Alue se dostala do Enigmy – To je přece výborné! … Nebo ne?

14.9.2013 v Aluška.org 31

Měla jsem přání, dostat se do časopisu Enigma. Stálí čtenáři to vědí, už jsem o tom psala. Sice nevím přesně kam, ale mihlo se to tu někde v souvislosti s rozhovorem, který vydal před rokem časopis Maxim.

Moje přání se mi splnilo, jenomže moc radosti z něho stejně nemám. Věřili byste tomu, že se mi splní moje přání a já přesto nemám radost? Jak je něco takového možné? … Nejsem nemocná?

Nejsem a moc velkou radost opravdu nemám… Sice děkuji, to ano, ale neraduji se. Chcete vědět proč?

Časopis Enigma mě kontaktoval už 10.7.2013 prostřednictvím Terezie Benoni, tímto e-mailem:

,,Dobry den, pro časopis Enigma zpracovávám tema sungazingu a narazila na vas web, kde tuto metodu propagujete. Mohla byste mi prosim odpovědět na par otazek? Predne bych se chtela zeptat, zda jste metodu vyzkoušela a jake s ni mate zkusenosti? V cem vidite jeji nejvetsi potenciál? Verite tomu, ze kdyby se lide naucili tuto metodu praktikovat, obesli by se bez jidla? A naposledy se chci zeptat na otazku bezpecnosti. Ocni lekari před ni varuji, jako před nebezpečnou. Da se komplikacim nejak zabranit? Moc vam dekuji a preji krasny den! S pozdravem Terezie Benoni“

V té době jsem měla radost. Nebylo sice ještě úplně jisté jak to dopadne, ani jestli to doopravdy vyjde, ale radovala jsem se, to ano.

Velice pečlivě jsem všechny otázky oddělila a na každou z nich pečlivě odpověděla. Smolila jsem se s tím dva dny, abych si byla jistá, že to bude dokonalé. Ne moc dlouhé, ale že tam bude všechno nejdůležitější.

Moji reakci jsem chtěla zde publikovat s předstihem a podělit se s vámi o tuto radostnou novinu, jenomže jsem to odkládala z důvodů, které se dočtete později…


Teď, když ten svůj dopis potřebuji, jsem zjistila, že je vymazaný. Ztratil se díky tomu, že jsem nedávno mazala archiv ve svém mailu. (Bylo tam tolik zpráv, že se mi skoro nenačítal, mazala jsem to pomalu půl dne.)

Chtěla jsem ho dohledat, ale zjistila jsem, že ho nemám ani v rozepsaných článcích v adminu, jak jsem se původně domnívala, ani v archivu dopisů ve svém pracovním Winu, kde podstatné dokumenty za normálních okolností schovávám, když je na něm píšu… Ani v haldě papírů na stole, kde se vrší vše vytisknuté. Prostě moje reakce zmizela. Mrzí mě to, ale už ji nenajdu. Teď už ji má jenom Benovi ve svém archivu mailů a ta nám to asi nepošle.

Na čem jsem si však dala záležet: Zdůraznila jsem, že NIC NEPROPAGUJI, že jsem pouze napsala články na téma, které mé čtenáře zajímalo. To je pravda pravdoucí, v době kdy jsem je psala, jsem netušila, že vůbec existuje slovo ,,Sungazing“, ale hlavně že ho strašně moc propaguji.

Také jsem paní Benoni velice uctivě poprosila, aby byla tak hodná a pokud možno publikovala moji reakci celou a nevytrhávala si věty z kontextu, jako to dělají jiné časopisy. Že když už se mě na to ptá, aby mě nechala to říct celé, vždyť Enigma je solidní časopis, těmto věcem nakloněný….

Svoji reakci jsem tedy do dvou dnů po pečlivém sesmolení odeslala a těšila se na reakci z časopisu. Očekávala jsem, že Benoni řekne alespoň DĚKUJI a že mi řekne ,,Ano budeme se vaší prosbou řídit“, nebo ,,Ne, bohužel, nevyslyšíme vás.“

To je přece základní slušnost… Nebo ne?

Reakce už nikdy žádná nedorazila, zato o dva měsíce později vyšlo v časopise ENIGMA o mně následující:

ACHJO… Hlavně: Proč mi změnili identitu?

Po přečtení mi bylo prostě a jednoduše smutno. Že jsem se pečlivě smolila s něčím, co nakonec vůbec nevyšlo, že mi upravili jméno a vypustili z něj to nejdůležitější, tedy ALUE a ty zavádějící doprovodné komentáře. Už jsem zase ,,propagátorka“? – ACHJO.

A kde vlastně vyhrabali tuto pět let starou fotku? Je mi na ní 16 a už ji ani nemám v galerii… Odkud ji stáhli? To je docela záhada. Nebo tam pořád někde ještě je?

Taková škoda… Taková pěkná šance na propagaci a takhle ji pokazit… Úprava mého jména mi vadí nejvíc. Kdyby mi ho uvedli správně, snad bych se i trochu zaradovala, ale ne takhle.

Moje zklamaná reakce na autorku tohoto článku byla následující, ale už nečekám, že mi odpoví… Třeba ano, uvidíme.

,,Dobrý den paní Benoni,

Předně vám chci poděkovat, že jste nakonec ode mě něco v Enigmě vydala, avšak mne to zklamalo.

Předně, nerozumím tomu, proč váš časopis neuvedl mé jméno v celém znění. Víte, já jsem známá předně jako ,,Alue“. Proč mé jméno nerespektujete? Potřebujete k tomu snad ofocený občanský průkaz, nebo jaký je zde problém? Něco proti mně snad máte a nechcete propagovat jméno pod kterým jsem známá, nebo jaký jste k tomu měla důvod?

Dále mne mrzí, že jste mi už neodepsala na moji reakci, ani nepoděkovala, ani jste neřekla, že nebudete respektovat moji prosbu.

Také nevím, proč o mně píšete, že jsem ,,propagátorka sungazingu“.
Nic nepropaguji, pouze jsem tehdy napsala články na téma, které mé čtenáře zajímalo. To je pravda pravdoucí, v době kdy jsem je psala, jsem netušila, že vůbec existuje slovo ,,Sungazing“, ale hlavně že ho strašně moc propaguji.

.. Profesně jsem spisovatelka, aby v tom byl pořádek. Ničí propagátorka, nenálepkujte mne prosím.

Dále, četla jste vlastně články, o kterých se v časopise zmiňujete? Víte, že je tam výslovně napsané, že se má začínat na několika vteřinách a postupně přidávat do hodiny? Vyjádření, že doporučuji celou hodinu, je zavádějící.

,,Začátečnický postup je tento: Ráno, hodinu po východu slunce a večer hodinu před západem se dívejte do slunce. V tuto dobu je jeho svit mírný. Začátečník nevydrží přímý pohled do slunce v pravé poledne, proto je pro vás ideální začít po východu a před západem, abyste si zvykli.

Ze začátku je ideální začínat na několika vteřinách a postupně přidávat.“

Časopis Enigma byl jediný, který jsem poslední roky kupovala, ale už asi nebudu. Nelíbí se mi váš přístup k tvorbě obsahu a k lidem.

s pozdravem

Alue“

Dávejte si pozor na svá přání, protože by se vám náhodou mohla vyplnit 🙂

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Média“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-09-14 07:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten časák jde po senzacích, vyváženost a objektivitu tam nenajdeš. Taky jsem ho četl ze zvědavosti. Pro novináře je takové chování typické a příště už s tím budeš dopředu počítat. Bohužel.

Ikona diskutujiciho Marcela 2013-09-14 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ten časopis aspoň přiláká další zvědavce na Tvoje milé stránky, pokud budou chtít hledat, najdou u Tebe… :-)

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-09-14 08:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško!

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-09-14 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Známe, známe :D Přání se splní, leč ne podle našich představ… někdy se asi vyplatí si situaci více vymodelovat, aby se více povedla :))

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-09-14 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty časopisy jsou všechny stejný, i když se může zdát že ne. Oni to vždycky nějak přetvoří aby to bylo proti tobě, nebo aby jim to vyhovovalo. Alue, ty znáš pravdu a oni se bojí, že krachne nějaký systém, proto tě tak srážejí :-( Celej svět prostě ovládá zlo a s tím se musí něco udělat :-(

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-09-14 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak koukám, že Enigma tě vystřihla. Prostě tam neuvedli to hlavní, mi přijde. Karolína Loskotová…pravdou je, že snad každý na netu tě zná jako Alue, oni ale dokázali vyhrabat x let starou fotku a jméno ne.

Ikona diskutujiciho Mordor 2013-09-14 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je isté, že ti autorka toho "článku", chcela urobiť zle… Takže môžme povedať, že časopis Enigma nemá žiadnu úroveň, keďže nehovorí pravdu a svojím čitateľom klame…

Ikona diskutujiciho Farah 2013-09-14 12:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Anebo ukazuje jenom pul pravdy, coz muze byt jeste nebezpecnejsi ve smyslu, ze tim vic lidi uveri tem zdrojum, kterym prave nemaji.

Ikona diskutujiciho Čajovna U modré kočky 2013-09-14 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, mě napadá pouze jediné rozumné vysvětlení a sice tlak na místo. Ten článek neposkytoval dost místa pro celou tvoji reakci, v časopisech to holt jede všechno na úhozy a nějaké plus mínus se tam počítá na jednu či dvě krátké věty.

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2013-09-14 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak ťa zaujíma odkiaľ majú tú fotku tak odtiaľto: http://dobredovody.wordpress.com/2012/12/06/alue-a-sisyfos-kto-si-zasluzi-balvan/

Ikona diskutujiciho Míša 2013-09-14 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyhrábli ji asi tak, že když zadáš do googlu Karolína Loskotová, je to jako třetí fotka.

Ikona diskutujiciho Rea.A 2013-09-14 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na Internetu se nic neztratí. V současnosti učí mladé v informatice, že to, co nechtějí, aby se dostalo ven nemají na internet vůbec dávat, že smazání nic neřeší. To mohl být důvod i s tvojí fotkou.

Ikona diskutujiciho Bára 2013-09-14 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se to tedy taky nezdá jako nějaká urážka. Leda že bys jí výslovně napsala, že si přeješ, aby uvedla celé tebou zvolené jméno, což samozřejmě nevím, jestlis udělala. Takhle to ale prostě vypadá jako obyčejná přezdívka, a ta se prostě do časopisu nedává.

Ikona diskutujiciho Bára 2013-09-14 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a taky vím, že tě spousta lidí osočuje, i když tě třeba vůbec nezná, a jen náhodou o tobě něco málo zaslechli, ale přijde mi, že sebenevinnější věc o sobě už bereš jako urážku…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-14 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: To by byla ale prda, kdyby si mě vygooglila a stáhla fotku někoho úplně jiného :D (Totiž očekávala bych, že bude stahovat z ofiginálního webu, aby měla jistotu, že se nesekne. Ne z google. Kor když mám v česku jednu nebo dvě jmenovkyně, pokud bys ze jména vyhodila ,,Alue", jako to sprostě provedla Enigma.)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-14 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: No tak to mě upřímně ani nenapadlo, očekávala bych, že snad umí číst, je snad inteligentní a vidí, jaké používám oficiální jméno. Jak bych mohla předem vědět, že si ho upraví po svém?

Ikona diskutujiciho diana 2013-09-14 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:Napsala tam tvoje občanské jméno, což je běžné. Takže ji buď nenapadlo, jak na "nicku" Alue lpíš, nebo ji to právě napadlo a zlomyslně tě chtěla naštvat. Jinak je fakt, že kdo jiný než novináři by měli vědět, že jméno je citlivá záležitost a jakékoliv zkomolení nebo záměna se bere osobně. Mně před lety zkomolili jméno na promoci a dodnes, když si na to vzpomenu, mám tak trochu na jazyku zas ten hnusnej pocit. Je to sahání na identitu, to máš pravdu a o to víc je to odsouzeníhodné, ať už je to nedbalost nebo úmysl. Ale Aluško, jestli se ti to povede,(a pro mě to platí taky) kašleme už na ně, nekrmme to. Nestojí to za to.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-09-14 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Anima 2013-09-15 02:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, nič si z toho nerob..aspoň vidíš, čo nám chýba – ľudia, ktorí nie sú povrchní a vedia svoju prácu, aj keď je ovplyvnená masmediálnym a iným spracovaním, urobiť svedomite.

Ikona diskutujiciho Myšák 2013-09-15 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Časopis Enigma jsem měla v ruce jen jednou. A upřímně – kdyby to bylo v té době, kdy jsi tam vystupovala i ty, nevěřila bych jedinému slovu, co by se kmitlo v tom článku. S prominutím, ale Enigma – tam jsou takový hovadiny, že to snad není ani možné…

Ikona diskutujiciho Vika 2013-09-15 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Roman F 2013-09-15 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-09-15 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s Malým srdcem… byla to redakčně odfláknutá práce. Ať už proto, že to tak redaktorce přišlo normální, nebo prostě proto, že to tam tak chodí běžně. Zásadní chybu vidím v tom, že ti to nedali autorizovat… takže dobrá zkušenost pro příště. Hledat v tom hned nějaké zlé úmysly, aniž bychom věděli do hloubky, proč to vyšlo tak, jak to vyšlo, je ztráta času. A k ničemu dobrému to nevede. A proč se tak bráníš pojmu propagátorka? Napsala jsi o tématu nějaké články? Napsala. Zpopularizovala jsi to? No, já bych o tom bez tebe nevěděla. Nemyslím, že propagátor musí nutně znamenat něco víc než popularizátor. A lpět na jméně a identitě je pochopitelné, ale proč je to taková tragédie? Nechápu. Dohledatelná jsi i pod tímto jménem. Chápu i že prostě chceš, aby tak o tobě mluvili, ale nechápu, proč tě tak vytáčí, když to neudělají… Kdybych se měla rozčilovat kvůli každé blbosti druhých, tak už mám stokrát infarkt :-)))) a

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-16 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Asi se ti zrcadlí něco tvého, co ale v článku není. Mluvíš ve spojitosti se mnou o ,,vzteku a hledání zlého úmyslu", o ničem takovém však v článku není jedna jediná zmíňka. To by opravdu vypadal jinak. Kdyžtak si ho přečti znovu a nemíchej do toho své přídavky, uvidíš sama.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-09-17 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: To není v tvém článku, to je v komentářích…

Ikona diskutujiciho Alice 2013-09-17 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, a znáš časopis Záhady života? Je pravým opakem Enigmy – není "záhadologicky bulvární", nejde cíleně po senzacích a strašidelných věcech. O každém z oboru o kom píší, zvěřejňují kontakt, aby se k nim čtenáři v případě zájmu mohli objednat. A je psán velice čtivě i s případnými návody, jak s čím pracovat – např. s energiemi apod. Doporučuji.

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-09-18 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po několika měsících jsem si jen tak ze zajímavosti opět Enigmu koupila a to zrovna tohle číslo… Hned jak jsem viděla tu tvoji fotečku, říkala jsem ''Jeee, Alue.. co tam asi píšou''. Ale po přečtění mě to taky hodně zklamalo…

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2013-09-19 00:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to výborné 🙂 Já jsem tam taky :D

Ikona diskutujiciho plevel 2013-10-07 19:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:no asi nejsem prvni :D

Ikona diskutujiciho Morell 2013-12-07 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Soucítím s tebou, nejsi jediná, tohle se děje spoustě lidí. Na jednu stranu ale musím uznat jedno – novináři (i ti v takovýchto časáčcích) mají deadline a šéfíci na ně dost tlačí, aby něco sesmolili co nejrychleji. Nemají čas se tématu věnovat několik týsnů a pořádně se s ním seznámit, protože si musí udržet práci a živit se. To také ukazuje, že všem těmto časopisům jde o jediné – mít co nejíce čtenářů a tedy mít co nejvíce peněz. VO tom to celý je. (to mám z jednoho videa právě o duchovnu a médiích, bylo to myslím o Islámu)

Ikona diskutujiciho kolej-vlkan 2014-03-18 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Ve třídě máme holku, která říká, že Enigma je best časák…. Zeptala jsem se jí, jestli tě zná. Nechápala jsem, jak někdo, kdo čte Enigmu, nezná tebe. Odpověděla mi takhle: "Enigma je o nadpřirozených věcech a ne o nějamé Lui." LUI, no to určitě.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek