Aluška.org přechází na moderované diskuze

3.2.2012 v Aluška.org 53

Jistě vám neušla podstatná změna ohledně diskuzí.

Zatímco dříve byly diskuze většinou volné, dnes jsou všechny zmoderované. Považuji za slušnost vám osvětlit, co mě k tomu přinutilo a proč.

Bohužel doba přiostřuje a člověk se musí umět přizpůsobit. Obrovská zloba určité skupiny lidí, kteří nenávidí všechny úspěšné, protože sami v životě nic nedokázali, vykopali válečnou sekeru a snaží se ničit vše, co je jim trnem v oku a co vzbuzuje závist.

V posledních dnech jsem se stala obětí tvrdé kyberšikany a mnohačetných nařčení, která nejsou založená na pravdě a stojí na hranici trestné činnosti.


Už nejde o pouhá slovíčkaření a žabomyší války, ale tvrdá obvinění, která si nezasloužím ani já, ani lidé, kterých se tato nařčení týkají.

Pomluvy, útoky spamů a výhružky mě přinutily prosedět několik hodin nad diskuzemi a všechny zmoderovat, aby se zachovala krásná atmosféra těchto stránek a aby stálí čtenáři nebyli zatížení problémy, které se snaží vyvolávat nepřejícní lidé.

Byla jsem nařčena například z toho, že sháním maso nějakému pedofilovi. Obvinili mě, že svoje stránky nepíšu já ale někdo jiný a že jde o manipulaci. Byla jsem označena za lichvářku, členku sekty, kvantovou šarlatánku, která je někde dokonce údajně držena. Že prodávám nějaké podvodné produkty za mrzký peníz a tak dále…

Jeden velice moudrý člověk mi nedávno řekl, že stejně tak jako on, i já budu celý svůj život pozorovat, že mě lidé budou buďto převelice milovat, nebo přehnaně nenávidět, jakoby neznali zdravou míru.

Byla jsem trochu v šoku, když jsem se nad tím zamyslela a došlo mi, že to tak vlastně v životě mám a děje se to i teď.

Musím se ohradit vůči obvinění, že nejsem autorkou svých stránek. Aluška.org má několik základních stavebních kamenů, které jsou jedinečné.

1. Na to, že jde o stránky, kde vychází článek téměř každé ráno, má pouze jediného autora i správce a to mě. Pravidlo druhé, zásadně se nepřidávat k žádným skupinám, náboženstvím, ani sektám.

Přístup do mojí administrace jsem nikomu dalšímu nesvěřila, natož pak práci na článcích, nebo poradnu. Pokud nějaký můj kamarád, známý, či čtenář vyvěsí u mě článek, autora poctivě uvádím a když se vám z nějakého důvodu nemohu osobně věnovat, vždy najdete včas upozornění v aktuálních oznámeních. Nikdy bych nemohla svoji povinnost svěřit někomu jinému a když nestíhám, vždy si udělám čas na to, abych vše dohnala.

Celý svůj život jsem se potýkala s problémem, že jsem byla předčasně vyspělá a až příliš inteligentní. Díky tomu jsem byla jako dítě outsider, díky tomu mi příliš mé okolí nerozumí a díky tomu jsem obviňována z toho, že nepíšu své vlastní stránky, protože lidé nedokáží pochopit, kde se to ve mě objevuje. Neberou mě takovou jaká jsem, jejich malé mozky nejsou schopné pojmout něco, co se vymyká zajetým kolejím a proto mě očerňují.

Ne, nejde o nějaké prázdné plácání se po vlastním rameni, mám to černé na bílém a musím s tím žít každý den. Každý den se dívat, jak mi lidé nestačí a jak jsou pak na mě za to zlí.

Závidíte mi snad, že jsem jiná než ostatní a že dokážu psát o věcech, které tu nikdo nezná a ještě formou, které každý rozumí a která má úroveň? – Kdo z nás je tu ten ubožák a lhář, kdo z nás nenechá druhého v klidu rozvíjet své projekty?

Co se týče útoků na mé přátele, tak jako každá jiná svobodná bytost si umím na lidi dělat vlastní názor a to s kým se stýkám a koho mám ráda je čistě moje věc a nevidím důvod, proč by někomu mělo vadit, že se bavím s vlivnými lidmi, se kterými si navzájem pomáháme. Každý z nás by si měl sehnat pár dobrých lidí, kteří stojí při sobě. Já totiž nebořím, ale tvořím, své přátele mám ráda a to co se o nich píše, je uměle vyrobené bahno.

Skupině lidí, která na mě právě útočí, nebylo svaté zhola nic, dokonce ani moje fotografie, kterou vidíte výše v designu. Věřili byste, že i na ní se dá něco najít, na co se dá zanadávat?

Doneslo se ke mě, že tam vypadám jako zmalovaná děvka, že jsem ukradla mamince rtěnku a že ,,rozhodně nemám ksicht jako andílek“.

– K tomu bych se také ráda vyjádřila. Jestli o mě někdo píše, že vypadám jako anděl, upřímně děkuji za milou poklonu, nevidím ale důvod, proč bych měla za to být pranýřována. S rukou na srdci mohu prohlásit, že své tělo miluji, nevidím na něm vůbec nic špatného, jsem šťastná za to jak vypadám, za svoji tvář především. A jestli by snad někdo chtěl proti mému vzhledu něco namítat, ať se první podívá na sebe.

Rtěnku nepoužívám, používám balzámy na rty a maminku nemám už dva roky. Když s ní chci mluvit, musím se podívat do nebe.

V současné době vím, kdo tyto věci dělá. Abyste měli představu, kdo tyto pomluvy šíří:

Ten, který tuto ,,křížovou výpravu“ proti mě vede, žije v současné době na Slovensku, v minulosti se celkem třikrát pokoušel o sebevraždu a ani jednou mu to nevyšlo. Když v pozdějším věku zplodil nemanželské dítě, ještě než se batolilo, o své malinké dceři vykládal před svými známými (i přede mnou), že jeho dcera je na úrovni duší jeho úhlavní nepřítel a že ji musí stůj co stůj zabít. – Jestli to udělal, o tom nemám zprávy.

Druhý hlavní aktér, který jedná na popud potencionálního sebevraha a vraha, je bývalý chráněnec Jiřího Maška, kterému nakonec vrazil kudlu do zad, dodnes mu dluží peníze a byl to shodou okolností i ten, který mi první daroval doménu Alue.cz, pak mi ji ukrad, zneužil, nakonec prodal a dlouho trvalo, než jsem ji dostala zpět a to jenom díky někomu dalšímu, kdo mi velice pomohl. Svého času vám dokonce i na doménu Alue.cz vložil svoji fotku a tvrdil, že mě miluje. – To vidím.

Ostatní aktéry útoků neznám a ani jednomu z těchto lidí jsem nikdy nic neudělala. – Vlastně ano, udělala. Mě se daří, kdežto oni se topí v dluzích, problémech a jejich jedinou životní radostí je dělat ostatním lidem zle a ničit jejich sny, protože oni ty svoje nikdy mít nebudou.

Jedná se o skupinu, která dělá špatně i Jiřímu Maškovi, jsou to pořád ti samí lidé.

Ne, nejsou v právu. Jediná motivace jejich jednání je pouhá závist, že někdo jiný se má dobře a oni ne, protože si vše pokazili. To, co se o mě a mých blízkých snaží roztrubovat jsou falešné konstrukce s jediným účelem: Zničit krtka.

Tato akce s jediným účelem likvidace je poháněná čistou nenávistí.

Nejvíce mi nemohou přijít na jméno za to, že se moje kniha ujala a že jde skvěle na odbyt, za to že se mám dobře a za to že mé stránky získávají den co den na oblibě, kdežto oni to nemají a své weby musí pohánět roboty na návštěvnost a používat všechny jejich hackerské a programátorské schopnosti, aby to alespoň vypadalo, že něco umí a něco mají.

Smutek, který u mě v této souvislosti aktuálně vládne, je velký. Je mi opravdu smutno u srdce. Obrovským způsobem mě tato země zklamala. Věděla jsem do čeho jdu, ale vždy jsem věřila, že to nebude tak zlé, že se věci vždy nějak zaoblí, závistivci přijdou k rozumu a dobro zvítězí. Ale tady nejsme v pohádce.

Kráčím proto ode dneška ve šlépějích orgo-neta, který už dávno přede mnou pochopil, že volné diskuze jsou cesta do pekel a který si také zakusil svoje. Bohužel mně trvalo až příliš dlouho konečně pochopit, že to nemá cenu. Dělám to nerada a jsem postavena před hotovou věc, nemám už na výběr, jestli tu chci pro vás být dál.

Pro slušné lidi se nemění prakticky nic, akorát že se vaše příspěvky budou zobrazovat se zpožděním a pokud někam odjedu, budou diskuze stát. Uznejte ale, že je to pořád mnohem lepší, než jednou zjistit, že žádná Aluška.org už není, protože se povedlo to, před čím jsem byla varovaná už dva roky dopředu. – Poslechla jsem, ale jenom na pár měsíců, protože jsem pořád věřila v dobrotu lidí.

Ne, teď už v ni nevěřím… Teď už nezbývá než doufat v těch pár slušných lidí, kteří v této strašné době ještě zbyli a držet spolu.

Do této doby jsem byla ohledně diskuzí zbytečně moc měkká a dělala jsem vám chůvu. Ozvláště by se měl doma chytit za nos Marián Kosnáč, který své komentáře poslední dobou často nedomýšlel a vůbec si neuvědomoval, co mohl způsobit.

Za to, že jsem tu po vás celých pět let uklízela bordýlek, jsem si vysloužila nálepku ,,cenzorka“ a za svoji pomoc lidem jsem si vysloužila skupinu lidí, co mě nenávidí do morku kostí, aniž bych jim cokoliv provedla.

Prostí lidé vždy raději uvěří jednoduché lži, než složité pravdě. Celé moje dětství v mém okolí vždy prosperovali jen ti největší hajzlové. Až teď, když už je na to sedm let pozdě a konečně vyšla pravda najevo, najednou se za mnou chodí s prosíkem. Teď to tady mám zase. Budou opět prostí lidé raději věřit pomluvám? A také jim dojde pravda až sedm let po tom, co bylo dávno pozdě? … Snad se toho nedožiju, snad se to už znova dít nebude.

Ale co. Přežila jsem to kdysi, přežiju i tohle. Tehdy jsem byla malá a sama, dnes jsem už dospělá a mám okolo sebe spoustu lidí.

Co bude dál? – Žádný strach. Končit nehodlám a ani nebudu.

Momentálně pouze bráním sebe, svůj život, své přátele a své zásady a nejsem rozhodně z těch, co by sedli do kouta, litovali se jak je ce ý svět hrozný a všechno zahodili.

Aluška.org pojede dál jak jste zvyklí, až na diskuze, které jsou teď všechny chráněné a už nebudu dělat chůvu, ale moderátora.

Chcete diskutovat? – Diskutujte, máte ruce volné. Tohle jsem musela udělat kvůli těm pár lidem, kteří by za moje odstranění patrně prodali i vlastní matku a ne kvůli vám, kteří si sem chodíte v klidu počíst. Pro vás jsem se snažila hodně a pořád snažit budu.

Tentokrát jsem se ale probrala za minutu dvanáct a už to nenechám náhodě.

Chcete-li pro mě něco udělat, zahrabte malinké válečné sekyrky, které po mě občas ze cviku hodíte a nevěřte jednoduchým lžím. Pamatujte, že kdo dělá zle jiným lidem a kdo je pomlouvá za jejich zády, mluví vždy pouze sám o sobě. Nikoho slušného by totiž to, co oni právě dělají, ani nenapadlo. Natož aby k tomu přikročil.

Toto je mé jediné a poslední prohlášení k tomuto incidentu. Od této chvíle za tím dělám tlustou čáru, nebudu se k tomu už vyjadřovat, ani mě další postupy nezajímají.

Nechávám špinavcům jejich špínu a budu se dál věnovat tomu, o co jde: O konstruktivní službu lidem.


Odmítám tomu dál věnovat svůj prostor a čas a nebudu tomu přizpůsobovat ani program svého webu. Zítra se tedy můžeme těšit na další díl divadla a pokračovat v dobrém díle.


Jinak bych tuto situaci vnímala, kdyby o mě takto mluvili moudří lidé. Když ale vím, čí je to dílo a když vidím ten primitivní přístup, k jakému se ponížili, nezbývá, než se zasmát, přizpůsobit okolnostem a jít dál.

Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2012-02-03 07:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Promiň Alue, vážně to nemyslím zle, ale nezdá se mi věta: Přístup do mojí administrace jsem nikomu dalšímu nesvěřila, protože taky (http://karolinaloskotova.blog.cz/1111/prvni-dojmy-po-navratu-z-dovolene) je do komentářů přihlášen JM a tady (http://karolinaloskotova.blog.cz/1003/3-prednaska-o-vode-autor-to-mas-marny-doporucuji) je přihlášen Tomáš Marný. Tu ikonku máš v komentářích jen ty. A dá se poznat, že je to ona tím, že když se na ni zmáčkne, tak to odkáže do tvého profilu na blogu.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-02-03 07:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nějaká vědecká studie zjistila, že pro víc jak 95% lidí je přirozený chovat se jak ovce, který se daj snadno zmanipulovat a oblbnout :-) Takový lidi tu budou vždycky… je lepší je neřešit a jít si dál svojí cestou, je jejich problém že nechtěj pomoct a něco se sebou dělat

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-02-03 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no tak aluš držím palce at te smutek zas prejde a at to ze sebe co nejrychleji sklepeš. jak jsi psala je to jen skupina, pár lidí, určitě máš kolem sebe naopak i skupinu lidí, která tě podrží. jinak si myslím, že každý člověk má v sobě obě potencionality – pokud se bavíme o "dobrých" a "zlých" lidech – záleží na tom, jakou rozvíjí. takže v dobro lidí se určitě věřit dá. ale o to asi ted úplně nejde, hajzlíkům treba nastavit hranice, a to jsi udělala. těším se na další články 🙂 pa S.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-02-03 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky dobře znám nenávistném komentáře na svém blogu. V takových případech lidi ihned blokuji.

Ikona diskutujiciho Monica Otmili 2012-02-03 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se ti nedivím…

Ikona diskutujiciho Leni 2012-02-03 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toho jsem si ani nevšimla, ale je mi tě líto. Nechápu, kde se v lidech bere nenávist a proč vlastně. Vždyť ty si nad těmito stránkami proseděla hodiny a těžce sis vydřela své čtenáře, kdežto oni sedí jen před obrazovkou a buzerují. Měli by ti být spíše vděční.

Ikona diskutujiciho (Ta)jemná kakaová 2012-02-03 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mrzí mne, že jsou lidi tolik závistiví a zlí, když jsme všichni součástí jednoho. Nikdo v hloubi duše nad druhým nevyniká, talent se může projevit až třeba na smrtelné posteli. Ale proč dělat útoky?

Ikona diskutujiciho Farah 2012-02-03 08:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluš,

Ikona diskutujiciho Vladimír Švéda 2012-02-03 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, i když nemám čas ani myšlenky se zapojovat zde do diskuzí, tak to, co píšeš mě nadzvedlo ze židle. Osobně obdivuju Tvoji odvahu pouštět se do otevřených bojů se skrytým a zákeřným nepřítelem. Je mi líto, že nepřátelských akcí přibývá. Útoky jsou různé podoby a ani mě se nevyhýbají. Vše, co říkáš, cítím a z velké části vím, že je to pravda, a podle svých možností budu pomáhat tomu světu, který vytváříš svými stránkami, svým životem. Děkuji moc, že můžu číst tyto stránky, díky, že jsi.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-02-03 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ahojky Babe,

Ikona diskutujiciho Myšák 2012-02-03 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška org. je skutečně jedna z nejhezčích stránek na internetu.

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-02-03 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela tě chápu, ale na tohle mám jinou metodu. Když se mi něco takovýho stane, tak na nenávistný komentář, který je úplně mimo, nereaguju. Pokud tam je něco k tématu, tak reaguju konstruktivně jen na to, co má smysl a toho, že na mě někdo jakoby útočí si vůbec nevšímám. Většinou to ty lidi přestane ihned bavit a někdy dokonce ten člověk začne být milý. Ale musím na to mít náladu.. Pokud nejsem jenom trošku ve svý kůži, tak to v klidu nezvládnu (musí to být tak, že si z toho opravdu uvnitř nic nedělám jinak lidi vycítí neupřímnost a rejpou ještě víc.)

Ikona diskutujiciho Clarté 2012-02-03 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vydrž, to je nejdůležitejší. V životě jsem se zatím setkala jen s jedním člověkem, který mi tohle dělal celých dvanáct let. Všimni si, že lidé, kteří tě nejvíce nenávidí ti nejvíce říkají jednu větu "Miluji tě." Určitě to ustojíš, o tom nemám pochyby. Na takovéto lidi platí, že v žádném případě nebudeš ustupovat.

Ikona diskutujiciho Hanka 2012-02-03 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,

Ikona diskutujiciho Iv 2012-02-03 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, tvé přijetí do jakéhosi  autorského klubu jsem zaznamenala, asi jsi to v té době považovala za důvod ke spokojenosti: diskuse o tobě, spíš o tvých stránkách, je, jak zjišťuju, pořád živá a bohužel místy trapná, přeskakuj ji… Za sebe ti chci poděkovat, přeju hodně sil a inspirace do dalších dnů

Ikona diskutujiciho Tammy 2012-02-03 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel, prozatím je to tady tak, že zlí vždycky udělají vše co je v jejich silách, aby si udrželi vládu. Nevěřím ale, že se jim to podaří. Jejich čas už tady končí. Přeji ti mnoho síly a odvahy, bude to třeba. Ne se vším co píšeš souhlasím, ale s mnoha věcmi ano a oceňuji, že se snažíš pomoct lidem a předat jim informace, ke kterým se jinde moc nedostanou. Za to si tohle opravdu nezasloužíš.

Ikona diskutujiciho Kimberly B. 2012-02-03 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokud si lidé budou myslet, že sobectvím pro sebe získají nejvíc, vždycky to bude vypadat takhle… Paradoxní je to, že sobectvím pro sebe získají úplné minimum a nakonec nebude ani to minimum podstatné, vytratí se a nestane se z něj nic víc, než nic.

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-02-03 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

takový lidi se tě bojej, A tak útočej, protože jejich primitivní mozek nic lepšího neumí.

Ikona diskutujiciho myshoolka 2012-02-03 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou jsem si řikala co s tim všichni maj a k čemu jim je tě takhle schazovat… ale nějak mi nedocvaklo jak to může bejt vážný… Aluško, drž se! …nevim co bych si bez těhle stránek počala… už se vlastně staly nedílnou součástí mýho života :D

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-02-03 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kvik, Alue, to je nad muj prasečí mozeček. Vždyť diskuze byla pro mě kroch moderována již teď, tak jaká pak změna? A s kyberšikanou máš pravdu – zejména od "mnicha" na chatu!

Ikona diskutujiciho Myna 2012-02-03 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A víš co? Já tě za to chválím, takovýmhle zlým lidem se nesmí nechávat vrátka otevřená 😉

Ikona diskutujiciho Pišta 2012-02-03 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako som nedávno písal (a môj príspevok bol tiež moderovaný -čiže zmizol), už to tu nemá úroveň ako kedysi.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-02-03 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To chceš moderovať už nastálo? Nemyslíš že blogu uškodí viac keď ľudia nebudú môcť diskutovať ako sem tam niaky útok ktorý stačí vymazať a zablokovať.

Ikona diskutujiciho Tina 2012-02-03 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Verím, že tých ľudí, čo Ti takto škodia je len veľmi málo oproti tým, čo Ťa majú radi, chodia tu pravidelne a tvoje stránky im prinášajú veľmi veľa dobrého. Myslím, že je tu dosť čitateľov, ktorý keď nesúhlasia s úplne všetkým čo píšeš, tak to rešpektujú, keď cítia potrebu povedať svoj názor, tak to urobia slušne. Je škoda, že väčšina ľudí si neuvedomuje, že názor o ktorom si myslia, že nie je správny môže byť rovnako chybný ako ten ich. Myslím si, že my čitatelia to že sa naše príspevky zjavia neskôr zvládneme – napokon je to príjemnejšie ako si čítať všetky tie nenávistné blbosti. Môže sa stať, že niekto niečo napíše 2x.

Ikona diskutujiciho Erika 2012-02-03 14:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue chápu, že se chce bránit alespoň tímto způsobem, naopak nechápu, proč má někdo potřebu zla.Proč tedy chodí na takovéto stránky nebo pokud jsou duchovně založený, tak jim asi unikla podstata duchovna, když ze sebe dokážou vyplodit zlo.

Ikona diskutujiciho jany 2012-02-03 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Zmatená 2012-02-03 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj:)souhlasím přesně s Tinou, asi to jakou "plochu" a spektrum lidí zabíráš je taky přímou úměrou nepřátel a prudilů.Všichni máme právo na vlastní názor, ale já na tyhle stránky nechodím, abych si četla zrovna jejich názory a spekulace.Když tě někdo chce prudit, tak to bude dělat, já jsem pro mazání takových komentářů.Nemusíš se přece před nikým ospravedlňovat.Nevim, jestli je to sice dobře, ale nějak jsem přestala posuzovat, kdo mi co říká, ale co mi říká a proč.Na tvůj blog chodím pravidelně a ráda.

Ikona diskutujiciho Lúthien 2012-02-03 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, podle mě si udělala moc dobře, opravdu pár nehezkých komentářů jsem četla a klepala jsem si na čelo, jak vůbec někdo může vyplodit v hlavě takový nesmysl, a to z čeho tě nařkli je opravdu na blití. A už vůbec nechápu jak tě můžou soudit lidé tady v  diskuzích, kteří tě ani neznají a nikdy tě neviděli, a jak si můžou myslet že píšeš např. arogantně a namyšleně…. jak se říká: podle sebe soudím tebe…. velice výstižné pořekadlo :). Jsi moc fajn slečna a tvé články jsou velice poučné, zábavné, krásné a kolikrát jsou opravdu pohlazením pro duši :). Přeji jen to nejlepší do budoucna a pevné nervy na takové hnusné závistivé troly. Stojíme při tobě 🙂

Ikona diskutujiciho barchettka 2012-02-03 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Netvrdíš náhodou i ty, že je nám okolní svět zrcadlem? A že se nám vždy stane jen to, co jsme si na sebe přivolali…?

Ikona diskutujiciho Marie 2012-02-03 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, mohla bych být tvou babičkou, jsi úžasný človíček, jen tak dál pokračuj. TVÉ stránky jsou velmi poučné i pro bábinky jako jsem já. Přece nás nerozhodí takoví, co mají asi mlhu před očima a nic nevidí, co se děje kolem. Ještě jednou VELKÉ DÍKY máme tě moc rádi!!!

Ikona diskutujiciho Aran 2012-02-03 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo,

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-02-03 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem pročítal Tvůj dnešní článek, i mé srdce bylo posmutnělé. Zamýšlel jsem se nad tím proč někteří lidé nedokážou strávit úspěch druhého člověka? Vždyť tím jen sami ostatním dokazují, jak nezralými lidmi jsou. A při tom by jen stačilo změnit svou vlastní mírku, kterou mají schopnost ovlivnit. Ubrat na svém egoismu a přidat na lásce. Potom by úspěch druhého člověka byl jejich vlastním úspěchem. Nechce se mi ani věřit, že Ti lidé dokážou takto ubližovat. Vždyť jsi jako andílek, samozřejmě i se svými chybami. Ale to jsou jen těžítka, která nás tu drží, abychom neuletěli. Hodně vnitřní síly Alue. Ale vždyť Ty ji máš a máš ji tolik, že ji i rozdáváš.

Ikona diskutujiciho lady Lianna 2012-02-03 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dva roky jsem dělala Argemě neoficiální fanblog a měla jsem doopravdy dobrý zvuk. Jak jsem tak sledovala dění okolo kapely a pročítala stránky a diskuze, nechtělo se mi věřit, že 95 procent obsahu ve všech diskuzích tvoří útoky, pomluvy a sprosté nadávky ne na kapelu, ale na osoby na fóru navzájem. Od té doby diskuze moc nenavštěvuju, je ale pravda, že kdo nijak nebrání těm anonymům sypat do vlastních stránek hnůj tam má většinou pořádný bordel. Důvod? "Rozum" lidí….

Ikona diskutujiciho Peťa 2012-02-03 21:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo,jo nejvíce kolem sebe kope ten, jenž se topí, letos se možná nad mnohými zavře hladina.

Ikona diskutujiciho Modalité 2012-02-03 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejde mi do hlavy, proč tady je moderovaná diskuse, když veškeré pomluvy se odehrvají na klub.blog? Tady jsem tak příšerné řeči neobjevila, jedině pár náznaků a to opravdu nebylo nic strašného. Navíc tím, že dáš moderovanou diskuzi – čili vyeliminuješ opozici – nahráváš jim do karet, protože právě to je jedním z rysů sekty – eliminace opozice. A to mi připadá škoda Aluš…

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-02-03 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutné čtení. Že jsou tu často nepěkné komentáře jsem si všimnul, chodím sem víckrát za den. Ale že je to až tak vážné jsem nevěděl. Moc doufám, že je to jen pár jedinců, protože drtivá většina tě má ráda. Asi jsi trochu píchla do vosího hnízda s tím odsouzením reiki a spol., protože tím se hodně lidí dneska zabývá, věří tomu, vráží do toho spoustu peněz a dává jim to pocit výjimečnosti. A ty jim tu iluzi boříš. Totéž se týká náboženství. Co válek už se vedlo ve jménu Boha. Do toho bych radši vůbec nevrtal. Jak jsem viděl anotaci na ty články, tak jsem si hned řekl " A jé je, to zas bude". Reakce lidí se totiž dají docela dobře předvídat. Nebo zviditelnění se v autorském klubu. To je takové vykročení do světa, v tom smyslu, že přineseš svoje energie, nekompromisní názory atd. někam, kde na to nejsou připravení, nemají důvod to bezmezně přijmout, ale spíš to mnohé může provokovat, vyloženě dráždit. Střet energií, pohledů na svět. Na tvůj blog postupně přicházeli lidi, co podobné věci chtěli vyhledávat. Tj. potenciální fanoušci. Ale naservírováním sebe sama někde jinde, hodně na očích, kde nemáš tématicky spřízněnou většinu, to je riskantní krok a fakt jsem tušil, že to přinese problémy. Taky jsem ty obavy zmínil kdysi v diskusi. Jen malá rada, zkus si nevyrábět zbytečné nepřátele tím, že urazíš prudkou reakcí lidi, co nejsou zlí a zákeřní, jen si dovolí nějakou menší kritiku, často dobře míněnou nebo jen trochu ironický nebo úplně nelahodící příspěvek. Jde to obrátit v žert nebo přejít bez poznámky, ale prudkou reakcí jde dost pokazit. Toho jsem si všimnul víckrát a mrzí mě to. Tak se vyrábí nepřátelé i z neutrálních nebo mírně přátelsky nakloněných čtenářů s vlastním názorem, byť odlišným od tvého. Jseš ale hodně silná, kurážná a poradíš si s tím. Mou podporu máš, to už víš z dřívějška. A rád bych vyzval ty tisíce fanoušků, co tady denně čtou, ale nepíšou, ať nejsou líní a pohodlní a vystoupí taky jednou s příspěvkem. Podpora je důležitá. Měj se.

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2012-02-03 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, závist je mocná, ale Láska taky, tak se nebojím, že tu "potvoru" přemůžeš :o). A nebuť smutná, to ona chce, buď stále svá. Jsem s Tebou a je nás hodně!

Ikona diskutujiciho QQ 2012-02-03 23:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, nejsem na Tvých stránkách moc často, ale když jsem tu byl posledně, tak jsi vždycky nehodící se příspěvky (slušné, pouze s odlišným názorem "moderovala" také) přijde mi to škoda, ale nakonec je to Tvůj blog, tak si tu můžeš psát co chceš. Jistě máš v mnohém pravdu, ale ne vždy. Ohledně toho co ti říkal ten kamarád, si myslím, že to není tak úplně pravda – zapřemýšlej. Ale tady na webu to víceméňe platí, proto se obávám, že hodně (jak kladně, tak i zaporně nakloněných) lidí tím ztrácí na objektivnosti.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-02-03 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prajem aby sa ti viera v dobro ľudí čoskoro vrátila. Nepriatelia teba, tm a jm tu predsa vždy boli a ohovárali, a nebola treba moderovaná diskusia. Lepšie je s nimi chvíľu bojovať a blokovať ich, a keď vidia že tím nič nezískajú ich to prejde.  Ľudia budú teraz menej komentovať, nebudú tu nevhodné poznámky aké som v poslednej dobe mal aj ja, bude menej hádok a bude to prehľadnejšie. Všetko sa deje podla plánov z hora a každá búrka prehrmí.

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-02-04 01:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechápu. Opravdu nechápu tyhle arogantní, zlolajné existence, kreré furt koukají jen na to, jak někomu ublížit, jak někoho napadnout, jak někoho zničit. Já jsem se s podobným přístupen setkala ne přes internet, ale na vlastní kůži. Jsou to závistivé tupé a zlé svině a od těch raději ruce pryč.

Ikona diskutujiciho Vlastimila 2012-02-04 01:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá dívko Aluško!

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-02-04 08:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]:to souhlasím, ale je fakt, že každý má hranici, kdy je toho na něj moc a potřebuje oddych. K tomu si myslím že to moderování ted může sloužit. Nemůžeme přece po nikom chtít aby zvládnul všechno tak jak bychom chtěli.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-02-04 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodom, keď urážate tých čo tie nevhodné komentáre písali, nič tým nevyriešite a ste podobní ako oni.  Duchovne mysliaci človek neuráža a neodsudzuje, vie, že nikto neni len zlý alebo len dobrý.

Ikona diskutujiciho IrenaT 2012-02-04 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]:Naprosto souhlasím s Tinou. Na Tvé články, Aluško, se těším a diskuzi opravdu čtu jen občas. A pokud někomu vadí moderovaná diskuze, no tak ať si založí vlastní blog a může diskutovat tam.

Ikona diskutujiciho Roman 2012-02-04 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,to co děláš, je dobrá věc, která pomáhá spoustě lidí.Přinášíš jim inspiraci,poznání a ukazuje, že na tomto světě jsou i jiné hodnoty,než plné nákupní vozíky.To že ti někdo napíše něco, co není pravda a nebo tě urazí je skutečnost, která ale potkává v životě každého.Určitě tě to hodně zraňuje, protože do svých stránek dáváš celé své srdce a nechápeš reakce některých.Ale víš přece, že smyslem zla je vždy bojovat proti dobru a to se děje i tobě.Věz, že většina čtenářů necítí potřebu se k tomu vyjadřovat, ale tito jsou s tebou a děkují ti.Asi ti to většina z nich nenápíše, ale toto je pravda.Každopádně svým konáním "pácháš" dobro a přinášíš pozitivní energii a to všem lidem bez rozdílu a za to ti za všechny děkuju.Doufám ,že tě můj vzkaz aspoň trochu potěší.Měj se moc faj Roman.

Ikona diskutujiciho Vojta 2012-02-05 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue".První co mě napadlo že přece víš kdo to píše a to se potvrdilo.Dále mě vpadla myšlenka při čtení,že je za tím ten člověk z Alue.cz a to se taky potvrdilo.Můžeš využít pomocníky a ochranu,můžeš vědět co plánují a připravit se.Věřím že tohle bude nejhorší tento rok,pak to poleví.Dávat pozor si musíš,ale naštěstí to jsou opravdu malí protivníci.To největší zlo,jde po jiných,tak snad tě to posílí.Tak ahoj Vojta

Ikona diskutujiciho evunka3366 2012-02-06 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluška ! Ja ti držím palce aby si našla vždy slova plne lásky pokoja a aby si im ukázala že si silná a ukazes im akou cestou majú ísť . Aj oni potrebuju ukázať že život nieje zlý . Aj oni sa nedostali náhodou na tvoju stránku potrebuju pomoc a ja viem ze ty máš dobre srdiecko a vždy nájdes vhodne slova na ich otázky. Prajem všetko dobre Aluska si človek s veľkým srdcom

Ikona diskutujiciho Word 2012-02-07 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě je moderování diskusí zbytečné. Podle mě jsou lidi dost normální na to, aby ignorovali názory jako že jsi fašista úchyl atd.. akorát tím hrozí, že nebudeš pouštět komentáře, které mají odlišný názor na věc..

Ikona diskutujiciho Michal 2012-02-08 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2012-02-11 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ti lidé tě mají něco naučit, jako vše, co v životě zažijeme. Pouč se z toho zla a získej z něj zkušenosti. Nenech si tím ničit život, naopak, vždyť tě to pozvedá a sama sis to do života přivolala, protože tuto lekci potřebuješ.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek