Adrian von Ziegler: Geniální skladatel, který nepotřebuje znát noty

7.11.2013 v Zprávy 32

Adrian von Ziegler je geniální skladatel narozen 25. prosince 1989 ve Švýcarsku. Komponuje různé druhy hudby (Celtic, Emotional, Relaxing, Dark, World, Metal, Film Music etc.)

Na Adriana von Zieglera jsem narazila skoro ,,náhodou“. Obdržela jsem odkaz na krásnou hudbu a přes ni se dostala na tohoto Švýcarského umělce, kde jsem poslouchala a poslouchala jeho hudbu…. Nemohla jsem se nabažit.

Pustila jsem si ho jednou, podruhé, potřetí… A nemohla se odtrhnout, začala jsem pátrat, jaká to geniální bytost stvořila hudbu, která jakoby promlouvá přímo k mé duši.

Kanál Adriana von Zieglera má na youtube už před 150 000 odběratelů a není se čemu divit, je to totiž mimořádný člověk.

Ve svém interview, kde mluví o své hudbě říká, že nezná noty. Neumí je číst, ani zapisovat. Že hudbu komponuje přímo ze sebe.

Jedině génius dokáže vymyslet a stvořit takto nádhernou hudbu, aniž by potřeboval noty. Musí v té hudbě přímo myslet, žít ji, cítít ji srdcem.

Já osobně jsem absolvovala celkem 4 roky hudební nauky. Pokročilá teorie je náročná, jako dítě jsem ji nesnášela. Samotná hra na hudební nástroj už je úplně jiné kafe, ale přesto noty jsou potřeba a jsem ráda, že si základy stále pamatuji.

Občas mě napadá hudba. – Okamžitě si ji zapisuji do not, abych ji nezapomněla, protože za týden už nemusím vědět, jak že to vlastně bylo a to jsou přitom úplně jednoduché hezké melodie, zatímco Adrian bez not stvoří přímo mistrovské dílo!

Zdá se vám takový talent neuvěřitelný? – Pokud si mohu dovolit nad někým vynášet soudy, jasně cítím, že Adrian je jedna z těch světelných bytostí, které mají za úkol povznést tuto planetu. Vůbec o tom nepochybuji.


Není to žádný amatér, na kontě už má 12 alb. – Když se podíváte na nějaké jeho video kde mluví, úplně vás pohltí to, co z něj vyzařuje. Čistá genialita…

Sám o sobě říká, že hudba jde přímo z něj, že velkou inspirací je mu příroda. Z hudby to jde dost poznat, doslova k němu promlouvá. Někdy když jsem v lese a naslouchám stromům, cítím v srdci to, co dokáže Adrian interpretovat prostřednictvím své hudby, když její téma vypráví o přírodě. Je to něco neuvěřitelného, fascinujícího.

Musí to brát přímo od zdroje, odshora, musí mít napojení. Normální člověk nic takového bez znalosti not není schopen stvořit.

Navíc pokud si stále pamatujete na zařízení z Damanhuru, které dokáže snímat hudbu hrající z rostlin – DOPORUČUJI PŘEČÍST, POKUD ČLÁNEK NEZNÁTE , určitě si všimnete, že jsou tu podobnosti. Když Adrian interpretuje něco, co ho napadlo v přírodě, jeho hudba má prvky toho, co reprodukovali a nahrávali v Damanhuru!

Doslova opisuje útržky přímo z hudební říše rostlin! To není náhoda. Buď tu hudbu přímo slyší, nebo mu ji někdo posílá zeshora.

Zajděte si na jeho channel AdrianvonZiegler a zaposlouchejte se do jeho nádherné hudby. Opravdu stojí za to!

2 Hours Celtic Music / Dvě hodiny Kelstké hudby od Adriana von Zieglera


Kdo nemá problémy s angličtinou a více ho zajímá osobnost Adrianova, může si o něm počíst více přímo na jeho Facebooku zde: https://www.facebook.com/AdrianvonZiegler/info

Upřímně řečeno, toto jsou lidé, o kterých má smysl něco psát a o které bychom měli mít zájem. Potože tito lidé mají světu co dát, mají mu co říct a mají skutečný talent, skrývá se v nich skutečný genius. Těším se až najdu další úžasnou osobnost, o které stojí za to vám napsat.

Uznejte, nikoho takového jako je Adrian, jste v životě nepotkali. Je to neuvěřitelně vzácná bytost. Popřejme mu všichni co nejvíce inspirace, úspěchů a radosti z tvorby.

Má obrovský dar a jsem šťastná, že ho tady máme…

Kam dál:

Zobrazit rubriku ,,Rozhovory / Zajmavé osobnosti“

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tammy 2013-11-07 07:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jeho hudbu už znám delší dobu. Narazila jsem na ni, když jsme hledala nějaké skladby k poslechu při psaní knihy, konkrétně takové scény v hodně strašidelném lese. A jeho skladby tu atmosféru krásně vykreslily. Vůbec jsem netušila, že neumí noty. Vážně má můj obdiv!

Ikona diskutujiciho lenka f 2013-11-07 07:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý nápad Aluš psát o těchto lidech. Ten kluk má charisma. Líbí se mi jeho pohled. Já sama hrála 8 let na klavír a chodila do Lidové školy umění. Bylo to po celou mojí základní školu. Dneska už to neovládám, klavír doma nemám. Ale obdivuju, když někdo něco pěkného složí nebo namaluje. Pořád ve mě tahle touha zůstala.

Ikona diskutujiciho Míša 2013-11-07 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uhh, to jsem o něm nevěděla, ale naprosto jeho písničky zbožňuji. Teď neposlouchám skoro nic jiného 😉

Ikona diskutujiciho leeth 2013-11-07 09:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

neskutečné a úžasné, jsem teď jako oněmělá.

Ikona diskutujiciho All 2013-11-07 09:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Suhlasim s kazdym jednym slovom, jeho hudba uzasna! Moje oblubene pesnicky su Gaelic Earth, Dance with the trees, Breath of the Forest a Wolf Blood 🙂 naozaj odporucam pozriet si aj nejake jeho video kde o sebe hovori, je totalne uprimny a skromny 🙂

Ikona diskutujiciho martina 2013-11-07 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomu se říká mít dar, jeho hudbu poslouchám už dávno , jen jsem netušila že to je takový genius :-)vlastně jsem se nikdy nezajímala , od koho ta hudba vznikla.. díky

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2013-11-07 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle člověk je naprosto úžasnej. Jeho hudbu poslouchám už možná víc jak rok a ještě nikdy mě neomrzela … asi začnu převádět do 432 🙂

Ikona diskutujiciho kiki 2013-11-07 12:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je vtipný, zrovna včera nebo předevčírem jsem na 2 hodiny keltské hudby narazila na youtube a vůbec jsem nepátrala kdo co a pustila jsme si to k psaní diplomky. A teď o tom vyjde článek 🙂

Ikona diskutujiciho Čajovna U modré kočky 2013-11-07 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby jsi nebyla blondýna nebo měla možnost jeden den strávit s jinou barvou vlasů nebo účesem, jakou barvu nebo účes by sis vybrala? :-)

Ikona diskutujiciho Matěj 2013-11-07 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobnou hudbu často slýchám ze skandinávských zemí kam se chci vydat… Miluju jí. Děkuji, krásné…

Ikona diskutujiciho Domča 2013-11-07 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na základní Waldorfské škole jsme se učili hrát na flétně,ne ale takovým způsobem že bychom se nejprve učili noty, ale tak že pan učitel stál uprostřed třídy a my opakovaly jeho pohyby prstu a i přesto jsme hrali nádherně! Navíc po nějaké době ti kteří stále neuměli noty, já je tedy neumím do dnes a ani je nepotřebuji dokázali zahrát melodii bez not, protože nám stačilo že si ji pouze naposloucháme a hrajene. Takhle jsem jednou přišla do školy s mojí oblíbenou písní od Celine Dion – My heart will go on a pak to naučila celou třídu:)je to fakt paráda!O:)Určitě je skvělý nápad psát o takovýchto úžasných lidech. Hrozně moc mi tento skladatel připomíná mojí kamarádku, která má také tak dlouhé hnědé vlasy a podobný styl oblékání, člověk si řekne jééžiš vždyť je samá černá, ale přitom to tak uvnitř něj vůbec být nemusí;-) Jinak moc děkuji za doporučení na ten článek s těmi rostlinami…o něm jsem vůbec nevěděla!Ty máš facebook?:D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-11-07 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Já?? … Ne… Ale mám na FB fanouškovskou stránku, kterou spravuje jedna holčina.

Ikona diskutujiciho Venëa 2013-11-07 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak může zapisovat hudbu, když nezná noty? to si tu melodii pamatuje a má tak dobrý hudební sluch, že jí dokáže "popsat"… nebo snad improvizuje?

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-11-07 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

JO jo, na flétnu taky zvládám perfektně hru bez not, a na housle jsem se už taky naučila hrát bez těchto pomůcek. Prostě si naposlouchám písničku, a jedu :D

Ikona diskutujiciho A 2013-11-07 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci být zlá nebo tak, ale mě jeho hudba tak nějak… nechci říct vyloženě nudila. Ale přišla mi neskutečně nevýrazná a mě osobně nic nedala. Byla taková ničím vyjímečná pro mě. Navíc nepovažuji na neznalosti not nic geniálního. Zkrátka hraje ze sebe, je to jako když přijdeš ke klavíru a začneš mačkat náhodné klávesy a nějak to komponovat. Co je na tom?

Ikona diskutujiciho Janci 2013-11-07 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prekrásna hudba. Ja sa priznam tiez som hraval ako muzikant 30 rokov na gitaru a tiez neviem noty, ale zapisoval som si akordy. Nieco krasneho som nasiel na orgonete, ja som slzil ako maly.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-11-07 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: jojo mám v plánu;-)vidíš a já tě tam hledala a nic jsem nenašla..:-(Ale kdo hledá, ten najde, tak jdu hledat dal!:D

Ikona diskutujiciho Lori 2013-11-07 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak na tohto týpka som narazila pred..možno dvoma rokmi , okamžite si stiahla dve jeho pesničky a ako som ich počúvala, normálne ma chytila básnická múza a zložila som básničku! :D

Ikona diskutujiciho Dante 2013-11-07 17:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odběr přihlášen 😉

Ikona diskutujiciho Marta 2013-11-07 17:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevycházím z úžasu, že článek i o tomto umělci se objevuje na těchto stránkách :-O. Už to bude nějaká doba, co jsem na jeho hudbu narazila na youtube, osobně se mi líbí hlavně keltská a relaxační, i někdy metalová.

Ikona diskutujiciho Martin 2013-11-07 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, tak by mě zajímalo jakou technikou skládá- jak orchestru řekne co mají hrát, když jim nedá noty :O to musí být hodně náročné, no páni :))

Ikona diskutujiciho Kandee 2013-11-07 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluji jeho hudbu, je kouzelně nádherná 🙂

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-11-08 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj vlasový vzor 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-11-09 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, Adriana znám už dlouho. I když jsem dlouho nevěděla, že nezná noty a dozvěděla se to, až jsem na You Tube objevila jeho interview. Tohoto člověka považuji za opravdového umělce, jeho hudba je krásná a pozvnášející 🙂

Ikona diskutujiciho Domča 2013-11-24 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Michal David prý vůbec neumí noty!:)

Ikona diskutujiciho Animagus 2013-11-29 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akoby mal dušu elfa…

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-08-22 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: On na to má program… 🙂 Myslím, že MAGIX Music Maker, ráda bych si ho pořídila taky

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-08-22 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by se vám mohlo líbit toto: https://www.youtube.com/user/BrunuhVille

Ikona diskutujiciho karel svoboda 2014-12-25 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Me pripada jeho hudba nadherna , rad ji posloucham . me osobne se nejvic libi skladba Eternal ice .

Ikona diskutujiciho Pavla 2015-06-28 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zajímavý a šikovný člověk, ale jeho hudba mi po poslechu pár melodii přišla dost monotóní-jedna melodie jako druhá. Každý má zkrátka jiný vkus…

Ikona diskutujiciho DIABOLUS666 2016-09-09 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jeho hudbu mám hodně rád je dost melodická a neomrzí a hodně se mi libí ta jeho metalová hudba on má dost velkej talent a pro ty z vás co maj rádi hodne rock a metal doporučuju si poslechnout na youtubu jeho kanál se jmenuje Miracle Of Sound

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek