4. V Praze je blaze: Jak bylo v ZOO (nádherné video!)

30.9.2011 v Zážitky 13

Vítejte u pokračování fotoreportáže z Pražské ZOO….

Teď se dostanem k tomu nejlepšímu: Dostaly jsme se s Maruškou k výběhu, kde běhaly takové pruhované zrzavé srnky a mezi nimi velicí ptáci s mohutnými zobáky. Vždycky žasnu, jak ty zvířata různě pomíchají a člověk se bojí, že taková kombinace ani nejde dohromady, ale nakonec spolu pěkně vycházejí a to je nádherné. Tak jako tapíři a kapybary, tak i tyhle ,,srnky“ a přerostlí černí ptáci, bydleli spolu.

Tady srnka:

A tady černí ptáci:

(Vypadají trochu strašidelně a byli hodně velicí, ale z očí jim koukalo, že jsou to dobráci, byli moc hodní.)

Ale to ještě není všechno. Vedle nás byly maminky s dětmi v kočárku a jedna paní říkala své dceři: ,,Dej si pozor na tu panenku, drž ji pevně, ať nespadne do té ohrady…“ sotva to dořekla, hračka v červeném oblečku žuchla na trávu mezi srnky a ptáky. Chvilku bylo ticho, jen do té doby, než se o to zvířata začala zajímat.

První došla srnka a čuchla k tomu. Smrdělo to samozřejmě člověčinou a to ji tak strašně vyděsilo, že uskočila, div nepadla na záda a pak už se k tomu nepřiblížila.

To zvýšilo zájem ptáků. Ptáci nemají citlivý čuch, protože ho nepotřebují, takže jim hračka nesmrděla a její barva byla pro ně samozřejmě lákavá.

Jakmile jeden z nich opatrně vzal hračku za plastovou ručičku do zobáku, ozval se z kočárku hysterický řev, pták uskočil, pustil to a matka ptáky začala rozhánět jako slepice. KŠÁ! KŠÁ! Máchala rukama z ochozu a ono to vážně fungovalo!

Ti ptáci byli jenom zvědaví, ale bylo úžasné sledovat, jak jsou inteligentní. Měli to v očích, rozumněli, že ti lidi nechtějí, aby si tu věc brali, ale na druhou stranu když už jim to tam někdo hodil do jejich teritoria, proč by to neměli prozkoumat?

Tak nakonec jenom postávali u hračky, koukali zvědavě po nás a to pom červeném na zemi a z ochozu se ozýval dětský řev, matčino KŠÁ KŠÁ a můj šílený záchvat smíchu.

Ano, jsem asi občas trochu škodolibá, ale tato situace mi přišla neuvěřitelně vtipná, nemohla jsem si pomoci. Nikdo mi za to naštěstí do nosu nedal, ale nemohly jsme tam stát ještě půl hodiny a čekat, jestli se panenka z výběhu nakonec zachrání, nebo jestli si ji ti ptáci odnesou, tak jsme pokračovaly dál.

Ptáky s moudrýma očima jsme tedy nechaly, ať se dál baví pohledem na ženskou, co bojuje o červený cucek na zemi a zamířily jsme k ledním medvědům.

A teď přijde úplně to nejlepší.

Medvědi byli nádherní a mě se podařilo ulovit parádní snímky, jak se jeden z nich potápí. Vytvořila jsem z toho pěkné video, takže se můžete rovnou podívat. Není k tomu moc co dodávat, komentáře obsahuje už samotné video, ale přiložila jsem i nějaké snímky navíc…..

Méďa bloumající

Méďa zvědavě čučící

Méďa pod vodou spokojeně plující

Méďova prdelka pod vodou se vzdalující

A tímto čtvrtým článkem končíme exkurzi Pražskou ZOO. Moc se mi tam líbilo, byla jsem nadšená. Výběhy byly obrovské, čisté, zvířata (až na jeden případ) nebyla ve stresu a nikde se depresivně nemotala do kolečka a ještě jsem odcházela okouzlená medvědy, tučňáky a taky těmi černými ptáky, co na první pohled vypadali nebezpečně a nakonec se z nich vyklubali takoví miláčci.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Z cestování“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho li 2011-09-30 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já tam viděla nějakého malého černého méďu vidět dokola. z toho mi bylo smutno

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-30 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  ??? O_o ?

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-09-30 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou krásní 🙂 Pěkné video, Aluško 🙂

Ikona diskutujiciho Daniela 2011-09-30 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné :-)Já byla v Pražské ZOO naposled v roce 2004 a tenrkát jsme neviděli všechno, protože něco se ještě opravovalo po povodních. Ti černí ptáci jsou Zoborožci. Jednoho jsem kdysi krmila ve Dvoře Králové. On se na mě díval a viděla jsem, že mi nic neudělá, tak jsem si ho pohladila u zobáku a pak jsem mu dala takový pidikousek kornoutu od zmrzliny :D Moc se mi líbilo, jak srandovně skákali po zemi.

Ikona diskutujiciho Laigo 2011-09-30 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně jsi zpracovala všechny články o Zoo 🙂 A to videjko je nádherné :).. strašně ráda čtu články, kde jsi "průvodce" nebo jak to jinak nazvat :D 🙂

Ikona diskutujiciho Lúthien 2011-09-30 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jůů :), tak ten méďa pod vodou je nádherný, má hrozně přátelský kukuč, jako by se chtěl pomazlit :). Tam bych vydržela stát asi dlouho 🙂

Ikona diskutujiciho Lily 2011-09-30 19:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeeej to si ma velice potešila tým ľadovým medveďom. Ja ich zbožňujem a taká omámená som zostala tým videom ako priplával a odplával… odtiaľ by som sa už nepohla… prekrásny pohľad… a aj pesnička perfektne vybratá… Alue, jedná veľká pochvala odo mňa 🙂

Ikona diskutujiciho Lily 2011-09-30 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pochvala a vďaka (som ešte chcela napísať) 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho Clarté 2011-09-30 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Pražské ZOO jsem ještě nebyla. U nás v Brně je také pěkná a velmi velká 🙂 Chce to opravdu celý den, pokud chcete vidět všechna zvířata. Ale stejně, nejhezčí ZOO mají v Liberci. Obdivuji jejich bílé tygry!

Ikona diskutujiciho woodpecker 2011-09-30 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohodle méďu mám taky na videu, loni v létě jsem ho točila – zoo Praha Troja 🙂 Akorát jsem měla 2 videa a to jedno delší a lepší se mi ztratilo :-(

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-10-01 01:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Předevčírem jsem nahrál v Brně tohoto hravýho ledňáka: http://www.ulozto.cz/10454071/medvidek-mpg

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-01 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Brněnskou znám, je skvělá, ale Pražská se mi líbila mnohem víc. Asi tam bylo víc co vidět a v Brně už jsem se jednou v tom areálu i ztratila :D

Ikona diskutujiciho Wyn 2011-10-11 00:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To video mě úplně dostalo. Jsem dojatá až na kost. Nádhera..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek