Aluška.org dnes slaví 11 let!

9.8.2017 v Aluška.org 20

Dnes je to přesně 11 let, co jsem si jako pišišvor založila svůj první blog a započala tak své veliké spisovatelské dobrodružství! 🙂 Jelikož je těžké každý rok vymyslet článek na stejné téma tak aby byl originální (loni jsem se velice kreativně rozšoupla), letos se spíš ohlédneme za uplynulým rokem a podíváme se, jak se projekt posunul a co se mi podařilo nebo nepodařilo v mých plánech…..

A přece jenom bude letošní článek trošku originální…. Tady máte Alušku když jí bylo… no, asi těch 12-13. Tehdy jsem založila stránky. Jak vidíte, vypadám vlastně pořád stejně jetě… S tím rozdílem, že tehdy jsem nebyla šťastná. A moje stránky byla forma úniku a taky způsob jak se vyventilovat a vypsat… Cítila jsem se jako otrok ze školy do školy a přitom jako chudák na pustém ostrově, kdy je kolem vás sice spousta lidí, ale jakoby to byli domorodci co mluví jiným jazykem.

To co žiju dnes snad nemůže být vzdálenější od smutné reality, kterou jsem žila tehdy a každý den jsem za to vděčná.

Aluška.org se mnou absolvovala celou pubertu, špatná a pak dobrá období která trvají dodnes. Je v ní otisknutá moje dlouhá cesta za nalezením sebe sama, svého úkolu na světě a svého životního štěstí… A pořád se rozvíjí dál.

Kdybych měla stroj času a mohla se vrátit do chvíle kdy tohle bylo focené, řekla bych jí: ,,Neboj se. Všechno s tebou dobře dopadne, ale nesmíš si nechat od nikoho nic nakukat, nikdo tě nesmí odradit od toho co chceš. Nedopusť aby tě něco zdrželo, znechutilo nebo zastavilo, jdi si za svým jako buldozer. A musíš vždy dělat věci tak jak je cítíš. Srdcem, s láskou a citem…..“ Pamatuju si totiž, že tehdy jsem se nejvíc ptala sebe sama, co se mnou bude. – No, to bych asi hodně koukala!

Pojďme se tedy spolu ohlédnout za uplynulým rokem:


Můj největší úkol bylo vydání mé třetí knihy Anděl strážný. Ta bez potíží hladce vyšla v prosinci roku 2016. Byl a stále je o ni veliký zájem a dostávám na ni krásné recenze. Taky mě hřeje, že čtenáři fakt oceňují ilustrace, na kterých jsem si dala tentokrát převelice záležet, na každou ilustraci jsem si dělala přípravu a když se nějaká nepovedla, dělala jsem ji prostě znova… tak, aby byla dokonalá. Resp. v rámci mých možností dokonalá. Nebudeme předstírat, že nejsou šikovnější kreslíři než já 🙂

Kniha Anděl strážný je k dispozici na mém e-shopu zde: http://alueshop.webnode.cz/products/andel-strazny/

Druhá velká změna za uplynulý rok je nový vzhled. Aluška.org měla celých pět let víceméně stejný design, do kterého jsem postupem času zasahovala naprosto minimálně. V listopadu 2016 vyšel zbrusu nový vzhled, na který jsem celkem hrdá a považuji ho za dosti povedený kousek. Předpokládám, že tady vydrží pěkně dlouho. Tentokrát jsem během jeho tvoření držela na uzdě svoji tendenci všechno strašně zdobit, přeplácávat a udělat to tak minimalistické a tak čisté, jak jsem jenom schopná při svých kreativních možnostech.

Vzhled Aluška.org 2011-2016 (starý)

Nový vzhled Aluška.org od roku 2016

Když jsme u těch designů, letos jsem přemalovala i vzhled svého e-shopu a také kanál na Youtube, ale to byly spíše drobnější úpravy 🙂

Letos jsem také poprvé začala s nabízením brazilských křišťálů. Dodávky jsou nepravidelné a bůhví kdy zase nějaké seženu a jaké budou. Ale je to aktivita, která mě obrovsky moc těší, baví a vím že má velký smysl. Moc mě těší, že můžu svůj dar využít na něco takto praktického, z čeho mají užitek úplně všichni.

I když na tomto webu čtenáře moje morčata příliš nevzrušují, letos jsem zjistila, že se můj morčoseriál tak nějak přirozeně stal součástí mého konstruktivního tvoření, které má smysl a které pomáhá. Ani ne tolik lidem, jako spíš morčátkům těch, kteří seriál sledují. I když jsem s prvním dílem začala před dvěma lety (přesněji řečeno Úvod do tématiky morčoseriálu vyšel 25.ledna 2016… je zajímavé, že skoro všechno důležité se v mém životě stane kolem 25. :D), až letos jsem s tím nějak prorazila (jednoduše asi proto že jsem točila více). Odběratelé stoupají každý měsíc o pár set, až jsem 3.8.2017 překročila hranici 10 000 odběratelů… To je pro mě neuvěřitelné, protože ještě donedávna jsem skromně snila o tom, že bych chtěla mít 2 tisíce. Haha… 😀

Jsem velice namotivovaná točit dál a mám ještě spoustu super nápadů. Protože když jdu večer spát a vzpomenu si na ty tisíce morčat co se teď mají lépe díky mému videu, usínám tím nejsladším spánkem, že můj život má další smysl. Představte si tu věc, že bych třeba svým morčoseriálem opravdu dokázala pozvednout úchoveň chovatelství v Čechách a na Slovensku, protože co se týče morčat tak máme strašně málo dat a oproti zbytku světa jsme velice opoždění… A morčata jsou tak úžasná zvířátka, že si zlepšení životních podmínek každopádně zaslouží. Chtěla bych to dokázat a opravdu bych to tady chtěla posunout na vyšší úroveň. Věřím se to dokážu a vlastně to může být můj další plán pro nadcházející rok.

Na YT samozřejmě nevychází jenom morčata, ale právě morčičí obsah je to, co vystřelilo kanál Aluebutterfly nahoru… Mimochodem, víte proč zrovna ,,butterfly“? Původně jsem chtěla jenom ,,Alue“ kanál, ale ten byl zabraný (to jsem byla naštvaná když mi to napsalo že ho mít nemůžu a tehdy jsem ještě myslím neměla tuhle doménu Aluška.org ale jinou, tak mě nenapadlo použít prostě příponu org… :D) V roce 2011 když jsem to zakládala, mě napadlo použít symbol, který mě odmalička doprovází a který dodneška někdy používají konstruktivní duchové Vesmíru, když malují obraz o mně. Motýlka… takže Butterfly.

Nejúspěšnější video co jsem natočila, jsem právě morčata. Má teď cca 84 500 zhlédnutí, která pořád rostou. Neuvěřitelné! 😀 https://www.youtube.com/watch?v=kWIOTtJhrwM&t=1s

Tento kanál mimochodem nedávno překročil i druhý milník a to jsou dva milióny zhlédnutí celkem.

Moje kamarádka mi mimochodem už dvakrát hlásila, že náhodou při setkání s dětmi ze svého okolí narazila na téma morčat a ty děti jí samy řekly o tom, že sledují ,,jednu super jútúberku“ a pak skoro spadly z višně když jim řekla, že se známe a že jsme kamarádky 😀 Takže už do Brna jel poštou historicky první morčičí autogram. Zpětně se mi doneslo, že radost byla ooooobrovská. Říkáme si, že morčoseriál asi získává docela ,,fame“ mezi dětmi z youtube, když už se tohle děje.

Další úspěch, který dost zásadně souvisí s osudem webu Aluška.org je to, že jsem letos překonala jednu velkou překážku, která mě nezastavila a nezastaví tudíž ani další rozvoj projektu. Částečně to však není úplně moje zásluha, ale je to spíše zásluha kolektivní, protože sama bych to nezvládla. Psala jsem o tom zde: ,,Pravda o mediální kávě„… Technicky jsem se znova narodila a každý další den je dar, který se budu snažit využít naplno, ku prospěchu všech. Už žádné kopance a hovadiny, teď už si dám mnohem větší pozor na nebezpečné odbočky.

To by byly úspěchy a pokroky. Jedna blbá zpráva ohledně rozvoje webu je ta, že ani letos se nepodařilo přestěhovat web. Nedělám si z toho kupodivu hlavu, jednak jsem se kolem toho rozčilovala už dost dlouho a k ničemu mi to nebylo, jenom jsem byla naštvaná, bolela mě z toho hlava a pak jsem neměla energii na jiné věci a navíc jsem tak neuvěřitelně zaneprázdněná a v jednom kole se všemi povinnostmi a nápady kterým se věnuji, že nemám vůbec čas se rozčilovat nad novým webem co není hotový. Asi moc nemá smysl k tomu něco dodávat. Jestli se to vůbec někdy podaří, uvidíme. Toho snu se nepouštím, ale už na něho násilím netlačím, protože nátlak nikam nevedl a věnuju se prostě jiným věcem které jdou a které mám pevně ve svých rukách. Jako je například rozvoj youtube kanálu, kde se zformovalo úplně nové publikum… Tohle stěhování je jedna věc, kterou v rukách vůbec nemám a proto to takhle vypadá. 😀 Už to beru s humorem.

Když se tak na to dívám, vidím že uplynulý rok byl velice plodný a velice úspěšný. Jsem ráda že jsem ho neproflákala na kanapi a můžu se tedy symbolicky poplácat po rameni, udělit si zlatou hvězdičku na čelíčko a Zlatého bludišťáka za pilnost.

A jestli mám nějaké další plány? – Ano, rozhodně ano. Mám velice ambiciózní plány, jeden ,,drobnější“ jsem zde již napsala, další velký si nechávám a nechám pro sebe. Ale rozhodně mě ještě čeká spousta dalších dobrodružství.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lejdynka 2017-08-09 06:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, já vás čtu určitě od roku 2008, v knihovně mám všechny 3 knihy, na krku křišťálový náhrdelník a moc gratuluji k dnešnímu výročí. Ať se daří i nadále, jste nejen krásná ale i šikovná a taková čistá dušička, mám vás moc ráda.

Ikona diskutujiciho Miluška 2017-08-09 07:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško – OBROVSKÁ GRATULACE

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2017-08-09 08:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluji a děkuji.

Ikona diskutujiciho vanilková 2017-08-09 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera! Přeji tomuto blogu spousty dalších plodných let!

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-08-09 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluju. Čtu tvůj blog už nějakých pár let, tvoje články mě strašně moc naučily, hodně věcí jsem si uvědomila a o hodně dalších jsem se začala zajímat. Na tvých stránkách jsem se poprvé seznámila s alternativním pohledem na svět, četla jsem je většinu svého dospívání a vytáhly mě z bahna, ve kterém jsem tehdy byla. Změnila jsi mi život, nevím, kde bych bez tebe byla. Děkuju.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-08-09 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluji a moc dekuji za vse, co pro nas delas.

Ikona diskutujiciho Aja 2017-08-09 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Take gratuluji k dnesnimu vyroci! At se dari lepe a lepe. Mimochodem ta Tvoje fotka z detstvi, presne to jsem si myslela kdyz jsem cetla komentar co by jsi tehdy te holcicce na fotce rekla Ta fotka ma urcitou energii . Lide k Tobe byli zly.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-08-09 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připojuju se ke gratulaci!

Ikona diskutujiciho mg 2017-08-09 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratulujem.

Ikona diskutujiciho Psychopathic-rainbow 2017-08-09 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, gratuluji..Já sem chodím už tak dobrých 5 let..:)

Ikona diskutujiciho Sisi 2017-08-09 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľká gratulácia – pozdravuje Sisi a Mozart ☺ Ďakujem, že ste.

Ikona diskutujiciho Zabak Kvak 2017-08-09 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíš jak se ti to tvé dílo stále daří, a dokonce stále lépe :-) A my Žabáci ti to přejeme, protože dokážeme ocenit dobrou práci a zápal pro věc.  Kvak ;-)

Ikona diskutujiciho Alinka 2017-08-09 20:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho **J** 2017-08-09 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi popřeju beze slov, tečou mi slzy a nedá se to zastavit. Vždyť ji znám a čtu už tak dlouho. Tenkrát mi začal velký projekt v Plzni. Ta fotka mi vrátila vzpomínky.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-08-09 22:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALUŠKO!!! ❤

Ikona diskutujiciho Daisy 2017-08-09 23:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško!Já se také připojuji s velkou gratulací a poděkováním – Tvůj web mně bez nadsázky změnil život,a to jsem od Tebe o generaci starší.Raduji se spolu s Tebou,že se Ti daří a že beze zbytku využíváš dary a talenty,které máš,ku prospěchu nás všech-Tvých věrných čtenářů!Měj se i nadále moc krásně! ! :-)

Ikona diskutujiciho A. 2017-08-10 05:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opozdene gratuluji k vyroci a hlavne k vydrzi, s jakou tento krasny a cisty blog vedes!:) Navstevuji ho sice pomerne kratce, ale citim se tady opravdu dobre a je pro me jako pro clovicka upenlive hledajiciho odpovedi na miliony otazek, velice obohacujicim 🙂 Proto Ti Dekuji ze se s nami delis o tolik svych informaci a nenechavas si je pro sebe:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-08-10 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju moc 🙂 Včera jsme slavili, tak ještě dám do Zápisníčku vyfocený ,,dort" :D

Ikona diskutujiciho Blue 2017-08-10 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I já za ty, co si tu fotku u topení z 3. 2. 2007 19:24 hod. pamatují, rád gratuluji. Já se těch 11 let válel na tom kanapi ;-) A teď do zápisníčku na ten dort :-)

Ikona diskutujiciho Daniela 2017-08-12 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásne číslo 11, zo srdca gratulujem, poznám ťa od založenia blogu, vesmír mi ťa poslal rok pred odchodom mojej dcéry, si pre mňa krásna víla. Ďakujem

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek