44. Dotazník

5.7.2013 v Čtenáři 49

Pokud máte otázku, která se hodí do příštího dotazníkového dílu, položte ji prosím do diskuze.

1. Ahoj, Aluško! Chtěl bych se tě zeptat – Jak je to s přílišnou snahou? U svého článku ,,Jak se spojit s andělem”, píšeš o “přílišné snaze” o navázání spojení, která je způsobena našim egem. Dle mého názoru je hodně přínosné o něco dobrého v životě usilovat, snažit se (co říkáš? 🙂 ), protože podle Vesmírných zákonů co vydáváš se ti vrátí. Jak ale poznat, že se člověk snaží “přílišně”? Děkuji 🙂

V kontaktu s andělem je nutné, umět se uvolnit. Nemít strach, neblokovat se a dát tomu volný průběh. Držet si myšlenku, vyslat ji, ale netlačit na pilu. Tlačení na pilu, to je to: ,,Kurňa furt nic, kde je.. Co dělám špatně? Proč se nic neděje? Tak už teda něco bude? Haloooo! Tak jsi tam, nebo jako ne?”

Když se do toho takhle montujeme, máme očekávání a dáváme tomu časové určení, naopak to blokujeme. Kontakt si musíme přát, uvolnit se, ale když se nic nestane, nedělat si hlavu a prostě to zkusit znovu zítra.


2. Mě by zajímalo, když těch 6 padlých andělů žilo původně v absolutní lásce, kde se to v nich vzalo, že poté tedy vytvořili něco tak drsného? Že je to vůbec napadlo, tak krutý svět.(sex se zvířaty, vraždy,…)

Tito andělé původně tvořili naše světy podle správného vzorce. Jednoho ale později napadlo, že by to uměl lépe, než konstruktivní síla Vesmíru. Že by uměl udělat něco lepšího a chtěl si to dokázat. Podobný názor mělo víc těchto vysokých bytostí, dala se dohromady skupina šesti. Ve skutečnosti je mezi těmito černými anděly a konstruktivní silou Vesmíru, něco jako dohoda. Ale není to dohoda v pravém slova smyslu.

Totiž konstruktivní síla Vesmíru nikomu nic nezakazuje, ani nepřikazuje. Ona je absolutní moudro, jsoucno, všehomír. A když přijde jakási skupinka a řekne: ,,Ty hele, ale my to umíme líp než ty a uvidíš, hned se do toho dáme,” tato síla jim dá prostor. Řekne si něco v tom smyslu: ,,Dobře děti moje, když říkáte, že umíte stvořit lepší bytosti a lepší svět než já, tak tedy tvořte. Čas ukáže, že nemáte pravdu. A až to uznáte, opět se ke mně s láskou vrátíte.”

Z pohledu konstruktivní síly Vesmíru, proto neexistuje nic jako boj zla a dobra. Je to boj z našeho úhlu pohledu, pro nás lidi. Protože my se tady skutečně o pravdu pereme. Vesmír však ví dopředu, že je to celé jen otázka času. Ten zná pouze jednu energii a čeká, až my si to tady dořešíme a až my i tito černí andělé pochopíme, že nic lepšího, než to co stvořila univerzální síla, neexistuje. Potom se energie zase sjednotí a bude jen jedna. Konstruktivní.

Vesmír nezná násilí, ani nenávist. Proto neřekne ,,Tak a vy mě teď musíte poslouchat a budete tvořit svět podle mého vzorce, jinak vás zničím!” To by bylo v rozporu s jeho zákony. On takto nejedná, všechno je v něm svobodné. A když si někdo potřebuje něco dokázat, dostane prostor, protože má na to právo.

To máš jako s rodiči. Hloupí rodiče budou dětem přikazovat, budou se je snažit ovládat a to akorát zničí jejich vztah. Moudří rodiče nechají své děti, ať si nabijí nosík, protože vědí, že čas je poučí a děti jednou vše samy pochopí. O tom je svoboda.

Černí andělé sami sebe nevidí jako zlé, oni si myslí, že budou lepší, že něco dokážou. Jenomže jakmile se odtrhli od svého původního určení, jak se odvrátili od konstruktivní síly Vesmíru, tak postupně potemněli, ztratili svůj světlý základ, zaslepilo je ego, jejich sobecké cíle a proto tak řádí.

Co jede podle Zákonů Vesmíru, to je podporováno a dostává to energii. Co je proti nim, to energii nedostává, pak to potemní a začne to někde parazitovat. (Způsoby, jak tito černí andělé získávají z lidí energii, aby měli sílu dělat si ty svoje techtle mechtle, popisuji často na webu. Věřte, že je toho HODNĚ.)

Oni nás mají jako experiment. A konstrukivní síla Vesmíru je nemůže zastavit, protože to bychom jinak žili v diktátorském systému, ale Vesmír je o svobodě, lásce a prostoru. On ví, že nakonec láska zvítězí. Bohužel za to však lidstvo zde platí. A dost krutě… Jenomže lidé si to vybrali.

Nemusíme dělat nic z toho, co je zde implementováno, ale když se k sobě chováme hnusně, nechceme znát pravdu a jdeme jenom po penězích, co jiného si taky zasloužíme? Co jiného si zaslouží lidé, kteří šlapou po pravdě a po dobrých lidech, kteří se snaží pomáhat?

Trpíme, protože většina lidí nechce znát pravdu. Kdybysme se probrali a žili tak jak máme, nemají tyto bytosti sílu, ztratí nad námi moc a experiment okamžitě skončí. Můžeme si za to sami, že se tohle na světě děje.

Možná bych se o tom mohla rozepsat v článcích, ale aby mě za to zase někdo neukamenoval 🙂 Kdo má zájem rozvést tohle téma?

3. Jak se bránit proti intošům, co si mastí ego na méně vzdělaných?

Když si někdo na někom mastí ego, žádný intoš to není. Maximálně hlupák.

4. Ahoj Alue, potrebujem poradiť, vynecháva mi menštruácia a neviem čo s tým poradíš mi prosím niako ?

Zajdi za detoxikačním poradcem a nech si změřit příčinu. Takto na dálku se nedá nic odhadovat.

5. Myslíš že je možné cestovať v čase? Môžu tu byť nejakí návštevníci z budúcnosti?

Cesty časem nejsou fikce. Na zemi je spousta míst, kde se dá takto cestovat i spontánně, jenom když tam vstoupíš.

6. Keby si mohla cestovať do kamkoľvek do minulosti kam by si išla prípadne čo by si tam zmenila?

Nešla bych nikam a neměnila bych nic. V každé době je něco dobře a něco blbě. Vybrala jsem si tuhle dobu, tak to má nějaký smysl a má to tak být. Sem patřím.

7. Môže sa človek znova narodiť do rovnakého života, napríklad keď sa niekomu život páčil a chce si ho zopakovať, prípadne keď si niekto život pobabral a chce ho napraviť.

V pohledu duše nemá vůbec žádný význam ani hodnotu, znovu opakovat ten samý život. Je to nesmysl.

8. Môžme sa narodiť aj do minulosti? Teda napríklad teraz žijem v 21 storočí a potom sa narodím trebars do 17. storočia. Viem že to zrejme nejde, len sa pýtam.

Čas ve Vesmíru není lineární a neexistuje. Duše si vybírá určitý bod, do kterého se zrodí, ale jinak se už všechno dávno stalo. Tahle otázka také nedává žádný smysl.

9. Myslíš si že má naše planeta šanci na záchranu i po tom co jsme promrhali 21.12? Pokud ne jak to vidíš dál?

Já jsem v tomto pesimista, ale možná ještě později změním názor.

10. Jsem si vědoma toho, že lidské tělo není úplně symetrické. Rozdíly však nejsou většinou příliš výrazné a nikdo si toho bez podrobnějšího zkoumání nevšimne. Ale proč je tomu jinak u ženských ňader? Má sestra má od 15 let výraznou asymetrii. Tvrdili jí, že se to časem spraví, že je to tím, jak se tělo vyvíjí. Teď její 20 a rozdíl se jen zvětšil, skoro o 3 velikosti. Což už je celkem problém, hlavně když se oteplí. V tílku a v plavkách toho vycpávky moc nezmůžou… Hledaly jsme nějakou radu od někoho se stejným “problémem” . A velmi mě při tom překvapilo zjištění, kolik žen je na tom podobně jako ona, i hůře. Ale proč tomu tak je? Z lékařského hlediska mají ňadra v pořádku a na vrtoch přírody mi to přijde až příliš časté… Má to nějakou souvislost s problémem přijmout svou “ženskost” (to mi však ke všem nepasuje) nebo je to něco z minulých životů (vždycky mi nějak přijdou na mysl Amazonky)?

Je to nakažení těla určitých druhem parazita. Je potřeba to přeměřit a zlikvidovat. Teoreticky by pak prsa měla sama nabrat normální velikost, ale už si nejsem jistá tím, jestli na to má vliv věk a ukončení puberty. Já bych si s tím zašla za zkušeným homeopatem… Teď z hlavy opravdu už nevydoluji, který je to druh.

11. Ahoj Alue, měla bych taky otázku. Pendluji mezi Prahou a Brnem.. V Brně nemám problémy s vodou z kohoutku, ale z té pražské se mi do 2 dnů dělá ekzém na obličeji a celkově se mi vysušuje pokožka. Musím se tak vždy uchýlit k pití balené vody, což mě neskutečně štve z ekologického hlediska. Nepomáhá ani tu kohoutkovou převařit. A když dojedu do Brna, tak mi ekzém jako zárakem do 2 – 3 dnů zmizí. Četla jsem, že ekzémy může vyvolávat velké množství chlóru. Existuje na vytlačení škodlivých látek (třeba toho chlóru) nějaká bylinka nebo něco podobného?

Můžeš brát třeba detoxikační preparáty, na chlor má určitě firma Joalis kapky. Každopádně doporučuji pražskou vodu PROSTĚ NEPÍT a vozit si ze studánky v kanystru, nebo pořídit pořádný fíltr na ty hnoje, co jim tam do kohoutků pouští.

12. Zdravím Alue, prosím, dá sa ochrániť pred človekom, ktorý ťa v ruke drží ako bábiku a picha do nej, teda teba ihličky? Ďakujem.

Jestli máš podobný problém, směřuj ho prosím do mailové poradny, tady v dotazníku se to nevyřeší.

13. Ahoj, Aluško :). Když už jsme u toho pohlavního styku (to jsou ale nemravnosti :D) tak co myslíš že je lepší pro bezpečný sex: antikoncepce/kondom/(nebo)…? Díky!

Můžeme prosím už tu erotiku vynechat?

14. Mňa by zaujímalo, aké presne diéty (či už detoxikačné alebo iné) dodržuješ na prečistenie organizmu? Berieš vtedy aj nejaké prípravky?

Já zkouším kdeco, podle toho co zrovna potřebuji, nebo co mě zajímá. Něco je kupované, dovezené, něco si může člověk vyrobit doma sám. To je otázka, jaký konkrétní problém tě vlastně zajímá, protože já jsem takový pokusný králík, to by bylo na přednášku.

15. Jaký máš názor na nevěru? dokázala bys jí odpustit? Děkuji.

A hele! 😀 – K tomu se dostanu ve své druhé knize, nevěru tam dokonce vysvětluji. 🙂 Kdo si počká, ten se dočká!

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Barb 2013-07-05 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-07-05 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reakce na 1) Ta přílišná snaha se dá vypozorovat i v normálním životě. Např. když se teď rozhodneš že začne pršet abudeš na to myslet a držet se té myšlenky jak klíště v domnění, že tím vyprovokuješ nějakou reakci Vesmíru, tak se skoro určitě nic nestane. Naopak když si spontánně a s jistotou že tomu tak bude, aniž by sis to musela nějak zdůvodňovat, jednou pomyslíš dnes bude pršet (přestože na obloze není ani mráček a žádné přeháňky hlášené nejsou), je celkem pravděpodobné že tomu tak opravdu bude.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-07-05 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Satan je moc horlivej,dela zbytecne prekazky.Na nas muze jen kdyz mu to dovolime.

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2013-07-05 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Téma otázky č. 2 je moc zajímavé a hezky uchopené, byla bych ráda za jeho rozvedení, děkuju!

Ikona diskutujiciho stenly911 2013-07-05 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou dáváš do dotazníku vždy jen 15 otázek. Je to záměr ? A proč ? Přece číslo 15 znamená 1+5%=6.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-05 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, tak to je super a zajímavé, protože já taky :-) jsem zvědavá na celou knihu, tak honem ať už to mám doma!:-*

Ikona diskutujiciho Belis 2013-07-05 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě taky velice zajímá otázka č.8! Kde se duše může vlastně vtělovat? Na jiné planety? Do jiných dimenzí? Do jiných století?? Jak to vlastně je???

Ikona diskutujiciho Zay 2013-07-05 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aa, už se těším na knížku!:D A já mám rozhodně zájem rozvést téma :))

Ikona diskutujiciho Dara 2013-07-05 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jde  vyléčit streptokok koloidním stříbrem?:) Nebo je potřeba něco silnějšího?

Ikona diskutujiciho leeth 2013-07-05 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ano mám zájem o rozvedení tohoto tématu:))

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-05 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, kde jsou ta místa, kde lze spontánně cestovat časem! Podělíš se o to? :-)

Ikona diskutujiciho El 2013-07-05 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Jsem také pro. Byl by to opravdu zajímaví článek 🙂

Ikona diskutujiciho Michal 2013-07-05 14:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Prosím od rozvedení otázky č. 2. Díky :-)

Ikona diskutujiciho Zendia 2013-07-05 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ráda bych abys rozvedla tamto téma do článku a k otázce:

Ikona diskutujiciho Corny 2013-07-05 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

co si myslíšo ZOO?

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-07-05 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č. 2. Mě by to také zajímalo.

Ikona diskutujiciho Santal 2013-07-05 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aj mňa by zaujímalo viac k otázke č.2. Ďakujem 🙂

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-07-05 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věříš na to, že sošky koček na okně odrazují zlé bytosti?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-07-05 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Môže človek v 40-tke zomrieť prirodzenou smrťou? Od čoho sa vlastne odvíja dĺžka našich životov?

Ikona diskutujiciho Janďa 2013-07-05 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mám zájem rozvést téma, které bylo v otázce č. 2

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-05 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:Ať žijou moje oblíbené kondomy s Lidlu;-):D

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-05 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: příliš výbušné téma? zrovna líčení?:Dto ani nevím, že to někde Alue psala, to by bylo fajn;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-05 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ok, k těm černým andělům se tedy vrátím a pokusím se to nějak zkompletovat jako téma.

Ikona diskutujiciho Mike 2013-07-05 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2 ano kliďně to rozepiš.

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-07-05 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom chci říci, jak moc si vážím odpovědi na otázku č.2. Byla jsem totiž více než skeptická, kdykoliv na toto téma přišlo, jenže ouha – jiná slova, jiná alegorie, totožná podstata.

Ikona diskutujiciho untrue.blog.cz | Elizabeth. 2013-07-06 20:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak se dostat do jiné dimenze, krom astrálního cestování?

Ikona diskutujiciho lili 2013-07-07 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to,že černí anděle byli ovládnuti lidským egem? Myslela jsem,že andělé ego nemají?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-07 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: To nebylo ego. To byla prvotní myšlenka, udělat něco lépe, než jak to je.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-07 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Hmm, to je ale přesto divné. Protože ego je ztotožnění se s myšlenkou pokud vím. A stav bez ega znamená žít pouze intuicí a nebýt ztotožněn se žádnou z myšlenek.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-07 16:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Pusť si film Proměna. Tam pochopíš, co je to ego. Je to tam perfektně vysvětlené.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-07-07 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Take by mě zajímalo rozvedení otázky č. 2. Jsem ráda, že se do toho pustíš.

Ikona diskutujiciho Dominika 2013-07-07 19:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dotazník:

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-07-07 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohla by si prezradiť prečo sa tomáš marný píše malými písmenami? Ja sa tiež píšem malými písmenami ani neviem prečo. Predtím som používal iný nick a ten som mal celý velkými písmenami, ale nejak sa to ku mne nehodilo, prišlo mi to príliš nápadné a vyzývavé, tak som si radšej spravil nick z malých písmen.

Ikona diskutujiciho Vika 2013-07-07 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,děkuji za tak rozsáhlé zodpovězení mé otázky číslo 2 🙂

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-07-07 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také se přikláním k napsání a rozebrání tématu dvoječky :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-08 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Proč TM používá malá písmena, vysvětluje na svých přednáškách.

Ikona diskutujiciho Zay 2013-07-08 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou mi zarůstají (hnisají) původní dírky v uších (co mi propíchly když jsem byla malá)-dost to bolí. Nevíš čím to může být, popřípadě co s tím dělat? Nechat úplně zarůst a nevšímat si toho? Nerada bych ale o dirky v uších přišla, jestli se to dá nějak "vyléčit".(Zkoušela jsem jak stříbrné náušnice, tak chirurgickou ocel, nic nepomohlo)

Ikona diskutujiciho Ketty 2013-07-08 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue také by mě určitě potěšil článek k tématu druhé otázky.Děkuji

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-07-08 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a)Jak zjistím své duchovní jméno (jméno duše jako takové)? Máme ve všech životech stejné anebo se s každým mění?

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-07-09 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1) Má člověk duši?

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-09 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:Kouknu se, diky. :-)

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-09 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, velmi ma zaujíma co si myslís o skupine Rammstein…

Ikona diskutujiciho Klarka 2013-07-09 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mam dotaz, jak se nejlepe, pokud mozno prirodne zbavit tmavych jizev po pupinkach na nohou

Ikona diskutujiciho Mimis 2013-07-09 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, zajímalo by mě, jakou hodnotu má tvé "(ne)pravé" jméno Karolína… Destruktivní či konstruktivní??? A co Alue?? Jaké jméno holčičí a jaké klučičí je asi nejvíce konstruktivní??? Nebo hodně konstruktivní?? A jaké naopak destruktivní??? Děkuji!

Ikona diskutujiciho Charlotte 2013-07-09 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, prosím, když nakreslím pentagram na papír, co mám udělat  proto, aby bylo poznat, "která strana má být dole"??? Např. takovou tu čárku jako se dělá u třeba šestky a devítky??? Aby někdo ten papír nevzal nepootočil ho a hned by to bylo něco jiného :D Chtěla bych totiž nakreslit ty "dobré pentagramy" a rozvěsit je do mého pokoje, ale kdyby např fouknul vítr, obrázek se pootočil, tak aby kvůli "něčemu" (např. té čárce) zůstal význam na té "kladné" straně… Děkuji za odpověď :D Eh, složitá otázka, co???!!! :D

Ikona diskutujiciho Kara 2013-07-10 01:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že se člověk nemůže zbavit strií. Mám jich opravdu hodně po celém těla  a byla bych vděčná za radu, jak se jich zbavit…

Ikona diskutujiciho Věrka 2013-07-10 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojik zajímalo by mě vše ohledně komunikace s ještě nenarozeným dítětem a jak to s duší funguje ještě před oplodněním a po oplodnění.Moc díky

Ikona diskutujiciho stenly911 2013-07-12 00:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:No ten pojem výbušné jsem použil já v otázce, ale to že by se tomuto tématu Alie chtěla věnovat, psala v diskuzi o článku, kde se říká,že nejpřitažlivější jsou pro muže ženy s konfekční velikostí 38 – 44.

Ikona diskutujiciho Myšák 2013-07-12 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slavíš svátek ?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek