82. Dotazník

15.3.2014 v Čtenáři 28

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Ahoj Alue, mám dotaz k těm bohům 🙂 Chápu to správně tak, že např. egypští a severští bohové jsou ty stejné bytosti, jen s jinými jmény? (A to, co se liší, je dáno prostředím – například seveřané narozdíl od egypťanů “nepotřebovali” boha záplav?) A třeba bůh vody se stará globálně o celé vodstvo, zatímco vodní víly o ten “svůj” kousek? A těší bohy, když v ně věříme nebo je nějak uctíváme? Díky 🙂

Jak už jsem řekla, božstva jsou v podstatě kdysi uznávané a uctívané síly přírody a síly přírody jsou zároveň právě ony éterické bytosti. Jak je člověk pojmenuje, (nebo jak si je roztřídí, aby měl dojem že nad tím má kontrolu,) už není podstatné. Důležité je pouze to, vědět o jejich přítomnosti a umět jim projevit úctu.

Protože když si člověk neumí vážit přírodních bytostí, neváží si ani Země. A kam to spěje, to pak můžeme vidět všude kolem nás. Ono to v konečném důsledku víc prospívá nám, než jim. Oni vědí kdo jsou a od čeho jsou na světě, ALE VÍME TO JEŠTĚ MY? Návrat k původním hodnotám nám to připomíná a my se vracíme zpět sami k sobě.

2. Co si myslíš o filmu město andělů? Líbí se Ti? Myslíš, že by něco takového bylo možné v realitě?

Film jsem viděla. Ačkoliv má hlubokou myšlenku a spousta dialogů je naprosto úžasná, není to zrovna můj top, protože nekončí dobře.

Anděl se nestává člověkem, ani se do lidí platonicky nezamilovává. Platonická láska mezi mužem a ženou patří lidem, andělé fungují na jiném levelu, nepotřebují to. Nejsou ,,tělesní”, ani tak nepřemýšlí.


3. Potrebujem pomôcť proste ja surne potrebujem čosi také…. hmm jak to vysvetliť. Niečo aby som bol taký aký chcem byť. Jednoducho si poviem že Takýto chcem byť a takto sa správať takto reagovať atd… a potom taký budem. Viem že chcem moc ale nepoznás náhodou čosi, niaky rituál abo čo čo by mi to splnilo? Ze napísem na papier vlastnosti a potom sa ráno zobudím a budem taký… Nie je čosi také?

Kouzlem to nejde, ale jde to postupnou prací na sobě. Nic na světě není zadarmo, všechno se musí nějak zasloužit. S tím nepočítej, že kvality získáš nějakým rituálem… Tomuto tématu jsem věnovala celou knihu Svítání. Doporučuji koupit a aplikovat.

4. Zdravim Alu, je dobre si koupit nejaky snar(muzes nejaky doporucit?) nebo znas neco jineho jak si pomoct rozlustit sny?

Snáře jsou víc pro zábavu než k užitku, málokdy je v nich význam řečený dobře. Sny jsou subjektivní a nedá se k nim přistupovat podle jednoho mustru. Jestli se chceš učit významu svých snů, spíš zkus tuto knihu: Práce se sny

5. Jaká je původní a správná velikost prstenu atlanťanů, aby měl správné účinky? Je dobré, nosit dva prsteny, na každé ruce jeden, jak jsem někde četla? Je tento prsten vhodný pro každého?

Rozměny atlantského prstenu jsem se nikdy nezabývala, pokud vím tak nejde o jeho velikost, ale o ten symbol. A stačí jeden, nosit jich víc je poněkud zbytečné.

6. Na youtube se objevují videa s frekvencí 582 Hz, co je na této frekvenci zvláštního nebo prospěšného? Je na tom vůbec něco pravdy, že je hudba s takovou frekvencí prospěšná? Jinak, děkuji moc za návod na převod hudby, myslím, že už to asi mám správně :-), a omlouvám se, že jsem se tak rozepsala.

Na youtube se objevuje spousta videí se spoustou různých frekvencí a jejich význam se dá vyčíst na internetu. Já s jinými než 432hz pokusy nedělám ani jsem nedělala, takže to co se o nich tvrdí dosud nemám nijak potvrzené. Ani necítím potřebu to zkoušet, každopádně iniciativě se meze nekladou.

7. Jaká je tvoje nejoblíbenější hračka z dětství?

Měla jsem takového šedého plyšového Mývala. Toho jsem měla opravdu hodně ráda. Ale jinak jsem nikdy na maňásky ani barbínky a panenky moc nebyla, víc mě lákala zvířata. Takže morčata, šneci, pavouci, ještěrky, myši.. Prostě kdejakou havět jsem kde odchytila. Většinou to pak bydlelo chvilku ve sklenici a pak jsem to zase šla pustit ven… Ale s pavouky byla sranda velká, ti se dali krmit například plošticema 🙂 Pouštěla jsem ho, až když byl tak strašně přežraný, že ho ploštice přestaly zajímat.

…. Tahle záliba mi dodneška zůstala, tak stavím včelám a mravencům hospody. To je mnohem lepší, než nějaká hračka. Protože to samo myslí a samo se to pohybuje. A navíc mě u toho nikdo neotravuje, protože s hmyzem nechce mít nikdo nic moc společného. Člověk u toho má svůj klid na přemýšlení.

8. Propadala jsi někdy ve škole z něčeho? 😀

Ne, já jsem byla velice pečlivá a ačkoliv jsem se nikdy moc na nic neučila, tak mi stačilo dávat pozor.

9. Ona je “trochu” divná otázka…ale myslíš, že je součást jakési živočišné přirozenosti…hmm jakési ženské sklony k submisivitě a “podřízenosti” k muži (partnerovi) a mužské sklony k dominanci. Jakože samozřejmě, že muž i žena jsou si bezprecedentně rovni, o tom se ani nedá diskutovat, je to prostý fakt. A nebo nejsou třeba sklony k “podřízenosti” dané nějakým prastarým špatným programem, který nám do hlavy zakomponovaly nějaké…nízké entity…že muž je “dominantní” a žena “podřízená”. Že třeba i ženy vzrušuje ta podřízenost partnerovi a naopak muže vzrušuje představa dominance…

No nevím jak ty, mně ničí podřízenost tedy nevzrušuje :D!! … To už jsme koukám u nějakých sexuálních úchylek, jestli se nepletu.

Ale vraťme se k tomu zpátky: Žena je životadárná, pečující, laskavá a tvořivá. (Pokud to není nějaká chlupatá mužatka nadopovaná hormony. To už bychom byli někde jinde.) Úkol muže je chránit ženu, být jí oporou a poskytnout jí bezpečný domov. Proto má muž také mnohem větší sílu, je manuálně a technicky zdatný. Kdežto žena zase vidí jiným do duše a je empatická. Zároveň je pro ženu důležité, aby mohla k muži vzhlížet, protože to ji pak hodně inspiruje a dělá jí to mnohem šťastnější. Vyloženě je dobré, když žena má koho obdivovat a o koho pečovat a když muž má koho ochraňovat.

Lidé na to nějak zapomněli a překroutili si mužskou ochranu jako nadřízenost a ženskou životadárnou a pečující podstatu jako podřízenost. Ve skutečnosti tam žádná není, to existuje jenom v pokroucených představách některých lidí.

Problém dnešní doby ale je, že mnozí muži už nejsou muži… Až moc často místo nadsamce máte tu čest se zženštilým srabem, který se bojí tmavých uliček víc než vy a muži to mají stížené obtloustlými ženskými, které chlastají pivo na ex, hulí a mluví sprostě. To už není ,,muž a žena”, ale jakási nepodařená parodie na ně.

10. Jak jsi objevila Toma Poutníka?

Lidé se o něm začali pochvalně zmiňovat, když jsem publikovala často svoje zážitky z astrálních cest.

11. Co si myslíš o kvalitě a ceně biokosmetiky?

Podle toho jaké. Já řadu značek používám a nemůžu si to vynachválit. Víc toho mám bio než nebio a na ceny moc nehledím. Pokud nejsou nějaké extrémě šílené, nemám problém si něco připlatit a neobracím nešťastně pětikorunu v kapse.

12. Co si myslíš o fénech, s nano iontovou technologií záporných iontů, pro lepší vlasy?

Já tenhle fén mám a nepřijde mi nějaký jiný nebo lepší než obyčejné fény. Před mnoha lety mi ho někdo daroval, tak už jsem si ho nechala… Zase ho ale použiju jednou za půl roku, takže možná ten výsledek nemůžu poznat.

13. Vadí ti kupované odřezané kytky? Máš pocit, že je takto lidstvo ničí, když je vytrhnou ze země a prodávají je jen tak na ozdobu domů nebo pro potěšení přítelkyně, když stejně potom zvadnou a umřou? Nebylo by lepší se o ně hezky starat a celoživotně pěstovat?

Tak zase pokud jsou to kytky z květinářství, tak ty bývají k tomuto účelu i pěstované, to mě nijak nevzrušuje. Navíc nikdo nic ze země netrhá, kořeny zůstávají v zemi, takže rostlina neumře. To si nějak pleteš.

Blbé jsou ale ty babky, co na ulicích prodávají chráněné druhy květin brzy na jaře. První květiny jsou potravou pro včely a včely jsou podle mě důležitější. Takže když už chci kytku, jdu si ji normálně koupit někam, kde vím, že to žádná babka u lesa neukradla zpod nosu včele, ale že to nějaká firma vypěstovala ve skleníku a přivezla. Úplně nejideálnější mi přijde kupovat cibuloviny jako Hyacint. Koupíš cibulku co má nasazeno a ona se ti doma hezky vytáhne a zavoní sama. Cibulka navíc nechcípne a dá se ještě využít.

14. Alue jsi pořád se svojí osobní vílou i po několika letech, nebo už se u Tebe nezdržuje?

Jsem, ale taky nemusím psát na internet úplně všechno.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-03-15 03:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veríš voľbám, keď si ľudia volia politikov, alebo máš skôr podozrenie že sa pri voľbách podvádza?

Ikona diskutujiciho Fox 2014-03-15 04:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéééé moje otázka byla zodpovězena :D Jupíí ! Děkuju

Ikona diskutujiciho leeth 2014-03-15 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o neposkvrněném početí?

Ikona diskutujiciho Perun 2014-03-15 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče té 9tky. Výstižnější odpověd jsem dlouho neviděl :-)

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-15 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolik článků už máš dohromady celkově na svém blogu?

Ikona diskutujiciho J. 2014-03-15 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při četbě tvé knížky mě napadla otázka: Když se ty stromy ničí a lesy, co pak dělají dévy a ochránci lesů? A jak silně vnímají tu situaci? (pochopitelně s toho nejsou asi nadšení, ale já si to nějak nedovedu představit) A kam pak vlastně jdou?

Ikona diskutujiciho don chuan 2014-03-15 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o planéte Sírius?

Ikona diskutujiciho don chuan 2014-03-15 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o značkách ako su nike a adidas?…ja osobne z nich nemam dobry pocit

Ikona diskutujiciho Petra 2014-03-15 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: V menu vedle archívu je vždy číslo uveřejněných článků v tom kterém roce, stačí si je sečíst. 🙂 (Za to, Alue, smekám pomyslný klobouk.)

Ikona diskutujiciho Táňa 2014-03-15 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: přesně tak, moc hezky napsané. Mě by ještě zajímalo, co si myslíš o filmu Sunshine, pokud jsi viděla, díky.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-03-15 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Doufám, že opravdu víš, na co se ptáš. Hodně lidi si totiž myslí, že to označuje něco jiného, než co to doopravdy označuje.

Ikona diskutujiciho Marta 2014-03-15 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za zodpovězení otázek :-)

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-15 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Politik je jen loutka, tu ovládají nadnárodní korporace, ty banky, pak tu máš ilumináti,římský klub,svobodní zednáři,bildenberg atd, nad nima entity z temných světů.. přesnějc viz foto:

Ikona diskutujiciho Kač 2014-03-15 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znáš spisovatele Paula Coelha, četla jsi některou z jeho knížek…a co si o něm myslíš + o jeho knížkách? :))

Ikona diskutujiciho Pouštní růže :)) 2014-03-15 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych Tě moc poprosit, jestli nevíš, co je za mimozemskou rasu v souhvězdí Betelgeuse?

Ikona diskutujiciho MarikaYO 2014-03-15 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký máš názor na detoxikační náplasti? 🙂

Ikona diskutujiciho Míra 2014-03-15 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-03-16 00:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já jsem si taky jako malá hrála s pavouky a se šneky. Já jsem vždycky pořádala šnečí závody. Jenže oni si lezli kam chtěli a na cílovou čáru ani nepomysleli. :-)

Ikona diskutujiciho All 2014-03-16 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1)Je mozne jest vacsie mnozstva medu denne bez priberania? samozrejme v kombinacii s orechmi a ovocim, pri dodrziavani zdravej vyzivy?

Ikona diskutujiciho All 2014-03-16 19:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si mylsis o prestrihu v klipe Beyonce v 3:06? https://www.youtube.com/watch?v=3xUfCUFPL-8

Ikona diskutujiciho Ordi 2014-03-17 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Snáře mi připadají zavádějící, krom toho, který má moje babička. Má takový prastarý, v červené koženkové vazbě a musím říct, že ten je opravdu dobrý a ty výklady byly vždy pravdivé. Akorát teda ten snář podle mě nejde sehnat, je opravdu prastarý. A je to jediný snář kterému věřím. Jinak teda musím říct, že já mám sny tak šílené a mám jich tak moc za jednu noc a tolik témat a příběhů, že to nemůžu ve snáři nikdy ani najít, protože nevím co a jak mám hledat a protože na moje divoké sny žádný snář nestačí, ani babiččin. To jen někdy když se mi jednou za čas zdá něco jednoduchého, tak si tam něco najdu. Co se týče té podřízenosti partnerů, tak musím přiznat, že jsem asi úchyl :D ale po sexuální stránce se mi líbí být ta podřízená :). Nevím proč, fakt ne :D. Jako zase bych nechtěla, aby mě partner při sexuálních praktikách bičoval apod, to opravdu ne, ale mně se tak nějak líbí když jsem submisivní a partner dominantní :). Jinak ale co se týče běžného života, tak jsme si zase hodně rovní, to jsme oba spíš dominantní a jsem taková, že ani nemám ráda typické české tradice typu žena umí péct, uklízí, muž vydělává… Já v podstatě neumím ani používat některé sporáky, i když je to divné. Nebaví mě pečení a vaření. Možná to bude tím, že se mnou maminka nikdy nevařila ani nepekla nebo tak, ona to taky nemá ráda a nebaví ji to. Já jsem hold asi kapitola sama pro sebe :D.

Ikona diskutujiciho sirah 2014-03-17 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bude mít někdy v budoucnu Tomáš Marný přednášky i v Praze? Děkuju

Ikona diskutujiciho dodino 2014-03-17 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cislo 13 – rezane kvety: Vacsina rezanych kvetov /v supermarketoch prakticky vsetky/ pochadzaju z Afriky. To pride nejaky 'investor', podplati tamojsiu vladu, zaberie tie zvysky urodnej pody a postavi brutalne skleniky. Pri pestovani kvetov sa pouziva ovela viac pesticidov, tam nie su NIJAKE limity, lebo kvety nie su urcene na jedenie…

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-17 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Nedávno jsem med vypustil,nebudu jíst včelý zvratky a vyměnil za Agávový sirup, další level je sirup Javorový ten je výborný pro diabetiky, protože se štěpí v těle jinak.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-17 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ve svých článcích o Juvenijní Justici mimo jiné píšeš, že homosexuálové jsou často pedofilové… Jde to -ať už homosexualita či pedofilie- či obecně zvrácené (=ubližující a nedobrovolné) sexuální praktiky, nějak léčit?

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-17 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Hledej entitu Bashar to je Siriánské vědomí a už řadu let pomáhá lidem:

Ikona diskutujiciho Lucka 2014-03-17 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám se modlit k Ježíši a pánu bohu,nebo můžu i třeba k Archandělovi Michaelovi.Nevím Děkuju

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-18 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Všechno je jen Iluze, můžeš se modlit ke komu chceš, ale pokud tě to nějak ovládá či svazuje není to dobré, protože se pak začneš motat v kruhu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek