Bojím se duchů

1.12.2013 v Poradna 13

Dotaz:

Ahoj

Mám na tebe jednu otázku a možná to bude znít trochu hloupě, ale jak se zbavit strachu z duchů? Nebo spíš jak se jich nebát, aby to neznělo, že mám nějakou bezdůvodnou fobii?

Nebojím se démonů ani ničeho jiného, protože vím, že jsem silnější a že mi nemůžou ublížit. Problém je, že když mám takový ten moment, když prostě mám den, kdy se bojím, večer, takovou tu divnou náladu, kdy to prostě přijde, možná to znáš, možná ne.

Jednou člověk usíná s hezkýma myšlekama a v klidu a potom zase má pocit, že každý zvuk je něco špatného.

No, a když se mi tohle stane, tak se mi hrozně často třeba objevují duchové z hororů a tak, ráda se na ně dívám (prosím nedoporučuj mi ať se na ně nedívám 😀 díky, to by bylo stejeě k ničemu) a podobně. Ne jen to. Neděsí mě to nějak závratně, jde spíš o ten fakt, že se duchů celkem bojím a nemám nic, čím bych se uklidnila, že mi nemůžou nic udělat.


Jednou jsem totiž zažila, se mi chtěl vlízt hodně naštvaný mrtvý člověk do hlavy, a to jsem byla v té věci jen okrajově „zapletená“ a vlastně s tím skoro neměla nic společného – bylo to vážně příšerný, hrozný pocit. Začala jsem hned prosit anděla Michaela o pomoc a zmizelo to, naštěstí, a od té doby mám k duchům vážně dost dost silný respekt.

Démonů ani jiných potvor už se nebojím prostě vůbec, ale když si představím, že by po mě „šel“ duch, tak nevím, čím se uklidnit, protože vím, že je možný, aby udělal tohle, že se to může stát a to nechci.

Jak se tomuhle bránit? Jsou duchové vážně tak silný, nebo myslíš, že spíš ne? Asi to zní hloupě, ale snad to nějak pobereš a dáš mi nějakou odpověď.

Taky by mě zajímalo okrajově, máš zkušenosti s lucidním sněním a myslíš že je v pořádku? Chci se tomu teď začít věnovat, přijde mi to úžasné, jsem hroooozný snílek (a taky si dobře pamatuju sny, mám skvělou fantazii…) a přijde mi to jako úžasnej způsob, jak být skoro „doopravdy“ v nějakým světu nebo situaci, co si představím, a to je prostě paráda. Myslíš že je celkově v pořádku to zkoušet?
Díky

Odpověď:

Ahoj,
Musíš si umět zvolit svůj směr. Pokud chceš komunikovat s nějakou vyšší sférou a rozvíjet svoji citlivost, občas se nějaký duch tvým životem mihne. Pokud se jich bojíš a chceš se dál o tyto věci zajímat, tak nedělej věci polovičatě.
Není možné na jednu stranu – například – komunikovat s andělem, u toho sledovat horory díky kterým si ty duchy k sobě přitahuješ a na druhou stranu si stěžovat, že se jich bojíš a že se ti ty výjevy z hororů vrací na mysl.
Když se chceš na horory dívat, tak potom ale musíš přijmout fakt, že si tím ubližuješ a že se pak po večerech bojíš. Nic jiného ti na to opravdu napsat nemůžu. Pokud něco nechceš, tak to prostě a jednoduše NEDĚLEJ.

Když se nebudeš vystavovat duchařské tématice, nebudeš nad nimi přemýšlet a vypustíš je z hlavy, přestanou se ti v životě ukazovat jak oni, tak i myšlenky na ně. Dokud se tím však obklopuješ a dokud si na tom jedeš, dokud si je představuješ a koukáš na horory, tak ti nic nepomůže. Musíš se o to postarat ty sama. Začni ovládat svoji mysl a sama sebe. Každé jednání má svoje následky a musíš za ně umět přijmout zodpovědnost.

Lucidní snění není riskantní, problém však je, že většina spících má problém se u toho nevzbudit a užít si to až do konce.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Duchové“ – ZDE

Další obrázky koček – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Klára 2013-12-01 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně jsem nikdy neviděla celý horor, pouze ukázky, nebo když pustila něco třída na youtube (Saw a ostatní prasárny). Dříve jsem si pouštěla taky něco na youtube s kamarádkou a musím opravdu potvrdit to, co Alue řekla.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2013-12-01 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevím, jestli jsem tak divná, Alue, možná jsem jen příliš citlivá. Jako mladší jsem byla pěkně blbá a občas se na nějaký ten horor koukla. Žádný mi nikdy neublížil tolik jako duchařský. Vždycky jsem totiž věděla, že duchové existují a že nemá cenu si s tím zahrávat. Proto jsem poslala do háje kamarádky z tábora, co dostaly hloupý nápad na vyvolávání. Docela brzo jsem pochopila, že pro mě horory nejsou, jenže se mi zažraly do mozku a tak i když na ně už nejmíň 5 let nekoukám, pořád to ve mně je. Různé scény se mi vybavují, hlavně ve tmě, ze které mám fobii, když jdu v noci ve tmě na záchod a strčím tam ruku, abych si rozsvítila, mám hrůzu, že mě po ní někdo chňapne, atd. Že mi někdo stojí za zády, atd. Jak psala tazatelka, tak přesně mě přepadají před usnutím stavy nevysvětlitelné hrůzy, i když se ničím takovým nezabývám, tak to najednou přijde a já nevím proč. Jindy ale vůbec ne.

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-12-01 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravdou je, že když se zajímáš o takové věci, tak tyto bytosti čas od času potkávat budeš a nevyhneš se tomu.

Ikona diskutujiciho Klára 2013-12-01 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Nevím, jestli je to rada, kterou hledáš, ale zkus se tomu strachu postavit čelem. Normálně v noci, až odbije 12, vstaň z lůžka a projdi (neběhej) se po tmě po baráku. Je to velmi nepříjemné, to můžu potvrdit. Pro mě bývalo hrozné jen dojít na záchod, ale můžeš tím překonat strach a může tě to zbavit všech traumat, co prožíváš.

Ikona diskutujiciho T. 2013-12-01 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď sa tu tak spomenulo to lucidné snenie, napadlo mi, že v jdnom rádiu nedávno poslucháči vyzvali modrátora k tomu, aby sa nachvíľu zastvil pri tejto téme. On ale spomenul, že je to veľmi nebeezpčná vec a neodporúča ju preto, lebo mnoho ľudí sa už po tomto nezobudilo.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2013-12-01 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:: Děkuju. Rituál proti destrukci by se asi vážně hodil, mám pocit, že nám tady sálá zlo i ze stěn. Rodiče se totiž pořád hádají a jsou na sebe hnusní. Ovlivňuje to i mě. Venku jsem v pohodě, přijdu dom a všechno na mě padne. Depka i fyzicky mi je zle. A o víkendu, když jsem tady zavřená, je to nejhorší. A nevím, jestli je to spojené s tímto ale musím se vypořádávat v astrálu s nemilými bytostmi. Vždycky se tam náhodou dostanu, ačkoli se o to nesnažím, a pak se nestačím divit. :-( Už se těším, až se odstěhuju. Ve hmotném světě jsem se ještě s žádným duchem nesetkala, občas mi tady práskne nějaký předmět ale jinak nic. Akorát občas ten nevysvětlitelný strach, že mě něco sleduje a chce mi ublížit.

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-12-01 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, horory. Já jsem viděla jeden horor, k tomu ještě slabší, už je to skoro půl roku, a ještě jsem se úplně nevzpamatovala. Byl to horor Mama. I když to skončilo dobře-na horor. Hlavní postava došla věčného klidu ( i když za cenu smrti jedné z holčiček). HORORY FAKT NE, POKUD SE NECHCETE BÁT.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-12-01 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesváděl bych všechno na duchy. Duchové sice existují, ale to, co nás děsí většinou jsou pouze vlastní myšlenky. Z duchů máš pravděpodobně strach především kvůli hororům. Podle mě není nic lepšího, než zkusit při sledování takových filmů nemít strach. Prostě zkus se nebát, až se budeš dívat na něco takového.

Ikona diskutujiciho Katarina 2013-12-01 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, také se bojím duchu ale jediné co ti poradím tak je to co ti uz radila alue "mít svou mysl pod kontrolou"

Ikona diskutujiciho Nikča ;D 2013-12-01 20:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ze strachu z duchů, jsem naštěstí už ''vyrostla'' pokud to tak mohu říci.

Ikona diskutujiciho B 2013-12-02 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ihneď keď sa zobudíš a akoby ťa niečo obchádzalo, mala by si šiahnúť po lampičke, svetle.  

Ikona diskutujiciho Petr 2016-02-02 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice jsem z nich jen nervózní ale zkus od nich odpoutat pozornost pusť si televizi nebo jinak. Třeba si čti. Já je beru jako lidi. Páč je potkávám poslední dobou pořád.

Ikona diskutujiciho fehrplay 2016-07-05 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je teda pekna blbost co rikas, uz jen pritomnost bezneho neagresivniho ducha vysava energii a neni to pro telo vubec pozitivni zkusenost a pokud se jedna o poltergheista tak tam uz je to hodne nebezpecne takze vyrok ze mi nic nemuzou udelat je nepravdivy.[3]:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek