9. Moristova dobrodružství: Macek má rád omáčky!

24.3.2013 v Poselství 12

Tak jsem svoji malou kočíííčku zvážila… A moje malá kočíííčka už má 4,6! kilogramu. – Byl překřtěn na MACKA. A pochválen, že hezky roste… ale novinek mám samozřejmě víc:

Zjistila jsem, že Moristek je na omáčky. Dokonce vylíže i Chilli con carne (Sežral i jednu velkou červenou fazoli, ale kukuřici nechal…. Taková škoda. To já mám zase radši tu kukuřici.)

Nechci ho krmit jenom granulemi, dřív taky granule nebyly, kočky sežraly kdeco a byly v pohodě, takže to s tou výživou zase až tak moc neprožívám. Tak mu to prokládám. Co zbyde na talířku, to dostane kocour, pokud uznám, že by ho to mohlo zajímat, nebo že to není pro něho jedovaté.

Moristek má ve zvyku vylízat ze všeho vodu, omáčky a to tuhé, i když je to MASO, si nechá napotom. Když se mu podaří vypreparovat z misky bramboru nebo rýži, tak tu nechá úplně. Leda bych ho musela trápit hlady, aby to sežral.

Takže máš pan král má dvě misky. V jedné má Royal canin a v té druhé oběd. – A střídá to.

Přijde si rozvážně k misce, ují trošku granulí, pak to ,,zapije“ omáčkou, pak ují zase trošku granulí, pak jde k omáčce, lupne si kousek masa, zase granule, zase omáčka… a pak se zase odkulí zpátky do křesla a jde spát. – Normálně je to gurmán a jídlo si užívá o dvou chodech…


Žere hodně. Nepřecpává se, není tlustý, nehltá (Od té doby co byl koťátko se mi nikdy nepoblil, to se stalo jenom jednou, když byl malý a my jsme neuhlídali dávkování granulí…), přesto nestačím doplňovat misky.

A Moristek je generál po mně. Normálně je krotký jako beránek, nechá si všechno líbit, ale jak překročí někdo jeho hranice a dovolí si něco, co už kocour nesnese, tak si umí sjednat pořádek a taky se umí pořádně ozvat: ŇÁ! ŇÁ ŇÁ ŇÁ… ŇAŇA! Zásadně nežere z misky, kde jde vidět na dno. NIKDY.

Bude sedět deset minut u misky a pokvikávat a poplačkávat a upozorňovat, že se má dosypat, protože toho má málo. I když si chce dát jenom trošičku, jenom malou svačinku, tak zásadně nebude a nebude jíst z poloprázdné ani poloplné misky. Musí být plná a hotovo.

Někdy ho donutím to dožrat, protože není možné jíst jenom zeshora ty nové granule a ty spodní nechat zvětrávat týden dole. – A to samozřejmě náš pán generál nemá moc rád, tak je lepší mu tu misku sebrat, zbytek granulí hodit do nějaké omáčky, nebo k tuňákovi a ,,Dokud to nesežereš, tak si trhni nohou.“ – Pokud se zbytek granulí nepřidá opět do poloprázdné misky, je náš generál spokojený a hezky to dojí. Pokud není miska plná, hlásí dál akutní nedostatky.

Jelikož je na omáčky, tak mu říkám, že je ,,Typický chlap“… Ti jsou totiž taky omáčkoví: Moristek dostal trošku špenátu, namačkala jsem mu tam mikrobrambůrku. Špenát s chutí vylízal, bramboru nechal… Dostal Chilli con carne. – Omáčku vylízal, fazoli sežral, kukuřici nechal…

A teď zase nedávno byli ptáčci. Natrhala jsem trošičku masa, zalila mu to omáčkou a dala jenom mikroskopické množství rýže. Takže mu v omáčce trochu plavalo ještě něco navíc. Myslela jsem, že to ani nepozná. – Omáčku vypil, maso sežral, rýži nechal na dně úplně suchou 🙂 – Tak si říkám, že mu ty přílohy už cpát nebudu.

Zato ale musím uznat, že Moristek je velmi komunikativní macek, který hodně povídá a hlavně pokaždé umí pozdravit a poděkovat. Někdy si říkám, že až na tu misku, má lepší způsoby než já.

Mňoukne když někdo přijde, když ho začne hladit, když dostane jídlo, když spí a probudí se, když jenom projdete kolem.. prostě pořád zdraví. To je samé ,,ahoj ahoj ahoj ahoj…“

V kuchyni, když čeká na něco dobrého, tak si povídáme. On udělá ,,ŇÁ“, a já udělám ,,Mňau“. – On mi odpoví, já mu odpovím.. To jsou úplně filozofické hlubokomyslné dialogy.

Avšak byla tu jedna nepříjemná záležitost a to jsou jeho Hov… nechci tady rozvíjet to fekální téma za pomocí vulgarismů, budeme tomu tedy říkat odborně: ,,Exkrementy“.

Moristek si přes zimu zvykl ukládat a zahrabovat své objemné exkrementy do čerstvé přikrývky sněhu na trávník ven… Kočičí záchod ho moc nebaví, tam jde jenom když fakt musí (To není vůbec špatný nápad, víte jaký je to smrad, když to blbě zahrabe a když se to pak čistí? Takhle to už skoro vůbec dělat nemusím, to jen tak jednou za uherský rok, když je kočka bez dozoru a nikdo ji nepustí ven.)… Aby taky ne, je to kočka spíš venkovní, v domě je jenom odpoledne do večera, jinak pořád běhá venku.

Když přišlo jaro a sníh roztál, jímala mne hrůza, kolik exkrementů se najednou zjevilo na trávě. – Rychle jsem to všechno poklidila, aby mi za to někdo nevycinkal. Můj trávník to není.

Jenomže Moristek postupně vyrobil další a opět je uložil na tato nevhodná místa. – Zase jsem to po něm uklidila.

Dělalo mi to starost, protože kočka je přece kočka. Ta si má někde vyhrábnout důlek, uložit svůj exkrement do důlku, ten zahrábne a nic po ní nikde nezbyde. To jsem si rovnou mohla pořídit psa, kdyby mě bavilo uklízet něčí exkrementy na trávníku a bát se, abych do toho náhodou nešlápla. Hovňous Exkrementy mě prostě nebaví poklízet a je to jeden z mnoha důvodů, proč nechci psa.

(Stačilo mi to v dětství… ne, nebudu to dělat. Nebudu chodit se sáčky a sbírat všechno, co můj pes po cestě vyprodukuje. A taky se mi nelíbí, že někteří lidé, co to také nechtějí dělat, klidně mají psy, nesbírají to a já pak ty atomovky musím přeskakovat… Tak buď mám psa a ty produkty si po něm hezky uklidím, anebo psa mít prostě nebudu.)

Tak jsem před Moristkem o tom mluvila. Od čeho je kočka a že kočky přece nekadí na trávník, co to je za podivný návyk… Stará kočka chodila někam pod stromky, kde byla půda kyprá a kde to hlavně nikdo neviděl, ani tudy nemohl jít.

A moristek asi umí česky, protože po druhém poklizení toho jeho ,,minového pole“, už se žádný exkrement na viditelných plochách trávníku neobjevil. – Prostě začal minovat jinde.

Nevím sice kde, ale doufám, že to byla poslední kapitolka, týkající se otázky ,,Jak naložit s produktem kočičího mazla“ (,,mazlík“ už to být nemůže, to by nesměl mít 4 a půl kila)

Buď to vypozoroval, nebo ho to na trávě přestalo bavit… anebo mi rozuměl.


Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2013-03-24 07:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhernej koćičák :-) Taky mám rád omáčky ale teď mě ničí dastritida tak jím jen dietu a piju mlíko. Koukám že se spolu nenudíte :-)

Ikona diskutujiciho Houbička 2013-03-24 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám tyhle články ze života tak hrozně moc ráda… :-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-03-24 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ale macek… ta poslední fotka je naprosto dokonaláá :))

Ikona diskutujiciho Alinka 2013-03-24 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je macik máme taky kočičku ,ale to je Ona. Ta je tak polovinu menší :-D.

Ikona diskutujiciho Verča 2013-03-24 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Já taky.:-)

Ikona diskutujiciho Farah 2013-03-24 23:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mela jsem uzasnou sobotu na vesnici u kamaradky- to byl dokonaly psinec :D Takze hned jsem pri prichodu byla ovesena 4mi 4nohymi zrzave hnedymi :D telicky, hlavicky pekne :] jen do te doby nez z travniku vyrejply kdejake hov… exkrement …uaaaaaa!!! ale povahove nemaji chybu 🙂 A jo, Moristek opravdu nabral co do velikosti :]

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2013-03-25 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše kóča je jenom domácí a balkonová, takže chodí na záchůdek…problém se smradem byl, když jedla Whiskas granule…od té doby, co jsem ji přeučila na Hill´s, tak si ani nevšimnu, že dřepěla na hajzlíku:) Takže super, jestli máte někdo problém se smradem, zkuste lepší granule nebo kapsičky z veteriny (a né Whiskas apod.)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-25 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Whiskas je hnusná lévná srágora. Představ si, že je v tom kopa soli, ale hlavně umělá barviva. A to pak kočka různě mění barvy kožichu do šeda, dožluta, nebo jakoby zarezne.

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2013-03-25 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to jen tiše závidím :-) Teda taky bych si hned dal ale nedopadlo by to dobře :-) Gastritida …..

Ikona diskutujiciho Evča77 2013-03-25 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak s těma růžovejma slzama z očí u psů bych si dovolila nesouhlasit :-) U někoho to může být samozřejmě stravou,to nepopírám, ale určitě ne úplně vždycky. My máme fenku – bílého bišonka, která už od štěněte měla čumák celej červeno-oranžovej jak od slz, tak od slin. (Jednou na ní dokonce nějaká paní šišlala, jakej je to ale od hlíny špinavej pejsek, to mě tenkrát pěkně rozčílila :D) A po několika letech to najednou z ničeho nic přešlo a už je všude krásně bílá. Granule kupujem odjakživa stejný, max jinou příchuť. A co jsem tak četla, tak i výstavní psi, na kterých "páníčkové" nešetří, mají bohužel tyhle problémy…

Ikona diskutujiciho Nanu 2013-03-26 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je úžasné 🙂 Hrozně mě baví číst o Moristkovi a vašich nových společných zážitcích, je to úžasné, jak se k tobě nachomejtl a je to tvůj malý přítel :)… Já si plánuju pořídit miniprasátko, rodiče se zatím moc netváří, ale já vím, že jednou stejně povolí 😉

Ikona diskutujiciho Cherry Steel 2013-03-29 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mám kocourka, Deniska. Je to úplně stejnej macek jako ten tvůj a to je mu teprve něco přes půl roku!? Každopádně nejraději k jídlu má ryby. Normálně se ke mně nelísá, jen, když sní rybu. On ví, že to nesnáším, ten smrad. :D Ale jinak si na něj nemůžu stěžovat, teď byl proti mé vůli vykastrovaný, takže ani nesmrdí. A pořád se chová jako kotě 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek