Alue má 18… Už? – No jo, letí to

25.9.2010 v Aluška.org 83

alue.cz

Napsala jsem asi 20 verzí (opravdu!) tohoto článku o svých 18. narozeninách. Jedna byla vtipná, jedna byla zamyšlená a ty ostatní byly strašně pesimistické. Jedna verze dokonce obsahovala sprosté slovo. No to je vrchol, že ano? Pak jsem se rozhodla, že žádný kloudný článek ke svým narozeninám psát nebudu. Méně je totiž někdy více… a druhý den jsem si to rozmyslela, že tedy něco napíšu, protože propásnout tak pěknou možnost na článek je škoda. A vůbec, předchozí verze byly zbytečně moc pesimistické. Pak jsem šla do lesa a teď to vidím zase jinak.

(Pokud chcete vydýchat atmosféru tohoto článku, při psaní jsem si pořád dokola pouštěla soundtrack z filmu Žena ve vodě, protože se mi moc líbil. Můžete si ho zapnout TADY.)

Včera večer mi šeptal Laurej do ucha, že mám napsat něco moc pěkného… a já mu vždycky všechno odkývu a slíbím, tak tedy:

Upřímně řečeno oslavu mít nebudu, ani nevím, jestli dostanu nějaký dárek, protože (jak už asi všichni dávno tušíte), žiju jinak. Víte, já bych si oslavu vlastně přála. I spoustu dárků bych si přála. Vím, že narozeniny vymyslel matrix pro své ovčany, ale někde v koutku duše jsem dítě, které touží po dárečcích a neustále obdarovává samo sebe. Mám tedy narozeniny skoro pořád, ale je to jiné, než když je mám doopravdy a ten dárek nedám sama sobě, ale někdo mě. Stejně tak udělat si kapra mimo Vánoce nemá tu atmosféru, jako když si ho skutečně na ty Vánoce uděláte. Kouzlo okamžiku se někdy povede plnohodnotné jen jednou do roka. Protože píšu tento článek dopředu, netuším, jak budou moje narozeniny vypadat. Nevím, jestli si je užiju, nebo jestli mi bude smutno. Nevím, jestli budu doma, nebo někam půjdu. Natvrdo nic naplánovaného nemám. Ani nevím, jestli si udělám ten svůj tvarohový dort, co mi minule tak moc chutnal. Třeba ne.

Ptala jsem se doma a ptala jsem se skřítků, jak bude vypadat můj život po překročení 18. roku věku. Odpověď? Půjde tak, jak si ho sama naplánuji a vytvořím. Půjde tak, jak šel doposud pořád stejným směrem, protože já žiji ne podle programu, který mi někdo vtiskl, ale podle programu, který sama tvořím. A já chci zůstat v takovém, který jsem si vytvořila a chci, aby byl ještě hezčí a radostnější. Abych mohla dál žít v nebi, když okolo se prožívá peklo.

Jsem ráda, že už mám 18 let. Otevírá se mi konečně ta brána možností, kterou potřebuji pro své další životní kroky a pro svoji knihu. Je mi jasné, že ani tento věk není dost, aby se občas nenašel nějaký blb, který mi bude ukazovat, že jsem malá, že jsem dítě, že o životě nic nevím a že ještě vyrostu. Ale víte… ono to není o věku, to je o vás. A lidé, kteří takto mluví, si pokoušejí na mě akorát žehlit svůj komplex méněcennosti.. a jiné to nebude, bohužel. Takže se člověk musí umět soustředit na ty, kteří si na mě nic nežehlí, na ty, kteří jsou ochotní poslouchat s otevřeným srdcem a na nic si nepotřebují hrát. Těch si vážím a jsem za ně ráda. Možná by bylo jednodušší vystupovat anynomně, neodkrývat své pohlaví, ani věk, ani fotografie. Díky tomu by mi hodně lidí dalo pokoj. Ale to je přesně to, co já nechci. Alue.cz mluví o mém životě, o mém prožitku a zkušenostech. Dýchá mojí bytostí a je velmi osobní. A to je to, co dělá moji stránku tak jedinečnou. Žádné chladné poučky, ale člověk, se kterým se můžete poznat v rámci internetových možností. A můžete mě milovat, nebo nesnášet. Schovat se za anonymitu by byl jen krok zpátky.

Osmnáctý rok věku mi asi žádné větší zlomy nepřinese. Knihu totiž ještě napsanou nemám. Potřebuji víc času. Možná ten řidičák a možná první auto bude, zatím to nechávám ve svých snech… šíleně se mi líbí motorky, ale nejsem tak blbá, abych si to doopravdy pořídila. I když… vlastně přede mnou stojí dny, na které už dlouho čekám a které mi mají přinést změnu. Ty ale s mým věkem nesouvisí, protože svět, ve kterém žiju, nehledí na věk, ani na jméno. Hledí do nitra.

Zůstanu taková, jaká jsem. Zůstanu tvrdohlavá, drzá, přísná a neskutečně hravá, protože mi to vyhovuje. To jsem já.

Těším se, co budu dělat dál. Práce se mnou mě baví a líbí se mi pozorovat můj život. Mám pocit, jako bych měla v rukách pěknou panenku, nad kterou mám moc. A ta panenka se pohybuje ve snovém světě a dělá všechno, co chci a nechci. A já ji můžu milovat, pozorovat, nebo řídit. Život mě baví. Ačkoliv jsem jako malá hry s panenkami nesnášela, tohle je skvělé přirovnání.

Přeji tedy sama sobě, a té panence, kterou žiji, aby měla hodně síly a pevné nervy. Aby byla odolná proti stresu a proti tomu, co na ni posílají jiní lidé. Přeji svojí panence, aby byla zdravá a aby se jí dařilo ještě lépe, než doposud. Kdybych skutečně takovou ,,panenku Alušku” měla, dala bych jí k 18. narozeninám silnou zbroj, veliký štít a do levé ruky obrovský megafon. Aby mohla volat do světa a aby ji mělo co chránit proti těm, kteří ji nebudou mít rádi. A hledí přilby by bylo možné otevřít dokořán a usmát se na ty, kteří se také usmějí.

Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mirka 2010-09-25 07:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, všechno nejlepší a jeden úsměv k tomu :-D.

Ikona diskutujiciho ivet 2010-09-25 07:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alue, 25. září je vlastně právě dnes… Sotva by mě to jinak napadlo, ale ráda bych ti dnes poděkovala za tvé stránky, docela často je v posledních pár měsících navštěvuju, občas tě možná úplně nechápu, ale jsem moc ráda, že tvůj web existuje, přeju ti vše nejlepší k narozeninám, hodně čisté energie a  ještě jednou děkuju. Iveta

Ikona diskutujiciho Petr 2010-09-25 08:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji Ti od srdce jen to nej..díky za skvělý stránky.Petr.

Ikona diskutujiciho Michal02 2010-09-25 09:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji ti štěstí a pevné nervy k tvým 18. narozeninám a to i do dalších let. S láskou Michal

Ikona diskutujiciho Matej 2010-09-25 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tož tak všechno nejlepší :-)

Ikona diskutujiciho Alissa 2010-09-25 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší! :-)

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-09-25 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi krásné, čisté a upřímné vyznání mladého děvčete. Děvčete, které už od tak brzkého věku hledá to co má v životě hodnotu a co nepodléhá pomíjivosti, ale co předurčuje pro vítězství. Vyznání i tak trochu smutné, ale takové smutně krásné, snad právě tím, jak upřímně je napsané. Až mě to dojímá k pláči, ale takovéto slzy mám rád, protože povznášejí a činí mě krásnějším. Jsem moc rád, že jsem objevil tyto duchovní stránky Alue. Oslovují mé malé srdce a dávají mi něco nevyslovitelného, něco co je možné vyslovit jedině duší. Moc děkuji Alue. Nikdy neztrať svou víru a vše se ti podaří. Piš svou knihu a neměj starosti o to, kdo by Ti ji pomohl vydat. Máš myšlenku napsat knihu, to je samo o sebe poselstvím pro Tvou duši. Úkol, který Ti byl vložen do srdce. Vše ostatní je už na Bohu, On Ti pošle spolupracovníky. Důvěřuj mu a nikdy nezapochybuj. Jsi človíčkem, který může změnit tvář světa. Nosíš v sobě tu sílu.

Ikona diskutujiciho Babe 2010-09-25 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak, krásné narozeniny 🙂 a děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho Ivana 2010-09-25 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se přidávám ke gratulantům :-) myslím, že k tvému přání, které jsi napsala tak, jak jsi to cítila, už není třeba nic dodávat :-) Přeju hodně síly a hodně štěstí ve všem, do čeho se pustíš :-)

Ikona diskutujiciho aldapu 2010-09-25 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, vsechno nej …

Ikona diskutujiciho Sisi 2010-09-25 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:)) Všetko NAJ. 🙂

Ikona diskutujiciho Jana 2010-09-25 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

L.O.V.E.

Ikona diskutujiciho Piti 2010-09-25 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Lhastor 2010-09-25 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měj se dle svých představ ♥♥♥

Ikona diskutujiciho Lorelei 2010-09-25 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za všechno, co pro nás děláš, a přeji spoustu krásných chvil, pevné nervy, lásku, úspěch, sílu a naději v každém prožitém okamžiku!

Ikona diskutujiciho Blue 2010-09-25 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji Ti, Alue, vesmírné množství lásky a zdraví, tvarohový dort, krásné šaty místo brnění a tak velký kus lesa, abys měla vždy příjemné místo na odpočinek a pro své kamarády…a taky na dopsání své knihy ;-)

Ikona diskutujiciho Paxa 2010-09-25 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné.. A když jsem k tomu měla puštěnou tu písničku, tak se mi chvílemi chtělo brečet.

Ikona diskutujiciho Daniela 2010-09-25 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, všechno nejlepší k narozeninám! Ať se Ti daří při psaní knížky a hodně úspěchů se stránkami a se vším, do čeho se pustíš, protože je vidět, že to děláš s láskou 🙂

Ikona diskutujiciho Laigo 2010-09-25 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue.. pustila jsem si písničku a četla tvůj článek. Přijde mi toužící, i trošku smutný..ale rozhodně je moc nádherný a chvělo se mi při něm srdíčko. Přeji ti strašně moc lásky a síly, odvahy a pevné vůle od srdíčka, které tě opravdu má strašně rádo. Kdyby nebylo tebe, nebylo by mě, tam jak jsem žít začla. Jsi anděl, který pomáhá tolika lidem..tolik jsi toho do teďka dokázala a ještě dokázat můžeš.. Alue, měj se moc šťastně a spokojeně..GRATULUJI TI k narozeninám :).

Ikona diskutujiciho Věrka 2010-09-25 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné narozeniny Aluško víc takových jako Ty a bylo by na Zemi pohádkově krásně:o))))))Jo koukla jsem na Ženu ve vodě a začátek filmu je opravdu nádherný,díky.papa

Ikona diskutujiciho Moonscream 2010-09-25 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek Alue! 🙂

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2010-09-25 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší a hlavně hodně štěstí :o)

Ikona diskutujiciho ok 2010-09-25 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechť s vymožeností ouřední plnoletosti kopeš Matrix do šunek ještě efektivněji než doteď 🙂

Ikona diskutujiciho stenly911 2010-09-25 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se přidávám k dlouhému zástupu gratulantů a přeji ti od srdce ještě spoustu dalších nadšených čtenářů tvých stránek a příjemných lidí, které na své cestě životem a při svojí práci budeš potkávat. A taky i to ab jsi našla lásku(pokud nějakou už máš, tak aby ti vydržela :D)

Ikona diskutujiciho Riliaf 2010-09-25 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně štěstí, zdraví, lásky…(klasika pro efekt :D). Dort ti po předešlých zkušenostech radši dělat nebudu,jelikož vím jak by to dopadlo :D. Tak si říkám co bych ti mohl dál napsat, když všechno už bylo řečeno. Tak Ti jen vynšuju ať se ti daří stejně jako teď ne-li lépe(i když si myslím že už to lepší být nemůže.

Ikona diskutujiciho moni 2010-09-25 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší….

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-09-25 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, všechno nejlepší k narozeninám, jež znamenají jednou v životě to možná trochu pesimistické, možná trochu radostné, pokaždé však jiné – a sice dospělost.

Ikona diskutujiciho :-) 2010-09-25 15:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krasne narodeniny a vela sily na ceste dalej!… 🙂

Ikona diskutujiciho 101% Cocotte 2010-09-25 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak přeji krásné narozeniny, Alue! :))

Ikona diskutujiciho Gray 2010-09-25 18:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stejně jako ostaní… krásné narozeniny. :-)

Ikona diskutujiciho Márty 2010-09-25 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue K. L.

Ikona diskutujiciho M 2010-09-25 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mila Alue , preji vsechno nejlepsi , stesti a hlavne lasky :)KDyz se tak zamyslim ze mas az ted 18 a dokazala si za tu kratkou dobu nabyt tolika vedomosti nezbyva mi rict nic jineho nez ze k tobe chovam velkou uctu a zaroven i respekt ..

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-25 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak vážení,

Ikona diskutujiciho Jitka 2010-09-25 19:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,

Ikona diskutujiciho ¨bigbiz 2010-09-25 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,

Ikona diskutujiciho Dáša 2010-09-25 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojda milá, moudrá dospělačko Aluško,

Ikona diskutujiciho weri 2010-09-25 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vše nej 🙂 nejen ode mě, ale taky od Eph a všech ostatních .)

Ikona diskutujiciho medvídek 2010-09-25 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,18 je nádherný věk, stejně tak, jak jsi TY nádherná bytost.Jsi světelný obláček, čistý a jiskřivý a tak opravdový!!! Vše krásné a at se Ti plní vše, co ve svém životě TVOŘÍŠ.A díky zs Tvé stránky, objevila jsem je sice nedávno,ale jsem na nich denně

Ikona diskutujiciho Sandra Rosová 2010-09-25 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji ti všechno jen to nejlepší. Hlavně aby tvá duše byla i nadále tak čistá a krásná. papa Sandra

Ikona diskutujiciho Martin 2010-09-25 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice fyzic.věkem 18 mladá…..ale moudrostí zkušená….gratuluji! Doporučuji filmík Fontána s taky úžasnou hudbou.Za Ženu ve vodě díky a samozřejmě za celé stránky……

Ikona diskutujiciho Verča 2010-09-25 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím tě Alue, tvý stránky jsem objevila teprve nedávno a i když jsem přečetla všehovšudy jen dva články o takových těch základních věcech – o tom, co máš ráda a co ne, musím přiznat, že mi něčím imponuješ. Jsi zvláštní osůbka, máš podobný myšlení jako já, děláš věci, které bych chtěla taky dokázat a asi proto jsi mi tak sympatická, ačkoliv tě vlastně vůbec neznám. No, budu pokračovat v pročítání tvých stránek a těšit se na další články. A k tvým osmnáctinám ti přeju všechno nejlepší v podobětoho nebe, v jakém žiješ. Ať se na tvých rtech objevuje co nejčastěji úsměv.

Ikona diskutujiciho zdeněk49 2010-09-25 21:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, přeji Ti krásný dnešní den, prosvětlený Tvým životním jubileem…….

Ikona diskutujiciho Miri 2010-09-25 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vše nejlepší, Alue 🙂

Ikona diskutujiciho Peter Gašparík 2010-09-25 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue. Prajem Ti veľa Svetla na Tvojej ceste životom, mnoho uvedomenia a pokoja, lásky v Tvojej duši. Ďakujem Ti za Tvoje články a postrehy.

Ikona diskutujiciho Urabwe 2010-09-25 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji ti hodně(doplňte dle libosti) 😉 urábwa 🙂

Ikona diskutujiciho Katrin1011 2010-09-25 23:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky přeju vše nej nej, ať ti vše vychází:) Jinak dneska byl dobrej den:)

Ikona diskutujiciho Etellyen 2010-09-26 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, nebudu to protahovat. Všechno nejlepší k narozeninám! =)

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-26 00:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu.

Ikona diskutujiciho Morrisst 2010-09-26 02:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ze srdce ti přeji ti mnoho štěstí, síly a zdraví. Ať se ti daří ještě lépe než doteď! 🙂

Ikona diskutujiciho jirka 2010-09-26 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji ti jen vše dobré, hlavně hodně štěstí a spoustu energie. Moc ti děkuji za tvé stránky, které mi pomohly změnit život a moc se těším na tvoji knihu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek