81. Dotazník

10.3.2014 v Čtenáři 23

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Jak dlouho trvalo, než ti vlasy dorostly do délky, kterou teď máš?

To nevím, nepočítala jsem to. Nedobrovolně mě přistřihli když mi bylo cca 14, to sahaly ke konci lopatek a od té doby se to počítat nedá, protože nebyly vyloženě krátké. Na hříbka jsem byla jednou, ve věku školčete. Až na tyto dvě výjimky mám stejnou hlavu celý život a jenom si udržuji konce.

2. Staráš se o ně nějak speciálně?

V podstatě ne, ale možná by někomu mohlo přijít speciání, že to nežehlím, nekulmuju, ani nic podobného. Umyju, nabalzámuju, opláchnu, nechám oschnout přirozeně a případně zapletu, to je ale všechno. Občas v létě si dělám zábal z oleje, ale ani to není moc potřeba, protože balzámy mám stejně olejové. Když na jaře a na podzim víc padají, plácnu tam Capillan (už jsem ho na webu mockrát doporučovala). Šampon s balzámem prokládám částečně s biovýrobky, párkrát jsem si dělala i výluhy z březové vody, ale ne že bych do toho byla bůhvíjaký blázen. Vlasy rostou svým způsobem i tempem a úkol majitele je snadný: Chovat se k těm vlasům šetrně, aby je zbytečně moc neničil. A být zdravý. Pak jsou pěkné i vlasy.


3. Pokud se ti třepí konečky, zastřihuješ?

Třepení konečků mě v podstatě netrápí, zastřihování je u mne potřeba spíš proto, že myší ocásky se mi začnou po čase cuchat.

4. Co si myslíš o Irisdiagnostice? Dá se podle tebe z oka poznat nemoc?

Irisdiagnostiku jsem okrajově trochu studovala a velice se mi líbí. Její problém však vězí v tom, že diagnostik musí být velice zkušený. Spleteš se o půl milimetru a už vychází kompletně jiná diagnoza! Metoda je správná a funkční, ale nemůžeš to dělat jako laik na koleni. To se víckrát spleteš, než trefíš. Dokonce i přímo v literatuře je řečeno, že pro irisdiagnostiku musíš mít cit a talent. To už opravdu nemůže dělat jentak někdo, aby to bylo spolehlivé.

5. Jaký je tvůj nejdelší vztah s mužem? Pokud to tedy pro tebe není zrovna až moc osobní otázka…

Je osobní… takže dál?

6. Byla jsi někdy v Praze?

Byla, ale jelikož si moje srdce nikterak nezískala, dá se počet mých návštěv v aktuální době spočítat na prstech jedné ruky… Ale možná i za pomoci druhé ruky, pokud budu hodně velký optimista.

7. Stává se ti někdy, že když přetrhneš svoje psaní, vrátíš se k němu až později, tak potom nevíš jak pokračovat? Nebo musíš svou práci dokončit vždy celou jakmile s ní začneš?

Jak kdy. Když píšu, tak od toho sama neodcházím, to mě opravdu někdo musí významně vyrušit alespoň 5x za sebou. To bych fakt někdy už střílela. U zamyšlení to je někdy problém, můžu ztratit nit, pokud si neudělám poznámky. U ostatního psaní, nebo zážitků se mi to však nestává a není to ani u knih. Tam mám osnovu danou a vím přesně co chci psát.

8. Co dobrého mlsáš když tě přepadne chuť na sladké?

Co kde zrovna najdu, ale spíš mám chutě. Na sladké moc nejsem, takže jdu třeba na kozí sýr.

9. Můžeme dosáhnout svých cílů a snů když tomu budeme věřit? I těch co nejsou nemožné, ovšem je ale těžké jich dosáhnout?

Víra je jedna věc. Bez víry totiž ani nezačneš něco dělat. Ale hlavně na tom pořádně MAKAT, TO JE HLAVNÍ!!!

10. Ahoj Alue, zajímalo by mě, když tak hovoříš s dévami, jak oni nesou tuhle nezvyklou zimu? Je to pro přírodu opravdu tak devastující, jak se povídá (neodpočinou si přes zimu, některé květiny už kvetou a pak může přijít mráz)?

Není jim to příjemné a zbytečně je to vysiluje. Asi jako když tebe celou noc někdo budí ze spaní a pak se ráno necítíš dobře. Nezabije tě to, ale nadšená nejsi.

11. Zkoušela jsi doma vypěstovat něco exotického? (ananas, nebo třeba granátové jablko)

Vypěstovala jsem trochu zázvoru, ten ale za dva týdny zplesnivěl v lednici a nevím pořádně proč. Byl ale normálně z toho koupeného, tak to je asi ten problém… Málo poskřiků.

Pak samozřejmě zakrslé mandarinky, normálně jsem je jedla, ale napadla mi to puklice, takže šly z domu. Musím koupit nové a chci taky zkusit citronovník. Loni se mi urodilo chilli, ale nevím co s ním mám dělat, protože ho nejím.

Letos chci zkusit kustovnici čínskou.

12. Znáš a používáš Bachovu květovou esence? Vím, že máš ráda homeopatii a “Bachovky” jsou v mnohém podobné, vždyť se také Bach nejdříve zajímal o homeopatii 🙂 Mě pomáhá především krizová esence, když má vztek, strach, jsem rozrušená a podobně.

Bachovky sice znám, ale nikdy jsem je k ničmeu nepotřebovala, vždy jsem měla po ruce něco jiného na řešení nemoci nebo problému.

13. Posledně jsem si na procházce v lese všimla, že mi vadí jít přímo po cestách. Myslím tím ty velké cesty pro auta, malé, jakoby vyšlapané zvěří mi vyhovují. Myslíš si, že cítím, jak zde musely být vykáceny stromy? Nebo je za tím něco jiného?

Taky radši chodím mimo cesty. Podle mě to není ani tak moc o energii, jako spíš o tom, že chci mít klid a nechci potkávat v lese lidi. Jakákoliv osoba je tam pro mne rušivý element, pokud si tam jdu popovídat, nebo odpočinout a popřemýšlet.

14. Může se někdo zamilovat do více lidí opačného pohlaví najednou?

Může. Ale je to o povaze. Někdo to umí a někdo to neumí vůbec. Já to třeba umím, protože v dobrém srdci je vždy dost místa pro všechny lidi.

15. Co potom dělat?

Vybrat si s kým budeš a ty ostatní jenom potkáváš. Ale většinou když tak člověk kouká po sousedovic zelenějším trávníčku, ani si kolikrát neuvědomí, jaký poklad má ve skutečnosti už dlouho doma. Někdy to má smysl, opustit stálého pro nového a ještě neprozkoumaného, ale někdy je to naopak velká chyba.

16. Ahoj, Jaký názor máš na grafity? Považuješ to za umění, nebo spíše za ničení?

Viděla jsem to na zdech, k tomuto druhu malby určených v rámci různých projektů. Tam je to ,,umění”. S trochou nadsázky, protože každý obraz je úplně jiný a některý tu hodnotu má, zatímco jiný nestojí za nic.

Většinou je to však na místech kde to nemá co dělat. V podchodech, na domech, na dopravních prostředcích (já sem počítám i poškrábaná skla a počmárané sedačky v autobusech) a to bych těm malým hajzlíkům, co to udělali, pěkně sečetla. Pochytat, dovléct k poškozenému majetku a jedem: Vlastníma rukama by to museli opravit, zaplatit, osobně se majiteli omluvit a pokud by se to opakovalo, vysoce pokutovat. Ony by je tyhle debilný nápady při práci přešly samy.

Samozřejmě zabavit všechny spreje, lihovky, fixky, hiphop/rap/tucduc hudbu a kalhoty s rozkrokem u kolen, do rukou vrazit hadr, smeták a kýbl a ať jsou někam umývat záchody, když mají tak moc energie… Svoboda a zábava a sice ano, ale ne na úkor jiných lidí!!

Problém však je, že se pochytat jentak nedají.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mája 2014-03-10 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, když je řeč o vlasech. Mám jedem problém už od dětství a to jsou lupy.Nemůžu se jich zbavit a to jsem vyzkoušela už snad všechny šampóny i z lékárny. A nic. Čím jsem starší tím víc mi to leze na nervy. Nevíte náhodou jestli se s tím nedá něco dělat. Děkuji

Ikona diskutujiciho Calwen 2014-03-10 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo ale když sprejery chytnou, tak je hned zase pustí a vše začíná na novo. Je to začarovaný kruh.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-03-10 13:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prečo si zmazla 66.dotazník, kvôli tým šestkám?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-10 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Dotazník pod takovým pořadovým číslem nikdy ani nevzniknul.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-03-10 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jak jsem nedávno dočetla tu tvoji knihu, tak mi přijde, že po jejím přečtení mám mnohem větší cit pro ty všechny věci, jako je energie nebo andělé. Možná se pletu, ale ta kniha je fakt super, i když mi přijde, že jste to nevychytali úplně :-)

Ikona diskutujiciho K. L. 2014-03-10 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K otázce č. 2. Jakými konkrétně biovýrobky to částečně prokládáš?

Ikona diskutujiciho Arten 2014-03-10 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky :), můžu s ezeptat na tvůj názor? Slyšela jsem, že udajně v roce 2015 dojde k selhání systému a ti, kdo budou připraveni odejdou do jiné dimenze, pro nepřipravené bude realita přeměněna. Trochu mi to přijde jako ten konec v Matrixu. Ale čekala jsem to v roce 2012. Co si o tom myslíš ty? A chtěla jsem se zeptat, jesi teda jsme v duté zemi, tak jak to je vlastně celá Astrologie jedna velká lež? Jak potom přišli na galaxii? A jestli je měsíc nějaká mateřská loď mimozemšťanů, tak jak teda může měsíc působit na lidský organismus? A na příliv a odliv? Jak mám brát vesmír, když už vlastně nevím co je pravda a lež, všechno to co jsem znala, už nevím co si o tom mám myslet. Ale poslední dobou je vidět měsíc v poloze, která není podle normálních astronomických pravidel vysvětlitelná, kromně teorie duté země. Promiň, tohle je tema omílané pořád dokola, ale je moc otázek a klamu. Děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho David 2014-03-10 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Výluh z konopí 🙂

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-10 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, za tenhle dotazník ti jsem moc vděčný, obzvlášť za zodpovězení otázek konkrétně mých dvou otázek…

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-10 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud to nevadí, měl bych otázku k číslu šestset šedesát šest:

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-03-10 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak se dá na jídle, třeba ve školní jídelně, poznat, jestli je GMO nebo podobný hnus? (Už vidím ty protivný kuchařky, jak kvůli někomu čtou složení. Ptát se nemá smysl.) Protože vyhýbat se tomu doma, ale jíst to ve škole každý den je asi k ničemu.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-11 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Neber to zase až tak do extrému. Život není o extrémech.

Ikona diskutujiciho Vladan 2014-03-11 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

007: Ahoj, Taktez se primlouvam k vysvetleni dute zeme? Moc by nas to zajimalo, protoze mame informace a fotografie o vstupech do vnitrni Zeme jak na severnim polu (Nasa cenzurovala prave fotky z vesmiru,potom cast hekri vytahli z jejich serveru) tak na mnoha jinych mistech zeme. Potvrzuje to i nekolik duveryhodnych mimozemskych civilizaci a dokonce jsou o tom psany nektere pasaze ve Vedach ci necem…

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-11 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Jakože ne vždy je až tak moc potřeba koukat na rezonanci? Aha :).

Ikona diskutujiciho Dan 2014-03-11 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neměly by se tresty smrti zrušit všude?

Ikona diskutujiciho Bubble 2014-03-11 15:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaké jsou nitroděložní tělíska z tvého pohledu? smaozřejmě lepší než HA, ale jinak?

Ikona diskutujiciho Kač 2014-03-11 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Ještě doporučuju olej slunečnicový olej Raciol, tam má člověk jasně napsáno, že není GMO :)) Dá se koupit snad všude, ale nejsem si jistá, my ho kupujeme v Bille :))

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-11 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o emo?

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-12 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jsem se chtěla zeptat jaký názor máš na tu kauzu Kramný?Teda jestli se k tobě něco z toho tak trochu dostalo…

Ikona diskutujiciho Marta 2014-03-12 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jaký je tvůj názor na cičení Tai-chi, a qigong, který s tím asi souvisí. qigong má být něco jako práce s vnitřní energií.

Ikona diskutujiciho Petal 2014-03-14 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: K této otázce se přimlouvám, zajímá mě i cvičení Pět Tibeťanů, zdali bys to tu mohla maličko probrat.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-03-17 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Já si teda ze svého vlastního dětství pamatuju, že to byly 100% moje vlastní představy. Zčásti inspirované např. postavami z knih nebo filmů. Ty jsi si nikdy takhle nehrála? Ovšem bylo to u mě už ve věku možná kolem 6-8 let. Zatímco v případě opravdového vidění nějakých bytostí (kdy nejde o fantazii) to prý se děje v ještě mladším věku. Takže vidění nehmotných bytostí a imaginární přátelé (produkt představivosti) jsou dvě různé věci.

Ikona diskutujiciho Petal 2014-03-18 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Hrála, vytvářela jsem si příběhy i postavy, ale přeci jen mě zajímá, jestli je to vždy jen lpění dětí na nějaké fantazii, nebo jestli jsou to i v některých případech ty bytosti…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek