3. V Praze je blaze: Jak bylo v ZOO

29.9.2011 v Zážitky 9

A pokračujeme pěkně v procházce Pražskou ZOO, naposledy to byli zubři, takže se zase posunem dál…

Tahle prasátka byla moc fajn, běhala si pěkně ve stádečku i k lidem a ty proužky, co mají v srsti, jsou pořád v módě. Fotit se moc nedali, většina fotek zachycuje čuníka s rozmazanou hlavou. Když už postál, tak s sebou mrskl právě ve chvíli, kdy se člověk chystal cvaknout, jakoby to věděl, šibal jeden chlupatej.

Hodně vtipné byly všudypřítomné straky. V Praze je jich prý běžně docela dost, zato já viděla straku vždycky jednou za uherský rok a tady normálně v pohodě poskakovaly mězi zvířatama a kradly jim jídlo… Na fotce níže vidíte zrovna jednu takovou výtržnickou skupinku. Když se čuníci nedívali, šup do korýtka a už to jelo.

Vlci… krásná zvířata, ale hodně akční. Běhali si ve vyťapkaných stezkách moc rychle, nepostáli chvilku, takže snímků je hromada a všechny stojí za prd, ale přesto na některých člověk toho vlka alespoň trochu pozná.

Tenhle šmudla prý normálně žije na poušti (foto níže). Ten alespoň věděl, jak se to dělá. Pěkně stál a promenádoval se pomaličku, takže šel pěkně fotit a člověk si ho i dobře prohlédl. Mít jeden roh, jak je z něho jednorožec… krásné stvoření.

Tahle zakrslá srnka byla moc rozkošná, ale nic moc o ní nevím. Na tabuli stálo, že žije skrytě, což dokažuje ten druhý snímek 🙂

Tahle vykulená holka byla srandovní. Už z dálky ji vidím a říkám ,,Maruško hele, tady jsou prý zvířata z Afriky a vidíš tam dole toho pěkného chlupatého, jak tam sedí? To nebudou pavouci, to bude hezké, pojď se tam podívat.”

A když jsme tam došly, tak ona stála pořád v té samé pozici, nehnutě a čučela, jakoby jí ulítly včely.

Údajně nemá srst, ale je spíš něco jako ježek, nebo dikobraz, akorát že jsou ty bodliny kratší, tak to nejde vidět.. ale její strnulost se nakonec hodila při focení. (foto níže)

Mimochodem dikobrazy tam měli taky, ale oni byli zalezlí, jenom ty bodlinaté zadky čouhaly, tak nebylo co fotit.

… Na dalším obrázku je Veverka čehosi, ale prděla na mě, čelem se neotočila, tak můžete obdivovat její záda a ocas.

Dál to vedlo do budovy, kde v částečně otevřeném prostoru lítali mezi lidmi netopýři… To se mi strašně moc líbilo, jeden mi letěl přímo do obličeje, tak jsem mu nastavila dlaně a on zacvakal a uhnul… Marušce to moc dobře nedělalo, chránila své krásné vlasy před možným atakem netopýra, ale já jsem byla nadšená… Fotit se tam nedalo, vládla tma jako v pytli, ale zase mám jiné fotky.

Tak třeba tyhle myšičky na dřívku byly k sežrání. Seděly tam, jakoby měly zasedací pořádek. Hlodavce miluji.

Tohle jsou zase jiní chlupáči, byli v jiném terárku a byli trochu větší, něco jako osmák. Až na to, že osmák lítá všude možně, jakoby měl nevybitelné baterky, zato tihle se tam po sobě akorát tak líně váleli a hrápali. Jedna barbucha je na fotce k vám otočená zády, ta vypadala gravidně. Byla mnohem buclatější než ti ostatní a navíc se jí to bříško hodně hýbalo, takže asi čekala brzo mladé… a já to poznám, vychovávala jsem přece celý život morčata. Škoda jen, že jsem tam nebyla zrovna když rodila, zbláznila bych se z toho radostí… teda není to jisté, třeba by tihle nezačali hned chodit a nebyli rozkošně chlupatí s velkou hlavou, třeba by to byly neforemné holé myšky, ale to nevadí.

Tenhle byl fakt dobrej. Seděl pod kamenem jako socha a jenom mu visel ten čeho čumák, co spíš připomínal chluparý chobot. Na tabuli bylo psáno, že když se naštve, tak bubnuje a dupe, ale neviděly jsme to, protože tenhle spíš vypadal, jakoby byl vycpaný. Ani nemrkl.

A z posledního hlodavce tohoto výběhu jsem byla tuplem úplně vyřízená. Jak ten se tam válel, vyloženě nekřesťansky. Chlupatá flegmatická placka, co má všechno na háku. A jelikož vypadal skoro jako morče, chtěla jsem si ho vzít dom, takového pohodáře by bral každý, no ne?

… ťu ťu ňu ňu 🙂

A speciální přídavek tohoto dílu je humanoidní exemplář ZOO: Alušákus Obecný.

A příště už bude to nejlepší nakonec! 🙂


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Z cestování” – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marry 2011-09-29 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tuhle část zoo nejvíce miluji, zezačátku netopíři a pak schodama rovnou do laguny 🙂 s kamarádkou jsme se fotily asi o 2 metry dál, ale jak je možné že jsem si vlků nevšimla Kdyby tam byly lišky tak bych u nich strávila odpoledne 🙂

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-09-29 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když pominu toho nejhezčího tvora na závěrečných fotkách :-))) tak musím říct, že ač kvalitativně by fotky kdekdo zdrbl… na mě z nich září neuvěřitelná pohoda, hned mě napadlo, že těm zvířátkům je tam fajn…už při minulých mě to napadalo. Snad se tam taky jednou podívám a tu krásu shlédnu na vlastní oko. Prostě z těch fotek jde pohoda.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-09-29 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak tak koukám, tak na vlky si budu muset zajet až do Práglu

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-09-29 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak ten poslední hlodavec je boží:) Nevíš náhodou, co to je?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-29 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ano, tam se mi líbilo opravdu moc moc moc, netopýři byli úžasní a ta zahrada, ty liány zeshora, no úžasné! Hned bych jela znova.

Ikona diskutujiciho Albiii 2011-09-29 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: DO Práglu nemusíš, stačí ZOO v Olomouci, tam je mají taky 🙂 teda sice nee tyhlety, ale takový bílý dlouhosrstý 🙂

Ikona diskutujiciho li 2011-09-29 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak ti netopýři byli úžasní, ale já tam z toho byla tak očarovaná, že sem tam byla dlouho, a.. pokáleli mě :D

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-09-30 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tyjo hlodavce docela znám, ale tohle jsem ještě neviděla.. Pořídila bych si ho domů:D Jediný co mě napadá je psoun prériový že by to mohl být.

Ikona diskutujiciho Naty 2013-11-09 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z celé ZOO se mi nejvíc líbíš ty. Takováhle zvířata jsem už viděla, ale tebe ještě ne :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek