37. Dotazník

1.6.2013 v Čtenáři 48

Pokud máte otázku, která se hodí do příštího dotazníkového dílu, položte ji prosím do diskuze 🙂


1. Používáš esenciální oleje?

Používám olejíčky do aromalamp.

2. Zajímalo by mě, zda mohu čárový kód na zboží přeškrtnout propiskou, která už byla oscanovaná? Předem moc děkuji za odpověď.

Můžeš, ale lepší je neoskenovaná.


3. Ahoj Alue, co si myslíš o tomto gifu? http://24.media.tumblr.com/1a17cb6bc1f101f726f1db623c72c634/tumblr_mh16b3K3oJ1r3gb3zo1_400.gif Prý k tomu bylo i několik videí na internetu, ale všechny jsou bloklé nebo smazané…

Vím o co jde, ale na internet to nechci psát. Podvrh to není.

4. Prečo sa ľudia kedysi, napríklad tí čo žili pred stovkami rokov na zámkoch dožívali len veľmi nízkeho veku, pritom mali kvalitné potraviny bez chémie, a my dnes máme potraviny nekvalitné plné jedov tak ako to že žijeme oveľa dlhšie než sa dožívali oni?

Pokud bysme vzali minulost tak, jak je nám prezentována, tak obyčejní chudí lidé v minulosti měli stravu jednostrannou, neměli skoro žádné maso a od rána do večera dřeli na poli, nebo jinde. Jak dlouho bys to vydržel ty?

5. Ešte by som sa chcel opýtať či na pevné zuby a aj kosti pomáhajú tie šumivé tablety s kalciom a minerálmi, mliečne výrobky, prípadne či vieš o niečom inom.

Šumivé tablety jsou k ničemu. Mléko, pokud není přímo od krávy, k ničemu. To co ti prodají, už je dávno obrané o to nejcennější. Zdravé a pevné zuby přímo souvisí s celkovým zdravotním stavem kompletního organismu. Pokud se kazí, padají, nebo jsou jinak problémové, v těle jsou závažné problémy jako záněty a infekce. Tělo je napadené mikroorganismy a je plné toxinů.

6. Zaujímalo by ma či je pravda že “ musíš piť veľa mlieka aby si mal pevné kosti… “ ako to zvyknú hovorievať staré babky.

To mléko, co ti předtím převaří, přefiltrují a odtuční, už na kosti určitě není. Kosti tvrdnou hlavně přiměřenou zátěží a v pestré stravě je stavebního materiálu přirozeně dostatek.

7. Když mi uschne nějaká rostlinka, umře ta bytost, která se o ní stará nebo co se s ní stane?

Bytost neumře, ale její energie přejde zpět do země a podle potřeby se znovu zformuje jinde. Přírodní bytosti nejsou duše jako lidské, je to vědomá přeměněná energie země i rostliny, která neumírá a nikam se neztrácí. Vílu nemůžeš zabít.

8. Me by zajímalo kde presne se stala ta chyba ze jsme vsechno zapomeli a jsme tak moc omezený?

Je to komplexní a velmi dlouhodobá záležitost. Vždyť ještě pár set let zpátky jsme toho měli otevřené mnohem více, než dnes. Postupně krníme, protože nás likviduje špatný systém vzdělávání, špatná životospráva, špatné myšlenkové vzorce, špatný životní styl, umělá a tvrdá záření, která vše blokují. Vše souvisí se vším. Jak jde postupně technologie, logické myšlení a konzumní životní styl dopředu, víc a víc ztrácíme sami sebe. Rozhodující podíl na tom mají elity, které v minulosti cíleně likvidovaly naše duchovní bohatství. Například domnělé ,,čarodějnice“. Ženy, které znaly všechna posvátná tajemství a předávaly si je z generace na generaci, byly vyhubeny. Dnešní ženy už z toho neví vůbec nic a jen některé se k tomu horko těžko dopracovávají celý život, aby věděly alespoň 1% z toho, co věděly předtím. Jak postupně mizí a umírá duchovní bohatsví lidí, umírají i jejich posvátné mentální schopnosti. Vychované konzumní stálo už si pak samo staré vědomosti likviduje, však se podívejte, kolik agrese vzbuzují jenom moje stránky a to píšu jen o neškodných věcech. Nikomu je navíc ani nenutím, přesto se ty reakce podobají honu na čarodějnici.

9. Ak chodievaš v lete do prírody – máš nejaký trik proti komárom?

,,Kdo se zastaví, bude poštípán.“ Chemické repelenty jen v případě nouze, ale stejně to na mě nefunguje, ani ty přírodní. Komár si vždy najde alespoň ten jeden centimetr, kde repelent není a už mě žere.

10. Čo si myslíš o tom, keď pozostalí dávajú mŕtvym na cestu na druhý svet do rakvy alebo na hrob flašu slivovice, cigarety, niektorý aj peniaze, zlato a rôzne veci, o ktorých si myslia že že ich bude mřtvy potrebovať v dalšom živote, deti nakreslia obrázok, niektorí ľudia dokonca lejú víno na hrob (pokial tam leží nejaký milovník vína)… myslíš že to má zmysel, naozaj si ten mŕtvy otvorí tú flašu slivovice, rozroluje a pozrie si tie obrázky od detí, vezme si tie peniaze do dalšieho života? Alebo je to nezmysel čokoľvek im dávať?

Mrtvému jsou ty věci úplně k ničemu. V nebi není nic jako domy a slivovice, lidé nechápou podstatu jemnohmotných světů. Toto je však záležitost čistě rituální. Potřeba udělat pro zemřelého naposledy něco dobrého, i když jenom symbolicky. Nikomu to neublíží, když se s dědou pohřbí i jeho oblíbená láhev.

11. To si nemôžeme zobrať nič z tohto života na druhý svet ani do dalšieho života? Keď vezmeme do úvahy že na druhom svete (teda v tej medzistanici medzi životmi na zemi) budeme čakať desiatky či stovky rokov, čo tam budeme robiť tak dlho bez mobilu, televízora, internetu atď…?

Tam jsou ti všechny hmotné věci k ničemu. Ty nejsi z hmoty, tak k čemu by sis s sebou brala nějaké haraburdí? Neplyne tam čas jako tady. Není lineární, takže není důvod, proč by někdo na něco čekal, nebo chtěl zabíjet čas. Tato věc se musí prožít, slova na to nejsou.

12. Ako to tam vlastne vyzerá, ako tam ľudia trávia čas bez vecí, sú tam mestá, alebo je to jedna veľká lúka kde všetci spievajú a tancujú, alebo tam proste sedia na obláčiku a kecajú s anielmi? Na toto by sa hodilo napísať článok, napokon všetci sa tam dostaneme tak aby sme vedeli čo nás čaká, i keď asi nikto presne to nevie.

Podívej se na film ,,Jak přicházejí sny“. Tam jsou tyto základní otázky ukázané celkem výstižně.

13. Je káva zdravá? Když si dám jednou denně kvalitní espresso?

Jednou denně nedoporučuji. To tak jednou za týden. Trimethylxantin je jak v čokoládě, tak v kakaových bobech, v černém čaji i v kafi. A je úplně jedno, co z toho jíš, protože trimethylxantin je toxický u všech stejně!

14. Máš nějakou babskou radu proti padání vlasů?

Okamžitě začít čistit játra od kamenů. To zabírá spolehlivě. Pokud padají dál, je zdravotní problém jinde. Často je to hormonální nerovnováha, špatná strava, stres, nebo nemoc.

15. Alue nenapíšeš nejaký jednoduchý návod ako sa zbaviť parazitov v tele?

Doporučuji koupit si knihu od Gennadije Malachova ,,Jak se zbavit prazitů“. Tam jsou popsané desítky postupů, všechny lze provádět doma.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míra 2013-06-01 09:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-06-01 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško! Musím se ti přiznat, že mám často hodně otázek, na které bych se tě chtěl zeptat. To spektrum je táák široké, že by bylo sobecké tě pořád zatěžovat všelijakými otázkami. Velice často mám navíc potíže s jejími formulacemi. Chtěl bych se tě tedy zeptat na jednu velice zásadní otázku: Když se člověk naučí komunikovat s jemnohmotnými, jsou schopni mu odpovědět na všechny jeho otázky? Děkuji

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-06-01 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č.9: Já používám levandulový olejíček, hezky voní a komáry a hmyz odpuzuje 🙂

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-06-01 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"A je úplně jedno, co z toho jíš, protože trimethyxantin je toxický u všech stejně!"

Ikona diskutujiciho Fantomas 2013-06-01 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chtěl bych se tě zeptat, co si myslíš o cestování v čase, je možné?

Ikona diskutujiciho Trees 2013-06-01 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, proč o tom nechceš mluvit na internetu? (dotaz č. 3)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-01 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Je hodně věcí, které nemůžeš psát na internet. HODNĚ.

Ikona diskutujiciho Reinhold Holohlávek 2013-06-01 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ad 14) A nebyla by nějaká rada pro padání vlasů? Nebo aby aspoň nerostly tak rychle?

Ikona diskutujiciho Reinhold Holohlávek 2013-06-01 13:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Přece zásah strážného anděla, to je jasný.

Ikona diskutujiciho Trees 2013-06-01 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A myslíš, že bys mi to mohla poslat na mail?

Ikona diskutujiciho Severka 2013-06-01 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedno kafe denně fakt není nijak zdraví prospěšné, ale kofein je i ve všech čajích (včetně černého) a čokoládě – čím vyšší procento kakaa, tím je ho tam pochopitelně víc. Zkrátka platí 'všeho s mírou' 🙂

Ikona diskutujiciho Severka 2013-06-01 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A mimochodem, k otázce repelentů – na stránce homemade.cz, kterou jsi tu nedávno uváděla v užitečných odkazech – je recept hned na několik verzí domácího nechemického odpuzovače komárů, možná by stály za vyzkoušení – http://www.home-made.cz/2012/08/domaci-repelent-bez-chemie.html 🙂

Ikona diskutujiciho Foxie 2013-06-01 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsi někdy nějakého oblíbeného učitele? 🙂

Ikona diskutujiciho Domča 2013-06-01 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č. 4: Myslím, že dotaz byl určen na lidi, kteří žili na zámcích a ne na lidi, kteří dřeli celý den na polích, čili na otroky nebo poddané…

Ikona diskutujiciho Iveta 2013-06-01 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, je pravda, že barvením vlasů se lidé snaží měnit svojí povahu. A jak moc, je nebo není, škodlivé barvení, mám na mysli konkrétně odbarvování vlásků na světlé, blond? Děkuji:-)

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-06-01 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č. 4. Tím masem to asi nebude…, protože vegetariáni žijí déle, oproti lidem, kteří maso jedí. http://www.osud.cz/vegetarianstvi-ano-o-tretinu-vam-zprijemnit-prodlouzit-zivot-muze

Ikona diskutujiciho Verča 2013-06-01 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Taky si to myslím. Jsem kávo i čajomilec a podle mě když se to nepřehání, dokáže se s tím tělo poprat. Já si dávám průměrně jedno espresso denně, ale někdy i jedno týdně. Záleží na chuti. Každopádně dvě kávy denně jsem měla asi jen dvakrát v životě. Druhá káva mi už prostě nechutná. No a celkově: ono je v dnešní době asi málo potravin, které tělu neškodí, takže buď bychom museli být brethariáni, anebo to tolik neřešit. Obecně se mi v životě ukázalo, že když se na něčem moc lpí, přijdou ke mně takový situace, abych si to uvědomila a tolik na tom nelpěla.:-)

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-06-01 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: třeba na youtubu se dá trochu něco najít http://www.youtube.com/watch?v=vUAftdx3-dE

Ikona diskutujiciho stenly911 2013-06-01 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To by mne zajímalo, proč o otm necheš psát, leckde jinde se to rozebíralo, třeba na osudu…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-01 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Výborně, nechť si to přátelé jdou přečíst na OSUD.CZ, jirka bude mít určitě radost 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-01 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:  Ano, ten dotaz som písal ja, bol som na prehliadke zámku a boli tam obrazy tehdajších panovníkov čo tam kedysi žili a všetci boli mladý, sprievodkyňa hovorila že sa vtedy dožívali nízkeho veku tak som len chcel vedieť prečo, chodili na polovačky takže mäso mali a mali tam aj lekáreň.

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-06-01 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi si jistá s tou pětkou?

Ikona diskutujiciho Natalie 2013-06-01 19:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prečo nechceš napísať nič o tom GIF-u? ľudí by to zaujímalo a predsa o takýchto veciach píšeš, nie? zaoberáš sa tu (aj) nadľudskými stvoreniami a toto k tomu patrí..

Ikona diskutujiciho silvia 2013-06-01 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue čo si myslíš o tarotových kartách, resp. prečo používaš iba anjelske?je v tom nejaký podstatný rodziel aj keď napr. pri tarotových prosím o pomoc anjelov?

Ikona diskutujiciho Durino 2013-06-01 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázke číslo 6.,práve vysoký príjem mlieka paradoxne spôsobuje osteoporózu vo vyššom veku. Môže za to vysoký príjem vápnika. Kosti majú určitý počet regeneračných cyklov a môže sa v nich uložiť len určité množstvo vápnika. Čím viac sa ho v mladosti uloží tým je to potom vo vyššom veku horšie. Odporúčam prečítať knihu Čínska štúdia od T.C.Campbella. Mlieko obsahuje vysoký obsah caseinu (mliečna bielkovina), ktorá je zodpovedná za vznik cukrovky, rakoviny a iných chorôb,okrem iného aj zahlieňuje organizmus.Mliekárenský priemysel nemôže dovoliť aby sa objavila pravda o škodlivosti mlieka lebo by prišiel o obrovské zisky (je to podobné ako s farmaceutickým priemyslom).

Ikona diskutujiciho Vika 2013-06-01 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Virga 2013-06-01 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Aluško. Mám dotaz, znáš tenhle symbol: http://2i.cz/2i/i/51aa4ff2/d7b38e18eef62f96238cce9320d2fa7c/1ec785af7c.f.jpg ? Znamená něco? Věc se má takhle: Moje sestra si našla přítele, jsou spolu přes půl roku. On učí na vysoké škole, historii, a je mi nějaký divný. Sestra je do něj zblázněná, na první pohled vypadá hrozně sympaticky a všechno. Byt má plný knih, televizi neuznává, pořád se usmívá. Když ale začne mluvit, často vypráví dlouhé příběhy z dějin, tak jsem z něj celá nesvá. Běhá mi mráz po zádech, je mi nepříjemně, ale nemůžu ho přestat poslouchat. Proč se ptám na ten symbol, co jsem nakreslila? Všimla jsem si totiž, že nosí velký prsten, jako pečetní, a tohle má na něm vyryto. Takové prsteny se dnes moc nenosí a tak jsem si ho dobře zapamatovala. Možná jsem jenom hloupá holka a zním, jako bych ho sestře záviděla :), ale ten pocit vzadu v hlavě, že je ten člověk nějaký divný ne a ne zmizet.

Ikona diskutujiciho Majla 2013-06-01 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj chcem sa opýtať , či si počula niečo o výrobkoch na vlasy od značky aussie. Oni su na veľmi poškodené vlasy a ževraj to pomáha.Ja potrebujem niečo s vlasmi urobiť.

Ikona diskutujiciho B. 2013-06-01 23:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, pročítala jsem teď komentáře týkající se otázky č. 3 a abych samozřejmě nezůstala pozadu :D, tak bych se tě moc ráda zeptala, jestli je tedy nějaký "dobrý" způsob, jak se k takovýmhle informacím dostat?

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-06-02 01:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: OMG, to že je to shot k nějaké hře nebo filmu nikoho nenapadlo? :D

Ikona diskutujiciho E. 2013-06-02 07:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci se zeptat. Mám velmi zatuhlé svalstvo, byla jsem po nemocnicích a zakázali mi cvičit. Je to asi už 5 let. A tak chci vědět jestli nevíš jak nejlépe a nejrychleji uvést svalstvo do provozu. Bolí mě od toho hodně hlava. Chci vědět jestli to jde urychlit nějakou energí a pod.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-02 09:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chcel by som sa opýtať či je z ezoterického hladiska lepšie mrtvych pochovávať do zeme alebo spalovať, či mrtvym záleží na tom čo sa deje s ich telom a či sú radi ak sa im staráme o hrob alebo im je to fuk.

Ikona diskutujiciho Bella 2013-06-02 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chtěla bych se zeptat, jestli budeš ještě pokračovat s kurzem sebelásky :-).

Ikona diskutujiciho Hikari 2013-06-02 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

doufám že to není moc stupidí otázka :D když herci ve filmech hrají záporáky, jakože kradou, zabíjí, šikanují, znásilňují, atd…. tak nepromítne se to nějak do jejich opravdového života? :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-02 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: V uvedeném odkazu nic není, jenom bílá tečka. Tento dotaz navíc nepatří do obecného dotazníku ale spíš do soukromé poradny.

Ikona diskutujiciho Katherine 2013-06-02 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Mam jeden dotazek. Vim, jaky nazor mas na sebevrazdu a jiz nekolikrat jsi to zde popisovala, ale zajimalo by me jestli jsou opravdu vsechny duse, ktere si vzali zivot v nejakem hroznem prostredi. Ja sama nedokazu pochopit, jak moc museli dani lide klesnou, kdyz se uchylili k necemu takovemu, ale preci jenom…Neni i pro ne nejaka sance? Nemeli bychom je spise litovat nez odsuzovat? Ptam se jelikoz muj oblibeny zpevak vzdy byl a bude Kurt Cobain a nejak si nedokazu predstavit, ze jeho duse bloudi v nejakem nicotnem prostoru. Nebo jsou takovy lide proste plni spatne energie a je lepsi se od jejich hudny a vseho drzet dal?

Ikona diskutujiciho eliss 2013-06-02 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

můžeš prosím napsat něco víc o kávě (trimethyxantin)? Je tedy pro člověka nebezpecná káva, čokoláda, černý čaj? A co maté?

Ikona diskutujiciho eliss 2013-06-02 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, zajímalo by mě, co si myslíš o filtrovací konvici na vodu (zbavuje vodu těžkých kovů a chloru), konkrétně značku Brita. Filtr by měl zlepšit kvalitu vody, otázka je jestli do vody sám filtr nepouští nějaké nebezpečné látky. Máš o tom nějaké poznatky? Jaký je nejlepší způsob jak upravit vodu z kohoutku aby byla pro člověka nejzdravější?

Ikona diskutujiciho fairy 2013-06-02 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alue jaký máš názor na kontaktní čočky? Můžou škodit oku?  Myslím ty barevné ale když už jsem u toho tak i dioptrické :-)

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-06-02 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jak mopc si myslíš, že bude vážná povodňová situace v Praze???

Ikona diskutujiciho Durino 2013-06-03 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]:Ak sa Alue nenahnevá tak budem reagovať na Tvoj príspevok :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-03 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Ále noták… Trimethylxantin přece vyčteš na google.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-06-03 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Hemmm myslím, že by sis měla pořídit nějaký droida, který by za tebe odpovídal na inteligentní dotazy :D… Btw, to já se těším na LÉTO, nejhezčí DEN v roce :DD

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-03 20:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak tvrdíš že to video http://www.youtube.com/watch?v=vUAftdx3-dE  neni podvrh a nechceš o tom písať, chcem sa aspoň opýtať či sa to deje pomerne bežne alebo je to nejaký veľmi vzácny jav. A prečo bol zachránený práve tento cyklista?

Ikona diskutujiciho Alissa 2013-06-03 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Chybí tu jen připomínka, že trimethylxanthin čili kofein je i v zeleném čaji, stejné množství jako v černém.

Ikona diskutujiciho . 2013-06-03 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To, co jsem viděla na tom gyfu… No, málokdy se mi stává, že mě něco takhle zarazí. Docela mě štve, že jsi nenapsala co to je, nemám ráda, když něco nevím. Kdybych ti napsala na mail, odpověděla by jsi mi, co to je?

Ikona diskutujiciho jirka 2013-06-05 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám dotaz. Může si člověk trvale poškodit zrak pokud to prezene s díváním do Slunce? Případně jestli existuje něco na zlepšení. Děkuji

Ikona diskutujiciho Gri 2013-06-06 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kde sis nechávala tisknout svou knihu? Kolik stály náklady na její zhotovení?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek