90. Dotazník

30.4.2014 v Čtenáři 35

Napadá-li Vás otázka do příštích dotazníků, položte ji směle do diskuze… Děkuji!

Upozornění: Dotazníky nejsou určeny k recenzím na zboží, posuzování osob, webů apod. Nenahrazují e-mailovou poradnu, s osobními problémy se prosím obracejte sem

1. Chtěl jsem se zeptat, jestli neplánuješ někdy v budoucnu prodávat ty své kreslené obrázky, které máš vystavené v galerii. Jde z nich velmi pěkná energie a pokaždé, když se na ně dívám, cítím jakýsi léčivý vnitřní dotek. Opravdu rád se na ně dívám. Je mi s nimi tak nádherně! Když se někdy necítím dobře, tak se jenom dívám na ty kresby a už za malou chvilku se všechny ty vnitřní bolístky a chmury začnou vyjasňovat, až se nakonec začnu usmívat. Vyzkoušel jsem si to již několikrát a pokaždé to funguje. Čím to je, že jsou Tvé obrázky tak léčivé?

Děkuji, upřímně si vážím toho, že se moje kresbičky někomu tak moc líbí. Tuto otázku mi lidé pokládají celkem často a Ano, mám v plánu je prodávat. Ráda bych v tiskárně udělala nějakou menší zakázku, kdy by se namnožily kopie určitých oblíbenějších kreseb a ty by byly k dispozici za nějakou nižší částku, případně by se daly ještě energeticky upravit, aby zářily víc a měly o hodně silnějí efekt. A šly by normálně do e-shopu jako zboží, případně s originálním podpisem. Akorát se to musí dořešit, musí se na ten tisk našetřit, musí se domyslet pár praktických věcí k tomu. Nevím kdy přesně se to zrealizuje, ale určitě to mám v plánu.

Kresby jsou léčivé asi proto, že každé dílo vždy vyzařuje energii toho, kdo jej stvořil. Já s tím nic speciálního nedělám, jenom zkrátka kreslím to, co mě napadne. Ale něco na tom je, protože když si prohlížím svoje kresby, hned se cítím jakoby ,,nabitě“. Na mě to má efekt taky.

2. Jak je na tom Vladimir Putin podle fyziognomiky?

Celkem dobře. Rozhodně milionkrát lépe, než ti šašci, co tomu šéfují u nás.


3. Ako na telo vplýva čistenie pleti ultrazvukom? Teraz sa miesto manuálneho čistenia robí takmer u každej kozmetičky ten ultrazvuk.

O tomto jsem v životě ani neslyšela 🙂

4. Jak si mam najit kluka? Nebo spíš, není divné když 16ti letá holka ještě žádného neměla?

Není to nenormální. Láska se nedá ani poručit, ani uběhat. Ta zkrátka přijde sama a každý má své načasování. Určitě nespěchej a nesnaž se za každou cenu někoho uhnat jenom proto, abys někoho měla. Vždy se vyplatí počkat, až ten pravý protějšek přijde. Slušný a dobrý kluk se hledá déle, ale dá ti toho milionkrát víc, než kdybys uháněla kluky z principu. Tam není o co stát.

5. Myslíš, že existuje něco/někdo jako amor? Ne přímo se šípy, ale zkrátka anděl, co sblíží ty dva vyvolené…

Postava Amora je spíše personifikovaný princip. Lidé mají tendenci dávat neuchopitelnému nějakou formu, aby to pak lépe chápali.

6. Co nejčastěji děláš když je ti smutno?

Když se stane něco nepříjemného, jdu se buď potěšit za někým koho mám ráda, nebo na procházku do přírody.

7. Dělala jsi si někdy nějaké IQ testy, nebo na to moc nedáš?

Když mi bylo cca 8 let, vzali mě k psycholožce, ve snaze zjistit něco o mých zvláštních vlastnostech. Tam toho testy ukázaly celkem dost.

Od té doby už mě nikdy profesionál neměřil, takže nevím, kolik opravdu mám. Dětské testy jsou jiné než pro dospělé, nejsou tak přesné a může se to změnit. Ty testy, co si lidi dělají na netu nebo na koleni, jsou nedůvěryhodné. Ty jsou jen pro zábavu… Ale možná, že až se jednou budu nudit a budu to fakt chtít vědět, si k tomu psychologovi třeba zajdu a zaplatím si nový test.

8. Co si myslíš o solárních panelech?

Víte, že se údajně chystají nové zákony, které zdaní energii vyrobenou ze solárních panelů? Stát už neví, jak jinak nás ještě likvidovat. Místo aby podporoval úsporný styl života, dupe nám po krku!

9. Už jsi začala psát svou 3. zmiňovanou knihu?

Ohledně třetí knihy nechci zatím nic oficiálně ohlašovat, na to je ještě čas.

10. Jaký názor máš na grafologii, myslíš si, že se dá opravdu z písma poznat tak dobře charakter člověka?

Trošku jsem to studovala. (Ne tak moc jako fyziognomii.) Z toho co jsem se dověděla, to bylo celkem vypovídající, ale myslím, že je to metoda často a do jisté míry orientační, čili žádné ,,je to tak a tak“, ale ,,máte spíše sklon k tomu a tomu“.

11. Už dlouho mě napadá jedna otázka… Když jsou náboženství, církev, kříže atd. takový hnus (já tomu věřím, a uvnitř sebe i vím že to tak je), jakto že tomu věří a obětují život takové masy lidí? A to v součastnosti i minulosti? Nějak to nechápu. Oni, nevidí že je to ovládá?

Lidé jsou za mnoho generací naučení k tomu, aby nebyli schopní samostatně myslet, ale aby odevzdávali moc i zodpovědnost za sebe, jiným lidem. Lapidárně řečeno, hledají si vůdce co jim řekne co si mají myslet, nebo stát (či osobu), co se o ně má postarat. Největší sranda je, že jim dodneška ještě nedošlo, že to tak nefunguje a že nikdy nikdo se o nás nepostará, ani nám nebude organizovat život, ani nám nemůže říkat co máme dělat. To si každý musí zařídit sám.

Silné, vyrovnané osobnosti do toho nespadají, ale to rozhodně není majorita. Většina lidí potřebuje toho, kdo se o ně ,,jakože postará“. Proto také máme stát, politiku, nebo církve… Žádná z těchto věcí není potřebná, ani prospěšná, ale lidé to chtějí, tak existuje. Lidé chtějí toho, kdo za ně bude něco dělat, kdo za ně rozhodne, kdo za ně promluví. Sami se toho bojí.

Náboženství nabízí lidem ,,spásu duše“, říká jim co si mají myslet, jak žít, co dělat a dává jim falešný dojem ,,bezpečí“. To je to, co průměrný člověk chce, touží-li se pověsit na nějakou vnější jistotu. Všimni si, že největší fanatici a členové sekt nejsou lidé osobnostně silní, nebo nadprůměrně inteligentní. (Výjimkou jsou vůdci sekt. Ti musí být inteligentní, aby tu svoji masu ovcí mohli ovládat.) Jsou to průměrní lidé, většinou s nižší inteligencí, kteří nemají moc v životě štěstí a potřebují se někde zařadit do stádečka, ve kterém se budou cítit jistější. Silná osobnost totiž nemá potřebu se spoléhat na nějakou instituci a nechat si od ní diktovat, co má dělat, ale zařídí si život sama, protože ví, že na to má a že je to pouze její vlastní zodpovědnost. Nikoho jiného… Toto zrovna jsem vypozorovala za tu spoustu let, co mě jako malou tahali mezi takové lidi. Jsou tam všichni skoro stejní a není důležité jestli je to křesťan nebo katolík, nebo protestant, nebo jehovista, krišňák, či vyloženě člen nějaké sekty co se na konci její existence všichni hromadně zasebevraždí. Toto vyhledávají pořád jedni a ti samí lidé, kterých je v lidské populaci vždy dostatek bez ohledu na letopočet. A ještě vem v úvahu dobu, kdy církev měla moc nad lidským životem. To sis ani nemohl vybrat, čemu budeš věřit, protože by tě upálili, či v jiné zemi třeba ukamenovali.

Církve tedy staví na neschopnosti samostatně být a myslet. Není to lidská přirozená vlastnost, je to program daný lidem za mnoho a mnoho generací, které byly vystaveny určité výchově a určitému systému vzdělávání i přístupu k životu. A vyjít ven z takového programu není příliš snadné. Ven si jen, jaké škody napáchá na dítěti devět let povinné školní docházky. To máš devět let života, kdy skoro celý den nemůžeš dělat nic samostatně, ani myslet samostatně. Vykonáváš jako stroj to, co se po tobě žádá. A nežádá to tvoje milující maminka, žádá to nějaká osnova, která je uměle vynucována na každém dítěti stejně, bez ohledu na jeho talenty a slabosti… Vždyť to není ani smutné, je to přímo zrůdnost. A čím déle se do školy chodí, tím horší ty následky pak jsou, pokud si člověk zavčas neuvědomí, o co jde. Ono se dá chodit do školy, kde vše odpapouškuješ a myslíš si přitom něco o zadní části těla, ale kolik takových alespoň částečně uvědomělých lidí je?

Jen si vzpomeňte, co dělali učitelé a profesoři, když jste začali diskutovat o učebnici, kladli příliš mnoho otázek, nebo měli na učivo vlastní názor? – ,,Je to tak a tak a nehádej se se mnou, protože ty jsi blbec a ti lidi co tu učebnici psali tomu rozumí víc než ty.“ – Co se z toho pak mladý člověk naučí? Jednoduše tohle: ,,Ostatní lidé ví věci líp než já, na mém názoru nezáleží, protože jsem debil.“ …. To je účel školství, ať se vám to líbí, nebo ne.

Největší geniové a vynálezci z celého světa byli geniální proto, že se sami za sebe učili, sami bádali, sami mysleli, sami objevovali. Nebyli průměrní a nenechali svého zvídavého ducha umřít v lavici, nebo v kostele. – V kostele vám dělají to samé: ,,Ale Panna Marie přece nemohla být Panna, přece vajíčko a spermie -“ ,,Takhle to píše Bible, nerouhej se, nebo přijdeš do pekla!!“ – Je to úplně ten samý princip. V podstatě členové sekt/náboženství se dají přirovnat k přerostlým dětem, které pořád potřebují, aby jim někdo říkal, co si mají myslet. Protože sami za sebe to nedokážou.

12. Je důležité mít vysokou školu?

Pokud už v nízkém věku víš co chceš od života a kdo jsi, tak není… Ne že by ti to snad škola řekla, ale můžeš se na ní alespoň částečně schovat před životní realitou, daněni a mezitím si to za prodlouženou dobu rozmyslet. Většina lidí to tak dělá. Zase ale kdyby nikdy do žádné školy nechodili, nikdy by nezapomněli, co chtějí v životě dělat a za co chtějí brát peníze 🙂

13. Co potřebuji k astralnímu cestování?

Vůli, talent, know-how

14. Jaké jsou tvé oblíbené knihy nebo spisovatelé?

Ty které se mi obzvlášť líbily, doporučuji v rubrice ,,Knihy“. Neříkám že jsou tam všechny co jsem kdy četla a co se mi líbily, ale je to hezký vzorek. Na konkrétního spisovatele zaměřená nejsem, čtu zkrátka knihy, které mě zaujmou svým tématem a ze kterých se něco nového dozvím, co mě inspiruje, nebo přivede k zamyšlení.

15. Pak jsem se chtěla ještě zeptat, zda si myslíš, že mají psi vliv na zdraví, člověka (ať už psychické nebo fyzické)?

Samozřejmě mají, k tomu doporučuji přečíst článek: ,,Energetický význam zvířat pro člověka“

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dotazníky“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho kr. 2014-04-30 05:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosim ta, nemohla by si napísať nieco viac o fyzignomii? Veľmi má to zaujíma, no nemôžem o tom nič nájsť. Aspon nejaké základné črty, ak by sa dalo. Vďaka 🙂

Ikona diskutujiciho Kač 2014-04-30 07:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsi taky některou z knih Dana Browna? Jaký na ně případně máš názor? 🙂

Ikona diskutujiciho J. 2014-04-30 07:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Alue, jen bych se chtěla zeptat na tu Fukušimu. Jsou nějaké nové informace?

Ikona diskutujiciho Otázka z fyziognomice 2014-04-30 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A když jde někdo na plastickou operaci(např. nosu), ovlivní to nějak (i třeba jen trošku) jeho vlastnosti? :D

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-04-30 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už dlouho se zamýšlím nad způsobem měření IQ. Když má někdo IQ 100 tak je přesný průměr inteligence populace, který v současnosti je (každý rok se testy IQ kalibrují a dnes tedy iq 100 není to samé co před padesáti lety- průměrná inteligence (=100) se pořád zvyšuje a znamená tak každým rokem něco jiného). Podle mě to není moc přesné měření a navíc vede k soutěživosti. "Hehe mám IQ 110, jsem LEPŠÍ než nějaký zatuchlý průměr!" Místo toho, aby se zavedla pevná hodnota (a tím pádem by nějaký průměr nehrál roli), která bude za sto let znamenat to samé co dnes, tak je zaveden tenhle proměnlivý IQ ukazatel. Podle mě je to špatně a mělo by se to změnit.

Ikona diskutujiciho Aves passeri 2014-04-30 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych to s těmi náboženstvími nebrala tak dramaticky… ono to sice, pravda, většinou dramatické je, ale tohle je vždycky člověk od člověka, na které úrovni si to náboženství přebere. Nikdo nemusí nikoho ovládat, rozhodně nemusí čekat, až co mu kněz, imám či podobný poví. Mystici v rámci různých náboženství rozhodně nenechali nikoho, aby za ně myslel a o oficiálních proudech pro masy si také mysleli své. Vždy je ale potřeba se mít na pozoru, udělat si obrázek sám pro sebe a vzít si ze všeho jen to, co člověku prospívá, a ne mu ubližuje. Pravda, často není lehké to poznat, ale chybami se koneckonců člověk také učí.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-04-30 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Máš osobní zkušenost? Proto že to co píšeš ty, platí pro inteligentního člověka. V podstatě popisuješ ideální stav věci.

Ikona diskutujiciho iriska 2014-04-30 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak toto je asi nejlepší dotazník, super! moc se mi líbí odpovědi, a taky se těším až budou k zakoupení obrázky :-)

Ikona diskutujiciho Aqua 2014-04-30 14:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Víš, nic ve zlém, ale trochu mě děsí to, že si myslíš, že ty jediná na světě máš ve všem pravdu.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-04-30 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Také mám zkušenosti s církvemi, už od dětství. No jsou veliké rozdíly mezi jednotlivými církvemi, jakým způsobem to mají zařízené, jestli jsou autoritářské nebo podporující svobodu členů (tak by to mělo být) a samozřejmě taky, jak říkáš, mezi jednotlivci, jakým způsobem to pojmou.

Ikona diskutujiciho Ira 2014-04-30 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. taky se mi zdá, že ty obrázky jsou něčím zvláštní ((v dobrém slova smyslu) :-). A ve větším formátu, to si myslím bude vypadat úžasně :-). Držím palce :-).

Ikona diskutujiciho Inalyn 2014-04-30 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, je možné splniť si niečo na pohľad nesplniteľné? Veľmi by som chcela mať raz vlastný ranč a pomáhať zvieratám, no každý ma hneď vytrhne z krásnych snov a pýta sa ma kde na to asi tak zoberiem. Myslíš, že keby som si za tým tvrdohlavo išla a bolo by to moje poslanie, tak mi vesmír pomôže? Aj keď je to nepredstaviteľná suma a všetko okolo, ako mi každý rád objasní keď mu prezradím môj najväčší sen…Nemám predstavu kde mám asi tak začať makať, aby som si to jednoducho mohla dovoliť :D

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-04-30 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to pár let zpět, co jsem začala odmítat násilí, přestala se koukat na televizi, a příliš jsem ani nečetla. No a před několika měsíci jsem vzala do ruky knížky, které se mi v minulosti hodně moc  líbily a nyní jsem při čtení úpěla a měla jsem, co dělat abych to vůbec dočetla. Příběh je sice zajímavý, ale strašně silně jsem vnímala násilí. Dřív mi to tak nepřišlo. Někdy si ale přijdu až přecitlivělá, protože to násilí vidím všude kolem a hodně mi to vadí. Třeba mi stačí, když si pustím pohádku a v ní je nějaký povedený padouch a já se celá stáhnu, začne to ve mě vřít a celou tu pohádku jsem napjatá a nedokážu se ani soustředit na děj. Myslíš si, že je to normální, nebo jsem jen nějaká přecitlivělá?

Ikona diskutujiciho Foxie 2014-04-30 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o sektě Wicca? 🙂

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-04-30 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Nezapomínej, že člověk nasává informace jako houba a pokud si neuvědomuje sám sebe,tak je snadno zmanipulovatelný, stačí se dívat okolo sebe a třeba si promluvit s lidma a hned víš na čem jsi a jaká je skutečnost.

Ikona diskutujiciho Bubble 2014-04-30 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakou zubní pastu bys doporučovala? Klidně i konkrétněji značku 🙂

Ikona diskutujiciho Bubble 2014-04-30 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc ti děkuju za odpověd na mou otázku 11.  i za to že jsi se tak hezky rozepsala:) vážně mi to pomohlo, díky 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-04-30 23:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já jsem taky jednou podle fyziognomie zkoumala, jakou povahu má Putin. Taky mi nepřišel, jako fanatik, psychopat či jako něco, jak ho líčí západní média. Na druhou stranu mi ale přišel jako složitá osobnost. Nebo je složitá samotná fyziognomie? Pro lajka určitě. A on se šklebí na každé fotce jinak.

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-05-01 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Elisn 2014-05-01 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že při astrálním cestování můžeš náhlednout do minulosti či budocnosti?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-01 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: ,,Proč" si musíš už zjistit sama. Já nikoho za ručičku nikdy tahat nebudu a nemělo by to ani smysl. Když všechno dostaneš už hotové, nevážíš si toho, neumíš to používat a zakrníš. Hodit hned všem všechno není můj styl, takhle se vychovávají akorát tak blbci. Pokud tě nějaké téma doopravdy zajímá, vždy budeš hledat odpověď na to své ,,proč" a přijdeš mezitím k mnoha a mnoha jiným věcem. Tím se vědomosti upevní a provážou.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-05-01 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Pro tebe třeba jsou ty věci samozřejmé, ale pro mnohé jiné, kteří se tady s nějakým neobvyklým tvrzením setkají poprvé, ne, tak se není co divit, že se nespokojí jen se samotným tvrzením, ale chtějí důkaz a vysvětlení.

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-05-01 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Vidím to podobně, pravda je všude okolo nás, jen se musí člověk snažit a hledat.

Ikona diskutujiciho Fox 2014-05-01 23:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se strašně omlouvám že to dávám sem, ale nevím kam jinam to v rychlosti napsat. Alue já Ti nepopsatelně moc děkuji za knížku svítání, to je tak neuvěřitelnej mazec, že se to nedá popsat. Já sem v půlce (!) té knihy a začíná se mi radikálně měnit život k lepšímu. Je to jak otevřít oči, a uvědomit si od čeho tady člověk je, co chce dělat a kam směřuje. Ty rady co tam jsou, jsou k nezaplacení, jsou tak pravdivé a přitom tak prosté. Je to něco mimodimenzionálního, vlastně si jen uvědomit sám sebe a "vzpomenou" si na svou vlastní podstatu. Bez Tvé knížky bych to asi nedokázal. Moc díky za to ukázání dveří 🙂 P.S. Tajemství je proti té knížce odvar. Ještě jednou Ti z celé své duše děkuji.

Ikona diskutujiciho Petal 2014-05-02 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K té první otázce – když obrázky nosí energii jejich autora, funguje to stejně s knihami? Například jsem se procházela knihovnou a v oddělení poezie (kde je většina děl depresivních) se mi dělalo zle, zatímco jedna kniha (román) si mě doslova přivolala a nenechala odejít bez ní.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-02 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Děkuji, to mě samozřejmě moc a moc těší! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-02 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Od toho máš svoji hlavu, abys všechny poznatky utřídila, složila dohromady a udělala si vlastní názor. Když máš dobrý základ ke kterému jen přidáváš, nemáš problém poznat, co je a není pravda. Když to nepoznáš sama, je pak zbytečné ti všechno vykládat, protože bys to neuměla použít. Když to sama poznáš, stačí ti jen nápověda.

Ikona diskutujiciho Lucka 2014-05-02 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš,že se může pít čaj z květů šalvěje?

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-05-02 23:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Proč ne? Na to ale stačí google, to není nic speciálního. http://www.bylinky.kvalitne.cz/bylinky/salvej.htm

Ikona diskutujiciho Clar 2014-05-03 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: za co děkuješ Aluš? on nenapsal že to byla tvá kniha co ho tak upoutala :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-04 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Reaguji ve skutečnosti na komentář č. 24, jen jsem se překlikla.

Ikona diskutujiciho iriska 2014-05-04 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co bys poradila ženě, která chce rozvíjet svoji ženskost a přitom se nechce účastnit takových těch kurzů pro ženy? (kromě čtení knížek…:))

Ikona diskutujiciho iriska 2014-05-04 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co si myslíš o tom, že když někdo na sobě začne pracovat a dostane se ke svým starým traumatům, řeší to třeba na nějakých terapiích, a v důsledku toho začne být "v depce"? Je možné, aby si někdo tímto způsobem zpracovával svoje traumata a bolesti třeba několik let? Myslíš si, že k tomu, aby se člověk zbavil nepříjemného traumatu z dětství, si musí znovu prožít ty bolestivé stavy a emoce (tak je to často různými terapeuty propagováno)?

Ikona diskutujiciho Lucka 2014-05-05 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:Já jsem tupec! Já měla na mysli šeřík…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-06 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Zase až takový botanik nejsem hele :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek