěvků jsou jako určitý druh jiné měny, dělají největší radost a na množství nezáleží.

8. jsi pravak nebo levak? /ja teda levak, zase z lenosti meho mozku poslouchat zavedene konvence.

Levák, ale pravačkou jsem se naučila ovládat myš u počítače, takže tuto půlku mozku pravidelně cvičím a přináší to výsledky, už umím i trochu číst v mapách… holt i tu logickou půlku občas člověk potřebuje.

9. Jak dlouhe uz mas vlasky? a co na ne davas za vyzivu, vypadaji jemne z fotek ale vic nevim.. /si je pestuju take, aby se mi netrhaly a uz jsou skoro po zadek 😉

Asi do pasu. Používám jenom Gliss Kur šampon i balzám, umývám každý druhý den. Nefénuji, nekulmuji, nechávám volně proschnout a češu velice jemně a pomalu, abych je nepoškozovala. Jednou za čas když to tak cítím, dělám olejové zábaly, které mi dělají moc dobře. Vlasy mám velice jemné, kadeřnice by mi je asi chtěla ostříhat, ale za to bych ji asi tak trošku zaškrtila.. 🙂

10. Či počúvaš Karla Gotta, mne nepripadajú jeho piesňe niake super, ale sú veľmi príjemné, a čo si myslíš o Gottovich šokujúcich názoroch, viem že má vo všetkom pravdu ale prečo sa takto odpísal a spravil zo seba blázna?
http://www.topky.sk/cl/11/1295492/Sokujuca-spoved-Gotta–Svet-vraj-ovlada-uzka-skupina-ludi

Neposlouchám. Je nacpaný všude a tento druh hudby mě fakt nechytá… Navíc patří k elitám, takže už z toho důvodu u mě nemá úspěch.

11. Ahojky zajímalo by mě jak to máš s klukama, jestli to není moc tajné:)

No to je spíš podle toho, co tě zajímá konkrétně, protože je to široké téma.

12. Proč kočky nemaj rády vodu? Protože voda dodává konstruktivní energii a zbavuje destruktivní?

Možná, ale z mých dedukcí je to asi proto, že kočičí srst není na vodu uzpůsobená a nijak nechrání. Když si vezmeš třeba kačeny, ty si peří potírají výměšky ze žlázy nad ocasem a jejich mastné peří potom nepromoká. Kdežto kočka nasaje vodu jako houba, nic ji nechrání a okamžitě prochladne. Suchá sice úžasně hřeje, ale když se namočí, je tomu naopak… potom je otázka, jestli i pes má takovou maximální ztrátu tepla… asi ne, jinak by se vodě také vyhýbal.

13. Máš vůbec Tv? Nebo se jich bojíš 😀

Nemám televizi, je to debilizátor, co krade čas… a nevím, čeho bych se měla bát.

14. Jaká zmrzlinová příchuť ti nejvíce chutná ?

Vanilka. Nebývá totiž chemická a je jemná.

15. Za jakých okolností bys byla ochotna použít násilí na jiného člověka ?
Jiná formulace otázky: Co všechno by muselo být v sázce, abys použila násilí (peněženka, tvůj život, život jiného člověka) ? Kdybys byla svědkem přepadení neznámé (staré nemohoucí) osoby a mohla zasáhnout (násilím zpacifikovat útočníka), udělala bys to ?

V případě potřeby umím být hodně agresivní. Ve škole jsem byla takový adept na šikanu… byla jsem pořád sama bokem, taková tichá voda, co vypadá totálně neškodně. Takže jsem si při příchodu do nové třídy musela na začátku každého školního roku vyfackovat respekt, aby si na mě spolužáci nedovolovali. Uměla jsem to udělat vždycky docela elegantně bez plné síly, aniž by se někdo zranil a můj rekord je zpafikovaných sedm kluků na jednoho, na to jsem hrdá, povedlo se mi to ve dvanácti letech a nikoho z nich pak už ani nenapadlo mě utlačovat. Stačilo každému jednu ubalit, hodit ho na hromadu k ostatním a zdrhnout. Rozhodně je lepší útočníka překvapit a dát mu před držku hned, než aby to pokračovalo. Nesnáším tyhle situace, doslova nenávidím šikanu a ubližování někomu, aby si nějaký blbec a jeho parta pohonili ego a ukazovali si, jací jsou machři.

To samé při ochraně mého majetku, nebo při zastávání se jiných lidí. U mě stačí hrubší narušení mých morálních zásad a toho, co považuji za správné.

Asi hodně záleží na dané situaci, musíš zhodnotit, jestli na to máš, jestli to má smysl a co riskuješ. Někdy to ale neodhadneš, jednou už se mi stalo, že jsem neodhadla sílu jednoho kluka a když jsem před ním bránila spolužačku, tak mě tak hrubě přirazil ke zdi a skočil na mě, že jsem se nestačila divit. Pak jsem dva měsíce pokulhávala, protože mi křupl koleno…. ale zhojilo se to dobře, nemám následky. Dodneška nechápu, že nikdo jiný nepomohl. Lidí bylo všude kolem dost a ona mi nakonec ani nepoděkovala 🙂

Jednou jsem se takhle ubránila znásilnění, obklíčilo mě pět kluků naráz. To víš, pěkná malá blondýnka úplně sama uprostřed trávníku na prázdném koupališti je dobrý cíl. Stačilo ve chvíli obklíčení vrazit pořádnou facku jejich šéfovi, až se mu hlava zatočila. Ostatní ztuhli překvapením a já jsem utekla, takže rozhodně je důležité se bránit.

Už jsem se postavila i čtyřicetiletému špekounovi. Samozřejmě jsem chtěla první utéct, ale to nešlo. Stál mi pořád v cestě a oknem vyskakovat z prvního patra? Nejsem blázen, takže mi nic jiného nezbylo. Stoupl mi adrenalin a vůbec jsem neměla strach. Skončilo to mojí hlavou o skříň, ale bránila jsem se statečně, takže ačkoliv jsem pak týden nemohla jíst, zůstala mi moje hrdost…. vzpomíná se mi na to ale špatně, doufám, že už se nikdy s takovým ,,člověkem” nesetkám.

Život je drsné místo, musíš se umět bránit. Jako dítě jsem byla v rukách slabá. Měla jsem sílu hlavně v nohách, jak jsem pořád trajdala celé dny v polích. Dneska bych už asi byla se svou silou nebezpečnější… dobře tak všem potencionálním útočníkům, ale už jsem dlouho nic takového nemusela udělat.

Teď mám opravdu klidný život a když jdu někde v noci sama, nemám strach, protože vím, že jsem si zatím vždycky dokázala poradit s každým. A to je pro mě moc důležité vědět. Možná na to nevypadám, ale život mě naučil.

16. Jaký používáš operační systém a internetový prohlížeč ? Používáš Total Commander ?

A to je nějak podstatné vědět? 😀

17. Máš ráda sníh a zimní radovánky, nebo dáváš přednost letním vedrům?

Ani jedno ani druhé. Já jsem takový člověk, co nemá rád extrémy a volí raději zlatou střední cestu, takže mám nejraději teplé jaro, kdy je venku hezky a stačí ti mít na sobě jenom mikinu, aby ti bylo dobře.

18. Da sa nepit naozaj voda? vies hovorim o tych jogínoch a podobne co nepiju a ani nejedia,
Ja moc vody nepijem, mozno hrncek denne, neuskodi mi to?…viac proste nepotrebujem pit a zatial zijem 😀

Já nejsem žádný jogín a mám ráda jak jídlo, tak vodu, takže na to se zeptej někoho jiného… Rozhodně ale s vodou přidej, máš scvrklé ledviny, které potřebují každý den promývat dvěma litry vody, aby byly zdravé. Alespoň čaje si dělej, jestli do sebe čisté vody tolik nedostaneš. Kolaps ledvin fakt není sranda.

19. Mas rada Michaela Jacksona?

Některé jeho skladby (ty nejvíce známé) ve mě probouzejí vzpomínky z mého ranného dětství a všechny jsou docela hezké, takže z toho důvodu ano. Taky proto, že on sám měl dobré srdce, chtěl pomáhat lidem a za to skončil špatně. Mám k němu úctu.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí” – Zde

Další obrázky Víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2012-02-14 06:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně moc voní Gliss Kur Hair Repair :D. Škoda, že mi došel.

Ikona diskutujiciho Peter 2012-02-14 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

otázka č.4 – vitamíny, pilule: Tak to jsem se zase hurónsky chechtal, jako kdysi ve škole:

Ikona diskutujiciho Jana 2012-02-14 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škoda, že jsem nenašla odpověď na svou otázku :-(

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-02-14 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosim Tě Aluško nepíš tam že "špekouna" protože když si to kvik přečte Khali, řekn o mé že Vepřík je násilník i když nemám 40!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-02-14 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To aký máš operačný systém, keďže máš novší drahší notebok je jasné. Aj niektoré ostatné veci na ktoré neodpovedáš sa dajú dohľadať inde. Vanilková je možno menej chemická ale je to najhoršia zmrzlina, bez chuti. Ovocná je lepšia, veď aj vo vzduchu ktorý dýchame je viac svinstva, než v kopčeku trošku chemickej zmrzliny.

Ikona diskutujiciho Lúthien 2012-02-14 16:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím jestli vyjímka potvrzuje pravidlo, ale co se týče koček a vody, tak náš kocour vodu miluje…. :D, vždycky když se malá koupe ve vaně tak se tam vplíží a jde se koupat s ní :D, je to legrace, sami to nechápeme…. jednou vylezla z vany a kocour tam skočil, bylo tam málo vody, tak začal mnoukat…. a já mu říkám: copak chceš? a on zase Mňau… tak mu říkám, ty chceš vykoupat? a on zas: Mňau… tak jsem ho celého opláchla vodou, on se oklepal…. zase to Mňau a skočil ven uplně spokojenej 🙂

Ikona diskutujiciho Myna 2012-02-14 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, Gliss Kur je dobrý pro lesk 🙂

Ikona diskutujiciho Verča 2012-02-14 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám taky nějakou otázku 🙂

Ikona diskutujiciho Alchemi 2012-02-14 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštní. Já nikdy neměla logické myšlení a cit využívám mnohonásobně více, než rozum, jsem už prostě taková… Dokonce jsem už kdysi ve čtvrté třídě byla poslední v matematickém "Klokanovi", kde se právě ověřuje, do jaké míry dokážeš myslet logicky a rozumově, s body jsem byla v mínusu. I dnes mám ve škole velké problémy s matematikou a fyzikou – A jsem pravačka. =)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-02-14 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:ale prosím tě :D

Ikona diskutujiciho Larva 2012-02-14 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nosíš v kabelce po nocích před uchýlama co by tě chtěli ochutnat nějaký obranný prostředek?Např.teleskop,boxera,pepřák,nůžbrowninga,apod.?Nebo spoléháš jen svoje ruce,nohy popř. snad zuby?Co zbroják budeš dělat nebo máš?díky

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-02-14 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zajímal by mě tvůj názor na politickou situaci v ČR (pokud ji sleduješ) a pokud volíš (a chceš odpovědět), tak koho by jsi zvolila jako prezidenta ČR. Měj se =)

Ikona diskutujiciho Daniela 2012-02-14 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, to mě docela zarazilo, že K.G. patří k elitám. Četla jsem s ním rozhovor v Reflexu, bylo to na nwoo.org, a tam psal o tom, že Ill…..ti řídí svět a že by lidi měli žít víc duchovně. Takže to vypadalo, že je proti.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-15 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: To byla otázka pro daňového poradce, zajdi si za ním, za radu si neúčtují 🙂

Ikona diskutujiciho Amy 2012-02-15 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aule. Aj jaby som sa rada niečo opýtala, ak smiem 🙂

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-02-15 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi, to jsou otázky, to by jeden vyrost:)

Ikona diskutujiciho Jana 2012-02-15 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

14-Zrejme to tedy byla spatne polozena otazka. Tak jinak. Vzhledem k tomu, ze bych ti chtela prispet, zajima mne jakym zpusobem ty konkretne odvadis dan. Zda penize jdou na organizaci nebo mas ZL. Zajima me to, abych vedela co se s penezi deje. Nechci te tim  nejak urazit, ale pokud nekdo posle castku, mel by to vedet. Jinak je to neduverihodne. Diky moc za odpoved Jana

Ikona diskutujiciho Luc 2012-02-15 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jedna na kterou jsem se zapomněla zeptat a docela mě zajímá (doufám že tady ještě nebyla). Jaký máš názor na drogy? Třeba konkrétně na marihuanu a halucinogeny. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-15 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Co se jak daní, kolik nebo kam co jde, je moje soukromá záležitost, tebe to zajímat fakt nemusí a pokud máš ke mě takový přístup, tak mi nic neposílej. Tebe se lidé taky neptají, co děláš se svojí výplatou.

Ikona diskutujiciho Luz 2012-02-15 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Možná se těmihle přeedstavami znepokojuješ až moc. Sice se stávají i takové věci, ale všeobecně:Od cizích lidí na ulici může hrozit okradení, ale sexuální napadení je v takovém případě poměrně málo pravděpodobné. To se stává ve většině případů od osob, které člověk zná, v soukromějším prostředí. A chození sama po opuštěných místech se dá vyhnout; buď nechodit vůbec nebo si zajistit odvoz nebo doprovod. Kromě nějakých mimořádných nepředvídaných situací není žádná nutnost toulat se sama po nocích.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-02-15 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Karel Gott určite patrí k elite, pohybuje sa v najvyšších kruhoch, už je fakt dlho slávny a príliš bohatý. Pred kamerami sa vie správať podľa pravidiel ale v zákulisí odhadzuje nonšalantný úsmev a začína hovoriť proti illuminátom, asi mu elity už lezú na nervy. Je to dobrý človek ktorý chce povedať pravdu. Ale prejdem k otázke:

Ikona diskutujiciho Jana 2012-02-15 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:Ahoj, ok nic neposlu. Je pravda, ze me se nikdo na toto nepta, jelikoz nechci prispevky. Zeptala jsem se slusne. Pokud nekdo posle na charitu ma taky pravo vedet, co se s penezi deje.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2012-02-15 19:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mě by zajímalo jaký názor máš na časopis Enigma – čteš ho? Objevují se tam pravdivé informace o skrytých tématech nebo je to jen hora výmyslů?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-16 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: :D – Já nejsem charita. Příspěvky jsou za články a za práci v poradně.

Ikona diskutujiciho Jana 2012-02-16 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]:Kdyz nejsi charita, tak svou vyplatu dani kazdy slusny clovek v teto zemi.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-16 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Jano, tvým způsobům se můžu už opravdu pouze a jenom zasmát. – Řekla jsem, že do mého soukromí ti nic není, takže mě tu přestaň laskavě očerňovat a házet na mě svoje dedukce. Končím s tebou tuhle nesmyslnou diskuzi, je mi už za tebe vyloženě trapně ti odpovídat počtvrté na jednu otázku.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-02-16 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Toto píšeš všem firmám, nadacím, Aukro prodavačům, ptáš se na to majitele své nejbližší pekárny a řezníka? Nebo prostě jen chceš otravovat Alue? Většině to je asi předem jasné.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-02-16 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě nějaký "inteligentní" dotazy si dovolím. Nevadí u templářského vína ten kříž na etiketě? Neovlivní to negativně vlastnosti? Templáře kupuju asi nejvíc ze značek, připadá mi to optimální poměr ceny a kvality. A další dotaz, nevadí (z hlediska energií) v místnosti kaktusy nebo dracéna? Kvůli ostrým hrotům, případě u dracény už ten název. Jednu krásnou jsem si nedávno koupil. Dokonale rostlá a zdravá. Jestli vadí, tak to ale radši nechci vědět. Bylo by mi líto to vyhodit.

Ikona diskutujiciho Myna 2012-02-18 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč má někdo talent na matematiku, a většina lidí jí nerozumí? Co je vůbec matematika a "odkud" pochází? (teď mám na mysli opravdovou matematiku, ne počty)

Ikona diskutujiciho Hanča 2012-02-18 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, rada bych se te jeste dodatecne na neco zeptala…

Ikona diskutujiciho Alča 2012-02-19 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chtěla bych se tě zeptat zda se považuješ za posla světla :-). Díky

Ikona diskutujiciho Jana 2012-02-24 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Vím, jaký máš názor na doktory. Ale jak se díváš na injekce a očkování? Např. na klíšťovou encefalitidu nebo očkování v dětství proti dětským nemocem? Mám za to, že některá očkování jsou užitečná, ale spousta je zbytečných, např. na chřipku nebo na některé druhy alergií..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek