40. Dotazník

17.6.2013 v Čtenáři 42

Pokud máte otázku, která se hodí do příštího dotazníkového dílu, položte ji prosím do diskuze 🙂

1. Mohla by jsi mi prosím doporučit nějaké e-shopy s biopotravinami? Určitě máš zkušenosti a super výběr. 🙂
Když už nějakou nezávadnou drogerii přes internet, tak jdu na www.bioobchod.cz. Jinak nejlepší bio potraviny dneska člověk pořídí od dobrého souseda.

2. Ahoj Alusko, prosim te, mas nejake knizky o fyziognomii, ktere bys mohla doporucit? Pripadne jiny zdroj o teto nauce? Dekuji. 🙂
Myslím, že v knihách o fyziognomice bude pořád zhruba to samé. Človek si jenom musí vybrat zpracování, které mu vyhovuje.

3. Jaký máš názor na kriminálky vysílané v televizi? Vím že televizi nemáš a znám i tvůj názor na to co se s námi děje při sledování televize, ale zajímá mě to spíš tak obecně..Prostě tvůj názor 🙂
Je to ztráta času.

4. Jaké máš špatné vlastnosti?
Žádné nemám, jsem dokonalé domácí zvířátko. 😀


5. Je možné vyléčit si sama zubní kaz, aniž bych šla k zubaři?
Dá se to, když máš homeopatika nebo frekvenci na konkrétní druh bakterie, která ti nahlodává zub. Když ji zlikviduješ, zub se potom sám zatáhne. Jenomže to může být problém, pokud je kaz bolestivý a dostal se na nerv. Ne každý na to má, léčit si třeba tři měsíce bakterii a u toho trpět bolestmi. A to do toho ještě nepočítám dobu, než se zub zase zacelí.

6. Ahoj Alue, chtěla bych se zeptat, jak jíš, protože je na tobě vidět, že vypadáš opravdu dobře.
Děkuji za pochvalu, ale myslím, že v mém věku vypadá dobře snad každý… V podstatě zásadně porušuji to, co je běžně doporučováno. Místo snídaně čaj, k obědu střední porce z kvalitních surovin a k večeři namazaný žitný chleba. Někdy večer nemám hlad, tak si dám jenom čaj. K životu moc jídla nepotřebuji, stačí trošička. Žádná chemie, žádné polotovary, GMO, nebo éčka. Pořád piju bylinkový, nebo zelený čaj, prokládám červeným vínem a pravidelně si čistím játra, nebo dělám jiné ozdravné a odčervovací kůry. A samozřejmě piju levitovanou vodu. Jídlo si vychutnávám, s radostí si dopřeju na co mám chuť, pokud to není zrovna jedovaté.
Tedy můj recept je jednoduchý: Jíst málo ale kvalitně, s radostí, pít červené víno a pravidelně detoxikovat.

7. Co doporučuješ na hubnutí? 🙂
Pečovat o zdraví štítné žlázy (její poruchy, chemie v jídle a nerovnováha hormonů způsobují obezitu), nepřežírat se a trochu se hýbat. Hodinka pohybu denně stačí, aby člověk nebyl tlustý. Stačí chodit na procházky, nebo uklidit doma.

8. V práci můj kolega teď nedávno skočil z komínu, přímo ve firmě už za tmy na odpolední směně. Mám od té doby divný pocit.. Jakoby tam pořád někde byl a já to cítil. Co se vlastně přesně děje po takové rychlé smrti-sebevraždě? Duše je rychle vytržena z těla a co dál? Zhodnocení života k tomu nějaký postoj, ujme se tě tvůj důchovní průvodce, anděl nebo nějaká bytost?? Nebo nikdo s tebou nechce nic mít? A pak už nic? Jen bloudění zde po zemi v samotě? Musí v každém případě pak duše trpět, pokud neměla žádný vyhraněný důvod k ukončení života? Musím na to pořád myslet…
Každý to má individuálně nastavené trošičku jinak, i když platí určité obecně děje. Ty jsem však už vypisovala a vyprávěla na webu opakovaně. Pokud tě to trápí, vrať se na to nešťastné místo a pomodli se za něj k andělům, aby našel cestu do světla. Je to to nejlepší, co pro něj můžeš udělat.

9. Pokud by ti to nevadilo, zeptala bych se na tvůj pohled na případ Anneliese Michel.
Posednutí démonem jsou vzácná, ale možná. Když si lidé hrají s magií, vyvolávají duchy, nebo je zaujme satanismus, sami sebe tomuto nebezpečí vystavují. Kdo ví, co dívka provedla, než se jí to stalo. Čisté svědomí pravděpodobně nemá. Každý máme za normálních okolností proti tomuto ochrany, takže se není čeho bát.
Posednutí se nestane jen tak náhodně někomu, kdo je v tom úplně nevinně.

10. Alue čo si myslíš o nosení slnečných okuliarov?
Ve svém seriálu ,,Léčivý potenciál slunce” jsem o tom psala. Sluneční brýle jsou módní výstřelek pro omezené lidi, kteří nevědí, že bez slunce není život a bez slunce není zdravých očí…

11. Domnívám se, že např. nevyrovnaná tělesná hmotnost – tj lidé, kteří nemohou zhubnout či naopak přibrat, řeší hlubší problém ve své duši a není to jen otázka materiální, přestože v tom mívá často prsty špatná životospráva – ale ta taky z něčeho vychází a její srovnání bez vyřešení podstaty problému jen znamená, že se vyrazí jinudy (pokud samozřejmně k samotné změně nebylo potřeba tento problém vyřešit, např. problém vůle či reflexe). Podstata této otázky – jakou máš metodu na objevování hlubokých příčin věcí a jaké metody používáš k nahlédnutí do skrytu sebe sama a do svého stínu?
Nad příčinami mi stačí se prostě zamyslet a žádný stín nikde nemám, nebo o něm alespoň nevím. Každopádně špatná životospráva je většinou návyk od našich rodičů. Na co hledat pořád někde nějakou duchovní příčinu? Prostě si stačí přiznat, že jsem to podědil, anebo pokazil a začít se sebou něco dělat.
Extrémě hubení lidé, kteří nemohou přibrat, mají hyperfunkci štítné žlázy, způsobenou nedostatkem biologického jódu. Snížená funkce naopak způsobuje nadváhu.

12. Ahoj Alue 🙂 Mám takový dotaz… Jedni lidé, v naší obci mají číslo popisné 666. Myslíš si, že to ty lidi žíjící v tom domě nějak ovlivnuje?
Mohou mít například větší smůlu, nebo se v baráku pořád mohou dít nějaké úrazy, nehody, poruchy, hádky… Možností je více. Já bych tam nebydlela, ani kdyby mi za to platili. Ale 666 se dá i obejít. Stačí udělat vlevo nahoře od toho čísla tečku. Bude to ,,999.” vzhůru nohama a destruktivní značku to deaktivuje.

13. Jaká je tvá nejoblíbenější postava v Narutu?
Už ani nevím. Sledovala jsem to jako dítě a pak jsem z toho vyrostla.

14. Co si myslíš o magii?
Napsala jsem o tom před lety článek, jmenoval se ,,Pravda o magii”. Byl velmi kontroverzní a v archivu se pořád dá najít. Znovu a znovu a znovu opakuji: Zásadně nedoporučuji, lidé nevědí, s čím si hrají.

15. Tvůj názor na bojová umění?
Zkoušela jsem to, něco málo se naučila, později to i několikrát v krizi využila. Celkově ale musím uznat, že je to pro mne osobně pěkná vymývačka mozku, ale nemůžeme zase všechno házet do jednoho pytle. Podle toho, kam konkrétně dotyčný jde a jakého má mistra.
Podle mne by všichni lidé a hlavně pěkné dívky, měly ovládat základy některého bojového umění, někdy může schopnost se bránit zachránit život… Dámy, pokud jste pěkné a muži vás obtěžují, velice vám doporučuji zkusit na pár měsíců alespoň to karate. Nemusíte hned lámat ruce, ani nikoho kopnout do rozkroku, mnohdy je však zažene i samotný pokřik a postoj. Já jsem za své absolvované hodiny už byla mnohokrát velice vděčná, hlavně jako dospívající dívka.

16. Ahoj chcem ťa o niečo požiadať. Mám na tvári na čele vyrážky a trochu na hrudi , ale chcela by som sa ich zbaviť. Prosím ťa poraď mi čokoľvek z prírody , alebo odniekaľ inam čo by mi pomohlo. Bola by som veľmi rada.
Otázka je, co rozumíme pod pojmem ,,vyrážka”… Akné? Lupénku? Ekzém? Opary?
Kožní problémy způsobuje toxický organismus, špatná strava, stres, oslabená a zanešená játra. Dále to mohou dělat některé druhy parazitů, virů, plísní, bakterií. Může to být i alergie, třeba na prací prášek. Na tohle je potřeba specifikovat svůj problém a zajít si za detoxikačním poradcem. Nechat si udělat pořádnou diagnozu, aby člověk věděl, v čem tkví zrovna ta jeho příčina. Potom až je možné něco začít řešit. Takhle člověk neví vůbec nic.

17. Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to s pihami. Proč se podle lékařů některé musí odstraňovat? Jde tomu nějak zabránit? Například místo jití pod kudlu něčím mazat?…
Nikdy jsem neslyšela o tom, že by se musely dávat pryč pihy. Když už kudla, tak je řeč o bradavicích a vystouplých rostoucích znaménkách. Piha sama o sobě je jenom neškodný pigment, na tom není co řezat, ani co léčit.

18. Ahoj Alue moje sestra je pokřtěna, znamená to, že bude více negativní, nebo jak to s tim člověkem bude?
Má v životě větší smůlu, než by měl mít a blokují se mu některé vyšší schopnosti. Například komunikace s anděli, ale není to u každého úplně stejné.

19. Chtěla bych se zeptat, jestli používání sluchátek má špatný vliv na zdraví, a tím nemyslím jen to, že nám to ničí sluch. Připojuji je k mobilu, jeden čas jsem je používala i k MP3 přehrávači. Tím, že si pustím mobilní FM rádio do sluchátek, jak to na mě působí?
Nedoporučuji. Může tě to programovat.

20. Možná je to hloupost, ale už několikrát jsem si všimla, že slovo kód, kódy píšeš bez čárky, vždycky jako kod či kody. Jelikož jsem to viděla v mnoha tvých článcích, náhoda to asi nebude. Má to nějaký význam? Jaký? Děkuji.
Většinou jsem líná dělat nad ,,o” čárku, tak to píšu krátce. Navíc to není české slovo, takže že mi tam ta čárka ani moc nelíbí, čistě vizuálně.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nyx 2013-06-17 07:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak řešit sníženou funkci štítné žlázy?

Ikona diskutujiciho Seji 2013-06-17 07:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázkám  o hubnutí… A co když člověk problémy ŠŽ má? Co si myslíš o lécích na ní?

Ikona diskutujiciho Renata 2013-06-17 08:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, v sobotu jsem důvěřovala olivovému oleji na opalování nebo spíš na ochranu, neměla jsem prostě šanci se moc schovat před sluníčkem. Naštvaná jsem děsně. Ale přesto, ať dělám co chci, poprvé se spálím (i přes chemický krémy), takže jau jau… používám na hojení kokosový olej.

Ikona diskutujiciho mary 2013-06-17 09:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá alue, sama jsem pokřtěná a je pravda že komunikace s anděly mi jde moc těžko, nevíš jestli existuje nějaký způsob jakým se tohohle problému zbavit? Je to už pár let co se o to snažím ale intuici mám docela dobrou a nějakou větší smůlu nemívám. děkuju ti moc za to co děláš jsi skvělá :-)

Ikona diskutujiciho Gri 2013-06-17 09:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

off topic: nejspíš nemáš zařazen v rubrice 29. dotazník – nemohu ho najít.

Ikona diskutujiciho Franta Lampa 2013-06-17 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahój Aluško :). Chtěl bych se zeptat: pokud je člověk schopen být v kontaktu s anděly, vílami, dévami stromů,… tak může se těchto bytostí zeptat prakticky na cokoliv? Mnohdy mám spoustu otázek, ale málo odpovědí 😛 určitě to sama znáš.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-17 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:[2]: Vyjde v příštích dílech, tahle otázka se opakuje.

Ikona diskutujiciho konechledani 2013-06-17 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Přestaň v to věřit.

Ikona diskutujiciho Míša 2013-06-17 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ok, tak jsem měla na mysli vystouplé pihy, které překážejí. Myslíš si, že je nebezpečné si je nechat odstranit? Popřípadě i ta mateřská znaménka?

Ikona diskutujiciho Domča 2013-06-17 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-06-17 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj lidi,

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-06-17 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ano, je to nebezpečné. Kůže je periferie organismu a jakmile potlačíš patologii na této úrovni, projeví se později na mnohem hlubší úrovni organismu. Pokud se jich chceš zbavit je rozumné navštívit schopného homeopata, který se zabývá klasickou homeopatií – po podání homeopatik, se zmenší nebo zmizí úplně. Hlavně neřezat!

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-06-17 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dá se nějakým způsobem zbavit destruktivních účinků  křtu?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-17 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Tak.

Ikona diskutujiciho M. 2013-06-17 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, k otázce č 11. mám dotaz ohledně hyperfunkce štítné žlázy a hubenosti. Stačí tedy zajistit přísun jódu, jak si zmiňovala výše? Nebo se rovnou zeptám, co můžu udělat proto, abych přibrala? Od malička jsem hodně hubená. Snažím se jíst zdravě a sportovat, ale nepřiberu ani gram.

Ikona diskutujiciho Míša 2013-06-17 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: díky

Ikona diskutujiciho mk 2013-06-17 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj. ještě dotaz k mobilním telefonům.. jsou svým zářením nebezpečné i v případě, že nepřijímají signál (např. vytáhnu-li simku a přístroj používám jen jako organizér/mp3/budík)? děkuju za odpověď a přeju hezký den

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-06-17 17:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad 11: Organismus je podle mého názoru celek, takže to, co je v nepořádku na hmotné úrovni je (vždy, mluvím zde i o úrazech a infekcích) zobrazeno v psychice a následně duši – což je ovšem arbitrární rozdělení bytosti, ale na tom nesejde. Špatná životospráva je primárně "psychický" problém (většinou – pravda – z rodiny), ale tyto návyky vznikly z nějákého popudu. Např. traumata a obranné chování se rodinami táhnou, i když byla příčina dávno zapomenuta. Bez vyřešení základní tendence (emoce) je velmi obtížné dosáhnout konečného řešení jakéhokoli problému.

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-06-17 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-17 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue dajú sa niekde zohnať tie homeopatiká alebo frekvencia na tú baktériu čo nahlodáva zub? Netuším čo to tá frekvencia je a ako sa to používa, dá sa to niekde kúpiť pod nejakým názvom, alebo tieto veci máš (vyrábaš) len ty? Je ešte nejaký iný spôsob ako tú baktériu zlikvidovať?

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-06-17 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro zjištění příčin zdravotních problémů jsem začal uvažovat o hypnóze, která by mohla odhalit kořeny. Koupil jsem si dokonce knihu od prof. Stanislava Kratochvíla "Experimentální hypnóza". Mám z hypnózy ale divný až blbý pocit. Je to asi z neznalosti … Sám nevím, jestli bych hypnózu někdy podstoupil. Teď určitě ne. Ale říkám si, čeho se člověk obává, to by měl prozkoumat. O hypnóze toho ví laická veřejnost velice málo. Mnoho lidí si to spojuje s magií, thrillery apod. co někdy viděli v televizi. (na kterou se nicméně dávno nedívám, maximálně na sport) Skutečnost bude ale asi jiná. Regresivní hypnózou můžete jít do minulých životů a tak … Já bych ale svůj minulý život třeba vědět nechtěl, protože bych nad tím furt dumal a nežil bych v přítomném okamžiku.

Ikona diskutujiciho Miro 2013-06-17 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj prosímťa porad mi,mamina ma zvýšenu funkčnosť štítnej žlazy , čo je pre ňu dobré ? Má  doma aj tekvicový a orechový olej ,ale podla mňa by ešte niečo potrebovala.

Ikona diskutujiciho Petr 2013-06-17 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, můžu se zasnoubit s Undinou jménem Solilae ? Když jsem se jí na to zeptal, odpověděla ano.

Ikona diskutujiciho Anon 2013-06-17 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo s s nadmerným ochlpením? Na rukách, na hrudi.. Je to aj dosť viditeľné, nie len moja Je to veľmi nepríjemné a nepríde mi to úplne prirodzené, som dievča. Vedela by si mi s tým nejak poradiť?

Ikona diskutujiciho Avene 2013-06-17 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pentagram destruktivní, neutrální nebo konstruktivní symbol? Třeba na nošení na krk, nebo tak..

Ikona diskutujiciho Luz 2013-06-18 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, co přesně ohledně křtu způsobuje ty tebou zmiňované špatné účinky. Protože v různých církvích to probíhá různě (může to být s použitím svěcené nebo obyčejné vody, v kostele příslušné církve anebo třeba v bazénu nebo nějaké přírodní vodní ploše, dále se liší v tom, jestli je člověk ponořen do vody nebo jen pokropen…)

Ikona diskutujiciho ena 2013-06-18 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, prosím tě, co způsobuje šelest na srdci (když nedomykají chlopně)? jak se to dá léčit? Doktoři říkají že při zhoršení je potřeba operace a pak se doživotně jí léky proti srážlivosti krve. to mě naprosto děsí :-(

Ikona diskutujiciho mára 2013-06-18 16:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue

Ikona diskutujiciho jannynda 2013-06-18 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázke číslo 16.

Ikona diskutujiciho Grella 2013-06-18 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško. Můj přítel má silně věřící rodiče, takže je – stejně jako oni – pokřtěný. Že je v něm něco zablokovaného cítím nejen já, dokonce i mravenci. Je nějaký způsob, jak ho tohoto zbavit bez tvé pomoci? Přeci jen, bydlíš od nás docela kus a nejsem si jistá, zda by nás za tebou pustily…

Ikona diskutujiciho linda 2013-06-18 21:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kazivost zubov:

Ikona diskutujiciho Amelie 2013-06-19 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, proč se "NĚKTERÉ VĚCI" nemůžou psát na internet??

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-06-19 13:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ale opravdu nejsem přesvědčená, že křest je problém. Já jsem pokřtěná – na popud otce, se kterým jsem stejně nakonec nevyrostla – a kdyby to tak nebylo, nejspíš bych se dala pokřtít dnes, protože jsem si sama o sobě našla cestu k víře, která sice není apriorně křesťanská, přesto vzhledem ke geohistorickým podmínkám dává pro středoevropana asi největší smysl, i když k oficiální církvi se nehlásím (jen se musí umět číst ty knihy, jestli to umí tak pětina věřících, překvapilo by mě to)

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-06-19 16:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue proímtě potřebovala bych tě poprosit o radu,mám velkou jizvu přes ruku a ta rána byla dost hluboká,málem jsem o ruku přišla dalo by se s tím něco dělat aniž bych musela jít k nějakému chirurgovi aby mi to odstranil,je mi teprve 15 a nechci jít na žádnou operaci ale na druhou stranu bych ráda tu jizvu nějak zakryla :/

Ikona diskutujiciho Ventrue 2013-06-19 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napadá tě nějaký ,,recept" na to, jak zastavit šedivění? Je mi dvacet a už od sednácti mi šedin jenom přibývá =(. Řekla bych, že to je dědičné, mé tety, z matčiny i otcovi strany měly bílé hlavy už ve třiceti, takže za každou radu budu jenom vděčná, předem diky =)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-19 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Veronika 2013-06-19 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zajímá mě, jak je to s duší, když je člověk v komatu. Jestli někde cestuje a proč se nechce, nebo nemůže vrátit do svého těla?

Ikona diskutujiciho Lilien 2013-06-20 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho kaktus 2013-06-20 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám dotaz:

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-06-21 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Důležitý dotaz: K odpovědi č. 15: Momentík, pokud platí, že nač myslím to přitahuji, tak když budeme myslet na to, že nastanou situace, kdy budem potřebovat sebeobranu, nepřivoláváme si ji akorát zbytečně?

Ikona diskutujiciho kikina 2013-06-24 00:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

u tý otázky za 4, seš si jístá že jseš opravdu dokonalá? neber to jako urážku ale, každý má své pro a proti ne?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-24 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Jééé.. tady zase někdo nepochopil pokus o vtip a zbytečně se v tom rýpe.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek