4. Kuriozitky z mailů a diskuzí

20.8.2010 v Aluška.org 16

Další díl kuriozitek je na světě.

Ale pozor, poprvé v dějinách Alue.cz nejsou citované texty z rukou úchyláků, bláznů, nadrženců, ani podobných individuí. Tentokrát jsou to roztomilé omyly a vyznění.

Poprvé za celou éru kuriozitek přicházejí ke slovu konečně normální lidé.

Říkám konečně, protože to, co se objevilo v kuriozitkách naposledy, byla už vážně síla.

(Pane Láďo nehledejte, vy nejste pro kuriozitky dost dobrý.)

MAIL 1

Tohle je srandovní. Ne že by tázající se byl neslušný, nebo nepříjemný, to právě vůbec ne. Ale moc mě pobavilo, že na svoji otázku zvolil můj e-mail. Podoba našeho krátkého rozhovoru má tak roztomilé vyznění, že si nemůžu pomoci to nepřidat do kuriozitek.

(Dotaz)
Dobrý den,nerozumím slovu FLEXIBILNÍ, promiňte za případné i,y, je mi skoro šedesát,jen jsem o tom slově slyšel,ale nikde jsem nenašel ve slovníku co přesně znamená. Děkuji a nezlobtese.

(Odpověď)

Dobrý den,
Flexibilní znamená přizpůsobivý, pružný.
Pokud příště nebudete rozumět cizímu slovu, zadejte do vyhledávače google.cz ,,význam slova XYZ”. Vyjedou vám on-line internetové slovníky, kde vždy hledané slovo najdete, já to tak dělám také.

A nekecám, fakt to funguje.

______________________________________________________

MAIL 2

Tohle také nebylo neslušné, ale po přečtení mailu jsem se zadrhla a říkám si: ,,Nojo? Ale proč mi to psal? Co mám odpovědět? Kde je ta pointa? Kde je ten dotaz?” Takže se tohle objevuje v kuriozitkách spíše pro moji čistě praktickou reakci:

(Dotaz)

Ahoj Alue
Na tvých stránkách jsem četl tvé zážitky se vším možným, a tak jsem se rozhodl, že taky něco zkusím. Ale problém je v tom, že mě pořád něco vyrušuje. Bydlím sice na vesnici, ale jsem tak blízko Brna, že pořád tady jezdí auta, náklaďáky, a taky tady máme lom, takže i tatry. Je to slyšet všude, takže jít na druhou stranu nepomůže. V noci sice tolik nejezdí a když jsem na od silnice dál tak nic neslyším, tak pořád praská nábytek (řekl bych, že je to stejný případ jako u tebe). Sice když něco zkouším ve dne, tak to taky křupe, ale neleknu se, protože vím že se toho nesmím bát, ale v noci pokaždé se leknu, že cuknu a rozbuší se mě srdce. Dál se toho nebojím, jen v ten okamžik. Křupe to jen tehdy, když jdu spát, a nebo při tom zkoušení. Pokaždé při spání to 2-3 křupne a je klid, ale jak začnu zkoušet tak furt. Kvůli tomu jsem se nikam nedostal, jen ke vznášení (zkoušel jsem jen AC).
Díky za odpověď a měj se 🙂

(Odpověď)

Ahoj,
A co potřebuješ ode mě?
Já nemám šroubovák, nepůjdu ti ten nábytek utáhnout v pantech 🙂

Nakonec jsme se pobavili a domluvili. Tak prosim vás lidi když mi něco napíšete, tak nezapomeňte vznést otázku s otazníkem, protože mě to jinak hrozně zblbne.

______________________________________________________


Co mě ale umí opravdu pobavit, jsou domněnky čtenářů.

Věděli jste třeba, že umím finsky, že umím rusky, nebo že bydlím v Rusku, bydlím v Praze, bydlím ve Vídni, nebo že bydlím ve Valticích? Fakt nevěděli? No já se občas o sobě taky dozvídám věci, které jsem netušila.

Vy jste legrační. Při snaze zjistit, kde bydlím, nebo co všechno znám a neznám, plácáte občas takové hlouposti, že já nestačím valit oči.

MAIL 3

Třeba tohle je zajímavé:

,,… Ty ale bydlíš ve Valticích, takže asi v rodinném domku. Nemáte náhodou dvojitá okna? Pokud ano, tak zkus někdy pěstovat kytky původem z mírného pásu v zimě mezi okny. Venku by mohly v květináči přemrznout nebo přeschnout, doma jim chybí zima, ale mezi okny jim bývá fakt dobře…”


Prosim vás lidi, mě ve Valticích jenom vytáhli z dělohy. Mám v papírech Valtice jako místo narození a to je všechno. Reálně tu vesnici vůbec neznám a nikdy v životě jsem v ní nebydlela.

______________________________________________________

MAIL 4

Věděli jste, že jsem Finská překladatelka? Fakt ne? … No já taky ne.

,,… Chtěl bych Tě poprosit o jednu věc. Poslal mi Finskej úřad
sociálního zabezpečení (KELA) nějaký úřední lejstro týkající se mýho
invalidního důchodu. Má dohromady všeho všudy 15 řádků. Ale jak je
dobrým zvykem finských byrokratů, je to jenom ve finštině a švédštině.
Takže tomu vůbec nerozumím. Sice jsem tam 4 roky pracoval na univezitě
v Jyvaskyle, ale finsky jsem se bohužel nikdy nenaučil, vždycky jsem
si vystačil s angličtinou.

Kdybych Ti ten dokument poslal poštou, mohl bych Ti potom zavolat, že
by jsi mi to do telefonu přetlumočila? Nebo by jsi mi mohla doporučit
někoho jiného, kdo by mi s tím mohl pomoct?


Náhodou finsky umím čtyři slova. To už umím líp japonsky, tam zvládám desítky slov a pár vět, heč! 🙂 Tak moje finská slovní zásoba obsahuje tato slova: Tšekki – Česky, Suomi – Finsky, Alue – lokace (to jsem zjistila náhodou), Nightwish – Nejdůležitější kapela na světě… myslíte, že se domluvím? 😀

______________________________________________________

MAIL 5

Také je zajímavý přístup čtenářů. Zatímco někteří mi vykají v maximální úctě, jiní se mnou vytírají podlahu jako s největším debilem a někteří ke mě přistupují tak originálně, že se kolikrát musím od plic zasmát, jako u začátku tohoto mailu, kde jsem vám tu dobrou část textu zvýraznila:

,,Zdravím,
náhodou jsem narazil na tvoje stránky, a běžně bývám docela skeptický když vidím trovna tuhle kombinaci pozitivních barev, energie, anděly, UFO, atd. A normálně taky nikomu nic nepíšu. Nicméně jsem prolétl okem, a působí to na mě docela rozumně (což je, v téhle kombinaci docela rarita :D) a hlavně příčetně. našel jsem tam i nějaký fotky, a nepůsobíš jeble. Tak jsem si řekl, že něco sesmolím, třeba to bude užitečné :)…”

Teda lidi, já se nasmála, taková lichotka od srdce mě umí potěšit. Jak se říká, všeho s mírou a tohle teda byla perla.

Zůstává otázka, jaký přístup je podle mého názoru ideální? Nevím jak vy, mě se nejvíce líbí, když mi čtenáři píší slušně. Ono je docela jedno jestli tykají, nebo vykají. Ale mělo by to mít hlavu, patu a z textu by měla být cítit taková normální slušnost, o kterou se snažím i já. Když píšu něco pro mě důležitého cizímu člověku, tak zásadně vykám. Protože si říkám, že když nebudu dost slušná, tak mě dotyčný pošle někam a já nedocílím toho, co chci. Ale někdy je zase lepší tykání, to prostě záleží na situaci.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Anchi 2010-08-20 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, když už kuriozitky, tak jsem se chtěla na něco zeptat. Možná Ti tví andílci odpoví. Dnes je na netu článek, že na Novozélandské pláži uhynulo 58 velryb. Proč to dělají? Co je k tomu vede? Nečetla jsem ten článek, už jen ten nadpis mě velmi rozesmutnil.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-20 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Velryby ani delfíni nejsou žádní sebevrazi, nedělají to schválně. Potíž je v lidské činnosti. Záření mobilních věží, satelitů a jim podobná díla ruší jejich citlivé smysly. My víme, že delfín chytá kořist jako netopýr, akorát že cvaká a nepíská. Velryba se umí zase orientovat na obrovské vzdálenosti, protože cítí přirozený zemský magnetismus, pamatuje si kde jaký je a podle něj cestuje. Jenomže tyto energie ruší právě lidské zářiče. Mořský savec ztratí svoji orientaci, neví kde je, a proto často končí na pláži. To je jako když ti srnka vběhne do světla před auto, místo aby utíkala od něj. Je to zmatenost.

Ikona diskutujiciho Babe 2010-08-20 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D to je hezký :D kdy sem dáš něco dalšího? :D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-20 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Další článek bude zítra, další kuriozitky už jsou ve formě polotovaru připravené, vychází na konec tohoto, nebo začátek příštího měsíce.

Ikona diskutujiciho Neviem 2010-08-20 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, este som tu nereagovala, chodim sem len kratko, ale neda mi nereagovat. Ten pan si zrejme myslel, ze vies finsky preto, lebo na stranke mas motto vo finstine. Mozno to ho trosku zmiatlo :DDD

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-20 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: No jo, ale to ještě nic nedokazuje a ve slovníčku je to dokonce vysvětlené, co to tam dělá 🙂

Ikona diskutujiciho Smejko 2010-08-20 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale Ty naozaj nepusobis jeble :D :D :D

Ikona diskutujiciho ~Brilliant.princess○ 2010-08-20 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

gratuluju, že ses dostala mezi ty top blogy na kamoska.cz 😉

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-08-20 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, neber môj nasledovný komentár v zlom, je to len môj osobný názor, ktorý sa Ti už dávnejšie chystám napísať… A nehľadaj v tom prosím zaujatosť.

Ikona diskutujiciho Daja 2010-08-20 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co je to za magory? :D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-20 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Jé.. jsem tam 🙂 A jak hezky o mě mluví, to mám radost! :D

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-22 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: magnetizmus prináša svoju trošku do mlyna chaosu:

Ikona diskutujiciho Michal 2010-08-23 23:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten piaty príspevok mi pripomína človeka s výrazným egom, ale zakomplexovaného, ktorý sa snaží pôsobiť kompetentným dojmom a vzbudiť záujem o svoju osobu.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-08-23 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosim vás lidi, mě ve Valticích jenom vytáhli z dělohy…….mas bod :).

Ikona diskutujiciho Wrcbook 2011-11-15 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem….:-)

Ikona diskutujiciho Eressiel 2012-02-10 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: To je ošklivé. Chudáci.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek