65. Dotazník

29.11.2013 v Čtenáři 30

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

Pokud máte otázku, která se hodí do příštího dotazníkového dílu, položte ji prosím do diskuze.

1. Je možné pamatovat si na svůj minulý život?
Ano… Další otázka? 🙂

2. Když jo, tak jak dlouho to může trvat? V kolika letech vzpomínky na minulý život vymizí? Moji rodiče tvrdí, že když jsem s nimi byla jako asi tříletá na prohlídce zříceninou, všechno jsem tam znala. Nevědí sice, jestli to dříve říkala průvodkyně nebo já, ale prý to říkala tak, jak bych tomu nerozuměla doteď. Byly to vzpomínky na minulý život?
Pokud dítě vzpomínky má, mizí do 3-6ti let, záleží na konkrétním člověku.

3. Ahoj Alue, jak se stalo, že jsi nikdy nepřivykla svému rodnému jménu?
Nechce se mi k tomu moc vracet. Podrobněji se o tom zmiňuji v jednom z příběhů v mé knize Svítání, jinak si pozorný čtenář může i sám domyslet, jaké jsou to důvody…

4. Co si myslíš o anorexii, bulimii a samotných anorektičkách/bulimičkách?
Každá nemoc je zlá.

5. Je nějaká možnost jak si vyvolat menstruaci dříve (nebo později)?
Vždy jsou nějaké možnosti, ale pro tělo to není dobré. Má svůj vlastní rytmus a kdo mu do něj bude násilím zasahovat, se zlou se nakonec potáže.


6. Taky mám jednu otázku k těm knihám Harryho Pottera…. ví autoři knih že jsou v jejich knihách nějaké subliminal messages nebo to má na starost až někdo jiný? A je to tak špatné jenom v angličtině nebo i v češtině?
Harry Potter je dělaný kompletně na objednávku speciálním týmem lidí. Rowling o tom samozřejmě ví, ona je jen tvář celé série. Velká část podprahového kodování se díky překladům ztrácí, takže na českého čtenáře to nemá takový dopad, jako v originálu.

7. Jsou rodinné konstelace podvod? Můžou pomoci vyřešit vztahy mezi lidmi? Je podle tebe bezpečné, když v konstelacích „hraju“ někoho jiného a cítím jeho emoce a problémy?
Při rodinných konstelacích sice můžeš někomu pomoci, ale přetahuješ na sebe zároveň cizí problémy. Není to bezpečné, v žádném případě to nedoporučuji dělat, nebo se toho účastnit. Ostatně na tvůj dotaz v tomto dotazníku poměrně trefně reagovala i jedna z diskutujících tímto příspěvkem:
,,Není to podvod, funguje to, ale bezpečné to tedy rozhodně není. Byla jsem kdysi párkrát pozvaná „do počtu“ a jednou jsem „hrála“ číhosi strejdu a pak jsem se ho nemohla tak týden zbavit. Sice to byl do určité míry zajímavý zážitek, ale říkala jsem si, že je to od pořadatelů dost nezodpovědné, ani nás neupozornili předem…“
Pod to se mohu jedině podepsat. Na konstelacích se v podstatě hází cizí břemena na lidi, kteří s tím nemají nic společného… Funguje to, ale za jakou cenu? Za cenu ubližování druhým…

8. Na kolik procent jsou nemoce důsledkem špatné životosprávy a nezdravé stravy, a nakolik mají nemoce psychickou příčinu? Je to půl na půl? (asi to závisí případ od případu, ale nedá mi to se nezeptat na tvůj názor)
Individuálně se to liší. Každý problém je výsledkem součinnosti vícero vlivů. Paušalizovat v tomto případě není možné, ani dělit to na procenta. Život není pravítko.

9. Co to je, Aluško vlastně vada charakteru? Každý není stejný, hodný a milý, i takoví lidé jsou potřeba. Něčemu nás totiž učí, ukazují nám, čeho se máme vyvarovat.
,,Vadný charakter“ má u mne člověk, který záměrně ubližuje jiným lidem, protože z toho má nějaký prospěch. A ,,zlí“ lidé jsou tu jen od toho, abychom po zkušenostech příště rychleji poznali od koho dát ruce pryč. Nedá se říct, že jsou ,,potřeba“, protože kdyby všichni lidé na celém světě byli hodní, nemusíš si na nikoho dávat pozor a máš klid. ,,Být zlý“ dává smysl jen v nemocném systému, který špatně funguje, ale o ten přece neusilujeme, a o ten ani nestojíme. Je na čase popojít ve svém myšlení o něco dál a nedržet se jen toho starého, co bezpečně známe. Je potřeba umět myslet i mimo nastavené mantinely a vidět nové možnosti.

10. Jestliže těhotná žena přijímá pránu místo obvyklého jídla (tak jak to učí H. Monfort), bude to její dítě automaticky umět také?
Kdo ví… To je otázka pro někoho a pránické stravě.

11. Když se někdo změní povahově, znamená to, že se změní i jeho vzhledové rysy? Potom by mě zajímalo, čím vším je dán náš vzhled (povaha, karma, přání být hezčí, sebeláska..) a co ovlivňuje vzhled v dalším životě?
Když se změní povaha, změní se obličej. Když se změní pouhý styl života, změní se i obličej. Záleží i na zdraví, na tom s kým se člověk stýká, co běžně dělá, jakou používá mimiku…. etc. Karmu bych do toho raději vůbec nepletla, ta existuje jenom pro toho, kdo na ni věří.
Naše povaha v příštím životě, určuje zároveň podobu tváře. Je to jednoduchá analogie, tím bych se vůbec netrápila.

12. Člověk se starší duší (více zkušenostma, více poznáním) by byl každý život krásnější, mám pravdu? 😀 Může člověk do dalšího života „zošklivit“? 😀
Když si to vybere… Ale krásu tváře neudávají pouze zkušenosti. Tu udává předně dobrý charakter, zdraví a styl života.

13. Zajímalo by mě z jakého důvodu nedoporučuješ psychowalkman?
Obsahuje nebezpečná destruktivní data, která se ukládají do mozku a člověka poté ovlivňují. Způsobují mu primárně psychické problémy a blokují mu některé intelektuální schopnosti.

14. Jakou používáš zubní pastu – s fluorem či bez, popř. značka?
AloeVera od Forever Living Products. Já ji beru jedině Odtud. Používám ji už 5 let a nikdy jsem nepoznala žádnou lepší.

15. Ahoj chcem sa opýtať, či sa da niakym spôsobom pritiahnuť človek do nášho života a ked sa nám to podarí, čo potom treba robiť, aby sa pri nás cítil štastne a príjemne?
Koupíte asi 20 metrů lano. Na konci uděláte smyčku. Až půjde vhodný adept okolo, lapněte ho do lasa zezadu, aby nestihl utéct. Majzněte ho pánví po týlu, odvlečte do jeskyně a někde přivažte. Až se vzbudí, řekněte mu, že celý svět shořel, lidstvo vymřelo, ale že si to nepamatuje, protože se bouchl do hlavy, ale že jste ho zachránili a jste ochotní si ho doma nechat. Nesmí ale vyjít nikdy ven, protože tam lítá radioaktivní mrak. Bude vám vděčný za záchranu a nikdy ho nenapadne odejít. Ale musíte ho pravidelně krmit!* 😀
…. Mezilidské vztahy si přece nejde naplánovat podle nějakého postupu a už vůbec nejde někoho u sebe udržet na základě nějaké všeobecné poučky. Nebo je snad opravdu potřeba napsat: ,,Buďte na něho potom milí, aby s vámi byl rád?“

16. Sú postavy z kníh v astrálnom svete skutočné? Môžem sa s nimi nejako skontaktovať?
Pokud se jedná o fantazijní knížku, tak ne. Astrální svět je přechod mezi tímto světem a nebem. Jsou tam duchové, démoni, nebo bytosti, které vlastnily hmotné tělo a přechází jinam, nebo v astrálu bloudí, či ho jen navštěvují. – Takže absolutně neexistuje žádný důvod, proč by se tam měly vyskytovat postavy z knih, nebo proč by se tyto dvě věci měly vzájemně spojovat do jedné otázky.

17. Třetí oko – jak sis jej otevřela? Předtím, než jsem narazila na tvůj blog, jsem si pročetla na mnoha jiných stránkách plno „zaručených“ návodů.
Otevření třetího oka (a jakékoliv jiné schopnosti) přicházejí samy s přirozeným rozvojem daného člověka. ,,Zaručený“ návod neexistuje, násilné otevření i aktivování schopností způsobuje jen problémy a samy se po čase opět zavřou. Pokud je někdo nemá mít, prostě je nemá.

* Odpověď číslo 15 je VTIP.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jane 2013-11-29 08:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dá se octem rozpustit i hustá bílá pokrývka, která se v zimním období objevuje na nebi.

Ikona diskutujiciho Kaa a Camiel* 2013-11-29 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpověď č. 15 je VTIP?! Áchjoooo!!! :DDD

Ikona diskutujiciho Martin 2013-11-29 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hurá, další dotazník :D . Dotazníky jsou jednou z mých nejoblíbenějších věcí na tvém blogu; člověk tu často najde odpocvědi na otázky, na které se chtěl sám zeptat 🙂

Ikona diskutujiciho 0zay 2013-11-29 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Taky už jsem chtěla kupovat lano 🙁 :D:D

Ikona diskutujiciho 0zay 2013-11-29 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ta zubní pasta asi nejde nikde normálně koupit, že? Jen přes ty distributory a ten se tu žádný v okolí nenachází 🙁 Koukám na eshop a tam jich jde koupit jen 36 v kartonu…:D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-11-29 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Myslím, že konkrétně Brněnská pobočka na kteru odkazuji, po domluvě zasílá i poštou. To by neměl být problém.

Ikona diskutujiciho Eruvië 2013-11-29 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za odpověď, Alue:)

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-11-29 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

meno my pripada Linka Laskova /3/

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-11-29 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Santa Satan ?

Ikona diskutujiciho Vladimír 2013-11-29 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Na to s dovolením zareaguju. Byť jsem "distributor", tak přece jen víc normální člověk, který pomáhá dopravovat zdravé věcičky tím nejvýhodnějším způsobem k Vám domů. Pokud jste v dosahu Zásilkovny.cz, pak uplně zadarmo. Jinak poštou. Mj. v eshopu jde i 1 kus, ale ta doprava… jednu pastu dost prodraží.

Ikona diskutujiciho Mickey 2013-11-29 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cauky Alusko, v poslední době dost hiphoperů/raperů apod. začíná vydávat  songy takové, aby otevřeli také lidem oči v určitých směrech… myslím ve směrech jaké udáváš i ty (nebo v podobných), viz. Revolta, Majk Spirit, Suvereno..

Ikona diskutujiciho micka 2013-11-29 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ot.č.7 – pokud paní/slečna měla celý týden po konstelaci problém se "toho" zbavit, znamená to, že z konstelace špatně vystoupila. Má se vydupnout, jakoby poskočit a symbolicky to znamená, že z energií konstelace vystupujeme. Já si u toho ještě vytvořím takový pocit, emoci, že "to" opouštím a nic si s sebou neberu. Na to by ale rozhodně ten, kdo konstelaci vede, měl vždy upozornit, alespoň ty, kdo jsou tam poprvé. Vždy to připomenout. Alespoň tam, kam chodím já, to vedoucí konstelace vždy připomíná, i ostatní základní pravidla. Další věc, kterou říká, je, že pokud si nás někdo vybere na nějakou pozici do své konstelace, můžeme odmítnout, ale je dobré na to koukat jako na dar, protože do té pozice nejsme vybráni náhodou. To musím potvrdit a už na to vždy pamatuju. VŽDYCKY se pak totiž ukázalo, že problémy osoby, za kterou stojím, nebo celková situace, která se řeší a já se jí účastním koresponduje s něčím v mém životě, co jsem si do té chvíle neuvědomovala. Začala jsem proto být pokorná k čemukoliv, co tam kdo řešil, byť se mi to nejdřív zdálo jako prkotina. Jsem vděčná, že můžu v pozici stát, učím se odložit svá očekávání a předsudky a jen nechat plynout emoce. V tu chvíli to opravdu cítím jako dar a příležitost objevit něco o sobě. Po konstelaci v sobě vždy cítím nějaký posun, něco si uvědomím, cítím vděčnost, že mi byla poskytnuta příležitost k rozvoji – tou naší skupinou, člověkem, který nadhodil nějaký svůj problém, Vesmírem….Také je nesmírně poučné vidět v konstelaci jisté principy – jak moc (naprosto zásadně!) je pro člověka důležitá láska rodičů, jak funguje polarita tyran-oběť, jak se generacemi posouvají nevyřešené problémy a emoce atd. Naučilo mě to koukat na lidské "prohřešky" smířlivěji a tolerantněji, být shovívavější, mít pochopení pro chování, které se zdá třeba hloupé. To jsou všechno velké benefity, za kterým vděčím konstelacím. Pokud je konstelace dobře vedená, není se čeho bát.

Ikona diskutujiciho Terka 2013-11-29 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, toto není otázka do dotazníku, jen jsem ti chtěla říci, že i zubní pasty Supirivicky a Sumudu jsou super, používám je už déle než rok a jsem moc spokojená. Kdybys někdy chtěla zkusit něco jiného, doporučuji, pokud jsi to teda už nezkusila. :-)

Ikona diskutujiciho Míšina 2013-11-29 22:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen dodatek k odpovědi č.2 – souhlasím, je to veeelmi individuální, já se začla rovzpomínat po jednom snu a přečtení jedné knihy a taky po návštěve jednoho města :)) A bylo mi myslím 12 (teď je mi 24). Když je to člověku dáno a má to pro něj význam, tak si prostě vzpomene… Díky těm vzpomínkám jsem si uvědomila dost souvislostí a spojitostí s mým současným životem. Je to úchvatné. Ale skoro nikdo o tom neví, tak pssst :o)) Kéž by už  přišel čas, kdy nebude člověk vypadat jak cvok, když lidem řekne, že si vzpomněl 🙂 Ale mé druhé vzpomínky (na budoucnost) mi říkají, že tato doba také přijde, ale chce to ještě čas…(a lásku, pokoru, práci na sobě atd.) :-)

Ikona diskutujiciho aneta 2013-11-29 23:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevíte někdo jestli je Lucie Bilá reptiliánka ? já si myslím že jo

Ikona diskutujiciho Kač 2013-11-30 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaká máš názor na Petru Bostlovou?? :))

Ikona diskutujiciho Ev 2013-11-30 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Čo si myslíš o mydlách Dettol?

Ikona diskutujiciho kiki 2013-11-30 12:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dočetla jsem tvojí novou knížku, v poslední části jsem si přečetla o hřebíčku proti candidě a vzhledem k tomu, že trpím neustále mykózou na tom nejmíň vhodném místě pro ženu, tak jsem si sehnala mletý hřebíček. Prosím tě, Aluško, jak dlouho se tím musím ládovat? Je to fakt humus :D

Ikona diskutujiciho Skřítek 2013-11-30 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem na tvém blogu četl, že duše sebevraha je navěky zatracena. Dá se ale vyvolat, jako se vyvolávají duchové? Je to bezpečné?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-11-30 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Napiš mi to podrobněji do poradny. K tomu bych se dostala s dotazníky až za 3 měsíce, navíc je to osobní dotaz, který podle mě tak trochu spěchá.

Ikona diskutujiciho Jitule 2013-11-30 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Kup si v lékárně žalatinové kapsle a naplň je hřebíčkem. Normálně je pak polkni a zapij. Nebo se dají rovnou sehnat kapsle naplněné hřebíčkem.

Ikona diskutujiciho Katka 2013-12-01 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, mám otázku =) Slyšela jsi o The Reconnection (Eric Pearl)? Jestli ano, tak co si o tom myslíš? Děkuji.

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2013-12-02 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Tiež ma to napadlo. Medzi spevákmi je veľa reptiliánov. Kedysi Lucie Bíla vyzerala inak než teraz, musela si niečo spraviť s tvárou (plastika tváre?). Tak ma napadla otázka ktorá by sa možno aj hodila do dotazníku:

Ikona diskutujiciho blaf 2013-12-02 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Taky mě to nedávno napadlo, když jsem na ní koukala…

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2013-12-02 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Su take nalepky na mobil atlantsky znak a keltska spirala, /nechcem robit reklamu ale vyzera to takto: http://www.merkabashop.sk/produkt/atlantsky-znak-na-mobilny-telefon/c-1-p-73/ , http://www.feng-suej.sk/obchod/keltska-spirala-na-mobil / myslis ze to moze ciastocne eliminovat skodlive ziarene alebo je to podvod? Je lepsi atlantsky znak alebo spirala?

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-03 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K 10. Vím o jednom takovém případu kdy se to opravdu přihodilo, že se narozené dítě automaticky živilo pránou;-)

Ikona diskutujiciho Vika 2013-12-03 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdy napíšeš článek o Teal Scott, jak

Ikona diskutujiciho Martin 2013-12-03 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, tenhle web je víc než nabitý myšlenkami nejrůznějšího typu.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-04 09:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: V pohodě. Já si články odjinud taky někdy tisknu na papír.

Ikona diskutujiciho imija 2013-12-07 22:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neeni[19]:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek