5. Kurz sebelásky: Testy: Poznejte vlastní osobnost

15.1.2011 v Vyšlo knižně 29

První díl kurzu sebelásky najdete zde: 1. Kurz sebelásky: Proč je nezbytné mít se rád

_____ 5. Díl _____

Úspěšný seriál ,,KURZ SEBELÁSKY“ vyšel v roce 2011 na internetu pouze jako ,,zkušební přípravná verze“.

Aktuální a kompletní podoba ,,Kurzu sebelásky“ je nyní k dostání prostřednictvím knihy ,,SVÍTÁNÍ“. (Trojdílná kniha v jednom svazku)

Více o knize SVÍTÁNÍ je k dispozici k sekci ,,VYŠLO KNIŽNĚ“ – ZDE.

Zakoupit knihu SVÍTÁNÍ je možno přes oficiální e-shop stránek Aluška.org: www.Kramky.cz/Alue – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jíťa 2011-01-15 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho malé srdce 2011-01-15 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem byl při těch testech jako malé děcko:-) Takovou jsem měl radost. Vždycky mám radost, když mohu něco nového poznat a třeba i poznání sebe sama. V testu – Jaký jsem – mi vyšlo v PLUSE – 20 a v MINUSE – 8 Ve druhém testu Co mám či nemám rád mi vyšlo 22 – co mám rád a 7 – co rád nemám. Zajímavé bylo, že první věc, která mě napadla při tom, co rád nemám, byl SEX! To jsem tam napsal úplně bleskově a bez jakéhokoliv zaváhání. To asi také o něčem svědčí. No, každopádně jsem se nad sebou zamyslel a to samo o sebe je velmi přínosné. Také mě potěšila ta pochvala, kterou si nám Alue v článku udělila za to, že tento článek vůbec čteme a tím pádem se chceme poznat a měnit se a vyvíjet se.

Ikona diskutujiciho Astriel 2011-01-15 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

někdo si třeba přes ty střílečky a zírání na televizi potřebuje nabít čumák..Pro někoho je ta cesta životní zkušenosti zrovna tam. Každý má svobodnou vůli a určí si to sám. Můžeš tady odshora dolů vyprávět co dělat a co ne, ale pokud si tím ten člověk potřebuje projít, tak si tím projde. A jestli jsou činnosti plodné nebo neplodné, to nech každého, ať si rozhodne sám. Co je dobré pro mě, může druhého ničit…

Ikona diskutujiciho Thera.D 2011-01-15 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se připojím. Mnohokrát děkuji za ten seriál. Je to pro mě v tu "správnou" dobu a moc se mi to líbí. Pracuji převážně s nezaměstnanými, když jim dám cvičení, které popisuje Malé srdce tzv. SWOT analýza, mají se svými silnými stránkami docela velký problém…zato slabé sypou z rukávu. Tak jsem si to teď zkusila také a prozačátek žádná sláva. Výsledek prvního cvičení v poměru 12/4. To druhé cvičení už bylo lepší a udělalo mi radost 34/8. A tak mám spoustu příležitostí a situací, ve kterých nad sebou mohu dále uvažovat. Díky za tu možnost a pootevření očí. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-15 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: To je fajn 🙂 Abych pravdu řekla, tak ty testy jsou samy o sobě vůbec příjemné, tedy alespoň mě baví taky.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-15 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: V tom případě by mě zajímalo, jak ti pomůže čučení na televizi poznat sebe samu, když to odvádí tvoji pozornost jinam?

Ikona diskutujiciho Frise 2011-01-15 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V prvním testu 🙂 18 a 🙁 7; v druhém těší 27 a netěší 8… Každý den dělám to, co mě baví a pár z těch věcí je k životu stejně nutných… S tím ježděním autobusem… jsme na tom podobně :D

Ikona diskutujiciho Kroll 2011-01-15 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U mě se vyskytují vlastnosti o kterých nevím jestli je mám přiřadit do levé nebo do pravé půlky:)Tak jsem je napsal do obou půlek:))))

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-01-15 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co mě baví jsem si dělala už dávno a je to přínosný test, protože mnohdy dělám věc jen tak z nudy a ani mě nebaví a nezamyslim se nad tim, co by mě bavilo.

Ikona diskutujiciho Astriel 2011-01-15 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Nepovažuju. Ale když si má člověk projít špínou, když si to jeho duše vybrala, projde si jí a můžou mu všichni radit jánevímjak. Sama si tu už několikrát psala, že se nic nemá dělit na "toto je dobré" a "toto je špatné", protože pro každého je dobré něco jiného a to, že se mi zdá, že někdo dělá něco neplodného? Dělá to asi proto, že ho to má něco naučit? Že si to sám vybral jako životní cestu a má skrze to něco pochopit (až to dotyčný ještě nevidí…). Já sama za sebe hraju World of Warcraft. Jsem nejspíš příšerně neduchovní a netransformovaná, ale říkám si, až mě to přejde, tak mě to přejde :))

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2011-01-15 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U vlastností mám 16 na levé straně, tam jsem ani moc nemusela přemýšlet :-) Pak 7 vlastností, které jsem napsala doprostřed, protože si nejsem jistá, zda jsou dobré nebo špatné, záleží na tom jak se to vezme :-D

Ikona diskutujiciho Astriel 2011-01-15 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Můžu chodit k milionům duchovních guru a cpát do sebe jejich rady po lopatách, ale od toho, čím si duše potřebuje projít, mě to nezachrání Ani si to nikdo neodmaká za mě. Můžu si číst rady na stránkách jako tvých a využít je – ale životní cesta každého je jiná..Jako si někdo musí projít alkoholismem, aby otevřel oči, jako si někdo musí projít sebepoškozováním, aby se probudil, tak si holt někdo projde i tímhle. Byli bychom naivní, kdybycom předpokládali, že na životní cestě budeme stále kráčet po hedvábí.

Ikona diskutujiciho Astriel 2011-01-15 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: A co bych ještě dodala. Střílečky a televize nám budou škodit, když je budeme zapínat s tím pocitem, že jsou hrozné, zlé a nadupané podprahovkami. Když si tohle o nich myslet nebudeme a nebudeme to přehánět, je to v pořádku, to máš to samé jako s jídlem – když si stále opakuješ, že je to nezdravé a neměl bys to jíst, tak ti to skutečně pěkně zavaří. Pokud to budeš jíst s láskou a pocitem radosti, neublíží ti to..všechno je to jen o tvém náhledu, o tvých pocitech..

Ikona diskutujiciho Frise 2011-01-15 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: No, když se budeš něčím nezdravým dopovat a budeš to jíst s láskou a radostí, tak ti to ublíží úplně s přehledem.

Ikona diskutujiciho Bozka 2011-01-15 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pre mnohých je nepochpitelné, ak človek dokáže byť bokom od neustálych rozhovorov a spoločnosti iných, hoci len vo forme zvukov z rádia či telky. Raz sa ma niekto spýtal, ako to dokážem, tak som s úsmevom odpovedala: Ja  keď som sama so sebou, som v tej najlepšej spoločnosti. To som vtedy ešte ani sama nevedela, že práve vtedy som v spoločnosti svojich anjelov a ochrancov…

Ikona diskutujiciho fifi 2011-01-15 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Astriel, já si prostě nemůžu pomoct, ale já s tebou souhlasím – nelze vše vidět černo-bíle. Také s tím "střílením" bojuju, a to u svého muže. Jenže čím víc jsem ho od toho odrazovala, tím víc to dělal. Tak jsem se vším sebezapřením kritiky zanechala. A ehle, sám jednou řekl, že už ho to nebaví. A opravdu s tím načas přestal. Ted je v tom sice znova, ale zdá se mi že jen tak něco řeší "za závěsem", ale přitom už není tak mimo jak vždycky. Nechávám ho svému vývoji, netlačím na něj, každý si nedokáže vzít papír a tužku a dlouho mu bude stačit kábl s myší, ale i on jednou prohlédne. A chlapi to prostě maj většinou jinak… Alue je tolik ultimativní, protože je ještě hodně mladá a za čas pozná, že život není černo-bílý. Každopádně tento seriál je přínosem, stejně tak jako tyto stránky, za které děkuju. S láskou fifi

Ikona diskutujiciho barchettka 2011-01-15 16:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Koukání na televizi a být pořád na počítači taky někam vede, posunuje nás to. Člověk totiž nemůže sám od sebe utíkat navždy, to prostě nejde. A když někdo trčí na TV a není v přítomnosti, buď se tak rozhodl a je to jeho věc a nejlepší pro něj, nebo si nakonec pod tíhou nebytí uvědomí, o co přicházel.

Ikona diskutujiciho Ivette 2011-01-15 16:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slečno Alue… já vás mám stále radši :D .)) Napsalas to úžasně.

Ikona diskutujiciho Lenushka 2011-01-15 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když někoho těší koukání na televizi nebo hraní her, ať to klidně dělá – já bych si třeba nedokázala představit život bez svých oblíbených seriálů, i přesto si ale nemyslím, že bych pak zákonitě byla za omezeného tupce. Hlavní je ta ústřední myšlenka – že máme přemýšlet o sobě; pokud se někdo věnuje JEN materialistickým požitkům, ano, je to asi špatně, ale ve chvíli, kdy se třeba aspoň jednou za čas zastaví a popřemýšlí o tom, kdo je a kam směřuje, neviděla bych v tom problém.

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-01-16 04:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To si umím představit :-D

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-01-16 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:: Naprostý souhlas. Budu vědět, co je "dobré", když neprojdu tím "nedobrým"? A že to někdo projde rychleji? Ano, někdo je v 6 měsících bez plen, jiný, jako nás syn, je bude mít patrně celý život. A je mi tím největším učitelem! Učí mě totiž ŽÍT: Přijímat vše takové, jaké to je. Vciťovat se do situací, zamýšlet se, v jakém asi stavu byli lidé,kteří bijí vlastní dítě. .. A jsme zpět u sebelásky. U toho, že mohu dát jen to, cop mám. A dostat mohu jen to, čemu se otevřu. Že je vše vývoj,…

Ikona diskutujiciho Zoltán 2011-01-17 00:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Astriel a Fifi, naozaj ste to dobre napísali. Sám si pamätám, že keď som bol mladí, tiež som videl svet čierno-bielo. A tak to vidí nielen Alue, ale aj veľká väčšina mladých. Veľmi dobre to poznám, kedže pracujem v kolektíve mladých ľudí a v jednej miestnosti (Open office) je nás okolo 100.

Ikona diskutujiciho Krasivija 2011-08-18 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, oda tyto testy vyzkouším.

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-10-14 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Alusko?si uzastna…..Lubim Tvoje slova….keby som mohla, objimem Ta za ne….Dakujem za slova plne lasky….dakujem….papa Veronika…si uzastna, vsetci Ta lubime…prajem Ti nadalej ist s laskou a s Pan Bozko jaj, taky je stastny z Teba urcite..

Ikona diskutujiciho Zuzana 2012-12-04 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Opovažte se někoho škrtit a pak se vymlouvat, že vám nějaká Alue poradila, že máte dělat to, co vás baví. " Bavíš mě. Píšeš s nadhledem a jednoduše dokážeš sdělovat velké věci. Dík

Ikona diskutujiciho karel 2012-12-04 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

článek je pěkný a vidím praxi, kterou i znám. je hezké si to na doporučení udělat znovu apod.

Ikona diskutujiciho Dorienne 2012-12-25 00:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten motýlek má potrhané křidélko. 🙁

Ikona diskutujiciho Kačka 2013-02-03 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych na přírodovědené dokumenty mohla koukat od rána do večera :D Moc mě baví :D

Ikona diskutujiciho Marta 2013-08-22 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:A, přírodovědné dokumenty se mi taky moc líbí, i jiné, třeba o historii, a tak :-), protože jinak v televizi nic moc není.  

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek