3. Životospráva podle Alue / DOPORUČUJI

23.10.2015 v Zdravověda 38

Jak jste si asi všimli, moje životospráva je o tom, že si sice dopřávám na co mám chuť, ale s mírou. S tím souvisí další důležitá věc, a to je hlídání surovin, které používám a požívám.

Nejsem vyloženě ekoterorista, ale snažím se v rámci svých možností používat ekologickou kosmetiku, i mycí prostředky a také jíst pokud možno kvalitně. Hyper super zdravá ,,alternativní“ jídla mi vesměs nechutnají. Věci jako pohanka, hummus, kuskus a podobně… blef!

Ale z toho co si vybírám, se snažím nakupovat co nejkvalitněji. Když mám na něco konkrétního chuť, snažím se vybrat to nejméně jedovaté, ale co nakupuju pravidelně, bývají vždy nechemické potraviny bez éček a konzervantů.

Moc umělá jídla jíst ani nemůžu. Jednak tedy nechci, zadruhé když na to nejste zvyklí, tělo reaguje úplně jinak, než když to jíte běžně. To znamená, že třeba jídla ohřátá v mikrovlnce, nebo s chemickým koktejlem vyzvracím a ještě si zažiju zimnici, teploty a podobnou zábavu. Tedy snažím se o zdravé stravování, ale neženu to do extrému, snažím se udržet zlatou střední cestu a jíst normálně.

Můžu si dovolit za jídlo utrácet, díky tomu že toho nesním moc (pouze dvě jídla denně), navíc nepoužívám mobil, takže nic neprotelefonuju a teď co už nejsem ve městě, navíc ani nechodím do restaurací, ani na pívo. To jsou všechno věci, které vám hodně ušetří a ušetřené peníze pak můžete vrazit do poštovného v bioobchodech a do zdravějších kvalitnějších potravin. Moje malá spotřeba jídla je i ekonomicky výhodná.


Navíc za pochodu neustále dělám něco, čím vylepšuju své zdraví, protože – já vím opakuji se – zdravé tělo zbytečně nepřibírá a nezavodňuje se

A tak dávkuji různé typy detoxů, odčervovatel, homeopatik, MMS, frekvencí, nebo doplňků stravy. Není to tak že si jednou vyčistím játra a řeknu si ,,fajn, už nemusím nic dalšího dělat“. Ve skutečnosti když dokončím jedno, rovnou začnu s druhým. A to ani ne proto že bych měla konkrétní problém, ale kvůli prevenci. Už jsem zaslechla názory ,,no jo ale ty máš štěstí že jsi tak zdravá, to se ti to povídá..“ – BLBOST! Já si své zdraví každý den pěstuji, hýčkám, věnuji mu čas, práci, know-how, peníze… Zdraví vám zkrátka nespadne do klína jen tak samo od sebe.

Vitamíny a čerstvá strava

Bylo by ideální, kdyby naši potravu půl na půl tvořila vařená a syrová strava, tomu se však málokdo jen přibližuje. Snažím se alespoň o tu syrovou třetinku a nejíst všechno tepelně zpracované.

Ke každému jídlu mám i něco syrového. Buď vyloženě velký salát, nebo alespoň pokrájím rajče, okurek, cokoliv… Jídlo bez kousku syrové zeleniny mi většinou ani nechutná, chybí mi v něm jakoby čerstvost a něco, co bude mezi zuby trochu křoupat. Když můžu, sním vařenou potravu se salátem opravdu půl na půl dohromady.

Přesto si uvědomuji, že to samo o sobě není vše co tělo potřebuje a tak se snažím mu pomáhat doplňky stravy. Snažím se zajímat a čtu o tom, co je a co není vhodné užívat.

Mám proto návyk, který orientuji buď na ráno, nebo navečer, že si zapiju pilulky.

Neberu žádné léky, pouze vitamíny. Jako je rybí tuk, pangamin (béčko), spirulina, céčko… Když je chladno pomáhám si hodně rakytníkovou šťávou. Nejlepší je rakytník slazený medem, zkoušela jsem i jiné, třeba z Německa, nebo značkový rakytník Weleda, který je nejenom předražený, ale taky extrémě kyselý a i když se ho dá do vody jenom trochu, křiví se pusa.

Rakytník piju hlavně v zimě a na jaře, kdy bývá tělo vyčerpané, má málo vitamínů a chytají ho různé chřipky, nachlazení a únava. A tak nakupuju do zásoby rakytník a každý den si naliju trochu do velké sklenice. Rozředím vodou, někdy do toho prcnu trošku multivitamínového Yo sirupu (ten mám moc ráda a není jedovatý), nebo šmrncnu džusem. A pak nejsem nikdy nemocná, je to lepší a účinnější než polykat céčko v tabletkách. Funguje to i když na mě třeba něco leze. Přestala jsem s tímto zvykem pouze přes léto, ale na podzim znovu na tento režim najíždím.

Cvičení a pohyb

Já necvičím 🙂 Kdysi tady byly jisté snahy. Moje máma kdysi hodně cvičila i sportovala a snažila se mě k tomu vést, takže jsem dělala gymnastiku, pohybovky, sportovní kroužky, karate… cvičívala jsem jako malá i s ní při hudbě… To mě bavilo, ale ne kvůli pohybu, ale protože jsem mohla být s ní, v její společnosti, na chvilku v jejím světě.

Sport, pohyb a cvičení je pro mne zábavný a příjemný jako skupinová společenská událost (když se najde dobrá parta tak jsem jak utržená ze řetězu, ale to se poštěstí málokdy), ale že bych sama o sobě dřela v posilce, nebo obíhala barák, to vůbec. Někdy na procházce dostanu chuť se proběhnout, tak chvilku běžím, ale je to jenom chvilka a jenom pro moji radost, nic strojeného, nepočítám si kilometry ani minuty.

Jednou za čas dělám protahovací cvičení. Tuk se při nich žádný nespálí, ale protáhnou a uvolní se svaly a šlachy, což je příjemné. Člověk celkově změkne, zpružní a lépe se mu pohybuje, nebo může zavzpomínat na hvězdy, které jako malý rád metal jednu za druhou.

Jinak opravdu necvičím, jsem spíše taková pecka. Mám navíc sedavou profesi a tak se snažím každý den něco dělat, u čeho se budu hýbat.

Jeden z mnoha pádných důvodů, proč jsem si pořídila morčata, je také ten, že morčátka od jara do podzimu potřebují čerstvou travičku. (Ale hlavní důvod proč jsem si je pořídila je, že jsou moje RADOST.) Přímo v blízkosti mého domu moc tráva není, proto nejraději chodím na velký plácek za vesnicí, kde je většinou velice pěkná kvalitní tráva a je to na velkém prostranství, kde nejezdí žádná auta, jenom cyklisté. A tak je to tam hezky čisté, nezaprášené a teď na podzim jsem mohla z nedaleké opuštěné jablůňky brát morčíkům i jablíčka, která jim moc chutnají, přestože jindy mi na jablka tak trochu kašlou. Než dojdu na tento plácek, natrhám trávu a vrátím se, stihnu mezitím seběhnout a vyběhnout kopeček a uplyne 25 minut. To je příjemná necelá půlhodinka pravidelného pohybu, který mám každý den bez ohledu na to, jestli ten den i uklízím, jdu na poštu, nakupovat, do němčiny, nebo cokoliv jiného. I kdybych celý den seděla na zadku a nedělala nic, tento pohyb je zaručen.

Přes zimu kdy není tráva zase musím tahat špalky dřeva, abych mohla topit. To je těžká práce, dělá se skoro každý den nebo minimálně každý druhý den, trvá to asi hodinu i s úklidem bordela, nesnáším ji, ale jsou z toho bicepsy, které by mi kde kdo mohl závidět. A to je zase zaručený pohyb na zimu, který potřebuju, protože zimu nesnáším a nechci chodit ven.

Nemám auto a když chci kamkoliv jít, je to daleko minimálně kilometr. Když k tomu připojíte úklid velkého domu, nakonec to s tím sedavým zaměstnáním a nesportováním není tak hrozné 🙂

Myslím že když to člověka nebaví, tak nemá smysl se nutit, když by u toho stejně dlouho nezůstal. Spíše je lepší nastavit si podmínky k životu takové, které člověka samy od sebe k pohybu ,,přinutí“. Často prostě stačí přestat si vozit zadek v autě a sehnat si zvířátko 🙂

Jinak nejsem odpůrce cvičení, je to skvělá forma relaxu i jako koníček, ale stejně tak jako u všeho platí Všeho s mírou a co se týče váhy, nejdůležitější je správná strava, zdravé tělo a dobrá psychika. Když je toto v pořádku, není nutný sport k udržení normální váhy…. na zpevnění postavy však nutný je, bez debat 🙂

Jak zhubnout 5 kilo snadno a bezbolestně

Před pár lety jsem se vykrmila omáčkami, masíčky, knedlíčky a podobně (já takhle nevařím, moje vina to nebyla :D). Spokojeně jsem kynula, kynula… až jsem se prokynula na krásných 66,6 kilo. Jak jsem to až do té doby moc neřešila, tohle číslo na váze mě vyděsilo, až mě polil pot… Příšerné číslo, tři šestky, fuj!

Říkala jsem si že buď musím ubrat nebo přibrat, ale 66 kilo vážit prostě nebudu a basta fidli… rozhodla jsem se zhubnout, protože už mi začaly být trochu těsné kalhoty, špíček na břiše se na mě až moc smál a musela jsem koupit trojku podprsenku. Trojky prsa jsou na pohled super, ale větší prsa na oplácané ženské jsou jak prsa na tlustém chlapovi – nepočítají se – a navíc se na tom nedá spát.

Normálně by si asi člověk nasadil nějakou dietu a začal cvičit, ale já ne… V klidu jsem si sedla a rozmyslela si svůj plán. Rozhodla jsem se, že zhubnu na 62-63 kilo, zpátky na svoji normální váhu a zamyslela jsem se, co asi dělám špatně a co bych mohla na své životosprávě změnit.

Pak jsem si uvědomila, že se vykrmuju na večer. Miluju vajíčka, nebo vajíčka s knedlou 🙂 – A tak jsem s tím praštila.

K večeři byl talíř ovoce, nebo kousek pečiva se zeleninou, ale hlavně už žádná vajíčka na večer! Taky jsem dočasně úplně přestala jíst bílé rohlíky a přestala jsem čokoládičkovat. Do toho jsem si nasadila speciální detoxikační roztok na povzbuzení lymfy a vyhnání toxinů z těla…

Asi za měsíc a půl jsem se zvážila a měla jsem dole přes pět kilo. A to jsem nemusela ani cvičit. Stačilo jenom jít cíleně po příčině ,,problému“, nevajíčkovat k večeři a nejíst bílé rohlíky. Tak málo stačí, když jste zdraví!

To bylo jednou a naposledy, kdy jsem vyloženě něco málo dělala, abych zhubla. Dneska už si vařím sama a přestože mám stravu vydatnou, tak po ní netloustnu, protože neobsahuje žádné knedlíky (já knedlu moc nemusím.. s vajíčkem ano, to zbožňuju, ale jinak radši spíš brambory nebo rýži. A kupovat celou knedlu, abych s ní pak zhýrale vajíčkovala a pak se divila že kynu, to mi za to nestojí.). Masíčka a omáčky taky už nemám. Dřív když jsem jedla maso, tak jsem si občas udělala třeba maso v kečupu, ale takové věci jako svíčková, ty už v jídelníčku prostě nemám. Když se dneska vykrmím, tak to jsou ty moje mlsky a bílé rohlíky, které stačí vyhodit a zase se scvrknu na normální váhu úplně přirozeně. Je to fajn a je to snadné 🙂

Pevně věřím že jste byli se seriálem spokojeni, že jsem téma obsáhla správně a že si z něj snad vezmete něco pro sebe. Vím, že nemám modelkovské míry, vím že nejsem zářným příkladem extrémě zdravého raw stravování, ale je to můj způsob, jsem s ním spokojená, zdravá, vyhovuje mi a už bych neměnila. 🙂

Když bude joo velký zájem a joo inspirativní nápady a dotazy, můžu klidně pokračovat dalším dílem, tento seriál mě bavil 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-10-23 04:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je životospráva pre teba Alue, ale čo majú robiť tí čo vykonávajú fyzicky náročnú prácu, nemajú na výber, musia jesť veľa (aj nezdravo) aby mali dosť energie a trochu pribrať, tučnejší má viac sily (viď sumo zápasníci či vzpierači čo zdvíhajú tažké činky).

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-10-23 05:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hořčík se odstěhoval do Humpolce

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-10-23 05:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já mám na půdě nasušeno spostu zakázaných bylinek a jsem v poho.-)

Ikona diskutujiciho Dozaj 2015-10-23 06:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já jsem pravý opak-mám spoustu fyzické zátěže,takže potom baštím bůček-zalívám to slivovicí do toho koláče, čokoláda a když Bůh dá budu tady otravovat snat 1000let.-(

Ikona diskutujiciho Mišpule 2015-10-23 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je skvělý článek, jinak já mám podobný typ postavy výška cca 168cm 60kg a hlavně to osvalení takže se nebojím že by ze mě byla vyžle:D Já jsem teď přešla ani nevím jak na veganství, nějak to vyplynulo, s tím ale že jsem si řekla že když budu mít někdy na něco hroznou chuť tak si dám, no zatím mě žádné chuťe nehoní. Jinak k té spirulíně….chutná ti?:D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-23 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Zapíjím tabletky, nijak mě to nedráždí.

Ikona diskutujiciho Mike 2015-10-23 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super série,  určitě pokračuj. :-)

Ikona diskutujiciho Oskar 2015-10-23 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem nějakou dobu vážil 66.6, docela dlouho, a celkem jsem se toho bál :D.

Ikona diskutujiciho silvi 2015-10-23 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spirulina je riadne hnusná mne akosi nechutí, ale keď už riasy tak siahnem po chlorelle tá je chutnejšia

Ikona diskutujiciho Lily 2015-10-23 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

juu urcite pokracuj je to super, mozno by si mohla pridat aj podrobnejsie tie tvoje ocistne kury a podobne 🙂

Ikona diskutujiciho Raja 2015-10-23 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prostě mi to nedá, abych se nevyjádřila)) Alue, je to opravdu o tom, že každý jsme jiný. Ale ta fotka pod článkem, to už jsou slečny trochu moc obézní ne? A zdravé? Spíš mně napadá jakými "chemodobrotami" jsou asi vycpané že vypadají takhle? Já např. měřím 172 cm, přibližně od 15 asi deset let jsem vážila okolo 58 kg, všichni mi tvrdili, že mám těžké kosti, jsem osvalená.. já byla smířená s tím že široké kosti z boků neosekám a mám zkrátka takovou postavu, ženskou, držela formy přesýpacích hodin tak co by ne ( můj ex to tedy tenkrát nazval dokonce selskou postavou))) Byla jsem mládě a tak se to chlapům líbilo. Ono i podstatně víc kilogramů vypadá jakž takž na mladém ještě zdravém a pevném těle, horší už je to pak po 30ce, vidět je to všude kolem… Za nějákou dobu po narození dítěte jsem přešla přirozeně k vegetariánství a začala se zkrátka stravovat jinak, bez lepku, přemíry tuků, cukru.. A ejhle, 10 kg bylo dole ani jsem nevěděla jak))) A na těch bocích to asi nebyli kosti, když přes ně šlo najednou změřit o 5 cm méně))) Ono to jde, váha je relativní stejně jako životní styl;) Zhruba 8let vážím okolo 52 kg aniž bych se o to musela nějak snažit, a když jsem měla výkyv a přibrala na 55 cítila jsem se jako hroch))) Jako když nosíš batoh se zátěží))) Rozumnějte, Nejsem žádná anorektička, ženská má mít prsa a zadek! Ale taky pas!!! A když vidím dnešní středoškolačky, jaké mají proporce(((( A co je ještě podivnější i kluky( Obézních dětí přibylo neuvěřitelně a většina spolužáků mého syna mi příjde poněkud macatá. Celosvětově je to jasný trend, pandemie obezity. Pusťte si filmy z sedmdesátých let, jak vypadali děti tenkrát jako tyčky a jak vypadají teď, a dospělí také… Je to smutné…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-23 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Nenapadlo by mě, že bude někdo tak na vážno prožívat ilustrační obrázek… mě na oplácaných lidech nic nepobuřuje 🙂 V každé době a na různých částech světa jsou různé trendy. Vybrala jsem ho jen tak, obrázků nahých hubených bab mám web plný, tak občas nějaká změna.

Ikona diskutujiciho Dominik 2015-10-23 16:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alue neviem čím to ale  mal som 53kg váhu teraz chodím do práce a mávam 47 až 48 kg a to si zjem  bár čo ale nemôžem pribrať ani keby čo bolo :D  viac ako 50 až 53kg nedám a zjem všetko možné:D

Ikona diskutujiciho Michaela 2015-10-23 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zeny na obrazku jsou pro me na hranici toho co povazuji za hezke a co uz za tluste. Ale vypadaji stastne a spokojene. Jinak v serialu pokracuj, primlouvam se za navody na detoxy a podrobnosti ohledne doplnku :-)

Ikona diskutujiciho Lilly 2015-10-23 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stavba těla se prý dobře poznává z obvodu zápěstí, má se o to modifikovat BMI o 10% nahoru nebo dolů pro lehkou či těžkou kostru. To nejspíš vysvětluje, proč se mi kdysi při 67 kilech (má nejnižší dospělá váha) na 164 rýsovala skoro až nepěkně žebra a páteř… Nechápu z těch čísel, co tu lítají, ale pak si uvědomím, že každej je stavěnej jinak. Kolem zápěstí mám skoro 18 cm

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-23 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: To je opravdu zvláštní. Já mám zápětí 15 (u toho se BMI upravuje jak? :D) a na necelých 67kilech jsem už měla celkem dost. Okolí to nepoznalo ale já jo… Neuvěřitelné, že někdo může být menší a na takové váze moc hubený.

Ikona diskutujiciho Colliode 2015-10-23 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby moje ideální váha nebyla mnohem nižší, ráda bych vážila 66,6 kg :D Je to odmalička moje oblíbené satanské číslo.

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-10-23 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som kvôli číslam chcela zhodiť pod 60kg :D (pretože pribrať nad 70 by sa mi teda nechcelo 😛 :D )

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-23 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: No, hezké jídlo… do mě bys to dostala možná jedině za velký úplatek :D

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-10-23 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já miluju hummus, pohanku, kuskus… Ale to už víš :). Ale je fakt důležitá ta úprava, stalo se mi už párkrát že jsem to někde jedla a bylo to fakt na poblití, normálně pocit že jím něco, co už někdo vyzvracel… Fakt je důležité umět tam skombinovat chutě. To s tou teplou a syrovou stravou nedodržuju, já mám pořád jen syrovou :D. Skoro furt chroupu zeleninu, ale to už od mala, rodiče jiných dětí mě mojí mamce záviděli, že jsem dítě, které nechce lízátko a řekne: "Mami, já chci nějaké kokinko!" "Tady máme lízátko." "Ale já nechci lízátko! Mami dej mi květák!" :DD Květák a kedlubna, to jelo furt a hlavně rajčata a zůstalo mi to doteď. Jinak bych ti určitě doporučila to ovoce nejíst na noc. Ovoce obsahuje dost cukrů a na noc to není pro tělo uplně ideální, nejde ani tak o hubnutí, ale je to i zbytečná zátěž pro tělo, když ty cukry nevyužiješ, tak ono je to během spánku musí ukládat, přeměňovat na tuk… Místo toho aby se tělo věnovalo jiným věcem, tak je zaneprázdněno tímto. Obecně je na večer lepší jíst spíše bílkoviny a zeleninu a ovoce nechat na dopolední hodiny. Ale já to taky nějak striktně nedodržuju, když mám chuť na jahůdky večer, tak si je prostě vezmu, ale to se nestává nějak často :). A co se týče cvičení, myslím si že cvičení je velmi důležité, já cvičení nenáviděla, na všechno jsem poleno a nebaví mě to, ale ono těch sportů je fakt moc a chce to najít něco, co člověka bude bavit. Já dělám třeba jógu, dělám si cviky které jsou mi příjemné a zároveň to i funguje na fyzičku, ohebnost, je to zdravé… Asi si nedokážu představit začít ráno jinak než pozdravem slunci, to člověka uplně nakopne, a přitom je to když to řeknu blbě taková kravina :D.

Ikona diskutujiciho anelie 2015-10-24 06:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Jé, já pohanku taky nesnáším, ale zase jsem v šoku, že někomu nechutná kuskus:-) Když se dobře připraví, v páře, a ne tak, že se na něj nalije voda, tak je to výborné sypké jídlo a žádná hnusná slepenina:-)

Ikona diskutujiciho anelie 2015-10-24 06:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, ja to mam s tim sedavym zamestnanim podobne. Sice pracuju z domu, ale nemusim dodrzovat pracovni dobu, takze si to prokladam domacimi pracemi, pochuzkami venku a vsim dalsim, co je potreba. Sport zadny nedelam, protoze neni moc kdy, ale cely den si pripadam jak mravenec, co porad neco dela.  No ale zakladem je u me kazdodenni sprint s kocarem do skolky a pak zpet:)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-10-24 06:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: ale pohanka se dá dělat na milion způsobů – na slano (v kombinaci s cibulí mrkví a kukuřicí je boží!) nebo na sladko (s čokoládou nebo s banánem a mákem)… Nebo z ní dělám super pomazánky se sušenými rajčaty, Mamka mi na to řekla, že ji to připomíná trochu nějakou masovou pomazánku :D

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-10-24 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Tu pomazánku dělám taky a můžu se jí užrat! Nemám na to tolik času, dělám ji jen někdy, ale chodím si ji kupovat do zdravé výživy, tady u nás ji taky mají :). Ze začátku mi to taky připomínalo trošičku maso, ale já tam vyloženě dávám hodně těch rajčat, takže ty to vždy přebily :D.

Ikona diskutujiciho Farah 2015-10-24 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:Aluš, 45kg jsem měla letos po druhém stěhování, teďka jsem se dala na 47kg a cvičím tu powerjógu, páč mi dělá dobře na odreagování. Jenomže mě trochu překvapilo- kolik cm asi měří lidé, kteří mají váhu jako já…já mám ke své váze "JEN" 152cm. Docela mě překvapuje, jak mezi obézními lidmi dnes najdeme i takové, co jsou vyloženě podvyživení. Ale s tou lymfou- jaký recept nebo roztok na to máš? Že by čerstvý zázvor? Okurky? Hodně vody? Mně se třeba na zimu lymfa zhoršuje, spolu se zpomalujícím metabolismem (tělu se chce furt spát) to je nemilá kombinace. Sice nejsem baculka (zatím, ale mamka prostě je na tom třeba hodně špatně, protože to s lymfou nechala zajít moc daleko), ráda bych totiž během dní v zimních měsících neusínala a byla funkční, nutí mě to pít kafe a to taky není dobře.  Nevím, jestli si recept necháš pro sebe nebo se podělíš- to nechám už na Tobě. Díky. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-24 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Nedám, opět je to věc která se nedá nikde normálně koupit v obchodě. Ale ty znáš člověka, co ti to sežene, stačí popřemýšlet koho myslím 🙂

Ikona diskutujiciho .lak 2015-10-24 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jo kacíř, půjdu se nalokat vzduchu (s 300* nižší hustotou než vody) kde rostou jedle kromě pálavy když kecají že jinde ne a jsou tam taky žluťásci kromě zmíněné nejen tam. Jinak vodu z dračí studánky a různě se pasu na zahradě kromě ovoce z nudy jak jinak.

Ikona diskutujiciho Ivanitko 2015-10-25 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejvíc mě zaujal první díl, ale musela jsem si to všechno prvně přečíst. Zcela určitě vím, že bych na jaře měla začíst čistit játra (chuderky malé) a zajímalo by mě jakou používáte očistnou kůru? Na internetě se toho najde určitě spousta a je potom těžké říct, čím se má člověk řídit. Poradíte mi?

Ikona diskutujiciho Luz 2015-10-25 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  Docela prehnane hodnoceni, prece na vysku 172 neni 55-58 kg vubec nijak hodne??

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-25 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: :D Začni topit v krbu a tahej pětikilové špalky každé ráno, lepší než posilovna :D

Ikona diskutujiciho Lilly 2015-10-25 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Já jsem divnočlověk, soukromně si myslím, že jsem měla být o kus vyšší a kvůli problémům v pubertě nevyrostla na výšku, alespoň soudě dle rozložitosti ramen a pánve. Ty žebra a páteř mě tolik neštvaly, ale fakt mi vadily výstupky pánevní kosti, to mě i tlačilo při spaní a jen jsem se trochu blbě praštila (ehm… sex), měla jsem tam modřiny, navíc jsem se cítila vcelku nepohodlně celkově. Teď vážím opravdu příliš (15 víc), ale zase jsem v nejlepší kondici svýho života výkonostně, cítím se zdravá a odolná, tak to moc neřeším. Mám teď celkem dolní břuch, ale nad pasem zase vidět svaly… neřešit, su prostě divná 🙂

Ikona diskutujiciho Raja 2015-10-25 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Luz, hodně to není, ale když víš jak to tělo vypadá když je "čisté", tak na sobě ten špek prostě nechceš, překáží ti, víš už, že tam nemá co dělat a je to jenom tuk…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-25 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Woow 🙂 Já se ještě něco nového nakonec naučím 🙂 – Taky mám mezeru, tak na šířku ukazováčku… Tu širokou pánev mám taky, vyplatí se koupit co nejměkčí matračku… Na polotuhé se v noci budím bolestí, když ležím na boku 🙁 – Ale čím měkčí postel, tím lepší spánek… Jinak mi nevadí, naopak se mi líbí 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-25 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Já nemluvila o obézních lidech, ale o oplácaných. 🙂 Tam je rozdíl 🙂 A myslím že tu váhu zbytečně řešíš, nejdůležitější je jaký je člověk uvnitř a jak se cítí on. Když se cítí dobře oplácaný, tak ať je. 🙂

Ikona diskutujiciho Aronie 2015-10-26 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikoho nelituj a nikoho neodsuzuj.Znám spoustu silných-zdravých-čistých a charakterních lidiček.Ono to až tak v tom jídle není.Možná to jednou zakusíš,abys přehodnotila.

Ikona diskutujiciho Aronie 2015-10-26 18:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se ale můj komentář byl adresován RAJE.

Ikona diskutujiciho :) 2015-10-27 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ja knedliky s vajckama uplne nesnasim:D, ta vaha zni fakt desive kvuli tomu cisl teda, ja vazim uz od 15ti furt stejne:-D spis bych chtela pribat. Jednu dobu jsem jezdila na kole, delala drepy a sklapovacky, tak dobre jako tehdy jsem se nikdy nemela, strasne moc veci to oblivnilo v dobrem, od nalady az po celkove telesne zdravi. Cous Cous, cizrnu, bulgur a pod uplne miluju, ale je to jen o uprave o nicem jinem a daji se z toho delat i super salatly;)

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-10-02 00:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: TO BYCH TAKY CHTĚLA, ANI NEVÍŠ, JAK JSI ŠŤASTNÝ ČLOVĚK. přeju ti to, je horor, když celý život řešíš váhu. a ano, musela jsem to napsat velkými písmeny :-D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek