Autentický rozhovor z knihovny palmových listů / 1.díl

10.12.2016 v Zprávy 3

Dneska se můžete podívat na unikátní rozhovor manželů Valentových, který se zabývají výkladem osudu člověka z palmových listů. Při své poslední cestě do Indie natočili rozhovor přímo s vykladačem Nádí, který je velice rozsáhlý a je proto rozdělený na dva samostatné hodinové filmy.

Navštívili jsme v březnu roku 2016 Indickou knihovnu palmových listů a udělali pro vás autentický rozhovor s vykladačem Nádí.

Rozhovor se odehrává přímo v knihovně, která se nachází ve městečku Chidambaram ve státě Tamil Nadu a je rozdělený na dva díly kvůli jeho délce. Na naše připravené otázky odpovídá profesionální vykladač Nádí, Guruji Jayaraj (česky čteme ,,Džejrač”). Odpovědi překládá z tamilštiny jeho pomocník Shyam (čteme ,,Šam”).

Ptali jsme se Gurujiho na mnoho otázek, také osobních, protože Guruji Jayaraj pochází z tradiční rodiny vykladačů Nádí z komunity Valluvarů a toto posvátné řemeslo zdělil po svých předcích.

Dále jsme se ptali například na to, jak dlouho se vlastně vykladač Nádí učí, než může poskytovat své služby veřejnosti, jak konkrétně fungují knihovny palmových listů, jak se pozná dobrá knihovna a dobrý vykladač Nádí od nekvalitního. Co vše člověku mohou palmové listy nabídnout a na co jsou zaměřené jednotlivé kapitoly… to vše a mnoho dalšího zazní v následujícím rozhovoru.

Autentický rozhovor z knihovny palmových listů / 1.díl

https://www.youtube.com/watch?v=sUnIsElhp4Q

zdroj: www.Nadi.cz


Komentáře

Ikona diskutujiciho Irča 2016-12-10 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu ti napsat email?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-10 23:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: pokud je důležitý. teď se ale poradně nevěnuji, dělám balíky

Ikona diskutujiciho Irča 2016-12-11 09:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jo je, asi už nevydržím..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek