Aluščina záchranná stanice, aneb vypuštění Sýkorky modřinky (video)

26.3.2011 v Poselství 16

Seděla jsem za počítačem a pracovala s vašimi e-maily, když v tom se to stalo zase.

BUM! Ozvalo se mi za zády. – Rychle jsem vyběhla z domu, protože jsem okamžitě tušila, co to znamená.

Na trávě se pod oknem třepala malá sýkorka.

Je to zvláštní, ale vždycky říkám tu samou větu. ,,Neboj se miláčku, to bude dobrý. Dám tě dohromady.” Nevím proč, asi to funguje jako zaklínadlo. Ne na zraněné zvířátko, ale spíš na mě, protože jsem potom klidnější.

Měla nožičky přitáhnuté k bříšku a klepala se, takže jsem ji nabrala do dlaně. Nechtěla jsem ji chytat prstama. Modřinka je ještě menší než Koňadra, je to moc drobounký ptáček, takže je lepší ji převalit na ruku.

Ryhle jsem ji odnesla do domu a dala se do práce.

Možná proto, že je tak malinká, byla velmi rychle v pořádku. Dostala se ke mě v půl deváté, našla jsem ji okamžitě potom, co narazila do okna (A že to byla pořádná pecka.), ale už v poledne vesele poskakovala v krabici! 🙂

Tentokrát jsem neplakala. Po skvělých zkušenostech s Dlaskem, okolo kterého jsem běhala celý den a ještě jsem u něho držela stráž přes noc, jsem si byla jistá, že tato sýkorka přežije. Ale smutno mi bylo, to víte, nikdo nerad vidí polomrtvého ptáčka pod oknem.

Ačkoliv byla malinká, měla bojovnou povahu. Umím si docela představit, že kdybych u ní musela přespat, nezamhouřila bych oči, protože dělala hrozný rambajs. Jakmile se probrala z deliria, narovnala peří a chytila svůj život za pačesy, začala zobákem vytrvale likvidovat své kartónové vězení. A tak jsem viděla, že už je v pořádku, že jí tři hodiny u mě stačily a že je tedy čas ji pustit na svobodu.

Kamera byla přitom, takže se na ni můžete podívat! 🙂

Odkaz na video zde: http://www.youtube.com/watch?v=TTAtPeAJ_Ow

Byla to bojovnice 🙂 – Možná se nebála proto, že už mě zná. Na krmítko mi totiž chodí celé rodinky.

Už je to druhý život, který málem okno vzalo, ale asi už jsem od obdivování ptáčků okolo domu s nimi tak propojená, že jsem vždy ve správný čas na správném místě.

Až zase někoho zachráním, možná vznikne další video. Kdoví? Přejte jim, ať je najdu včas.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Noroelle 2011-03-26 08:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Téda, je úžasné pozorovat, jak i jeden človíček dovede pomáhat okolí, moc mě toto video potěšilo. Mimochodem, jak se jmenuje ta nádherná skladba a od koho je, smím-li se zeptat?? :-)

Ikona diskutujiciho Saracén 2011-03-26 08:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji nalepit na okno toto:

Ikona diskutujiciho Vepřík 2011-03-26 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chválím, to je hodné člověka!

Ikona diskutujiciho IV 2011-03-26 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Souhlasím, doprovodná melodie se Alušce povedla. S nárazy sýkorek apod. na okna má nulovou zkušenost, asi záleží, kde kdo bydlíme, ve větších městech je tohle výjimečné. O samolepkách v bytě jsem zatím proto nepřemýšlela

Ikona diskutujiciho Berenika 2011-03-26 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, tak dúfam, že sa ti bude dariť byť v správny čas na správnom mieste. Ty si úžasný človek, ktorý dokáže tak pomôcť… až tak, že som si nikdy nevedela predstaviť, že niekto dokáže byť tak milý, ochotný a láskavý. Video je nádherné a teším sa, že vtáčiky môžu znovu lietať v prírode a tešiť sa zo slobody. :-)

Ikona diskutujiciho Baruenka 2011-03-26 19:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obdivuji, jak dokážeš každému pomoci za každé situace. Jsi zlatý člověk. 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-03-26 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naneštastie sýkorky často končia v mojich pasciach, aj v tých čo sú určené skorej pre hlodavce, pretože majú radi orechy. Včera bol chytený prezmenu drozd. Tak som pasce radšej na chvílu premiestnil na miesto kam vtáky nechodia, kedže tohto roku je vtákov jaksi velmi málo. Rodičia by ma zabili keby vedeli kolko som ich už takto nechtiac odpravil.

Ikona diskutujiciho Michael 2011-03-26 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl bych být tím malým ptáčkem o kterého se Aluška tak pěkně starala…

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-03-26 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To se máš čím chlubit. Jen úplnej ko*ot neví sám od sebe, že se do pasti umístěné venku může chytit cokoli. Pasti patří akorát do sklepa, když se myši přemnoží.

Ikona diskutujiciho Aluška 2011-03-27 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Naruto Shipuuden movie 1 – je to soundtrack, ale omlouvám se, teď si nevzpomenu, jak byl název. Nějak na D… drainig? nebo tak nějak? 🙂 Dopíšu později.

Ikona diskutujiciho Aluška 2011-03-27 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Už to mám. Determination!

Ikona diskutujiciho Noroelle 2011-03-27 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: + [11]: Jé, děkuji moc! :o)

Ikona diskutujiciho Verča 2011-03-27 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další ptáček je zdravéj! Hurá!:-)

Ikona diskutujiciho ok 2011-03-27 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na okno nalep nějakou krajku apod. a je to.

Ikona diskutujiciho Kiki 2011-04-20 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna jsem listovala knížkou od M.Pogačnika Škola geomantie, když tu jsem narazila na na něco, co mi připomněla tenhle článek. Autor v jedné kapitole popisuje, jak se snažil vymyslet  značku, kterou by označil velkou prosklenou stěnu, aby do ní ptáci nenaráželi, ale přitom, aby nebránila v průhledu. Najednou mu do pokoje vletěla sýkorka a začla intenzivně klovat do jednoho místa v koberci a než se nadál frk a chtěla uletět, jenže okno do pokoje bylo jen pootevřené a chudinku to stálo život. Bral to jako znamení, dál popisuje, jak si vzal kyvadlo, které mu vytvořilo značku – ležaté S (reprezentující let ptáka) napříč proťaté přímkou a když si pak vzpomněl na to místo, kam sýkorka klovala a podíval se na něj, uviděl, že sýkorka klovala do znaku, který byl na koberci a světe div se ten znak vypadala jako ležaté S. No nakonec se zminňuje, že znáček dal vyleptat do skleněné stěny – malý nenápadný, někam do rohu, tak se mu tato značka opravdu osvědčila. Ani jeden ptáček do skla nenarazil, i když byl znak malý, sotva viditelný.

Ikona diskutujiciho Kittanya 2011-05-21 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluji, video krásné a hudba vhodně zvolená. Milé. Také jsem se starala o ptáky. http://kittanya.blogspot.com/2010/10/jak-krmit-vlastovky.html Taková malá rada. ;-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek