Astrologická znamení a naše povahy – máme se jim bránit?

9.11.2010 v Poradna 10

Otázka:
Milá Aluško,

Víla

tak mě opět něco hlodá v hlavě a klidně to použijte do dotazů v poradně. Třeba podobně uvažuje občas i někdo jiný, než jenom já 🙂

Jde mi o astrologii a znamení. Svého času, v dobách hledání a dospívání jsem se astrologií hodně zabývala a zjistila, že je na ní víc pravdy, než se obecně soudí – mluvím o profi horoskopech, případně obecných charakteristikách znamení, tady je ale třeba brát v úvahu ascendent, ten hodně mění, nikoliv o sranda horoskopech v magazínech…
Svým zrozením tedy máme dány nějaké vlastnosti, či přesně vlohy pro tyto vlastnosti. Pro Blížence je snadnější dosáhnout hlavy v oblacích než preciznosti, například Býk to má třeba naopak. Dva rozdílní lidé… Napadá mě, některé tyto vlastnosti, jež jsou nám dány, nejsou zrovna stoprocentně kladné – například snivost, nebo slabé nervy. Musíme s těmito vlastnostmi bojovat, přemáhat se, snažit se dát ,,do latě” podle obecně daných pravidel? Například někdo celý život hledá lásku a nedaří se mu… evidentně proto, že se narodil v nějakém pro lásku nešikovném znamení, jiný je zase pedantem takovým, že tím štve sám sebe? Nemáme tyto vlastnosti prostě jen proto, abychom je PROŽILI a získali z nich nějakou devizu pro další bytí?
Do jaké míry máme podlehnout charakteristice svého znamení a do jaké míry máme tyto vlastnosti znásilňovat?
Zajímal by mne Váš názor, milá Alue, protože v tom nějak tápu a přikláním se spíše k tomu PROŽITÍ….na každém znamení je přece něco krásného….
Díky moc

Odpověď:

Dobrý den,

Člověk se narodí v dobu, na jaké rezonuje. Takže ne doba, ale člověk sám si vše určí.
Každý má nějaké mouchy, ale tyto mouchy vždycky pramení z vnitřní nerovnováhy. A na té je nutné pracovat. To není znásilnění, ale vývoj. Sebezdokonalení a úprava k obrazu, který nám vyhovuje, abychom sami sebe měli rádi. Rozhodně to má smysl narodit se s mouchou, ale účel je mouchu zpracovat a jejím prostřenictvím najít v sobě to, co je potřeba spravit.
Život je vývoj, změna a cesta za stále lepším. Člověk, který je vnitřně v pořádku, mouchy nemá. A to by měl být cíl každého z lidí. Mezi vlastnostmi se musí najít rovnováha.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Renča 2010-11-09 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, já dám příklad… jsem Blíženec s ascendentem ve Lvu. Měla bych být společenská, oblíbená, otevřená, šťastná jakožto Blíženec, a sebevědomá díky Lvu…například. Nejsem ani jedno. Sebevědomí je moje bolest, otevřená se být bojím, protože se mi to nevyplácívalo, oblíbená jsem jen u toho, kdo  mě pozná víc a já si ho takříkajíc "očuchám", pak jsem opravdu skvělou kamarádkou a společnicí, ale při prvních setkáních s lidmi jsem morous a stydlivka… Proč? Protože tyhle Blíženecké rysy ve mě totálně zadupala výchova. A přitom cítím, že moje srdce a štěstí souzní s tím rozlítaným chvíli šťastným a chvíli se trápícím Blížencem… Co dělat? Snažit se zpracovat bloky z dětství a hledat svého vnitřního Blížence? Střetávat se s ním, hýčkat si ho a snažit se spojit s jeho podstatou?

Ikona diskutujiciho Myšák 2010-11-09 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak například já a má sestra jsme ryby. Každá absolutně jiná povaha. Přesný opak jako jing a jang. Jak to teda je ? Několikrát jsem slyšela , že jsou ryby pasivní a aktivní. Ale pouze ryby ? Není to výmysl ?

Ikona diskutujiciho Renča 2010-11-09 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:jsou ryby jež plavou proti proudu a po proudu. Jsou dvojího druhu… možná je to ono i ve vašem případě…

Ikona diskutujiciho Otevřená mysl 2010-11-09 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Hodně záleží na ascendentu, řekl bych, že skoro stejně jak na znamení… a ten můžete mít naprosto rozdílný. ;-)

Ikona diskutujiciho septik 2010-11-09 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Dovolím si napsat moje pojetí astrologie:

Ikona diskutujiciho Boikana 2010-11-09 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych se chtěla puze zeptat: co je ten ascendent zač a kde ho zjistím??? zajímalo by mě, do jaké míry by moje povaha odpovídala.

Ikona diskutujiciho Luz 2010-11-09 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tady je taková tabulka, ale musíš k tomu vědět i čas narození:  www.astroweb.cz/foto/clanky/hlavni/ascendent3.JPG

Ikona diskutujiciho Luz 2010-11-09 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

* no teda, mělo být "mi vychází" :D takové věci se mi stávají, když myslím už na následující slova namísto toho, co právě píšu 🙂

Ikona diskutujiciho Datlik 2010-11-09 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem taky blíženec a mám v sobě 2 osobnosti, který ve mě bojujou jedna s druhou. Něco chci, ale zároveň se na to ještě necítím…na jednu stranu jo, na druhou ne. Jestli tomu nechat čas a "dozrát" nebo jestli to bude stejný napořád..netuším.

Ikona diskutujiciho Zoltan 2010-11-10 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V bulvárnej astrológii sa skoro vždy berie do úvahy len a len znamenie radixu. To je v maximálnej miere nesprávne. Pravá astrológia, konkrétne hovoríme tu o radixe – osobnom horoskópe v okamihu narodenia, keďže astrológia je oveľa širší pojem, je reálna len vtedy, keď sa do analýzy zahrňajú všetky prvky horoskopu. Okrem znamenia, sú to aj jednotlivé planéty, a ich aspekty, planéty v znameniach, v domoch, MC, Ascendent (AC), a ďalšie prvky horoskopu a ich vzťah k ostatným prvkom.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek